Platt Systems Results Board

 
 
Find an Athlete by Name:


Overall 5k Race Results (F)     Division Results (F)    


Officer Brian Aselton Snow Dash
Top Male: 1. John Busque 2. Andrew Chalmers 3. Brett Stoeffler 4. Nicholai Dalidowitz 5. Mike Early
Top Female: 1. Sarah Ports 2. Lindsay Krysiak 3. Hayley Collins 4. Mary Withington 5. Tricky Tanksley
Aselton Memorial Snow Dash 5K Road Race
Sunday Jan 6 || Langford School || E Hartford, CT
Bib-Tag Timing & Results by Plattsys Timing 860-645-1476
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com || Clear Skies 35 degrees

Overall Male : John Busque Overall Female: Sarah Ports

LE = LAw Enforcement || K9 = K9 Canine Force

******************************************
OVERALL RACE RESULTS - ASELTON SNOW DASH
******************************************
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE TEAM PLC/TOT BIB
1 John Busque 20M M1829 Manchester CT 15:44 5:04 1/19 374
2 Andrew Chalmers 23M M1829 Hartford CT 16:14 5:14 2/19 385
3 Brett Stoeffler 45M M4049 Tolland CT 17:05 5:30 1/42 1176
4 Nicholai Dalidowitz 29M M1829 Southington CT 17:46 5:43 3/19 228
5 Mike Early 48M M4049 Huntington VT 18:24 5:56 2/42 269
6 Patrick Macue 44M M4049 Canton CT 18:36 5:59 3/42 1199
7 Adam Roth 30M M3039 Portland CT 18:49 6:04 1/21 1271
8 David Taylor 28M M1829 Manchester CT 18:56 6:06 4/19 1242
9 Bruce Christenson 44M M4049 Bolton CT 18:58 6:07 4/42 1280
10 Ryan Olschefskie 35M M3039 Glastonbury CT 19:03 6:08 2/21 158
11 David DeCarli 40M M4049 Wethersfield CT 19:09 6:10 5/42 412
12 Kevin Colenn 55M M5059 Bolton CT 19:27 6:16 1/42 1239
13 Todd Longo 37M M3039 Tolland CT 19:31 6:17 3/21 2225
14 Dustin Heslin 26M M1829 Plainville CT 19:32 6:18 5/19 2389
15 Sarah Ports 23F F1829 Lebanon CT 19:34 6:18 1/24 319
16 Gary Heslin 57M M5059 Plainville CT 19:55 6:25 2/42 2387
17 Joseph Sciano 12M M0017 Marlborough CT 20:16 6:32 1/17 349
18 John Aselton 42M M4049 Glastonbury CT 20:36 6:38 LE 6/42 66
19 Chris Dufresne 34M M3039 Enfield CT 20:41 6:40 K9 4/21 1275
20 Lindsay Krysiak 23F F1829 Coventry CT 20:44 6:41 2/24 500
21 Dave Taylor 55M M5059 East Hartford CT 20:52 6:43 3/42 350
22 Timothy Beach 52M M5059 Propect CT 20:57 6:45 4/42 230
23 Hayley Collins 13F F0017 Tolland CT 20:58 6:45 1/12 384
24 Mike Bendzinski 60M M6069 Hebron CT 21:00 6:46 1/22 1278
25 John Collins 46M M4049 Tolland CT 21:00 6:46 7/42 375
26 Corey Vann 20M M1829 Coventry CT 21:06 6:48 6/19 110
27 Bill Rondini 52M M5059 Cobalt CT 21:11 6:49 5/42 2220
28 TOny Davis 18M M1829 W Hartford CT 21:16 6:51 7/19 216
29 Kevin Tranberg 44M M4049 Wethersfield CT 21:17 6:51 8/42 1284
30 Mary Withington 43F F4049 Old Lyme CT 21:19 6:52 1/33 1285
31 Chris Lemay 13M M0017 South Windsor CT 21:21 6:53 2/17 1191
32 Steven Morse 60M M6069 Broadbrook CT 21:28 6:55 2/22 102
33 Andrew Barton 47M M4049 Bristol CT 21:29 6:55 9/42 232
34 Kyle Pesco 12M M0017 Amston CT 21:31 6:56 3/17 358
35 Peter Briggeman 55M M5059 Manchester CT 21:37 6:58 6/42 190
36 Dave Chameides 54M M5059 Oxford CT 21:42 6:59 7/42 2384
37 Francisco Restrepo 34M M3039 East Hartford CT 21:49 7:02 5/21 15
38 Tricky Tanksley 32F F3039 Gales Ferry CT 21:52 7:03 1/38 101
39 Tony Hollister 65M M6069 Glastonbury CT 21:54 7:03 3/22 187
40 Timothy Nott 19M M1829 Oakdale CT 21:56 7:04 8/19 152
41 Brian Harrington 23M M1829 East Hartford CT 22:03 7:06 9/19 447
42 Gregory Lucas 14M M0017 Manchester CT 22:07 7:08 4/17 281
43 Timothy Curran 51M M5059 Wethersfield CT 22:14 7:10 8/42 400
44 Antonio Zea 31M M3039 Newington CT 22:20 7:12 6/21 143
45 Robert Dacey 63M M6069 Vernon 22:27 7:14 4/22 119
46 Danielle Koch 18F F1829 Coventry CT 22:35 7:17 3/24 56
47 Kathleen Snow 29F F1829 Windsor Locks CT 22:38 7:18 4/24 497
48 Jennifer Lee 12F F0017 Manchester CT 22:45 7:20 2/12 311
49 Judy Jendrucek 52F F5059 Essex CT 22:48 7:21 1/18 2373
50 Vinny Curri 59M M5059 New Britain CT 22:53 7:22 9/42 495
51 Fred Carofano 28M M1829 Wallingford CT 22:57 7:24 10/19 291
52 Kate Werkheiser 40F F4049 East Hartford CT 22:58 7:24 2/33 2354
53 Michael Presti 53M M5059 Manchester CT 22:59 7:24 10/42 2226
54 Jorge Pizarro 36M M3039 East Hartford CT 23:05 7:26 7/21 11
55 Mark Turkington 68M M6069 Bolton CT 23:07 7:27 5/22 1195
56 Robert Lang 42M M4049 Windsor Locks CT 23:08 7:27 LE 10/42 154
57 Jennifer Tetreault 33F F3039 Enfield CT 23:24 7:32 2/38 692
58 Shaun Harrington 52M M5059 Ellington CT 23:25 7:33 11/42 168
59 Joe Heffernan 68M M6069 Portland CT 23:28 7:34 6/22 1180
60 Fred DuVerger 46M M4049 Middlebury CT 23:31 7:35 LE 11/42 361
61 TJ Graham 26M M1829 Manchester CT 23:44 7:39 11/19 1293
62 Tim Larson 54M M5059 East Hartford CT 23:48 7:40 12/42 1179
63 Kristen Snow 29F F1829 Windsor Locks CT 23:50 7:41 5/24 1240
64 Joseph Reale 42M M4049 Wethersfield CT 23:52 7:41 12/42 1190
65 Dan Ciccarillo 65M M6069 New Britain CT 23:54 7:42 7/22 133
66 David Krysiak 61M M6069 Coventry CT 24:01 7:44 8/22 1283
67 Adam Hinkley 25M M1829 South Windsor CT 24:05 7:46 12/19 413
68 Larry Chaves 68M M6069 West Hartford CT 24:07 7:46 9/22 136
69 Kurt Phillip 56M M5059 Bristol CT 24:10 7:47 13/42 200
70 Sarah Brouillier 29F F1829 New LOndon CT 24:20 7:50 6/24 222
71 Laurie Brooks 51F F5059 Bolton CT 24:26 7:52 2/18 1200
72 Daniel DiTommaso 45M M4049 Vernon CT 24:34 7:55 13/42 54
73 Bob Kania 60M M6069 Southington CT 24:36 7:56 10/22 454
74 Robert Whitlock 46M M4049 So Windsor CT 24:38 7:56 14/42 186
75 Paul Guglietta 13M M0017 Ellington CT 24:41 7:57 5/17 78
76 Aimee Fournier 23F F1829 East Hartford CT 24:42 7:58 7/24 197
77 Samuel Wing 18M M1829 South Windsor CT 24:44 7:58 13/19 404
78 Sean Harrington 20M M1829 Broad Brook CT 24:47 7:59 14/19 693
79 William Euerle 68M M6069 Hamden CT 24:48 7:59 11/22 2351
80 Alexander Pires 14M M0017 Tolland CT 24:50 8:00 6/17 1174
81 Alex Karpen 0F F0017 South Windsor CT 24:50 8:00 3/12 114
82 Cynthia Lafave 61F F6069 Manchester CT 24:53 8:01 1/4 238
83 Andrew Restrepo 14M M0017 East Hartford CT 24:57 8:02 7/17 18
84 Robert Rose 49M M4049 South Windsor CT 24:58 8:03 15/42 280
85 Joe Mauro 31M M3039 Plantsville CT 24:58 8:03 LE 8/21 2379
86 Melissa Emmerich 41F F4049 Manchester CT 25:04 8:05 3/33 1192
87 Paul Comeau 31M M3039 East Hartford CT 25:12 8:07 9/21 2385
88 Stephen Egan 37M M3039 Unionville CT 25:13 8:08 LE 10/21 251
89 Stephen Vuchecki 44M M4049 Tolland CT 25:16 8:09 LE 16/42 2380
90 Brenda Butler 37F F3039 Hartford CT 25:17 8:09 3/38 457
91 Katherine Coupe 31F F3039 Granby CT 25:18 8:09 4/38 1198
92 Jill Ahern 57F F5059 West Hartford CT 25:19 8:09 3/18 27
93 Phil Kenyon 57M M5059 Canton CT 25:20 8:10 14/42 205
94 April Paige 30F F3039 Plainville CT 25:22 8:10 5/38 270
95 John McMahon 61M M6069 Litchfield CT 25:26 8:12 12/22 553
96 Brad Magyar 45M M4049 Enfield CT 25:26 8:12 17/42 213
97 Michael Driscoll 47M M4049 North Granby CT 25:27 8:12 18/42 58
98 Heather Marques 26F F1829 Glastonbury CT 25:27 8:12 8/24 371
99 Douglas Studwell 48M M4049 Colchester CT 25:31 8:13 19/42 360
100 Cheryl Sellers 28F F1829 Portland CT 25:34 8:14 9/24 1272
101 David Fusfled 36M M3039 Manchester CT 25:38 8:16 11/21 237
102 Ashley Brown 35F F3039 Glastonbury CT 25:41 8:17 6/38 429
103 Allison Anderson 34F F3039 Colchester CT 25:41 8:17 7/38 425
104 Tim Bockus 49M M4049 Manchester CT 25:43 8:17 20/42 1165
105 Dave Sullivan 48M M4049 South Windsor CT 25:51 8:20 21/42 688
106 Darrell Netto 60M M6069 Colchester CT 25:54 8:21 13/22 6
107 Brian Walker 59M M5059 Monroe CT 25:58 8:22 15/42 438
108 Adam Osmond 45M M4049 Farmington CT 26:05 8:24 22/42 1163
109 Karen Saunders 60F F6069 Manchester CT 26:05 8:24 2/4 36
110 Nick Benoit 18M M1829 South Windsor CT 26:07 8:25 15/19 299
111 Erica Defrancesco 36F F3039 Durham CT 26:08 8:25 8/38 499
112 Monica Mills 24F F1829 Waterbury CT 26:09 8:26 10/24 2386
113 James Pellino 50M M5059 Vernon CT 26:16 8:28 16/42 293
114 Ray Prest 73M M7079 Ellington CT 26:17 8:28 1/4 166
115 Kristen DiMauro 42F F4049 Lebanon CT 26:20 8:29 LE 4/33 184
116 Philip Monahan 17M M0017 Rockville CT 26:24 8:30 8/17 25
117 Christine Pizarro 35F F3039 East Hartford CT 26:32 8:33 9/38 9
118 Steve Bebrin 54M M5059 Vernon CT 26:36 8:34 17/42 2681
119 Patrick Flaherty 9M M0017 Glastonbury CT 26:36 8:34 9/17 2680
120 Greg Capps 44M M4049 Granby CT 26:36 8:34 LE 23/42 686
121 Brendan Flaherty 47M M4049 Glastonbury CT 26:36 8:34 24/42 1003
122 Susan Leslie 63F F6069 South Windsor CT 26:39 8:35 3/4 453
123 Henry Rodriquez 33M M3039 Bloomfield CT 26:42 8:36 LE 12/21 231
124 Catherine Koehler 55F F5059 Manchester CT 26:45 8:37 4/18 507
125 Jackson Reed 12M M0017 S Windsro CT 26:45 8:37 10/17 62
126 Devra Daigle 35F F3039 Manchester CT 26:53 8:40 10/38 1177
127 Henry Myslak 48M M4049 Newington CT 26:55 8:40 25/42 459
128 Amy Donle 38F F3039 Enfield CT 26:59 8:42 11/38 2228
129 Ashley Vargas 28F F1829 Glastonbury CT 27:04 8:43 11/24 1169
130 Amy Ciccarillo 31F F3039 New Britain CT 27:07 8:44 12/38 132
131 Anne Taylor-Dorsch 50F F5059 Enfield CT 27:15 8:47 5/18 96
132 Leonard Vann 60M M6069 Coventry CT 27:19 8:48 14/22 109
133 Brian Barao 26M M1829 Tolland CT 27:22 8:49 16/19 38
134 Patrick Raycraft 51M M5059 Hartford CT 27:24 8:50 18/42 508
135 Shaun Earley 30M M3039 S Windsor CT 27:39 8:55 13/21 262
136 Richard Kehoe 53M M5059 East Hartford CT 27:39 8:55 19/42 2383
137 John Cechini 48M M4049 Glastonbury CT 27:43 8:56 26/42 498
138 Ron Alger 42M M4049 Haddam CT 27:49 8:58 27/42 2353
139 Heather Aselton 39F F3039 Glastonbury CT 27:50 8:58 13/38 63
140 Jennifer Langan 38F F3039 Southwick MA 27:52 8:59 14/38 697
141 Sean Langan 43M M4049 Southwick MA 27:57 9:00 28/42 698
142 Brian Drenen 42M M4049 Southwick MA 27:57 9:00 29/42 696
143 Carrie Wilhelm 39F F3039 Wethersfield CT 28:00 9:01 15/38 1196
144 Pamela Sullivan 49F F4049 South Windsor CT 28:01 9:02 5/33 687
145 Michael Rood 60M M6069 Suffield CT 28:02 9:02 15/22 401
146 Paul Pires 0M M0017 Stafford CT 28:03 9:02 11/17 3
147 Meredith Bajana 24F F1829 East Hartford CT 28:06 9:03 12/24 1270
148 Meg Bendzinski 51F F5059 Hebron CT 28:11 9:05 6/18 1277
149 Bill Ullmann 62M M6069 East Granby CT 28:11 9:05 16/22 159
150 Linda M Nott 53F F5059 Oakdale CT 28:18 9:07 LE 7/18 153
151 Lisa Pudlo 24F F1829 Tolland CT 28:28 9:10 13/24 40
152 Ryau Williams 35F F3039 Rocky Hill CT 28:31 9:11 LE 16/38 496
153 Laurie Von Schmidt 51F F5059 Barkhamsted CT 28:35 9:13 8/18 292
154 George Kozieradzki 56M M5059 New Britian CT 28:38 9:14 LE 20/42 2381
155 Paul Krysiak 65M M6069 Tolland CT 28:40 9:14 17/22 290
156 Andrew Joshua 28M M1829 East Hartford CT 28:42 9:15 17/19 1273
157 Meagan Quallel 29F F1829 Hartford CT 28:45 9:16 14/24 547
158 Ed Yerpeau 59M M5059 Manchester CT 28:51 9:18 LE 21/42 283
159 Len Besthoff 49M M4049 South Windsor CT 28:51 9:18 30/42 1241
160 Tom Walsh 57M M5059 Wethersfield CT 29:00 9:21 22/42 1290
161 Kathy Kennison 0F F0017 South Windsor CT 29:03 9:22 4/12 44
162 Kyle Burns 55M M5059 Windsor CT 29:04 9:22 23/42 192
163 Andrew McGrath 33M M3039 Manchester CT 29:18 9:27 14/21 305
164 Laura Neitch 35F F3039 Torrington CT 29:31 9:31 17/38 1289
165 Sarah Flaherty 12F F0017 Glastonbury CT 29:41 9:34 5/12 1077
166 Tyler Breedlove 16F F0017 Windsor Locks CT 29:41 9:34 6/12 148
167 Julie Borsotti 12F F0017 Glastonbury CT 29:42 9:34 7/12 2679
168 Shannon Owens 30F F3039 Moodus CT 29:43 9:35 18/38 179
169 Robert DePietro 44M M4049 Willington CT 29:45 9:35 31/42 463
170 Michael Creter 34M M3039 Oakville CT 29:49 9:37 LE 15/21 2376
171 Michelle Neary 37F F3039 CT 29:54 9:38 LE 19/38 549
172 Kevin Joseph 35M M3039 East Hartford CT 29:55 9:39 16/21 171
173 Rob Picone 41M M4049 Marlborough CT 29:59 9:40 32/42 189
174 Brogan Centy 18F F1829 South Windsor CT 30:13 9:44 15/24 691
175 Robert Anorton Jr. 51M M5059 Higganum CT 30:15 9:45 24/42 690
176 Scott Thompson 47M M4049 Mansfield CT 30:19 9:46 33/42 161
177 Andrew Thompson 13M M0017 Mansfield CT 30:20 9:47 12/17 164
178 Cliff Gibson 0F F0017 Granby CT 30:24 9:48 8/12 43
179 Patricia Tardif 32F F3039 Plantsville CT 30:26 9:49 20/38 275
180 Lance Armstrong 54M M5059 South Windsor CT 30:29 9:49 25/42 370
181 Alan TerryBerry 72M M7079 Ellington CT 30:33 9:51 2/4 167
182 Michael Reynolos 36M M3039 Enfield CT 30:34 9:51 LE 17/21 2378
183 Thomas McIntosh Jr. 75M M7079 Coventry CT 30:35 9:51 3/4 324
184 Kim Dubord 41F F4049 Vernon CT 30:36 9:52 6/33 236
185 Mary Dipaola-Davis 44F F4049 W Hartford CT 30:42 9:54 7/33 217
186 Richard Zbrozek 66M M6069 Berlin CT 30:45 9:55 18/22 1164
187 Benjamin Klimczak 53M M5059 Rockville CT 30:47 9:55 26/42 22
188 Carolyn Nielsen 49F F4049 Manchester CT 30:48 9:56 8/33 170
189 Christopher Snow 44M M4049 Enfield CT 30:50 9:56 LE 34/42 1286
190 Rick Woods 41M M4049 Enfield CT 30:51 9:57 35/42 1287
191 Stacy Leone 35F F3039 Manchester CT 30:51 9:57 21/38 1288
192 Laurie Abo 34F F3039 Coventry CT 30:51 9:57 22/38 514
193 Katelyn Welch 28F F1829 Newington CT 30:52 9:57 16/24 144
194 Lauren Cox 25F F1829 Hartford CT 30:54 9:58 17/24 2375
195 Maria Rosa 27F F1829 Groton CT 30:56 9:58 18/24 304
196 Megan Strolis 36F F3039 Simsbury CT 31:00 9:59 23/38 2374
197 Davina Dax Rabb 34F F3039 Enfield CT 31:07 10:02 24/38 99
198 Jessica Creter 34F F3039 Oakville CT 31:11 10:03 25/38 2221
199 Todd Szwed 37M M3039 Wethersfield CT 31:18 10:05 18/21 446
200 Rachel Flaherty 10F F0017 Glastonbury CT 31:25 10:08 9/12 2682
201 John Moran 55M M5059 South Windsor CT 31:31 10:09 27/42 1178
202 Peter Caron 41M M4049 Prospect CT 31:36 10:11 36/42 1291
203 Joyce Flaherty 47F F4049 Glastonbury CT 31:38 10:12 9/33 700
204 Caitlin Heneghan 23F F1829 South Windsor CT 31:39 10:12 19/24 2382
205 Alison Pires 49F F4049 Tolland CT 31:41 10:13 10/33 1175
206 Paul Pires Sr. 50M M5059 Tolland CT 31:41 10:13 28/42 1173
207 Michele Brainard 45F F4049 Portland CT 31:45 10:14 11/33 1183
208 Ronald Rodrique 57M M5059 Wethersfield CT 31:48 10:15 LE 29/42 424
209 Daisy Resto 38F F3039 E Hartford CT 31:48 10:15 26/38 202
210 Cynthia Riccio 43F F4049 Wethersfield CT 31:52 10:16 12/33 694
211 Anthony Riccio 45M M4049 Wethersfield CT 31:52 10:16 37/42 695
212 Clint Gosselin 18M M1829 East Hartford CT 31:52 10:16 18/19 89
213 Richard Fortier 46M M4049 Plantsville CT 31:56 10:18 38/42 478
214 Noelia Stoor 32F F3039 North Haven CT 31:57 10:18 LE 27/38 2377
215 Paul Sheldon 36M M3039 East Hartford CT 32:07 10:21 19/21 421
216 Matthew Henrickson 9M M0017 Barhamsted CT 32:14 10:23 13/17 70
217 Anna Henrickson 40F F4049 Barhamsted CT 32:15 10:24 13/33 69
218 Matthew Reed 47M M4049 South Windsor CT 32:19 10:25 LE 39/42 60
219 Robin Pendleton 47M M4049 South Windsor CT 32:20 10:25 40/42 493
220 Sean Reed 14M M0017 South Windsor CT 32:21 10:26 14/17 61
221 Paula Reibold 43F F4049 Old Saybrook CT 32:29 10:28 14/33 124
222 Lynn Nochisaki 45F F4049 South Windsor CT 32:37 10:31 15/33 2218
223 Mary Schmitt 45F F4049 Middletown CT 32:44 10:33 16/33 449
224 Amanda Fioretti 33F F3039 Avon CT 32:55 10:37 28/38 279
225 Brian Moran 54M M5059 South Windsor CT 33:00 10:38 30/42 1194
226 Coral Cheverie 30F F3039 Stafford CT 33:11 10:42 29/38 1
227 Meg Moran 57F F5059 South Windsor CT 33:12 10:42 9/18 1193
228 Dawn Alger 38F F3039 Haddam CT 33:15 10:43 30/38 2352
229 Rob Godin 63M M6069 East Granby CT 33:17 10:44 19/22 31
230 Richard Walker 53M M5059 Meriden CT 33:19 10:44 31/42 2227
231 Jennifer Marinko 36F F3039 West Hartford CT 33:19 10:44 31/38 55
232 Phil Gosselin 50M M5059 East Hartford CT 33:28 10:47 32/42 91
233 Linda Dwy 44F F4049 Prospect CT 33:40 10:51 17/33 57
234 Kristan Maccini 41F F4049 Wethersfield CT 33:45 10:53 18/33 220
235 Rodd Schaller 48M M4049 Torrington CT 33:48 10:54 LE 41/42 1274
236 Josie Cannella 48F F4049 Avon CT 33:56 10:56 19/33 1282
237 Matthew Milbrandt 11M M0017 East Hartford CT 33:59 10:57 15/17 174
238 Debbie Reed 58F F5059 Windsr Locks CT 34:05 10:59 10/18 250
239 Darcy Laprade 33F F3039 Coventry CT 34:07 11:00 32/38 241
240 Mitch Slowick 69M M6069 South Windsor CT 34:18 11:03 20/22 699
241 Sherry Courtemanche 45F F4049 Riverton CT 34:33 11:08 20/33 226
242 Claudia Pires 26F F1829 Tolland CT 34:36 11:09 20/24 2224
243 Karen Vann 56F F5059 Coventry CT 34:50 11:14 11/18 113
244 Stacy Brasa 38F F3039 Windsor CT 35:00 11:17 33/38 353
245 Randy Wing 51M M5059 South Windsor CT 35:08 11:19 33/42 408
246 Ellen Licard 48F F4049 Avon CT 35:18 11:23 21/33 1281
247 Heather Mitchell 35F F3039 Ellington CT 35:25 11:25 34/38 86
248 Monica Lee 46F F4049 Manchester CT 35:30 11:27 22/33 318
249 Bob Cianciosi 53M M5059 South Windsor CT 35:31 11:27 34/42 26
250 Amy Hooper 36F F3039 Wallingford CT 35:45 11:31 35/38 108
251 Katherine Moulton 13F F0017 Springfield VT 35:48 11:32 10/12 2223
252 Sharon Quaglia 55F F5059 Bolton CT 35:53 11:34 12/18 359
253 Lesley Fearnley 56F F5059 Middletown CT 36:03 11:37 13/18 173
254 Sara Moulton 45F F4049 Springfield VT 36:06 11:38 23/33 1172
255 Brian Reynolds 57M M5059 Granby CT 36:09 11:39 35/42 460
256 Deborah Wing 50F F5059 South Windsor CT 36:33 11:47 14/18 458
257 Grethen Yelmini 28F F1829 Glastonbury CT 36:36 11:48 21/24 243
258 Ralph Taft 58M M5059 Vernon CT 36:40 11:49 36/42 1184
259 Alen Froslie 50M M5059 Putnam CT 36:42 11:50 37/42 12
260 Cindy Froslie 46F F4049 Putnam CT 36:42 11:50 24/33 14
261 Kelly Warnock 34F F3039 Somers CT 36:46 11:51 36/38 1171
262 James Connolly 54M M5059 Ellington CT 36:47 11:51 38/42 397
263 MaryKate Connolly 23F F1829 Ellington CT 36:47 11:51 22/24 393
264 Julie Kennedy 40F F4049 Broad Brook CT 36:48 11:52 25/33 2222
265 Mary Perry 42F F4049 Tarifville CT 36:50 11:52 26/33 8
266 Jill Spineti 58F F5059 Manchester CT 36:52 11:53 15/18 1166
267 Rebecca DeCusati 36F F3039 Newington CT 37:05 11:57 37/38 155
268 Suzanne Guglietta 47F F4049 Ellington CT 37:07 11:58 27/33 72
269 Tracey Malandro 40F F4049 S Windsor CT 37:08 11:58 28/33 208
270 Marie Malloy 42F F4049 Riverton CT 37:21 12:02 29/33 68
271 Maryanne Benoit 52F F5059 South Windsor CT 37:23 12:03 16/18 301
272 Adriana Roberts 13F F0017 Southington CT 37:58 12:14 11/12 1296
273 Judy Coco 52F F5059 Portland CT 38:09 12:18 17/18 1189
274 Fred Cretella 58M M5059 South Windsor CT 38:31 12:25 39/42 296
275 Lisa OBrien 45F F4049 Manchester CT 38:32 12:25 30/33 569
276 TJ Benoit 52M M5059 South Windsor CT 38:33 12:26 40/42 300
277 Kim Thompson 45F F4049 Windsor Locks CT 38:36 12:27 31/33 151
278 Vivian Hunt 9F F0017 Manchester CT 39:49 12:50 12/12 1185
279 David Maxwell 32M M3039 Manchester CT 39:50 12:50 20/21 1186
280 Sandy Wade 64F F6069 Durham CT 39:52 12:51 4/4 235
281 Matthew Clyburn 25M M1829 South Windsor CT 40:21 13:00 19/19 414
282 Ed Snyder 66M M6069 Wallingford CT 40:21 13:00 21/22 689
283 Scott Roberts 43M M4049 Southington CT 41:08 13:16 42/42 1276
284 Alexander Gonzalez 8M M0017 Enfield CT 41:14 13:18 16/17 214
285 Irene Gonzalez 43F F4049 Enfield CT 41:22 13:20 32/33 215
286 Nicole DuVerger 42F F4049 Middlebury CT 41:48 13:29 33/33 364
287 Michelle Turner 36F F3039 East Hartford CT 42:34 13:43 38/38 7
288 Mike Mauro 52M M5059 Southington CT 44:11 14:15 41/42 415
289 Susan Mauro 50M M5059 Southington CT 44:12 14:15 42/42 417
290 Rachel Monahan 20F F1829 Rockville CT 45:20 14:37 23/24 577
291 Kathy Klimczak 53F F5059 Rockville CT 45:21 14:37 18/18 20
292 Todd Garrity 33M M3039 Glastonbury CT 45:44 14:45 21/21 1197
293 James Clyburn 0M M0017 S WIndsor CT 46:30 14:59 17/17 264
294 Amber Cardalico 29F F1829 Wolcott CT 50:46 16:22 24/24 1298
295 Ernie Hutt 70M M7079 East Hartford CT 54:25 17:33 4/4 2219
296 Joseph Spineti 61M M6069 Manchester CT 54:26 17:33 22/22 1181

Overall 5k Race Results (F)     Division Results (F)    

Top Male: 1. John Busque 2. Andrew Chalmers 3. Brett Stoeffler 4. Nicholai Dalidowitz 5. Mike Early

Top Female: 1. Sarah Ports 2. Lindsay Krysiak 3. Hayley Collins 4. Mary Withington 5. Tricky Tanksley