Platt Systems Results Board

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results (F)    


UConn Triathlon Club 5K
Top Male: 1. Scott Livingston 2. J D Ingalls 3. Marc Chale 4. David Lemler 5. Doug Robinson
Top Female: 1. Kali Cika 2. Alicia Echevarria 3. Elise Maragliano 4. Nicole Piscopo 5. Elizabeth Guerrera
2013 U Conn Tri Club 5K Road Race
University of Connecticut || Storrs CT || 22 degrees || Windy || Cloudy Skies
Sunday Feb 17 2013 || 11 am || Results Posted to www.plattsys.com
BIB-CHIP Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476

************************************************************

Overall Male : Scott Livingston Overall Female: Kali Cika

*************************************************************

PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Scott Livingston 40M M4049 Bolton CT 19:20 6:13 1/2 9
2 J D Ingalls 30M M3039 Clinton CT 19:24 6:14 1/5 27
3 Marc Chale 20M M2029 Glastonbury CT 20:59 6:45 1/3 289
4 Kali Cika 19F F0019 Old Lyme CT 21:28 6:54 1/3 288
5 Alicia Echevarria 24F F2029 Coventry CT 21:48 7:00 1/4 286
6 David Lemler 31M M3039 Farmington CT 22:40 7:17 2/5 280
7 Doug Robinson 55M M5059 Brandon VT 24:07 7:45 1/2 8
8 Tj Graham 26M M2029 Manchester CT 24:27 7:52 2/3 22
9 Sean Alexander 40M M4049 Clinton CT 24:36 7:55 2/2 282
10 Cory Davis 25M M2029 Hamden CT 24:47 7:58 3/3 281
11 Elise Maragliano 39F F3039 Vernon CT 25:33 8:13 1/5 271
12 Nicole Piscopo 19F F0019 STorrs CT 25:48 8:18 2/3 11
13 Elizabeth Guerrera 20F F2029 Newington CT 26:02 8:22 2/4 274
14 Robert Dorertte 37M M3039 Windsor Locks CT 26:14 8:26 3/5 26
15 Gabriela Stolpinski 14F F0019 Enfield CT 26:50 8:38 3/3 279
16 Brian Doerr 34M M3039 Wallingford CT 27:08 8:44 4/5 287
17 Laura Baciochi 35F F3039 Windsor Locks CT 27:11 8:45 2/5 24
18 Brian Briggs 36M M3039 Andover CT 29:09 9:23 5/5 272
19 Barry Ralston 53M M5059 Hebron CT 32:09 10:20 2/2 15
20 Carolyn Ralston 48F F4049 Hebron CT 32:09 10:20 1/1 12
21 Heather Turcotte 39F F3039 Andover CT 32:59 10:37 3/5 273
22 Elysia Estrella 22F F2029 Clinton CT 33:50 10:53 3/4 283
23 Kellyanne Walsh 25F F2029 Clinton CT 34:57 11:15 4/4 35
24 Colleen Alexander 37F F3039 Clinton CT 37:24 12:02 4/5 284
25 Michelle Turner 36F F3039 East Hartford CT 41:52 13:28 5/5 277
1 Kali Cika 9F F0019 Old Lyme CT 21:28 288
2 Nicole Piscopo 9F F0019 STorrs CT 25:48 11
3 Gabriela Stolpinski 4F F0019 Enfield CT 26:50 279
1 Alicia Echevarria 4F F2029 Coventry CT 21:48 286
2 Elizabeth Guerrera 0F F2029 Newington CT 26:02 274
3 Elysia Estrella 2F F2029 Clinton CT 33:50 283
1 Elise Maragliano 9F F3039 Vernon CT 25:33 271
2 Laura Baciochi 5F F3039 Windsor Locks CT 27:11 24
3 Heather Turcotte 9F F3039 Andover CT 32:59 273
1 Carolyn Ralston 8F F4049 Hebron CT 32:09 12
1 Marc Chale 0M M2029 Glastonbury CT 20:59 289
2 Tj Graham 6M M2029 Manchester CT 24:27 22
3 Cory Davis 5M M2029 Hamden CT 24:47 281
1 J D Ingalls 0M M3039 Clinton CT 19:24 27
2 David Lemler 1M M3039 Farmington CT 22:40 280
3 Robert Dorertte 7M M3039 Windsor Locks CT 26:14 26
1 Scott Livingston 0M M4049 Bolton CT 19:20 9
2 Sean Alexander 0M M4049 Clinton CT 24:36 282
1 Doug Robinson 5M M5059 Brandon VT 24:07 8
2 Barry Ralston 3M M5059 Hebron CT 32:09 15

Race Results (F)    

Top Male: 1. Scott Livingston 2. J D Ingalls 3. Marc Chale 4. David Lemler 5. Doug Robinson

Top Female: 1. Kali Cika 2. Alicia Echevarria 3. Elise Maragliano 4. Nicole Piscopo 5. Elizabeth Guerrera