Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Information (F)    

Founders League T&F Championships
2014 Founders League Track & Field Championships
Saturday May 10, 2014 | Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com
Hotchkiss School - Lakeville, CT


2014 Founders League Track & Field Championships Saturday May 10, 2014 | Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com Hotchkiss School - Lakeville, CT Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com *********************************************************************************************** 2014 FINAL RESULTS MEET SUSPENDED DUE TO WEATHER CONDITIONS AFTER 12 EVENTS *********************************************************************************************** Girls - Team Rankings - 12 Events Scored =============================================================================== 1) Loomis Chaffee 111.50 2) Choate Rosemary Hall 104.50 3) Hotchkiss 90 4) Westminster School 26 5) Kingswood-Oxford 19 6) Taft School 17 7) Miss Porters School 4 Boys - Team Rankings - 12 Events Scored =============================================================================== 1) Loomis Chaffee 105.50 2) Hotchkiss 94.50 3) Choate Rosemary Hall 60 4) Taft School 45 5) Avon Old Farms School 32 6) Trinity Pawling School 19 7) Westminster School 10 8) Kingswood-Oxford 6 Girls 100 Meter Dash =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Gacek, Charlotte SO Loomis Chaffee 13.25Q 1 2 Snajder, Danielle JR Loomis Chaffee 13.45Q 2 3 Biosah, Uzo SO Choate Rosemary 13.52q 2 4 March, Sam FR Kingswood-Oxford 13.54q 1 5 Lennox-Sanzone, Ol SR Miss Porters 13.60q 1 6 Green, Alexa FR Westminster 13.71q 1 7 Wong, Agnes SO Taft School 13.78q 2 8 Dennis, Rio JR Taft School 13.79q 1 9 Settle, Tia SR Miss Porters 13.84 2 10 Girard, Jenn SR Westminster 14.08 2 11 Mathis, Chamberlai SO Hotchkiss 14.19 2 Girls 100 Meter Dash ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 Biosah, Uzo SO Choate Rosemary 12.77 10 2 Snajder, Danielle JR Loomis Chaffee 13.16 8 3 Gacek, Charlotte SO Loomis Chaffee 13.25 6 4 Lennox-Sanzone, Ol SR Miss Porters 13.69 4 5 March, Sam FR Kingswood-Oxford 13.72 2 6 Green, Alexa FR Westminster 13.80 1 7 Wong, Agnes SO Taft School 13.84 8 Dennis, Rio JR Taft School 13.96 Girls 400 Meter Dash ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Perron-Smith, Jacq JR Hotchkiss 59.21 2 10 2 Floyd, Kate SR Choate Rosemary 59.25 2 8 3 Williams, Denver SO Loomis Chaffee 59.84 2 6 4 Brown-Irvin, Solla JR Hotchkiss 1:01.19 2 4 5 Joseph, Shana SR Taft School 1:03.07 1 2 6 Norman, Jerri FR Choate Rosemary 1:04.14 2 1 7 Pinkes, Samantha SR Kingswood-Oxford 1:04.41 2 8 Massa, Taylor JR Miss Porters 1:09.36 1 9 Kanoute, Oumou FR Westminster 1:10.04 1 10 Bernard, Kamille FR Miss Porters 1:10.74 1 11 Bascetta, Miranda SO Kingswood-Oxford 1:11.31 1 12 Reed, Abby SR Westminster 1:14.37 1 Girls 1500 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Glass, Samantha SR Hotchkiss 4:47.21 10 2 Birney, Maya FR Choate Rosemary 4:54.86 8 3 Balderston, Anna SR Hotchkiss 4:55.81 6 4 Farrell, Caitlin JR Loomis Chaffee 5:02.50 4 5 Ezzo, Chloe FR Kingswood-Oxford 5:05.35 2 6 Barnett, Livvy JR Taft School 5:12.53 1 7 Harris, Moriah FR Loomis Chaffee 5:25.42 8 Wogelius, Emily FR Miss Porters 5:27.01 9 Kortum, Grace FR Choate Rosemary 5:27.13 10 Anderson, Mary SR Westminster 5:28.90 11 Biddle, Dana SR Taft School 5:29.34 12 Tran, Emily FR Kingswood-Oxford 5:34.22 13 Kanoute, Oumou FR Westminster 5:46.15 14 Apuzzo, Victoria FR Miss Porters 5:52.25 Girls 100 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Davis, Greer SO Loomis Chaffee 16.40Q 2 2 Diesel, Johanna SR Hotchkiss 16.92Q 1 3 Lamb, Lauren FR Choate Rosemary 17.54q 1 4 Lopez, Estelle SR Choate Rosemary 18.08q 2 5 Kirton, Emily SO Kingswood-Oxford 18.27q 1 6 March, Sam FR Kingswood-Oxford 18.44q 2 7 Dillon, Hanna JR Taft School 19.33q 2 8 Brentano, Grace SO Westminster 19.44q 2 9 Oostenink, Annika FR Hotchkiss 19.64 1 10 Francois, Sherly FR Loomis Chaffee 20.22 1 11 Williams, Jessica SR Miss Porters 20.61 1 12 Farnam, Katherine JR Miss Porters 21.81 2 Girls 100 Meter Hurdles ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 Davis, Greer SO Loomis Chaffee 16.26 10 2 Diesel, Johanna SR Hotchkiss 16.43 8 3 Lamb, Lauren FR Choate Rosemary 17.38 6 4 Lopez, Estelle SR Choate Rosemary 18.26 4 5 Kirton, Emily SO Kingswood-Oxford 18.38 2 6 March, Sam FR Kingswood-Oxford 18.53 1 7 Dillon, Hanna JR Taft School 19.35 8 Brentano, Grace SO Westminster 19.42 Girls 4x100 Meter Relay ========================================================================== School Finals H# Points ========================================================================== 1 Choate Rosemary Hall 'A' 51.09 2 10 1) Biosah, Uzo SO 2) Owusu, Larisa 3) Obrien, Kayla 4) Blair, Abby FR 2 Loomis Chaffee 'A' 51.53 2 8 1) Gacek, Charlotte SO 2) Davis, Greer SO 3) Otton, Natasha 4) Snajder, Danielle JR 3 Kingswood-Oxford 'A' 51.60 2 6 1) March, Sam FR 2) Kirton, Emily SO 3) Sanders, Kaleigh SO 4) Pinkes, Samantha SR 4 Hotchkiss 'A' 52.54 2 4 1) Greenberg, Julia SO 2) Streng, Hannah JR 3) Brown-Irvin, Sollana JR 4) Sam, Aba 5 Westminster School 'A' 52.55 1 2 1) Shakoor, Unique JR 2) Eckerson, Katherine SO 3) Green, Alexa FR 4) Girard, Jenn SR 6 Taft School 'A' 52.87 1 1 1) Soward, Solange JR 2) Rodriguez, Jalissa FR 3) Joseph, Shana SR 4) Wong, Agnes SO 7 Miss Porters School 'A' 54.68 1 1) Settle, Tia SR 2) Lennox-Sanzone, Olivia SR 3) Bernard, Kamille FR 4) Massa, Taylor JR Girls High Jump ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Griffin, Natalia SR Hotchkiss 4-10.00 1.47m 10 2 Williams, Denver SO Loomis Chaffee 4-08.00 1.42m 8 3 Blair, Abby FR Choate Rosemary 4-08.00 1.42m 6 4 Forbes, Kate FR Hotchkiss 4-06.00 1.37m 4 5 Schreibstein, Kayl SR Loomis Chaffee 4-04.00 1.32m 1.50 5 Mensah, Akosua SO Choate Rosemary 4-04.00 1.32m 1.50 -- Callahan, Riley JR Kingswood-Oxford NH Girls Pole Vault ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Hunter, Ciera SO Loomis Chaffee 10-00.00 3.04m 10 2 Greenberg, Julia SO Hotchkiss 9-00.00 2.74m 8 3 Rado, Taylor SR Taft School 8-00.00 2.43m 6 4 Gingher, Gillian JR Choate Rosemary 7-06.00 2.28m 4 5 Hibberd, Coco SO Hotchkiss 7-00.00 2.13m 2 6 Falkow, Julian SO Taft School 7-00.00 2.13m 1 7 Gwyn, Emma SO Loomis Chaffee 6-06.00 1.98m -- Harney, Samantha JR Choate Rosemary NH Girls Long Jump ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Biosah, Uzo SO Choate Rosemary 15-09.00 4.80m 10 2 Davis, Greer SO Loomis Chaffee 15-05.50 4.71m 8 3 Shakoor, Unique JR Westminster 15-00.00 4.57m 6 4 Xu, Hannah SO Hotchkiss 15-00.00 4.57m 4 5 Eckerson, Katherin SO Westminster 14-11.75 4.56m 2 6 March, Sam FR Kingswood-Oxford 14-09.50 4.50m 1 7 Kirton, Emily SO Kingswood-Oxford 14-07.50 4.45m 8 Gwyn, Emma SO Loomis Chaffee 14-01.75 4.31m 9 Gordon, Victoria JR Taft School 13-11.00 4.24m 10 Settle, Tia SR Miss Porters 13-07.00 4.14m 11 Greenberg, Julia SO Hotchkiss 13-02.50 4.02m 12 Chung, Makari SO Taft School 12-08.50 3.87m 13 Norman, Jerri FR Choate Rosemary 11-04.75 3.47m Girls Triple Jump ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Perron-Smith, Jacq JR Hotchkiss 34-10.50 10.62m 10 2 Shakoor, Unique JR Westminster 33-02.50 10.12m 8 3 Eckerson, Katherin SO Westminster 32-08.75 9.97m 6 4 Kirton, Emily SO Kingswood-Oxford 30-11.50 9.43m 4 5 Xu, Hannah SO Hotchkiss 30-10.25 9.40m 2 6 Polley, Laura FR Kingswood-Oxford 30-08.00 9.34m 1 7 Falkow, Julian SO Taft School 29-11.75 9.13m 8 Diong, Olivia FR Loomis Chaffee 28-11.00 8.81m 9 Lamb, Lauren FR Choate Rosemary 28-10.00 8.78m 10 Hunter, Ciera SO Loomis Chaffee 28-00.75 8.55m 11 Schuler, Kristina FR Choate Rosemary 27-09.50 8.47m 12 Lennox-Sanzone, Ol SR Miss Porters 27-07.00 8.40m 13 Gambacini, Bri FR Miss Porters 25-07.75 7.81m Girls Shot Put ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Offiaeli, Kendra FR Loomis Chaffee 38-05.00 11.70m 10 2 Offiaeli, Maxine JR Loomis Chaffee 37-09.50 11.51m 8 3 Carter, Yazmynne JR Choate Rosemary 34-11.50 10.65m 6 4 Sherwill, Jennifer SR Choate Rosemary 33-11.00 10.33m 4 5 Streng, Hannah JR Hotchkiss 31-10.00 9.70m 2 6 Gyasi, Ellen SO Westminster 29-10.00 9.09m 1 7 Gordon, Victoria JR Taft School 28-03.50 8.62m 8 Ziskind, Isabel JR Hotchkiss 26-04.50 8.03m 9 Grimes, Collette SR Miss Porters 25-08.00 7.82m 10 Crocker, Emily SR Westminster 25-06.50 7.78m 11 Chung, Makari SO Taft School 25-00.50 7.63m 12 Kabbash, Kaitlyn SR Miss Porters 24-03.00 7.39m 13 Mamet, Gabby SO Kingswood-Oxford 23-02.00 7.06m 14 Whirty, Olivia JR Kingswood-Oxford 19-10.00 6.04m Girls Discus Throw ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Offiaeli, Kendra FR Loomis Chaffee 117-09 35.89m 10 2 Offiaeli, Maxine JR Loomis Chaffee 109-05 33.35m 8 3 Sherwill, Jennifer SR Choate Rosemary 105-11 32.28m 6 4 Streng, Hannah JR Hotchkiss 87-03 26.59m 4 5 Mensah, Akosua SO Choate Rosemary 86-02.50 26.27m 2 6 Romoff, Avital SO Hotchkiss 83-10.50 25.56m 1 7 Crocker, Emily SR Westminster 83-04 25.40m 8 Mamet, Gabby SO Kingswood-Oxford 80-00.50 24.39m 9 Kabbash, Kaitlyn SR Miss Porters 71-10.50 21.90m 10 Rodriguez, Jalissa FR Taft School 67-09 20.65m 11 Whirty, Olivia JR Kingswood-Oxford 57-02 17.42m 12 Zimmitti, Bailey SO Miss Porters 56-05 17.19m Girls Javelin Throw ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Sherwill, Jennifer SR Choate Rosemary 109-11 33.50m 10 2 Dryzgula, Emily JR Choate Rosemary 97-00.50 29.57m 8 3 Kearns, Caroline JR Taft School 96-00 29.26m 6 4 Gallop, Amanda SO Loomis Chaffee 93-10 28.60m 4 5 Francois, Sherly FR Loomis Chaffee 88-05 26.94m 2 6 Streng, Hannah JR Hotchkiss 86-06 26.36m 1 7 Ben-Eka, Tise FR Taft School 83-11 25.57m 8 Romoff, Avital SO Hotchkiss 81-02 24.73m 9 Kabbash, Kaitlyn SR Miss Porters 66-11 20.39m 10 Whirty, Olivia JR Kingswood-Oxford 66-03 20.19m 11 Mamet, Gabby SO Kingswood-Oxford 55-03 16.84m 12 Forde, Daria SO Miss Porters 40-09 12.42m Boys 100 Meter Dash =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Banda, Sean JR Choate Rosemary 10.81Q 1 2 Atuahene, Francis JR Hotchkiss 11.01Q 2 3 Maristany, Reinald SR Loomis Chaffee 11.01q 1 4 Pernell, Mick SR Taft School 11.14q 2 4 Joyner, Jadon SR Hotchkiss 11.14q 1 6 Harris, Zach SR Loomis Chaffee 11.44q 2 7 Lightbourn, Dylan JR Avon Old Farms 11.46q 2 8 Harris, Will JR Choate Rosemary 11.54q 1 9 Ferguson, Peter SR Avon Old Farms 11.69 1 10 Carter, David JR Westminster 11.96 2 11 Quansah, Koby SO Kingswood-Oxford 11.97 2 12 Jones, Christopher SO Westminster 12.07 2 13 Paliotti, Joe JR Trinity Pawling 12.17 1 14 Bolden, Jared SO Kingswood-Oxford 12.33 1 Boys 100 Meter Dash ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 Banda, Sean JR Choate Rosemary 10.78 10 2 Atuahene, Francis JR Hotchkiss 10.95 8 3 Joyner, Jadon SR Hotchkiss 11.11 6 4 Maristany, Reinald SR Loomis Chaffee 11.13 4 5 Pernell, Mick SR Taft School 11.16 2 6 Harris, Will JR Choate Rosemary 11.49 1 7 Lightbourn, Dylan JR Avon Old Farms 11.50 8 Harris, Zach SR Loomis Chaffee 11.58 Boys 400 Meter Dash ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 MacMullen, John SR Taft School 50.51 3 10 2 Downs, Michael JR Hotchkiss 50.58 3 8 3 Peterson, Andrew SR Kingswood-Oxford 51.09 3 6 4 Fang, Yining SR Avon Old Farms 51.31 3 4 5 Abate, Jordan SO Avon Old Farms 52.03 3 2 6 Francis, Errol SR Loomis Chaffee 52.49 3 1 7 Kirk, Sterling SR Hotchkiss 52.56 2 8 Zanuttini-Frank, G JR Choate Rosemary 53.25 2 9 Maier, Cole SR Taft School 53.99 2 10 Reyes, Stephan SR Westminster 54.82 2 11 DeLalla, Andy SO Loomis Chaffee 55.10 1 12 Bridges, Nick JR Kingswood-Oxford 56.22 1 13 Shephard, Ryan SR Choate Rosemary 57.09 2 14 Thompson, Jeffrey FR Trinity Pawling 57.78 2 15 Barnes, Kenneth SO Westminster 58.09 1 16 Morrissey, Stephen FR Trinity Pawling 59.76 1 Boys 1500 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Turner, Bobby SR Loomis Chaffee 4:01.49 10 2 Knight, Tate SR Loomis Chaffee 4:07.84 8 3 Humphries, John JR Hotchkiss 4:08.81 6 4 Rubin, Aaron JR Westminster 4:08.98 4 5 Veley, Preston JR Taft School 4:14.58 2 6 Birney, Spencer SR Choate Rosemary 4:15.46 1 7 Quaroni, Marco SO Hotchkiss 4:16.50 8 Percy, Travis SR Westminster 4:17.29 9 O Malley, Quinn SR Taft School 4:27.82 10 Assouramou, Yohan JR Trinity Pawling 4:40.50 11 Lin, Nathan JR Choate Rosemary 4:41.06 12 McLaughlin, Kyle SO Kingswood-Oxford 4:50.08 13 Estony, Will FR Trinity Pawling 4:55.71 Boys 110 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Daring, James SR Loomis Chaffee 15.96Q 2 2 Mitchner, Jason SR Hotchkiss 16.54Q 1 3 Adekanbi, Cobey SO Loomis Chaffee 16.63q 1 4 Pearson, Nadir JR Taft School 16.84q 2 5 Ayim-Aboagye, Kwab SO Choate Rosemary 18.03q 2 6 Boateng, Kelvin SO Avon Old Farms 18.45q 2 7 DeMorro, James SO Kingswood-Oxford 18.77q 1 8 Markusen, Charles JR Hotchkiss 19.42q 1 9 Qian, George SR Choate Rosemary 19.87 2 10 Poston, Aaron JR Westminster 20.41 1 Boys 110 Meter Hurdles ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 Mitchner, Jason SR Hotchkiss 15.14 10 2 Daring, James SR Loomis Chaffee 15.64 8 3 Pearson, Nadir JR Taft School 16.08 6 4 Adekanbi, Cobey SO Loomis Chaffee 16.98 4 5 Ayim-Aboagye, Kwab SO Choate Rosemary 17.17 2 6 Boateng, Kelvin SO Avon Old Farms 18.14 1 7 Markusen, Charles JR Hotchkiss 18.46 8 DeMorro, James SO Kingswood-Oxford 18.84 Boys 4x100 Meter Relay ========================================================================== School Finals H# Points ========================================================================== 1 Loomis Chaffee 'A' 42.87 2 10 1) Presley, Kieran SR 2) Harris, Zach SR 3) Hoskins, Malachi 4) Maristany, Reinaldo SR 2 Hotchkiss 'A' 43.02 2 8 1) Mitchner, Jason SR 2) Joyner, Jadon SR 3) Lawrence-Salaam, Jibri JR 4) Atuahene, Francis JR 3 Choate Rosemary Hall 'A' 43.98 1 6 1) Banda, Sean JR 2) Harris, Will JR 3) Kinoti, Philemon JR 4) Zanuttini, Gabe 4 Avon Old Farms School 'A' 44.24 2 4 1) Ferguson, Peter SR 2) Nichol, Mickoy SR 3) Siegel, Peter 4) Lightbourn, Dylan JR 5 Taft School 'A' 44.85 2 2 1) Pernell, Mick SR 2) 3) Nandabhiwat, Biggy 4) Moo Penn, Troy SR 6 Trinity Pawling School 'A' 46.24 2 1 1) Mayala, Hergy 2) Howell, Brent SR 3) Palmer, Francis SR 4) Villard, Derrick SR 7 Kingswood-Oxford 'A' 48.68 1 1) Jett, Andre SO 2) Liburd, Trey JR 3) Deskus, Nye FR 4) Bolden, Jared SO -- Westminster School 'A' DQ 1 1) Wizner, Jacques 2) Jones, Christopher SO 3) Reyes, Stephan SR 4) Carter, David JR Boys High Jump ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Howell, Brent SR Trinity Pawling 6-02.00 1.87m 10 2 Greene, Matthew JR Hotchkiss 6-00.00 1.82m 8 3 Pernell, Mick SR Taft School 5-10.00 1.77m 6 4 Christophe, Yannic JR Choate Rosemary 5-06.00 1.67m 3 4 Danielewski, Tom SR Choate Rosemary 5-06.00 1.67m 3 6 Parris, Artis JR Avon Old Farms 5-04.00 1.62m 1 -- Presley, Kieran SR Loomis Chaffee NH -- Lyons, Nate SO Loomis Chaffee NH Boys Pole Vault ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Harris, Zach SR Loomis Chaffee 11-06.00 3.50m 10 2 Thompson, Jared SR Taft School 11-00.00 3.35m 8 3 Sethpornpong, Popo SR Choate Rosemary 10-00.00 3.04m 6 4 Tse, Jordan JR Hotchkiss 9-06.00 2.89m 4 5 Kirby, Christopher JR Hotchkiss 9-00.00 2.74m 1.50 5 Arellano, Emilio SR Loomis Chaffee 9-00.00 2.74m 1.50 7 ElBaghir, Ramy JR Choate Rosemary 9-00.00 2.74m -- DiAntonio, Christi JR Avon Old Farms NH -- Moo Penn, Troy SR Taft School NH Boys Long Jump ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Banda, Sean JR Choate Rosemary 22-01.00 6.73m 10 2 Joyner, Jadon SR Hotchkiss 21-05.75 6.54m 8 3 Nichol, Mickoy SR Avon Old Farms 20-06.00 6.24m 6 4 Mitchner, Jason SR Hotchkiss 20-05.00 6.22m 4 5 Carter, David JR Westminster 20-04.75 6.21m 2 6 Presley, Kieran SR Loomis Chaffee 19-11.50 6.08m 1 7 Price, Jackson JR Westminster 19-06.50 5.95m 8 Quansah, Koby SO Kingswood-Oxford 19-06.25 5.94m 9 Danielewski, Tom SR Choate Rosemary 19-02.00 5.84m 10 Pernell, Mick SR Taft School 18-10.50 5.75m 11 Assouramou, Yohan JR Trinity Pawling 17-09.00 5.41m 12 Aryee, Aaron SR Avon Old Farms 16-05.00 5.00m -- Eun, Chris FR Loomis Chaffee FOUL Boys Triple Jump ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Daring, James SR Loomis Chaffee 46-06.00 14.17m 10 2 Joyner, Jadon SR Hotchkiss 42-07.00 12.97m 8 3 Taylor, Nate SR Avon Old Farms 42-04.00 12.90m 6 4 Nichol, Mickoy SR Avon Old Farms 41-07.00 12.67m 4 5 Carter, David JR Westminster 41-06.75 12.66m 2 6 Price, Jackson JR Westminster 41-05.00 12.62m 1 7 Quansah, Koby SO Kingswood-Oxford 40-02.50 12.25m 8 Brown, Shackeel JR Loomis Chaffee 39-03.00 11.96m 9 Moo Penn, Troy SR Taft School 38-03.00 11.65m 10 Derry, Calheb SO Hotchkiss 38-00.00 11.58m 11 Bridges, Nick JR Kingswood-Oxford 36-04.00 11.07m 12 Palmer, Francis SR Trinity Pawling 33-08.00 10.26m -- Guo, Michael JR Choate Rosemary FOUL Boys Shot Put ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Solorzano, Luis SR Choate Rosemary 45-11.50 14.00m 10 2 Simmons, Chris SR Choate Rosemary 45-02.00 13.76m 8 3 Joyce, Dennis SR Loomis Chaffee 44-04.50 13.52m 6 4 Afriyie, Pat SR Loomis Chaffee 42-06.00 12.95m 4 5 Hattar, Chris SR Trinity Pawling 42-04.00 12.90m 2 6 Fernandez, Fernand SR Taft School 42-04.00 12.90m 1 7 De Courcy, Louis-P FR Hotchkiss 42-03.00 12.87m 8 Robinson, Austrian JR Trinity Pawling 41-07.00 12.67m 9 Ozturk, Derin JR Westminster 40-00.00 12.19m 10 Jett, Andre SO Kingswood-Oxford 39-07.50 12.07m 11 Leslie, Malik JR Hotchkiss 39-05.00 12.01m 12 Ruffin, Chaz SO Westminster 37-03.00 11.35m 13 Rothmann, Sawyer SR Avon Old Farms 35-08.50 10.88m 14 Bomely, Ian SR Avon Old Farms 34-03.00 10.43m Boys Discus Throw ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Joyce, Dennis SR Loomis Chaffee 132-02 40.28m 10 2 Edwards, Brenden SR Loomis Chaffee 129-07 39.49m 8 3 Campbell, Carty SR Taft School 126-07 38.58m 6 4 De Courcy, Louis-P FR Hotchkiss 119-02 36.32m 4 5 Fernandez, Fernand SR Taft School 117-02 35.71m 2 6 Parker, Amir JR Hotchkiss 116-10.50 35.62m 1 7 Ozturk, Derin JR Westminster 113-11 34.72m 8 Solorzano, Luis SR Choate Rosemary 109-08 33.42m 9 Douglas, Justin SR Trinity Pawling 107-03.50 32.70m 10 Jett, Andre SO Kingswood-Oxford 104-03 31.77m 11 Vazquez, Ricardo SO Westminster 100-01 30.50m 12 Simmons, Chris SR Choate Rosemary 97-02.50 29.62m 13 Mak, Jonas SR Avon Old Farms 93-01 28.37m 14 Carr, Rex JR Avon Old Farms 90-01 27.45m 15 Sonalkar, Neil SR Kingswood-Oxford 90-00.50 27.44m Boys Javelin Throw ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Kirby, Christopher JR Hotchkiss 157-08 48.05m 10 2 Bogle, Jeremy SR Loomis Chaffee 147-06 44.95m 8 3 Palmer, Francis SR Trinity Pawling 145-09 44.42m 6 4 Zaorski, Andrei JR Avon Old Farms 139-06 42.51m 4 5 Okar, Gibran SR Loomis Chaffee 139-03 42.44m 2 6 Vazquez, Ricardo SO Westminster 131-04 40.03m 1 7 Solorzano, Luis SR Choate Rosemary 130-07 39.80m 8 Goldstein, Jacob JR Taft School 127-07 38.88m 9 Camilleri, Mike JR Avon Old Farms 127-01 38.73m 10 Campbell, Carty SR Taft School 123-11 37.76m 11 Brao, Stephen JR Hotchkiss 117-00 35.66m 12 Rusconi, Peter SR Kingswood-Oxford 114-06 34.89m 13 Sonalkar, Neil SR Kingswood-Oxford 112-08 34.34m 14 Prenderast, Dalton JR Westminster 98-01 29.89m 15 Zanuttini-Frank, G JR Choate Rosemary 97-10 29.81m ******************************************** Plattsys Timing (PLATTSYS.COM) Results A Step Ahead from the Start ******************************************** *********************************************************************************************** PLATTSYS.COM ***********************************************************************************************


Race Information (F)    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates