Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Overall Race Results (F)     Division Results (F)    


E Windsor Veterans Day 5K
Top Male: 1. Amos Sang 2. John Hampton 3. William Sanders 4. Nick Aguila-Mandich 5. Everett Hackett
Top Female: 1. Melissa Stellato 2. Erin Lopez 3. Beth Krasemann 4. Victoria Cronin 5. Linda Yamamoto
2014 East Windsor Veterans Day 5K Road Race
Saturday Nov 8, 2014 || E Windsor Town Hall || E Windsor CT
Plattsys Timing (Chip Timing) @ plattsys.com || 39 Degrees || Clear Skies
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Amos Sang Overall Female: Melissa Stellato

***************************************************
OVERALL 5K RACE RESULTS -USATF CERTIFIED 5K
***************************************************

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Amos Sang 27M M1829 Chicopee CT 15:05 4:51 1/34 346
2 John Hampton 25M M1829 Hartford CT 15:12 4:53 2/34 277
3 William Sanders 27M M1829 Wethersfield CT 15:15 4:54 3/34 253
4 Nick Aguila-Mandich 25M M1829 W. Hartford CT 15:36 5:01 4/34 250
5 Everett Hackett 24M M1829 W. Hartford CT 15:52 5:06 5/34 251
6 Alex Norstrom 18M M1829 Coventry CT 15:57 5:08 6/34 183
7 Austin Trainor 18M M1829 Port Jerius NY 16:00 5:09 7/34 260
8 Booby Giuliani 23M M1829 W. Hartford CT 16:18 5:14 8/34 104
9 Matthew Maynes 28M M1829 Mansfied CT 16:28 5:18 9/34 308
10 Kevin Brandon 24M M1829 Hartford CT 16:39 5:21 10/34 276
11 Aaron Flamino 39M M3039 Manchester CT 16:59 5:28 1/28 177
12 Kyle Morse 31M M3039 Waterbury CT 17:11 5:31 2/28 302
13 Tray Stegman 17M M1517 Wethersfield CT 17:21 5:35 1/9 325
14 Jason Bail 18M M1829 Willington CT 17:22 5:35 11/34 259
15 Kyle Welch 18M M1829 Meriden CT 17:30 5:37 12/34 268
16 Brett Stoeffler 47M M4049 Tolland CT 17:38 5:40 1/34 290
17 Melissa Stellato 32F F3039 Windsor CT 17:49 5:44 1/39 34
18 Adam Bulewich 38M M3039 Windsor Ct 17:49 5:44 3/28 35
19 Kevin Vallez 46M M4049 Ellington CT 17:53 5:45 2/34 319
20 Dylan Sperry 18M M1829 Plantsville CT 18:07 5:49 13/34 197
21 Brian Colonnese 27M M1829 Ellington CT 18:22 5:54 14/34 285
22 Adonys Langvail 19M M1829 Torrington CT 18:25 5:55 15/34 196
23 Connor Shannahan 16M M1517 Enfield CT 18:31 5:57 2/9 106
24 Bruce Christensen 46M M4049 Bolton CT 18:32 5:57 3/34 264
25 David Poirot 47M M4049 Simsbury CT 18:35 5:58 4/34 266
26 Patrick Byrne 30M M3039 Bolton CT 18:43 6:01 4/28 345
27 Dan Ward 34M M3039 Bloomfield CT 18:49 6:03 5/28 292
28 Ned Kennedy 55M M5059 Bolton CT 18:54 6:05 1/43 40
29 Erin Lopez 33F F3039 Berlin CT 19:17 6:12 2/39 350
30 Joseph Hallisey 50M M5059 Glastonbury CT 19:19 6:13 2/43 146
31 Eric Barus 16M M1517 Enfield CT 19:23 6:14 3/9 284
32 John Mineruino 51M M5059 Higganum CT 19:24 6:14 3/43 186
33 Neal Quesner 31M M3039 Chicopee MA 19:26 6:15 6/28 365
34 Beth Krasemann 41F F4049 Suffield CT 19:32 6:17 1/33 343
35 David Poppel 50M M5059 Burlington CT 19:34 6:18 4/43 124
36 Chris Dufresne 35M M3039 Windsor Locks CT 19:37 6:18 7/28 228
37 Ken Clark 52M M5059 Somers CT 19:41 6:20 5/43 10
38 David Fitol 22M M1829 Providence RI 19:46 6:21 16/34 366
39 Nolan Alexander 13M M1314 Tolland CT 19:52 6:23 1/8 56
40 Victoria Cronin 19F F1829 Tolland CT 19:53 6:24 1/26 233
41 Ron Kirschbaum 56M M5059 Suffield CT 19:58 6:25 6/43 255
42 Matt Legere 16M M1517 Enfield CT 19:59 6:26 4/9 283
43 Linda Yamamoto 37F F3039 Manchester CT 20:04 6:27 3/39 178
44 Jason Kasprzak 38M M3039 Simsbury CT 20:26 6:34 8/28 257
45 Sean Barkasy 9M M0009 Manchester CT 20:30 6:36 1/7 187
46 Daniel Savidge 12M M1012 S. Windsor CT 20:35 6:37 1/9 207
47 Luke Stoeffler 10M M1012 Tolland CT 20:39 6:38 2/9 289
48 James McNamara 27M M1829 Hartford CT 20:42 6:39 17/34 252
49 Chris Tweeddale 17M M1517 Enfield CT 20:46 6:41 5/9 61
50 Ryan Radziewicz 15M M1517 Enfield CT 20:46 6:41 6/9 171
51 Michael Stavalone 13M M1314 Broad Brook CT 20:54 6:43 2/8 231
52 Morgan Rica 18F F1829 Northfield CT 21:02 6:46 2/26 234
53 Dave Couture 44M M4049 Broad Brook CT 21:04 6:46 5/34 212
54 Alyce Alfano 52F F5059 Suffield CT 21:08 6:48 1/25 235
55 Matt Davis 37M M3039 Vernon CT 21:10 6:48 9/28 317
56 Steven Morse 62M M6069 Broad Brook CT 21:11 6:49 1/19 318
57 Sarah Simmons 34F F3039 Broad Brook CT 21:15 6:50 4/39 141
58 Mark Barkasy 38M M3039 Manchester CT 21:19 6:51 10/28 188
59 Scott Rossi 51M M5059 Enfield CT 21:24 6:53 7/43 51
60 Kelly Reese 41F F4049 East Granby CT 21:26 6:54 2/33 362
61 Mark Flynn 48M M4049 Farmington CT 21:28 6:54 6/34 316
62 Cary Henderson 54M M5059 Bloomfield CT 21:30 6:55 8/43 227
63 Mitch Bielenda 57M M5059 S. Windsor CT 21:33 6:56 9/43 166
64 John Rosenberger 55M M5059 Southington CT 21:40 6:58 10/43 237
65 Mark Barile 32M M3039 Windsor Locks CT 21:44 6:59 11/28 181
66 Matthew Cvercko 25M M1829 West Hartford CT 21:44 6:59 18/34 349
67 Kevin Verge 33M M3039 Coventry CT 21:44 6:59 12/28 331
68 Maura Burns 36F F3039 Enfield CT 21:46 7:00 5/39 175
69 Andre Balula 14M M1314 East Windsor CT 21:47 7:00 3/8 89
70 Ken Madamba 51M M5059 West Springfield MA 21:51 7:01 11/43 218
71 Sara Garthwait 35F F3039 Enfield CT 21:51 7:01 6/39 172
72 Richard Juergens 49M M4049 Manchester Ct 21:51 7:01 7/34 44
73 Kevin MacDonald 57M M5059 Norwich CT 21:52 7:02 12/43 109
74 Adam Osmond 47M M4049 Farmington CT 21:53 7:02 8/34 320
75 Brian Fidler 43M M4049 W. Haven CT 22:07 7:07 9/34 63
76 Scott Norstrom 51M M5059 Coventry Ct 22:15 7:09 13/43 7
77 Dani Kennedy 55F F5059 Bolton Ct 22:16 7:09 2/25 41
78 Timur Couture 14M M1314 Broad Brook CT 22:19 7:10 4/8 211
79 Bob Dacey 65M M6069 Vernon CT 22:24 7:12 2/19 96
80 AJ Corso 12M M1012 Broad Brook CT 22:27 7:13 3/9 151
81 William Sterritt 23M M1829 W. Hartford CT 22:28 7:13 19/34 303
82 Brian Feeney 51M M5059 Broad Brook CT 22:33 7:15 14/43 80
83 Jean Mocadlo 53F F5059 Broad Brook CT 22:34 7:15 3/25 165
84 Cassie Gucwa 23F F1829 Shelton CT 22:35 7:16 3/26 332
85 Justin Turley 15M M1517 Broad Brook CT 22:39 7:17 7/9 180
86 Ron Simpson 53M M5059 Avon CT 22:41 7:18 15/43 30
87 Piotr Pelczar 38M M3039 Stafford Springs CT 22:50 7:20 13/28 322
88 Jonathan Failla 37M M3039 Windsor CT 22:52 7:21 14/28 38
89 Malay Chokshi 47M M4049 S. Windsor CT 22:53 7:21 10/34 167
90 Tammi House 34F F3039 Windsor CT 22:56 7:22 7/39 24
91 Ryan Podann 18M M1829 Windsor Locks CT 23:15 7:28 20/34 301
92 Courtney Johnston 23F F1829 Enfield CT 23:19 7:30 4/26 48
93 Kristen Johnson 48F F4049 Broad Brook CT 23:20 7:30 3/33 198
94 James Janiak 50M M5059 Tolland CT 23:23 7:31 16/43 87
95 John Wardell 60M M6069 South Windsor CT 23:27 7:32 3/19 267
96 Jose Velazquez 49M M4049 Broad Brook CT 23:30 7:33 11/34 247
97 Micaela Hanson 12F F1012 S. Windsor CT 23:32 7:34 1/10 279
98 Rich Mayne 59M M5059 Unity NH 23:58 7:42 17/43 307
99 Yuly Susaya 34F F3039 Hartford CT 24:08 7:46 8/39 306
100 Bob Ward 69M M6069 Vernon Ct 24:09 7:46 4/19 16
101 Andy Tran 28M M1829 East Windsor CT 24:12 7:47 21/34 157
102 Jarod Witzke 12M M1012 Broad Brook CT 24:13 7:47 4/9 248
103 Anna Starodaj 53F F5059 New Britain CT 24:14 7:47 4/25 347
104 Garrett Lemek 54M M5059 Stafford Springs CT 24:18 7:49 18/43 333
105 Hilda Heck 36F F3039 Lyme CT 24:24 7:51 9/39 310
106 Kristen Alexander 43F F4049 Tolland CT 24:27 7:52 4/33 55
107 Marty Paglialunga 50F F5059 Fairfield CT 24:29 7:52 5/25 135
108 Sonali Chokshi 14F F1314 S. Windsor CT 24:40 7:56 1/6 168
109 Chloe Chevrier 12F F1012 W. Suffield CT 24:42 7:56 2/10 117
110 Kevin King 22M M1829 Somers CT 24:43 7:57 22/34 339
111 William Wise 41M M4049 Enfield CT 24:47 7:58 12/34 241
112 Martin Resto 12M M1012 Broad Brook CT 24:49 7:59 5/9 144
113 Emily Breen 17F F1517 Ellington CT 24:52 8:00 1/6 328
114 Leane Wheeler 38F F3039 S. Windsor CT 24:58 8:02 10/39 134
115 Steven Tolman 68M M6069 Vernon Ct 24:59 8:02 5/19 19
116 Joseph Stavolone 10M M1012 Broad Brook CT 24:59 8:02 6/9 229
117 Bill Bourgoin 43M M4049 Ellington CT 25:05 8:04 13/34 221
118 Tom Piantek 55M M5059 S. Windsor CT 25:07 8:05 19/43 14
119 Amy Donle 40F F4049 Farfield CT 25:13 8:07 5/33 326
120 Rachel Linkkila 32F F3039 Chaplin CT 25:14 8:07 11/39 77
121 Neal Breen 54M M5059 Ellington CT 25:18 8:08 20/43 9
122 Kelly Kopac 24F F1829 Enfield Ct 25:19 8:09 5/26 76
123 Blake Alexander 9M M0009 Tolland CT 25:31 8:12 2/7 269
124 Emma Krasemann 11F F1012 Suffield CT 25:32 8:13 3/10 342
125 Patrick Mulkern 26M M1829 Broad Brook CT 25:34 8:13 23/34 299
126 David Manning 54M M5059 Broad Brook CT 25:37 8:14 21/43 18
127 Cameron Turley 13M M1314 Broad Brook CT 25:38 8:15 5/8 286
128 Quinton Perin 14M M1314 Broad Brook CT 25:40 8:15 6/8 204
129 Stuart King 54M M5059 Ellington CT 25:40 8:15 22/43 174
130 Jessica Klein 32F F3039 Vernon CT 25:48 8:18 12/39 107
131 David Fritch 39M M3039 Torrington CT 25:50 8:18 15/28 169
132 Pelczar Boguslana 34F F3039 Stafford Springs CT 25:50 8:18 13/39 321
133 Ray Prest 75M M7079 Ellington CT 25:51 8:19 1/6 39
134 Doug Bissett 57M M5059 S. Windsor CT 25:52 8:19 23/43 182
135 Laura Bachiochi 37F F3039 Windsor Locks CT 25:53 8:19 14/39 245
136 Reid Sunshine 8M M0009 Suffield CT 25:57 8:21 3/7 244
137 Sergio De Sousa 42M M4049 Wethersfield CT 25:59 8:21 14/34 131
138 Kevin Bergendahl 53M M5059 Enfield CT 26:00 8:22 24/43 81
139 Susan Rosenberger 53F F5059 Plantsville CT 26:00 8:22 6/25 238
140 Lorenzo Resto 9M M0009 Broad Brook CT 26:07 8:24 4/7 145
141 Joelle Radnek 38M M3039 Colchester CT 26:14 8:26 16/28 47
142 Abby Sperrazza 12F F1012 Suffield CT 26:16 8:27 4/10 32
143 Elissa Daniele 38F F3039 S. Windsor CT 26:19 8:28 15/39 173
144 Jim Quesner 58M M5059 South Hadley MA 26:23 8:29 25/43 367
145 Madison Hawkins 15F F1517 Somers CT 26:24 8:29 2/6 262
146 John Yuszchak 53M M5059 Fort Wayne IN 26:25 8:30 26/43 108
147 Sarah Sperrazza 39F F3039 Suffield CT 26:28 8:31 16/39 31
148 Gabriela Resto 16F F1517 Broad Brook CT 26:28 8:31 3/6 143
149 Olivia Tapio 14F F1314 Broad Brook CT 26:29 8:31 2/6 278
150 Steve Hawkins 38M M3039 Somers CT 26:38 8:34 17/28 261
151 Susan Leslie 65F F6069 S. Windsor CT 26:38 8:34 1/6 23
152 William Kehoe 20M M1829 Broad Brook CT 26:44 8:36 24/34 200
153 Samuel Lewbel 64M M6069 Stafford Springs Ct 26:47 8:37 6/19 97
154 Sydney Schultz 13F F1314 Broad Brook CT 26:49 8:37 3/6 152
155 Bill Schultz 47M M4049 Broad Brook CT 26:51 8:38 15/34 154
156 Tim Rogers 44M M4049 Glastonbury CT 26:56 8:40 16/34 352
157 Owen Jeram 10M M1012 S. Windsor CT 26:57 8:40 7/9 297
158 Kevin Jeram 42M M4049 S. Windsor CT 26:58 8:40 17/34 296
159 Daniel DiTommaso 47M M4049 Vernon CT 27:03 8:42 18/34 67
160 Jere Smith 72M M7079 East Windsor CT 27:07 8:43 2/6 17
161 Jodi Doyle 35F F3039 Broad Brook CT 27:07 8:43 17/39 91
162 Lisa Norstrom 50F F5059 Coventry CT 27:10 8:44 7/25 43
163 Craig Witzke 44M M4049 Broad Brook CT 27:10 8:44 19/34 249
164 Tim Percoski 32M M3039 Somers CT 27:11 8:45 18/28 334
165 Steven Mayo 54M M5059 Bethany CT 27:11 8:45 27/43 185
166 Darren Samplatsky 44M M4049 Granby CT 27:14 8:46 20/34 5
167 Justin Mazza 21M M1829 CT 27:16 8:46 25/34 300
168 Shaun Earley 32M M3039 S. Windsor CT 27:20 8:47 19/28 217
169 Wendy Bowers 53F F5059 East Granby CT 27:26 8:49 8/25 271
170 Glenn Nieuwenhuis 62M M6069 Vernon CT 27:28 8:50 7/19 281
171 Kristen Breen 17F F1517 Ellington CT 27:30 8:51 4/6 327
172 Kate Campbell 15F F1517 Broad Brook CT 27:34 8:52 5/6 205
173 Mark Acquaotta 59M M5059 Windsor Locks CT 27:36 8:53 28/43 136
174 Marc Novak 24M M1829 Rockville CT 27:36 8:53 26/34 329
175 Brian Harrington 25M M1829 Broad Brook CT 27:37 8:53 27/34 126
176 Rachel Plourde 24F F1829 S. Windsor CT 27:38 8:53 6/26 139
177 Nathan Piantek 21M M1829 S. Windsor CT 27:39 8:54 28/34 13
178 Angela Gioiella 43F F4049 Windsor Locks CT 27:40 8:54 6/33 113
179 Nick Sterner 24M M1829 Enfield CT 27:44 8:55 29/34 226
180 Chelsea Carlson 24F F1829 Rocky Hill CT 27:45 8:56 7/26 219
181 Maribeth Muldoon 50F F5059 Windsor CT 27:46 8:56 9/25 357
182 Rick Galavan 24M M1829 Windsor Locks CT 27:50 8:57 30/34 98
183 Steven Kennedy 35M M3039 Berlin CT 27:52 8:58 20/28 364
184 Daniel Scavone 53M M5059 S. Windsor CT 27:52 8:58 29/43 199
185 David Gallagher 35M M3039 Windsor Locks CT 27:54 8:58 21/28 254
186 John Murphy 51M M5059 Simsbury CT 27:58 9:00 30/43 232
187 MacKenzie Chevrier 10F F1012 W. Suffield CT 27:59 9:00 5/10 118
188 Joe Augustyn 67M M6069 Vernon CT 28:03 9:01 8/19 82
189 Leigh Zlotkowski 35F F3039 Enfield CT 28:03 9:01 18/39 92
190 Jobina Miller 35F F3039 Canterbury CT 28:04 9:01 19/39 123
191 Tammy Chevrier 43F F4049 W. Suffield CT 28:05 9:02 7/33 119
192 Casey Kwiecienski 37M M3039 Enfield CT 28:07 9:02 22/28 93
193 Tom Gallagher 37M M3039 East Granby CT 28:09 9:03 23/28 4
194 Ray Kasper 52M M5059 Manchester CT 28:09 9:03 31/43 208
195 Katie Demeo 37F F3039 Broad Brook CT 28:10 9:03 20/39 330
196 Kelly Strba 21F F1829 East Windsor CT 28:29 9:09 8/26 69
197 Ed Carella 65M M6069 Broad Brook CT 28:36 9:12 9/19 68
198 Robert Doueuth 41M M4049 Windsor Locks CT 28:38 9:12 21/34 246
199 Simone Warner 42F F4049 Broad Brook CT 28:39 9:13 8/33 60
200 Grace Vieira 40F F4049 East Windsor CT 28:43 9:14 9/33 88
201 Mena Shehata 29M M1829 Rocky Hill CT 28:46 9:15 31/34 132
202 Riley Bourgoin 12F F1012 Ellington CT 28:46 9:15 6/10 220
203 Peter Marotto 40M M4049 E. Hartford CT 28:47 9:15 22/34 304
204 Cari Mazza 44F F4049 Somers CT 28:50 9:16 10/33 75
205 Bianca Plourde 37F F3039 Enfield CT 29:06 9:21 21/39 27
206 William Boyle 53M M5059 Granby CT 29:09 9:22 32/43 22
207 John Moscariello 52M M5059 Prospect CT 29:12 9:23 33/43 36
208 Kathleen Furlani 66F F6069 Broad Brook CT 29:18 9:25 2/6 138
209 Scott Mazza 44M M4049 Somers CT 29:20 9:26 23/34 74
210 Daniel Olm 50M M5059 Profret CT 29:27 9:28 34/43 337
211 Virginia Petersen 55F F5059 East Haddam CT 29:31 9:29 10/25 324
212 Renee Norman 43F F4049 Broad Brook CT 29:33 9:30 11/33 62
213 Michelle Wylie 45F F4049 Ellington CT 29:38 9:32 12/33 216
214 Herb Bailey 50M M5059 Vernon CT 29:39 9:32 35/43 210
215 Patrick Sweeney 39M M3039 Vernon CT 29:42 9:33 24/28 26
216 Melissa Radnek 36F F3039 Colchester CT 29:44 9:34 22/39 46
217 Allyson Pitney 27F F1829 E. Windsor CT 29:46 9:34 9/26 298
218 James Blaschke 44M M4049 Bristol CT 29:46 9:34 24/34 348
219 Debbie Williams 44F F4049 E. Windsor CT 29:47 9:35 13/33 192
220 Russell Williams 8M M0009 E. Windsor CT 29:47 9:35 5/7 190
221 Kelly Lemay 21F F1829 Broad Brook CT 29:52 9:36 10/26 214
222 Thomas Brown 49M M4049 Windsor CT 29:55 9:37 25/34 256
223 Bob Massaro 71M M7079 Chicopee MA 29:56 9:37 3/6 239
224 Bill Bowers 52M M5059 East Granby CT 29:56 9:37 36/43 270
225 Coleman Smith 60M M6069 Suffield CT 29:59 9:38 10/19 29
226 Aaron Smith 27M M1829 Suffield CT 29:59 9:38 32/34 28
227 Shelley Olm 51F F5059 Pomfret CT 30:00 9:39 11/25 336
228 Elyse Gonzalez 29F F1829 Enfield CT 30:05 9:40 11/26 95
229 Jennifer Plourde 38F F3039 Ellington CT 30:09 9:42 23/39 112
230 Michaela Rosenburger 51F F5059 E. Granby CT 30:11 9:42 12/25 102
231 Erica Parlavecchio 21F F1829 Florham Park NJ 30:11 9:42 12/26 215
232 Melanie Champion 56F F5059 Meriden CT 30:12 9:43 13/25 265
233 James Shewokis 50M M5059 Somers CT 30:22 9:46 37/43 94
234 George Ripley 66M M6069 Glastonbury CT 30:26 9:47 11/19 280
235 Christine Fahey 62F F6069 Higganum CT 30:27 9:47 3/6 315
236 Todd Stiles 42M M4049 Broad Brook CT 30:30 9:48 26/34 363
237 Jamie Bohan 38F F3039 Enfield CT 30:31 9:49 24/39 122
238 J. William Morneault 54M M5059 Windsor CT 30:37 9:51 38/43 361
239 Melissa Fisher 52F F5059 Broad Brook CT 30:39 9:51 14/25 156
240 Alan Reichle 25M M1829 Broad Brook CT 30:47 9:54 33/34 90
241 Susan Mosca 60F F6069 Newington CT 30:57 9:57 4/6 100
242 Jay Malley 45M M4049 Broad Brook CT 31:00 9:58 27/34 12
243 Shirley Worlund 55F F5059 Vernon Ct 31:02 9:59 15/25 179
244 Jonathan Titus 13M M1314 E. Windsor CT 31:02 9:59 7/8 274
245 Richard Zbrozek 67M M6069 Berlin CT 31:07 10:00 12/19 236
246 Kelly Warnock 36F F3039 Somers CT 31:08 10:01 25/39 288
247 Cora Fuss 37F F3039 Wethersfield CT 31:23 10:06 26/39 140
248 Karla Schultz 47F F4049 Broad Brook CT 31:41 10:11 14/33 155
249 Chuck Nash 51M M5059 Granby CT 32:06 10:19 39/43 33
250 Donna Pallotti 49F F4049 Ellington CT 32:20 10:24 15/33 111
251 Morgan Stolinas 11F F1012 Broad Brook CT 32:22 10:25 7/10 64
252 Donald Paparian 53M M5059 Ellington CT 32:28 10:27 40/43 202
253 Grace Willis 12F F1012 Enfield CT 32:45 10:32 8/10 45
254 Joanne Volovski 44F F4049 Harwinton CT 32:55 10:35 16/33 291
255 Sydney Williams 9F F0009 E. Windsor CT 33:12 10:41 1/4 191
256 Russell Williams, Sr 42M M4049 E. Windsro CT 33:13 10:41 28/34 193
257 Craig Rutkowski 46M M4049 Broad Brook CT 33:14 10:41 29/34 128
258 Christine Menard 41F F4049 Broad Brook CT 33:16 10:42 17/33 121
259 Keira Warner 8F F0009 Broad Brook CT 33:16 10:42 2/4 59
260 Steven Warner 45M M4049 Broad Brook CT 33:17 10:42 30/34 57
261 John Browne 77M M7079 South Windsor Ct 33:24 10:45 4/6 25
262 Corey Rogers 35F F3039 Glastonbury CT 33:27 10:46 27/39 351
263 Michelle Morris 40F F4049 Newington CT 33:30 10:46 18/33 149
264 Stacy Strba 22F F1829 East Windsor CT 33:41 10:50 13/26 70
265 Charles Merlis 74M M7079 West Hartford CT 33:43 10:51 5/6 338
266 Marek Kement 43M M4049 Broad Brook CT 33:49 10:53 31/34 224
267 Patti Martin 40F F4049 Broad Brook CT 33:49 10:53 19/33 222
268 Caryn Vita 43F F4049 Norwalk CT 34:09 10:59 20/33 340
269 Julie Aresco 48F F4049 Middletown CT 34:09 10:59 21/33 309
270 Heather Rochette 37F F3039 Broad Brook CT 34:27 11:05 28/39 355
271 Allison Zaczynski 25F F1829 Suffield CT 34:28 11:05 14/26 273
272 Stephanie Doucette 26F F1829 Suffield CT 34:29 11:05 15/26 272
273 Timothy Rochette 38M M3039 Broad Brook CT 34:31 11:06 25/28 354
274 Phillip Willis 40M M4049 Enfield CT 34:39 11:09 32/34 8
275 Lisa Messier 53F F5059 Broad Brook CT 34:45 11:10 16/25 240
276 Lesley Fearnley 58F F5059 Middletown CT 34:46 11:11 17/25 99
277 Laura Stalgaitis 29F F1829 Enfield CT 34:47 11:11 16/26 101
278 Joelle Burgess 41F F4049 Somers CT 34:48 11:11 22/33 137
279 Nanette Lopes 47F F4049 S. Windsor CT 34:52 11:13 23/33 71
280 Ray Ristau 56M M5059 S. Windsor CT 34:52 11:13 41/43 72
281 Suzanne Rinaldi 41F F4049 Goshen CT 34:57 11:14 24/33 110
282 Kari Percoski 33F F3039 Somers CT 34:58 11:15 29/39 335
283 Stephanie Stambolis 35F F3039 S. Windsor CT 35:00 11:15 30/39 133
284 Celia Horman 51F F5059 E. Winsdsor CT 35:00 11:15 18/25 209
285 Jeff Linstone 50M M5059 W. Hartford CT 35:15 11:20 42/43 130
286 Jennifer Linstone 37F F3039 W. Hartford CT 35:15 11:20 31/39 129
287 Julie Kennedy 42F F4049 Broad Brook CT 35:16 11:20 25/33 73
288 Brooke Hawkins 35F F3039 Somers CT 35:17 11:21 32/39 263
289 Austin Stolinas 13M M1314 Broad Brook CT 35:17 11:21 8/8 65
290 Paula Stolinas 39F F3039 Broad Brook CT 35:17 11:21 33/39 66
291 Holly Warner 10F F1012 Broad Brook CT 35:30 11:25 9/10 58
292 Tyler Martin 12M M1012 Broad Brook CT 35:42 11:29 8/9 225
293 Jacob Kement 15M M1517 Broad Brook CT 35:42 11:29 8/9 223
294 Jason Snukis 35M M3039 Somers CT 36:12 11:38 26/28 242
295 Caelin Monturgi 10F F1012 Vernon CT 36:19 11:41 10/10 243
296 Abby Mulligan 20F F1829 Hebron CT 36:30 11:44 17/26 195
297 Anna Lovotti 20F F1829 Feeding Hills MA 36:31 11:45 18/26 194
298 Ellie Roberts 36F F3039 Somers CT 36:33 11:45 34/39 52
299 Robin Galeota 36F F3039 Ellington CT 36:40 11:47 35/39 353
300 Jeremy Galeota 37M M3039 Ellington CT 36:42 11:48 27/28 356
301 Lindsay Suzik 27F F1829 East Windsor CT 36:59 11:54 19/26 158
302 Melissa Camidge 27F F1829 Enfield CT 37:03 11:55 20/26 120
303 Krysta Ramaeka 37F F3039 Enfield CT 37:05 11:56 36/39 201
304 Kaylee Alberti 21F F1829 Somers CT 37:12 11:58 21/26 84
305 Ana Castro 40F F4049 E. Hartford CT 37:20 12:00 26/33 305
306 Lisa Masiunas 51F F5059 East Windsor CT 37:26 12:02 19/25 37
307 James Byrne 75M M7079 South Windsor Ct 37:53 12:11 6/6 6
308 Amy Ruck 40F F4049 Broad Brook CT 38:06 12:15 27/33 78
309 Codi Alberti 23F F1829 Somers CT 38:13 12:18 22/26 85
310 Kimberly Dubois 24F F1829 S. Hadley MA 38:32 12:24 23/26 42
311 Stephen Plant 56F F5059 Windsor CT 39:06 12:35 20/25 358
312 Carolyn Miller 54F F5059 South Windsor Ct 39:33 12:43 21/25 176
313 Kim Doeryan 46F F4049 Barkhamsted CT 40:22 12:59 28/33 127
314 Emily Weed 14F F1314 Broad Brook CT 41:10 13:15 4/6 312
315 Madi Bulgajeurski 14F F1314 Broad Brook CT 41:11 13:15 5/6 313
316 Allie Montsream 14F F1314 Broad Brook CT 41:13 13:16 6/6 311
317 Marlbel Resto 45F F4049 Broad Brook CT 41:45 13:26 29/33 142
318 Karen Stavalone 48F F4049 Broad Brook CT 41:58 13:30 30/33 230
319 Marie Boyd 24F F1829 Southwick MA 43:05 13:52 24/26 189
320 James Boyd 63M M6069 Southwick MA 43:05 13:52 13/19 282
321 Mark Feeney 8M M0009 Broad Brook CT 44:11 14:13 6/7 287
322 Faith Maffucci 36F F3039 Torrington CT 44:15 14:14 37/39 170
323 Brandon Hosig 15M M1517 Enfield CT 45:29 14:38 9/9 203
324 Erin Rose 37F F3039 Agawam MA 46:19 14:54 38/39 103
325 Samantha Plourde 23F F1829 South Windsor CT 46:29 14:57 25/26 323
326 Katie Sweeney 9F F0009 Chicopee MA 48:06 15:28 3/4 114
327 Ryan Sweeney 11M M1012 Chicopee MA 48:07 15:29 9/9 115
328 Jill Sweeney 45F F4049 Chicopee MA 48:23 15:34 31/33 116
329 Tanya Campbell 43F F4049 Broad Brook CT 50:24 16:13 32/33 206
330 Brad Norman 47M M4049 Broad Brook CT 50:35 16:16 33/34 213
331 Thomas Como 65M M6069 Chicopee MA 51:09 16:27 14/19 11
332 Toby Ruck 23M M1829 Broad Brook CT 51:09 16:27 34/34 79
333 Betty Ann Plourde 54F F5059 S. Windsor CT 51:27 16:33 22/25 184
334 Leah Tarnowicz 27F F1829 Naugatuck CT 51:31 16:34 26/26 15
335 Robert Tarnowicz 65M M6069 Naugatuck CT 51:31 16:34 15/19 3
336 Melissa Flewelling 30F F3039 Tolland CT 52:00 16:44 39/39 359
337 Jason Saccentz 33M M3039 Tolland CT 52:01 16:44 28/28 360
338 Ed Snyder 68M M6069 Wallingford CT 52:50 17:00 16/19 314
339 Tremain Morris 6M M0009 Newington CT 55:48 17:57 7/7 150
340 Samaria Morris 15F F1517 Newington Ct 56:12 18:05 6/6 148
341 Aryanna Morris 8F F0009 Newington CT 56:12 18:05 4/4 147
342 Sandra Roy 53F F5059 Broadbrook Ct 57:12 18:24 23/25 54
343 Deb Alberti 60F F6069 Somers CT 57:12 18:24 5/6 86
344 Ed Stavalone 48M M4049 Broad Brook CT 57:32 18:31 34/34 275
345 Gordon Guild 58M M5059 Chicopee MA 59:36 19:10 43/43 258
346 Regina Guild 58F F5059 Chicopee MA 59:43 19:13 24/25 164
347 Brian Tuohey 64M M6069 Longmeadow MA 59:44 19:13 17/19 159
348 Liz Keavery 54F F5059 Marlborough CT 59:44 19:13 25/25 162
349 Mike Hall 64M M6069 Springfield MA 59:45 19:13 18/19 161
350 Ernie Teixeira 62M M6069 Broad Brook CT 1:00:55 19:36 19/19 2
351 Susan Lessoff 64F F6069 Vernon CT 1:04:26 20:44 6/6 341
352 Diane Lajoie 44F F4049 Broad Brook CT 1:04:28 20:45 33/33 344

Overall Race Results (F)     Division Results (F)    

Top Male: 1. Amos Sang 2. John Hampton 3. William Sanders 4. Nick Aguila-Mandich 5. Everett Hackett

Top Female: 1. Melissa Stellato 2. Erin Lopez 3. Beth Krasemann 4. Victoria Cronin 5. Linda Yamamoto

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates