Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Running Event Results (F)    

E Hartford Hershey T&F
East Hartford Hershey Track Results
Monday May 12, 2014 || E Hartford High School - E Hartford, CT
Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476


East Hartford Hershey Track Results Monday May 12, 2014 || E Hartford High School - E Hartford, CT Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 ********************************************** RUNNING EVENT Results ********************************************** Event 1 Boys 1600 Meter Run 13-14 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 91 Hohenthal, Matthew St. Chris 7:04.36 Event 2 Girls 1600 Meter Run 13-14 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 188 Simeone, Robin St. Chris 7:31.89 Event 3 Girls 4x100 Meter Relay 13-14 ======================================================================= Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Ehms 'A' 1:02.15 1) 144 Owusu-Asante, NanaAma 2) 125 Marks, Danielle 3) 203 Walker, Araya 4) 17 Bailey, Amim 2 Ehms 'B' 1:07.79 1) 54 Diaz, Reva 2) 104 John, Alyssa 3) 167 Rivera, Jadalynn 4) 206 Williams, Banagesha Event 4 Boys 4x100 Meter Relay 13-14 ======================================================================= Team Finals Points ======================================================================= 1 Ehms 'A' 1:02.69 1) 40 Cruz, Luis 2) 62 Fletcher, Joseph 3) 71 Freeman, Louis 4) 178 Samuda, Rajaun Event 5 Girls 800 Meter Run 13-14 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 188 Simeone, Robin St. Chris 4:00.73 Event 6 Boys 800 Meter Run 13-14 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 105 Joseph, Coltrane Kingswood 2:36.10 2 123 Marcin, John St. Chris 2:38.92 3 91 Hohenthal, Matthew St. Chris 3:45.63 Event 7 Girls 100 Meter Dash 13-14 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== 1 17 Bailey, Amim EHMS 13.95 2 2 63 Fletcher, Sarah EHMS 15.59 2 3 53 Diaz, Kamilah EHMS 15.61 1 4 203 Walker, Araya EHMS 15.80 3 5 26 Burrell, Jovanny EHMS 15.98 2 6 125 Marks, Danielle EHMS 16.43 2 7 190 Smart, Anesha EHMS 16.79 3 8 104 John, Alyssa EHMS 16.88 1 9 206 Williams, Banagesh EHMS 17.11 2 10 144 Owusu-Asante, Nana EHMS 17.17 1 11 209 Williams, Tyesha EHMS 17.22 3 12 1 Addo, Crystal EHMS 18.01 2 13 54 Diaz, Reva EHMS 18.18 1 14 185 Schley, Imani EHMS 18.64 1 15 177 Ruiz-Velez, Airam EHMS 21.47 1 16 19 Bantang, Maricar EHMS 22.02 3 Event 8 Boys 100 Meter Dash 13-14 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 86 Heath, Austin St. Chris 13.24 2 178 Samuda, Rajaun EHMS 14.32 3 40 Cruz, Luis EHMS 14.60 4 67 Florian, Gabriel EHMS 16.39 5 147 Parker, Christophe EHMS 17.19 Event 9 Girls 200 Meter Dash 13-14 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== 1 17 Bailey, Amim EHMS 29.45 1 2 53 Diaz, Kamilah EHMS 32.10 1 3 63 Fletcher, Sarah EHMS 33.23 2 4 26 Burrell, Jovanny EHMS 34.32 2 5 125 Marks, Danielle EHMS 34.65 3 6 176 Ruiz-Tafur, Laura EHMS 35.26 3 7 190 Smart, Anesha EHMS 36.44 2 8 104 John, Alyssa EHMS 36.67 1 9 209 Williams, Tyesha EHMS 37.53 3 10 54 Diaz, Reva EHMS 38.77 1 11 185 Schley, Imani EHMS 40.16 1 12 1 Addo, Crystal EHMS 41.10 1 13 19 Bantang, Maricar EHMS 50.47 2 Event 10 Boys 200 Meter Dash 13-14 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 86 Heath, Austin St. Chris 27.10 2 7 Alduen, Rafael EHMS 28.45 3 123 Marcin, John St. Chris 30.03 4 178 Samuda, Rajaun EHMS 30.15 5 105 Joseph, Coltrane Kingswood 30.98 6 67 Florian, Gabriel EHMS 33.29 Event 11 Girls 50 Meter Dash 9-10 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== 1 75 Gonzalez, Angelica Goodwin 9.06 1 2 88 Henry, Adrienne Sunset 9.09 1 3 155 Pouncy, Aniya Langford 9.14 3 4 97 Jackson, Tanaysia Sunset 9.53 1 5 15 Arroyo, Brianna Langford 9.57 3 6 44 Daley, Vanessa Sunset 9.65 2 7 212 Rodriquez, Ehanna Obrien School 9.92 3 8 208 Williams, Nalani Hockanum 10.03 2 9 187 Sheldon, Mackenzie Pitkin 10.39 2 10 73 Gilbert, Alison Pitkin 10.48 2 11 60 Edwards, LaJoy Goodwin 10.55 1 12 229 Ortiz, Danielle O’connell 10.96 2 13 43 Daley, Shanice Norris 11.01 1 14 6 Alaimo, Zoey Sunset 11.28 2 15 52 DeOliveira, Isabel Sunset 11.35 1 16 201 Vega, Jazlyn O’connell 11.61 2 17 90 Hightower, Tanasia Mayberry 12.64 3 18 145 Paiz-Hernandez, Ja Mayberry 13.09 3 Event 12 Boys 50 Meter Dash 9-10 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== 1 226 Massey, Kameron Obrien School 8.51 2 2 56 Dombrowski, Jayden Norris 9.22 1 3 157 Quiles, Xavier Goodwin 9.27 2 4 98 Jackson, Xayvion Sunset 9.30 2 5 116 Lewellyn, Devonte Norris 10.29 1 6 149 Pearson, Jacob Goodwin 10.71 2 7 170 Rodriguez, Joshua Langford 10.96 1 8 191 Tamilselvan, Jashh Pitkin 11.27 1 Event 13 Girls 100 Meter Dash 9-10 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== 1 179 Samuels, Cerinee Sunset 17.23 4 2 155 Pouncy, Aniya Langford 17.68 4 3 78 Gordon, Courtney Mayberry 17.84 3 4 97 Jackson, Tanaysia Sunset 17.95 3 5 31 Chae, Kysah O’connell 18.07 2 6 118 Llantin, Emily Pitkin 18.11 2 7 33 Ciuro, Jalise O’connell 18.49 1 8 212 Rodriquez, Ehanna Obrien School 18.83 4 9 11 Amoakoh, Amya Norris 19.25 1 10 208 Williams, Nalani Hockanum 19.28 1 11 60 Edwards, LaJoy Goodwin 20.05 1 12 198 Todd, MaKayla Norris 20.15 2 13 184 Scheer, Chloe Pitkin 21.18 2 14 161 Rampassard, Kayla Silver Lan 21.21 3 15 84 Harmon, Jamie Goodwin 22.74 1 16 81 Greyer, Mya Hockanum 23.67 1 17 181 Santana, Amanda Sunset 24.74 2 18 52 DeOliveira, Isabel Sunset 24.77 4 19 83 Gutierres, Jasmine Mayberry 25.12 3 Event 14 Boys 100 Meter Dash 9-10 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== 1 183 Saunders, Jaden O’connell 16.45 1 2 226 Massey, Kameron Obrien School 16.79 2 3 8 Alfonso, Jovanni Norris 19.19 1 4 46 Darrity, Elijah Goodwin 19.65 2 5 148 Patiag, Mark O’connell 19.77 1 6 79 Granston, Rahul Sunset 19.80 1 7 36 Cotto, Gabriel Pitkin 20.60 2 8 82 Grisales, Joshua Pitkin 20.76 2 9 149 Pearson, Jacob Goodwin 20.85 1 10 170 Rodriguez, Joshua Langford 21.18 1 Event 15 Girls 200 Meter Dash 9-10 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== 1 14 Armentrout, Rylie Sunset 37.81 2 2 75 Gonzalez, Angelica Goodwin 37.99 1 3 165 Rivera, Brianna Sunset 38.56 3 4 135 Morales, Keilah Goodwin 39.35 2 5 189 Simpson, Jalanie Mayberry 39.60 1 6 118 Llantin, Emily Pitkin 39.73 3 7 47 Davis, Kelci Pitkin 39.90 3 8 69 Fountain, Maya Sunset 40.99 2 9 64 Flores, Laurelis Norris 41.06 2 10 210 Woulard, Tanecia Mayberry 45.69 1 11 89 Henry, Tashani Hockanum 48.06 1 12 72 Gentles, Ayanna Silver Lan 48.60 1 13 133 Mohamed, Maryam O’connell 50.84 1 Event 16 Boys 200 Meter Dash 9-10 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== 1 100 Copening, Jaden Hockanum 35.20 1 2 39 Cromartie, Elijah O’connell 38.63 2 3 157 Quiles, Xavier Goodwin 38.85 1 4 46 Darrity, Elijah Goodwin 41.38 1 5 79 Granston, Rahul Sunset 42.73 2 6 142 Oliveras, Joshua O’connell 43.70 1 7 36 Cotto, Gabriel Pitkin 45.52 2 8 134 Moody, Alvin Pitkin 47.49 2 Event 17 Girls 400 Meter Run 9-10 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== 1 14 Armentrout, Rylie Sunset 1:33.49 2 2 165 Rivera, Brianna Sunset 1:35.68 2 3 179 Samuels, Cerinee Sunset 1:36.91 2 4 55 Dickenson, Kayla Pitkin 1:40.18 1 5 189 Simpson, Jalanie Mayberry 1:40.71 1 6 137 Newsome, Maia Pitkin 1:42.71 1 7 210 Woulard, Tanecia Mayberry 1:54.50 1 8 211 Zaikarite, Elayna Goodwin 1:58.00 1 9 110 Kissi-Adjei, Marie O’connell 2:14.28 2 10 72 Gentles, Ayanna Silver Lan 2:53.01 2 -- 15 Arroyo, Brianna Langford DNF 1 Event 18 Boys 400 Meter Run 9-10 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 100 Copening, Jaden Hockanum 1:25.41 2 93 Houghton, Dillon O’connell 1:26.49 3 21 Bedard, Maximus Pitkin 1:50.24 4 134 Moody, Alvin Pitkin 1:57.93 5 107 Keene, Ameir Goodwin 2:01.80 Event 19 Girls 400 Meter Run 11-12 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== 1 140 Ojide, Florence St. Chris 1:25.27 2 2 158 Rabanal, Megan Norris 1:28.19 2 3 48 DeDominicis, Angel Sunset 1:37.58 2 4 120 Long, Rayana Goodwin 1:38.23 2 5 186 Sesenu, Stephanie EHMS 1:43.75 1 6 159 Ramos, Pearl Mayberry 1:49.47 2 7 225 King, Destinee Obrien School 1:51.06 2 8 45 Dao, Nhi Norris 2:04.42 2 Event 20 Boys 400 Meter Run 11-12 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 117 Lindsay, Noah St. Chris 1:19.36 2 124 Marcin, Joseph St. Chris 1:20.07 3 156 Quiles, Elijah Goodwin 1:26.44 4 77 Googe, Demetrius Goodwin 1:29.01 5 169 Rodriguez, Christi Langford 1:31.95 6 23 Bonesteel, Ryan Langford 1:40.96 7 132 Mince, Josh Hockanum 1:47.88 Event 21 Girls 4x100 Meter Relay 9-10 ======================================================================= Team Finals Points ======================================================================= 1 Sunset 'A' 1:18.50 1) 44 Daley, Vanessa 2) 69 Fountain, Maya 3) 88 Henry, Adrienne 4) 179 Samuels, Cerinee 2 Pitkin 'A' 1:24.12 1) 37 Coulibaly, Marcella 2) 109 Kelley, Shealynn 3) 4) 114 Lebon, Zora 3 Mayberry 'A' 1:41.36 1) 90 Hightower, Tanasia 2) 83 Gutierres, Jasmine 3) 145 Paiz-Hernandez, Jarismery 4) 78 Gordon, Courtney Event 23 Girls 4x100 Meter Relay 11-12 ======================================================================= Team Finals Points ======================================================================= 1 St. Chris 'A' 1:09.11 1) 2 Aguilar, Erina 2) 65 Flores, Noelle 3) 140 Ojide, Florence 4) 151 Pereira, Vanessa 2 Sunset 'A' 1:13.60 1) 112 Lawrence, Aniah 2) 99 Jackson, Xsyanni 3) 207 Williams, Jonaye 4) 195 Thomas, Kioja Event 24 Boys 4x100 Meter Relay 11-12 ======================================================================= Team Finals Points ======================================================================= 1 St. Chris 'A' 1:04.45 1) 2) 92 Hollis, Jonathan 3) 124 Marcin, Joseph 4) 68 Fontanez, Jalen 2 Goodwin 'A' 1:05.48 1) 85 Hayes, Gary 2) 156 Quiles, Elijah 3) 77 Googe, Demetrius 4) 76 Googe, Darius 3 Obrien School 'A' 1:06.48 1) 227 Zabaguza, Alexis 2) 214 Harvey, Derek 3) 213 Henry, Jahaan 4) 222 Grant, Jeremiah 4 Sunset 'A' 1:06.93 1) 194 Thomas, Izayah 2) 74 Gilliam, Jevon 3) 27 Byron, Jourdan 4) 196 Thompson, Angel 5 Langford 'A' 1:08.20 1) 128 McGlashen, Dakari 2) 51 Denham, Mikayle 3) 121 Lott, Michael 4) 202 Vera, Jaylen ****************************************** Event 25 Girls 800 Meter Run 11-12 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 140 Ojide, Florence St. Chris 3:58.37 2 159 Ramos, Pearl Mayberry 4:24.20 Event 26 Boys 800 Meter Run 11-12 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 76 Googe, Darius Goodwin 2:51.37 2 213 Henry, Jahaan Obrien School 2:51.70 3 223 Chan, Jayden Obrien School 3:09.76 4 117 Lindsay, Noah St. Chris 3:22.20 5 85 Hayes, Gary Goodwin 3:29.36 6 169 Rodriguez, Christi Langford 3:39.17 7 92 Hollis, Jonathan St. Chris 3:55.41 8 23 Bonesteel, Ryan Langford 4:01.61 Event 27 Girls 100 Meter Dash 11-12 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== 1 113 Le, Anne Mayberry 16.03 3 2 207 Williams, Jonaye Sunset 16.10 3 3 2 Aguilar, Erina St. Chris 16.73 4 4 106 Kankam, Manay EHMS 16.78 1 5 228 Lavinier, Ayanna Obrien School 17.17 2 6 167 Rivera, Jadalynn EHMS 17.27 1 7 5 Agyemang, Ivy Goodwin 17.33 2 8 151 Pereira, Vanessa St. Chris 17.37 4 9 120 Long, Rayana Goodwin 17.73 3 10 218 Reid, Charisse Obrien School 17.78 2 11 112 Lawrence, Aniah Sunset 17.81 3 12 195 Thomas, Kioja Sunset 18.04 3 13 230 Collymore, Aliyah Sunset 18.15 4 14 192 Taylor, Brianna Mayberry 18.25 3 15 30 Carr, Sanai Norris 18.77 2 16 24 Brown, Keasjha Norris 18.95 2 17 166 Rivera, Desirae Sunset 20.63 2 18 171 Rodriguez, Nayelli Langford 22.35 4 Event 28 Boys 100 Meter Dash 11-12 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== 1 68 Fontanez, Jalen St. Chris 15.30 3 2 42 Daley, Ryan Sunset 15.85 2 3 196 Thompson, Angel Sunset 16.17 2 4 25 Burke, Tristan Hockanum 16.26 1 5 87 Heath, Matthew St. Chris 16.27 2 6 156 Quiles, Elijah Goodwin 16.77 3 7 76 Googe, Darius Goodwin 16.81 3 8 194 Thomas, Izayah Sunset 17.43 2 9 121 Lott, Michael Langford 17.57 1 10 128 McGlashen, Dakari Langford 17.74 1 11 27 Byron, Jourdan Sunset 17.86 2 12 150 Pecott, Andrew Hockanum 17.95 1 13 227 Zabaguza, Alexis Obrien School 18.53 1 14 13 Armentrout, Mason Sunset 18.59 2 15 222 Grant, Jeremiah Obrien School 20.14 1 16 160 Rampassard, Donova Silver Lan 21.35 3 Event 29 Girls 200 Meter Dash 11-12 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== 1 65 Flores, Noelle St. Chris 36.34 1 2 113 Le, Anne Mayberry 36.82 2 3 30 Carr, Sanai Norris 37.77 2 4 5 Agyemang, Ivy Goodwin 38.75 1 5 48 DeDominicis, Angel Sunset 43.35 1 6 129 McInerney, Victori Sunset 49.99 1 7 173 Rosado, Leilani Sunset 52.55 1 8 99 Jackson, Xsyanni Sunset 53.61 1 Event 30 Boys 200 Meter Dash 11-12 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== 1 122 Luce, Justin Norris 31.90 2 2 87 Heath, Matthew St. Chris 32.45 2 3 214 Harvey, Derek Obrien School 32.81 1 4 42 Daley, Ryan Sunset 33.27 3 5 68 Fontanez, Jalen St. Chris 34.79 2 6 25 Burke, Tristan Hockanum 35.44 1 7 77 Googe, Demetrius Goodwin 37.71 1 8 196 Thompson, Angel Sunset 38.89 3 9 13 Armentrout, Mason Sunset 39.58 3 10 27 Byron, Jourdan Sunset 39.59 3 11 51 Denham, Mikayle Langford 40.98 1 12 85 Hayes, Gary Goodwin 41.70 1 13 202 Vera, Jaylen Langford 44.02 2 14 132 Mince, Josh Hockanum 46.80 1 15 152 Perez, Fredrick Sunset 48.34 2 16 160 Rampassard, Donova Silver Lan 51.09 2 ************************************************** PLATTSYS.COM RESULTS **************************************************


Running Event Results (F)    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates