Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results (F)     Relay Team Results (F)     Division Results (F)    

Mari s Miles of Smiles 10k
2014 Mari Smiles 10K and Relay Race
Saturday Sept 20, 2014 || Norton School - Cheshire CT
Plattsys Timing 860-645-1476 (Chip Timing) || 69 degrees || Partly Cloudy
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

2014 Mari Smiles 10K and Relay Race Saturday Sept 20, 2014 || Norton School - Cheshire CT Plattsys Timing 860-645-1476 (Chip Timing) || 69 degrees || Partly Cloudy Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com ************************************************************* 10K DIVISION RESULTS ************************************************************* DIVISION GUN PLC Name A/S DIV CITY TIME BIB ==== ========================== ==== ===== ===================== ======= ===== ** FEMALE RESULTS: 13 - 19 ** 1 Melody Bryden 16F F1319 Cheshire CT 51:34 13 2 Emily Tomaselli 18F F1319 Prospect CT 53:04 107 ** FEMALE RESULTS: 20 - 29 ** 1 Kate Pallardy 29F F2029 New York NY 36:17 71 2 Natalie O'Brien 25F F2029 West Hartford CT 54:03 69 3 Monica Ricci 23F F2029 Brookfield CT 55:32 85 ** FEMALE RESULTS: 30 - 39 ** 1 Tricky Tanksley 34F F3039 Gales Ferry CT 42:04 106 2 Annalisa Paltauf 30F F3039 New Haven CT 45:50 72 3 Rachel Post 30F F3039 Meriden CT 47:21 185 ** FEMALE RESULTS: 40 - 49 ** 1 Shawna Kohl 42F F4049 West Hartford CT 42:45 171 2 Kathleen Shaw 46F F4049 East Hartland CT 44:39 101 3 Jennifer Manware 45F F4049 Plantsville CT 48:07 59 ** FEMALE RESULTS: 50 - 59 ** 1 Suzanne Remington-Fox 52F F5059 Cheshire CT 52:23 83 2 Pamela Salvestrini 57F F5059 Waterbury CT 54:21 94 3 Sandra Festa 53F F5059 Amston CT 54:24 159 ** FEMALE RESULTS: 60 - 69 ** 1 Sally Schrumm 63F F6069 Cheshire CT 1:04:43 98 ** MALE RESULTS: 12 and under ** 1 Mac Torpey 11M M0112 Brookfield CT 56:09 109 ** MALE RESULTS: 13 - 19 ** 1 Vaichus Thaddaeus 18M M1319 Waterbury CT 38:38 165 ** MALE RESULTS: 20 - 29 ** 1 William Sanders 27M M2029 Wethersfield CT 32:52 163 2 Patrick Cavanaugh 23M M2029 Cheshire CT 35:06 189 3 Asher Brandt 23M M2029 New Haven CT 35:56 164 ** MALE RESULTS: 30 - 39 ** 1 Timothy Galvin 36M M3039 Cheshire CT 44:59 31 2 Peter Falconer 36M M3039 Bethany CT 46:07 166 3 Ryan Post 32M M3039 Meriden CT 46:08 186 ** MALE RESULTS: 40 - 49 ** 1 Todd Forselius 46M M4049 Cheshire CT 39:09 152 2 Edwin Vargas 49M M4049 New Haven CT 41:45 112 3 Lawrence Regan 48M M4049 Wallingford CT 41:55 82 ** MALE RESULTS: 50 - 59 ** 1 Paul Aquila 50M M5059 Cheshire CT 46:15 3 2 William Costello 51M M5059 Cheshire CT 46:20 18 3 Del Toreno 52M M5059 Trumbull CT 47:08 162 ** MALE RESULTS: 60 - 69 ** 1 William Walker 65M M6069 Winston-Salem NC 46:28 114 2 Peter Ploch 62M M6069 Cheshire CT 50:17 79 3 Robert Grodzicki 66M M6069 Meriden CT 51:42 37 ** MALE RESULTS: 70 - 79 ** 1 Neal Wellins 70M M7079 Cheshire CT 1:10:00 117 ** ** RELAY ALL FEMALE FINISHERS ** 1 Sam Ugrin Team Highland 99R RRF-- Erica Marie CT 58:58 619 Sam Ugrin - Erica Marie - Sam Ugrin ( Team Highland) 2 Shelby Pronovost Team 16 99R RRF-- Shelby Pronovost CT 1:03:10 612 Shelby Pronovost - Shelby Pronovost - Lindsey Sheperd ( Team 16) 3 Lisa Hirai Strikers 99R RRF-- Katie hall CT 1:10:22 609 Lisa Hirai - Katie hall - Leah Farrell ( Strikers) ** ** RELAY ALL MALE FINISHERS ** 1 Brendan Mellitt TheBrothe RRM-- Brendan Mellitt CT 45:55 604 Brendan Mellitt - Brendan Mellitt - Ryan Mellitt ( The Brothers Mellitt) 2 Emmett Parkerson Emmett & RRM-- Emmett Parkerson CT 47:47 615 Emmett Parkerson - Emmett Parkerson - Zach Gottlieb ( Emmett & Zach) 3 Lisa Hirai The Double S-s RRM-- Sammy Hirai CT 49:56 608 Lisa Hirai - Sammy Hirai - Ryan Farrell ( The Double S-s) ** RELAY RESULTS: RP PARENT/CHILD- -- ** 1 Pete Grevelding Pete & Co RRP-- Pete Grevelding CT 41:51 611 Pete Grevelding - Pete Grevelding - Colin Grevelding ( Pete & Colin) 2 Kate Grevelding Kate & Se RRP-- Kate Grevelding CT 50:25 610 Kate Grevelding - Kate Grevelding - Sean Grevelding ( Kate & Sean) 3 Brette Stern Team Stern RRP-- Brette Stern CT 1:03:31 620 Brette Stern - Brette Stern - Evan Stern ( Team Stern) ** ** RELAY MIXED FINISHERS ** 1 Katherine Esposito Nichol RRX-- Relay CT 37:30 627 Nick Migani - Katherine Esposito - - ( Team Esposito) 2 Adriana Fox Stride for Pr RRX-- Adriana Fox CT 46:18 614 Adriana Fox - Adriana Fox - Kevin Lewis ( Stride for Pride) 3 David Schnitzer Anythings RRX-- David Schnitzer CT 49:42 605 David Schnitzer - David Schnitzer - Jennifer Schnitzer ( Anythings Possible) **************************************************************************************


Race Results (F)     Relay Team Results (F)     Division Results (F)    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates