Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results (F)    

CSC West Outdoor T&F Championships
CSC West Outdoor T&F Championships - 4/28/2014
OBrien Tech- Ansonia CT
Results


CSC West Outdoor T&F Championships - 4/28/2014 OBrien Tech- Ansonia CT Results Women - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Kaynor Tech 217 2) Platt Tech 124 3) Bullard-Havens 71 4) O-Brien Tech 21 5) Oliver Wolcott Tech 9 Men - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Platt Tech 179 2) kaynor tech high school 137 3) Bullard-Havens 86 4) O-Brien Tech 48 5) Oliver Wolcott Tech 44 Results Girls 100 Meter Dash ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== Finals 1 Hammett, Shataya JR Bullard-Have 13.80 1 10 2 Boone, Taylor SO Platt Tech 14.12 1 8 3 Santos, Egypt FR Kaynor Tech 14.93 1 6 4 Harris, Sharese SR Kaynor Tech 15.11 1 4 5 Burl, Timnashia JR O-Brien Tech 15.29 1 2 6 Rogers, Kaitlyn SO Platt Tech 15.39 2 1 7 Arline, Zhanise FR Kaynor Tech 15.40 1 8 Young, Alena SO Bullard-Have 15.53 1 9 Dilone, Ailyn JR Kaynor Tech 15.54 3 10 Allen, Nicole JR Platt Tech 15.75 2 11 Bond, Jannell JR Kaynor Tech 15.93 2 12 Francisco, Jazmyn JR O-Brien Tech 16.02 2 13 Cipion, Avelina FR Kaynor Tech 16.30 3 14 Butkus, Allison FR Kaynor Tech 16.40 2 15 Silva, Natalie FR Kaynor Tech 16.57 2 16 Sullivan, Jen JR Oliver Wolco 16.70 3 17 Robinson, Quaniesh FR O-Brien Tech 17.26 2 18 Ruiz, Diana SO Kaynor Tech 17.49 3 19 Cartie, Kaitlynn FR Kaynor Tech 17.62 3 20 Annunzzi, Damaris JR O-Brien Tech 17.80 2 Girls 200 Meter Dash ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Hammett, Shataya JR Bullard-Have 28.82 4 10 2 Boone, Taylor SO Platt Tech 30.33 4 8 3 Burl, Timnashia JR O-Brien Tech 31.20 4 6 4 Rua, Melanie SO Bullard-Have 31.26 4 4 5 Vasquez, Alissa SO Platt Tech 33.21 3 2 6 Arline, Zhanise FR Kaynor Tech 33.53 3 1 7 Francisco, Jazmyn JR O-Brien Tech 34.50 3 8 Cipion, Avelina FR Kaynor Tech 34.50 2 9 Baracui, Ana JR Platt Tech 34.52 4 10 Gonzalez, Samantha SO Bullard-Have 34.62 1 11 Bond, Jannell JR Kaynor Tech 35.30 3 12 Silva, Natalie FR Kaynor Tech 35.57 2 13 Robinson, Quaniesh FR O-Brien Tech 35.71 3 14 Berrios, Felicity FR O-Brien Tech 35.84 3 15 Cartie, Kaitlynn FR Kaynor Tech 37.02 1 16 Vazquez, Madelynn SO Platt Tech 37.03 2 17 Haack, Sophia SO O-Brien Tech 37.31 2 18 Ruiz, Diana SO Kaynor Tech 37.63 1 19 Annunzzi, Damaris JR O-Brien Tech 39.15 2 Girls 400 Meter Dash ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Boone, Taylor SO Platt Tech 1:10.56 2 10 2 Mongelluzzo, Alyss SO Kaynor Tech 1:13.61 2 8 3 Fried, Megan FR Kaynor Tech 1:16.68 2 6 4 Escamilla, Vanessa JR Bullard-Have 1:17.08 2 4 5 Couture, Cassie FR Kaynor Tech 1:18.40 2 2 6 Robinson, Quaniesh FR O-Brien Tech 1:21.18 2 1 7 Forbes, Destiny SO Bullard-Have 1:22.82 3 8 Wynter, Shavasha JR Bullard-Have 1:23.86 3 9 Jean-Jules, Lisa SO Bullard-Have 1:24.86 3 10 Gallarza, Taty-Kan SO Platt Tech 1:27.09 1 11 Torres, Loybeth SO Platt Tech 1:31.55 1 12 Campoverde, Karen SO Platt Tech 1:36.71 1 Girls 800 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Velez, Ashley SO Bullard-Have 3:05.72 10 2 Rodriguez, Ruby SO Kaynor Tech 3:09.29 8 3 Couture, Cassie FR Kaynor Tech 3:10.50 6 4 Duggan, Lauren SO Kaynor Tech 3:16.12 4 5 Berrios, Felicity FR O-Brien Tech 3:21.08 2 6 Mendez, Rosa SO Bullard-Have 3:27.79 1 7 Jean-Jules, Lisa SO Bullard-Have 3:28.72 8 Boulier, Jaime SO Kaynor Tech 3:31.09 9 Yanza, Galilea JR Platt Tech 3:32.25 10 Rauccio, Haley SO Platt Tech 3:37.71 Girls 1600 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Ducham, Jillian FR Kaynor Tech 6:30.37 10 2 Wasley, Arianna JR Kaynor Tech 6:39.57 8 3 Rodriguez, Ruby SO Kaynor Tech 6:49.40 6 4 Velez, Ashley SO Bullard-Have 6:58.35 4 5 Couture, Cassie FR Kaynor Tech 7:03.67 2 6 Prince, Richelle FR Oliver Wolco 7:09.02 1 7 Boulier, Jaime SO Kaynor Tech 7:11.29 8 Duggan, Lauren SO Kaynor Tech 7:23.68 9 Berrios, Felicity FR O-Brien Tech 7:45.46 10 Rauccio, Haley SO Platt Tech 7:53.12 11 Yanza, Galilea JR Platt Tech 7:53.22 12 Mendez, Rosa SO Bullard-Have 8:16.74 Girls 3200 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Wasley, Arianna JR Kaynor Tech 14:29.24 10 2 Ducham, Jillian FR Kaynor Tech 14:34.34 8 Girls 100 Meter Hurdles ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Rogers, Kaitlyn SO Platt Tech 20.66 2 10 2 Mongelluzzo, Alyss SO Kaynor Tech 21.85 1 8 3 Roy, Kym JR Platt Tech 22.29 3 6 4 Haack, Sophia SO O-Brien Tech 22.84 1 4 5 Santos, Egypt FR Kaynor Tech 23.86 2 2 6 Annunzzi, Damaris JR O-Brien Tech 24.62 3 1 Girls 300 Meter Hurdles ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Butkus, Allison FR Kaynor Tech 1:03.80 2 10 2 Harris, Sharese SR Kaynor Tech 1:05.26 1 8 3 Roy, Kym JR Platt Tech 1:06.91 1 6 4 Haack, Sophia SO O-Brien Tech 1:11.18 2 4 Girls 4x100 Meter Relay ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Kaynor Tech 'A' 1:00.22 10 1) Arline, Zhanise FR 2) Dilone, Ailyn JR 3) Santos, Egypt FR 4) Mongelluzzo, Alyssa SO -- Platt Tech 'A' DQ out zone 1) Allen, Nicole JR 2) Rogers, Kaitlyn SO 3) Boone, Taylor SO 4) Vasquez, Alissa SO -- Oliver Wolcott Tech 'A' DQ out zone 1) Ashe, Brea 2) Stephen, Anya 3) Sequi, Deanna 4) Riel, Keila JR Girls 4x400 Meter Relay ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Bullard-Havens 'A' 5:06.37 10 1) Young, Alena SO 2) Velez, Ashley SO 3) Hall, Ashanti SO 4) Escamilla, Vanessa JR 2 Kaynor Tech 'A' 5:07.18 8 1) Harris, Sharese SR 2) Rodriguez, Ruby SO 3) Fried, Megan FR 4) Santos, Egypt FR 3 Platt Tech 'A' 6:06.70 6 1) Rauccio, Haley SO 2) Yanza, Galilea JR 3) Maxwell, Danielle SO 4) Gallarza, Taty-Kannda SO Girls 4x800 Meter Relay ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Kaynor Tech 'A' 11:48.35 10 1) Couture, Cassie FR 2) Rodriguez, Ruby SO 3) Ducham, Jillian FR 4) Wasley, Arianna JR 2 Bullard-Havens 'A' 12:52.20 8 1) Velez, Ashley SO 2) Wynter, Shavasha JR 3) Jean-Jules, Lisa SO 4) Escamilla, Vanessa JR 3 Platt Tech 'A' 14:01.84 6 1) Rauccio, Haley SO 2) Yanza, Galilea JR 3) Campoverde, Karen SO 4) Deigado, Iris Girls High Jump ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Vasquez, Alissa SO Platt Tech 4-05.00 1.34m 10 -- Burl, Timnashia JR O-Brien Tech NH Girls Long Jump ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Hammett, Shataya JR Bullard-Have 13-07.00 4.14m 10 2 Rogers, Kaitlyn SO Platt Tech 12-02.00 3.70m 8 3 Allen, Nicole JR Platt Tech 12-01.00 3.68m 6 4 Vasquez, Alissa SO Platt Tech 11-07.00 3.53m 4 5 Dilone, Ailyn JR Kaynor Tech 11-00.50 3.36m 2 6 Annunzzi, Damaris JR O-Brien Tech 10-00.00 3.04m 1 7 Vazquez, Madelynn SO Platt Tech 9-08.75 2.96m 8 Forbes, Destiny SO Bullard-Have 9-02.75 2.81m 9 Rua, Melanie SO Bullard-Have 9-01.00 2.76m 10 Bond, Jannell JR Kaynor Tech 8-08.00 2.64m Girls Triple Jump ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Dilone, Ailyn JR Kaynor Tech 28-02.50 8.59m 10 2 Mongelluzzo, Alyss SO Kaynor Tech 26-07.00 8.10m 8 Girls Shot Put ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Terry, Allison SO Kaynor Tech 24-01.00 7.34m 10 2 Wheeler, Taylor SO Oliver Wolco 23-11.00 7.28m 8 3 Rivera, Giana SO Platt Tech 22-09.00 6.93m 6 4 Gomez, Noely JR Kaynor Tech 21-07.50 6.59m 4 5 Rafael, Nathalie FR Platt Tech 21-00.50 6.41m 2 6 Quadrella, Megan JR Platt Tech 20-05.00 6.22m 1 7 Baker, Rebecca SO Oliver Wolco 19-11.00 6.07m 8 Ranger, Chyna SO Platt Tech 17-10.00 5.43m 9 Encarnacao, Ivonne JR Kaynor Tech 17-08.50 5.39m 10 Ambrose, Ashley FR O-Brien Tech 17-02.00 5.23m 11 Telemaque, Kayla SO Bullard-Have 17-00.00 5.18m Girls Discus Throw ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Duggan, Lauren SO Kaynor Tech 68-00 20.72m 10 2 Maxwell, Danielle SO Platt Tech 67-07 20.59m 8 3 Encarnacao, Ivonne JR Kaynor Tech 65-02 19.86m 6 4 Rafael, Nathalie FR Platt Tech 65-01 19.83m 4 5 Thomas, Kaitlyn SO Kaynor Tech 63-06 19.35m 2 6 Gomez, Noely JR Kaynor Tech 63-00 19.20m 1 7 Wheeler, Taylor SO Oliver Wolco 57-01 17.39m 8 Terry, Allison SO Kaynor Tech 54-07 16.63m 9 Albanese, Jazmin JR Kaynor Tech 51-02 15.59m 10 Burl, Timnashia JR O-Brien Tech 49-04 15.03m 11 Ambrose, Ashley FR O-Brien Tech 48-06 14.78m 12 Colon, Jewel FR Platt Tech 45-06 13.86m 13 Baker, Rebecca SO Oliver Wolco 43-03 13.18m 14 Quadrella, Megan JR Platt Tech 38-08 11.78m 15 Telemaque, Kayla SO Bullard-Have 38-02 11.63m 16 Francisco, Jazmyn JR O-Brien Tech 37-01 11.30m Girls Javelin Throw ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Rafael, Nathalie FR Platt Tech 65-04 19.91m 10 2 Gomez, Noely JR Kaynor Tech 60-00 18.28m 8 3 Thomas, Kaitlyn SO Kaynor Tech 59-05 18.11m 6 4 Terry, Allison SO Kaynor Tech 54-08 16.66m 4 5 Quadrella, Megan JR Platt Tech 53-03 16.23m 2 6 King, Roberta FR Kaynor Tech 53-00 16.15m 1 7 Maxwell, Danielle SO Platt Tech 52-03 15.92m 8 Wheeler, Taylor SO Oliver Wolco 51-05 15.67m 9 Gonzalez, Samantha SO Bullard-Have 47-00 14.32m 10 Escamilla, Vanessa JR Bullard-Have 45-06.50 13.88m 11 Shashinka, Maria SO Platt Tech 37-04 11.37m 12 Telemaque, Kayla SO Bullard-Have 30-08 9.34m Boys 100 Meter Dash ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 S .clair, Jack JR Bullard-Have 12.22 1 10 2 urena, carlos JR Platt Tech 12.27 1 8 3 hopkins, kyle JR Platt Tech 12.67 1 6 4 Lamonthe, Fritzs SO Bullard-Have 12.69 1 4 5 Soboleski, Grant JR kaynor tech 12.70 1 2 6 Gee, Ervin FR O-Brien Tech 12.73 1 1 7 Nelson, Daywon SO Bullard-Have 12.95 1 8 Jean Baptiste, Jef JR O-Brien Tech 13.33 2 9 mccarthur, eric JR Platt Tech 13.36 2 10 Boswell, Alex FR O-Brien Tech 13.41 2 11 Travis, Lamar JR kaynor tech 13.42 1 12 Reid, Dominique FR O-Brien Tech 13.47 2 13 cruz, emanuel SO Platt Tech 13.50 2 14 Wilkens, Jordan FR kaynor tech 13.69 2 15 Brimmer, Kyle SR Oliver Wolco 13.73 2 16 Rosado, Pasquale JR Oliver Wolco 15.11 3 Boys 200 Meter Dash ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Raffington, Wesley JR Bullard-Have 24.10 4 10 2 Lamonthe, Fritzs SO Bullard-Have 25.52 4 8 3 Soboleski, Grant JR kaynor tech 25.66 4 6 4 hopkins, kyle JR Platt Tech 25.95 4 4 5 Nelson, Daywon SO Bullard-Have 26.31 3 2 6 Gee, Ervin FR O-Brien Tech 26.80 2 1 7 Pennix, Ryshon SO Bullard-Have 26.86 3 8 Wilkens, Jordan FR kaynor tech 27.19 3 9 Arujo, Sergio JR Platt Tech 27.27 3 10 cruz, emanuel SO Platt Tech 27.45 3 11 Travis, Lamar JR kaynor tech 27.53 4 12 Brantley, Roland FR O-Brien Tech 27.62 1 13 Brimmer, Kyle SR Oliver Wolco 28.47 4 14 mccarthur, eric JR Platt Tech 28.54 2 15 Gallishaw, Terranc FR O-Brien Tech 28.74 1 16 Bailey, Angel SR Oliver Wolco 28.78 3 17 Thomas, Zach JR O-Brien Tech 30.29 1 18 Mercado, Stephen FR kaynor tech 31.03 2 19 Law, Matt SO Oliver Wolco 32.60 1 Boys 400 Meter Dash ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Martinez, Ruben SO kaynor tech 58.37 2 10 2 Crespo, Nilson SO Bullard-Have 1:01.08 1 8 3 cruz, emanuel SO Platt Tech 1:01.44 2 6 4 Gallishaw, Terranc FR O-Brien Tech 1:01.53 1 4 5 albright, marqoun SO Platt Tech 1:08.01 2 2 6 Labate, Anthony SO Platt Tech 1:08.63 2 1 7 Mercado, Stephen FR kaynor tech 1:10.33 2 8 Goncalves, Dylan FR O-Brien Tech 1:14.27 1 9 Bronko, Jesse FR O-Brien Tech 1:25.69 1 Boys 800 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Garcia, Franklyn SO Bullard-Have 2:22.06 10 2 zheng, brian SR Platt Tech 2:23.49 8 3 Somma, Matt kaynor tech 2:30.13 6 4 Patterson, Terrell FR kaynor tech 2:30.33 4 5 owen, phelan FR Platt Tech 2:34.40 2 6 Bellardinelli, Mic FR O-Brien Tech 2:38.93 1 7 Figueroa, Tony SO Bullard-Have 2:40.54 8 Labate, Anthony SO Platt Tech 2:45.73 9 Thomas, Zach JR O-Brien Tech 2:48.65 10 Goncalves, Dylan FR O-Brien Tech 2:49.23 11 Day, Ryan SO Oliver Wolco 2:49.51 Boys 1600 Meter Run ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Albino, John SR kaynor tech 5:11.50 2 10 2 forgette, jake SR Platt Tech 5:17.25 2 8 3 zheng, brian SR Platt Tech 5:20.18 2 6 4 Grandieri, Brendan JR kaynor tech 5:58.82 2 4 5 Patterson, Terrell FR kaynor tech 6:00.89 2 2 6 jenson, mike FR Platt Tech 6:03.54 2 1 7 Baresi, Adam JR Oliver Wolco 6:07.65 2 8 Bronko, Jesse FR O-Brien Tech 6:09.11 2 9 Figueroa, Tony SO Bullard-Have 6:09.40 1 10 Thomas, Zach JR O-Brien Tech 6:10.96 2 11 Reyes, Erick FR O-Brien Tech 6:11.51 1 12 Brush, Shaun JR Platt Tech 6:25.30 1 13 Day, Ryan SO Oliver Wolco 6:35.60 1 14 Farias, Francisco JR Bullard-Have 6:38.59 2 15 Maiorino, Corey SO O-Brien Tech 6:43.08 1 16 Brannen, Nick FR O-Brien Tech 7:06.32 1 17 Abdel-Hack, Abraha FR O-Brien Tech 7:16.05 1 18 Shook, Adam FR O-Brien Tech 7:16.21 1 Boys 3200 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Albino, John SR kaynor tech 11:51.29 10 2 forgette, jake SR Platt Tech 11:58.65 8 3 jenson, mike FR Platt Tech 13:31.15 6 4 owen, phelan FR Platt Tech 13:41.22 4 5 Coyle, Sean SO O-Brien Tech 13:46.24 2 6 Bellardinelli, Mic FR O-Brien Tech 14:32.01 1 Boys 110 Meter Hurdles ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 gambardella, antho JR Platt Tech 17.38 2 10 2 urena, carlos JR Platt Tech 19.00 3 8 3 Wronski, Jake JR O-Brien Tech 19.92 3 6 4 Arujo, Sergio JR Platt Tech 21.07 2 4 5 Reid, Dominique FR O-Brien Tech 21.10 1 2 6 Maiorino, Corey SO O-Brien Tech 21.19 4 1 7 Villalto, Joel FR kaynor tech 21.52 4 8 rabb, evan FR Platt Tech 23.25 1 Boys 300 Meter Hurdles ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 gambardella, antho JR Platt Tech 45.99 3 10 2 urena, carlos JR Platt Tech 46.29 3 8 3 Arujo, Sergio JR Platt Tech 51.73 4 6 4 Wronski, Jake JR O-Brien Tech 52.21 1 4 5 Grandieri, Brendan JR kaynor tech 54.57 2 2 6 Maiorino, Corey SO O-Brien Tech 55.98 1 1 7 rabb, evan FR Platt Tech 58.85 2 Boys 4x100 Meter Relay ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Bullard-Havens 'A' 47.45 10 1) Raffington, Wesley JR 2) Lamonthe, Fritzs SO 3) Fletcher, Hakeem 4) S .clair, Jack JR 2 Oliver Wolcott Tech 'A' 49.04 8 1) Maldon, Asante SR 2) Benson, Brandon JR 3) Mollo, Antonio 4) Barreto, Derrick 3 O-Brien Tech 'A' 50.18 6 1) Jean Baptiste, Jeff JR 2) Boswell, Alex FR 3) Brantley, Roland FR 4) Gee, Ervin FR 4 Platt Tech 'A' 50.50 4 1) gambardella, anthony JR 2) Labate, Anthony SO 3) hopkins, kyle JR 4) cruz, emanuel SO 5 kaynor tech high school 'A' 50.62 2 1) Soboleski, Grant JR 2) Bonano, Peter SR 3) Travis, Lamar JR 4) Palchick, Nick JR Boys 4x400 Meter Relay ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 kaynor tech high school 'A' 3:56.76 10 1) Martinez, Ruben SO 2) Bonano, Peter SR 3) Patterson, Terrell FR 4) Somma, Matt 2 Bullard-Havens 'A' 3:57.71 8 1) Fletcher, Hakeem 2) Garcia, Franklyn SO 3) Crespo, Nilson SO 4) S .clair, Jack JR 3 O-Brien Tech 'A' 4:12.37 6 1) Jean Baptiste, Jeff JR 2) Boswell, Alex FR 3) Wronski, Jake JR 4) Gee, Ervin FR 4 Platt Tech 'A' 4:47.69 4 1) ferrente, shawn 2) albright, marqoun SO 3) smith, nick 4) mccarthur, eric JR Boys 4x800 Meter Relay ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 kaynor tech high school 'A' 9:43.94 10 2 Platt Tech 'A' 10:23.44 8 1) jenson, mike FR 2) Brush, Shaun JR 3) galban-salinas, eric JR 4) zheng, brian SR Boys High Jump ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Maldon, Asante SR Oliver Wolco 5-10.00 1.77m 10 2 Reid, Dominique FR O-Brien Tech 4-10.00 1.47m 8 Boys Long Jump ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Maldon, Asante SR Oliver Wolco 19-05.50 5.93m 10 2 S .clair, Jack JR Bullard-Have 18-02.50 5.54m 8 3 Bonano, Peter SR kaynor tech 18-01.50 5.52m 6 4 Raffington, Wesley JR Bullard-Have 17-05.00 5.30m 4 5 Martinez, Ruben SO kaynor tech 17-04.00 5.28m 2 6 Gee, Ervin FR O-Brien Tech 15-09.00 4.80m 1 7 Pennix, Ryshon SO Bullard-Have 15-03.50 4.66m 8 Nelson, Daywon SO Bullard-Have 15-00.00 4.57m 9 Jean Baptiste, Jef JR O-Brien Tech 14-08.75 4.48m 10 Rosado, Pasquale JR Oliver Wolco 14-01.75 4.31m 11 wesson, cooper FR Platt Tech 13-06.50 4.12m 12 rabb, evan FR Platt Tech 12-08.50 3.87m 13 Rodriguez, Felix FR kaynor tech 12-05.00 3.78m Boys Triple Jump ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Bonano, Peter SR kaynor tech 40-00.00 12.19m 10 2 Martinez, Ruben SO kaynor tech 37-09.00 11.50m 8 3 forgette, jake SR Platt Tech 37-06.00 11.43m 6 4 wesson, cooper FR Platt Tech 29-09.00 9.06m 4 Boys Shot Put ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Brito, Rich SR kaynor tech 36-05.00 11.09m 10 2 williams, qamar JR Platt Tech 33-03.00 10.13m 8 3 Gentil, Nick jr kaynor tech 32-01.00 9.77m 6 4 Benson, Brandon JR Oliver Wolco 30-05.00 9.27m 4 5 pineda, alex JR Platt Tech 29-09.00 9.06m 2 6 sperry, aedan JR Platt Tech 29-06.00 8.99m 1 7 Weitzler, Jacob SO O-Brien Tech 28-10.00 8.78m 8 Colon, Edwin SO Bullard-Have 27-11.00 8.50m 9 Coyle, Sean SO O-Brien Tech 27-04.50 8.34m 10 Gilbert, Albert SO Oliver Wolco 26-05.00 8.05m 11 Allickolli, Trevi SO kaynor tech 26-03.50 8.01m 12 Drzal, Frank FR O-Brien Tech 25-03.00 7.69m 13 Yurchick, Caleb SO Oliver Wolco 24-05.50 7.45m 14 sansone, mark SR Platt Tech 23-09.00 7.23m 15 Jones, Kamau FR kaynor tech 21-09.00 6.62m Boys Discus Throw ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Brito, Rich SR kaynor tech 100-00 30.48m 10 2 sperry, aedan JR Platt Tech 89-02 27.17m 8 3 Allickolli, Trevi SO kaynor tech 87-05 26.64m 6 4 Colon, Edwin SO Bullard-Have 81-00 24.68m 4 5 Coyle, Sean SO O-Brien Tech 78-05 23.90m 2 6 Weitzler, Jacob SO O-Brien Tech 78-00 23.77m 1 7 sansone, mark SR Platt Tech 76-10 23.41m 8 pineda, alex JR Platt Tech 74-00 22.55m 9 Gilbert, Albert SO Oliver Wolco 69-05 21.15m 10 Olsen, Ezra SO Oliver Wolco 61-05 18.71m 11 Yurchick, Caleb SO Oliver Wolco 59-00 17.98m 12 Jones, Kamau FR kaynor tech 58-10 17.93m 13 Bronko, Jesse FR O-Brien Tech 56-10 17.32m 14 Gentil, Nick jr kaynor tech 54-06 16.61m 15 rockhead, isiah SO Platt Tech 52-00 15.84m 16 Farias, Francisco JR Bullard-Have 47-05 14.45m Boys Javelin Throw ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Benson, Brandon JR Oliver Wolco 129-06 39.47m 10 2 forgette, jake SR Platt Tech 125-06.50 38.26m 8 3 paight, josh FR Platt Tech 94-11 28.93m 6 4 williams, qamar JR Platt Tech 91-03 27.81m 4 5 Olsen, Ezra SO Oliver Wolco 86-09 26.44m 2 6 Gentil, Nick jr kaynor tech 85-08 26.11m 1 7 Weitzler, Jacob SO O-Brien Tech 84-01 25.62m 8 Wilson, Owen FR Oliver Wolco 73-06 22.40m 9 Allickolli, Trevi SO kaynor tech 73-00 22.25m 10 Coyle, Sean SO O-Brien Tech 72-04 22.04m 11 Drzal, Frank FR O-Brien Tech 67-07 20.59m 12 Jones, Kamau FR kaynor tech 60-00 18.28m 13 Bronko, Jesse FR O-Brien Tech 57-08.50 17.58m 14 Colon, Edwin SO Bullard-Have 57-08 17.57m 15 Palchick, Nick JR kaynor tech 56-08 17.27m


Race Results (F)    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates