Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results (F)    

IDS Cross Country Invitational
IDS Cross Country Invitational - 1.6 Miles
Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com
Thursday Oct 9, 2104 || Middlefield, CT | Clear Skies || 67
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

IDS Cross Country Invitational - 1.6 Miles Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com Thursday Oct 9, 2104 || Middlefield, CT | Clear Skies || 67 Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com ******************************* TEAM SCORES GIRLS ******************************* 1. St. John Paul II Reg (15) 2. Independent Day School (45); **************************************** PLATTSYS INDIVIDUAL RESULTS GIRLS **************************************** OVERALL FINAL SCORE TEAM PLC Name CLS TIME PACE TEAM TEAM PLC PLC BIB ==== ============================ ==== ======= ====== ====== ==================== ===== ====== ===== 1 Elisabth Dumont 08 11:50.0 7:23 CHAS Chase Collegiate Sch 0 1 3 2 Galvin Brayton 08 12:14.5 7:38 CHAS Chase Collegiate Sch 0 2 1 3 Francesca Dumont 08 12:29.4 7:48 CHAS Chase Collegiate Sch 0 3 2 4 Julia Dattilo 06 12:33.9 7:50 TCS The Country School 0 1 29 5 Maggie Coyne 06 13:25.5 8:23 TCS The Country School 0 2 28 6 Kayla Uzwiak 06 13:35.2 8:29 TCS The Country School 0 3 31 7 Delaney Boone 06 13:37.3 8:30 STJP St. John Paul II Reg 1 1 17 8 Jessica Carta 06 13:37.4 8:30 STJP St. John Paul II Reg 2 2 18 9 Ava Hamblett 06 13:51.7 8:39 TCS The Country School 0 4 30 10 Kate Pillion 06 13:57.1 8:43 STJP St. John Paul II Reg 3 3 22 11 Talia Munson 07 14:00.8 8:44 STJP St. John Paul II Reg 4 4 21 12 Fina McCreary 06 14:01.9 8:45 CHAS Chase Collegiate Sch 0 4 4 13 Alyssa Rondinone 06 14:09.5 8:50 STJP St. John Paul II Reg 5 5 24 14 Catryn Rhoden 08 14:39.2 9:09 STJP St. John Paul II Reg 6 6 23 15 Emily DellOrfano 08 14:41.0 9:10 INDE Independent Day Scho 7 1 10 16 Melissa Hasbrouck 06 15:31.0 9:41 INDE Independent Day Scho 8 2 12 17 Lauren Farrell 07 16:00.5 9:59 INDE Independent Day Scho 9 3 11 18 Julianna Ball 06 16:20.2 10:12 INDE Independent Day Scho 10 4 8 19 Laila Samuel 06 16:38.9 10:23 HAMD Hamden Hall 0 1 6 20 Sarah Hudson 06 17:04.6 10:39 INDE Independent Day Scho 11 5 13 21 Fairlight Chemelli 08 17:22.1 10:51 INDE Independent Day Scho 12 6 9 22 Allison Mahr 06 18:50.7 11:46 INDE Independent Day Scho 13 7 14 23 Maya Swain 06 20:52.9 13:02 HAMD Hamden Hall 0 2 7 IDS Cross Country Invitational - 1.6 Miles Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com Thursday Oct 9, 2104 || Middlefield, CT | Clear Skies || 67 Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com ******************************* TEAM SCORES ******************************* 1. Chase Collegiate School (30) 2. The Country School (43); 3. Independent Day School (61); 4. Hamden Hall (94); ******************************* PLATTSYS INDIVIDUAL RESULTS ******************************* IDS Cross Country Invitational - 1.6 Miles Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com Thursday Oct 9, 2104 || Middlefield, CT | Clear Skies || 67 Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com OVERALL FINAL SCORE TEAM PLC Name CLS TIME PACE TEAM TEAM PLC PLC BIB ==== ============================ ==== ======= ====== ====== ==================== ===== ====== ===== 1 Joseph Coyne 08 10:04.1 6:17 TCS The Country School 1 1 66 2 Harry Harwood 07 10:15.7 6:24 CHAS Chase Collegiate Sch 2 1 36 3 Richmond Le 08 10:49.3 6:45 CHAS Chase Collegiate Sch 3 2 38 4 Joe D-Agostino 07 10:52.0 6:47 INDE Independent Day Scho 4 1 51 5 Tanner Linhart 06 11:03.7 6:54 CHAS Chase Collegiate Sch 5 3 39 6 Christian Hubbard 08 11:09.3 6:58 TCS The Country School 6 2 70 7 Graham Keating 08 11:26.2 7:08 TCS The Country School 7 3 71 8 Logan Pfannenbecker 07 11:32.5 7:12 INDE Independent Day Scho 8 2 54 9 Teddy Strom 06 11:34.5 7:13 STJP St. John Paul II Reg 0 1 59 10 Robby Jones 08 11:39.5 7:16 CHAS Chase Collegiate Sch 9 4 37 11 Cameron Adams 06 11:42.0 7:18 TCS The Country School 10 4 63 12 Michael D-Aresta 08 11:53.2 7:25 STJP St. John Paul II Reg 0 2 57 13 Richie Goetz 07 11:55.6 7:26 SJOS St. John - Old Saybr 0 1 60 14 Nathaniel Zembruski 06 12:07.3 7:34 CHAS Chase Collegiate Sch 11 5 41 15 Jake Mahler 08 12:08.4 7:34 CHAS Chase Collegiate Sch 12 6 40 16 Jonathan Dyer-Gray 07 12:08.4 7:34 CHAS Chase Collegiate Sch 13 7 34 17 Robert Clifford 08 12:20.0 7:42 CHAS Chase Collegiate Sch 0 8 32 18 Evan Harte 07 12:26.6 7:46 CHAS Chase Collegiate Sch 0 9 35 19 Matthew Zablocki 07 12:53.0 8:03 SJOS St. John - Old Saybr 0 2 62 20 Cole Hadarik 06 12:59.0 8:06 INDE Independent Day Scho 14 3 53 21 Eduardo Basauri 08 13:12.1 8:14 STJP St. John Paul II Reg 0 3 56 22 Jake Cacase 06 13:13.7 8:15 HAMD Hamden Hall 15 1 45 23 Ethan Berman 06 13:14.9 8:16 HAMD Hamden Hall 16 2 44 24 Zachary Sabetta 07 13:24.8 8:22 INDE Independent Day Scho 17 4 55 25 William Foster 06 13:43.0 8:34 INDE Independent Day Scho 18 5 52 26 Jobe Goetz 06 13:48.3 8:37 SJOS St. John - Old Saybr 0 3 61 27 Jamie Walker 08 13:55.2 8:41 TCS The Country School 19 5 75 28 Nico Ciccone 06 14:14.4 8:53 HAMD Hamden Hall 20 3 46 29 Jonas Ward 06 14:19.6 8:56 HAMD Hamden Hall 21 4 49 30 Justice Hickman-Maynard 06 14:23.1 8:59 HAMD Hamden Hall 22 5 48 31 Donald Corbett 06 14:53.2 9:18 TCS The Country School 23 6 65 32 Harrison Dumont 06 14:59.1 9:21 CHAS Chase Collegiate Sch 0 10 33 33 Elias Bachner 06 15:08.6 9:27 INDE Independent Day Scho 24 6 50 34 Emir Beren 06 20:02.9 12:31 HAMD Hamden Hall 25 6 43 35 Leo Ehrenfels 06 20:05.2 12:33 HAMD Hamden Hall 26 7 47 **************************************************************************** PLATTSYS TIMING AND SCORING ****************************************************************************


Race Results (F)    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates