Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Meet Results (F)    

Wesleyan Swanson Classic T&F Invitational
2015 Wesleyan University E Swanson T&F Invitational
Saturday April 18, 2015 | Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com
Wesleyan University - Middletown, CT || 78 degrees || Sunny || Breezy
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                         2015 Wesleyan University E Swanson T&F Invitational
                  Saturday April 18, 2015 | Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com
                Wesleyan University - Middletown, CT || 78 degrees || Sunny || Breezy 
                        Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                 
 
   ***********************************************************************************************
                             RESULTS AT PLATTSYS.COM 
   ***********************************************************************************************

 
Event 1  Men 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Matthew, Thomas           JR Amherst                  11.40   2.6 
  2 Trotman, Drew             FR Wesleyan                 11.71   2.6 
  3 Kennelly, Dennis          JR Amherst                  11.92   2.6 
  4 Langston, Elijah          FR Amherst                  11.99   2.6 
  5 Carrasco-Gonzales, Jessy  FR Wesleyan                 12.23   2.6 
  6 Ramy, Mohamed             FR Amherst                  12.35   2.6 
  7 Ahmad, Zaheer             FR Sage                     12.57   2.6 
 
Event 2  Men 110 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Reid, Thomas              FR Wesleyan                 15.62  -0.5 
  2 Sandel, Jamie             SO Amherst                  16.08  -0.5 
  3 Showalter, Nathan         SO Amherst                  16.34  -0.5 
  4 Mitchner, Jason           FR Wesleyan                 16.87  -0.5 
  5 Flemming, Yuon            SR Wesleyan                 19.39  -0.5 
 
Event 3  Men 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Ingraham, David           FR Amherst                  22.89   1.5  1 
  2 Matthew, Thomas           JR Amherst                  23.03   1.5  1 
  3 Trotman, Drew             FR Wesleyan                 24.00   1.5  1 
  4 Langston, Elijah          FR Amherst                  24.55   1.5  1 
  5 Ramy, Mohamed             FR Amherst                  25.10   1.4  2 
  6 Ewing, Jeff               FR Amherst                  25.38   1.5  1 
  7 Ahmad, Zaheer             FR Sage                     25.39   1.4  2 
  8 Kennelly, Dennis          JR Amherst                  26.02   1.5  1 
 
Event 4  Men 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fang, Albert              FR Wesleyan                 50.83  
  2 Ingraham, David           FR Amherst                  50.84  
  3 Haigood, Harrison         FR Amherst                  53.38  
  4 Ewing, Jeff               FR Amherst                  55.24  
  5 Brewer, Scott             FR Salve Regina             57.82  
 
Event 5  Men 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sandel, Jamie             SO Amherst                  56.59  
  2 Reid, Thomas              FR Wesleyan                 56.83  
  3 Showalter, Nathan         SO Amherst                  59.21  
 
Event 6  Men 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Harrison, Brent           JR Amherst                1:55.19  
  2 Connors, Kevin            SO Amherst                1:57.34  
  3 Codola, Nick              SR Amherst                1:57.84  
  4 Crowley, Dan              JR Amherst                1:58.23  
  5 Dhillon, Austin           FR Wesleyan               1:58.73  
  6 Ameri, Luca               SR Wesleyan               2:00.02  
  7 Dudek, Will               SO Wesleyan               2:00.43  
  8 Tavarez, Greg             JR Wesleyan               2:01.56  
  9 Lebovitz, Lucas           SR Amherst                2:01.59  
 10 Horton, Peter             FR Amherst                2:03.29  
 11 Sardelli, Andrew          FR Salve Regina           2:06.62  
 12 Fiedler, Ben              SO Amherst                2:07.20  
 13 Lucey, Steven             SO Amherst                2:09.15  
 14 McNeil, Jon               SO Sage                   2:24.85  
 
Event 8  Men 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Bieder, Evan              SR Wesleyan               3:55.70   1 
  2 Sklar, Romey              SR Amherst                3:56.71   1 
  3 Crowley, Dan              JR Amherst                3:57.95   1 
  4 Harrison, Brent           JR Amherst                3:59.13   1 
  5 Titcomb, Taylor           SO Wesleyan               4:04.66   1 
  6 Knight, Tate              FR Wesleyan               4:05.01   1 
  7 Seelaus, Jeff             JR Amherst                4:05.10   1 
  8 Wesley, Jack              FR Amherst                4:05.27   1 
  9 Horton, Peter             FR Amherst                4:06.02   1 
 10 Conway, Keith             JR Wesleyan               4:07.73   1 
 11 Fiedler, Ben              SO Amherst                4:09.06   1 
 12 Barry, Justin             FR Amherst                4:11.70   1 
 13 Fussell, KC               SR Amherst                4:13.91   1 
 14 Brown, Graham             FR Wesleyan               4:14.27   1 
 15 Hawkins, Reid             SO Wesleyan               4:17.12   1 
 16 Arsenault, Eric           SO Wesleyan               4:19.15   1 
 17 Vansant, John             FR Wesleyan               4:32.72   2 
 18 Mahoney, Colin            FR Wesleyan               4:34.71   2 
 19 Brewer, Scott             FR Salve Regina           4:45.75   2 
 20 Napierkowski, David       FR Salve Regina           4:54.34   2 
 21 Travassos, Collin         FR Salve Regina           4:55.25   2 
 22 LaBrie, Daniel            JR Salve Regina           5:17.52   2 
 23 Sinkewicz, Matt           JR Salve Regina           5:23.41   2 
 
Event 9  Men 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wohlforth, Sam            SO Amherst               16:31.71  
  2 Reyles-Alvarez, Juan      JR Sage                  16:52.78  
  3 Hawkins, Cole             JR Amherst               17:02.12  
  4 Zambrano, Aaron           FR Amherst               17:24.10  
  5 Sheehan, Neil             FR Salve Regina          23:24.21  
 
Event 10  Men 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Wesleyan  'A'                                         43.85  
     1) Fang, Albert FR                 2) Drew, LaDarius SR              
     3) Reid, Thomas FR                 4) Mitchner, Jason FR             
 
Event 11  Men 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Salve Regina  'A'                                   3:58.18  
     1) Brewer, Scott FR                2) Sardelli, Andrew FR            
     3) Napierkowski, David FR          4) Sinkewicz, Matt JR             
 
Event 12  Men Long Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Drew, LaDarius            SR Wesleyan                 6.80m   1.1  22-03.75 
     6.61m(1.6) 6.48m(1.0) 6.80m(1.1) 6.79m(0.8) PASS      PASS     
  2 Cort, Mark                SR Amherst                  6.42m   2.7  21-00.75 
     FOUL      5.85m(1.2) 6.33m(1.4) 6.42m(2.7) 6.25m(0.6) 6.16m(0.6)
  3 Denny, Eric               SO Sage                     6.38m   1.4  20-11.25 
     5.91m(1.8) 5.89m(1.1) 6.38m(1.4) 6.27m(0.8) 6.15m(0.5) 6.35m(1.2)
  4 Flemming, Khalil          JR Amherst                  6.30m   0.6  20-08.00 
     5.86m(1.0) 5.88m(+0.0) 6.00m(0.2) 6.30m(0.6) 5.94m(0.2) 6.19m(2.0)
  5 Mitchner, Jason           FR Wesleyan                 6.28m   2.2  20-07.25 
     5.96m(1.8) FOUL      6.06m(1.4) FOUL      6.28m(2.2) FOUL     
  6 Hetterich, Stephen        SR Amherst                  5.87m   1.0  19-03.25 
     5.62m(1.8) 5.87m(1.0) 5.86m(0.6) 5.83m(1.4) 5.46m(1.1) 5.47m(0.4)
  7 Layug, Wesley             JR Wesleyan                 5.73m   1.2  18-09.75 
     5.71m(1.2) 5.73m(1.2) 5.15m(0.6) 5.42m(0.2) 5.50m(1.8) PASS     
  8 Cobane, Russell           FR Sage                     5.42m   0.9  17-09.50 
     5.12m(1.4) 5.42m(0.9) 5.26m(0.6) 4.91m(1.8) 5.35m(1.1) 5.31m(0.2)
 
Event 13  Men Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Edomwonyi, Agbon          JR Wesleyan                41.60m     136-06 
      FOUL  41.60m  FOUL  FOUL  32.35m  FOUL
  2 Carraway, Julian          FR Wesleyan                35.67m     117-00 
      FOUL  FOUL  32.57m  FOUL  35.67m  33.43m
 
Event 14  Men Triple Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Flemming, Khalil          JR Amherst                 13.10m   1.0  42-11.75 
     12.58m(0.4) FOUL      12.52m(1.1) FOUL      12.72m(1.5) 13.10m(1.0)
  2 Hetterich, Stephen        SR Amherst                 12.27m   1.2  40-03.25 
     12.11m(1.0) FOUL      12.27m(1.2) 12.15m(0.8) 12.10m(1.2) FOUL     
  3 Layug, Wesley             JR Wesleyan                11.89m   1.6  39-00.25 
     11.78m(1.0) 11.42m(4.5) 11.89m(1.6) 11.50m(0.6) PASS      PASS     
 
Event 15  Men High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Denny, Eric               SO Sage                     1.72m    5-07.75 
     1.70 1.72 1.83 
        O    O  XXX 
 
Event 16  Men Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Edomwonyi, Agbon          JR Wesleyan                13.99m   45-10.75 
      13.83m  13.99m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  2 Cobane, Russell           FR Sage                     8.56m   28-01.00 
      8.08m  8.39m  8.04m  8.26m  8.12m  8.56m
 
Event 17  Men Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Carrasco-Gonzales, Jessy  FR Wesleyan                 3.84m   12-07.25 
 
Event 18  Men Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Edomwonyi, Agbon          JR Wesleyan                41.32m     135-07 
      31.63m  38.68m  39.03m  FOUL  FOUL  41.32m
  2 Cobane, Russell           FR Sage                    18.43m      60-05 
      FOUL  13.52m  18.43m  18.22m  14.39m  13.97m
 -- Carraway, Julian          FR Wesleyan                  FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL  PASS  PASS  PASS
 
Event 19  Men Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Hall, Erik                JR Wesleyan                51.58m     169-03 
      46.50m  48.87m  49.36m  51.58m  48.28m  49.29m
  2 Prywes, Josh              SO Wesleyan                44.35m     145-06 
      44.35m  FOUL  43.34m  FOUL  43.62m  42.18m
  3 Carraway, Julian          FR Wesleyan                36.16m     118-08 
      36.16m  PASS  FOUL  FOUL  PASS  PASS
  4 Edomwonyi, Agbon          JR Wesleyan                34.18m     112-02 
      27.16m  23.91m  34.18m  FOUL  PASS  31.55m
  5 Cobane, Russell           FR Sage                    28.29m      92-10 
      23.31m  26.08m  28.29m  27.38m  FOUL  FOUL
 
Event 21  Women 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Summers, Taylor           JR Amherst                  12.56   3.0  1 
  2 Foster, Idara             SR Wesleyan                 12.58   3.0  1 
  3 Walker, Alexis            JR Wesleyan                 13.24   3.0  1 
  4 McCarthy, Erin            JR Salve Regina             13.30   3.0  1 
  5 Bishop, Gabby             FR Amherst                  13.32   3.0  1 
  6 Holland, Tess             FR Wesleyan                 13.45   3.0  1 
  7 Enoch, Emily              JR Salve Regina             14.62   3.0  1 
  8 DiBiaso, Kelly            SO Sage                     15.94   0.1  2 
  9 Pratt, Sharmise           SO Sage                     16.28   0.1  2 
 
Event 22  Women 100 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Donaldson, Leyna          SR Wesleyan                 16.70   0.3 
  2 Putriment, Helen          SR Sage                     17.47   0.3 
  3 Enoch, Emily              JR Salve Regina             19.54   0.3 
 
Event 23  Women 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Blake, Karen              SO Amherst                  24.92   1.9  1 
  2 Foster, Idara             SR Wesleyan                 26.42   1.9  1 
  3 McCarthy, Erin            JR Salve Regina             26.79   1.5  2 
  4 Herold, Kiana             SO Amherst                  27.16   1.9  1 
  5 Hensley, Victoria         JR Amherst                  27.30   1.9  1 
  6 Bishop, Gabby             FR Amherst                  27.67   1.5  2 
  7 Whelan, Sarah             SO Amherst                  27.68   1.5  2 
  8 Holland, Tess             FR Wesleyan                 27.87   1.9  1 
  9 Donaldson, Leyna          SR Wesleyan                 28.18   1.5  2 
 10 Atadja, Louise            JR Amherst                  28.69   1.9  1 
 11 Levy, Molly               SR Amherst                  29.11   1.5  2 
 12 Enoch, Emily              JR Salve Regina             30.95   1.2  3 
 13 DiBiaso, Kelly            SO Sage                     35.10   1.2  3 
 14 Pratt, Sharmise           SO Sage                     35.82   1.2  3 
 
Event 24  Women 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Martin, Ellie             JR Wesleyan                 56.84   1 
  2 Luning, Melissa           SR Wesleyan                 58.07   1 
  3 Blake, Karen              SO Amherst                  59.16   1 
  4 Hensley, Victoria         JR Amherst                  59.43   1 
  5 Julien, Aida              FR Wesleyan                 59.80   1 
  6 Cogswell, Sydney          JR Wesleyan               1:00.58   1 
  7 Whelan, Sarah             SO Amherst                1:01.10   1 
  8 Brand-Thomas, Itai        SR Amherst                1:03.97   2 
  9 Donaldson, Taylor         JR Salve Regina           1:04.49   2 
 10 Jenkins, Megan            FR Salve Regina           1:09.30   2 
 
Event 25  Women 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jonathan, Geneva          SR Wesleyan               1:07.47  
  2 Goodman, Hannah           JR Wesleyan               1:08.05  
  3 Griffin, Danielle         FR Amherst                1:11.89  
  4 Winkler, Rebecca          JR Wesleyan               1:12.78  
  5 Montgomery, Sarah         SO Sage                   1:38.15  
 
Event 26  Women 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rajgopal, Nikita          SO Wesleyan               2:19.53  
  2 Ellingson, Kelli          SR Amherst                2:19.94  
  3 Moehl, Keelin             JR Amherst                2:20.93  
  4 Rauls, Leonie             FR Amherst                2:21.44  
  5 Herrera, Hannah           SO Amherst                2:21.69  
  6 Lipior, Sylwia            FR Wesleyan               2:23.04  
  7 Tarantino, Olivia         SR Amherst                2:23.93  
  8 Pouliot, Raquel           FR Salve Regina           2:26.39  
  9 Loomis, Adele             FR Amherst                2:26.40  
 10 Fraga, Chrissy            JR Salve Regina           2:44.41  
 11 Belfast, Lauren           SO Sage                   2:55.84  
 12 Fisher, Ellyn             JR Sage                   3:00.22  
 
Event 28  Women 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Irving, Amy               SO Salve Regina           4:56.76  
  2 Lembo, Cara               SO Amherst                5:05.37  
  3 Ewing, Lindsay            SR Amherst                5:19.98  
  4 Nimmagadda, Monica        FR Amherst                5:21.08  
  5 Pandiri, Sonaali          FR Amherst                5:25.50  
  6 Fisher, Ellyn             JR Sage                   5:59.41  
  7 Belfast, Lauren           SO Sage                   6:00.90  
 
Event 29  Women 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Frenzel, Tess             SO Amherst               19:29.76  
  2 Varone, Victoria          SO Salve Regina          19:40.23  
  3 Findley, Morgan           FR Wesleyan              19:49.39  
  4 Lowdon, Cat               SO Amherst               20:03.77  
  5 Wilson, Olivia            FR Salve Regina          20:32.90  
  6 Palmquist, Aubrey         JR Salve Regina          20:58.39  
  7 Ricker, Taylor            SO Salve Regina          21:35.73  
  8 Graham, Jessica           SO Salve Regina          22:01.43  
 -- Kaliski, Jessie           SR Amherst                    DNF  
 
Event 30  Women 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Wesleyan  'A'                                         48.55  
     1) Foster, Idara SR                2) Walker, Alexis JR              
     3) Martin, Ellie JR                4) Luning, Melissa SR             
  2 Amherst  'A'                                          49.44  
     1) Bishop, Gabby FR                2) Atadja, Louise JR              
     3) Summers, Taylor JR              4) Blake, Karen SO                
  3 Salve Regina  'A'                                     52.21  
     1) Fraga, Chrissy JR               2) Donaldson, Taylor JR           
     3) Knight, Kelsey SR               4) McCarthy, Erin JR              
 
Event 32  Women Long Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Summers, Taylor           JR Amherst                  5.25m   2.1  17-02.75 
     4.98m(1.1) 4.70m(0.5) 5.10m(1.8) 5.25m(2.1) 4.98m(0.4) FOUL     
  2 Herold, Kiana             SO Amherst                  4.97m   2.7  16-03.75 
     4.97m(2.7) 4.78m(1.9) 4.91m(1.2) PASS      PASS      PASS     
  3 Atadja, Louise            JR Amherst                  4.70m   1.4  15-05.00 
     4.14m(1.6) 4.45m(1.0) 4.44m(0.7) FOUL      4.46m(1.5) 4.70m(1.4)
  4 McCarthy, Erin            JR Salve Regina             4.63m   0.6  15-02.25 
     4.50m(2.0) 4.62m(1.2) 4.63m(0.6) 4.52m(4.1) 4.57m(1.1) 4.52m(0.2)
  5 Gonzales, Christina       SO Wesleyan                 4.52m   3.4  14-10.00 
     4.52m(3.4) FOUL                    
  6 Fraga, Chrissy            JR Salve Regina             4.49m   1.2  14-08.75 
     FOUL      4.49m(1.2) 4.40m(0.4)           
  7 Donaldson, Taylor         JR Salve Regina             4.38m   4.0  14-04.50 
     FOUL      FOUL      4.09m(2.1) 4.38m(4.0) 4.16m(2.5) 4.17m(1.3)
  8 Lambert, Krystal          SO Sage                     4.19m   1.8  13-09.00 
     4.19m(1.8)    x             
  9 Tatro, Alyssa             FR Sage                     4.10m   1.0  13-05.50 
     4.10m(1.0) 3.94m(1.3) PASS      3.72m(0.6) 3.91m(2.3) 3.98m(1.9)
 
Event 33  Women Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Jonathan, Orelia          SR Wesleyan                40.66m     133-05 
      40.66m  FOUL  38.74m  FOUL  40.59m  36.39m
  2 Davila, Tiffany           SO Salve Regina            32.78m     107-06 
      32.78m  FOUL  31.06m  FOUL  32.68m  31.22m
  3 Cambrola, Hayley          FR Salve Regina            29.42m      96-06 
      27.80m  FOUL  24.46m  29.42m  27.40m  27.60m
 
Event 34  Women Triple Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Asare-Bediako, Abbey      FR Amherst                 11.05m   1.0  36-03.00 
     10.61m(2.5) 10.91m(3.4) FOUL      10.82m(0.6) PASS      11.05m(1.0)
  2 Bacchus, Alexandra        SO Wesleyan                10.58m   1.5  34-08.50 
     10.14m(2.4) 10.43m(3.4) 10.20m(2.3) 10.15m(1.2) 10.58m(1.5) 10.39m(1.3)
  3 Griffin, Danielle         FR Amherst                 10.26m   3.9  33-08.00 
     10.26m(3.9) 10.17m(2.6) FOUL      10.15m(2.9) FOUL      10.21m(1.5)
 
Event 35  Women High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Herold, Kiana             SO Amherst                  1.72m    5-07.75 
     1.52 1.57 1.62 1.68 1.70 1.72 1.74 
        O    O    O    O   XO    O  XXX 
  2 Golia, Becki              FR Amherst                  1.57m    5-01.75 
     1.47 1.52 1.57 1.62 
        O    O    O  XXX 
  3 Putriment, Helen          SR Sage                     1.52m    4-11.75 
     1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 
        O    O    O    O  XXX 
  4 Davidson, Kelsey          SO Salve Regina             1.42m    4-07.75 
     1.37 1.42 1.47 
        O  XXO  XXX 
  5 Bacchus, Alexandra        SO Wesleyan                 1.32m    4-04.00 
     1.37 1.42 
       XO  XXX 
 
Event 36  Women Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Jonathan, Orelia          SR Wesleyan                10.46m   34-04.00 
      10.46m  10.25m  9.82m  10.22m  10.21m  9.82m
  2 Putriment, Helen          SR Sage                     9.72m   31-10.75 
      9.35m  9.49m  9.24m  8.93m  9.72m  8.82m
  3 Conway, Olivia            FR Salve Regina             9.64m   31-07.50 
      8.80m  9.13m  9.21m  9.28m  8.70m  9.64m
  4 Gensicki, Ellen           JR Salve Regina             8.82m   28-11.25 
      7.30m  8.69m  8.79m  8.82m  8.30m  8.63m
  5 Cambrola, Hayley          FR Salve Regina             8.00m   26-03.00 
      7.55m  7.64m  7.57m  8.00m  7.77m  7.24m
  6 Hill, Allison             SO Sage                     5.38m   17-08.00 
      4.78m  4.05m  5.38m  4.35m  4.56m  4.07m
  7 Egan, Leanne              SR Sage                     4.87m   15-11.75 
      4.46m  4.46m  4.33m  4.43m  4.33m  4.87m
 
Event 37  Women Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 O'Neil, Colleen           FR Wesleyan                 2.74m    8-11.75 
  2 Whitaker, Samantha        SO Salve Regina             2.52m    8-03.25 
  3 Rosenthal, Alex           SO Wesleyan                 2.07m    6-09.50 
 
Event 38  Women Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Jonathan, Orelia          SR Wesleyan                38.02m     124-09 
      38.02m  31.92m  30.64m  36.13m  14.75m  FOUL
  2 Gensicki, Ellen           JR Salve Regina            21.85m      71-08 
      21.85m  19.55m  FOUL  18.17m  FOUL  20.94m
  3 Hill, Allison             SO Sage                    15.92m      52-03 
      FOUL  12.29m  15.92m  13.20m  14.35m  12.28m
 
Event 39  Women Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Longvall, Rebecca         SR Salve Regina            35.49m     116-05 
      34.16m  FOUL  33.91m  FOUL  32.77m  35.49m
  2 Manente, Claire           SO Salve Regina            29.79m      97-09 
      29.79m  29.26m  28.01m  26.69m  26.91m  26.84m
  3 Putriment, Helen          SR Sage                    27.56m      90-05 
      24.18m  21.11m  17.07m  27.56m  27.53m  27.56m
  4 Conway, Olivia            FR Salve Regina            24.34m      79-10 
      22.84m  FOUL  24.34m  22.10m  21.61m  23.88m
  5 Fraga, Chrissy            JR Salve Regina            22.62m      74-02 
      21.02m  FOUL  FOUL  21.15m  22.62m  22.57m
  6 Herold, Kiana             SO Amherst                 21.80m      71-06 
      16.85m  FOUL  21.80m  FOUL  19.80m  FOUL
  7 Gensicki, Ellen           JR Salve Regina            20.89m      68-06 
      16.55m  19.86m  19.02m  20.89m  19.52m  19.17m
  8 Tatro, Alyssa             FR Sage                    18.06m      59-03 
      18.06m  17.25m  PASS  17.39m  17.33m  15.03m
  9 Hill, Allison             SO Sage                    13.62m      44-08 
      13.62m  FOUL  12.32m  10.96m  10.43m  FOUL
 10 Montgomery, Sarah         SO Sage                    11.42m      37-06 
      11.42m  FOUL  FOUL           
 
Event 40  Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nelson, Craig             FR Amherst               10:21.69  
  2 Nelson, Scott             FR Amherst               10:30.62  
 
Event 41  Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gisonni, Sam              SO Salve Regina          14:18.38  
 
Event 43  Women 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Salve Regina  'A'                                  10:49.42  
     1) Pouliot, Raquel FR              2) Wilson, Olivia FR              
     3) Cipkas, Alexa FR                4) Irving, Amy SO                 
  2 Salve Regina  'B'                                 x11:13.88  
     1) Varone, Victoria SO             2) Graham, Jessica SO             
     3) Ricker, Taylor SO               4) Ofria, Jackie JR               

 
 
  ***********************************************************************************************
                                          PLATTSYS.COM 
  ***********************************************************************************************


Meet Results (F)    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates