Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Overall 5K Results (F)     Age Division Results (F)     Law Enforcement Team Results (F)    


Officer Brian Aselton Snow Dash 5K
Top Male: 1. Garrett Brown 2. Kyle Schwartz 3. Jared Buchanon 4. Bruce Christenson 5. Chris Dufresne
Top Female: 1. Melissa Stellato 2. Danielle Koch 3. Lindsay Krysiak 4. Tamara House 5. Heather Labbe
2015 Brian Aselton Memorial Snow Dash 5K Road Race
Sunday Jan 4, 2015 - Langford School - East Hartford CT
Plattsys Timing (Chip Timing) @ plattsys.com || Rain - 34 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Female: Melissa Stellato Overall Male : Garrett Brown

***********************************************************************************************
PLATTSYS.COM RESULTS
***********************************************************************************************


OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Melissa Stellato 32F F3039 Windsor CT 17:49 5:44 1/19 121
2 Garrett Brown 18M M1829 South Windsor CT 18:08 5:50 1/9 134
3 Kyle Schwartz 21M M1829 South Windsor CT 18:21 5:54 2/9 142
4 Jared Buchanon 24M M1829 South Windsor CT 18:28 5:56 3/9 180
5 Bruce Christenson 46M M4049 Bolton CT 18:32 5:57 1/16 138
6 Chris Dufresne 36M M3039 Windsor Locks CT 19:21 6:13 1/11 160
7 David McHale 54M M5059 Simsbury CT 19:24 6:14 1/26 116
8 David Decarli 42M M4049 Wethersfield CT 19:25 6:15 2/16 151
9 Ken Clark 52M M5059 Somers CT 19:31 6:17 2/26 103
10 Ryan Olschefskie 37M M3039 Glastonbury CT 19:41 6:20 2/11 99
11 Michael Alquist 48M M4049 West Hartford CT 19:50 6:23 3/16 159
12 Chris Huhtala 28M M1829 Manchester CT 20:21 6:33 4/9 111
13 Taylor Vann 20M M1829 Coventry CT 20:32 6:36 5/9 91
14 Ron Alger 44M M4049 Haddam CT 20:35 6:37 4/16 135
15 John Minervino 51M M5059 Higganum CT 20:42 6:39 3/26 124
16 Steve Morse 62M M6069 Broadbrook CT 20:47 6:41 1/13 128
17 John Aselton 44M M4049 Glastonbury CT 20:49 6:42 5/16 69
18 Danielle Koch 20F F1829 Coventry CT 20:52 6:43 1/12 46
19 Lindsay Krysiak 25F F1829 Coventry CT 21:00 6:45 2/12 175
20 Timothy Beach 54M M5059 Prospect CT 21:31 6:55 4/26 118
21 Michael Presti 55M M5059 Manchester CT 21:42 6:59 5/26 107
22 Richard Brown 50M M5059 Berlin CT 21:52 7:02 6/26 147
23 Mike Saimond 60M M6069 South Windsor CT 21:54 7:02 2/13 132
24 Thomas Felice 26M M1829 South Windsor CT 22:18 7:10 6/9 38
25 Jonathan Failla 37M M3039 Windsor CT 22:20 7:11 3/11 67
26 Bob Dacey 65M M6069 Vernon CT 22:22 7:11 3/13 27
27 Dave Taylor 57M M5059 Vernon CT 22:35 7:16 7/26 149
28 Timothy Curran 53M M5059 Wethersfield CT 22:40 7:17 8/26 32
29 Kevin Tranbery 46M M4049 Wethersfield CT 22:47 7:19 6/16 185
30 Ben Chowaniec 49M M4049 Glastonbury CT 22:48 7:20 7/16 133
31 Tamara House 34F F3039 Windsor CT 23:03 7:25 2/19 9
32 Francisco Restrepo 36M M3039 E Hartford CT 23:15 7:28 4/11 54
33 Paul Baldini 43M M4049 North Haven CT 23:23 7:31 8/16 168
34 Heather Labbe 45F F4049 South Windsor CT 23:41 7:37 1/26 110
35 Desmond Ryan 26M M1829 W Hartford CT 23:43 7:37 7/9 49
36 Larry Chaves 70M M7079 West Hartford CT 23:45 7:38 1/8 10
37 Tim Larson 56M M5059 East Hartford CT 23:48 7:39 9/26 125
38 Chrstian Dubreuil 13M M0017 Preston CT 23:54 7:41 1/4 173
39 Bob Ward 69M M6069 Vernon CT 24:01 7:43 4/13 20
40 Cole Ricardi 10M M0017 Tolland CT 24:20 7:49 2/4 158
41 Richard Lindahl 35M M3039 Vernon CT 24:23 7:50 5/11 146
42 Shannon Kievman 41F F4049 Manchester CT 24:30 7:53 2/26 82
43 Stephen Tolman 69M M6069 Vernon CT 24:40 7:56 5/13 5
44 Tom Ricardi 52M M5059 Tolland CT 24:47 7:58 10/26 157
45 Anna Starodaj 53F F5059 New Britain CT 25:00 8:02 1/13 182
46 Brian Walker 61M M6069 Monroe CT 25:13 8:07 6/13 143
47 Michael Paulhus 48M M4049 WIllimantic CT 25:19 8:09 9/16 178
48 Alan Froslie 52M M5059 Putnam CT 25:21 8:09 11/26 39
49 Mallory Keivman 16F F0017 Manchester CT 25:22 8:09 1/2 81
50 Heather Aselton 41F F4049 Glastonbury CT 25:24 8:10 3/26 70
51 David Sullivan 50M M5059 South Windsor CT 25:33 8:13 12/26 171
52 Tom Walsh 53M M5059 Wethersfield CT 25:33 8:13 13/26 145
53 Mark Turkington 70M M7079 Bolton CT 25:35 8:14 2/8 137
54 Rosie Courtney 53F F5059 Poquonock CT 25:37 8:14 2/13 8
55 Adrienne Cote 27F F1829 Wethersfield CT 25:41 8:16 3/12 140
56 Lori Pedro 51F F5059 Northford CT 25:47 8:18 3/13 60
57 Russell Williams 42M M4049 Broad Brook CT 25:47 8:18 10/16 80
58 Heather Riebold 38F F3039 Deep River CT 25:49 8:18 3/19 163
59 Ray Prest 75M M7079 Ellington CT 25:50 8:18 3/8 16
60 - Bliss 42F F4049 Glastonbury CT 26:16 8:27 4/26 154
61 Susan E. Leslie 65F F6069 S Windsor CT 26:23 8:29 1/3 33
62 Rich Madden 53M M5059 Glastonbury CT 26:25 8:30 14/26 166
63 Megan Thompson 46F F4049 Mansfield CT 26:30 8:31 5/26 164
64 Daryl Johnson 54M M5059 Windsor Locks CT 26:31 8:32 15/26 105
65 Dena DeJulius 45F F4049 Ceoventry CT 26:35 8:33 6/26 71
66 Bill Schwarz 71M M7079 Manchester CT 26:44 8:36 4/8 139
67 Andrew Restrepo 16M M0017 E Hartford CT 26:52 8:38 3/4 53
68 Richard Kehoe 56M M5059 E Hartford CT 27:03 8:42 16/26 75
69 Christopher Coonce-Ewing 45M M4049 Hartford CT 27:03 8:42 11/16 97
70 Lee Paquette 71M M7079 Vernon CT 27:04 8:42 5/8 26
71 Joan Munroe 60F F6069 Newington CT 27:06 8:43 2/3 117
72 Gabriel Cash 17M M0017 Coventry Ct 27:09 8:44 4/4 72
73 Philip Woods 57M M5059 W Hartford CT 27:09 8:44 17/26 62
74 Allison Anderson 36F F3039 Colchester CT 27:10 8:44 4/19 152
75 Rebecca Boulet 46F F4049 South Windsor CT 27:10 8:44 7/26 108
76 Jen Kostek 42F F4049 Deep River CT 27:13 8:45 8/26 162
77 Heidi Grant 45F F4049 Niantic CT 27:25 8:49 9/26 115
78 Jessica Houlker 35F F3039 Danielson CT 27:27 8:50 5/19 14
79 Dan McCrory 53M M5059 Danielson CT 27:40 8:54 18/26 89
80 Betty Cannella 56F F5059 Elington CT 27:42 8:55 4/13 172
81 Tim Dennie 56M M5059 Ellington CT 27:43 8:55 19/26 129
82 Keith Charland 47M M4049 Windsor CT 27:47 8:56 12/16 101
83 Carrie Wilhelm 41F F4049 Wethersfield CT 27:49 8:57 10/26 114
84 Pam Harrison 40F F4049 Wethersfield CT 27:50 8:57 11/26 4
85 Robert Norton Jr. 53M M5059 Higganum CT 28:08 9:03 20/26 76
86 Leonard Vann 62M M6069 Coventry CT 28:16 9:05 7/13 90
87 Rob Lang 44M M4049 Windsor Locks CT 28:23 9:08 13/16 161
88 Joanne Ricardi 52F F5059 Tolland CT 28:30 9:10 5/13 156
89 Janit Romayko 69F F6069 East Hartford CT 28:35 9:11 3/3 2
90 Heidi Voight 32F F3039 West Hartford CT 28:40 9:13 6/19 179
91 Len Bethoff 49M M4049 South Windsor CT 28:40 9:13 14/16 148
92 David Webber 57M M5059 Ellington CT 28:47 9:15 21/26 109
93 Meredith Ward 26F F1829 Vernon CT 28:52 9:17 4/12 73
94 Erin Kennedy 23F F1829 Vernon CT 28:54 9:18 5/12 169
95 Pamela Sullivan 51F F5059 South Windsor CT 28:58 9:19 6/13 170
96 Sheri Wilson 47F F4049 Vernon CT 29:07 9:22 12/26 51
97 Jaime Lavecchia 32F F3039 East Hartford CT 29:13 9:24 7/19 35
98 Michael Creter 36M M3039 Oakville CT 29:20 9:26 6/11 113
99 Paul Krysiak 67M M6069 Tolland CT 29:24 9:27 8/13 136
100 Lindsey Pierce 16F F0017 Enfield CT 29:26 9:28 2/2 29
101 Wally Squire 60M M6069 Manchester CT 29:30 9:29 9/13 127
102 Kyle Burns 57M M5059 Windsor CT 29:36 9:31 22/26 96
103 Linda M Nott 55F F5059 Oakdale CT 29:36 9:31 7/13 12
104 Monic Anzelone 36F F3039 Southington CT 29:54 9:37 8/19 57
105 Brittany Taft 27F F1829 Windsor CT 29:55 9:37 6/12 131
106 Alice Bishop 51F F5059 Enfield CT 29:55 9:37 8/13 66
107 Sarah Shlatz 37F F3039 Enfield CT 29:55 9:37 9/19 65
108 Cindy Collet 44F F4049 E Granby CT 30:04 9:40 13/26 18
109 William O-Brien 56M M5059 Columbia CT 30:15 9:44 23/26 165
110 Jen Kinzel 43F F4049 Durham CT 30:25 9:47 14/26 120
111 Rob Picone 43M M4049 Marlborough CT 30:30 9:48 15/16 122
112 Caryn Vita 44F F4049 Norwalk CT 30:32 9:49 15/26 177
113 Cheryl Cyr 50F F5059 Union CT 30:43 9:53 9/13 64
114 Lani Roth 30F F3039 Manchester CT 30:49 9:55 10/19 176
115 Jennifer Rykawski 31F F3039 Coventry CT 30:49 9:55 11/19 174
116 Kelly Atzbain 48F F4049 Manchester CT 31:02 9:59 16/26 119
117 Paoc Taft 56M M5059 South Windsor CT 31:06 10:00 24/26 130
118 Richard Zbrozek 68M M6069 Berlin CT 31:19 10:04 10/13 104
119 Cindy Froslie 48F F4049 Putnam CT 31:22 10:05 17/26 40
120 Armando Fraga Jr 38M M3039 Broad Brook CT 31:24 10:06 7/11 36
121 Kim Johnson 44F F4049 Glastonbury CT 31:29 10:08 18/26 93
122 Anne Marlin 29F F1829 Ellington CT 31:32 10:09 7/12 167
123 Grace Woods 18M M1829 W Hartford CT 31:32 10:09 8/9 61
124 Jennifer Kyjak 39F F3039 Windsor CT 31:35 10:09 12/19 183
125 Michele Neary 39F F3039 Windsor CT 31:35 10:09 13/19 184
126 Claire WIlliamson 26F F1829 Middletown CT 31:38 10:10 8/12 123
127 Daisy Resto 40F F4049 East Hartford CT 31:42 10:12 19/26 24
128 Karl Salvati 61M M6069 North Haven CT 31:43 10:12 11/13 11
129 Todd Szwed 39M M3039 Wethersfield CT 31:52 10:15 8/11 150
130 Bill Glenney 60M M6069 Coventry CT 31:59 10:17 12/13 126
131 Rachel Priester 39F F3039 Locust CT 32:11 10:21 14/19 56
132 Kimberly Dubord 43F F4049 Vernon CT 32:16 10:23 20/26 50
133 Ben Ligas 22M M1829 Hartford CT 32:31 10:28 9/9 84
134 Liz DaBramo 21F F1829 Geneseo NY 32:33 10:28 9/12 83
135 Autumn Russo 35F F3039 E Hartford CT 32:36 10:29 15/19 58
136 Karol Olbziej 24F F1829 South Windsor CT 32:51 10:34 10/12 181
137 Charles Merlis 74M M7079 West Hartford CT 33:06 10:39 6/8 141
138 Kimberly Pierce 31F F3039 Enfield CT 33:07 10:39 16/19 28
139 Michael Cosentino 49M M4049 Glastonbury CT 33:42 10:50 16/16 155
140 Allison DeBlasio 33F F3039 Middletown CT 34:00 10:56 17/19 85
141 Liz Kavanah 33F F3039 Farmington CT 34:01 10:56 18/19 30
142 David Collins 37M M3039 W Granby CT 34:12 11:00 9/11 37
143 Mary Perry 44F F4049 Tariffville CT 34:28 11:05 21/26 17
144 Sharon Salomon 41F F4049 East Hartford CT 34:43 11:10 22/26 186
145 Cheryl Pazdar 45F F4049 Wethersfield CT 34:55 11:14 23/26 25
146 April Prior 41F F4049 Ludlow MA 35:11 11:19 24/26 45
147 Jack Doyle 74M M7079 Hamden CT 36:01 11:35 7/8 112
148 Cindy Butts 54F F5059 south Windsor CT 36:07 11:37 10/13 153
149 Elizabeth Hackley 28F F1829 Branford CT 36:13 11:39 11/12 63
150 Gordana Thompson 46F F4049 Trumbull CT 37:11 11:57 25/26 86
151 Clinton Driscoll 62M M6069 South Windsor CT 37:40 12:07 13/13 144
152 Jessica Moylan 28F F1829 Manchester CT 39:34 12:44 12/12 92
153 Sandra Violette 40F F4049 E Hartford CT 39:38 12:45 26/26 52
154 Lowell DePalma 56M M5059 Southington CT 39:49 12:48 25/26 59
155 Entry Unknown 30M M3039 E Hartford CT 44:25 14:17 10/11 1999
156 Entry 340 Unknown 30M M3039 E Hartford CT 44:27 14:18 11/11 340
157 Chris Kulesza 59F F5059 Wallingford CT 44:27 14:18 11/13 1
158 Susan Mauro 52F F5059 Southington CT 45:50 14:45 12/13 22
159 Michael Mauro 54M M5059 Southington CT 45:50 14:45 26/26 21
160 Leah Mason 31F F3039 Manchester CT 45:53 14:46 19/19 98
161 Denise Cassella 52F F5059 South Windsor CT 46:29 14:57 13/13 23
162 Ernie Hutt 72M M7079 East Hartford CT 48:54 15:44 8/8 106

Overall 5K Results (F)     Age Division Results (F)     Law Enforcement Team Results (F)    

Top Male: 1. Garrett Brown 2. Kyle Schwartz 3. Jared Buchanon 4. Bruce Christenson 5. Chris Dufresne

Top Female: 1. Melissa Stellato 2. Danielle Koch 3. Lindsay Krysiak 4. Tamara House 5. Heather Labbe

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates