Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:

2014 Bob Corda Memorial 5K Road Race
Saturday Oct 18, 2104 || SCSU New Haven, CT | Overcast || 65 degrees
Timing & Results by Plattsys TIming @ plattsys.com
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

2014 Bob Corda Memorial 5K Road Race Saturday Oct 18, 2104 || SCSU New Haven, CT | Overcast || 65 degrees Timing & Results by Plattsys TIming @ plattsys.com Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com Overall Male : Alex McDaniel Overall Female: Titiluyo Vannel ****************************************** DIVISION 5K RESULTS ****************************************** DIVISI PLC Name A/S DIV CITY TIME BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== Top Male Finisher 1 Alex McDaniel 30M New Haven CT 21:29 Top Female Finisher 1 Titiluyo Vannel 18F Hartford CT 24:45 FEMALE RESULTS: 17 and under ** 1 Alexia Bourbeau 17F F0017 Brooklyn CT 27:03 16 2 Alexandra Orest 17F F0017 Milton VT 28:40 13 3 Abigail Belise 17F F0017 Easton CT 33:35 9 FEMALE RESULTS: 18 to 29 1 Taylor Deveau 18F F1829 BRooklyn CT 28:07 6 2 Allison Simpkin 18F F1829 Stamford CT 31:38 4 3 Leilanne Quintana 18F F1829 Meriden CT 31:47 39 FEMALE RESULTS: 30 to 39 1 Jessica Seibek 30F F3039 Milford CT 32:37 21 FEMALE RESULTS: 40 to 49 1 Marly Saxton 40F F4049 Hamden CT 28:30 38 2 Dawn Pello 40F F4049 Wallingford CT 29:59 31 3 Marlelfi OMalley 40F F4049 Wallingford CT 35:31 42 FEMALE RESULTS: 50 to 59 1 Marianne Orest 50F F5059 Milton VT 30:19 15 DIVISI PLC Name A/S DIV CITY TIME BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== MALE RESULTS: 17 and under ** 1 Abraham Scipion 17M M0017 Norwalk CT 39:57 30 MALE RESULTS: 18 to 29 1 Vincent Drest 18M M1829 Milton VT 25:03 7 2 Mohamed Mounir 18M M1829 Meriden CT 26:27 37 3 Michael Segreto 18M M1829 WhitePlains NY 27:16 23 MALE RESULTS: 30 to 39 1 David Backeberer 30M M3039 NEw haven CT 25:14 43 2 Stephen Bourbeau 30M M3039 Brooklyn CT 26:46 17 3 Ken Wood 30M M3039 Norwalk CT 35:06 28 MALE RESULTS: 40 to 49 1 Robert McEachern 40M M4049 Hamden CT 37:56 20 MALE RESULTS: 50 to 59 1 Daniel Cox 50M M5059 Stratford CT 32:01 25 2 Bob Johnson 50M M5059 Hampton CT 54:50 41 MALE RESULTS: 60 to 69 1 Joe Steele 60M M6069 New haven CT 31:12 33 2 Edward Marczysszak 60M M6069 Seymour CT 32:43 11 MALE RESULTS: 80 and over 1 Herman Bershtein 80M M80++ Hamden CT 59:15 2 ******************************* PLATTSYS TIMING RESULTS *******************************


Race Results (F)     Division Results (F)    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates