Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Overall Race Results     Division Results     Veteran Results    


E Windsor Veterans Day 5K
Top Male: 1. William Sanders 2. Tyler Raymond 3. Nicholas Migani 4. Roberto Pirotto 5. Kyle Welch
Top Female: 1. Melissa Stellato 2. Jen Dagan 3. Erin Lopez 4. Anna Sheilds 5. Anne Leonard-Blake
2015 East Windsor Veterans Day 5K Road Race
Saturday Nov 7, 2015 - Town Hall -E WIndsor, CT
Plattsys Timing @ plattsys.com - Partly Coudy - 52 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : William Sanders Overall Female: Melissa Stellato

***************************************************
OVERALL RESULTS
***************************************************


OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 William Sanders 28M M1829 Wethersfield CT 15:24 4:57 1/20 251
2 Tyler Raymond 21M M1829 Terryville CT 15:30 4:59 2/20 237
3 Nicholas Migani 26M M1829 Higganum CT 15:58 5:08 3/20 232
4 Roberto Pirotto 18M M1829 Glastonbury CT 16:10 5:12 4/20 289
5 Kyle Welch 19M M1829 New Britain CT 16:29 5:18 5/20 239
6 Eric Blake 36M M3039 West Hartford CT 16:43 5:22 1/23 236
7 Adam Bulewich 39M M3039 Windsor Ct 16:57 5:27 2/23 29
8 Caleb Wright 19M M1829 Brooklyn N. 17:11 5:31 6/20 141
9 Dylan Sperry 19M M1829 Plantsville CT 17:13 5:32 7/20 169
10 Kyle Larsson 19M M1829 Franklin Lakes N. 17:21 5:35 8/20 142
11 Connor Shannahan 17M M1517 Enfield CT 17:22 5:35 1/16 183
12 Kyle Fitzgerald 17M M1517 Ellington CT 17:28 5:37 2/16 191
13 Logan Hansen 18M M1829 Baltic CT 17:33 5:38 9/20 288
14 Melissa Stellato 33F F3039 Windsor CT 17:38 5:40 1/34 16
15 Matthew Maynes 29M M1829 Mansfield CT 17:50 5:44 10/20 257
16 Chris Erikson 18M M1829 South Windsor CT 18:03 5:48 11/20 271
17 Jen Dagan 31F F3039 Farmingdale NY 18:08 5:50 2/34 207
18 Matt Pomeroy 33M M3039 Southwick MA 18:15 5:52 3/23 311
19 Erin Lopez 34F F3039 Saratoga Springs NY 18:17 5:53 3/34 291
20 Nolan Alexander 14M M1314 Tolland CT 18:21 5:54 1/8 194
21 Bruce Christenson 47M M4049 Bolton CT 18:38 5:59 1/24 268
22 Eric Barnes 17M M1517 Enfield CT 18:46 6:02 3/16 246
23 Anna Sheilds 24F F1829 Torrington CT 18:50 6:03 1/19 212
24 Matthew Legere 17M M1517 Somers CT 18:51 6:04 4/16 247
25 Ned Kennedy 56M M5059 Bolton CT 18:56 6:05 1/32 59
26 Joseph Hallisey 51M M5059 Glastonbury CT 19:10 6:10 2/32 157
27 Anne Leonard-Blake 33F F3039 West Hartford CT 19:20 6:13 4/34 235
28 Tanner Sperry 15M M1517 Plantsville CT 19:28 6:16 5/16 170
29 Michael Stavolone 14M M1314 Broad Brook CT 19:41 6:20 2/8 181
30 Chris Tweeddale 18M M1829 Enfield CT 19:42 6:20 12/20 65
31 David Einsiedel 20M M1829 East Hampton MA 19:43 6:20 13/20 285
32 Jaclyn Sullivan 24F F1829 Lisbon CT 19:45 6:21 2/19 231
33 Ken Clark 52M M5059 Somers CT 19:45 6:21 3/32 5
34 Cheryl Sunshine 46F F4049 Suffield CT 19:56 6:25 1/29 222
35 Randy Chamberland 55M M5059 Shelton CT 20:10 6:29 4/32 233
36 Deon Sanchez 15M M1517 Broad Brook CT 20:17 6:31 6/16 296
37 Paul Baldini 44M M4049 North Haven CT 20:22 6:33 2/24 294
38 Dan Catuccio 35M M3039 Coventry CT 20:27 6:35 4/23 260
39 Beth Krasenmann 42F F4049 Suffield CT 20:33 6:37 2/29 293
40 Cary Henderson 55M M5059 Bloomfield CT 20:41 6:39 5/32 267
41 Matt Davis 38M M3039 Vernon CT 20:46 6:41 5/23 203
42 Ryan Radziewicz 16M M1517 Enfield CT 21:00 6:45 7/16 175
43 Lindsay Krysiak 26F F1829 Coventry CT 21:08 6:48 3/19 310
44 Dave Couture (Navy) 45M M4049 Broad Brook CT 21:10 6:48 3/24 184
45 Scott Rossi 52M M5059 Enfield CT 21:12 6:49 6/32 61
46 Allie Cocco 21F F1829 Woodbridge CT 21:22 6:52 4/19 143
47 Steven Morse 63M M6069 Broad Brook CT 21:26 6:54 1/20 256
48 Nick Heim (Army) 27M M1829 Manchester CT 21:28 6:54 14/20 213
49 Jeremiah Heim 30M M3039 East Hartford CT 21:33 6:56 6/23 206
50 Richard Juergens 50M M5059 Manchester Ct 21:39 6:58 7/32 46
51 Steve Virgadaula 55M M5059 Broad Brook CT 21:43 6:59 8/32 218
52 Mitch Bielenda 58M M5059 S. Windsor CT 21:50 7:01 9/32 91
53 Anthony Corso 13M M1314 Broad Brook CT 21:54 7:02 3/8 254
54 Bryan Krachsky 38M M3039 South Windsor CT 21:55 7:03 7/23 315
55 Jane Pravost 18F F1829 Vancaver WA 22:05 7:06 5/19 138
56 Brenden Carone 18M M1829 East Windsor CT 22:06 7:06 15/20 126
57 Justin Turley 16M M1517 Broad Brook CT 22:08 7:07 8/16 240
58 Molly Ryan 19F F1829 Stratham N. 22:18 7:10 6/19 139
59 Michael Tirrell 60M M6069 Tolland CT 22:19 7:10 2/20 200
60 Doug Woods 49M M4049 Windsor CT 22:23 7:12 4/24 7
61 Mark Sadlowski 33M M3039 East Hartford CT 22:32 7:15 8/23 290
62 Francis Armentano 60M M6069 Granby CT 22:33 7:15 3/20 220
63 Jean Mocadlo 54F F5059 Broad Brook CT 22:35 7:16 1/14 90
64 Patrick Smith 49M M4049 Enfield CT 22:36 7:16 5/24 62
65 Jonathan Failla 38M M3039 Windsor CT 22:46 7:19 9/23 77
66 Bob Dacey (Army) 66M M6069 Vernon CT 22:52 7:21 4/20 205
67 Jeff Gentes 37M M3039 Enfield CT 22:57 7:23 10/23 300
68 Kevin Leonard 61M M6069 Avon CT 22:58 7:23 5/20 302
69 Reid Sunshine 9M M0009 Suffield CT 22:59 7:23 1/11 217
70 Tommy Burgess 17M M1517 Somers CT 23:00 7:24 9/16 209
71 Martin Resto 13M M1314 Broad Brook CT 23:01 7:24 4/8 120
72 Andy Nieradko (Army) 42M M4049 Manchester CT 23:01 7:24 6/24 279
73 Cote Bowin 16M M1517 Broad Brook CT 23:03 7:25 10/16 221
74 Brian Feeney 52M M5059 Broad Brook CT 23:05 7:25 10/32 43
75 Quinton Pepin 15M M1517 Broad Brook CT 23:08 7:26 11/16 227
76 Vincent Russo 18M M1829 Windsor Locks CT 23:10 7:27 16/20 60
77 Richard Maynes 60M M6069 Unity N. 23:12 7:28 6/20 137
78 Sydney Schultz 14F F1314 Broad Brook CT 23:32 7:34 1/6 95
79 James Janiak 51M M5059 Tolland CT 23:54 7:41 11/32 113
80 Ezra Gelb 52M M5059 West Hartford CT 23:59 7:43 12/32 270
81 Lorenzo Resto 10M M1012 Broad Brook CT 24:01 7:43 1/10 119
82 Blake Alexander 10M M1012 Tolland CT 24:03 7:44 2/10 193
83 Jason Ellegard 32M M3039 East Windsor CT 24:04 7:44 11/23 160
84 Erin Pirro 36F F3039 West Granby CT 24:05 7:45 5/34 131
85 Brian Turley 53M M5059 Broad Brook CT 24:05 7:45 13/32 241
86 Brian Dumond 48M M4049 Rocky Hill CT 24:06 7:45 7/24 161
87 Cheryl Fontaine 36F F3039 Enfield CT 24:21 7:50 6/34 259
88 Scott Norstrom 52M M5059 Coventry Ct 24:22 7:50 14/32 107
89 Stephanie Einsiedel 47F F4049 Andover CT 24:23 7:50 3/29 282
90 Tammi House 35F F3039 Windsor CT 24:26 7:51 7/34 306
91 John Doyle 37M M3039 Bethany CT 24:29 7:52 12/23 305
92 Garrett Lemek 55M M5059 Stafford Springs CT 24:32 7:53 15/32 266
93 Colby Gray 14M M1314 Berlin CT 24:33 7:54 5/8 188
94 Gabriela Resto 17F F1517 Broad Brook CT 24:35 7:54 1/9 121
95 Tom Piantek 56M M5059 S. Windsor CT 24:36 7:55 16/32 39
96 Barbara Bosworth 53F F5059 Wilbraham MA 24:40 7:56 2/14 312
97 Bill Schultz 48M M4049 Broad Brook CT 24:41 7:56 8/24 92
98 Christopher Dutton 34M M3039 West Hartford CT 24:42 7:56 13/23 238
99 Alex Dupont 12M M1012 East Hartford CT 24:49 7:59 3/10 26
100 Emma Krasenmann 12F F1012 Suffield CT 24:52 8:00 1/9 292
101 Stuart King 55M M5059 Ellington CT 24:54 8:00 17/32 47
102 Rob Barnes 51M M5059 Enfiled CT 24:55 8:01 18/32 243
103 Ken Francis 49M M4049 Broad Brook CT 24:57 8:01 9/24 27
104 Kristen Alexander 43F F4049 Tolland CT 25:03 8:03 4/29 195
105 Thomas McDermott 66M M6069 Avon CT 25:24 8:10 7/20 204
106 Daniel Scavone 54M M5059 S. Windsor CT 25:24 8:10 19/32 20
107 Paula Scavone 53F F5059 S. Windsor CT 25:25 8:10 3/14 19
108 Laura Rutkowski 30F F3039 Newington CT 25:31 8:12 8/34 273
109 Jessica Klein 33F F3039 Vernon CT 25:35 8:14 9/34 112
110 Dayne Stewkesbury 51M M5059 Windsor Locks CT 25:42 8:16 20/32 295
111 Laurie Bertini 54F F5059 West Hartford CT 25:45 8:17 4/14 269
112 Kevin Bergendahl 54M M5059 Enfield CT 25:51 8:19 21/32 215
113 Connor Robert 15M M1517 Somers CT 25:55 8:20 12/16 210
114 Russ Williams 9M M0009 East Windsor CT 25:58 8:21 2/11 123
115 Elissa Daniele 39F F3039 South Windsor CT 25:59 8:21 10/34 278
116 Douglas Vilaysom 16M M1517 East Windsor CT 26:08 8:24 13/16 262
117 Robert Caplin 65M M6069 Vernon CT 26:15 8:27 8/20 41
118 Rachel Weed 16F F1517 Broad Brook CT 26:17 8:27 2/9 187
119 Steven Hawkins 39M M3039 Somers CT 26:26 8:30 14/23 44
120 Daniel Jamrog 9M M0009 Suffield CT 26:34 8:33 3/11 76
121 Jacob Carroll 9M M0009 Suffield CT 26:35 8:33 4/11 253
122 Jason Snukis 36M M3039 Somers CT 26:39 8:34 15/23 115
123 Julia Prescott 14F F1314 West Hartford CT 26:40 8:35 2/6 277
124 Mark Acquaotta 60M M6069 Windsor Locks CT 26:41 8:35 9/20 127
125 Joe Augustyn 68M M6069 Vernon CT 26:42 8:35 10/20 22
126 Elizabeth Mosher 30F F3039 Enfield CT 26:43 8:36 11/34 299
127 Ann Etre 57F F5059 Vernon CT 26:44 8:36 5/14 192
128 Derrick Rutkowski 14M M1314 Broad Brook CT 26:49 8:37 6/8 56
129 Grace Cancian 14F F1314 West Hartford CT 26:53 8:39 3/6 276
130 Katie DeMeo 38F F3039 Broad Brook CT 27:01 8:41 12/34 128
131 Susan Leslie 66F F6069 South Windsor CT 27:10 8:44 1/6 301
132 Mike Paulhus 49M M4049 Willamantic CT 27:11 8:45 10/24 255
133 David Belles 45M M4049 Lebanon CT 27:12 8:45 11/24 314
134 Adam Outlan 18M M1829 Granby CT 27:20 8:47 17/20 313
135 Lindsey Virgadaula 22F F1829 Middletown CT 27:22 8:48 7/19 219
136 Jay Malley 45M M4049 Broad Brook CT 27:24 8:49 12/24 8
137 Anthony Randolfi, Jr 34M M3039 Valley Stream NY 27:24 8:49 16/23 208
138 Nick Galaska 13M M1314 Coventry CT 27:25 8:49 7/8 18
139 David Manning 55M M5059 Broad Brook CT 27:26 8:49 22/32 17
140 Tim Rogers 45M M4049 Glastonbury CT 27:26 8:49 13/24 133
141 Jere Smith 73M M7099 East Windsor CT 27:37 8:53 1/7 28
142 Angela Giorella 44F F4049 Windsor Locks CT 27:40 8:54 5/29 52
143 Keira Warner 9F F0009 Ellington CT 27:41 8:54 1/3 111
144 Nathan Piantek 23M M1829 S. Windsor CT 27:44 8:55 18/20 40
145 Melissa Patterson 37F F3039 Rocky Hill CT 27:52 8:58 13/34 174
146 Kathy Furlani 67F F6069 Broad Brook CT 27:55 8:59 2/6 307
147 Robert Haney 38M M3039 Ashford CT 27:58 9:00 17/23 148
148 Kiley Brennan 15F F1517 Enfield CT 28:04 9:01 3/9 105
149 Noah Vince 9M M0009 E. Granby CT 28:09 9:03 5/11 71
150 Gino Troiano 59M M5059 Rockfall CT 28:14 9:05 23/32 103
151 Terry Putaski 60M M6069 East Windsor CT 28:21 9:07 11/20 144
152 Bob Ward 70M M7099 Vernon Ct 28:22 9:07 2/7 37
153 Chris Bergendahl 28M M1829 East Windsor CT 28:24 9:08 19/20 165
154 Maribel Resto 46F F4049 Broad Brook CT 28:24 9:08 6/29 118
155 Jonathan Titus 14M M1314 East Windsor CT 28:27 9:09 8/8 230
156 Nathan Morin 21M M1829 Broad Brook CT 28:30 9:10 20/20 89
157 Avrelie Barry 14F F1314 Enfield CT 28:36 9:12 4/6 104
158 Diane Dawitt 47F F4049 Ellington CT 28:37 9:12 7/29 316
159 Michelle Wylie 46F F4049 Ellington CT 28:41 9:13 8/29 317
160 Dante Giachello 15M M1517 Somers CT 28:43 9:14 14/16 211
161 Andrew Masters 44M M4049 Broad Brook CT 28:52 9:17 14/24 264
162 Marek Kement 44M M4049 Broad Brook CT 28:52 9:17 15/24 68
163 Debbie Williams 45F F4049 East Windsor CT 28:59 9:19 9/29 122
164 Destiny Vince 38F F3039 E. Granby CT 29:00 9:19 14/34 50
165 Steven Warner 46M M4049 Ellington CT 29:05 9:21 16/24 108
166 Casey Kwiecienski 38M M3039 Enfield CT 29:07 9:22 18/23 98
167 Renee Norman 44F F4049 Broad Brook CT 29:14 9:24 10/29 135
168 Kasey Schultz 11F F1012 Broad Brook CT 29:15 9:24 2/9 94
169 Patti Nelson 54F F5059 Broad Brook CT 29:16 9:25 6/14 154
170 Daniel White 61M M6069 Farmington CT 29:23 9:27 12/20 196
171 Sophie Roy 26F F1829 Manchester CT 29:24 9:27 8/19 258
172 Bianca Plourde 38F F3039 Enfield CT 29:29 9:29 15/34 38
173 John Moscariello 53M M5059 Prospect CT 29:31 9:29 24/32 53
174 Leigh Zlotkowski 36F F3039 Enfield CT 29:32 9:30 16/34 97
175 Shelley Opaliski 51F F5059 Middletown CT 29:33 9:30 7/14 182
176 Cheryl Cyr 50F F5059 Union CT 29:35 9:31 8/14 189
177 Melissa Datello 37F F3039 South Windsor CT 29:44 9:34 17/34 283
178 Melissa Radner 37F F3039 Colchester CT 29:45 9:34 18/34 63
179 Janica Tirrell 62F F6069 Tolland CT 29:49 9:35 3/6 199
180 Cindy Collet 45F F4049 East Granby CT 29:50 9:36 11/29 190
181 Jessica Willis 34F F3039 Vernon CT 29:52 9:36 19/34 202
182 Matthew Errickson 8M M0009 Newington CT 29:53 9:37 6/11 163
183 Robyn Errickson 40F F4049 Newington CT 29:53 9:37 12/29 164
184 Joelle Burgess 42F F4049 Somers CT 29:54 9:37 13/29 57
185 Chelsea Carlson 25F F1829 Vernon CT 29:55 9:37 9/19 223
186 Holly Warner 11F F1012 Ellington CT 29:59 9:38 3/9 110
187 Simone Warner 43F F4049 Ellington CT 29:59 9:38 14/29 109
188 William Boyle 54M M5059 Granby CT 30:05 9:40 25/32 25
189 Jodi Doyle 36F F3039 Broad Brook CT 30:21 9:46 20/34 21
190 Ally Outlaw 21F F1829 Granby CT 30:36 9:50 10/19 88
191 Louisa Harman 14F F1314 East Windsor CT 30:53 9:56 5/6 158
192 Bethany Haney 36F F3039 Ashford CT 30:53 9:56 21/34 149
193 Dennis Fetko 57M M5059 Broad Brook CT 30:54 9:56 26/32 6
194 Ray Prest 76M M7099 Ellington CT 31:00 9:58 3/7 146
195 Bryan Outlaw 50M M5059 Broad Brook CT 31:09 10:01 27/32 84
196 Sean Riordan 16M M1517 Broad Brook CT 31:19 10:04 15/16 180
197 Timothy Daley 60M M6069 West Suffield CT 31:25 10:06 13/20 287
198 Scott Mazza 45M M4049 Somers CT 31:36 10:10 17/24 30
199 Suzie Kuang 39F F3039 Broad Brook CT 31:41 10:11 22/34 167
200 Corey Rogers 36F F3039 Glastonbury CT 31:43 10:12 23/34 132
201 Sean Duffy 40M M4049 Broad Brook CT 32:04 10:19 18/24 11
202 Owen Duffy 12M M1012 Broad Brook CT 32:04 10:19 4/10 10
203 Beth Haydu 49F F4049 East Hampton CT 32:19 10:24 15/29 136
204 Todd Bristol 41M M4049 Granby CT 32:22 10:25 19/24 249
205 Caleb Vose 12M M1012 Broad Brook CT 32:26 10:26 5/10 178
206 Mattingly Alaimo 9F F0009 Enfield CT 32:28 10:27 2/3 176
207 Debi Cormier 59F F5059 East Longmeadow MA 32:32 10:28 9/14 274
208 Norm Cormier 62M M6069 East Longmeadow CT 32:32 10:28 14/20 275
209 Barbara Maloney 69F F6069 Tolland CT 32:37 10:29 4/6 281
210 Craig Rutkowski 47M M4049 Broad Brook CT 32:40 10:30 20/24 55
211 Richard Zbrozek (Army) 68M M6069 Berlin CT 32:43 10:31 15/20 214
212 Evan Vince 9M M0009 E. Granby CT 32:43 10:31 7/11 72
213 Don Paparian 54M M5059 Ellington CT 32:47 10:33 28/32 250
214 Peter Mulkern 53M M5059 Broad Brook CT 32:49 10:33 29/32 177
215 Allyson Pitney 28F F1829 East Windsor CT 32:49 10:33 11/19 261
216 Jess Reed 35F F3039 Vernon CT 33:00 10:37 24/34 12
217 Zoe Pepin 9F F0009 Broad Brook CT 33:01 10:37 3/3 228
218 Diana Couture 15F F1517 Broad Brook CT 33:01 10:37 4/9 185
219 Kelly Warnock 37F F3039 Somers CT 33:05 10:38 25/34 234
220 Jacqueline Ingram 37F F3039 Wilbraham MA 33:30 10:46 26/34 226
221 Julie Kennedy 43F F4049 Broad Brook CT 33:33 10:47 16/29 67
222 Melissa Bard 29F F1829 Enfield CT 33:34 10:48 12/19 153
223 Ellie Roberts 37F F3039 Somers CT 33:34 10:48 27/34 130
224 Christina Mehan 42F F4049 Broad Brook CT 33:44 10:51 17/29 66
225 Sydney Williams 10F F1012 East Windsor CT 33:50 10:53 4/9 124
226 Russell Williams 43M M4049 East Windsor CT 33:50 10:53 21/24 125
227 Francis Sweeney 56M M5059 Suffield CT 33:52 10:54 30/32 286
228 Brooke Hawkins 36F F3039 Somers CT 33:56 10:55 28/34 45
229 Ashley Bristol 11F F1012 Granby CT 34:32 11:06 5/9 248
230 John Browne 78M M7099 South Windsor Ct 34:33 11:07 4/7 4
231 Michelle Morris 41F F4049 Newington CT 34:37 11:08 18/29 35
232 Samaria Morris 16F F1517 Newington Ct 34:37 11:08 5/9 34
233 Rachel Priester 40F F4049 Waterford CT 34:44 11:10 19/29 201
234 April Lionberger 39F F3039 Glastonbury CT 35:05 11:17 29/34 280
235 Maria Spielmann 42F F4049 Enfield CT 35:06 11:17 20/29 172
236 Sharon Finnie 53F F5059 Enfield CT 35:13 11:19 10/14 173
237 Ann-Lynn Moffett 45F F4049 East Windsor CT 35:14 11:20 21/29 42
238 Lisa Messier 54F F5059 Broad Brook CT 35:14 11:20 11/14 216
239 Keri Riordan 14F F1314 Broad Brook CT 35:57 11:34 6/6 179
240 John Moreau 63M M6069 Vernon CT 36:00 11:35 16/20 162
241 Karla Schultz 48F F4049 Broad Brook CT 36:23 11:42 22/29 93
242 Todd Stiles 43M M4049 Broad Brook CT 36:31 11:45 22/24 298
243 Marie Shanahan 43F F4049 Broak Brook CT 36:31 11:45 23/29 297
244 Ceceila Harman 52F F5059 East Windsor CT 36:43 11:48 12/14 159
245 Don Walker 50M M5059 Somers CT 37:13 11:58 31/32 198
246 Chelsea Morin 17F F1517 Broad Brook CT 37:16 11:59 6/9 83
247 Tracey Nieroda 43F F4049 Broad Brook CT 37:30 12:04 24/29 85
248 Jason Ferree 39M M3039 E. Granby CT 37:40 12:07 19/23 49
249 Lisa Masiunas 52F F5059 East Windsor CT 37:43 12:08 13/14 114
250 Isaac Cymrot 35M M3039 South Windsor CT 37:50 12:10 20/23 284
251 Jake Martin 11M M1012 Broad Brook CT 37:51 12:10 6/10 74
252 Patti Martin 41F F4049 Broad Brook CT 37:52 12:11 25/29 69
253 Elizabeth Hackley 29F F1829 Branford CT 38:02 12:14 13/19 272
254 Babu Nagappan 37M M3039 Ellington CT 38:45 12:28 21/23 303
255 Samantha Plourde 24F F1829 S. Windsor CT 39:31 12:43 14/19 48
256 Jack Jamrog 11M M1012 Suffield CT 40:07 12:54 7/10 75
257 Andrew Bishop 52M M5059 Enfield CT 40:08 12:55 32/32 252
258 Wilhelm Frederick (Army) 81M M7099 Ellington CT 40:53 13:09 5/7 171
259 Jacob Barnes 8M M0009 Enfield CT 41:18 13:17 8/11 245
260 Carrie Barnes 46F F4049 Enfield CT 41:19 13:18 26/29 244
261 Jean Bergendahl 25F F1829 East Windsor CT 41:21 13:18 15/19 166
262 Nicole Drury 36F F3039 Enfield CT 41:45 13:26 30/34 87
263 Ruth-Anne Monroe 61F F6069 Enfield CT 41:45 13:26 5/6 86
264 Jessica Galaska 10F F1012 Coventry CT 42:19 13:37 6/9 186
265 Bryce Ferree 9M M0009 E. Granby CT 42:38 13:43 9/11 51
266 Kate Grant 25F F1829 Melrose CT 42:58 13:49 16/19 197
267 Jack Doyle 75M M7099 Hamden CT 43:09 13:53 6/7 229
268 Nicholas Canora 11M M1012 Broad Brook CT 43:57 14:08 8/10 147
269 Nathan Marotto 10M M1012 South Windsor CT 44:00 14:09 9/10 309
270 Paul Marotto 41M M4049 South Windsor CT 44:00 14:09 23/24 308
271 Diane Lajoie 45F F4049 Broad Brook CT 44:53 14:26 27/29 265
272 Thomas Fumiatti 61M M6069 Ellington CT 45:09 14:31 17/20 129
273 Laszlo Kiss 45M M4049 Madison CT 45:47 14:44 24/24 79
274 Ava Kiss 10F F1012 Madison CT 45:47 14:44 7/9 81
275 Erin Rose 38F F3039 Agawam MA 46:15 14:53 31/34 70
276 Jill Sweeney 46F F4049 Chicopee MA 46:25 14:56 28/29 100
277 Leonard Canora 72M M7099 Broad Brook CT 46:56 15:06 7/7 9
278 Tammi Kiss 43F F4049 Madison CT 46:56 15:06 29/29 80
279 Brittany Desaulniers 25F F1829 Broad Brook CT 46:56 15:06 17/19 78
280 Casey Six 6M M0009 Broad Brook CT 48:06 15:28 10/11 150
281 John Six 35M M3039 Broad Brook CT 48:08 15:29 22/23 151
282 Joel Radner 38M M3039 Colchester CT 48:08 15:29 23/23 64
283 Ryan Sweeney 12M M1012 Chicopee MA 48:17 15:32 10/10 102
284 Katie Sweeney 10F F1012 Chicopee MA 48:22 15:34 8/9 101
285 Emily Kiss 12F F1012 Madison CT 49:14 15:50 9/9 82
286 Chase Miarecki 3M M0009 Broad Brook CT 50:28 16:14 11/11 14
287 Janmari Charles 17M M1517 Broad Brook CT 50:41 16:18 16/16 318
288 Morgan Masters 15F F1517 Broad Brook CT 50:41 16:18 7/9 263
289 Emily Weed 15F F1517 Broad Brook CT 50:50 16:21 8/9 134
290 Allyson Monstream 15F F1517 East Windsor CT 50:50 16:21 9/9 242
291 Jennifer Miarecki 36F F3039 Broad Brook CT 50:50 16:21 32/34 13
292 Melissa Nadeau 35F F3039 E. Hartford CT 51:03 16:25 33/34 116
293 Richard Silverstein 61M M6069 Ellington CT 51:03 16:25 18/20 117
294 Betty Ann Plourde 55F F5059 South Windsor CT 51:25 16:32 14/14 156
295 Paul Kwiecienski (Marines) 65M M6069 Enfield CT 51:36 16:36 19/20 224
296 Karen Kwiecienski 63F F6069 Enfield CT 51:39 16:37 6/6 225
297 Robert Tarnowicz 66M M6069 Naugatuck CT 51:53 16:41 20/20 3
298 Leah Tarnowicz 28F F1829 Naugatuck CT 51:54 16:42 18/19 15
299 Laura Stalgaitis 30F F3039 Enfield CT 52:11 16:47 34/34 168
300 Lindsay Suzik 28F F1829 East Windsor CT 52:11 16:47 19/19 304

Overall Race Results     Division Results     Veteran Results    

Top Male: 1. William Sanders 2. Tyler Raymond 3. Nicholas Migani 4. Roberto Pirotto 5. Kyle Welch

Top Female: 1. Melissa Stellato 2. Jen Dagan 3. Erin Lopez 4. Anna Sheilds 5. Anne Leonard-Blake

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates