Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Meet Results (F)    

E Hartford Youth T&F Invitational
2015 East Hartford Youth Track & Field Championships
Monday May 11,2015 | Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com
East Hartford High School Track - East Hartford, CT - Partly Cloudy 79 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

2015 East Hartford Youth Track & Field Championships Monday May 11,2015 | Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com East Hartford High School Track - East Hartford, CT - Partly Cloudy 79 degrees Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com ************************************************************************************** RESULTS AT PLATTSYS.COM ************************************************************************************** ******************************************************* GRADES 7 to 8 ******************************************************* Event 1 Girls 400 Meter Run 400 (7-8) ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ Finals 1 49 Diaz, Kamilah 8 EHMS 1:08.16 Event 2 Boys 400 Meter Run 7-8 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 107 Marcin, Joseph 7 St. Chris 1:12.23 2 149 Rosado, Dimitry 7 EHMS 1:16.01 3 102 Lindsay, Noah 7 St. Chris 1:23.06 Event 9 Girls 800 Meter Run 7-8 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 44 DeDominics, Angeli 7 EHMS 3:14.06 Event 11 Girls 100 Meter Dash 7-8 =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 165 Smith, Nichele 8 EHMS 15.16 2 2 49 Diaz, Kamilah 8 EHMS 15.64 1 3 129 Owusu-Asante, Nana 7 EHMS 16.15 1 - 127 Oliveras, Yarisha 6 EHMS 16.34 2 4 11 Bamfo, Jennifer 7 EHMS 16.80 1 5 63 Findlay, Makada 7 EHMS 16.85 2 6 151 Ruiz-Velez, Airam 7 EHMS 17.13 1 7 58 Ennin, Boatemaa 8 EHMS 17.30 1 8 125 Noelle, Flores 7 St. Chris 17.96 2 Event 12 Boys 100 Meter Dash 7-8 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 31 Colon, Israel 8 EHMS 14.45 2 87 Janty, Kyle 7 St. Chris 15.18 3 149 Rosado, Dimitry 7 EHMS 15.45 4 78 Heath, Matthew 7 St. Chris 16.78 - 155 Sanival, Roosens 6 EHMS 17.34 5 109 Martinez, Anthony 7 EHMS 21.50 Event 13 Girls 200 Meter Dash 7-8 =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 165 Smith, Nichele 8 EHMS 32.74 1 2 129 Owusu-Asante, Nana 7 EHMS 34.90 1 - 127 Oliveras, Yarisha 6 EHMS 35.04 2 3 63 Findlay, Makada 7 EHMS 36.67 2 4 44 DeDominics, Angeli 7 EHMS 37.82 1 5 11 Bamfo, Jennifer 7 EHMS 38.49 2 6 151 Ruiz-Velez, Airam 7 EHMS 41.63 1 Event 14 Boys 200 Meter Dash 7-8 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 31 Colon, Israel 8 EHMS 29.83 2 87 Janty, Kyle 7 St. Chris 33.07 3 78 Heath, Matthew 7 St. Chris 34.00 ******************************************************* GRADES 3 to 4 ******************************************************* Event 21 Girls 50 Meter Dash 50 (3-4) =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 96 Larmond, Taraji 4 Langford 8.35 1 2 167 Stewart, Kiera 3 O'Brien 9.01 4 3 8 Awuah, Channtell 3 Langford 9.23 2 4 185 Williams, Nalani 4 Hockanum 9.37 3 5 41 Davis, Brooke 3 Pitkin 9.42 2 6 147 Rodriguez, Taneiys 4 Silver Lane 9.67 4 7 16 Braga, Amber 4 St. Chris 9.72 1 8 66 Ford, Nah'ziah 3 O'Brien 10.13 3 9 110 Martinez, Sudeilyn 3 Norris 10.14 2 10 35 Cosme, Daniela 4 St. Chris 10.32 1 11 57 Ellison, Destiny 4 Silver Lane 10.35 4 12 197 Quiles, Jadaliz 3 Goodwin 10.50 1 13 195 Alaimo, Kara 3 Goodwin 11.11 1 14 177 Vega, Angela 3 Hockanum 11.23 2 15 163 Sirisavath, Shelly 3 Hockanum 11.30 2 16 13 Betsey, Taniya 3 Mayberry 11.71 4 17 124 Nigro, Gianna 3 Hockanum 11.91 1 18 141 Rivera, Nohemy 3 Mayberry 13.07 3 19 34 Cortez, Cyera 3 Mayberry 13.35 3 Event 22 Boys 50 Meter Dash 50 (3-4) =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 18 Brown, Chris 4 O'Connell 8.53 1 2 17 Brooks, Orion 4 Langford 8.90 2 3 135 Phoathai, Jacob 3 Pitkin 8.91 2 4 56 Edwards, Andrew 4 St. Chris 9.10 1 5 92 Klupko, Zachary 3 Hockanum 9.13 1 6 51 Djibo, Amarr 3 O'Brien 9.45 1 7 7 Avitable, Jacob 4 St. Chris 9.49 1 8 105 Luzoy, Martvin 3 O'Brien 9.85 2 9 202 Javillonar, Joshua 3 Goodwin 9.87 2 10 170 Taber, Josh 4 O'Connell 9.92 3 11 194 Pearson, Jacob 3 Goodwin 10.09 2 12 15 Boateng, Lloyd 3 O'Brien 10.15 2 13 154 Sanchez, Melvin 3 Pitkin 13.00 1 Event 23 Girls 100 Meter Dash 3-4 =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 96 Larmond, Taraji 4 Langford 16.25 4 2 100 Lewis, Queen 3 O'Brien 16.86 1 3 65 Fletcher, Re'Ann 3 Pitkin 17.01 2 4 6 Arroyo, Brianna 4 Langford 18.03 4 5 139 Richards, Senovia 3 Norris 18.11 3 ran out of lane 6 23 Chae, Naya 3 O'Connell 18.12 3 7 185 Williams, Nalani 4 Hockanum 18.25 4 8 138 Ramirez Martinez, 4 Hockanum 18.40 1 9 137 Powell, Fatiman 3 O'Brien 18.59 1 10 182 Webb, Kimani 4 Langford 18.99 4 11 150 Rubio, Tehya 4 Pitkin 19.20 3 12 16 Braga, Amber 4 St. Chris 19.32 2 13 70 Garro, Tayla 3 O'Connell 19.60 1 14 198 Zembrowski, Christ 3 Goodwin 19.63 2 15 147 Rodriguez, Taneiys 4 Silver Lane 19.79 4 16 39 Daley, Shanice 4 Norris 19.91 3 17 57 Ellison, Destiny 4 Silver Lane 20.34 4 18 159 Schworm, Cheyenne 4 St. Chris 20.38 1 19 37 Crawford, Faith 4 St. Chris 20.67 2 20 53 Dudley, Grace 4 O'Connell 23.44 2 21 148 Rojas, Addison 3 O'Connell 23.91 2 22 250 Unknown, Entry 3 Pitkin 24.04 3 23 75 Gutierres, Jasmine 4 Mayberry 24.75 1 24 196 Clark, Sabrina 3 Goodwin 27.02 3 Event 24 Boys 100 Meter Dash 3-4 =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 86 Jaden, Copening 4 Hockanum 15.85 4 2 30 Colon Vasquez, Ale 4 Norris 16.03 2 3 333 Unknown, Entry (33 3 UNA 16.38 2 4 52 Dombrowski, Jayden 4 Norris 16.56 1 5 82 Hernandez, Alexand 4 UNA 17.17 2 6 69 Garrido, Anthony 4 Norris 18.00 3 7 56 Edwards, Andrew 4 St. Chris 18.27 3 8 64 Fletcher, Re'al 3 Pitkin 18.35 2 9 7 Avitable, Jacob 4 St. Chris 18.44 3 10 106 Maldonado, Ivan 4 O'Brien 18.46 3 11 199 Ansah, Willaims 3 Goodwin 18.57 1 12 203 Kamtengeni, Evance 3 Goodwin 18.71 3 13 92 Klupko, Zachary 3 Hockanum 18.77 4 14 105 Luzoy, Martvin 3 O'Brien 18.99 1 15 156 Sayasith, Chase 3 Pitkin 19.35 1 16 99 Lewellyn, Devonte 4 Norris 19.44 2 17 142 Roberson, Mykal 4 Mayberry 19.48 4 18 24 Chambers, Scott 3 O'Connell 19.97 1 19 118 Montanez, Jose 3 Mayberry 20.00 4 Event 25 Girls 200 Meter Dash 3-4 =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 167 Stewart, Kiera 3 O'Brien 35.59 1 2 100 Lewis, Queen 3 O'Brien 37.43 1 3 65 Fletcher, Re'Ann 3 Pitkin 37.45 3 4 161 Silva Soto, Victor 4 Pitkin 37.99 3 5 139 Richards, Senovia 3 Norris 39.64 1 6 110 Martinez, Sudeilyn 3 Norris 39.95 2 7 6 Arroyo, Brianna 4 Langford 41.44 3 8 182 Webb, Kimani 4 Langford 41.60 3 9 101 Lindsay, Emma 4 St. Chris 44.65 2 10 159 Schworm, Cheyenne 4 St. Chris 45.10 1 11 39 Daley, Shanice 4 Norris 46.92 1 12 195 Alaimo, Kara 3 Goodwin 49.41 2 13 27 Claudio, Elyra 4 Mayberry 59.15 2 14 196 Clark, Sabrina 3 Goodwin 1:10.67 2 Event 26 Boys 200 Meter Dash 3-4 =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 30 Colon Vasquez, Ale 4 Norris 36.25 3 2 86 Jaden, Copening 4 Hockanum 37.82 4 3 19 Brown, Jayden 3 Mayberry 38.09 1 4 18 Brown, Chris 4 O'Connell 38.39 2 5 188 Witek, Duncan 4 O'Connell 39.30 3 6 333 Unknown, Entry (33 3 UNA 39.53 2 7 69 Garrido, Anthony 4 Norris 40.09 4 8 135 Phoathai, Jacob 3 Pitkin 40.66 3 9 17 Brooks, Orion 4 Langford 41.40 2 10 128 Owens, Avondre 3 Pitkin 42.46 3 11 80 Henry, Malachi 3 O'Brien 43.02 1 12 99 Lewellyn, Devonte 4 Norris 44.12 4 13 51 Djibo, Amarr 3 O'Brien 44.20 1 14 194 Pearson, Jacob 3 Goodwin 45.42 4 15 199 Ansah, Willaims 3 Goodwin 46.85 2 16 117 Montanez, Aidan 4 Mayberry 48.13 1 Event 27 Girls 400 Meter Dash 3-4 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 68 Ganesh, Swathi 3 Pitkin 1:27.07 2 77 Haynes, Daneja 4 Mayberry 1:32.84 3 197 Quiles, Jadaliz 3 Goodwin 1:41.02 4 198 Zembrowski, Christ 3 Goodwin 1:43.88 5 101 Lindsay, Emma 4 St. Chris 1:50.67 6 159 Schworm, Cheyenne 4 St. Chris 1:54.00 7 208 Velazquez, Genesis Mayberry 2:04.90 Event 28 Boys 400 Meter Dash 3-4 =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 82 Hernandez, Alexand 4 UNA 1:18.44 2 2 126 Okeke, Kenny 4 St. Chris 1:24.26 2 3 83 Hutchinson, Shayvo 4 Pitkin 1:29.10 1 4 209 Tran, Adrian 4 O'Connell 1:33.27 2 5 186 Willis, Joshua 4 St. Chris 1:33.36 1 6 91 King, Jayden 4 Mayberry 1:36.63 2 7 203 Kamtengeni, Evance 3 Goodwin 1:37.67 1 8 105 Luzoy, Martvin 3 O'Brien 1:41.25 1 9 121 Naeem, Rana 3 Mayberry 1:42.77 2 10 202 Javillonar, Joshua 3 Goodwin 1:45.65 2 11 169 Taber, Jeremy 3 O'Connell 2:02.49 1 12 15 Boateng, Lloyd 3 O'Brien 2:09.58 1 Event 31 Girls 4x400 Meter Relay 3-4 ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Pitkin 'A' 6:37.12 2 Langford 'A' 6:44.71 3 O'Brien 'A' 6:45.94 4 St. Chris 'A' 7:00.67 5 Mayberry 'A' 9:18.34 Event 32 Boys 4x400 Meter Relay 3-4 ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Pitkin 'A' 6:26.29 2 St. Chris 'A' 6:45.35 3 Mayberry 'A' 6:57.29 ******************************************************* GRADES 5 to 6 ******************************************************* Event 29 Girls 400 Meter Dash 5-6 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 50 Dickenson, Kayla 5 Pitkin 1:32.02 2 136 Pouncy, Aniya 5 Langford 1:36.46 3 212 Unknown, Entry 212 5 Goodwin 1:38.18 4 204 Allardaryce, Demay 5 Goodwin 1:41.83 5 184 Williams, Meadow 6 St. Chris 1:46.88 Event 30 Boys 400 Meter Dash 5-6 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 189 Googe, Darius 5 Goodwin 1:12.83 2 171 Tedeschi, Antonio 6 O'Connell 1:19.18 3 29 Cofield, Tearrion 5 Hockanum 1:22.87 4 178 Velazquez, Rafael 5 Mayberry 1:40.87 5 132 Perez Munoz, Erick 5 Norris 1:50.17 6 47 Diaz, Elias 5 Mayberry 2:03.90 Event 34 Boys 4x400 Meter Relay 5-6 ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Goodwin 'A' 5:23.37 2 O'Brien 'A' 5:34.84 3 Mayberry 'A' 5:48.18 Event 37 Girls 800 Meter Run 5-6 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 103 Llantin, Emily 5 Pitkin 3:34.00 2 192 Agyemang, Ivy 5 Goodwin 3:39.50 3 212 Unknown, Entry 212 5 Goodwin 3:45.32 4 50 Dickenson, Kayla 5 Pitkin 3:54.97 5 136 Pouncy, Aniya 5 Langford 4:00.85 Event 38 Boys 800 Meter Run 5-6 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 187 Wilson, Joshua 6 O'Brien 3:14.63 2 210 Hutchinson, Tyreek 5 Pitkin 3:14.67 3 206 Luis, Pedro 5 Goodwin 3:23.17 4 71 Gibson, Nahshon 5 Langford 3:49.19 5 120 Unknown, Entry 120 5 Goodwin 3:55.45 Event 39 Girls 100 Meter Dash 5-6 =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 114 Melius, Mariah 6 Sunset Ridge 15.28 2 2 104 Lodge, Destinee 5 Norris 16.78 1 3 213 Unknown, Entry 213 5 UNA 16.89 2 4 193 Gonzalez, Angelica 5 Goodwin 17.33 1 5 79 Henry, Adrienne 4 Sunset Ridge 17.65 2 6 22 Chae, Kysah 5 O'Connell 17.80 1 7 207 Duncan, Danniella 5 Goodwin 17.92 1 8 116 Moncrieffe, Hailey 5 O'Brien 18.07 2 9 43 Davis, Kelci 5 Pitkin 18.96 2 10 160 Sheldon, Mackenzie 5 Pitkin 19.35 2 11 173 Torres, Jasmine 5 Langford 22.21 1 -- 127 Oliveras, Yarisha 6 EHMS 16.34 2 Event 40 Boys 100 Meter Dash 5-6 =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 190 Googe, Demetrius 5 Goodwin 15.45 1 2 20 Burke, Tristan 5 Hockanum 15.58 1 3 111 Massey, Kameron 3 O'Brien 15.63 2 4 172 Thompson, Angel 6 Sunset Ridge 15.81 2 5 205 Castro, Kadahfi 5 Goodwin 16.93 1 6 122 Napoleon, John 5 O'Brien 17.67 2 7 183 Williams, Darrion 5 O'Brien 17.68 2 8 3 Alfonso, Jovanni 5 Norris 18.28 2 9 211 Unknown, Entry 211 5 UNA 18.37 2 10 47 Diaz, Elias 5 Mayberry 18.54 1 11 178 Velazquez, Rafael 5 Mayberry 19.49 1 12 28 Claudio, Jubei 5 Mayberry 20.41 1 -- 155 Sanival, Roosens 6 EHMS 17.34 Event 41 Girls 200 Meter Dash 5-6 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 184 Williams, Meadow 6 St. Chris 34.96 2 193 Gonzalez, Angelica 5 Goodwin 38.64 3 207 Duncan, Danniella 5 Goodwin 41.02 4 104 Lodge, Destinee 5 Norris 41.16 5 158 Scheer, Chloe 5 Pitkin 43.76 6 160 Sheldon, Mackenzie 5 Pitkin 43.96 7 43 Davis, Kelci 5 Pitkin 50.00 - 127 Oliveras, Yarisha 6 EHMS 35.04 2 Event 42 Boys 200 Meter Dash 5-6 ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 189 Googe, Darius 5 Goodwin 30.96 2 29 Cofield, Tearrion 5 Hockanum 33.19 3 111 Massey, Kameron 3 O'Brien 35.13 4 211 Unknown, Entry 211 5 UNA 39.04 5 3 Alfonso, Jovanni 5 Norris 41.11 *********************************************************************************************** RESULTS AT PLATTSYS.COM ***********************************************************************************************


Meet Results (F)    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates