Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Overall Race Results (F)     Division Results (F)    


Woodland Run for Revolution 5K /2M Walk
Top Male: 1. Bruce Christensen 2. Martin Swercewski 3. John Minervino 4. Michael Perkowski 5. Steve Youmatz
Top Female: 1. Emma Slavin 2. Brooke Iannone 3. Jaden Young 4. Marty Paglialunga 5. Anna Staradoj
2015 Woodland Regional Run for Revolution 5K Road Race
Sunday Oct 11, 2015 - Woodland Regional HS - Beacon Falls, CT
Plattsys Timing @ plattsys.com - USATF Certified 5K
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Bruce Christensen Overall Female: Emma Slavin

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Bruce Christensen 47M M4049 Bolton CT 18:54 6:05 1/14 152
2 Martin Swercewski 12M M0012 Beacon Falls CT 19:27 6:15 1/16 98
3 John Minervino 52M M5059 Higganum CT 20:23 6:33 1/8 126
4 Michael Perkowski 50M M5059 Plantsville CT 20:28 6:35 2/8 129
5 Steve Youmatz 53M M5059 Middletown CT 20:34 6:37 3/8 146
6 Mikey Gonzalez 18M M1320 Waterbury CT 20:43 6:40 1/19 38
7 Charles Schwarz 14M M1320 Beacon Falls CT 20:46 6:41 2/19 90
8 Robert Swercewski 44M M4049 Beacon Falls CT 20:47 6:41 2/14 99
9 Henry Falasco 39M M3039 Oxford CT 21:04 6:46 1/10 167
10 Zach Cochran 14M M1320 Prospect CT 21:58 7:04 3/19 13
11 Danny Berry 44M M4049 Cheshire CT 22:06 7:06 3/14 119
12 Liam Muricchio 9M M0012 Beacon Falls CT 22:06 7:06 2/16 151
13 Brian Meacham 40M M4049 Woodbridge CT 22:19 7:10 4/14 153
14 Benjamin Ploski 17M M1320 Wolcott CT 22:28 7:13 4/19 79
15 Adam Telesca 15M M1320 Prospect CT 22:44 7:18 5/19 170
16 Daniel Sargent 12M M0012 Beacon Falls CT 22:48 7:20 3/16 136
17 Paul Baldini 43M M4049 North Haven CT 22:59 7:23 5/14 160
18 Emma Slavin 13F F1320 Prospect CT 23:13 7:28 1/11 147
19 Richie Weishner 15M M1320 Beacon Falls CT 23:27 7:32 6/19 140
20 Rick Spiker 41M M4049 Naugatuck CT 23:38 7:36 6/14 95
21 Chase Young 11M M0012 Prospect CT 23:43 7:37 4/16 111
22 Matthew Iannone 14M M1320 Prospect CT 23:55 7:41 7/19 164
23 Dean Bolt 61M M6099 West Hartford CT 24:02 7:44 1/9 127
24 Nathan Bodnar 12M M0012 Beacon Falls CT 24:31 7:53 5/16 6
25 Zachary Telesca 12M M0012 Prospect CT 24:34 7:54 6/16 168
26 Brooke Iannone 12F F0012 Prospect CT 24:39 7:56 1/8 165
27 Justin Mazzoni 39M M3039 Cheshire CT 24:49 7:59 2/10 70
28 Nathan Swercewski 11M M0012 Beacon Falls CT 24:50 7:59 7/16 149
29 Jaden Young 13F F1320 Prospect CT 24:56 8:01 2/11 112
30 Tom Scoville 54M M5059 Torrington CT 24:59 8:02 4/8 143
31 Wyatt Reynolds 11M M0012 Branfod CT 25:02 8:03 8/16 158
32 Bill Ghio 61M M6099 Bristol CT 25:14 8:07 2/9 156
33 Marty Paglialunga 51F F5059 Fairfield CT 25:17 8:08 1/17 125
34 Diego Sargent 10M M0012 Beacon Falls CT 25:20 8:09 9/16 137
35 Jacob Theroux 13M M1320 Prospect CT 25:27 8:11 8/19 109
36 Mark DiCocco 36M M3039 East Haddam CT 25:28 8:11 3/10 23
37 Abby Johnson 38M M3039 Waterbury CT 25:38 8:15 4/10 173
38 Anna Staradoj 54F F5059 New Britain CT 25:41 8:16 2/17 155
39 Bruno Pasqualucci 54M M5059 Beacon Falls CT 25:44 8:17 5/8 76
40 Simon Carvalho 12M M0012 Naugatuck CT 25:52 8:19 10/16 12
41 Matt Luxeder 15M M1320 Prospect CT 25:53 8:19 9/19 64
42 Kate Shoup 39F F3039 Naugatuck CT 25:58 8:21 1/23 94
43 Michael Cook 40M M4049 Naugatuck CT 26:00 8:22 7/14 115
44 Mary Beth Schreindorfer 59F F5059 West Haven CT 26:07 8:24 3/17 89
45 Brian Walker 62M M6099 monroe CT 26:10 8:25 3/9 122
46 Caleb Shea 11M M0012 Beacon Falls CT 26:29 8:31 11/16 93
47 Robert David 64M M6099 Naugatuck CT 26:30 8:31 4/9 107
48 Danielle D'Angelo 24F F2129 Rocky Hill CT 26:35 8:33 1/5 19
49 Kate Kelley 24F F2129 Rocky Hill CT 26:39 8:34 2/5 52
50 Richard Rousseau 17M M1320 Prospect CT 26:41 8:35 10/19 83
51 Taylor Shirk 25M M2129 Cheshire CT 26:42 8:35 1/1 141
52 Michael Paulhus 49M M4049 Willimantic CT 26:46 8:37 8/14 77
53 Jackie Scoville 53F F5059 Torrington CT 26:47 8:37 4/17 91
54 Lori Riley 50F F5059 Storrs CT 27:07 8:43 5/17 80
55 Madison Nemec 13F F1320 Cheshire CT 27:07 8:43 3/11 74
56 John Doyle 37M M3039 Bethany CT 27:07 8:43 5/10 161
57 Elizabeth Filipelli 56F F5059 Waterbury CT 27:10 8:44 6/17 120
58 Connor Jurzynski 16M M1320 Beacon Falls CT 27:11 8:45 11/19 133
59 Matthew Hopkinson 17M M1320 Beacon Falls CT 27:14 8:46 12/19 175
60 Rick Walsh 49M M4049 Prospect CT 27:20 8:47 9/14 104
61 Carla Consorte 43F F4049 West Haven CT 27:20 8:47 1/16 16
62 Megan Thompson 47F F4049 Mansfield Depot CT 27:22 8:48 2/16 100
63 Heather Iannone 43F F4049 Prospect CT 27:29 8:50 3/16 166
64 Victor Santos 37M M3039 Beacon Falls CT 27:29 8:50 6/10 171
65 Kevin Goyen 47M M4049 East Hampton CT 27:45 8:56 10/14 39
66 Sergio De Sousa 43M M4049 Wethersfield CT 27:51 8:57 11/14 20
67 Abby Colt 12F F0012 Prospect CT 28:03 9:01 2/8 15
68 Donovan White 18M M1320 Prospect CT 28:05 9:02 13/19 105
69 James Schwarz 9M M0012 Beacon Falls CT 28:06 9:02 12/16 148
70 Ryan Bucciforro 13M M1320 Beacon Falls CT 28:22 9:07 14/19 139
71 Dereka Nawracay 25F F2129 Cheshire CT 28:31 9:10 3/5 142
72 Christine Witkowski 45F F4049 Glastonbury CT 28:39 9:13 4/16 130
73 Al Witkowski 50M M5059 Glastonbury CT 28:44 9:14 6/8 131
74 David Fritch 40M M4049 Torrington CT 28:44 9:14 12/14 31
75 Cristina Carvalho 48F F4049 Naugatuck CT 28:53 9:17 5/16 11
76 Melissa Mendez Begnal 38F F3039 Cheshire CT 28:57 9:18 2/23 154
77 Shelley Olm 52F F5059 Pomfret Center CT 29:06 9:21 7/17 75
78 Aidan Shea 13M M1320 Beacon Falls CT 29:14 9:24 15/19 92
79 CJ Buonanni 17M M1320 Cromwell CT 29:15 9:24 16/19 8
80 Caryn Vita 44F F4049 Norwalk CT 29:20 9:26 6/16 103
81 Janit Romayko 70F F6099 East Hartford CT 29:21 9:26 1/5 82
82 Tyler Macdowall 11M M0012 Prospect CT 29:28 9:28 13/16 66
83 Karen Rogers 65F F6099 Clinton CT 29:29 9:29 2/5 144
84 Marc Goldberg 50M M5059 Hamden CT 29:38 9:32 7/8 35
85 Kristen Lengyel 38F F3039 Cheshire CT 29:42 9:33 3/23 62
86 Chloe Poulos 11F F0012 Beacon Falla CT 29:43 9:33 3/8 117
87 Louise Melanson 55F F5059 Bloomfield CT 29:44 9:34 8/17 110
88 Matthew Ocasio 33M M3039 Waterbury CT 29:54 9:37 7/10 157
89 Adriana Quinones 37F F3039 Wolcott CT 29:55 9:37 4/23 172
90 Emily Hatch 16F F1320 Cromwell CT 30:01 9:39 4/11 44
91 Sabrina Castagna 50F F5059 Branford CT 30:15 9:44 9/17 159
92 Kevin Johnston 57M M5059 Marion CT 30:15 9:44 8/8 48
93 Courtney Jurzynski 18F F1320 Beacon Falls CT 30:33 9:49 5/11 132
94 Alex Kalentek 14M M1320 Beacon Falls CT 30:34 9:50 17/19 51
95 Tom Walsh 60M M6099 Wethersfield CT 30:37 9:51 5/9 138
96 Emily Laput 10F F0012 Beacon Falls CT 30:48 9:54 4/8 59
97 Wayne Hapgood 68M M6099 Middletown CT 30:56 9:57 6/9 43
98 Suzanne Rinaldi 41F F4049 Goshen CT 30:59 9:58 7/16 81
99 Brooke Leonard 31F F3039 Oxford CT 31:03 9:59 5/23 63
100 Tara Borden 39F F3039 New London CT 31:12 10:02 6/23 7
101 Holly Ruiz 38F F3039 Cheshire CT 31:18 10:04 7/23 87
102 Zachary Arzano 14M M1320 Prospect CT 31:22 10:05 18/19 4
103 Stephen Jackson 49M M4049 Beacon Falls CT 31:39 10:11 13/14 47
104 Sammy Rubano 7M M0012 Beacon Falls CT 31:40 10:11 14/16 85
105 Karly Lazaroff 41F F4049 Glastonbury CT 31:42 10:12 8/16 61
106 Nellie Rodriguez 46F F4049 Prospect CT 31:42 10:12 9/16 113
107 Kelley Babcock 32F F3039 Southingon CT 31:45 10:13 8/23 5
108 Megan Luxeder 12F F0012 Prospect CT 31:47 10:13 5/8 65
109 Sandra Kelly 50F F5059 Naugatuck CT 31:54 10:16 10/17 53
110 Bernadette Hamad 58F F5059 Southbury CT 31:59 10:17 11/17 121
111 Kristina Poynton 14F F1320 Beacon Falls CT 32:29 10:27 6/11 174
112 Richard Zbrozek 68M M6099 Berlin CT 32:47 10:33 7/9 114
113 Daniel Cohn 40M M4049 Branford CT 32:53 10:35 14/14 14
114 Paul Geary 39M M3039 Hamden CT 32:54 10:35 8/10 33
115 Sarah McCurdy 36F F3039 Dayville CT 32:59 10:37 9/23 71
116 Karen Delia 54F F5059 Wethersfield CT 33:12 10:41 12/17 21
117 Donna McKinnon 55F F5059 So. Berwick ME 33:30 10:46 13/17 72
118 Debbie Freligh 44F F4049 Danielson CT 33:54 10:54 10/16 30
119 Sarah Sullivan 38F F3039 Bristol CT 34:02 10:57 10/23 96
120 Krystal Fortier 12F F0012 Prospect CT 34:04 10:57 6/8 27
121 Heather Griffith 33F F3039 Barkhamsted CT 34:14 11:00 11/23 40
122 Jennilee Fratellenico 35F F3039 East Haddam CT 34:15 11:01 12/23 29
123 Malinda Johnston 38F F3039 South Windsor CT 34:35 11:07 13/23 49
124 Chris Guerrette 15M M1320 Prospect CT 34:38 11:08 19/19 41
125 Andreea Ionescu 19F F1320 Beacon Falls CT 35:03 11:16 7/11 46
126 Patty Carton 77F F6099 Stratford CT 35:19 11:21 3/5 10
127 Christine Fahey 63F F6099 Higganum CT 35:36 11:27 4/5 128
128 Kian Sirowich 10M M0012 Beacon Falls CT 35:37 11:27 15/16 118
129 JoAnna DePino 30F F3039 New Haven CT 36:12 11:38 14/23 22
130 Laura Rutkowski 30F F3039 NEWINGTON CT 36:13 11:39 15/23 88
131 Tiadora Josef 26F F2129 Middlebury CT 36:48 11:50 4/5 50
132 Lesley Fearnley 59F F5059 Middletown CT 36:50 11:51 14/17 26
133 Elizabeth Hackley 29F F2129 Branford CT 37:25 12:02 5/5 42
134 Aisha Agyeman Boateng 13F F1320 Prospect CT 37:28 12:03 8/11 1
135 Paige Dragon 16F F1320 Prospect CT 37:29 12:03 9/11 24
136 Tami Dragon 42F F4049 Prospect CT 37:30 12:04 11/16 25
137 Jennifer Svensk 38F F3039 Vernon CT 38:21 12:20 16/23 97
138 Lisa Golia 40F F4049 Prospect CT 38:21 12:20 12/16 37
139 Isabel Golia 15F F1320 Prospect CT 38:21 12:20 10/11 36
140 Luis Maysonet 39M M3039 Manchester CT 38:37 12:25 9/10 69
141 Jane Carlozzi 59F F5059 Farmington CT 38:46 12:28 15/17 9
142 Emily Rindos 11F F0012 Beacon Falls CT 39:34 12:44 7/8 145
143 Maureen Mulcay 31F F3039 Woodbury CT 39:37 12:45 17/23 134
144 Kate Jackson 37F F3039 Danbury CT 39:38 12:45 18/23 135
145 Melissa Krebbs 47F F4049 Beacon Falls CT 40:01 12:52 13/16 57
146 Katherine Krasney 36F F3039 New Haven CT 40:25 13:00 19/23 56
147 Julie Aresco 49F F4049 Middletown CT 40:46 13:07 14/16 3
148 Joanne White 51F F5059 Cromwell CT 41:35 13:23 16/17 106
149 Julia Lavernoich 16F F1320 Beacon Falls CT 41:37 13:23 11/11 60
150 April Lionberger 39F F3039 Glastonbury CT 42:11 13:34 20/23 150
151 Faith Maffucci 37F F3039 Torrington CT 43:54 14:07 21/23 67
152 Edward Perkowski 61M M6099 Stratford CT 44:12 14:13 8/9 78
153 Melanie Champion 57F F5059 Meriden CT 45:30 14:38 17/17 116
154 Monica Roche 76F F6099 Fairfield CT 47:02 15:08 5/5 108
155 Lucia Rubano 9F F0012 Beacon Falls CT 47:11 15:11 8/8 84
156 Angela Ruggiero 36F F3039 Beacon Falls CT 47:11 15:11 22/23 86
157 Kathleen Flaherty 48F F4049 Newington CT 48:03 15:28 15/16 169
158 Peter Priester 11M M0012 Waterford CT 51:14 16:29 16/16 123
159 Rachel Priester 40F F4049 Waterford CT 51:16 16:29 16/16 124
160 Josiah Merrill 32M M3039 Beacon Falls CT 54:18 17:28 10/10 73
161 Kim Gagnon 30F F3039 Beacon Falls CT 54:18 17:28 23/23 32
162 Jack Doyle 75M M6099 Hamden CT 56:56 18:19 9/9 162

Overall Race Results (F)     Division Results (F)    

Top Male: 1. Bruce Christensen 2. Martin Swercewski 3. John Minervino 4. Michael Perkowski 5. Steve Youmatz

Top Female: 1. Emma Slavin 2. Brooke Iannone 3. Jaden Young 4. Marty Paglialunga 5. Anna Staradoj

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates