Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Complete Meet Results (F)    

CSC West Outdoor T&F Championships
2015 CSC West Track & FIeld Championships
O BRien Tech -Ansonia ,CT - Partly Cloudy - 55 degrees
Monday April 27, 2015 | Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com

                                      2015 CSC West Track & FIeld Championships
                              O BRien Tech  -Ansonia ,CT - Partly Cloudy - 55 degrees
              Monday April 27, 2015 | Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com
         
   ***********************************************************************************************
                              RESULTS AT PLATTSYS.COM 
   ***********************************************************************************************
 
                    Girls - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Kaynor Tech                189        2) Platt Technical High Scho 142   
    3) Bullard Havens              94        4) Oliver Wolcott Tech        22   
    5) O-Brien Tech                16                                           
 
                    Boys - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Bullard Havens             183        2) Kaynor Tech               123   
    3) Platt Technical High Schoo  95        4) O-Brien Tech               65   
    5) Oliver Wolcott Tech         50                                           

*************************        Results   *************************************                                    
 
Event 1  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Raffington, Wesley        SR Bullard Have             11.29   4 
  2 Morillo, Krysten          JR Oliver Wolco             11.84   4 
  3 Soboleski, Grant          SR Kaynor Tech              11.88   4 
  4 Glenn, Assan              SR Bullard Have             12.12   3 
  4 Fletcher, Hakeem          SR Bullard Have             12.12   4 
  6 Kitoko, Daniel            SO Bullard Have             12.15   3 
  7 Gee, Ervin                SO O-Brien Tech             12.19   4 
  8 Nelson, Daiwon            JR Bullard Have             12.24   3 
  9 Lamothe, Fritzs           JR Bullard Have             12.38   4 
 10 Travis, Lamar             SR Kaynor Tech              12.42   4 
 11 Penix, Ryshon             JR Bullard Have             12.64   3 
 12 Pena, Gabriel             SO Kaynor Tech              12.65   3 
 13 Racine, Jurrel            JR Kaynor Tech              12.82   3 
 14 Wilson, Owen              SO Oliver Wolco             13.00   2 
 15 DiMaruo, Michael          JR Platt Techni             13.15   2 
 16 Toth, Scott               SO O-Brien Tech             13.40   1 
 17 Rosado, Pasquale          SR Oliver Wolco             13.44   2 
 18 Wesson, Cooper            SO Platt Techni             13.56   2 
 19 Ferrente, Shawn           SO Platt Techni             13.98   2 
 20 Texidor, Carlos           FR Platt Techni             14.00   1 
 21 Marron, Nick              JR Platt Techni             14.08   1 
 22 Gutierrez, Stalin         SO Oliver Wolco             14.50   1 
 23 Law, Matt                 JR Oliver Wolco             14.70   1 
 24 Dean, Kevin               SO O-Brien Tech             14.75   1 
 25 Rodriguez, Sebastian      FR O-Brien Tech             16.39   1 
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 St.Clair, Jack            SR Bullard Have             17.09   1 
  2 Wilkens, Jordan           SO Kaynor Tech              19.23   1 
  3 Barreto, Derrick          JR Oliver Wolco             19.45   2 
  4 Rosado, Pasquale          SR Oliver Wolco             19.99   4 
  5 Rabb, Evan                JR Platt Techni             20.00   3 
  6 Webb, George              JR O-Brien Tech             20.27   2 
  7 Lewis, Reul               JR Platt Techni             20.96   3 
  8 Wesson, Cooper            SO Platt Techni             21.12   5 
  9 Smith, Skylar             SR Oliver Wolco             21.17   4 
 10 Martinez, Elijah          FR O-Brien Tech             21.88   6 
 11 Smith, Nick               SO Platt Techni             23.06   5 
 12 Lewis, Kevin              FR O-Brien Tech             27.46   6 
 
Event 3  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Raffington, Wesley        SR Bullard Have             23.48   4 
  2 St.Clair, Jack            SR Bullard Have             24.11   4 
  3 Soboleski, Grant          SR Kaynor Tech              24.48   4 
  4 Kitoko, Daniel            SO Bullard Have             24.65   3 
  5 Gee, Ervin                SO O-Brien Tech             24.81   2 
  6 Content, Khalil           JR Bullard Have             24.85   2 
  7 Morillo, Krysten          JR Oliver Wolco             25.01   4 
  8 Nelson, Daiwon            JR Bullard Have             25.09   3 
  9 Lewis, Reul               JR Platt Techni             25.24   4 
 10 Forgette, Jake            SR Platt Techni             25.30   3 
 11 Travis, Lamar             SR Kaynor Tech              25.49   3 
 12 Lamothe, Fritzs           JR Bullard Have             25.64   3 
 13 Pena, Gabriel             SO Kaynor Tech              26.23   3 
 14 Racine, Jurrel            JR Kaynor Tech              26.33   2 
 15 Ackerly, Jake             JR Oliver Wolco             26.44   2 
 16 DiMaruo, Michael          JR Platt Techni             27.23   1 
 17 Brantley, Roland          SO O-Brien Tech             27.25   2 
 18 Albright, Marquon         SR Platt Techni             28.35   1 
 19 Macari, Michael           SO O-Brien Tech             28.82   1 
 20 Thomas, Zach              SR O-Brien Tech             29.43   1 
 21 Ferrente, Shawn           SO Platt Techni             29.69   1 
 22 Gutierrez, Stalin         SO Oliver Wolco             29.70   2 
 23 Smith, Nick               SO Platt Techni             29.74   1 
 
Event 4  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Glenn, Assan              SR Bullard Have             57.46   3 
  2 Content, Khalil           JR Bullard Have             57.48   3 
  3 Gallishaw, Terrance       SO O-Brien Tech           1:00.68   3 
  4 Smith, Nathan             JR Bullard Have           1:01.07   2 
  5 Summa, Matt               SR Kaynor Tech            1:01.43   3 
  6 Pendersen, Jon            SO Platt Techni           1:02.54   2 
  7 Arnold, Ryan              FR Kaynor Tech            1:03.07   3 
  8 Hernandez, Roberto        SO Bullard Have           1:03.52   2 
  9 Albright, Marquon         SR Platt Techni           1:05.87   1 
 10 Ricco, Charles            JR O-Brien Tech           1:07.55   1 
 11 Rodriguez, Billy          FR O-Brien Tech           1:08.91   3 
 12 Smith, Ed                 FR O-Brien Tech           1:11.49   1 
 13 Stuber, Mike              FR O-Brien Tech           1:13.42   1 
 
Event 5  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Wilkens, Jordan           SO Kaynor Tech              48.51   8 
  2 Fletcher, Hakeem          SR Bullard Have             49.82   8 
  3 Webb, George              JR O-Brien Tech             50.09   5 
  4 Grandieri, Brendan        SR Kaynor Tech              50.26   5 
  5 Nelson, Daiwon            JR Bullard Have             51.46   6 
  6 Lindsay, Shawn            JR Kaynor Tech              51.68   7 
  7 Blanc, Brett              11 Kaynor Tech              52.04   6 
  8 Morrison, Alex            JR Bullard Have             52.50   7 
  9 Palchick, Nick            SR Kaynor Tech              53.05   4 
 10 Jurzynski, Connor         FR O-Brien Tech             55.14   2 
 11 Hernandez, Roberto        SO Bullard Have             56.46   3 
 12 Martinez, Elijah          FR O-Brien Tech             58.23   1 
 -- Smith, Nick               SO Platt Techni               DNF   3 
 -- Gallishaw, Terrance       SO O-Brien Tech                DQ   2 
 
Event 6  Boys 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Zheng, Brian              SR Platt Techni           2:21.18   2 
  2 Santiago, Reymen          SR Bullard Have           2:24.95   2 
  3 Patterson, Terrell        SO Kaynor Tech            2:25.47   2 
  4 Summa, Matt               SR Kaynor Tech            2:27.70   2 
  5 Weretelnik, Nick          FR Oliver Wolco           2:29.00   1 
  6 Rescanski, Sean           FR Platt Techni           2:29.35   1 
  7 Jensen, Mike              SO Platt Techni           2:29.54   2 
  8 Decampos, Michael         SO O-Brien Tech           2:30.03   2 
  9 Dawkins, Tevin            FR Bullard Have           2:30.13   2 
 10 Grandieri, Brendan        SR Kaynor Tech            2:32.47   2 
 11 Negron-Luna, Anthony      SO Bullard Have           2:32.95   2 
 12 Phelan, Owen              SO Platt Techni           2:39.62   2 
 13 Farias, Francisco         SR Bullard Have           2:46.23   1 
 14 Coyle, Sean               JR O-Brien Tech           2:48.52   1 
 15 Goncalves, Dylan          SO O-Brien Tech           2:49.25   1 
 16 Figueroa, Tony            JR Bullard Have           2:52.87   1 
 17 Day, Ryan                 JR Oliver Wolco           2:53.03   1 
 18 Lam, Brandon              FR Bullard Have           2:58.71   1 
 19 Day, Tyler                FR Oliver Wolco           3:07.83   1 
 20 Chamelepacheco, German    FR Bullard Have           3:09.36   1 
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Albino, John              SR Kaynor Tech            5:07.87   2 
  2 Zheng, Brian              SR Platt Techni           5:13.95   2 
  3 Jensen, Mike              SO Platt Techni           5:14.35   2 
  4 Santiago, Reymen          SR Bullard Have           5:21.68   2 
  5 Patterson, Terrell        SO Kaynor Tech            5:22.07   2 
  6 Grandieri, Brendan        SR Kaynor Tech            5:28.81   2 
  7 Weretelnik, Nick          FR Oliver Wolco           5:30.44   2 
  8 Stenman, Mike             FR Oliver Wolco           5:40.13   2 
  9 Rescanski, Sean           FR Platt Techni           5:45.92   2 
 10 Bronko, Jesse             SO O-Brien Tech           5:48.22   2 
 11 Phelan, Owen              SO Platt Techni           5:55.30   2 
 12 Coyle, Sean               JR O-Brien Tech           6:00.24   1 
 13 Decampos, Michael         SO O-Brien Tech           6:00.75   1 
 14 Thomas, Zach              SR O-Brien Tech           6:09.61   1 
 15 Bolton, Kyle              SO O-Brien Tech           6:31.25   1 
 16 Goncalves, Dylan          SO O-Brien Tech           6:36.39   1 
 17 Figueroa, Tony            JR Bullard Have           6:39.07   1 
 18 Abdel-Hack, Abraham       SO O-Brien Tech           6:44.76   1 
 19 Shook, Adam               SO O-Brien Tech           6:53.71   1 
 20 Grant, Tyler              FR Kaynor Tech            7:00.85   1 
 21 Chamelepacheco, German    FR Bullard Have           7:17.78   1 
 
Event 9  Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zheng, Brian              SR Platt Techni          12:03.26  
  2 Jensen, Mike              SO Platt Techni          12:31.52  
  3 Bronko, Jesse             SO O-Brien Tech          12:52.74  
  4 Runyon, Matthew           SO Kaynor Tech           12:52.86  
  5 Biagiarelli, Shane        SO Kaynor Tech           13:04.30  
  6 Coyle, Sean               JR O-Brien Tech          13:48.21  
 
Event 10  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bullard Havens  'A'                                   46.71  
     1) St.Clair, Jack SR               2) Raffington, Wesley SR          
     3) Myers, Antonio SR               4) Fletcher, Hakeem SR            
  2 Kaynor Tech  'A'                                      48.35  
     1) Racine, Jurrel JR               2) Pena, Gabriel SO               
     3) Travis, Lamar SR                4) Soboleski, Grant SR            
  3 O-Brien Tech  'A'                                     49.46  
     1) Boswell, Alex SO                2) Gallishaw, Terrance SO         
     3) Brantley, Roland SO             4) Gee, Ervin SO                  
  4 Oliver Wolcott Tech  'A'                              50.38  
     1) Barreto, Derrick JR             2) Constanzo, Juan JR             
     3) Rosado, Pasquale SR             4) Morillo, Krysten JR            
  5 Platt Technical High School  'A'                      50.41  
     1) Albright, Marquon SR            2) Lewis, Reul JR                 
     3) DiMaruo, Michael JR             4) Forgette, Jake SR              
 
Event 11  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Kaynor Tech  'A'                                    3:57.67  
     1) Patterson, Terrell SO           2) Summa, Matt SR                 
     3) Wilkens, Jordan SO              4) Albino, John SR                
  2 Bullard Havens  'A'                                 4:00.70  
     1) Glenn, Assan SR                 2) Negron-Luna, Anthony SO        
     3) Lamothe, Fritzs JR              4) Santiago, Reymen SR            
  3 O-Brien Tech  'A'                                   4:11.18  
     1) Boswell, Alex SO                2) Gallishaw, Terrance SO         
     3) Gee, Ervin SO                   4) Brantley, Roland SO            
  4 Platt Technical High School  'A'                    4:20.99  
     1) Albright, Marquon SR            2) DiMaruo, Michael JR            
     3) Ferrente, Shawn SO              4) Phelan, Owen SO                
 
Event 12  Boys Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 St.Clair, Jack            SR Bullard Have          19-07.25      5.97m 
  2 Raffington, Wesley        SR Bullard Have          17-04.25      5.28m 
  3 Nelson, Daiwon            JR Bullard Have          16-08.50      5.09m 
  4 Penix, Ryshon             JR Bullard Have          16-08.00      5.08m 
  5 Kitoko, Daniel            SO Bullard Have          16-06.00      5.02m 
  6 Blanc, Brett              11 Kaynor Tech           15-10.50      4.83m 
  7 Smith, Nathan             JR Bullard Have          15-07.25      4.75m 
  8 Rabb, Evan                JR Platt Techni          15-02.00      4.62m 
  9 Rosado, Pasquale          SR Oliver Wolco          14-10.50      4.53m 
 10 Wilson, Owen              SO Oliver Wolco          14-06.75      4.43m 
 11 Lindsay, Shawn            JR Kaynor Tech           14-03.50      4.35m 
 12 Smith, Skylar             SR Oliver Wolco          13-11.75      4.26m 
 13 Saturno, Jason            JR Kaynor Tech           13-08.00      4.16m 
 14 Lewis, Kevin              FR O-Brien Tech          13-01.75      4.00m 
 15 Rodriguez, Billy          FR O-Brien Tech          13-00.00      3.96m 
 16 Law, Matt                 JR Oliver Wolco          12-08.25      3.86m 
 17 Toth, Scott               SO O-Brien Tech          12-06.75      3.82m 
 18 Bronko, Zach              FR O-Brien Tech          11-04.00      3.45m 
 
Event 14  Boys Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Forgette, Jake            SR Platt Techni          38-06.50     11.74m 
  2 Rabb, Evan                JR Platt Techni          35-10.00     10.92m 
  3 Blanc, Brett              11 Kaynor Tech           34-02.50     10.42m 
  4 Lindsay, Shawn            JR Kaynor Tech           33-02.00     10.10m 
  5 Smith, Skylar             SR Oliver Wolco          30-01.00      9.16m 
 
Event 15  Boys High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Blanc, Brett              11 Kaynor Tech            5-02.00      1.57m 
  2 Jurzynski, Connor         FR O-Brien Tech           5-01.00      1.54m 
  3 Ariola, Robert            FR Oliver Wolco           4-09.00      1.44m 
  4 Lewis, Kevin              FR O-Brien Tech           4-05.00      1.34m 
 
Event 16  Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Myers, Antonio            SR Bullard Have          35-04.00     10.76m 
  2 Aemeika, Dan                 Oliver Wolco          35-03.00     10.74m 
  3 Velez, James              SO Kaynor Tech           34-05.00     10.49m 
  4 Negron-Luna, Anthony      SO Bullard Have          32-02.00      9.80m 
  5 Sagehorn, Matt            SO O-Brien Tech          31-01.00      9.47m 
  6 Colon, Edwin              JR Bullard Have          30-11.00      9.42m 
  7 Sperry, Aedan             SR Platt Techni          30-10.00      9.39m 
  8 Damacena, Dan             SR O-Brien Tech          30-08.50      9.35m 
  9 Russell, Kamau            SO Kaynor Tech           30-00.00      9.14m 
 10 Santilli, Luke            SO O-Brien Tech          29-09.00      9.06m 
 11 Pineda, Alex              SR Platt Techni          29-08.50      9.05m 
 12 Lopez, Jose               JR O-Brien Tech          29-05.00      8.96m 
 12 Gilbert, Albert           JR Oliver Wolco          29-05.00      8.96m 
 14 Allickolli, Trevi         JR Kaynor Tech           29-01.00      8.86m 
 15 Palchick, Nick            SR Kaynor Tech           28-11.00      8.81m 
 16 Grant, Dylan              SR Platt Techni          28-09.00      8.76m 
 17 Pendersen, Jon            SO Platt Techni          28-04.00      8.63m 
 18 Sansone, Mark             SR Platt Techni          27-03.00      8.30m 
 19 Dean, Kevin               SO O-Brien Tech          27-02.00      8.28m 
 20 Dawkins, Tevin            FR Bullard Have          24-08.00      7.51m 
 20 Rodriguez, Jesus          SO Kaynor Tech           24-08.00      7.51m 
 
Event 18  Boys Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Aemeika, Dan                 Oliver Wolco            102-01     31.11m 
  2 Myers, Antonio            SR Bullard Have             97-00     29.56m 
  3 Weitzler, Jacob           JR O-Brien Tech             94-00     28.65m 
  4 Colon, Edwin              JR Bullard Have             93-09     28.57m 
  5 Allickolli, Trevi         JR Kaynor Tech              83-00     25.29m 
  6 Sperry, Aedan             SR Platt Techni             82-10     25.24m 
  7 Santilli, Luke            SO O-Brien Tech             81-01     24.71m 
  8 Pineda, Alex              SR Platt Techni             81-00     24.68m 
  9 Velez, James              SO Kaynor Tech              79-08     24.28m 
 10 Santiago, Reymen          SR Bullard Have             75-09     23.08m 
 11 Sagehorn, Matt            SO O-Brien Tech             74-08     22.75m 
 12 Negron-Luna, Anthony      SO Bullard Have             71-10     21.89m 
 13 Palchick, Nick            SR Kaynor Tech              69-05     21.15m 
 14 Russell, Kamau            SO Kaynor Tech              68-00     20.72m 
 15 Sansone, Mark             SR Platt Techni             67-11     20.70m 
 16 Damacena, Dan             SR O-Brien Tech             65-01     19.83m 
 17 Rodriguez, Jesus          SO Kaynor Tech              55-11     17.04m 
 18 Pendersen, Jon            SO Platt Techni             52-00     15.84m 
 19 Farias, Francisco         SR Bullard Have             49-08     15.13m 
 20 Nankoo, Ashwin            JR Kaynor Tech              46-07     14.19m 
 21 Lam, Brandon              FR Bullard Have             45-04     13.81m 
 22 Cruz, Jon                 FR O-Brien Tech             37-04     11.37m 
 
Event 19  Boys Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Forgette, Jake            SR Platt Techni            133-02     40.58m 
  2 Content, Khalil           JR Bullard Have            116-09     35.58m 
  3 Sansone, Mark             SR Platt Techni            102-10     31.34m 
  4 Simna, Tom                SO O-Brien Tech            100-11     30.75m 
  5 Weitzler, Jacob           JR O-Brien Tech            100-00     30.48m 
  6 Macari, Michael           SO O-Brien Tech             90-11     27.71m 
  7 Rockhead, Isiah           SO Platt Techni             89-09     27.35m 
  8 Fletcher, Hakeem          SR Bullard Have             88-03     26.89m 
  9 Wilson, Owen              SO Oliver Wolco             83-07     25.47m 
 10 Russell, Kamau            SO Kaynor Tech              83-02     25.34m 
 11 Palchick, Nick            SR Kaynor Tech              79-01     24.10m 
 12 Colon, Edwin              JR Bullard Have             72-04     22.04m 
 13 Allickolli, Trevi         JR Kaynor Tech              71-04     21.74m 
 14 Velez, James              SO Kaynor Tech              63-00     19.20m 
 15 Hernandez, Roberto        SO Bullard Have             62-10     19.15m 
 16 Rodriguez, Jesus          SO Kaynor Tech              61-05     18.71m 
 17 Nankoo, Ashwin            JR Kaynor Tech              55-03     16.84m 
 
Event 21  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Boone, Taylor             JR Platt Techni             13.14   4 
  2 Hammett, Shataya          SR Bullard Have             13.42   4 
  3 Dildy, Dominique          FR Kaynor Tech              13.71   4 
  4 White, Kiajah             JR Bullard Have             14.10   4 
  5 Downer, Cassandra         SR Bullard Have             14.31   4 
  6 Reynolds, Brianna         FR Bullard Have             14.78   3 
  7 Rua, Melanie              JR Bullard Have             14.90   3 
  8 Saynders, Cheyenne        SO Platt Techni             14.95   4 
  9 Allen, Nicole             SR Platt Techni             15.23   3 
 10 Francisco, Jazmyn         SR O-Brien Tech             15.66   3 
 11 Cipion, Avelina           SO Kaynor Tech              15.74   2 
 12 Ashe, Brea                SO Oliver Wolco             15.79   2 
 13 Pittman, Brianna          FR Kaynor Tech              15.95   3 
 14 Sheehy, Jessica           FR Platt Techni             16.03   1 
 15 Terry, Allison            JR Kaynor Tech              16.08   2 
 16 Angle, Ally               JR Kaynor Tech              16.36   2 
 17 Rogers, Ka-La             JR O-Brien Tech             16.57   1 
 18 Binns, Japeara            SO Kaynor Tech              16.61   2 
 19 Rose, Lataya              SR Bullard Have             16.66   4 
 20 Robinson, Quaniesha       SO O-Brien Tech             16.72   3 
 21 Cavallaro, Marlia         FR Platt Techni             16.79   1 
 22 Lopez, Diana              JR Kaynor Tech              17.15   1 
 23 Coutinho, Cristhiana      FR O-Brien Tech             17.79   3 
 24 Torres, Jacquelena        SO O-Brien Tech             18.10   2 
 
Event 22  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Rogers, Kaitlyn           JR Platt Techni             19.59   3 
  2 Berrios, Felicity         SO O-Brien Tech             21.20   3 
  3 Williams, Brittany        FR Platt Techni             23.56   1 
  4 Sheehy, Jessica           FR Platt Techni             23.87   2 
  5 Haack, Sophia             JR O-Brien Tech             26.44   2 
  6 Hubbell, Tori             FR O-Brien Tech             26.71   1 
 
Event 23  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Boone, Taylor             JR Platt Techni             29.18   3 
  2 Hammett, Shataya          SR Bullard Have             29.32   3 
  3 Rua, Melanie              JR Bullard Have             30.70   2 
  4 White, Kiajah             JR Bullard Have             30.82   3 
  5 Saynders, Cheyenne        SO Platt Techni             31.61   3 
  6 Rose, Lataya              SR Bullard Have             31.83   2 
  7 Reynolds, Brianna         FR Bullard Have             32.40   2 
  8 Francisco, Jazmyn         SR O-Brien Tech             32.90   2 
  9 Rogers, Kaitlyn           JR Platt Techni             32.99   1 
 10 Pittman, Brianna          FR Kaynor Tech              33.02   1 
 11 Cipion, Avelina           SO Kaynor Tech              33.04   1 
 12 Olivares, Maria           FR O-Brien Tech             33.22   3 
 13 Robinson, Quaniesha       SO O-Brien Tech             33.44   3 
 14 Berrios, Felicity         SO O-Brien Tech             33.88   2 
 15 Angle, Ally               JR Kaynor Tech              34.01   1 
 16 Williams, Brittany        FR Platt Techni             34.20   1 
 17 Ortiz, Jazmarie           SR O-Brien Tech             34.65   2 
 18 Lopez, Diana              JR Kaynor Tech              34.70   1 
 19 Spence, Gabrielle         SO Platt Techni             34.90   1 
 
Event 24  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Dildy, Dominique          FR Kaynor Tech            1:09.77   3 
  2 Boone, Taylor             JR Platt Techni           1:10.75   4 
  3 Velez, Ashly              JR Bullard Have           1:11.27   4 
  4 Santos, Egypt             SO Kaynor Tech            1:11.59   4 
  5 Bullock, Lauryn           JR Bullard Have           1:12.88   3 
  6 Ariola, Kara              JR Oliver Wolco           1:14.08   3 
  7 Silva, Natalie            SO Kaynor Tech            1:14.90   3 
  8 Escamilla, Vanessa        JR Bullard Have           1:16.94   1 
  9 Daly, Erin                JR Platt Techni           1:17.35   4 
 10 Olivares, Maria           FR O-Brien Tech           1:18.38   4 
 11 Guzman, Nicole            FR Bullard Have           1:19.28   2 
 12 Clinkscales, Destini      FR Bullard Have           1:20.70   2 
 13 Robinson, Quaniesha       SO O-Brien Tech           1:21.20   3 
 14 Rauccio, Haley            JR Platt Techni           1:22.32   2 
 15 Mills, Brenna             FR O-Brien Tech           1:24.22   2 
 16 Miller, Imani             FR Bullard Have           1:26.17   2 
 17 Negron, Jaida             FR O-Brien Tech           1:26.68   3 
 18 Gallarza, Taty-Kannda     JR Platt Techni           1:26.88   4 
 19 Garcia, Adriana           JR Platt Techni           1:30.16   1 
 20 Coutinho, Cristhiana      FR O-Brien Tech           1:31.58   2 
 21 Capriglione, Monica       SO Platt Techni           1:39.51   1 
 22 Capriglione, Arianna      SO Platt Techni           1:45.63   1 
 
Event 25  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Downer, Cassandra         SR Bullard Have             57.11   4 
  2 Santos, Egypt             SO Kaynor Tech              57.23   4 
  3 Rua, Melanie              JR Bullard Have           1:02.45   1 
  4 Arline, Zhanise           SO Kaynor Tech            1:03.96   3 
  5 Edmonson, Adia            JR Bullard Have           1:05.74   2 
  6 Haack, Sophia             JR O-Brien Tech           1:14.97   1 
 -- Tag, Shannon              SO O-Brien Tech                DQ   2 
 
Event 26  Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ducham, Jillian           SO Kaynor Tech            2:47.90  
  2 Velez, Ashly              JR Bullard Have           2:57.76  
  3 Wasley, Arianna           SR Kaynor Tech            2:58.54  
  4 Berrios, Felicity         SO O-Brien Tech           3:06.22  
  5 Daly, Erin                JR Platt Techni           3:12.42  
  6 Aiello, Michele           -- Platt Techni           3:12.86  
  7 Couture, Cassie           SO Kaynor Tech            3:14.93  
  8 Rodriguez, Ruby           JR Kaynor Tech            3:19.14  
  9 Medina, Stef              JR Platt Techni           3:21.63  
 10 Edmonson, Adia            JR Bullard Have           3:22.19  
 
Event 28  Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ducham, Jillian           SO Kaynor Tech            6:11.49  
  2 Daly, Erin                JR Platt Techni           6:24.05  
  3 Wasley, Arianna           SR Kaynor Tech            6:27.84  
  4 Frazier, Leah             FR Oliver Wolco           6:32.75  
  5 Couture, Cassie           SO Kaynor Tech            7:05.89  
  6 Rodriguez, Ruby           JR Kaynor Tech            7:08.21  
  7 Aiello, Michele           -- Platt Techni           7:08.68  
  8 Prince, Richelle          SO Oliver Wolco           7:08.71  
  9 Vazquez, Madelynn         JR Platt Techni           7:57.52  
 
Event 29  Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wasley, Arianna           SR Kaynor Tech           14:40.10  
  2 Rodriguez, Ruby           JR Kaynor Tech           16:48.48  
  3 Couture, Cassie           SO Kaynor Tech           16:54.25  
  4 Duggan, Lauren            JR Kaynor Tech           16:58.44  
 
Event 30  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Platt Technical High School  'A'                      58.30  
     1) Allen, Nicole SR                2) Vasquez, Alissa JR             
     3) Boone, Taylor JR                4) Rogers, Kaitlyn JR             
  2 Kaynor Tech  'A'                                      58.86  
     1) Silva, Natalie SO               2) Dildy, Dominique FR            
     3) Dilone, Ailyn SR                4) Santos, Egypt SO               
 -- Bullard Havens  'A'                                     DNF  
     1) White, Kiajah JR                2) Rua, Melanie JR                
     3) Downer, Cassandra SR            4) Hammett, Shataya SR            
 
Event 31  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Kaynor Tech  'A'                                    5:02.29  
     1) Ducham, Jillian SO              2) Dilone, Ailyn SR               
     3) Dildy, Dominique FR             4) Santos, Egypt SO               
  2 Bullard Havens  'A'                                 5:16.53  
     1) Velez, Ashly JR                 2) Guzman, Nicole FR              
     3) Barahona, Jeraldy JR            4) Escamilla, Vanessa JR          
  3 Platt Technical High School  'A'                    6:02.70  
     1) Garcia, Adriana JR              2) Gallarza, Taty-Kannda JR       
     3) Rauccio, Haley JR               4) Medina, Stef JR                
 
Event 32  Girls Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Rogers, Kaitlyn           JR Platt Techni          13-03.00      4.03m 
  2 Hammett, Shataya          SR Bullard Have          12-08.00      3.86m 
  3 Dilone, Ailyn             SR Kaynor Tech           12-05.00      3.78m 
  4 Allen, Nicole             SR Platt Techni          12-01.50      3.69m 
  5 Downer, Cassandra         SR Bullard Have          12-00.50      3.67m 
  6 Saynders, Cheyenne        SO Platt Techni          11-04.50      3.46m 
  7 Rose, Lataya              SR Bullard Have          10-01.00      3.07m 
  8 Vazquez, Madelynn         JR Platt Techni           9-09.25      2.97m 
  9 Barahona, Jeraldy         JR Bullard Have           9-04.00      2.84m 
 10 Pittman, Brianna          FR Kaynor Tech            8-00.00      2.43m 
 -- Clinkscales, Destini      FR Bullard Have              FOUL            
 -- Negron, Jaida             FR O-Brien Tech              FOUL            
 -- Binns, Japeara            SO Kaynor Tech               FOUL            
 -- Reynolds, Brianna         FR Bullard Have              FOUL            
 
Event 34  Girls Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Dilone, Ailyn             SR Kaynor Tech           25-05.00      7.74m 
 
Event 35  Girls High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Vasquez, Alissa           JR Platt Techni           4-06.00      1.37m 
  2 Arline, Zhanise           SO Kaynor Tech            4-02.00      1.27m 
 
Event 36  Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Terry, Allison            JR Kaynor Tech           24-10.00      7.56m 
  2 Rafael, Nathalie          SO Platt Techni          24-05.00      7.44m 
  3 Wheeler, Taylor           JR Oliver Wolco          23-11.50      7.30m 
  4 Riel, Keila               SR Oliver Wolco          23-07.00      7.18m 
  5 Gauthier, Emily           FR Platt Techni          22-03.00      6.78m 
  6 Encarnacao, Ivonne        SR Kaynor Tech           20-01.50      6.13m 
  7 Ambrose, Ashley           SO O-Brien Tech          19-06.00      5.94m 
  8 Guzman, Nicole            FR Bullard Have          19-03.50      5.88m 
  9 Waters, Elasia            FR Platt Techni          18-11.00      5.76m 
 10 Rose, Lataya              SR Bullard Have          18-09.00      5.71m 
 11 Cancela, Krystal          SO Platt Techni          18-01.00      5.51m 
 11 Miller, Imani             FR Bullard Have          18-01.00      5.51m 
 13 Harrison, Evauna          SR Bullard Have          17-00.50      5.19m 
 14 Moralers, Taykia          JR Platt Techni          16-04.50      4.99m 
 15 Almeida, Aaliyah          JR Kaynor Tech           16-01.00      4.90m 
 15 Binns, Japeara            SO Kaynor Tech           16-01.00      4.90m 
 17 Colon, Leilani            SO Kaynor Tech           15-11.50      4.86m 
 18 Barahona, Jeraldy         JR Bullard Have          15-06.50      4.73m 
 
Event 38  Girls Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Maxwell, Danielle         JR Platt Techni             77-01     23.49m 
  2 Duggan, Lauren            JR Kaynor Tech              67-01     20.44m 
  3 Wheeler, Taylor           JR Oliver Wolco             66-11     20.39m 
  4 Encarnacao, Ivonne        SR Kaynor Tech              66-06     20.26m 
  5 King, Roberta             SO Kaynor Tech              57-02     17.42m 
  6 Almeida, Aaliyah          JR Kaynor Tech              57-00     17.37m 
  7 Riel, Keila               SR Oliver Wolco             56-02     17.11m 
  8 Aiello, Michele           -- Platt Techni             52-05     15.97m 
  9 Angle, Ally               JR Kaynor Tech              48-02     14.68m 
 10 Colon, Leilani            SO Kaynor Tech              48-00     14.63m 
 11 Shashinka, Maria          JR Platt Techni             47-01     14.35m 
 12 Harrison, Evauna          SR Bullard Have             46-08     14.22m 
 13 Miller, Imani             FR Bullard Have             46-00     14.02m 
 14 White, Kiajah             JR Bullard Have             45-03     13.79m 
 15 Ambrose, Ashley           SO O-Brien Tech             45-00     13.71m 
 16 Cancela, Krystal          SO Platt Techni             43-01     13.13m 
 17 Ranger, Chyna             JR Platt Techni             35-01     10.69m 
 
Event 39  Girls Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Terry, Allison            JR Kaynor Tech              68-11     21.00m 
  2 Rafael, Nathalie          SO Platt Techni             68-09     20.95m 
  3 King, Roberta             SO Kaynor Tech              67-00     20.42m 
  4 Vargas, Brenda            FR Platt Techni             63-03     19.27m 
  5 Vasquez, Alissa           JR Platt Techni             50-06     15.39m 
  6 Wheeler, Taylor           JR Oliver Wolco             48-01     14.65m 
  7 Maxwell, Danielle         JR Platt Techni             44-02     13.46m 
  8 Miller, Imani             FR Bullard Have             39-06     12.03m 
  9 Escamilla, Vanessa        JR Bullard Have             39-04     11.98m 
 10 Guzman, Nicole            FR Bullard Have             36-07     11.15m 
 11 Barahona, Jeraldy         JR Bullard Have             36-01     10.99m 
 12 Harrison, Evauna          SR Bullard Have             35-10     10.92m 
 13 Bullock, Lauryn           JR Bullard Have             34-11     10.64m 
 
Event 40  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Kaynor Tech  'A'                                   11:57.30  
     1) Couture, Cassie SO              2) Rodriguez, Ruby JR             
     3) Ducham, Jillian SO              4) Wasley, Arianna SR             
  2 Bullard Havens  'A'                                13:41.82  
     1) Velez, Ashly JR                 2) Edmonson, Adia JR              
     3) Telemaque, Kayla                4) Harrison, Evauna SR            
  3 Platt Technical High School  'A'                   14:23.85  
     1) Rauccio, Haley JR               2) Capriglione, Arianna SO        
     3) Vazquez, Madelynn JR            4) Medina, Stef JR                
 
Event 41  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Kaynor Tech  'A'                                    9:46.30  
     1) Patterson, Terrell SO           2) Arnold, Ryan FR                
     3) Summa, Matt SR                  4) Albino, John SR                
  2 Platt Technical High School  'A'                   10:29.39  
     1) Zheng, Brian SR                 2) Pendersen, Jon SO              
     3) Phelan, Owen SO                 4) Wesson, Cooper SO              
  3 Bullard Havens  'A'                                10:37.33  
     1) Morrison, Alex JR               2) Lam, Brandon FR                
     3) Dawkins, Tevin FR               4) Figueroa, Tony JR              
  4 O-Brien Tech  'A'                                  10:39.54  
     1) Bronko, Jesse SO                2) Goncalves, Dylan SO            
     3) Decampos, Michael SO            4) Ricco, Charles JR              


   ***********************************************************************************************
                              PLATTSYS.COM 
   ***********************************************************************************************



Complete Meet Results (F)    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates