Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


10K Overall Results (F)     10K Division Results (F)     5K Overall Result (F)     5K Division Results (F)    


Lyme Research Alliances 10K Race Against Lyme
Top Male: 1. Ed Finnegan 2. Tim Jarica 3. John O`Brien 4. Danesh Persaud 5. Craig Tello
Top Female: 1. Shanna Miller 2. Toni Blanchard 3. Kristin Lamendola 4. Erika Songer 5. Karyn O`Brien
2015 Lyme Research Alliance 10K Road Race
Sunday April 26,2015 | Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com
Cove - Stamford CT - Sunny 50 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com


***********************************************************************************************
OVERALL RESULTS AT PLATTSYS.COM
***********************************************************************************************


Overall Male : Ed Finnegan Overall Female: Shanna Miller

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Ed Finnegan 49M M4049 Fairfield CT 39:22 6:20 1/4 330
2 Shanna Miller 30F F3039 Stamford CT 41:51 6:44 1/7 326
3 Tim Jarica 47M M4049 Canton 43:37 7:01 2/4 329
4 John O`Brien 30M M3039 New York NY 44:02 7:05 1/5 153
5 Toni Blanchard 20F F2029 Stamford CT 44:05 7:05 1/5 336
6 Kristin Lamendola 30F F3039 Greenwich CT 44:36 7:10 2/7 313
7 Danesh Persaud 20M M2029 Stamford CT 47:07 7:34 1/2 318
8 Craig Tello 30M M3039 Stamford CT 48:37 7:49 2/5 324
9 Yoav Stuller 40M M4049 Greenwich CT 50:09 8:04 3/4 334
10 Erika Songer 40F F4049 Trumbull CT 50:50 8:10 1/1 335
11 Karyn O`Brien 30F F3039 New York NY 50:59 8:12 3/7 317
12 Susan Wakefield 50F F5059 Fairfield CT 52:33 8:27 1/2 325
13 Danielle Rollins 30F F3039 White Plains NY 53:20 8:34 4/7 321
14 Thomas Izzo 30M M3039 Stamford CT 53:21 8:35 3/5 309
15 Cinthya Rivera 20F F2029 Stamford CT 53:38 8:37 2/5 320
16 Marlon Dale 37M M3039 Westport CT 56:34 9:06 4/5 327
17 Shaun Intriago 30M M3039 Stamford CT 56:55 9:09 5/5 308
18 Morgan Debelle Duplan 20F F2029 Milford CT 57:03 9:10 3/5 337
19 Louise Harpoth 30F F3039 Cos Cob CT 57:07 9:11 5/7 306
20 Carrie Carino 30F F3039 Shelton CT 57:42 9:17 6/7 302
21 John Pruchnicki 40M M4049 Naugatuck CO 57:43 9:17 4/4 319
22 Anthony Altomaro 20M M2029 Stamford CT 58:22 9:23 2/2 338
23 Mary Maslowski 30F F3039 Stamford CT 58:41 9:26 7/7 315
24 Shannon Savisky 23F F2029 Milford 59:46 9:37 4/5 322
25 Maureen Kapustynski 50F F5059 Darien CT 1:04:50 10:26 2/2 310
26 Bruce Small 50M M5059 Hamden CT 1:12:40 11:41 1/1 323
27 Catherine Kapustynski 20F F2029 Darien CT 1:21:08 13:03 5/5 311

10K Overall Results (F)     10K Division Results (F)     5K Overall Result (F)     5K Division Results (F)    

Top Male: 1. Ed Finnegan 2. Tim Jarica 3. John O`Brien 4. Danesh Persaud 5. Craig Tello

Top Female: 1. Shanna Miller 2. Toni Blanchard 3. Kristin Lamendola 4. Erika Songer 5. Karyn O`Brien

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates