Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


5K Race Results (F)     Fun Run/Walk Race Results (F)    


New Haven Rotaract Club 5K Road Race
Top Male: 1. Emerson Da Silva 2. Mike Scarpo 3. Connor Visnic 4. Mark Edwards 5. Foster Hall
Top Female: 1. Maria Iamonio 2. Jenni French 3. Karen Geil 4. Cindi Tiedemann 5. Amy Hosney
2015 New haven Rotaract 5k Road Race
Sunday Nov 8, 2015 - North Haven High School - North Haven, CT
Plattsys Timing @ plattsys.com - Partly Coudy - 52 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Emerson Da Silva Overall Female: Maria Iamonio

***************************************************
PLATTSYS 5K RESULTS
***************************************************


OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Emerson Da Silva 42M M4049 Danbury CT 18:54 6:05 1/6 1454
2 Mike Scarpo 28M M2029 Wallingford CT 18:58 6:06 1/5 1432
3 Connor Visnic 14M M0019 Orange CT 19:06 6:09 1/26 146
4 Mark Edwards 46M M4049 E haven CT 20:03 6:27 2/6 1420
5 Foster Hall 18M M0019 New Haven CT 20:26 6:34 2/26 122
6 Sebastian Formica 14M M0019 ORANGE CT 20:45 6:40 3/26 113
7 Manuel Leal 59M M5059 Danbury CT 21:23 6:53 1/5 1453
8 Paul Baldini 44M M4049 North haven CT 21:26 6:54 3/6 1440
9 Henry Hall 14M M0019 New Haven CT 21:34 6:56 4/26 121
10 Joe Brophy 15M M0019 New haven CT 21:43 6:59 5/26 100
11 Jeff Bracale 15M M0019 East Haven CT 21:56 7:03 6/26 20
12 Heath Leber 29M M2029 Bristol CT 23:55 7:41 2/5 111
13 Timothy Tiedemann 28M M2029 Milford CT 24:13 7:47 3/5 110
14 Chris Nicolia 15M M0019 Monroe CT 25:08 8:05 7/26 64
15 Colin Lori 12M M0019 Killingworth CT 25:14 8:07 8/26 1450
16 Sean Yankocy 14M M0019 Easton CT 25:35 8:14 9/26 74
17 Bruno Pasqualucci 54M M5059 Beacon Falls CT 26:01 8:22 2/5 34
18 Will Rotko 14M M0019 Orange CT 26:03 8:23 10/26 78
19 Keith Alviti 44M M4049 Guilford CT 26:06 8:24 4/6 29
20 Joshua Samaras 13M M0019 Milford CT 26:17 8:27 11/26 76
21 Jacob Crow 12M M0019 Orange CT 26:21 8:28 12/26 47
22 Maria Iamonio 29F F2029 North Haven CT 26:34 8:33 1/6 1460
23 Jenni French 51F F5059 Wallingford CT 26:42 8:35 1/6 148
24 David Adams 50M M5059 Wallingford CT 26:47 8:37 3/5 1467
25 Logan Adams 15M M0019 Wallingford CT 26:55 8:39 13/26 1466
26 Jack Brophy 17M M0019 New haven CT 26:56 8:40 14/26 99
27 Troy Ashkinos 11M M0019 Southport CT 27:02 8:42 15/26 11
28 Karen Geil 53F F5059 Branford CT 27:03 8:42 2/6 1461
29 Cindi Tiedemann 50F F5059 Wallingford CT 27:08 8:44 3/6 3
30 Chris Nelson 38M M3039 Hamden CT 27:09 8:44 1/3 1458
31 Jim Mathews 53M M5059 Wallingford CT 27:19 8:47 4/5 1433
32 Amy Hosney 46F F4049 Killingworth CT 27:23 8:48 1/11 32
33 Florie Bostyn 22F F2029 North Haven CT 27:52 8:58 2/6 152
34 Brian Smith 41M M4049 Derby CT 27:55 8:59 5/6 1411
35 Donna LaPaglia 47F F4049 New Haven CT 28:00 9:00 2/11 98
36 Tyler Rayburn 11M M0019 Fairfield CT 28:16 9:05 16/26 140
37 Trevor Biggart 28M M2029 E haven CT 28:33 9:11 4/5 1429
38 Meredith DelVecchio 27F F2029 New Haven CT 28:41 9:13 3/6 101
39 Diane Buonocore 28F F2029 North haven CT 28:41 9:13 4/6 36
40 Rachel Linkkila 37F F3039 Chaplin CT 29:03 9:20 1/8 1452
41 Olivia Zalinsky 10F F0019 Bethany CT 29:33 9:30 1/6 143
42 F Adams 46F F4049 Wallingford CT 30:07 9:41 3/11 1465
43 Nolan Picco 12M M0019 Thomaston CT 30:12 9:43 17/26 153
44 Kevin Goyen 47M M4049 East Hampton CT 30:13 9:43 6/6 33
45 John Caserta 36M M3039 North Haven CT 30:17 9:44 2/3 97
46 Livia Serrano 45F F4049 West haven CT 30:25 9:47 4/11 82
47 Rachael Crow 14F F0019 Orange CT 30:26 9:47 2/6 46
48 Joshua Crow 16M M0019 Orange CT 30:27 9:47 18/26 45
49 Pam Mauriella 53F F5059 BRanford CT 31:08 10:01 4/6 1463
50 Jobina Miller 36F F3039 Canterbury CT 31:19 10:04 2/8 1451
51 David Flynn 15M M0019 Milford CT 31:27 10:07 19/26 94
52 Travis Rayburn 12M M0019 Fairfield CT 31:36 10:10 20/26 141
53 Donna Nolan 25F F2029 Hamden CT 32:46 10:32 5/6 86
54 Jess Reed 35F F3039 Vernon CT 32:47 10:33 3/8 4
55 Samantha Alviti 45F F4049 Guilford CT 32:51 10:34 5/11 30
56 -- Zaiad 33M M3039 New haven CT 32:55 10:35 3/3 1464
57 Jason Turner 14M M0019 Milford CT 33:11 10:40 21/26 133
58 Katie Paolella 31F F3039 Branford CT 33:13 10:41 4/8 2
59 Gianni DiMartino 14M M0019 East Haven CT 33:17 10:42 22/26 39
60 Joseph Mineri 29M M2029 North Haven CT 33:31 10:47 5/5 1415
61 Paul Scarpa 50M M5059 Guilford CT 33:32 10:47 5/5 117
62 Julian Scarpa 12M M0019 Guilford CT 33:32 10:47 23/26 118
63 Wayne Moras 60M M6099 Orange CT 33:36 10:48 1/2 51
64 Barbara Liguori 43F F4049 Branford CT 33:39 10:49 6/11 12
65 Milena Ligouri 24F F2029 North Haven CT 33:43 10:51 6/6 1414
66 Louis Miner 14M M0019 North haven CT 33:49 10:53 24/26 1457
67 Kathleen Wettemann 44F F4049 Guilford CT 33:59 10:56 7/11 106
68 Landa Kuchachik 56F F5059 Orange CT 34:53 11:13 5/6 159
69 Tracy Norton 45F F4049 Seymour CT 35:33 11:26 8/11 138
70 Stephanie Bezerra 46F F4049 Hamden CT 35:42 11:29 9/11 1417
71 Anneke Doraz 42F F4049 North Haven CT 35:42 11:29 10/11 1419
72 Erica Samaras 14F F0019 Milford CT 35:43 11:29 3/6 77
73 Kevin Hurley 62M M6099 Wallingford CT 36:03 11:36 2/2 1412
74 Barbara Ciolino 53F F5059 Hamden CT 36:35 11:46 6/6 35
75 Marina Rodriquez 38F F3039 Hamden CT 37:07 11:56 5/8 1418
76 Jakob Sudhoff 13M M0019 Naugatuck CT 37:16 11:59 25/26 43
77 Denise Armstrong 39F F3039 Mystic CT 37:18 12:00 6/8 1462
78 Sarah Sudhoff 14F F0019 Naugatuck CT 37:30 12:04 4/6 42
79 GRace Defilippo 62F F6099 N Branford CT 37:44 12:08 1/2 1448
80 Jaime Lettien 38F F3039 E haven CT 37:54 12:11 7/8 1444
81 Juliana DiMartino 9F F0019 East Haven CT 37:57 12:12 5/6 38
82 Rose Mineri 60F F6099 North Haven CT 38:08 12:16 2/2 1416
83 Josh Norton 15M M0019 Seymour CT 47:48 15:23 26/26 137
84 Bridie Thompson 12F F0019 Trumbull CT 52:12 16:47 6/6 155
85 Gordana Thompson 47F F4049 Trumbull CT 52:18 16:49 11/11 154
86 Raynetta Ford 35F F3039 Bridgeport CT 52:25 16:52 8/8 158

5K Race Results (F)     Fun Run/Walk Race Results (F)    

Top Male: 1. Emerson Da Silva 2. Mike Scarpo 3. Connor Visnic 4. Mark Edwards 5. Foster Hall

Top Female: 1. Maria Iamonio 2. Jenni French 3. Karen Geil 4. Cindi Tiedemann 5. Amy Hosney

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates