Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Overall Race Results (F)     Division Race Results (F)    


8th Annual James Malaney Pharmacy Fun Run
Top Male: 1. Corey Robinson 2. Michael Paulin 3. Bruce Christensen 4. Christopher Jensen 5. Adam Vancisin
Top Female: 1. Heather Jones 2. Christina Lasto 3. Lindsay Fenton 4. Tess Morrissey 5. Grace Nardella
2016 James Malaney U Conn 4K Pharmacy Run
Sunday April 17, 2016 - U Conn - Storrs, CT
Plattsys Timing @ plattsys.com - Clear Skies- 65 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Corey Robinson Overall Female: Heather Jones

******************************************************************************************

PLATTSYS.COM OVERALl 4K RESULTS

******************************************************************************************

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Corey Robinson 26M M2039 Cambridge MA 14:35 5:51 1/36 82
2 Michael Paulin 23M M2039 Storrs CT 14:56 6:00 2/36 73
3 Bruce Christensen 48M M4099 Bolton CT 15:11 6:06 1/10 1418
4 Christopher Jensen 24M M2039 Newington CT 16:12 6:30 3/36 42
5 Adam Vancisin 18M M0019 Storrs CT 16:30 6:38 1/5 100
6 Andrew Pantasin 20M M2039 Storrs CT 16:48 6:45 4/36 72
7 Bennet Doughty 23M M2039 Winthrop ME 17:45 7:08 5/36 23
8 Kyle Lewis 22M M2039 Storrs CT 17:54 7:12 6/36 50
9 Heather Jones 23F F2039 New York NY 18:03 7:15 1/26 43
10 Daniel Fitzgerald 21M M2039 Storrs CT 18:08 7:17 7/36 28
11 Lyubo Hadzhiev 20M M2039 Storrs CT 18:20 7:22 8/36 35
12 Rob Mercier 21M M2039 Storrs CT 18:23 7:23 9/36 58
13 Raymond Tran 21M M2039 Ridgefield CT 18:27 7:25 10/36 99
14 Oliver Kim 22M M2039 Marblehead MA 18:33 7:27 11/36 1427
15 Daniel kilcoyne 30M M2039 New Haven CT 18:37 7:29 12/36 1410
16 Nicholas Labbadia 19M M0019 Storrs CT 19:01 7:39 2/5 45
17 Christopher Renzoni 26M M2039 Oxford CT 19:27 7:49 13/36 80
18 Christina Lasto 25F F2039 Oxford CT 19:35 7:52 2/26 47
19 Max Wildfever 20M M2039 Storrs CT 19:42 7:55 14/36 173
20 Angel Vicioso 20M M2039 Storrs CT 20:07 8:05 15/36 170
21 Gus Sanchez 53M M4099 Milford CT 20:16 8:09 2/10 85
22 Andrew Fratoni 21M M2039 Storrs CT 20:17 8:09 16/36 30
23 Ian Robinson 20M M2039 Guilford CT 20:18 8:10 17/36 1405
24 Lindsay Fenton 32F F2039 Manchester CT 20:28 8:14 3/26 1402
25 Tess Morrissey 21F F2039 Storrs CT 20:33 8:16 4/26 62
26 Grace Nardella 21F F2039 Storrs CT 20:42 8:19 5/26 68
27 Noah Sithambalam 20M M2039 Storrs CT 20:59 8:26 18/36 95
28 Andrew Aldenman 19M M0019 Chester CT 21:21 8:35 3/5 1408
29 Carter Janssen 20M M2039 Storrs CT 21:44 8:44 19/36 41
30 Kelly Chan 21F F2039 Ridgefield CT 21:46 8:45 6/26 14
31 Barry Nicholson 23M M2039 Storrs CT 22:09 8:54 20/36 69
32 Georgia Panagopoulos 57F F4099 Westerly RI 22:23 9:00 1/13 1409
33 Alan Tischbein 22M M2039 Storrs CT 22:39 9:06 21/36 98
34 Rebyna Sanchez 51F F4099 Milford CT 22:43 9:08 2/13 86
35 Melissa Pepin 47F F4099 Middletown CT 22:44 9:08 3/13 1407
36 Kristen Shevlin 21F F2039 Storrs CT 22:54 9:12 7/26 89
37 Anthony Renzoni 22M M2039 Oxford CT 22:57 9:14 22/36 81
38 Sarah Sapia 24F F2039 Storrs CT 23:12 9:20 8/26 87
39 Michael Nailor 38M M2039 Storrs CT 23:17 9:22 23/36 67
40 Rocco Elgar 49M M4099 Smithfield RI 23:32 9:28 3/10 1401
41 Shelley Opalski 51F F4099 Middletown CT 23:37 9:30 4/13 71
42 Linda Yang 21F F2039 Storrs CT 23:52 9:36 9/26 174
43 Jaclyn Landerer 21F F2039 -- CT 24:30 9:51 10/26 1428
44 Stephanie Cloutier 24F F2039 Billerica MA 24:37 9:54 11/26 15
45 Philip Bunick 66M M4099 Vernon CT 24:44 9:57 4/10 1419
46 Matt Mennucci 23M M2039 Manville RI 24:52 10:00 24/36 1422
47 Emily Cohen 22F F2039 Storrs CT 24:58 10:02 12/26 16
48 Liam Alfred 19M M0019 Storrs CT 25:07 10:06 4/5 1
49 Thomas Harrison 21M M2039 Storrs CT 25:11 10:08 25/36 37
50 Tara Borden 40F F4099 New London CT 26:19 10:35 5/13 9
51 Carl Salvati 63M M4099 North Haven CT 26:30 10:39 5/10 83
52 Jimmy Demayo 25M M2039 Coventry CT 26:34 10:41 26/36 1415
53 Ashley West 24F F2039 South Meriden CT 26:35 10:41 13/26 172
54 Nicholas Rabias 22M M2039 Storrs CT 27:40 11:08 27/36 79
55 Stephanie Brady 22F F2039 Storrs CT 27:40 11:08 14/26 1421
56 Paul Rendell 62M M4099 Hopkinton NH 28:35 11:30 6/10 1414
57 Kristina Gedutis 47F F4099 Brooklyn CT 28:35 11:30 6/13 1413
58 Karen Antonino 36F F2039 Milford CT 29:06 11:42 15/26 1404
59 Kyle Craig 21M M2039 Storrs CT 29:23 11:49 28/36 18
60 Steven Simon 40M M4099 Hackensack NJ 30:24 12:14 7/10 94
61 Ryan Antonino 36M M2039 Milford CT 33:09 13:20 29/36 1403
62 Kevin Maysonet 10M M0019 -- CT 37:44 15:10 5/5 1430
63 Luis Maysonet 40M M4099 -- CT 37:49 15:12 8/10 1429
64 Eileen Dirgo 54F F4099 Milford CT 42:19 17:01 7/13 22
65 Alli Levine 31F F2039 Brookline CT 42:23 17:03 16/26 48
66 Alex Levine 31M M2039 Brookline MA 42:25 17:04 30/36 49
67 Jennifer Reinhard 20F F2039 Storrs CT 44:20 17:50 17/26 1406
68 Sydney Perry 21F F2039 Storrs CT 44:21 17:50 18/26 75
69 Vinita Mistry 21F F2039 Storrs CT 44:21 17:50 19/26 59
70 Valari Banf 61F F4099 Manchester CT 44:27 17:53 8/13 1417
71 Sharon Giovenale 67F F4099 Storrs CT 44:28 17:53 9/13 33
72 Elizabeth Tencza 23F F2039 South Meriden CT 44:54 18:04 20/26 97
73 Julia Silverman 25F F2039 Westport CT 44:58 18:05 21/26 1416
74 Erin Emonds 21F F2039 Storrs CT 45:02 18:07 22/26 24
75 Jill Fitzgerald 52F F4099 Storrs CT 45:02 18:07 10/13 29
76 Zachary Munroe 29M M2039 Milford CT 45:02 18:07 31/36 66
77 Matt Malaney 22M M2039 Milford CT 45:02 18:07 32/36 52
78 Taylor Munroe 0F F0000 Chesire CT 45:04 18:08 1/4 64
79 Philip Hritcko 56M M4099 Storrs CT 45:05 18:08 9/10 39
80 Andrea Hubbard 60F F4099 Lebanon CT 45:06 18:08 11/13 40
81 Alan Seilhammer 60M M4099 Lebanon CT 45:11 18:10 10/10 88
82 Michael Greer 29M M2039 New haven CT 45:13 18:11 33/36 1426
83 David Grey 30M M2039 West haven CT 45:13 18:11 34/36 1425
84 Young Nelson 30F F2039 Brooklyn NY 45:14 18:12 23/26 1424
85 Noah Czarny 29M M2039 Brooklyn NY 45:14 18:12 35/36 1423
86 Danielle Erickson 0F F0000 Chesire CT 45:14 18:12 2/4 26
87 Michaila Emonds 21F F2039 Storrs CT 45:35 18:20 24/26 25
88 Kerry Emonds 43F F4099 S Glastonbury CT 45:35 18:20 12/13 1420
89 Jim Malaney 0M M0000 Milford CT 47:17 19:01 1/2 55
90 Erik Benway 31M M2039 Stratford CT 47:21 19:03 36/36 6
91 Geri Malaney 0F F0000 Milford CT 47:26 19:05 3/4 53
92 Karen Malaney 0F F0000 Milford CT 47:27 19:05 4/4 54
93 Cody Quinn 0M M0000 Milford CT 47:31 19:07 2/2 78
94 Karen Benway 63F F4099 Fairfield CT 47:34 19:08 13/13 4
95 Jackie Benway 32F F2039 Stratford CT 47:35 19:08 25/26 5

Overall Race Results (F)     Division Race Results (F)    

Top Male: 1. Corey Robinson 2. Michael Paulin 3. Bruce Christensen 4. Christopher Jensen 5. Adam Vancisin

Top Female: 1. Heather Jones 2. Christina Lasto 3. Lindsay Fenton 4. Tess Morrissey 5. Grace Nardella

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates