Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


5 Mile Race Results (F)     5 Mile Division Results (F)    


Bristol Shamrock 5 Mile Road Race
Top Male: 1. Jacob Johns 2. Christopher DeForest 3. Ryan O-Connor 4. David Ricciuti 5. Mike Pasqualicchio
Top Female: 1. Annmarie Tuxbury 2. Brittany Heninger 3. Elizabeth Genest 4. Sabrina Hanock 5. Sherri Odell
2016 Bristol Shamrock 2 Mile / 5 MIle Road Race
Saturday March 19, 2016 - Chippens Middle School - Bristol CT
Plattsys Timing @ plattsys.com - Overcast- Breezy - 42 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Jacob Johns Overall Female: Annmarie Tuxbury

***********************************************************************************************
5 MILE RESULTS AT PLATTSYS.COM
***********************************************************************************************


OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Jacob Johns 20M M2029 North Andover MA 27:25 5:29 1/19 1173
2 Annmarie Tuxbury 21F F2029 New Hartford CT 30:33 6:06 1/31 1350
3 Christopher DeForest 11M M1113 Terryville CT 30:37 6:07 1/4 1050
4 Brittany Heninger 27F F2029 Bristol CT 31:13 6:14 2/31 1343
5 Ryan O-Connor 35M M3039 Bristol CT 31:24 6:16 1/23 1341
6 David Ricciuti 40M M4049 Bristol Co 31:40 6:20 1/16 1259
7 Mike Pasqualicchio 20M M2029 Bristol CT 32:51 6:34 2/19 1239
8 Robbie Ouellette 42M M4049 Bristol CT 33:28 6:41 2/16 1351
9 David Buono 54M M5059 Unionivlle CT 33:51 6:46 1/36 1358
10 Ben Pare 39M M3039 Ellington CT 33:56 6:47 2/23 1354
11 Elizabeth Genest 25F F2029 Burlington CT 34:20 6:52 3/31 1338
12 Bryan Jorge 20M M2029 New Britain CT 34:35 6:55 3/19 1174
13 Henry Rowland 30M M3039 Avon CT 34:40 6:56 3/23 1266
14 Daniel Adams 14M M1419 Bristol CT 34:44 6:56 1/10 1002
15 Sabrina Hanock 14F F1419 Bristol CT 34:49 6:57 1/10 1367
16 Sherri Odell 30F F3039 Litchfield CT 34:53 6:58 1/33 1235
17 Joseph Vecchio 14M M1419 Burlington Co 34:53 6:58 2/10 1311
18 Michael Centoni 14M M1419 Bristol Ct 35:17 7:03 3/10 1035
19 Jack Thomas Grad 14M M1419 Burlington Ct 36:02 7:12 4/10 1161
20 Annaly Khanthaphixay 13F F1113 Bristol CT 36:05 7:13 1/2 1369
21 Mariah Mcphee 20F F2029 Bristol CT 36:15 7:15 4/31 1219
22 Cruz Zete 47M M4049 Meriden CT 36:25 7:17 3/16 1336
23 Joe Policarpio 40M M4049 Bristol CT 36:39 7:19 4/16 1247
24 Michael Scarborough 40M M4049 Burlington CT 36:42 7:20 5/16 1271
25 Erin Daly 20F F2029 Plainville CT 37:13 7:26 5/31 1046
26 Chris Smith 30M M3039 Wethersfield CT 37:18 7:27 4/23 1287
27 Orla Collens 41F F4049 Bristol CT 37:22 7:28 1/48 1331
28 Rob Reilly 50M M5059 Wayne NJ 37:29 7:29 2/36 1255
29 Jeffrey Dingwell 61M M6069 Bethlehem CT 37:39 7:31 1/13 1356
30 John DeForest 40M M4049 Terryville CT 37:47 7:33 6/16 1051
31 Tito Wiltsie 20M M2029 Bristol Ct 37:56 7:35 4/19 1327
32 Allison Bourgoin 24F F2029 Bristol CT 37:57 7:35 6/31 1353
33 Lucia Hanock 41F F4049 Bristol CT 37:58 7:35 2/48 1365
34 Micheal Washington 30M M3039 Unionville ct 38:09 7:37 5/23 1320
35 Rory Nunamacher 20M M2029 West hartford ct 38:10 7:38 5/19 1232
36 Lindsay Ford 20F F2029 West hartford ct 38:10 7:38 7/31 1070
37 Jason Pawlik 40M M4049 Bristol CT 38:11 7:38 7/16 1242
38 Ryan Gimpl 30M M3039 Bristol Ct 38:14 7:38 6/23 1159
39 Steven LaPorta 40M M4049 Thomaston Ct 38:16 7:39 8/16 1193
40 Ryan Broderick 30M M3039 Bristol Ct 38:16 7:39 7/23 1029
41 Mark Heller 50M M5059 Bristol CT 38:18 7:39 3/36 1167
42 Rena Eudy 31F F3039 West Hartford CT 38:33 7:42 2/33 1385
43 Rob Trottier 40M M4049 Bristol CT 38:40 7:44 9/16 1309
44 Ben Stafford 13M M1113 Bristol CT 38:40 7:44 2/4 1372
45 Jack Sirotnik 60M M6069 Milford ct 38:48 7:45 2/13 1286
46 GINGER KELLY 30F F3039 TORRINGTON Co 38:55 7:47 3/33 1179
47 Nick Trottier 14M M1419 Bristol CT 38:57 7:47 5/10 1308
48 Cassie Batinglio 13F F1113 Bristol CT 38:59 7:47 2/2 1366
49 Steve Schiller 59M M5059 New Britain CT 39:01 7:48 4/36 1339
50 Brian Le Suer 50M M5059 Hopkinton MA 39:23 7:52 5/36 1197
51 Brianna Hamel 14F F1419 Bristol CT 39:29 7:53 2/10 1166
52 Andrew Barton 50M M5059 Bristol CT 39:33 7:54 6/36 1011
53 Richard Barone 30M M3039 Bristol CT 39:39 7:55 8/23 1010
54 Joan Bosma 14F F1419 Farmington CT 40:07 8:01 3/10 1024
55 Bob Ward 70M M7099 Vernon Ct 40:29 8:05 1/2 1319
56 Frank Sesto 50M M5059 Bristol CT 40:35 8:07 7/36 1280
57 Christopher Roy 10M M0010 Bristol CT 40:35 8:07 1/1 1345
58 Matt Maynard 20M M2029 Bristol CT 40:37 8:07 6/19 1217
59 Jeffrey Sic 20M M2029 Plainville CT 40:40 8:08 7/19 1285
60 Richard Uluski 31M M3039 Cheshire CT 40:43 8:08 9/23 1374
61 Lisamarie Tarchini 20F F2029 Bristol Ct 40:45 8:09 8/31 1304
62 Frank Tavera 50M M5059 Bristol CT 40:49 8:09 8/36 1305
63 Angela Barton 14F F1419 Bristol CT 40:49 8:09 4/10 1012
64 Christine Brown 20F F2029 Watervliet NY 40:50 8:10 9/31 1030
65 Jeff Bemis 40M M4049 Farmington CT 41:09 8:13 10/16 1016
66 Reilly Sonstrom 20F F2029 Bristol CT 41:11 8:14 10/31 1291
67 Mike Schieb 30M M3039 Colebrook CT 41:30 8:18 10/23 1272
68 Andy Conklin 50M M5059 Burlington CT 41:41 8:20 9/36 1039
69 Nicole Wilson 30F F3039 Bristol Ct 41:41 8:20 4/33 1326
70 Melissa Liik 20F F2029 Easton CT 41:47 8:21 11/31 1201
71 Maura Talmadge 30F F3039 Harrison NY 41:51 8:22 5/33 1301
72 Melissa Ellis 30F F3039 Bristol ct 41:52 8:22 6/33 1058
73 Nancy Sesto 40F F4049 Bristol CT 42:04 8:24 3/48 1281
74 Scott Ewen 50M M5059 Terryville Ct 42:06 8:25 10/36 1063
75 Stephen Byrne 28M M2029 Waterford CT 42:09 8:25 8/19 1387
76 Mike Gozzo 54M M5059 Cheshire CT 42:12 8:26 11/36 1357
77 Emily Lindsley 19F F1419 Bristol CT 42:14 8:26 5/10 1373
78 Melanie Norton 20F F2029 Boston MA 42:14 8:26 12/31 1231
79 Allison Gunter 14F F1419 East Hartford CT 42:17 8:27 6/10 1164
80 Thom Shea 60M M6069 Woodbury Ct 42:21 8:28 3/13 1283
81 Mary-Liz Williams 50F F5059 West Hartford CT 42:24 8:28 1/19 1324
82 Ryan Biggs 11M M1113 Harwinton CT 42:35 8:31 3/4 1018
83 Jessica Stewart 40F F4049 Harwinton Ct 42:39 8:31 4/48 1299
84 Sheila Bassett 50F F5059 Cheshire ct 42:42 8:32 2/19 1014
85 Phil Livsey 50M M5059 Avon CT 42:47 8:33 12/36 1203
86 Christopher Soler 30M M3039 Shelton CT 42:55 8:35 11/23 1288
87 Nick Santorso 30M M3039 Cromwell CT 43:01 8:36 12/23 1269
88 Joe Santorso 30M M3039 Cromwell CT 43:01 8:36 13/23 1268
89 Heide Tarchini 50F F5059 Bristol CT 43:15 8:39 3/19 1303
90 Stephen Sterner 50M M5059 Plymout CT 43:19 8:39 13/36 1298
91 Heriberto Hernandez 50M M5059 Watertown CT 43:27 8:41 14/36 1168
92 Bobby Pirotta 26M M2029 Harwinton CT 43:28 8:41 9/19 1337
93 Doug Wiegert 50M M5059 Bristol CT 43:29 8:41 15/36 1322
94 Kerry Biggs 40M M4049 Harwinton CT 43:32 8:42 11/16 1017
95 Ally Mooney 40F F4049 Unionville CT 43:38 8:43 5/48 1226
96 Terry Camputaro 50F F5059 Woodbury CT 43:38 8:43 4/19 1033
97 Carolyn Caggiano 40F F4049 Bristol ct 43:52 8:46 6/48 1032
98 Jon Bossi 20M M2029 Bristol CT 43:59 8:47 10/19 1025
99 Rory Williams 14M M1419 West Hartford CT 44:05 8:49 6/10 1325
100 Nicole Malvezzi 30F F3039 Bristol CT 44:10 8:50 7/33 1210
101 Peter Rowland 30M M3039 Waterbury Ct 44:12 8:50 14/23 1267
102 Chris Porrini 30M M3039 Bristol Ct 44:16 8:51 15/23 1248
103 Susan Gilbert 40F F4049 Burlington ct 44:16 8:51 7/48 1158
104 Amber Schwarm 20F F2029 Bristol CT 44:28 8:53 13/31 1275
105 Emily Soler 30F F3039 Shelton CT 44:43 8:56 8/33 1289
106 Scott Drouin 20M M2029 Bristol CT 44:56 8:59 11/19 1056
107 Marly Saxton 40F F4049 HAMDEN ct 44:57 8:59 8/48 1270
108 Kristen Brault 20F F2029 Bristol CT 44:59 8:59 14/31 1028
109 Rob Ellis 30M M3039 Bristol ct 45:07 9:01 16/23 1059
110 Robert Woolley 30M M3039 Bristol Ct 45:09 9:01 17/23 1328
111 Bruce Hall 56M M5059 Unionville CT 45:11 9:02 16/36 1352
112 Joseph Franklin 17M M1419 Bristol CT 45:16 9:03 7/10 1368
113 Emily Deloge 18F F1419 Bristol CT 45:16 9:03 7/10 1349
114 Marianne Anderson 46F F4049 CT 45:20 9:04 9/48 1386
115 Stacy Levy 40F F4049 Wilton ct 45:29 9:05 10/48 1199
116 Katherine Stallfort 50F F5059 Wilton CT 45:29 9:05 5/19 1297
117 Carmine Sesto 20M M2029 Bristol CT 45:36 9:07 12/19 1279
118 Kelly O'Donnell 20F F2029 South Norwalk CT 45:37 9:07 15/31 1236
119 Rosemarie Nyborg 50F F5059 Plainville ct 45:40 9:08 6/19 1233
120 Jay Veillette 50M M5059 Middlebury CT 45:41 9:08 17/36 1313
121 Christopher Scotti 50M M5059 Berlin ct 45:48 9:09 18/36 1276
122 Jeannine Plaster 40F F4049 Bristol CT 45:53 9:10 11/48 1245
123 Andrew Sellinger 50M M5059 Bristol CT 46:02 9:12 19/36 1377
124 Ayme Gauthier 40F F4049 Burlington Ct 46:06 9:13 12/48 1153
125 Keirsten Hallet 40F F4049 Burlington ct 46:06 9:13 13/48 1165
126 Diane Foley 40F F4049 Burlington CT 46:07 9:13 14/48 1069
127 Richard Wong 42M M4049 Newington CT 46:09 9:13 12/16 1347
128 Mike Anthony 40M M4049 Bristol CT 46:09 9:13 13/16 1006
129 David Moon 50M M5059 Oviedo Fl 46:21 9:16 20/36 1225
130 Michael Pierce 30M M3039 Plainville CT 46:24 9:16 18/23 1244
131 Carin Bakulski 20F F2029 Bristol ct 46:27 9:17 16/31 1009
132 Samantha Mahoney 20F F2029 New Britain CT 46:28 9:17 17/31 1206
133 Heath Sheehan 30M M3039 Naugatuck CT 46:28 9:17 19/23 1284
134 John Etter 40M M4049 Southington Ct 46:38 9:19 14/16 1061
135 Stephanie Shaughnessy 40F F4049 New Fairfield Co 46:44 9:20 15/48 1282
136 Brandie Schieb 36F F3039 Alexandria VA 46:55 9:23 9/33 1362
137 Ben Mattheis 60M M6069 Cheshire CT 46:58 9:23 4/13 1169
138 Dean Fippinger 60M M6069 Bristol CT 47:05 9:25 5/13 1067
139 Kristen Ford 39F F3039 Westbrook CT 47:09 9:25 10/33 1371
140 Kelly Neumann 20F F2029 Burlington CT 47:13 9:26 18/31 1229
141 Jennifer Blaschke 26F F2029 Thomaston CT 47:17 9:27 19/31 1383
142 Liz Morfis 40F F4049 Plantsville CT 47:19 9:27 16/48 1227
143 Francesco Cancellieri 30M M3039 New Hartford CT 47:25 9:29 20/23 1034
144 Anne Oeldorf-Hirsch 30F F3039 Glastonbury CT 47:26 9:29 11/33 1237
145 Karen Browning 40F F4049 Torrington CT 47:26 9:29 17/48 1031
146 David MacDonald 60M M6069 Bristol CT 47:29 9:29 6/13 1205
147 Ken Neumann 50M M5059 Burlington CT 47:30 9:30 21/36 1230
148 Jamie Kenny 14F F1419 South Windsor CT 47:44 9:32 8/10 1180
149 Scott Kennedy 40M M4049 Plantsville CT 47:51 9:34 15/16 1378
150 Kristin Kievit 50F F5059 Farmington CT 47:51 9:34 7/19 1183
151 Shannon Flynn 40F F4049 Hamden CT 47:55 9:35 18/48 1068
152 Amy Lenoce 40F F4049 Durham ct 47:58 9:35 19/48 1198
153 Rebecca Remeika 30F F3039 Northfield CT 48:00 9:36 12/33 1257
154 Jon Sahlin 39M M3039 Bristol CT 48:03 9:36 21/23 1379
155 Allison Martel 14F F1419 Bristol ct 48:09 9:37 9/10 1213
156 Amy Douglas 49F F4049 Unionville CT 48:17 9:39 20/48 1375
157 Kathryn Lanesey 30F F3039 Wolcott CT 48:27 9:41 13/33 1190
158 Theresa Kenny 50F F5059 South Windsor CT 48:28 9:41 8/19 1181
159 Jeffrey Verbickas 30M M3039 Torrington ct 48:31 9:42 22/23 1315
160 Brittany Mills 20F F2029 Bristol CT 48:35 9:43 20/31 1223
161 Jennifer Lindner 30F F3039 Plantsville CT 48:37 9:43 14/33 1202
162 Marilyn Quinlan 55F F5059 Canton CT 48:42 9:44 9/19 1370
163 Jenna Curren 30F F3039 Terryville CT 48:45 9:45 15/33 1044
164 Christine Reeves 40F F4049 Terryville CT 48:59 9:47 21/48 1253
165 Matthew Traber 30M M3039 Storrs CT 49:02 9:48 23/23 1307
166 Maria Keyworth 47F F4049 Bristol CT 49:02 9:48 22/48 1340
167 Samantha Verbickas 30F F3039 Torrington ct 49:15 9:51 16/33 1316
168 Gina Rodriguez 32F F3039 Unionville CT 49:16 9:51 17/33 1376
169 Cadia Giansanti 50F F5059 Torrington ct 49:17 9:51 10/19 1157
170 Amber Kilmer 20F F2029 Torrington CT 49:23 9:52 21/31 1184
171 Katharine Matula 40F F4049 Watertown ct 49:27 9:53 23/48 1216
172 Ron Seguljic 59M M5059 Unionville CT 49:35 9:55 22/36 1335
173 Lisa Crowley 40F F4049 Bristol Ct 49:36 9:55 24/48 1043
174 Dave Johns 50M M5059 North Andover MA 49:43 9:56 23/36 1172
175 Laurie Funk 40F F4049 Bristol Ct 49:45 9:57 25/48 1152
176 Jolene Piscetello 38F F3039 South Windsor CT 49:47 9:57 18/33 1380
177 Kathleen Boccia 20F F2029 Glastonbury CT 49:48 9:57 22/31 1019
178 Ben Goodwin 14M M1419 Bristol CT 49:50 9:58 8/10 1160
179 Spencer Malley 14M M1419 Bristol CT 49:50 9:58 9/10 1209
180 Sophia Grant 40F F4049 Burlington CT 49:51 9:58 26/48 1162
181 Jill Ahern 60F F6069 West Hartford CT 49:55 9:59 1/3 1004
182 Phil Kenyon 60M M6069 Farmington ct 49:55 9:59 7/13 1182
183 Mandy Mattheis 40F F4049 Bristol CT 50:07 10:01 27/48 1384
184 David Lewis 50M M5059 Waterbury Ct 50:09 10:01 24/36 1200
185 Marc Audet 60M M6069 Bristol CT 50:09 10:01 8/13 1008
186 John Adams 50M M5059 Granby CT 50:15 10:03 25/36 1003
187 Mindy Demarest 30F F3039 Bristol Ct 50:16 10:03 19/33 1052
188 Taylor LaRese 20F F2029 Bristol CT 50:17 10:03 23/31 1194
189 Sandy Micari 46F F4049 Burlington CT 50:24 10:04 28/48 1333
190 Stacey Micari 41F F4049 Burlington CT 50:24 10:04 29/48 1332
191 Michelle Vecchio 40F F4049 Burlington CT 50:31 10:06 30/48 1312
192 Gale Rich 40F F4049 Burlington CT 50:31 10:06 31/48 1260
193 Frances Pattavina 50F F5059 East Haddam CT 50:49 10:09 11/19 1240
194 Nicolas Lattarulo 11M M1113 Southbury CT 50:59 10:11 4/4 1195
195 Samantha Cloutier 20F F2029 Bristol Co 51:06 10:13 24/31 1038
196 Shelley Olm 50F F5059 Pomfret Center CT 51:10 10:14 12/19 1238
197 Laura DaSilva 50F F5059 Bristol Co 51:14 10:14 13/19 1047
198 Geri-Ann Ristow 40F F4049 Middletown CT 51:16 10:15 32/48 1264
199 Kristina Bossi 20F F2029 West Hartford CT 51:20 10:16 25/31 1026
200 Nicki Remeika 50F F5059 Cromwell CT 51:27 10:17 14/19 1256
201 Tara Borden 40F F4049 New London CT 51:28 10:17 33/48 1022
202 Joseph Bell 20M M2029 Bristol CT 51:40 10:20 13/19 1015
203 Dan Bailey 56M M5059 Bristol CT 51:49 10:21 26/36 1361
204 Martha Lojzim 50F F5059 Bristol ct 51:52 10:22 15/19 1204
205 John Moscariello 50M M5059 Prospect CT 52:00 10:24 27/36 1228
206 Bianca Plourde 30F F3039 Enfield CT 52:00 10:24 20/33 1246
207 Thomas Fenn 50M M5059 Glastonbury Ct 52:11 10:26 28/36 1065
208 Hope Sttanford 40F F4049 Bristol CT 52:11 10:26 34/48 1300
209 Lisa Attle 40F F4049 Bristol co 52:12 10:26 35/48 1007
210 Chester Lau 50M M5059 West hartford Ct 52:22 10:28 29/36 1196
211 Antoine Charest 20M M2029 Terryville Ct 52:22 10:28 14/19 1037
212 Jodi Book 40F F4049 Wolcott Ct 52:25 10:29 36/48 1021
213 Karen Dunn 30F F3039 Waterbury CT 53:06 10:37 21/33 1057
214 Erica Buchanan 45F F4049 Burlington CT 53:09 10:37 37/48 1334
215 Michele LaBerge 40F F4049 Burlington CT 53:09 10:37 38/48 1188
216 Daniel Sonstrom 50M M5059 Bristol CT 53:11 10:38 30/36 1290
217 Valorie Krzanowski 14F F1419 Suffield ct 53:17 10:39 10/10 1187
218 William Ullmann 60M M6069 East Granby CT 53:38 10:43 9/13 1310
219 Debra Fox 40F F4049 Burlington CT 54:06 10:49 39/48 1071
220 Cady Conklin 50F F5059 Burlington CT 54:06 10:49 16/19 1040
221 Jennifer Dean 30F F3039 Winsted CT 54:13 10:50 22/33 1048
222 Erica Fox 30F F3039 Bristol CT 54:23 10:52 23/33 1072
223 Amy Schmelder 30F F3039 Bristol CT 54:25 10:53 24/33 1273
224 Charles Wiegert 20M M2029 Bristol CT 54:26 10:53 15/19 1321
225 Andy Wyzga 50M M5059 Plainville CT 54:58 10:59 31/36 1330
226 Donna Langer 40F F4049 Burlington ct 54:59 10:59 40/48 1191
227 Amy Boisvert 40F F4049 Watertown CT 55:08 11:01 41/48 1020
228 Rebecca Geissler 41F F4049 Higganum CT 55:09 11:01 42/48 1363
229 Kirk Allen 40M M4049 Bristol Ct 55:24 11:04 16/16 1005
230 Mark Rouleau 60M M6069 Bristol CT 55:25 11:05 10/13 1265
231 Robin Fecso 30F F3039 Simsbury CT 55:59 11:11 25/33 1064
232 Melixa Rinaldi 30F F3039 Bristol Ct 56:00 11:12 26/33 1262
233 Michael Nguyen 18M M1419 Bristol CT 56:10 11:14 10/10 1348
234 Michael Krzanowski 20M M2029 Suffield ct 56:11 11:14 16/19 1186
235 Kelly Ashton 39F F3039 Burlington CT 56:31 11:18 27/33 1382
236 Erin Keller 40F F4049 Southington Co 56:31 11:18 43/48 1178
237 Debra Keller 50F F5059 Southington CT 56:31 11:18 17/19 1177
238 Felicia Genca 30F F3039 West hartford CO 56:34 11:18 28/33 1155
239 Jan Gatzuras 58F F5059 Bristol CT 56:35 11:19 18/19 1355
240 Thomas Holman 60M M6069 East Hampton ct 56:50 11:22 11/13 1170
241 Richard Schnitzler 50M M5059 Collinsville CT 56:51 11:22 32/36 1274
242 Kathleen Stalk 60F F6069 West Hartord ct 56:52 11:22 2/3 1296
243 Valerie Fenn 40F F4049 Glastonbury Ct 57:18 11:27 44/48 1066
244 Sharon Vocke 50F F5059 Southington CT 58:38 11:43 19/19 1317
245 Peter Gentile 30F F3039 Bristol Ct 58:39 11:43 29/33 1156
246 Kristin McPeck 30F F3039 Bristol Ct 58:39 11:43 30/33 1218
247 James Joyce 50M M5059 Bristol Ct 59:04 11:48 33/36 1175
248 Mason Joyce 20M M2029 Bristol Ct 59:05 11:49 17/19 1176
249 Elizabeth Hayward 49F F4049 Berlin CT 59:09 11:49 45/48 1364
250 Kayla Aamoth 20F F2029 East Hartford CT 59:23 11:52 26/31 1001
251 Kayla Downey 30F F3039 Shelton CT 59:25 11:53 31/33 1055
252 Megan Meeker 20F F2029 Watertown CT 59:25 11:53 27/31 1220
253 David Piasecki 20M M2029 Burlington CT 59:27 11:53 18/19 1243
254 Sarah Mccurdy 37F F3039 Dayville CT 1:00:26 12:05 32/33 1359
255 Evelyn Crandell 40F F4049 New milford ct 1:00:38 12:07 46/48 1042
256 Ed Vreeland 50M M5059 Patterson NY 1:00:39 12:07 34/36 1318
257 Adriana Pujols 40F F4049 Naugatuck Ct 1:00:45 12:09 47/48 1249
258 Jessica Velez 20F F2029 Naugatuck Ct 1:00:45 12:09 28/31 1314
259 Joe Jandreau 52M M5059 Bristol CT 1:01:03 12:12 35/36 1360
260 Richard Zbrozek 69M M6069 Berlin CT 1:01:16 12:15 12/13 1342
261 Shirley Dougherty 60F F6069 Burlington CT 1:02:57 12:35 3/3 1154
262 Bryan Jorge 20M M2029 New Britain CT 1:02:58 12:35 19/19 151
263 Curt Blood 50M M5059 West Hartford Ct 1:04:24 12:52 36/36 39
264 Caitlyn Keller 26F F2029 Bristol CT 1:05:03 13:00 29/31 1381
265 Liz Thibault 20F F2029 Bristol CT 1:07:56 13:35 30/31 1306
266 Taylor Deely 20F F2029 Bristol CT 1:07:56 13:35 31/31 1049
267 David Williams 60M M6069 West Hartford CT 1:08:43 13:44 13/13 1323
268 Steph Makar 40F F4049 East Hartford CT 1:10:50 14:10 48/48 1207
269 Heather Elsinger 30F F3039 New Britain Co 1:11:34 14:18 33/33 1060
270 Kathleen Scotti 70F F7099 W-Hartford CT 1:15:29 15:05 1/1 1277
271 Edward Regner 70M M7099 Torrington CT 1:33:33 18:42 2/2 1254

5 Mile Race Results (F)     5 Mile Division Results (F)    

Top Male: 1. Jacob Johns 2. Christopher DeForest 3. Ryan O-Connor 4. David Ricciuti 5. Mike Pasqualicchio

Top Female: 1. Annmarie Tuxbury 2. Brittany Heninger 3. Elizabeth Genest 4. Sabrina Hanock 5. Sherri Odell

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates