Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Boys Meet Results (F)     Girls Meet Results (F)     Dual Meet Scores (F)    

Merrimack Valley Conference Indoor Meet
Merrimack Valley Conference Track & Field Meet
Boston University - Boston, Mass - Thursday Jan 7,2016
Timing & Results by Platt Systems


Merrimack Valley Conference Track & Field Meet Boston University - Boston, Mass - Thursday Jan 7,2016 Timing & Results by Platt Systems ******************************************************************* PLATTSYS.COM BOYS RESULTS ****************************************************************** Boys 55 Meter Dash ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Section 1 1 120 Steven Jackson SR Central Cath 6.87 2 356 Malik Diaz SO Lowell 6.99 3 359 Anthony Doung SO Lowell 7.22 4 Sam Panagiotopoulo SO Lowell 7.45 5 154 Jacob Coombes SO Chelmsford 7.50 6 126 Davonn Smith SO Central Cath 7.58 Section 2 1 382 Bobby Panagiotopou SR Lowell 7.03 2 128 Mathias Villafane SO Central Cath 7.04 3 123 David Onyemen JR Central Cath 7.22 4 129 Mykhel Walker SR Central Cath 7.33 5 Brett LePoer SO Lowell 7.41 6 170 Tyler Kenney SO Chelmsford 7.43 Section 3 1 5 Jeremy Chan JR Andover 6.95 2 11 Pat Dennehy SO Andover 7.14 3 Jariel Herandez JR Haverhill 7.17 4 552 Tyler Glendon FR North Andove 7.18 5 559 Trevor Nassar FR North Andove 7.32 6 280 Andrew Terrero JR Haverhill 7.53 7 David Carrero FR Haverhill 7.77 Section 4 1 21 Kyle McCarthy SR Andover 7.09 2 15 Jake Lansberry SR Andover 7.13 3 12 Alexandros Giannak JR Andover 7.15 4 258 Sean Glass FR Haverhill 7.24 5 590 Danny Holman SR North Andove 7.34 6 Daniel Flaherty SR North Andove 7.46 7 579 Stefan Kitabjian SO North Andove 7.54 Section 5 1 469 Josh Kuffoh FR Tewksbury Me 7.38 2 305 Jomar Batista SO Lawrence 7.49 3 53 Ryan Copson SO Billerica 7.60 4 332 Jose Jimenez SR Lawrence 7.83 5 472 Roy Mallach JR Tewksbury Me 7.85 6 344 Joraldy Vasquez SR Lawrence 7.86 7 80 Ryan Purdy SR Billerica 7.90 Section 6 1 474 Kyle McFadyen SR Tewksbury Me 7.05 2 324 Lenny Then JR Lawrence 7.10 3 312 Randy Reyes SO Lawrence 7.13 4 453 Matt Cahill FR Tewksbury Me 7.47 5 Nolan Kavanaugh SO Tewksbury Me 7.50 6 Michael Oconnell FR Billerica 8.45 Section 7 1 439 Peter Kwakye SO Methuen 6.85 2 Steve Lopez SR Dracut 7.18 3 435 Matt Fahey SO Methuen 7.50 4 410 Zack Muller SR Methuen 7.69 5 236 Zackary Walton FR Dracut 7.76 6 208 Jason Chenevert SR Dracut 8.03 Section 8 1 230 Lucas Spicer SR Dracut 6.98 2 437 Jaikus Gratereaux SO Methuen 7.30 3 418 Quinn Donovan JR Methuen 8.00 Boys 300 Meter Dash ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Section 1 1 108 Lukas Blythe JR Central Cath 36.57 2 375 Sean Keene SR Lowell 37.22 3 163 Walker Horton SR Chelmsford 38.68 4 392 Billy Somboune SR Lowell 39.83 5 117 Pietro Fina JR Central Cath 40.89 6 151 Kyler Brown JR Chelmsford 41.56 Section 2 1 352 Thomas Cannon SO Lowell 37.52 2 351 Mike Akon SO Lowell 39.19 3 112 Ty Donatio SO Central Cath 39.50 4 111 Jake Delaney SO Central Cath 39.79 5 175 Peter Miller SO Chelmsford 46.07 Section 3 1 18 Andrew Lucia JR Andover 36.59 2 33 Jeremy Travaglini JR Andover 36.95 3 275 George Papoulis SR Haverhill 37.08 4 572 Stephen Stabile JR North Andove 38.10 5 283 Tom Tretter SR Haverhill 40.52 Section 4 1 13 Ray Gorzela SR Andover 37.01 2 595 Kyle Salois SR North Andove 39.97 3 Colum Obrien FR Haverhill 41.17 4 23 Dean Miller FR Andover 41.95 5 Dan Garrity JR Haverhill 42.60 Section 5 1 56 Felipe Freitas SR Billerica 36.97 2 Gilberto Oliviera SR Billerica 39.01 3 458 Paul Farias JR Tewksbury Me 39.31 4 330 Boris Hernandez SR Lawrence 41.25 5 454 Connor Callahan SR Tewksbury Me 41.92 6 311 Ruben Morillo SO Lawrence 42.14 Section 6 1 51 Mike Cianci SR Billerica 42.31 2 64 David LaPusata SR Billerica 42.65 3 Waldy Tejeda SR Lawrence 42.67 4 459 RJ Florino FR Tewksbury Me 42.70 5 Cameron Legvold SO Tewksbury Me 44.67 Section 7 1 402 Kendrick Denose SR Methuen 38.94 2 Nate Ceballos JR Methuen 39.24 3 Steve Pelletier SR Dracut 39.73 4 Dracut Unknown Dracut 39.99 5 Jamie Hodgdon SO Dracut 40.79 Section 8 1 441 Xavier Ortiz SO Methuen 39.49 2 406 Ryan Hamilton SR Methuen 39.55 3 Tim Cahill SR Dracut 40.35 Boys 600 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Section 1 1 389 Anthony Rodriguez JR Lowell 1:27.82 2 397 Jonathan Valenzuel SR Lowell 1:29.38 3 390 Vijeit Ros JR Lowell 1:32.39 4 113 Calvin Driscoll JR Central Cath 1:33.27 5 Ben Rossano JR Chelmsford 1:33.97 6 118 Jared Gillis FR Central Cath 1:35.80 7 119 William Inirio SR Central Cath 1:35.89 8 110 Justin Dansereau JR Central Cath 1:37.60 9 159 Alex Hargett SO Chelmsford 1:37.73 10 168 Ryan Kelly SR Chelmsford 1:38.29 11 365 Ian Ford-Hunt SO Lowell 1:38.50 Section 2 1 262 Ryan Hunt SR Haverhill 1:29.39 2 29 Ben Riley JR Andover 1:29.47 3 585 Dimitri Brachos SR North Andove 1:31.17 4 576 Luke DiSalvo SO North Andove 1:31.40 5 269 Jackson McLaughlin JR Haverhill 1:36.11 6 270 Matthew Milne SO Haverhill 1:36.37 7 554 John Kooken FR North Andove 1:37.80 8 599 Matthew Winslow SR North Andove 1:43.89 9 20 Aidan McBride FR Andover 1:44.34 10 Matt Travaglini FR Andover 1:47.17 11 1 Colby Agostino SO Andover 1:47.24 Section 3 1 75 Roshan Nair SR Billerica 1:31.03 2 343 Fabian Tineo SR Lawrence 1:31.64 3 Iman Grullon SR Lawrence 1:34.99 4 485 Johnathan Zurawski JR Tewksbury Me 1:41.68 5 62 Reeves Kenney FR Billerica 1:43.18 6 309 Nathan Garcia SO Lawrence 1:44.08 7 Alex Papageorgiou SO Tewksbury Me 1:46.17 8 Nick Borges SO Tewksbury Me 1:46.23 9 81 Roshan Ravi FR Billerica 1:46.63 Section 4 1 412 Eric Rosario SR Methuen 1:28.21 2 401 Hanoi Campusano SR Methuen 1:31.88 3 226 James Petrocchi SR Dracut 1:33.48 4 404 Jared Fili SR Methuen 1:34.84 5 Patrick Dohrety SR Dracut 1:35.68 6 201 Connor Beaumont SR Dracut 1:37.43 7 407 Matt Holden SR Methuen 1:38.38 8 229 Colin Sargent SO Dracut 1:43.45 Boys 1000 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Section 1 1 John Mieszcnzanski SO Chelmsford 2:45.55 2 380 Martin Mungai SO Lowell 2:46.43 3 366 Chris Galarza SO Lowell 2:47.50 4 164 David Ibrahim JR Chelmsford 2:47.73 5 369 Nasir Gibson SO Lowell 2:50.56 6 372 Juan Carlos Gonzal SO Lowell 2:54.09 7 131 Michael Blanchard FR Central Cath 3:00.40 8 379 Isaiah Molina FR Lowell 3:02.29 9 137 Liam Manchinton SR Central Cath 3:07.98 10 Max Higson SR Chelmsford 3:08.92 11 141 Kenny Severino SR Central Cath 3:09.19 12 398 Ian Kiuna FR Lowell 3:10.68 13 187 Jason Shin JR Chelmsford 3:12.22 14 133 William Cyr SO Central Cath 3:22.72 15 132 Thomas Cyr SO Central Cath 3:27.07 Section 2 1 Nick Backsai JR Andover 2:48.68 2 279 Troy Sliney JR Haverhill 2:51.79 3 284 Aidan Wertz JR Haverhill 2:52.06 4 250 Connor Alessi FR Haverhill 2:55.08 5 30 Jack Schleifer SR Andover 2:55.87 6 LongQuan Bach JR Andover 2:55.91 7 289 Kiernan Simes SO Haverhill 2:57.69 8 Ruairi Ocearuil SR North Andove 2:58.20 9 564 Tyler Fournier JR North Andove 2:58.93 10 1 Colby Agostino SO Andover 3:01.81 11 John Marotta SO Andover 3:06.36 12 558 Andrew Muir FR North Andove 3:07.68 13 257 Will Gilmore JR Haverhill 3:10.30 14 553 Justin Holland FR North Andove 3:10.57 15 573 Sean Steinberg JR North Andove 3:11.61 16 Kevin Xu SO Andover 3:14.38 17 555 Raj Koorapaty FR North Andove 3:15.22 Section 3 1 337 Marino Pimentel SR Lawrence 2:56.72 2 481 Will Timmons SO Tewksbury Me 2:58.52 3 482 Sam Traynor SR Tewksbury Me 3:00.74 4 461 Mike Flynn SO Tewksbury Me 3:02.06 5 306 Eddie Castro SO Lawrence 3:02.36 6 463 Ben Forest JR Tewksbury Me 3:07.31 7 Casey Ryan FR Tewksbury Me 3:07.57 8 478 Josh Pelletier SO Tewksbury Me 3:10.15 9 Sammuel Morin FR Billerica 3:12.17 10 83 Dylan Walker FR Billerica 3:15.02 Section 4 1 215 Jacob Gaudette SR Dracut 2:39.30 2 417 Fernando Damota JR Methuen 2:40.90 3 Josh Rogato JR Methuen 2:55.78 4 Nick Supernaunt SO Dracut 2:56.32 5 Nick Spina SO Methuen 3:03.90 6 223 Spencer McKinnon SR Dracut 3:06.15 7 Alex Ellis SO Methuen 3:12.98 8 426 Anthony Rodriquez JR Methuen 3:18.19 9 239 Noah White SR Dracut 3:21.20 Boys 1 Mile Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Section 1 1 386 Chris Polanco JR Lowell 4:39.46 2 354 David Crueger-Cain SR Lowell 4:42.60 3 367 Chris Gendron SR Lowell 4:43.90 4 135 Evan Fagan SO Central Cath 4:45.61 5 Alex Imperillo JR Chelmsford 4:50.56 6 139 Colby Merrill SO Central Cath 5:06.97 7 395 Christian Torres SR Lowell 5:10.08 8 134 Alex Dieker SR Central Cath 5:20.18 9 143 Benjamin Wetherbee SO Central Cath 5:20.28 10 Tyson Santos SR Lowell 5:21.79 11 Kyle Hodge SR Lowell 5:23.84 12 Colin Obrien SO Chelmsford 5:26.87 13 161 Brian Holland SR Chelmsford 5:27.28 14 191 Evan Wang FR Chelmsford 5:27.81 15 153 Peter Cassels JR Chelmsford 5:43.07 Section 2 1 Rob Pineault SR Andover 4:47.48 2 Daniel Kenney JR North Andove 4:58.28 3 260 Mark Hanedanian JR Haverhill 4:59.72 4 597 Matt Tabola SR North Andove 5:01.26 5 285 Connor Wertz JR Haverhill 5:01.78 6 266 Keith May FR Haverhill 5:01.87 7 581 Nick Long SO North Andove 5:02.76 8 36 Geoff Warne SR Andover 5:02.98 9 588 JJ Ferres SR North Andove 5:03.13 10 580 Max Litster SO North Andove 5:03.70 11 35 Luis Velasco JR Andover 5:05.51 12 4 Ryan Case JR Andover 5:10.12 13 560 Ryan Drew JR North Andove 5:10.88 14 34 Matt Tringali SR Andover 5:12.39 15 38 Marc Yebra SR Andover 5:13.17 16 272 Brian Nguyen SO Haverhill 5:32.40 17 Jacob Valenti SO Haverhill 5:34.70 18 276 Chris Sanders JR Haverhill 5:52.56 Section 3 1 462 Rory Foley SR Tewksbury Me 4:59.10 2 456 Jacob Cofer JR Tewksbury Me 5:01.35 3 Steven Obrien SR Billerica 5:03.98 4 460 Keegan Flynn JR Tewksbury Me 5:04.79 5 464 Joey Forest SO Tewksbury Me 5:05.43 6 455 Patrick Carleton SO Tewksbury Me 5:19.19 7 304 Alex Barreras SO Lawrence 5:21.65 8 Lucas Gondola FR Tewksbury Me 5:38.24 9 Conor Murphy FR Billerica 5:41.30 10 300 Jeffrey Almanzar FR Lawrence 5:44.81 11 86 Mike Williams FR Billerica 5:46.11 12 84 Kevin Wallin SR Billerica 5:49.19 13 313 Jeremy Taveras SO Lawrence 6:02.69 Section 4 1 Jake St.Onge SO Methuen 4:43.53 2 235 Steven Verras SR Dracut 4:49.06 3 603 Eric Salvo FR Methuen 5:12.40 4 431 Alan Cook SO Methuen 5:18.69 5 202 Michael Borovich SR Dracut 5:30.83 6 425 John Privitera JR Methuen 5:41.57 7 Sam Flint FR Methuen 5:41.60 8 210 Kevin Cox FR Dracut 6:05.49 Boys 2 Mile Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Section 1 1 466 Mario Fuchu SR Tewksbury Me 9:56.47 2 350 Tom Abraham SR Lowell 10:02.85 3 194 Brian Wilson SR Chelmsford 10:12.43 4 567 Patrick Kitchen JR North Andove 10:20.94 5 10 Vikram Daesety JR Andover 10:22.54 6 136 Cameron Leonard SO Central Cath 10:28.40 7 157 Peter Gerenz JR Chelmsford 10:34.56 8 591 Yash Jagtap SR North Andove 10:39.45 9 Michael Carnazzo SR Lowell 10:42.69 10 471 Joey MacNeil JR Tewksbury Me 10:50.66 11 388 David Ro SO Lowell 10:54.09 12 John Burgess SR Haverhill 10:54.30 13 16 Kevin Larney JR Andover 10:55.64 14 Matt Cahill JR Dracut 11:00.52 15 26 Evan Paige JR Andover 11:02.65 16 Sam Cook SO Methuen 11:02.89 17 424 Dom Privitera JR Methuen 11:06.42 18 224 Evan Paul JR Dracut 11:09.01 19 52 Dylan Coppinger JR Billerica 11:16.71 20 Ruben Santa Waldro SR Haverhill 11:17.00 21 Shane Murhpy JR Billerica 11:20.03 22 Matt Terrero JR Haverhill 11:36.92 23 448 Jacob Yirrell SO Methuen 11:40.69 24 574 Jack Conrad SO North Andove 11:43.52 25 479 Kyle Puleo SR Tewksbury Me 11:44.60 26 Christian Lantingu JR Lawrence 12:06.34 27 138 John Matthews SO Central Cath 12:25.52 Boys 55 Meter Hurdles ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 121 Zachary Kryzynski SR Central Cath 8.23 2 114 Andrew Duchemin SR Central Cath 8.41 3 360 Shaymus Dunn SR Lowell 9.34 4 127 TJ Vaughan JR Central Cath 9.52 5 373 Jose Guzman SO Lowell 9.91 6 374 Ethan Imasogie SO Lowell 10.19 7 169 Ethan Kempner FR Chelmsford 10.71 8 155 Mitchell Craven SO Chelmsford 10.73 Section 2 1 107 Conor Abraham SR Central Cath 8.37 2 368 Josh Gettings SR Lowell 8.51 3 Nicholas Czelewicz SO Lowell 9.08 4 190 Mosaab Waheed SO Chelmsford 9.56 5 Sal Lupoli SO Chelmsford 9.57 6 116 Ryan Ferrara SR Central Cath 9.70 7 Chrstopher Khem FR Chelmsford 10.81 Section 3 1 561 Erick Duffy JR North Andove 7.98 2 19 Justin Mantrana JR Andover 8.13 3 24 Owen Mosher SO Andover 8.42 4 562 Bassel ElBetanony JR North Andove 8.84 5 27 Alec Pascoe FR Andover 9.59 6 565 Connor Grant JR North Andove 9.62 7 259 Nick Guimarres JR Haverhill 10.97 Section 4 1 598 David Testa SR North Andove 9.39 2 578 Eric Hsu SO North Andove 10.18 3 31 Graham Scott SO Andover 10.47 Section 5 1 325 Eddie Cabrera SR Lawrence 8.67 2 76 Shane Norton SO Billerica 8.99 3 302 Alex Suarez FR Lawrence 9.25 4 457 John Donovan SR Tewksbury Me 9.33 5 476 Brendan Murray JR Tewksbury Me 10.27 6 339 Carlos Rijo SR Lawrence 10.77 7 61 Nathaniel Hull SO Billerica 11.20 Section 6 1 328 Juan Gonzalez SR Lawrence 9.29 2 322 Steven Morillo JR Lawrence 10.06 3 70 Trevor Melendy SO Billerica 11.14 Section 7 1 212 Tevin Em SR Dracut 8.88 2 414 Jacob Wallace SR Methuen 9.17 3 403 Kevin Denose SR Methuen 9.49 4 405 Cam Fountain SR Methuen 9.80 5 Dan Gacek JR Dracut 9.91 6 Sam Branchaud SR Methuen 10.67 Boys 4x400 Meter Relay ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= Section 1 1 Lowell 'A' 3:37.55 1) 389 Anthony Rodriguez JR 2) 397 Jonathan Valenzuela SR 3) 350 Tom Abraham SR 4) 386 Chris Polanco JR 2 North Andover 'A' 3:37.70 1) 572 Stephen Stabile JR 2) 570 Matt Manteiga JR 3) 576 Luke DiSalvo SO 4) 561 Erick Duffy JR 3 Haverhill 'A' 3:38.94 4 Central Catholic 'A' 3:42.72 5 Chelmsford 'A' 3:48.76 1) Zach Jarnigan SO 2) 163 Walker Horton SR 3) John Mieszcnzanski SO 4) 190 Mosaab Waheed SO 6 Andover 'A' 3:52.15 Section 2 1 Dracut 'A' 3:37.88 1) 230 Lucas Spicer SR 2) Matt Cahill JR 3) 215 Jacob Gaudette SR 4) 201 Connor Beaumont SR 2 Methuen 'A' 3:38.29 1) 402 Kendrick Denose SR 2) 401 Hanoi Campusano SR 3) 412 Eric Rosario SR 4) 417 Fernando Damota JR 3 Lawrence 'A' 3:42.23 4 Billerica 'A' 3:49.97 5 Tewksbury Memorial 'A' 4:19.09 Boys High Jump ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Flight 1 1 586 Anthony Christian SR North Andove 6-02.00 2 322 Steven Morillo JR Lawrence 5-10.00 3 Steve Pelletier SR Dracut 5-09.00 3 598 David Testa SR North Andove J5-09.00 5 58 Ryan Guerrier SR Billerica J5-08.00 5 121 Zachary Kryzynski SR Central Cath J5-08.00 5 325 Eddie Cabrera SR Lawrence 5-08.00 5 414 Jacob Wallace SR Methuen J5-08.00 9 Steve Lopez SR Dracut J5-06.00 9 114 Andrew Duchemin SR Central Cath J5-06.00 9 123 David Onyemen JR Central Cath 5-06.00 9 24 Owen Mosher SO Andover 5-06.00 9 368 Josh Gettings SR Lowell J5-06.00 9 352 Thomas Cannon SO Lowell J5-06.00 9 476 Brendan Murray JR Tewksbury Me J5-06.00 16 21 Kyle McCarthy SR Andover J5-04.00 16 303 Niko Baez SO Lawrence J5-04.00 16 279 Troy Sliney JR Haverhill J5-04.00 19 Steven Wilson SO Tewksbury Me J5-00.00 19 190 Mosaab Waheed SO Chelmsford J5-00.00 19 405 Cam Fountain SR Methuen J5-00.00 19 Jariel Herandez JR Haverhill J5-00.00 -- 373 Jose Guzman SO Lowell NH -- 25 Akiva Or-Shahar SR Andover NH -- 64 David LaPusata SR Billerica NH -- 609 Noah Penley FR North Andove NH -- 76 Shane Norton SO Billerica NH Boys Long Jump ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 108 Lukas Blythe JR Central Cath 19-02.50 2 107 Conor Abraham SR Central Cath 18-09.00 3 351 Mike Akon SO Lowell 18-02.75 4 Nicholas Czelewicz SO Lowell 17-11.00 5 109 Juan Cintron SR Central Cath 17-09.50 6 375 Sean Keene SR Lowell 17-05.00 7 Sal Lupoli SO Chelmsford 16-06.25 8 151 Kyler Brown JR Chelmsford 16-04.75 9 170 Tyler Kenney SO Chelmsford J16-00.00 Flight 2 1 570 Matt Manteiga JR North Andove 20-00.50 2 13 Ray Gorzela SR Andover 19-04.75 3 19 Justin Mantrana JR Andover 19-02.00 4 561 Erick Duffy JR North Andove 18-11.00 5 33 Jeremy Travaglini JR Andover 18-10.50 6 270 Matthew Milne SO Haverhill 17-02.00 7 565 Connor Grant JR North Andove 16-09.75 8 Colum Obrien FR Haverhill 15-02.25 9 David Carrero FR Haverhill 13-03.00 Flight 3 1 343 Fabian Tineo SR Lawrence 18-10.25 2 457 John Donovan SR Tewksbury Me 18-06.50 3 331 Kelvin Infante SR Lawrence 17-08.75 4 58 Ryan Guerrier SR Billerica 17-00.50 5 454 Connor Callahan SR Tewksbury Me 16-10.75 6 323 Jeremy Ramirez JR Lawrence 16-00.00 7 469 Josh Kuffoh FR Tewksbury Me 15-11.75 8 80 Ryan Purdy SR Billerica 15-06.00 -- 56 Felipe Freitas SR Billerica FOUL Flight 4 1 230 Lucas Spicer SR Dracut 19-11.75 2 439 Peter Kwakye SO Methuen 19-07.00 3 413 Kieran Sheehan SR Methuen 19-01.50 4 403 Kevin Denose SR Methuen 18-09.50 5 212 Tevin Em SR Dracut J18-06.50 6 441 Xavier Ortiz SO Methuen 17-04.50 Boys Shot Put ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Flight 1 1 361 Chris Ferreira SR Lowell 44-10.50 2 103 Jake Fogarty SR Central Cath 40-11.50 3 394 Joao Tamborindegui SR Lowell 39-07.75 4 101 Ryan Burns SO Central Cath 39-05.25 5 Karl St Phard SR Lowell 38-10.00 6 150 Mitchell Bottomley SR Chelmsford 38-09.50 7 377 sean trott SO Lowell 37-05.00 8 106 John Nader SR Central Cath 36-09.75 9 104 Alex Kryzynski JR Central Cath 36-07.00 10 152 Nathaniel Burke SR Chelmsford 34-06.50 11 Jimmy Smith SR Chelmsford 27-08.50 Flight 2 1 8 Rory Cochrane JR Andover 40-02.50 2 254 Brett Clark JR Haverhill 38-02.75 3 Nick Leftin JR North Andove 35-08.75 4 587 Lenny Degnan SR North Andove 35-08.50 5 563 Matt Farmer JR North Andove 34-04.25 6 263 Griffin LeBlanc JR Haverhill 33-09.25 7 596 Syed Shahzad SR North Andove 33-06.75 8 22 Matt McDermott SO Andover 33-01.00 9 265 Ryan Lord JR Haverhill 33-00.00 10 Matt McGinnis SO Haverhill 30-05.75 Flight 3 1 450 Billy Bennett SR Tewksbury Me 45-11.50 2 484 Nick Zullo JR Tewksbury Me 41-01.25 3 327 Willie Fyler SR Lawrence 39-00.50 4 71 Billy Moore SR Billerica 37-11.50 5 336 Ethan Olivo SR Lawrence 37-09.00 6 319 Miguel Mercedes JR Lawrence 37-03.00 7 341 Kasey Taveras SR Lawrence 36-02.00 8 69 Jarred Measmer SR Billerica 35-09.50 9 473 Jake Marchant SR Tewksbury Me 32-08.25 10 55 Colin Fagan SR Billerica 31-00.50 11 54 Mike Davidson SO Billerica 28-10.00 12 465 Andrew Froio FR Tewksbury Me 21-08.25 Flight 4 1 203 Tyler Burgoyne JR Dracut 44-11.25 2 409 Andre Lopez SR Methuen 39-01.00 3 237 Troy Zwicker SR Dracut 38-01.50 4 204 Zach Burgoyne SR Dracut 36-05.50 5 411 Nick Ramirez SR Methuen 35-06.00 6 428 Raffiel Santos JR Methuen 35-00.50 7 Josh Salem SO Dracut 34-04.00 8 422 Matt Karpowitz JR Methuen 31-05.75 ******************************************************************* PLATTSYS.COM RESULTS ******************************************************************


Boys Meet Results (F)     Girls Meet Results (F)     Dual Meet Scores (F)    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates