Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


5K Race Results     Fun Run/Fitness Walk Results    


North Haven Rotary 5K Road Race
Top Male: 1. Omar Gebril 2. Tim McComb 3. Andrew Card 4. Joey Okesson 5. Kevin MacDonald
Top Female: 1. Stacy Swartz 2. Katie Tiedemann 3. Jenni French 4. Amy Hosney 5. Kelsey Tiedemann
2016 North Haven Rotary Tessa Marie Memorial 5K Road Race
Sunday Nov 6, 2016 | North Haven High School - North haven CT
Plattsys Timing & Results - Partly Sunny - 53 degrees - Windy
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Omar Gebril Overall Female: Stacy Swartz

**************************************************************************************************
PLATTSYS.COM RESULTS
***************************************************************************************************

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Omar Gebril 18M M0019 North Haven CT 20:49 6:42 1/27 155
2 Tim McComb 44M M4049 Wallingford CT 20:50 6:42 1/12 154
3 Andrew Card 53M M5099 New Haven CT 21:26 6:54 1/11 143
4 Joey Okesson 14M M0019 Southbury CT 21:34 6:56 2/27 94
5 Kevin MacDonald 59M M5099 Norwich CT 21:35 6:56 2/11 84
6 Paul Baldini 45M M4049 North Haven CT 21:55 7:03 2/12 516
7 Benjamin Handwerk 25M M2029 West Hartford CT 22:51 7:21 1/7 233
8 Rek Spiker 42M M4049 Naugatuck CT 22:56 7:22 3/12 179
9 Steve Nugent 60M M5099 North Haven CT 23:20 7:30 3/11 507
10 Max Cooper 22M M2029 Milford CT 23:32 7:34 2/7 524
11 Tucker Sutherland 14M M0019 Branford CT 23:33 7:34 3/27 134
12 Stacy Swartz 40F F4049 Cheshire CT 23:35 7:35 1/14 136
13 Ellis Gill 24M M2029 North haven CT 23:41 7:37 3/7 78
14 Late Entry Unknown 519 0M M0000 CT 23:47 7:39 1/1 519
15 Jake Hines 12M M0019 North Haven CT 24:19 7:49 4/27 180
16 Jeffrey Bracale 16M M0019 East Haven CT 24:23 7:50 5/27 52
17 Steve Dolzani 41M M4049 Northford CT 24:24 7:51 4/12 67
18 Steven Dolzani 8M M0019 Northford CT 24:25 7:51 6/27 68
19 Tommy Okesson 8M M0019 Southbury CT 24:25 7:51 7/27 93
20 Aidan Deschaine 13M M0019 Milford CT 24:37 7:55 8/27 63
21 Mark Lombardi 13M M0019 Milford CT 24:39 7:56 9/27 231
22 Katie Tiedemann 32F F3039 Branford CT 24:52 8:00 1/5 140
23 Luke Pleimann 13M M0019 Milford CT 25:05 8:04 10/27 102
24 Anthony Benvenuto 29M M2029 Wallingford CT 25:55 8:20 4/7 239
25 John Fox 48M M4049 Killingworth CT 26:11 8:25 5/12 146
26 Jenni French 52F F5099 Wallingford CT 26:29 8:31 1/12 76
27 Michael McComb 48M M4049 Wallingford CT 26:32 8:32 6/12 89
28 Michael Paolella 33M M3039 Branford CT 26:38 8:34 1/2 98
29 Benjamin Card 11M M0019 New Haven CT 26:43 8:36 11/27 144
30 Amy Hosney 45F F4049 Killingworth CT 26:44 8:36 2/14 522
31 Matthew Fasulo 11M M0019 Madison CT 26:45 8:36 12/27 70
32 Kelsey Tiedemann 23F F2029 Stamford CT 27:28 8:50 1/4 508
33 Ryan Vallie 11M M0019 East Haven CT 27:29 8:50 13/27 141
34 Maverick Foster 13M M0019 Bethel CT 27:29 8:50 14/27 73
35 Cindi Tiedemann 51F F5099 Wallingford CT 27:31 8:51 2/12 139
36 Brian Monschein 42M M4049 Orange CT 27:34 8:52 7/12 91
37 Grace Defilipp 63F F5099 No Branford CT 27:34 8:52 3/12 523
38 Liam Fedisan 11M M0019 Milford CT 27:51 8:57 15/27 517
39 Allison Mangles 31F F3039 Hamden CT 27:51 8:57 2/5 503
40 Shelly Lenox 63F F5099 North Haven CT 27:58 9:00 4/12 525
41 Jen Pleimann 43F F4049 Milford CT 28:19 9:06 3/14 103
42 Dayne Stewkesbury 52M M5099 Windsor Locks CT 28:31 9:10 4/11 511
43 S. Morrissette 59F F5099 Guilford CT 28:48 9:16 5/12 237
44 Tierney F. 10M M0019 Milford CT 28:58 9:19 16/27 518
45 Brent Pleimann 45M M4049 Milford CT 28:58 9:19 8/12 106
46 Mike Katz 51M M5099 North haven CT 29:01 9:20 5/11 81
47 Megan Kell 12F F0019 North Haven CT 29:17 9:25 1/11 225
48 Elizabeth Titus 46F F4049 Durham CT 29:17 9:25 4/14 151
49 Lisa Gardiner 47F F4049 Vernon CT 29:19 9:26 5/14 234
50 Visar Tasimi 27M M2029 Naugatuck CT 29:21 9:26 5/7 235
51 Ben Mattheis 63M M5099 Cheshire CT 29:43 9:33 6/11 87
52 Enrique Baker 21M M2029 North Haven CT 29:53 9:37 6/7 515
53 John Palmer 46M M4049 Guilford CT 30:00 9:39 9/12 97
54 Alyssa McComb 15F F0019 Wallingford CT 30:07 9:41 2/11 153
55 Shannon Haggerty 27F F2029 Hamden CT 30:10 9:42 2/4 79
56 Jack Palmer 13M M0019 Guilford CT 30:21 9:46 17/27 96
57 Shelley Olm 53F F5099 Pomfret Center CT 30:26 9:47 6/12 95
58 F. Adams 47F F4049 Wallingford CT 30:31 9:49 6/14 152
59 Gabby Tropeano 13F F0019 North Haven CT 30:54 9:56 3/11 240
60 Nicholas Cairo 26M M2029 Branford CT 30:56 9:57 7/7 57
61 Jylian Esposito 13F F0019 North Haven CT 30:57 9:57 4/11 502
62 JEFF DILL 41M M4049 CANTON CT 30:58 9:57 10/12 64
63 Kayleigh Meehan 13F F0019 North Haven CT 31:04 9:59 5/11 238
64 Lauren Fitzgerald 13F F0019 North Haven CT 31:08 10:01 6/11 236
65 Mallory Gorry 32F F3039 North Haven CT 31:13 10:02 3/5 513
66 Peter McCarthy 14M M0019 Trumbull CT 31:22 10:05 18/27 150
67 Shelley Dering 63F F5099 North Haven CT 31:51 10:15 7/12 61
68 Monica Romano 44F F4049 North Haven CT 31:56 10:16 7/14 514
69 Monica Malangone 18F F0019 Milford CT 31:57 10:17 7/11 504
70 Lance DiNatale 18M M0019 Milford CT 31:57 10:17 19/27 505
71 Julian Scarpa 13M M0019 Guilford CT 32:01 10:18 20/27 126
72 Paul Scarpa 51M M5099 Guilford CT 32:02 10:18 7/11 127
73 Angela Petitti 47F F4049 Shelton CT 32:12 10:21 8/14 99
74 Philip Piazza 45M M4049 Branford CT 32:12 10:21 11/12 100
75 Katey Boston 40F F4049 Naugatuck CT 32:32 10:28 9/14 158
76 John Caserta 37M M3039 North Haven CT 32:38 10:30 2/2 59
77 Molly Suydam 25F F2029 Wallingford CT 32:40 10:30 3/4 135
78 Pasquale Ferraiolo 50M M5099 Naugatuck CT 32:57 10:36 8/11 72
79 Jim Kennedy 71M M5099 North Haven CT 33:32 10:47 9/11 512
80 Catie Tancreti 13F F0019 North Haven CT 33:37 10:49 8/11 232
81 Max Foster 11M M0019 Bethel CT 33:40 10:50 21/27 74
82 Rachel Garcia 16F F0019 Naugatuck CT 33:42 10:50 9/11 77
83 Cole Pleimann 11M M0019 Milford CT 34:12 11:00 22/27 105
84 Alexander Serrano 14M M0019 West haven CT 34:14 11:00 23/27 130
85 Lisa Camera 44F F4049 East Haven CT 35:15 11:20 10/14 58
86 Christine Deschaine 44F F4049 Milford CT 35:50 11:31 11/14 62
87 Bradley Taylor 51M M5099 MILFORD CT 36:05 11:36 10/11 138
88 Wayne Hapgood 69M M5099 Middletown CT 36:07 11:37 11/11 80
89 Kara Taylor 53F F5099 MILFORD CT 36:09 11:37 8/12 137
90 Janet Loynes 54F F5099 Granby CT 36:36 11:46 9/12 83
91 ERICA RUGGERIO 43F F4049 SEYMOUR CT 36:39 11:47 12/14 123
92 Mary Kay Rendock 53F F5099 Windsor CT 36:42 11:48 10/12 510
93 Wilma Jones 55F F5099 Niantic CT 37:17 12:00 11/12 186
94 Rachel Priester 41F F4049 Waterford CT 37:28 12:03 13/14 107
95 Lesley Fearnley 60F F5099 Middletown CT 37:29 12:03 12/12 71
96 Thomas McCarthy 15M M0019 Trumbull CT 37:35 12:05 24/27 88
97 Zaina Gebril 13F F0019 North Haven CT 38:01 12:14 10/11 156
98 Joey Solimene 9M M0019 North Haven CT 38:04 12:15 25/27 132
99 Joseph Solimene 40M M4049 North Haven CT 38:05 12:15 12/12 133
100 Kathryn Brunetti 33F F3039 Avenel NJ 38:15 12:18 4/5 56
101 Stephanie Borrelli 23F F2029 North Haven CT 38:19 12:19 4/4 526
102 Fortuna Iamunno 34F F3039 North Haven CT 38:20 12:20 5/5 506
103 Chloe Dunaj 13F F0019 North Haven CT 38:27 12:22 11/11 145
104 Joya Dolzani 45F F4049 Northford CT 40:59 13:11 14/14 65
105 Robert Dolzani 11M M0019 Northford CT 40:59 13:11 26/27 66
106 Aiden McKiernan 12M M0019 North Haven CT 43:03 13:51 27/27 90

5K Race Results     Fun Run/Fitness Walk Results    

Top Male: 1. Omar Gebril 2. Tim McComb 3. Andrew Card 4. Joey Okesson 5. Kevin MacDonald

Top Female: 1. Stacy Swartz 2. Katie Tiedemann 3. Jenni French 4. Amy Hosney 5. Kelsey Tiedemann

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates