Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Meet Results (F)    

Hartford Middle School T&F Championships
2016 Hartford Middle School Track & FIeld Championships
Sunday Feb 14, 2016 - Hartford Public High School - Hartford, CT
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com


2016 Hartford Middle School Track & FIeld Championships Sunday Feb 14, 2016 - Hartford Public High School - Hartford, CT Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com ****************************************************************************** MEET RESULTS / SCORES ****************************************************************************** Girls - Team Scores =============================================================================== 1) Jumoke 94 2) Hartford MAgnet Trinity 69 3) Metropolitan learning Ctr 44 4) Betances STEM 37 5) Acad Aero & Engineering 36 5) Two Rivers 36 7) MED Ed Prep 7 Boys - Team Scores =============================================================================== 1) Jumoke 115 2) Acad Aero & Engineering 84 3) Two Rivers 32 4) Hartford MAgnet Trinity 20 5) Metropolitan learning Ctr 16 6) Betances STEM 15 7) Sports MSA 14 8) Public Safety Academy 5 ****************************************************************************** MEET RESULTS ****************************************************************************** Girls 55 Meter Dash =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 799 Neal, Kaylie 08 Hartford Magnet 8.22q 2 2 839 Wilson, Malia 07 Metropolitan LC 8.30q 3 3 830 kayla, kelly 08 Metropolitan LC 8.34q 4 4 810 Medlin, Monajia 07 Jumoke 8.38q 4 5 784 Clawson, Cameron 08 Capital City TC X8.55q 1 6 757 Formosa, Suzanne 07 Two Rivers 8.68q 1 7 796 Lawrence, Aniah 07 Hartford Magnet 8.70 1 8 820 Tellier, Allison 06 Med Ed Prep 8.73 3 9 788 Hite, Tashya 06 Capital City TC X8.79 2 10 814 Soloman, Makeda 08 Jumoke 8.96 4 11 776 Moore, McKenna 06 Betances Stem 9.04 1 12 768 Martindale, Arlene -- Acad Aero & Engi 9.10 4 13 780 Sharma, Anika 06 Betances Stem 9.25 3 14 769 Mitchell, Faith -- Acad Aero & Engi 9.30 3 15 969 Contreras, Mariely 06 Public Safety 9.41 3 16 774 Lee, Kaylie 07 Betances Stem 9.43 2 17 818 Richards, Princess 08 Med Ed Prep 9.66 2 18 834 Mennes, Cyrennity 06 Metropolitan LC 9.92 3 19 760 Sailor, Ally 08 Two Rivers 9.98 2 20 808 Lawrence, Olivia 06 Jumoke 10.78 4 21 817 Jeykumar, Himaya 07 Med Ed Prep 11.17 4 Girls 55 Meter Dash ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ Finals 1 799 Neal, Kaylie 08 Hartford Magnet 8.15 2 810 Medlin, Monajia 07 Jumoke 8.42 3 839 Wilson, Malia 07 Metropolitan LC 8.43 4 830 kayla, kelly 08 Metropolitan LC 8.46 5 784 Clawson, Cameron 08 Capital City TC X8.64 6 757 Formosa, Suzanne 07 Two Rivers 8.73 Girls 200 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 799 Neal, Kaylie 08 Hartford Magnet 32.46 5 2 839 Wilson, Malia 07 Metropolitan LC 32.87 3 3 789 Jones, Johniece 06 Capital City TC X33.20 5 4 758 Gordon, Emma 07 Two Rivers 33.89 4 5 815 Treasure, Shantae 07 Jumoke 33.96 3 6 803 Browne, Gabrielle 08 Jumoke 34.79 3 7 805 Clarke, Assatta 08 Jumoke 34.96 3 8 756 Carr, Sanai 07 Two Rivers 35.15 4 9 794 Engel, Caroline 08 Hartford Magnet 36.42 6 10 788 Hite, Tashya 06 Capital City TC X37.10 4 11 759 Mendez, Natasha 07 Two Rivers 37.37 5 12 969 Contreras, Mariely 06 Public Safety 37.41 1 13 764 Chapman, Alexandre -- Acad Aero & Engi 37.77 2 14 965 Diaz, Jazlynn 06 Med Ed Prep 39.20 1 15 762 Boreland, Samantha -- Acad Aero & Engi 39.80 1 16 769 Mitchell, Faith -- Acad Aero & Engi 40.23 1 17 818 Richards, Princess 08 Med Ed Prep 41.14 2 18 772 Gonzalez, Celanett 06 Betances Stem 42.91 6 19 817 Jeykumar, Himaya 07 Med Ed Prep 45.82 2 Girls 400 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 827 gordan, Rachel 08 Metropolitan LC 1:10.20 5 2 811 Nugent, Shanice 06 Jumoke 1:11.25 5 3 830 kayla, kelly 08 Metropolitan LC 1:17.92 3 4 791 Murray, Zanti 06 Capital City TC X1:18.72 4 5 1801 Wlodoski, Sarah 08 Hartford Magnet 1:18.99 4 6 787 Henderson, Laniyah 06 Capital City TC X1:19.32 4 7 756 Carr, Sanai 07 Two Rivers 1:20.90 5 8 765 Darko, Gifty -- Acad Aero & Engi 1:21.03 2 9 809 Lewis, Jasmine -- Jumoke 1:22.38 3 10 969 Contreras, Mariely 06 Public Safety 1:25.89 2 11 794 Engel, Caroline 08 Hartford Magnet 1:27.10 3 12 810 Medlin, Monajia 07 Jumoke 1:28.47 3 13 782 Vobbineni, Laxmi 06 Betances Stem 1:30.01 5 14 779 Ruiz, Tayana 06 Betances Stem 1:32.92 2 15 771 Vedula, Mitali -- Acad Aero & Engi 1:34.38 1 16 781 Smith, Rebekah 07 Betances Stem 1:41.78 2 17 762 Boreland, Samantha -- Acad Aero & Engi 1:48.91 1 Girls 800 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 780 Sharma, Anika 06 Betances Stem 3:20.27 2 1801 Wlodoski, Sarah 08 Hartford Magnet 3:21.16 3 778 Prevo, Jaelyn 06 Betances Stem 3:22.55 4 767 Loftus, Marina -- Acad Aero & Engi 3:23.05 5 806 Domin, Madison 08 Jumoke 3:29.31 6 800 Wlodkoski, Emma 06 Hartford Magnet 3:33.37 7 766 Loftus, Andrea -- Acad Aero & Engi 3:40.02 8 847 Sierra, Jainelys 07 Sports Msa 4:11.56 Girls 1600 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 780 Sharma, Anika 06 Betances Stem 7:02.41 2 778 Prevo, Jaelyn 06 Betances Stem 7:11.73 3 795 Iwersen, Gracie 08 Hartford Magnet 7:24.38 4 798 McKenzie-Henderson 06 Hartford Magnet 7:26.74 5 800 Wlodkoski, Emma 06 Hartford Magnet 7:30.02 6 766 Loftus, Andrea -- Acad Aero & Engi 7:34.64 7 767 Loftus, Marina -- Acad Aero & Engi 7:36.55 8 816 Gonzalez, Hennessy 06 Med Ed Prep 8:59.80 Girls 55 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 795 Iwersen, Gracie 08 Hartford Magnet 10.77 3 2 759 Mendez, Natasha 07 Two Rivers 11.27 3 3 806 Domin, Madison 08 Jumoke 11.28 3 4 791 Murray, Zanti 06 Capital City TC X11.53 2 5 757 Formosa, Suzanne 07 Two Rivers 11.65 2 6 776 Moore, McKenna 06 Betances Stem 11.86 3 7 805 Clarke, Assatta 08 Jumoke 12.26 2 8 774 Lee, Kaylie 07 Betances Stem 12.27 3 9 758 Gordon, Emma 07 Two Rivers 12.49 2 10 778 Prevo, Jaelyn 06 Betances Stem 12.51 3 11 770 Patel, Hazel -- Acad Aero & Engi 12.65 2 12 965 Diaz, Jazlynn 06 Med Ed Prep 14.17 1 13 819 Rose, Jazmine 06 Med Ed Prep 14.20 1 14 816 Gonzalez, Hennessy 06 Med Ed Prep 16.42 1 Girls 4x200 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Capital City TC 'A' X2:10.52 1) 2) 789 Jones, Johniece 06 3) 786 Gray, Asra 4) 784 Clawson, Cameron 08 2 Metropolitan learning Ctr 'A' 2:15.44 3 Acad Aero & Engineering 'A' 2:24.28 1) 771 Vedula, Mitali -- 2) 769 Mitchell, Faith -- 3) 770 Patel, Hazel -- 4) 768 Martindale, Arlene -- 4 Jumoke 'A' 2:31.65 1) 812 Powell, Rochelle 2) Richards, DaNaisha 3) 813 Soloman, Angeline 06 4) 802 Anderson, Zantia 07 Girls 4x400 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Jumoke 'A' 5:45.28 1) 810 Medlin, Monajia 07 2) 808 Lawrence, Olivia 06 3) 809 Lewis, Jasmine -- 4) 814 Soloman, Makeda 08 2 Acad Aero & Engineering 'A' 6:06.36 1) 768 Martindale, Arlene -- 2) 763 Brown, Kalia -- 3) 765 Darko, Gifty -- 4) 764 Chapman, Alexandrea -- Girls 4x800 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Jumoke 'A' 15:38.99 1) 815 Treasure, Shantae 07 2) 802 Anderson, Zantia 07 3) 809 Lewis, Jasmine -- 4) 805 Clarke, Assatta 08 Girls 1600 Sprint Medley ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Capital City TC 'A' X5:30.57 1) 785 Gray, Aria 2) 786 Gray, Asra 3) 787 Henderson, Laniyah 06 4) 791 Murray, Zanti 06 2 Hartford Magnet Trinity 'A' 5:58.58 1) 1801 Wlodoski, Sarah 08 2) 796 Lawrence, Aniah 07 3) 797 McKenzie-Henderson, Zanae 0 4) 795 Iwersen, Gracie 08 3 Jumoke 'A' 6:05.27 1) 813 Soloman, Angeline 06 2) 802 Anderson, Zantia 07 3) 803 Browne, Gabrielle 08 4) 805 Clarke, Assatta 08 4 Acad Aero & Engineering 'A' 6:12.44 1) 771 Vedula, Mitali -- 2) 763 Brown, Kalia -- 3) 762 Boreland, Samantha -- 4) 764 Chapman, Alexandrea -- Girls Long Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 815 Treasure, Shantae 07 Jumoke 12-04.00 3.75m 11-05 11-09 12-04 FOUL 2 811 Nugent, Shanice 06 Jumoke 12-02.50 3.72m FOUL FOUL 11-05 12-02.50 3 787 Henderson, Laniyah 06 Capital City TC X11-09.50 3.59m 11-09.50 FOUL 9-09.50 8-09 4 770 Patel, Hazel -- Acad Aero & Engi 11-09.00 3.58m 10-09 11-06 11-05 11-09 5 759 Mendez, Natasha 07 Two Rivers 11-08.50 3.56m 11-08.50 11-02.50 FOUL 11-07 6 757 Formosa, Suzanne 07 Two Rivers 11-08.00 3.55m 10-07 FOUL 11-08 10-11 7 776 Moore, McKenna 06 Betances Stem 11-07.00 3.53m 11-07 10-05.50 11-03.50 11-06 8 797 McKenzie-Henderson 08 Hartford Magnet 11-05.00 3.47m 10-07.50 10-07.50 11-05 10-06 8 774 Lee, Kaylie 07 Betances Stem 11-05.00 3.47m 10-06 10-06 11-05 FOUL 10 847 Sierra, Jainelys 07 Sports Msa 10-10.00 3.30m 9-10 10-10 10-04.50 9-00.50 -- 796 Lawrence, Aniah 07 Hartford Magnet ND FOUL FOUL FOUL FOUL Girls Shot Put ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 814 Soloman, Makeda 08 Jumoke 25-05.00 7.74m 18-10 25-05 23-09 24-04 2 760 Sailor, Ally 08 Two Rivers 25-00.00 7.62m 23-11 23-09 24-00 25-00 3 820 Tellier, Allison 06 Med Ed Prep 24-11.50 7.60m 18-00 24-04 24-11.50 22-09 4 799 Neal, Kaylie 08 Hartford Magnet 23-00.50 7.02m 22-11.50 23-00.50 19-10 22-01 5 763 Brown, Kalia -- Acad Aero & Engi 19-03.50 5.88m 16-04 17-04 17-03 19-03.50 6 819 Rose, Jazmine 06 Med Ed Prep 18-04.00 5.58m 17-03 18-04 17-05 7 847 Sierra, Jainelys 07 Sports Msa 17-02.00 5.23m 16-08 17-02 16-06 16-08.50 8 813 Soloman, Angeline 06 Jumoke 16-03.00 4.95m 15-05.50 15-07 16-03 9 808 Lawrence, Olivia 06 Jumoke 15-00.00 4.57m FOUL 13-07.50 15-00 10 772 Gonzalez, Celanett 06 Betances Stem 11-01.00 3.37m 9-10 11-01 Boys 55 Meter Dash =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 931 Hay, Kymali 07 Jumoke 7.43q 2 2 923 Wah, Randy 08 Hartford Magnet 7.57q 2 3 900 Ferguson, Tahj 08 Capital City TC X7.66q 1 4 899 Beckford, Malcolm 06 Capital City TC X7.71q 3 5 877 Powell, Kymani -- Acad Aero & Engi 8.03q 2 6 905 Jenkins, Brendan 06 Capital City TC X8.06q 1 7 933 Reid, Sephton 08 Jumoke 8.28 3 8 888 Guzman, Noah 07 Betances Stem 8.32 1 9 886 Caro, James 07 Betances Stem 8.49 2 10 920 Roper, Henry 08 Hartford Magnet 8.51 3 11 946 Custodio, Gabriel 07 Sports Msa 8.59 4 12 939 Daniels, Travis 07 Metropolitan LC 8.63 5 13 971 Dionne, Austin 08 Public Safety 8.68 5 14 952 Leonard, Excel 07 Sports Msa 8.87 3 15 885 Anderson, Aavon 07 Betances Stem 8.92 4 16 951 Hamilton, Treshawn 07 Sports Msa 8.99 2 17 992 Longwood, Isaiah 08 Two Rivers 9.28 4 18 936 Szwajger, Wiktor 07 Med Ed Prep 9.28 2 19 970 Couture, Landon 06 Public Safety 9.58 3 20 870 Kubi, Zaire -- Acad Aero & Engi 9.72 1 21 941 Gibson, Zamar 07 Metropolitan LC 9.89 1 22 855 Scott, Evan 06 Two Rivers 10.57 1 23 956 Vela, Michael 06 Sports Msa 10.78 5 Boys 55 Meter Dash ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ Finals 1 931 Hay, Kymali 07 Jumoke 7.32 2 900 Ferguson, Tahj 08 Capital City TC X7.43 3 923 Wah, Randy 08 Hartford Magnet 7.57 4 899 Beckford, Malcolm 06 Capital City TC X7.58 5 877 Powell, Kymani -- Acad Aero & Engi 7.64 6 905 Jenkins, Brendan 06 Capital City TC X7.99 Boys 200 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 934 Vascianna, Vashaun 08 Jumoke 26.43 6 2 909 Monteque, Dante 08 Capital City TC X26.99 6 3 899 Beckford, Malcolm 06 Capital City TC X28.09 6 4 932 Morris, Bevon 08 Jumoke 29.74 2 5 953 Miranda, Kelvin 06 Sports Msa 31.41 3 6 944 Serville, Jalen 07 Metropolitan LC 31.94 2 7 971 Dionne, Austin 08 Public Safety 33.28 3 8 939 Daniels, Travis 07 Metropolitan LC 33.88 1 9 960 Cosme, Anthony 06 Two Rivers 33.91 2 10 927 Drackett, Jamar 08 Jumoke 34.32 5 11 861 Bartlett, Iamiah -- Acad Aero & Engi 35.04 2 12 952 Leonard, Excel 07 Sports Msa 35.12 4 13 896 Tate, Kaden 06 Betances Stem 36.61 5 14 945 Williams, Christia 07 Metropolitan LC 36.92 1 15 893 Mattson, Bradshaw 06 Betances Stem 37.28 5 16 865 Gonsalves, Jshawn -- Acad Aero & Engi 37.55 1 17 951 Hamilton, Treshawn 07 Sports Msa 37.55 4 18 855 Scott, Evan 06 Two Rivers 45.85 1 Boys 400 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 904 Hill, Shakur 06 Capital City TC X59.69 6 2 931 Hay, Kymali 07 Jumoke 59.71 6 3 903 Henry, Shamari 07 Capital City TC X1:06.60 4 4 944 Serville, Jalen 07 Metropolitan LC 1:08.67 4 5 963 Wilson, Amir 06 Capital City TC X1:12.79 4 6 861 Bartlett, Iamiah -- Acad Aero & Engi 1:16.51 3 7 935 Warren, Dueane 07 Jumoke 1:17.01 3 8 857 Wells, Donnell 07 Two Rivers 1:17.37 5 9 885 Anderson, Aavon 07 Betances Stem 1:20.48 1 10 945 Williams, Christia 07 Metropolitan LC 1:23.16 3 11 866 Gonzalez, Nehemiah -- Acad Aero & Engi 1:24.98 3 12 936 Szwajger, Wiktor 07 Med Ed Prep 1:25.53 1 13 894 McKay, Connor 06 Betances Stem 1:26.81 5 14 871 LaVallee, Merick -- Acad Aero & Engi 1:27.57 1 15 895 Mwatbo, Dante 07 Betances Stem 1:47.73 6 Boys 800 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 854 Orellan, Daniel 07 Two Rivers 2:49.57 2 925 Channer, Daheem 08 Jumoke 2:49.92 3 910 Pena, Domonic 06 Capital City TC X2:50.56 4 856 Tofil, Jared 07 Two Rivers 2:59.96 5 930 Gittens, Damnic 08 Jumoke 3:02.88 6 943 Priemer, Erich 07 Metropolitan LC 3:07.09 7 924 Barclay, Ajahni 07 Jumoke 3:18.52 8 860 Balnis, Alexander -- Acad Aero & Engi 3:43.82 9 880 Stone, David -- Acad Aero & Engi 4:03.10 10 976 McGrath, Jacob 07 Public Safety 4:13.87 Boys 1600 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 853 Obrien, Colin 06 Two Rivers 6:16.33 2 860 Balnis, Alexander -- Acad Aero & Engi 6:49.32 3 924 Barclay, Ajahni 07 Jumoke 6:56.36 4 884 Watrous, John -- Acad Aero & Engi 8:48.44 5 976 McGrath, Jacob 07 Public Safety 9:02.79 6 876 Patel, Sweenay -- Acad Aero & Engi 9:16.96 Boys 55 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 934 Vascianna, Vashaun 08 Jumoke 8.77 3 2 904 Hill, Shakur 06 Capital City TC X10.40 3 3 933 Reid, Sephton 08 Jumoke 10.78 2 4 947 Dorsey, Joshua 08 Sports Msa 10.79 2 5 857 Wells, Donnell 07 Two Rivers 11.28 2 6 889 Lewis, Marquise 07 Betances Stem 11.38 3 7 867 Haldane, Zyaan -- Acad Aero & Engi 11.69 2 8 946 Custodio, Gabriel 07 Sports Msa 11.71 2 9 960 Cosme, Anthony 06 Two Rivers 11.85 2 10 887 Gonzalez, Luis 06 Betances Stem 12.28 1 11 892 Luciano, Ezequiel 06 Betances Stem 12.91 1 -- 874 Mounds, Aaron -- Acad Aero & Engi DNF 1 -- 926 Davis, Gyan 06 Jumoke DNF 3 Boys 4x200 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Capital City TC 'A' X1:48.75 1) 909 Monteque, Dante 08 2) 899 Beckford, Malcolm 06 3) 904 Hill, Shakur 06 4) 900 Ferguson, Tahj 08 2 Jumoke 'A' 1:58.87 1) 924 Barclay, Ajahni 07 2) 932 Morris, Bevon 08 3) 930 Gittens, Damnic 08 4) 929 Forte, Jahiem 07 3 Acad Aero & Engineering 'A' 2:07.71 1) 865 Gonsalves, Jshawn -- 2) 868 Hunter, Brendon -- 3) 882 Taylor, Karlonzo -- 4) 863 Borges, Izaiah -- Boys 4x400 Meter Relay =================================================================== School Finals H# =================================================================== 1 Capital City TC 'A' X4:56.98 2 1) 903 Henry, Shamari 07 2) 905 Jenkins, Brendan 06 3) 963 Wilson, Amir 06 4) 906 Johnson, Travon 2 Jumoke 'A' 5:14.12 2 1) 2) 928 Featherstone, Devon 08 3) 935 Warren, Dueane 07 4) 934 Vascianna, Vashaun 08 3 Acad Aero & Engineering 'A' 5:35.96 2 1) 878 Seebauer, Aiden 2) 873 Misunas, Hayden 3) 874 Mounds, Aaron -- 4) 883 Traore, Jibril Boys 1600 Sprint Medley ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Jumoke 'A' 5:04.80 1) 932 Morris, Bevon 08 2) 935 Warren, Dueane 07 3) 928 Featherstone, Devon 08 4) 926 Davis, Gyan 06 2 Capital City TC 'A' X5:10.08 1) 961 Hill, Jovan 2) 906 Johnson, Travon 3) 963 Wilson, Amir 06 4) 910 Pena, Domonic 06 3 Acad Aero & Engineering 'A' 5:36.38 1) 867 Haldane, Zyaan -- 2) 863 Borges, Izaiah -- 3) 879 Stainrod, Jaedyn 4) 883 Traore, Jibril 4 Betances Stem 'A' 6:03.67 1) 888 Guzman, Noah 07 2) 886 Caro, James 07 3) 889 Lewis, Marquise 07 4) 895 Mwatbo, Dante 07 Boys Long Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 900 Ferguson, Tahj 08 Capital City TC X16-06.00 5.02m FOUL 16-00 16-06 2 909 Monteque, Dante 08 Capital City TC X15-07.50 4.76m 14-10 15-07.50 15-05.50 FOUL 3 882 Taylor, Karlonzo -- Acad Aero & Engi 14-06.00 4.41m 14-03 FOUL FOUL 14-06 4 868 Hunter, Brendon -- Acad Aero & Engi 14-03.00 4.34m FOUL FOUL 14-03 FOUL 5 903 Henry, Shamari 07 Capital City TC X13-11.00 4.24m 13-06.50 12-01 13-08.50 13-11 6 886 Caro, James 07 Betances Stem 13-00.00 3.96m 12-01.50 12-05.50 12-07 13-00 7 867 Haldane, Zyaan -- Acad Aero & Engi 12-09.00 3.88m 12-03 12-09 11-09 8 947 Dorsey, Joshua 08 Sports Msa 12-02.00 3.70m 12-02 12-02 11-10.50 11-00 9 944 Serville, Jalen 07 Metropolitan LC 12-01.00 3.68m 12-01 11-11 11-07.50 FOUL 10 885 Anderson, Aavon 07 Betances Stem 11-03.00 3.42m 10-09.50 10-10 11-03 9-01 11 928 Featherstone, Devo 08 Jumoke 10-10.00 3.30m 10-07 10-10 10-05.50 9-11 12 970 Couture, Landon 06 Public Safety 9-09.50 2.98m 9-09.50 8-10.50 FOUL FOUL 13 856 Tofil, Jared 07 Two Rivers 9-07.00 2.92m 9-07 FOUL FOUL FOUL 14 930 Gittens, Damnic 08 Jumoke 9-05.00 2.87m 8-02.50 9-04 9-05 8-07 15 992 Longwood, Isaiah 08 Two Rivers 9-00.00 2.74m FOUL FOUL FOUL 9-00 Boys Shot Put ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 877 Powell, Kymani -- Acad Aero & Engi 37-07.00 11.45m 35-07 37-07 35-08.50 33-04 2 923 Wah, Randy 08 Hartford Magnet 33-02.50 10.12m 28-11 29-09 33-02.50 30-08 3 931 Hay, Kymali 07 Jumoke 27-10.00 8.48m 25-09 27-08.50 25-05.50 27-10 4 920 Roper, Henry 08 Hartford Magnet 26-11.50 8.21m 25-03.50 23-09 26-11.50 26-00.50 5 862 Bass, Nasyir -- Acad Aero & Engi 25-06.00 7.77m 22-05 23-03.50 25-00.50 25-06 6 901 Foster, Javen 06 Capital City TC X25-05.00 7.74m 22-08 23-03 25-05 23-09 7 971 Dionne, Austin 08 Public Safety 24-04.00 7.41m 23-06.50 22-07.50 23-10 24-04 8 925 Channer, Daheem 08 Jumoke 23-10.00 7.26m 21-09.50 23-10 23-02 23-06 9 908 Milner-Jones, John 06 Capital City TC X23-04.00 7.11m 22-07 23-04 22-05 22-09.50 10 858 Agus, Noel -- Acad Aero & Engi 22-02.50 6.76m 19-08 19-04 19-01.50 22-02.50 11 951 Hamilton, Treshawn 07 Sports Msa 22-02.00 6.75m 20-06.50 22-02 20-02 20-01 12 893 Mattson, Bradshaw 06 Betances Stem 21-09.00 6.62m 20-08.50 19-01 21-04 21-09 13 896 Tate, Kaden 06 Betances Stem 18-03.00 5.56m 16-03.50 18-03 15-11 17-07 14 924 Barclay, Ajahni 07 Jumoke 17-02.00 5.23m 16-11 17-02 16-04.50 15 976 McGrath, Jacob 07 Public Safety 16-06.00 5.02m 14-01 16-06 14-11 13-08 16 956 Vela, Michael 06 Sports Msa 15-03.00 4.64m 14-08 13-05 15-01 15-03 *********************************************************************************************** PLATTSYS.COM RESULTS ***********************************************************************************************


Meet Results (F)    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates