Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Overall Race Results (F)     Age Division Results (F)     Police Division Results (F)    


Officer Brian Aselton Snow Dash 5K
Top Male: 1. Adam Gootnick 2. Paul Wales 3. Bruce Christensen 4. Brian Colonnese 5. Brody Secore
Top Female: 1. Danielle Koch 2. Bobbi Fedeli 3. Shannon Kievman 4. Kasey Quaglia 5. Salena Chatman
2017 E Hartford Aselton Snow Dash 5K Road Race
Sunday Jan 8, 2017 || Langford School in E Hartford CT
Plattsys Timing & Results || 24 degrees Cold and Breezy
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Adam Gootnick Overall Female: Danielle Koch

**************************************************************************************************
PLATTSYS.COM RESULTS
**************************************************************************************************

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Adam Gootnick 31M M3039 Farmington CT 17:35 5:39 1/8 757
2 Paul Wales 16M M0017 Southington CT 18:18 5:53 1/4 736
3 Bruce Christensen 48M M4049 Bolton CT 18:54 6:05 1/14 762
4 Brian Colonnese 29M M1829 Ellington CT 19:00 6:07 1/9 787
5 Brody Secore 25M M1829 South Windsor CT 19:07 6:09 2/9 754
6 Ryan Olschefskie 39M M3039 Glastonbury CT 20:10 6:29 2/8 739
7 John Minervino 53M M5059 Higganum CT 20:25 6:34 1/19 761
8 William Liebler 43M M4049 Southington CT 21:09 6:48 2/14 776
9 Tom Felice 28M M1829 S Windsor CT 21:21 6:52 3/9 758
10 Steven Orlowski 52M M5059 Ellington CT 21:23 6:53 2/19 705
11 John McGraneq 60M M6069 Farmington CT 21:47 7:00 1/10 793
12 Danielle Koch 22F F1829 Coventry CT 21:48 7:00 1/7 688
13 Keith Leber 30M M3039 -- CT 21:49 7:01 3/8 543
14 Keith Coburn 48M M4049 Waterford CT 21:59 7:04 3/14 669
15 Joshua Guvernon 26M M1829 Ellington CT 22:01 7:05 4/9 755
16 Paul Baldini 45M M4049 North Haven CT 22:05 7:06 4/14 744
17 Bobbi Fedeli 34F F3039 Cromwell CT 22:15 7:09 1/13 763
18 Larry Smith 52M M5059 Hollis NH 22:22 7:11 3/19 765
19 Dale Toce 55M M5059 South Windsor CT 22:25 7:12 4/19 784
20 Eric Johnson 46M M4049 Manchester CT 22:30 7:14 5/14 687
21 Tom Starodaj 29M M1829 New Britain CT 22:43 7:18 5/9 753
22 Dave Couture 46M M4049 Broad Brook CT 22:50 7:20 6/14 729
23 Bill Begg 53M M5059 Newtown CT 23:13 7:28 5/19 770
24 Blake Pospisil 41M M4049 Coventry CT 23:16 7:29 7/14 798
25 Jonathan Failla 39M M3039 Windsor CT 23:28 7:33 4/8 681
26 Bob Dacey 67M M6069 Vernon Rockville CT 23:29 7:33 2/10 676
27 Andrew Barton 51M M5059 Bristol CT 23:31 7:34 6/19 769
28 Eric Dency - Retired PO 46M M4049 West Hartford CT 23:33 7:34 8/14 786
29 Shannon Kievman 43F F4049 Manchester CT 23:34 7:35 1/25 743
30 David LaPort 51M M5059 Tolland CT 23:48 7:39 7/19 747
31 Robert Dube 52M M5059 Tolland CT 24:07 7:45 8/19 764
32 Francis Peters 46M M4049 South Windsor CT 24:26 7:51 9/14 797
33 Kasey Quaglia 33F F3039 Glastonbury CT 24:28 7:52 2/13 710
34 Robertt Donohue 53M M5059 Cromwell CT 24:41 7:56 9/19 785
35 Salena Chatman 39F F3039 Middletown CT 24:46 7:58 3/13 665
36 Steven Morse 64M M6069 Broadbrook CT 24:55 8:01 3/10 780
37 Katherine Stallfort 56F F5059 Wilton CT 24:59 8:02 1/11 718
38 Rob Dealy 55M M5059 Belmont MA 25:00 8:02 10/19 766
39 Samuel Cruz 8M M0017 Springfield MA 25:03 8:03 2/4 672
40 Hiram Cruz 35M M3039 Springfield MA 25:03 8:03 5/8 673
41 Peter Burnham 52M M5059 Granby CT 25:06 8:04 11/19 768
42 Bob Ward 71M M7079 Vernon CT 25:08 8:05 1/4 722
43 Bruce Goulart 66M M6069 Newtown CT 25:11 8:06 4/10 767
44 Billy Liebler 10M M0017 Southington CT 25:13 8:07 3/4 773
45 Brad Magyar 49M M4049 Enfield CT 25:34 8:13 10/14 737
46 Heather Aselton 43F F4049 Glastonbury CT 25:40 8:15 2/25 725
47 John Aselton 46M M4049 Glastonbury CT 25:40 8:15 11/14 724
48 Amanda Albert 37F F3039 Glastonbury CT 25:41 8:16 4/13 656
49 Stacy Levy 48F F4049 Wilton CT 25:43 8:16 3/25 692
50 Kyle Overturf 53M M5059 Middlefield CT 25:44 8:17 12/19 706
51 Traci D'Amico 42F F4049 Marlborough CT 25:46 8:17 4/25 677
52 Dena DeJulius 47F F4049 Coventry CT 25:49 8:18 5/25 678
53 Steven Vernale 39M M3039 Granby CT 25:58 8:21 6/8 720
54 Tom Walsh 61M M6069 Wethersfield CT 25:58 8:21 5/10 789
55 Timothy Curran 55M M5059 Wethersfield CT 26:13 8:26 13/19 674
56 Richard Kurker 29M M1829 East Hartford CT 26:13 8:26 6/9 690
57 Ed Yergeau 63M M6069 Manchester CT 26:18 8:28 6/10 742
58 Jeremiah, B. Dowd 48M M4049 Granby CT 26:21 8:28 12/14 779
59 Stacey Martwinski-Nardozzi 46F F4049 Oakville CT 26:27 8:30 6/25 699
60 Hilary Martwinski-Nardozzi 44F F4049 Oakville CT 26:27 8:30 7/25 700
61 Aleasha Coburn 47F F4049 Waterford CT 26:32 8:32 8/25 668
62 James Pellino 54M M5059 Vernon Rockville CT 26:37 8:34 14/19 707
63 Mary Kelly - Retired PO 56F F5059 Hebron CT 26:46 8:37 2/11 738
64 Way Hedding 67M M6069 Niantic CT 26:56 8:40 7/10 732
65 Jacqueline Liebler 8F F0017 Southington CT 26:58 8:40 1/4 774
66 Jim Henderson 70M M7079 Manchester CT 27:01 8:41 2/4 772
67 Laura Irwin 21F F1829 East Hartland CT 27:14 8:46 2/7 686
68 Mike Kurker 26M M1829 East Hartford CT 27:18 8:47 7/9 689
69 Alex LaForest 23M M1829 Manchester CT 27:19 8:47 8/9 691
70 Joel DiLoreto 26M M1829 Wethersfield CT 27:21 8:48 9/9 679
71 Patti O'Connor 49F F4049 Windsor CT 27:24 8:49 9/25 704
72 Suzette Reading 44F F4049 Columbia CT 27:28 8:50 10/25 711
73 Sarah Zulick-Sodo 37F F3039 S Windsor CT 27:35 8:52 5/13 760
74 Holly Pospisil 35F F3039 Bolton CT 27:59 9:00 6/13 2223
75 Richard Kehoe 58M M5059 E. Hartford CT 28:06 9:02 15/19 728
76 Kristan Maccini 45F F4049 Wethersfield CT 28:18 9:06 11/25 697
77 Tammy Perrotta 52F F5059 Middletown CT 28:30 9:10 3/11 792
78 Rosie Courtney 55F F5059 Poquonock CT 28:31 9:10 4/11 671
79 Mattingly Creter 11F F0017 Oakville CT 28:33 9:11 2/4 748
80 Jessica Creter 38F F3039 Oakville CT 28:34 9:11 7/13 750
81 Stephen Tolman 71M M7079 Vernon CT 28:38 9:12 3/4 719
82 Dawn Werneck 70F F7079 Bristol CT 28:51 9:17 1/2 781
83 Robert Norton Jr. 55M M5059 Higganum CT 28:52 9:17 16/19 702
84 Samuel Lewbel 66M M6069 Stafford Springs CT 28:53 9:17 8/10 693
85 Sharon Rosenblatt 28F F1829 Cheshire CT 28:54 9:18 3/7 544
86 Mary Kay Rendoce 53F F5059 Windsor CT 28:58 9:19 5/11 795
87 Sherri Condon 51F F5059 Middletown CT 29:18 9:25 6/11 730
88 Tracy Parkin 48F F4049 Monroe CT 29:20 9:26 12/25 2221
89 Lisa Anderson 47F F4049 Rocky Hill CT 29:30 9:29 13/25 2222
90 Tim Dennis 58M M5059 Ellington CT 29:36 9:31 17/19 752
91 Mary Schmitt 49F F4049 Middletown CT 29:42 9:33 14/25 771
92 Suzanne Carlson 66F F6069 South Windsor CT 29:43 9:33 1/5 662
93 Janit Romayko 71F F7079 East Hartford CT 29:48 9:35 2/2 745
94 Felicia Liebler 41F F4049 Southington CT 29:52 9:36 15/25 775
95 Tom Butterfield 80M M8099 Windsor CT 30:00 9:39 1/2 661
96 Karen Rogers 67F F6069 Clinton CT 30:09 9:42 2/5 2224
97 Caitlin Dunlap 43F F4049 Tolland CT 30:14 9:43 16/25 535
98 Andrea Bouchard 25F F1829 Farmington CT 30:20 9:45 4/7 746
99 Laura Caruso 50F F5059 Manchester CT 30:20 9:45 7/11 663
100 Maren Riley 12F F0017 Wethersfield CT 30:21 9:46 3/4 712
101 Tracy Duenzl 53F F5059 Columbia CT 30:28 9:48 8/11 791
102 Chelsea Ferranti 25F F1829 Wallingford CT 30:36 9:50 5/7 734
103 Paul Krysiak 69M M6069 Tolland CT 30:50 9:55 9/10 788
104 Deborah Zulick 44F F4049 Ashford CT 31:01 9:58 17/25 759
105 Kelli Frusciante 26F F1829 Meriden CT 31:05 10:00 6/7 682
106 Pedro Lopez 41M M4049 Waterbury CT 31:06 10:00 13/14 695
107 Melinda Hedding 62F F6069 Niantic CT 31:07 10:00 3/5 733
108 Sofia Reid 38F F3039 Manchester CT 31:22 10:05 8/13 783
109 Rob Picone 45M M4049 Marlborough CT 31:26 10:07 14/14 708
110 Pat Sniffin 58M M5059 Danbury CT 31:34 10:09 18/19 716
111 Shannon Williams 39F F3039 E hartford CT 32:14 10:22 9/13 727
112 Autumn Russo 37F F3039 Amston CT 32:29 10:27 10/13 714
113 Erin Joudrey 41F F4049 New Britain CT 32:55 10:35 18/25 796
114 Kathryn Assunto 35F F3039 Marlborough CT 33:13 10:41 11/13 657
115 Michael Creter 38M M3039 Oakville CT 33:15 10:42 7/8 751
116 Sebastian Creter 9M M0017 Oakville CT 33:15 10:42 4/4 749
117 Shannan Cavatorta 36M M3039 Burlington CT 33:48 10:52 8/8 731
118 Celeste Fong 41F F4049 Middletown CT 33:48 10:52 19/25 778
119 Nicole Clebowicz 41F F4049 Middletown CT 34:11 11:00 20/25 667
120 Lee Rothert 48F F4049 Durham CT 34:26 11:04 21/25 713
121 Beth Haydu 50F F5059 East Hampton CT 34:30 11:06 9/11 735
122 - Pepin 48F F4049 Middletown CT 34:32 11:06 22/25 794
123 Erin Brough 32F F3039 Hamden CT 35:18 11:21 12/13 659
124 Lisa Spencer 45F F4049 Granby CT 36:01 11:35 23/25 717
125 Richard Zbrozek 70M M7079 Berlin CT 36:10 11:38 4/4 756
126 Shanna Custer 39F F3039 Vernon Rockville CT 36:21 11:41 13/13 675
127 Elizabeth Kavanah 61F F6069 Farmington CT 36:45 11:49 4/5 545
128 William Gagnon 80M M8099 Old Saybrook CT 38:01 12:14 2/2 683
129 Cara Gould 51F F5059 Hamden CT 38:15 12:18 10/11 684
130 Cindy Butts 56M M5059 South Windsor CT 38:41 12:27 19/19 790
131 Sandra Violette 42F F4049 East Hartford CT 38:43 12:27 24/25 782
132 Malcolm McCulloch 62M M6069 Hartford CT 39:47 12:48 10/10 777
133 Grace Monagan 16F F0017 Middlebury CT 40:56 13:10 4/4 740
134 Cynthia Backhaus 62F F6069 Windsor CT 42:18 13:37 5/5 658
135 Diane Monagan 53F F5059 Middlebury CT 43:19 13:56 11/11 741
136 Jane Vyce 47F F4049 Feeding Hills MA 46:23 14:55 25/25 721
137 Caitlin Doonan 28F F1829 Simsbury CT 46:44 15:02 7/7 680

Overall Race Results (F)     Age Division Results (F)     Police Division Results (F)    

Top Male: 1. Adam Gootnick 2. Paul Wales 3. Bruce Christensen 4. Brian Colonnese 5. Brody Secore

Top Female: 1. Danielle Koch 2. Bobbi Fedeli 3. Shannon Kievman 4. Kasey Quaglia 5. Salena Chatman

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates