Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Race Results (F)     Division Results (F)    


Bristol Mum-A-Thon 8K Road Race
Top Male: 1. Mario Vazquez 2. Chris Chisholm 3. Ryan O-Connor 4. Mic Medeska 5. David Ricciuti
Top Female: 1. Jillian LeBeau 2. Becky Lease 3. Amanda Kizis 4. Madyson Pierce 5. Lee Falk
Bristol Mum A Thon Road Races
Sunday Oct 30, 2016 - St Paul High School - Bristol, CT
Plattsys Timing OVercast 55 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Mario Vazquez Overall Female: Jillian LeBeau

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Mario Vazquez 37M M3039 New Britain ct 27:30 5:31 1/11 1081
2 Chris Chisholm 54M M5059 Farmington CT 28:15 5:41 1/9 1092
3 Ryan O-Connor 35M M3039 Bristol CT 29:29 5:55 2/11 1097
4 Mic Medeska 34M M3039 West Hartford CT 30:39 6:10 3/11 1055
5 David Ricciuti 48M M4049 Bristol ct 31:06 6:15 1/11 1066
6 Joey Conrod 17M M1419 Sandy Hook CT 31:41 6:22 1/5 1015
7 Harrison Dayton 17M M1419 Bristol CT 31:41 6:22 2/5 1091
8 Benjamin Stafford 14M M1419 Bristol CT 31:44 6:23 3/5 1077
9 Kurt Ogren 47M M4049 Seymour CT 35:16 7:05 2/11 1061
10 Lang Ashworth 49M M4049 Bristol CT 35:32 7:09 3/11 1005
11 John Lafreniere 56M M5059 Bristol CT 35:57 7:14 2/9 1088
12 Peter Jaime Jeski 17M M1419 Bristol CT 36:27 7:20 4/5 1089
13 John McGrane 60M M6069 Farmington CT 36:48 7:24 1/8 1093
14 Michael McElwer 33M M3039 Bristol CT 37:14 7:29 4/11 1098
15 Brian Meacham 41M M4049 Woodbridge CT 37:17 7:30 4/11 1094
16 Philip Axt 29M M2029 New haven CT 37:54 7:37 1/9 1006
17 Rohan Koshy 15M M1419 Bristol CT 38:05 7:39 5/5 1106
18 Dan Marquis 24M M2029 Bristol CT 38:34 7:45 2/9 1052
19 Jeremy Pollutro 40M M4049 Bristol CT 38:38 7:46 5/11 1100
20 Richard Katrenya 21M M2029 Oxford CT 39:04 7:51 3/9 1038
21 David Roach 55M M5059 Burlington Ct 39:09 7:52 3/9 1068
22 Brian Magnano 38M M3039 Bristol CT 39:37 7:58 5/11 1050
23 Jillian LeBeau 17F F1419 Bristol CT 40:37 8:10 1/4 1045
24 Scott Ewen 58M M5059 Terryville CT 41:15 8:17 4/9 1025
25 John Etter 48M M4049 Southington CT 41:17 8:18 6/11 1024
26 Becky Lease 53F F5059 Bristol CT 41:30 8:20 1/9 1044
27 Jeffrey Caggiare 48M M4049 Bristol CT 41:30 8:20 7/11 1105
28 Amanda Kizis 36F F3039 Terryville CT 41:32 8:21 1/11 1040
29 Chris Poulos 0M M0000 Plantsville 41 41:47 8:24 1/1 1099
30 Tim Beloin 38M M3039 Wolcott Co 42:11 8:29 6/11 1009
31 Madyson Pierce 18F F1419 Brookfield CT 42:12 8:29 2/4 1096
32 Kenneth Smith 62M M6069 Southington CT 42:30 8:32 2/8 1076
33 Lee Falk 47F F4049 Bristol Ct 42:33 8:33 1/12 1026
34 Mena Shehata 31M M3039 Rocky Hill CT 42:40 8:35 7/11 1095
35 Scott Marcum 46M M4049 Newtown CT 42:44 8:35 8/11 1051
36 Matthew Krueger 44M M4049 Bristol CT 42:49 8:36 9/11 1042
37 Tony Cistulli 52M M5059 New Hartford CT 42:56 8:38 5/9 1090
38 Kori Pierce 37F F3039 Brookfield CT 42:59 8:38 2/11 1063
39 Adam Baron 35M M3039 Bristol CT 43:20 8:43 8/11 1008
40 Owen Cornish 23M M2029 Bristol CT 43:21 8:43 4/9 1016
41 Paul Kovaleski 62M M6069 Burlington CT 43:22 8:43 3/8 1041
42 Tejal Monteiro 18F F1419 Bristol CT 43:28 8:44 3/4 1057
43 Nicholas Carey 36M M3039 Bristol CT 44:03 8:51 9/11 1011
44 Lindsay Osborne 28F F2029 Bristol CT 44:08 8:52 1/11 1062
45 Michael Taricani 62M M6069 Burlington CT 44:18 8:54 4/8 1079
46 Marco Ingriselli 62M M6069 Southington CT 44:30 8:57 5/8 1036
47 Jillian Connelly 46F F4049 Southington CT 44:39 8:58 2/12 1013
48 Samuel Lewbel 66M M6069 Stafford Springs CT 44:44 9:00 6/8 1046
49 Maribel Rivera Smith 52F F5059 Southington CT 45:17 9:06 2/9 1067
50 Thomas Conrod 50M M5059 Sandy Hook CT 45:37 9:10 6/9 1014
51 Patrick Collins 52M M5059 Bristol CT 46:11 9:17 7/9 1012
52 Sophia Grant 44F F4049 Burlington CT 46:21 9:19 3/13 1032
53 Susan Rubenstein 49F F4049 SIMSBURY CT 46:56 9:26 4/12 1070
54 Holly Hamel 52F F5059 Plantsville CT 46:56 9:26 3/9 1034
55 Amanda Trothier 28F F2029 Terryville CT 47:16 9:30 2/11 1080
56 Jessica Monarca 26F F2029 Bristol CT 47:19 9:31 3/11 1104
57 Susan Bennett 49F F4049 Cheshire CT 47:46 9:36 5/12 1102
58 Patrick Renny 42M M4049 Bristol CT 47:46 9:36 10/11 1103
59 Cassandra Dubitsky 14F F1419 Southington CT 48:36 9:46 4/4 1020
60 Luke Saglimbeni 29M M2029 South Windsor CT 48:56 9:50 5/9 1072
61 William Hettrick 62M M6069 Colchester CT 49:14 9:54 7/8 1035
62 Lauren Morel 34F F3039 Bristol CT 49:19 9:55 3/11 1109
63 Karen Longo 53F F5059 Southington CT 49:26 9:56 4/9 1047
64 Jessica Antunes 34F F3039 Bristol Ct 49:30 9:57 4/11 1004
65 Amber Kilmer 28F F2029 Torrington Ct 49:32 9:57 4/11 1039
66 Ric Gonzalez 62M M6069 Somerset NJ 49:38 9:59 8/8 1031
67 Elaine Sherman 42F F4049 Bristol Ct 50:02 10:04 6/12 1074
68 Christina Lachowski 31F F3039 Bristol CT 50:03 10:04 5/10 1043
69 Pat Nelligan 52M M5059 Bristol CT 50:09 10:05 8/9 1059
70 Patricia Montgomery 59F F5059 Wolcott CT 50:11 10:05 5/9 1058
71 Christina Wood 28F F2029 Torrington Ct 50:13 10:06 5/11 1085
72 Michelle Raucci 27F F2029 Torrington Ct 50:13 10:06 6/11 1065
73 Lisa Crowley 46F F4049 Bristol CT 50:17 10:07 7/12 1017
74 Laurie Funk 47F F4049 Bristol CT 50:18 10:07 8/12 1027
75 Shirlee Andrews 52F F5059 Torrington CT 50:49 10:13 6/9 1003
76 Michael Jakubowski 31M M3039 Wethersfield CT 51:01 10:15 10/11 1037
77 Sarah Dupuis 31F F3039 Kensington CT 51:31 10:21 6/11 1021
78 Kelly Ashton 39F F3039 Burlington CT 51:37 10:23 7/11 1101
79 Victoria Wilson 29F F2029 Gardiner Ny 51:57 10:27 7/11 1084
80 Annie Groom 56F F5059 Southington CT 52:20 10:31 7/9 1033
81 Sarah Ernest 45F F4049 Danbury CT 52:58 10:39 9/12 1022
82 Karen D'Elia 55F F5059 Wethersfield CT 53:40 10:47 8/9 1018
83 Sandra Porcaro 48F F4049 Bristol CT 53:50 10:49 10/12 1064
84 Lisa Wright 39F F3039 Woodbury CT 54:11 10:54 8/11 1087
85 Kathleen McCarthy 52F F5059 Bristol CT 54:31 10:58 9/9 1053
86 Elanna Rubenstein 27F F2029 West Hartford CT 54:32 10:58 8/11 1071
87 Jim/Mason Joyce 56M M5059 Bristol CT 55:20 11:08 9/9 1107
88 Felicia Genca 35F F3039 West hartford CT 55:36 11:11 9/11 1030
89 Cameron Aiken 25M M2029 Bristol CT 55:38 11:11 6/9 1001
90 Gina Furtak 27F F2029 Bristol CT 56:14 11:18 9/11 1028
91 Tomek Furtak 28M M2029 Bristol CT 56:15 11:19 7/9 1029
92 Brett McQuiggan 34M M3039 Bristol CT 57:50 11:38 11/11 1054
93 Kirk Allen 48M M4049 Bristol CT 58:04 11:41 11/11 1002
94 Carly Seigle 30F F3039 Plainville CT 1:01:09 12:18 10/11 1073
95 Meghan Michalak 28F F2029 Torrington Ct 1:02:04 12:29 10/11 1056
96 Mary Etter 49F F4049 Southington CT 1:02:44 12:37 11/12 1023
97 Michelle Farella 32F F3039 Bristol CT 1:04:02 12:53 11/11 1108
98 Cindy Rodriguez 24F F2029 Southington CT 1:05:37 13:12 11/11 1069
99 Wilbert Lopez 25M M2029 New Britain CT 1:05:37 13:12 8/9 1048
100 James Driscoll 82M M8099 Bristol CT 1:12:22 14:33 1/1 1019
101 Elizabeth Bradshaw 41F F4049 Thomaston CT 1:13:51 14:51 12/12 1010
102 Frank Lozewski 26M M2029 Bristol ct 1:14:55 15:04 9/9 1049
103 Melody Shular 60F F6069 Bristol ct 1:24:55 17:05 1/2 1075
104 Sally Nolen 60F F6069 Bristol ct 1:24:55 17:05 2/2 1060

Race Results (F)     Division Results (F)    

Top Male: 1. Mario Vazquez 2. Chris Chisholm 3. Ryan O-Connor 4. Mic Medeska 5. David Ricciuti

Top Female: 1. Jillian LeBeau 2. Becky Lease 3. Amanda Kizis 4. Madyson Pierce 5. Lee Falk

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates