Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


5 Mille Results (F)     5 Mile Division Results (F)     2 Mile Results (F)     2 Mile Division Results (F)    


Bristol Shamrock 5 Mile/2 Mile Road Races
Top Male: 1. Brian Gaudreau 2. Kenny Knox 3. Benjamin Funk 4. Mark Petrosky 5. Benjamin Stafford
Top Female: 1. Brittany Heninger 2. Lauren Bossi 3. Ciara Collins 4. Kiara Bonilla 5. Julia Berthiaume
2017 Bristol Shamrock 2 Mile Road Races
Saturday March 18, 2017 || Chippens Middle School in Bristol CT
Plattsys Timing & Results || 32 degrees OVERCAST
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Brian Gaudreau Overall Female: Brittany Heninger

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Brian Gaudreau 30M M3039 Wethersfield CT 11:19 5:39 1/14 98
2 Kenny Knox 17M M1419 Bristol CT 11:30 5:45 1/27 421
3 Brittany Heninger 20F F2029 Bristol CT 11:38 5:49 1/32 116
4 Benjamin Funk 17M M1419 Bristol CT 11:41 5:50 2/27 412
5 Mark Petrosky 14M M1419 Bristol CT 12:03 6:01 3/27 223
6 Benjamin Stafford 14M M1419 Bristol CT 12:06 6:03 4/27 286
7 Alrick Grant 18M M1419 Bristol CT 12:09 6:04 5/27 369
8 Steven Soun 14M M1419 Bristol CT 12:12 6:06 6/27 277
9 Nick Lanigan 30M M3039 Southington CT 12:21 6:10 2/14 153
10 Lauren Bossi 20F F2029 Bristol CT 12:31 6:15 2/32 32
11 Spencer Johnson 20M M2029 Bristol CT 12:32 6:16 1/14 132
12 Jacob Woznicki 14M M1419 Bristol CT 12:35 6:17 7/27 354
13 Joey Vecchio 14M M1419 Burlington CT 12:37 6:18 8/27 308
14 David Berthiaume 47M M4049 Portland CT 12:42 6:21 1/38 378
15 Peter Armon 30M M3039 Cheshire CT 12:46 6:23 3/14 399
16 Antonio Zea Jr 30M M3039 Newington CT 12:48 6:24 4/14 334
17 Chris Newton 40M M4049 Plainville CT 13:07 6:33 2/38 200
18 Jake Leone 14M M1419 Bristol CT 13:16 6:38 9/27 158
19 Ryan Scappaticci 11M M1113 Danbury CT 13:23 6:41 1/34 264
20 Roy Krause 40M M4049 Glastonbury CT 13:25 6:42 3/38 143
21 Noah Morrison 11M M1113 Bristol CT 13:29 6:44 2/34 193
22 Sean Wininger 14M M1419 Bristol CT 13:30 6:45 10/27 368
23 Jack Wright 14M M1419 PORTLAND CT 13:32 6:46 11/27 325
24 Brian Morin 50M M5059 Harwinton CT 13:33 6:46 1/16 192
25 Ciara Collins 13F F1113 Bristol CT 13:40 6:50 1/31 359
26 Luis Medina 14M M1419 Bristol CT 13:41 6:50 12/27 185
27 Scott Petrosky 11M M1113 Bristol CT 13:44 6:52 3/34 224
28 Colin Michaud 14M M1419 Deep River CT 13:44 6:52 13/27 188
29 Ryan Ring 11M M1113 Bristol CT 13:47 6:53 4/34 242
30 Ramon Peters 14M M1419 Bristol CT 13:47 6:53 14/27 221
31 Alex Romano 20M M2029 Bristol CT 13:57 6:58 2/14 250
32 Logan Crowley 11M M1113 Bristol CT 13:59 6:59 5/34 70
33 Chris Roy 11M M1113 Bristol CT 14:01 7:00 6/34 381
34 Kiara Bonilla 20F F2029 Southington CT 14:02 7:01 3/32 29
35 Jason Pawlik 40M M4049 Bristol CT 14:08 7:04 4/38 214
36 Julia Berthiaume 13F F1113 Portland CT 14:11 7:05 2/31 379
37 Lindsay Ouellette 14F F1419 Bristol CT 14:11 7:05 1/30 383
38 Nick Osuch 14M M1419 Bristol CT 14:13 7:06 15/27 207
39 Ben Foley 10M M0010 Harwinton CT 14:14 7:07 1/11 92
40 Brian Foley 40M M4049 Harwinton CT 14:19 7:09 5/38 93
41 Brian Magnano 40M M4049 Bristol CT 14:28 7:14 6/38 173
42 Adrian Gasior 14M M1419 Bristol CT 14:29 7:14 16/27 97
43 Christine Hurley 40F F4049 Glastonbury CT 14:32 7:16 1/43 122
44 Christopher Osuch 11M M1113 Bristol CT 14:34 7:17 7/34 205
45 Annika Hurley 11F F1113 Glastonbury CT 14:34 7:17 3/31 121
46 Hannah Stephenson 11F F1113 Unionville CT 14:35 7:17 4/31 402
47 Lucy Bergin 11F F1113 Glastonbury CT 14:41 7:20 5/31 22
48 Daniel Beaudoin 27M M2029 Bristol CT 14:47 7:23 3/14 338
49 Dan Marquis 20M M2029 Bristol CT 14:54 7:27 4/14 177
50 Luke Schilling 14M M1419 BRISTOL CT 14:58 7:29 17/27 267
51 Gavin Cabral 11M M1113 Burlington CT 15:00 7:30 8/34 49
52 Keagan Mullan 14M M1419 Bristol CT 15:01 7:30 18/27 194
53 Chris Twombly 11M M1113 Danbury CT 15:01 7:30 9/34 303
54 Jocelyn Wolf 11F F1113 Glastonbury CT 15:04 7:32 6/31 318
55 Kelly Krok 40F F4049 Bristol CT 15:12 7:36 2/43 146
56 William Pirotta 20M M2029 Harwinton CT 15:13 7:36 5/14 227
57 Lyly Tran 20F F2029 North Haven CT 15:17 7:38 4/32 302
58 Kaitlin DeForest 11F F1113 Terryville CT 15:20 7:40 7/31 77
59 Jeremy Leifert 40M M4049 Torrington CT 15:22 7:41 7/38 157
60 Kurt Phillip 60M M6069 Bristol CT 15:25 7:42 1/19 225
61 Tyler Hutt 10M M0010 Glastonbury CT 15:32 7:46 2/11 124
62 Kristen Patricia 61F F6069 Farmington CT 15:37 7:48 1/12 358
63 Jeremy Pollutro 40M M4049 Bristol CT 15:39 7:49 8/38 408
64 Harrison Krause 11M M1113 Glastonbury CT 15:42 7:51 10/34 142
65 Edward Tyrrell 64M M6069 Ridgefield CT 15:42 7:51 2/19 409
66 Brendan Hutt 11M M1113 Glastonbury CT 15:45 7:52 11/34 123
67 Sadye Kowalczyk 11F F1113 Bristol CT 15:47 7:53 8/31 141
68 Isabella Crandall 14F F1419 Bristol CT 15:49 7:54 2/30 66
69 Alissa LoVerme 30F F3039 Bristol CT 15:58 7:59 1/30 803
70 Tom Rioruan 50M M5059 Bristol CT 15:58 7:59 2/16 244
71 Tom Walsh 62M M6069 Wethersfield CT 16:01 8:00 3/19 400
72 Brent Stratton 60M M6069 Middletown CT 16:03 8:01 4/19 292
73 Emma Costello 11F F1113 Bristol CT 16:03 8:01 9/31 64
74 Jim Thurston 20M M2029 Southington CT 16:04 8:02 6/14 301
75 Tessa Pawlik 14F F1419 Bristol CT 16:04 8:02 3/30 215
76 Amy Muller 14F F1419 Plainville CT 16:04 8:02 4/30 196
77 Adalia Malick 14F F1419 Bristol CT 16:06 8:03 5/30 175
78 Tygle Collins 8M M0010 Bristol CT 16:08 8:04 3/11 361
79 Nemythe Lease 20F F2029 Bristol CT 16:09 8:04 5/32 155
80 Leyna Scappaticci 10F F0010 Danbury CT 16:09 8:04 1/6 263
81 Becky Lease 50F F5059 Bristol CT 16:09 8:04 1/27 154
82 Kristen Scappaticci 40F F4049 Danbury CT 16:10 8:05 3/43 262
83 Bianca Stanescu 40F F4049 Glastonbury CT 16:14 8:07 4/43 288
84 Brian Walker 63M M6069 Monroe CT 16:17 8:08 5/19 371
85 Randy Wills 40M M4049 Plantsville CT 16:19 8:09 9/38 315
86 Chris Throwe 40M M4049 Burlington CT 16:21 8:10 10/38 300
87 Kerry Biggs 40M M4049 Harwinton CT 16:24 8:12 11/38 26
88 Matt Krueger 40M M4049 Bristol CT 16:26 8:13 12/38 148
89 Kirsten Saucier 40F F4049 Bristol CT 16:27 8:13 5/43 259
90 Meghan Hamel 14F F1419 Bristol CT 16:33 8:16 6/30 111
91 Erin Petke 14F F1419 Bristol CT 16:33 8:16 7/30 222
92 Donna Langer 50F F5059 Burlington CT 16:33 8:16 2/27 793
93 Avery Braccia 11F F1113 Bristol CT 16:34 8:17 10/31 36
94 Lucy Bird 11F F1113 Terryville CT 16:35 8:17 11/31 27
95 Kenan Vugdalic 30M M3039 Avon CT 16:36 8:18 5/14 375
96 Teri Michaud 60F F6069 West Hartford CT 16:37 8:18 2/12 373
97 Tom Millerd 56M M5059 Windham CT 16:40 8:20 3/16 376
98 John Vecchio 40M M4049 Burlington CT 16:41 8:20 13/38 309
99 Nicole Malvezzi 32F F3039 Bristol CT 16:41 8:20 2/30 374
100 Connor Lieu 11M M1113 Glastonbury CT 16:46 8:23 12/34 364
101 Debbie Perry 60F F6069 Plantsville CT 16:47 8:23 3/12 219
102 Zoe Lowe 13F F1113 Bristol CT 16:49 8:24 12/31 404
103 Aidan Collins 11M M1113 Bristol CT 17:02 8:31 13/34 360
104 Lauren Riordan 20M M2029 Bristol CT 17:04 8:32 7/14 243
105 Shannon Flynn 46M M4049 Hamden CT 17:11 8:35 14/38 926
106 Owen Richardson 10M M0010 Plainville CT 17:12 8:36 4/11 241
107 Joan Bossi 50F F5059 Bristol CT 17:13 8:36 3/27 31
108 Marco Ingriselli 60M M6069 Southington CT 17:14 8:37 6/19 127
109 Selina Soule 14F F1419 Glastonbury CT 17:20 8:40 8/30 275
110 Robert Cush 30M M3039 Bristol CT 17:23 8:41 6/14 73
111 Christian Stafford 11M M1113 Bristol CT 17:27 8:43 14/34 287
112 Marlo Pesino 30F F3039 Bristol CT 17:28 8:44 3/30 220
113 Colten Beaudoin 11M M1113 Bristol CT 17:29 8:44 15/34 17
114 Rob Lacouture 45M M4049 Bristol CT 17:30 8:45 15/38 420
115 Erica Berthiaume 48F F4049 Portland CT 17:33 8:46 6/43 377
116 Keelie Yorkhill 11F F1113 Bristol CT 17:42 8:51 13/31 330
117 Rick Talmadge 60M M6069 Wilbraham MA 17:44 8:52 7/19 295
118 Katy Wright 11F F1113 PORTLAND CT 17:46 8:53 14/31 326
119 Jaclyn Borrelli 20F F2029 Keene NH 17:46 8:53 6/32 30
120 Stephanie Soun 14F F1419 Bristol CT 17:49 8:54 9/30 276
121 Christina Bouvier 20F F2029 Bristol CT 17:51 8:55 7/32 393
122 Julia Armington 11F F1113 Bristol CT 17:51 8:55 15/31 4
123 Chuck Madigan 50M M5059 Plainville CT 17:51 8:55 4/16 172
124 Patrick Crowley 40M M4049 Bristol CT 17:52 8:56 16/38 71
125 Jason Deveau 40M M4049 Bristol CT 17:53 8:56 17/38 80
126 Michael Crisafulli 14M M1419 Bristol CT 17:53 8:56 19/27 68
127 Aidan Krok 14M M1419 Bristol CT 17:53 8:56 20/27 145
128 Jonathan Owens 11M M1113 South Glastonbury CT 17:55 8:57 16/34 209
129 Dylan Prince 9M M0010 Farmington CT 17:55 8:57 5/11 411
130 Alan Prince 39M M3039 Farmington CT 17:55 8:57 7/14 410
131 Brett Macdonald 49M M4049 Bristol CT 17:56 8:58 18/38 366
132 Bobby Pirotta 20M M2029 Hawinton CT 17:56 8:58 8/14 226
133 Ashley Macdonald 16F F1419 Bristol CT 17:56 8:58 10/30 365
134 Alexa Wolf 10F F0010 Glastonbury CT 17:59 8:59 2/6 317
135 Cristina Harrison 30F F3039 Bristol CT 18:00 9:00 4/30 114
136 Ava Constantine 10F F0010 Bristol CT 18:00 9:00 3/6 61
137 Peter Wolf 40M M4049 Glastonbury CT 18:01 9:00 19/38 319
138 Randy Robinson 60M M6069 Bristol CT 18:02 9:01 8/19 247
139 Amanda Spelbos 20F F2029 Torrington CT 18:02 9:01 8/32 278
140 Becky Sawicki 20F F2029 Torrington CT 18:03 9:01 9/32 260
141 Madelyn Bergin 13F F1113 Glastonbury CT 18:10 9:05 16/31 387
142 Dylan Braccia 14M M1419 Bristol CT 18:11 9:05 21/27 37
143 Nicole Flowers 37F F3039 Bristol CT 18:12 9:06 5/30 385
144 Paul Ameto 61M M6069 Farmington CT 18:14 9:07 9/19 357
145 Amanda Hill 30F F3039 Bristol CT 18:14 9:07 6/30 117
146 Frankie Spirito IV 11M M1113 Bristol CT 18:15 9:07 17/34 281
147 Richard Breen 40M M4049 Glastonbury CT 18:17 9:08 20/38 40
148 Jameson Bergin 45M M4049 Glastonbury CT 18:18 9:09 21/38 386
149 Brendan McFadden 14M M1419 Bristol CT 18:21 9:10 22/27 813
150 Carolyn Caggiano 40F F4049 Bristol CT 18:26 9:13 7/43 721
151 Jennifer Jansen 30F F3039 Bristol CT 18:28 9:14 7/30 131
152 Noah Constantine 11M M1113 Bristol CT 18:29 9:14 18/34 63
153 Raymond Roy 40M M4049 Plainville CT 18:32 9:16 22/38 253
154 Lee Bradley 70M M7099 Newington CT 18:32 9:16 1/2 38
155 Elizabeth Sterner 50F F5059 Plymouth CT 18:33 9:16 4/27 290
156 Laurie Funk 47F F4049 Bristol CT 18:33 9:16 8/43 337
157 Kathleen Archibald 45F F4049 Bristol CT 18:35 9:17 9/43 392
158 Paul Baldini 45M M4049 North Haven CT 18:40 9:20 23/38 925
159 Sam Ouellette 12M M1113 Bristol CT 18:42 9:21 19/34 382
160 Allison Stack 30F F3039 Acton MA 18:44 9:22 8/30 283
161 Christopher Neal 20M M2029 UNIONVILLE CT 18:44 9:22 9/14 197
162 Craig Maschio 30M M3039 Bristol CT 18:45 9:22 8/14 182
163 Thomas Stack 60M M6069 Acton MA 18:45 9:22 10/19 285
164 Kathleen McCarthy 50F F5059 BRISTOL CT 18:48 9:24 5/27 184
165 Maura McCormick 16F F1419 Bristol CT 18:50 9:25 11/30 384
166 Mikayla Brown 11F F1113 Bristol CT 18:51 9:25 17/31 45
167 Abby Duval 11F F1113 Bristol CT 18:51 9:25 18/31 87
168 Danielle Regan 11F F1113 Bristol CT 18:54 9:27 19/31 353
169 Karen Lombardi 50F F5059 Bristol CT 18:55 9:27 6/27 168
170 Sofia Veronesi 11F F1113 Bristol CT 18:56 9:28 20/31 311
171 David MacDonald 60M M6069 Bristol CT 18:58 9:29 11/19 806
172 Daniel Funk 11M M1113 Bristol CT 18:59 9:29 20/34 340
173 Jack Biggs 10M M0010 Harwinton CT 19:00 9:30 6/11 25
174 Ashley Good 20F F2029 Harwinton CT 19:02 9:31 10/32 104
175 Unknown Unknown--- 0M M---- 19:06 9:33 0/0 395
176 Ryan Biggs 11M M1113 Harwinton CT 19:07 9:33 21/34 713
177 Shannon Cully 14F F1419 Bristol CT 19:08 9:34 12/30 72
178 Callie Laprise 17F F1419 Bristol CT 19:08 9:34 13/30 349
179 Vangmayee Upadhyay 11F F1113 Unionville CT 19:12 9:36 21/31 307
180 Nicole Mullen 30F F3039 Winsted CT 19:14 9:37 9/30 195
181 Ric Gonzalez 60M M6069 Somerset NJ 19:15 9:37 12/19 103
182 Jim Costello 50M M5059 Bristol CT 19:19 9:39 5/16 65
183 Christian Nelson 40M M4049 West Hartford CT 19:21 9:40 24/38 199
184 Amy Schmelder 30F F3039 Bristol CT 19:21 9:40 10/30 268
185 Jude Browning 11M M1113 Bristol CT 19:22 9:41 22/34 380
186 Jay DeNote 40M M4049 Bristol CT 19:22 9:41 25/38 79
187 Emily DeNote 14F F1419 Bristol CT 19:23 9:41 14/30 78
188 Sharon Mangelinky 42F F4049 Bristol CT 19:26 9:43 10/43 424
189 Annie Groom 50F F5059 Southington CT 19:30 9:45 7/27 107
190 VINCENT ZOTTO 30M M3039 WINDSOR CT 19:35 9:47 9/14 336
191 Tevin Sampson 20M M2029 Bristol CT 19:36 9:48 10/14 258
192 Alex Kedzior 11M M1113 Burlington CT 19:37 9:48 23/34 356
193 Lynn Veronesi 50F F5059 Bristol CT 19:39 9:49 8/27 310
194 Lisa Crowley 40F F4049 Bristol CT 19:43 9:51 11/43 69
195 David Neal 50M M5059 UNIONVILLE CT 19:44 9:52 6/16 198
196 Michelle Cano 40F F4049 Bristol CT 19:48 9:54 12/43 52
197 Peter Wininger 46M M4049 Bristol CT 19:48 9:54 26/38 367
198 Justin Lacouture 14M M1419 Bristol CT 19:53 9:56 23/27 791
199 Evan Abramczyk 14M M1419 Bristol CT 19:55 9:57 24/27 396
200 Madison Caggiano 10F F0010 Bristol CT 19:57 9:58 4/6 51
201 Melissa Rodriguez 20F F2029 Bristol CT 20:03 10:01 11/32 248
202 Noemi Jalbert 50F F5059 Bristol CT 20:11 10:05 9/27 130
203 Mary Watson 20F F2029 Avon CT 20:12 10:06 12/32 312
204 Emma Langer 14F F1419 Burlington CT 20:18 10:09 15/30 152
205 Drew Stewart 14F F1419 Harwinton CT 20:19 10:09 16/30 291
206 Megan Perry 17F F1419 Bristol CT 20:19 10:09 17/30 403
207 Madelyn Pizzonia 14F F1419 Terryville CT 20:19 10:09 18/30 342
208 Mikayla Lewandoski 14F F1419 Bristol CT 20:20 10:10 19/30 162
209 Vanessa Floyd 14F F1419 Bristol CT 20:20 10:10 20/30 91
210 Santo Pirruccio 40M M4049 Bristol CT 20:23 10:11 27/38 229
211 Bruce Worley III 14M M1419 Bristol CT 20:25 10:12 25/27 323
212 Dawn Raymond 40F F4049 Bristol CT 20:27 10:13 13/43 238
213 Jennifer Spirito 40F F4049 BRistol CT 20:27 10:13 14/43 280
214 Robyn Beaudoin 40F F4049 Bristol CT 20:27 10:13 15/43 18
215 Marion Stack 20F F2029 Wethersfield CT 20:27 10:13 13/32 284
216 Tom Catucci 55M M5059 Bristol CT 20:32 10:16 7/16 416
217 Jose Werneck 79M M7099 Bristol CT 20:40 10:20 2/2 401
218 Gloria Bachand 15F F1419 Bristol CT 20:41 10:20 21/30 422
219 Jamie Makiaris 11M M1113 Glastonbury CT 20:42 10:21 24/34 174
220 Kate Moreau 20F F2029 Bristol CT 20:42 10:21 14/32 189
221 Steve Moreau 50M M5059 Bristol CT 20:43 10:21 8/16 190
222 Jennifer Yeomans 30F F3039 New Britain CT 20:43 10:21 11/30 328
223 Kristina Worley 30F F3039 Bristol CT 20:46 10:23 12/30 321
224 Beth Dunphy 30F F3039 Bristol CT 20:57 10:28 13/30 86
225 Dee Lamoureux 60F F6069 Bristol CT 20:58 10:29 4/12 151
226 Brian Labbe 40M M4049 Bristol CT 20:59 10:29 28/38 790
227 Maxwell Frechette 11M M1113 Southington CT 20:59 10:29 25/34 95
228 Curt Stella 60M M6069 Bristol CT 21:02 10:31 13/19 289
229 Lance Archibald 11M M1113 Bristol CT 21:05 10:32 26/34 390
230 Rocky Zotto 60M M6069 Oakville CT 21:09 10:34 14/19 335
231 Nicole Gavagni 20F F2029 Southington CT 21:11 10:35 15/32 99
232 Giona Battisto 11M M1113 Burlington CT 21:15 10:37 27/34 16
233 Amber Champagne 14F F1419 Bristol CT 21:17 10:38 22/30 346
234 Bernie Wells 40F F4049 NewYork NY 21:19 10:39 16/43 313
235 Lauren Cassidy 33F F3039 Bristol CT 21:20 10:40 14/30 407
236 Craig Battisto 40M M4049 Burlington CT 21:21 10:40 29/38 15
237 Aaron O'Connor 40M M4049 Burlington CT 21:22 10:41 30/38 201
238 Frank Beecher 50M M5059 Bristol CT 21:25 10:42 9/16 19
239 Briann Champagne 14F F1419 Bristol CT 21:26 10:43 23/30 347
240 Justine Burke 40F F4049 Southington CT 21:28 10:44 17/43 47
241 Lucas Frechette 10M M0010 Southington CT 21:29 10:44 7/11 94
242 Jacob Burke 11M M1113 Southington CT 21:29 10:44 28/34 46
243 Mary Mroczek 34F F3039 Plainville CT 21:32 10:46 15/30 419
244 Dylan Phillips 14M M1419 New Hartford CT 21:34 10:47 26/27 398
245 Nathan Burke 11M M1113 Southington CT 21:34 10:47 29/34 48
246 Eric Wilczak 40F F4049 Torrington CT 21:34 10:47 18/43 314
247 Sarah Zbell 20F F2029 Torrington CT 21:39 10:49 16/32 332
248 Shaun Marie Zbell 20F F2029 Torrington CT 21:39 10:49 17/32 333
249 Jutta Klomburg 50F F5059 Middlebury CT 21:43 10:51 10/27 139
250 Gina Salvatore 20F F2029 Wethersfield CT 21:47 10:53 18/32 257
251 Patricia Daniels 30F F3039 Terryville CT 21:49 10:54 16/30 74
252 Jason DeCarolis 50M M5059 Bristol CT 21:50 10:55 10/16 76
253 Lincoln Archibald 10M M0010 Bristol CT 21:56 10:58 8/11 391
254 Allison Martel 14F F1419 Bristol CT 21:58 10:59 24/30 178
255 Laura Pawelec 50F F5059 Ashford CT 21:59 10:59 11/27 213
256 Jacob Martel 20M M2029 Bristol CT 21:59 10:59 11/14 179
257 Michael Bennett 20M M2029 Lebanon CT 21:59 10:59 12/14 21
258 Stephanie Lim 20F F2029 Branford CT 21:59 10:59 19/32 163
259 Christina Roy 40F F4049 Plainville CT 22:01 11:00 19/43 252
260 Heather O'Connor 40F F4049 Burlington CT 22:02 11:01 20/43 202
261 Rosemary Rustic 50F F5059 Bristol CT 22:02 11:01 12/27 254
262 Laura Hunt 62F F6069 Avon CT 22:09 11:04 5/12 417
263 Kelly Owsianko 20F F2029 Berlin CT 22:10 11:05 20/32 210
264 Stacy D'Appollonio 40F F4049 Plainville CT 22:11 11:05 21/43 75
265 Robert Seeds 50M M5059 Terryville CT 22:15 11:07 11/16 270
266 Leokadia Seeds 50F F5059 Terryville CT 22:15 11:07 13/27 269
267 Aubrey Kelley 16F F1419 Bristol CT 22:19 11:09 25/30 345
268 Joyce Kelley 48F F4049 Bristol CT 22:20 11:10 22/43 344
269 Jade Gimpl 40F F4049 Bristol CT 22:28 11:14 23/43 405
270 Chris Gimpl 39M M3039 Bristol CT 22:28 11:14 10/14 406
271 Donna Zielinski 51F F5059 Bethany CT 22:30 11:15 14/27 423
272 Skylar Wright 20F F2029 Bristol CT 22:33 11:16 21/32 327
273 Mary Boylan 60F F6069 Burlington CT 22:41 11:20 6/12 33
274 Joe Caggiano 50M M5059 Bristol CT 22:46 11:23 12/16 50
275 Elaine Dyer 30F F3039 Seymour CT 22:50 11:25 17/30 88
276 Molly Horan 20F F2029 Bristol CT 22:50 11:25 22/32 120
277 Tim Osuch 40M M4049 Bristol CT 22:59 11:29 31/38 208
278 Mallory Crisafulli 14F F1419 Bristol CT 23:00 11:30 26/30 67
279 Mikayla Guyette 10F F0010 Canton CT 23:08 11:34 5/6 109
280 Martha Joung 13F F1113 Southington CT 23:10 11:35 22/31 341
281 Christine Attle 14F F1419 Bristol CT 23:10 11:35 27/30 5
282 Mary Etter 40F F4049 Southington CT 23:10 11:35 24/43 89
283 Sandy Ewen 60F F6069 Terryville CT 23:14 11:37 7/12 90
284 Krista Malenfant 17F F1419 Bristol CT 23:20 11:40 28/30 355
285 Paulina Serafin 14F F1419 Bristol CT 23:20 11:40 29/30 271
286 Scott Oley 45M M4049 Waterbury CT 23:26 11:43 32/38 372
287 Sarah Bird 30F F3039 Terryville CT 23:30 11:45 18/30 28
288 Andy Kucia 40M M4049 Burlington CT 23:31 11:45 33/38 149
289 Heather Radun 30F F3039 Bristol CT 23:33 11:46 19/30 235
290 Pamela Peatman 40F F4049 Plainville CT 23:33 11:46 25/43 216
291 Ashish Upadhyay 40M M4049 Unionville CT 23:50 11:55 34/38 304
292 Kelly Kucia 40F F4049 Burlington CT 23:51 11:55 26/43 150
293 Janet Gonzalez 40F F4049 Meriden CT 23:52 11:56 27/43 102
294 Sage Scarritt 11F F1113 Bristol CT 23:55 11:57 23/31 265
295 Alicia Rappleyea 11F F1113 Bristol CT 23:55 11:57 24/31 237
296 Jody St. John 40F F4049 Bristol CT 23:56 11:58 28/43 282
297 Jenna Fulvi 11F F1113 Bristol CT 23:56 11:58 25/31 96
298 Amy Battisto 40F F4049 Burlington CT 24:02 12:01 29/43 13
299 Payton Pelletier 11F F1113 Bristol CT 24:07 12:03 26/31 217
300 Lorna Hardin 20F F2029 Bristol CT 24:08 12:04 23/32 113
301 Kristen Phillips 47F F4049 New Hartford CT 24:16 12:08 30/43 397
302 Anne Czuchta 59F F5059 Bristol CT 24:21 12:10 15/27 343
303 Nicholas Czuchta 31M M3039 Simsbury CT 24:21 12:10 11/14 415
304 Jaime Krueger 40F F4049 Bristol CT 24:29 12:14 31/43 147
305 Cynthia Isales 30F F3039 West Hartford CT 24:31 12:15 20/30 129
306 Tori-Lynn Kallenbach 20F F2029 Bristol CT 24:33 12:16 24/32 133
307 Jeffrey Boyle 11M M1113 Farmington CT 24:36 12:18 30/34 35
308 Mia Clement 14F F1419 Bristol CT 24:41 12:20 30/30 57
309 Caroline Hathcock 11F F1113 Bristol CT 24:43 12:21 27/31 115
310 Nicholas Worley 14M M1419 Bristol CT 24:43 12:21 27/27 322
311 Clara Ramirez 30F F3039 Plainville CT 24:44 12:22 21/30 236
312 Cynthia Baklik 50F F5059 Killingworth CT 24:49 12:24 16/27 7
313 Evan Chadeayne 11M M1113 Bristol CT 24:50 12:25 31/34 54
314 Brittany Machia 20F F2029 Bristol CT 24:50 12:25 25/32 170
315 Cody Hardin 20M M2029 Bristol CT 24:51 12:25 13/14 112
316 Tessa Rogers 11F F1113 Bristol CT 24:52 12:26 28/31 249
317 Robert Chadeayne 50M M5059 Bristol CT 24:53 12:26 13/16 55
318 Mary Baraiolo 30F F3039 Bristol CT 24:56 12:28 22/30 9
319 Noah Bernier 13M M1113 Bristol CT 25:00 12:30 32/34 370
320 Kathryn Perrone 20F F2029 Weatogue CT 25:05 12:32 26/32 218
321 Julie Schilling 40F F4049 BRISTOL CT 25:06 12:33 32/43 266
322 Julie Constantine 40F F4049 Bristol CT 25:07 12:33 33/43 62
323 Lynne Leone 40F F4049 Bristol CT 25:08 12:34 34/43 159
324 Robin Caron 51F F5059 Bristol CT 25:08 12:34 17/27 418
325 Ashley Gould 30F F3039 Southington CT 25:09 12:34 23/30 105
326 Jeffrey Caggiano 40M M4049 Bristol CT 25:10 12:35 35/38 722
327 Amil Nasser 50M M5059 New York NY 25:12 12:36 14/16 825
328 Paul Kelly 60M M6069 Bristol CT 25:12 12:36 15/19 135
329 Joseph Battisto 60M M6069 Bristol CT 25:13 12:36 16/19 14
330 Amanda Gilbert 30F F3039 South Windsor CT 25:42 12:51 24/30 101
331 Susan Hill 60F F6069 Bristol CT 25:47 12:53 8/12 119
332 Tricia Tew 40F F4049 Bristol CT 25:52 12:56 35/43 299
333 Michael Bartkowiak 30M M3039 Bristol CT 26:02 13:01 12/14 12
334 Emily Roberts 9F F0010 Burlington CT 26:04 13:02 6/6 388
335 Karen Roberts 40F F4049 Burlington CT 26:04 13:02 36/43 389
336 Linda Reed 60F F6069 Bristol CT 26:06 13:03 9/12 240
337 Donna Osuch 50F F5059 Bristol CT 26:07 13:03 18/27 206
338 Chet Reed 60M M6069 Bristol CT 26:07 13:03 17/19 239
339 Patty Beaudoin 25F F2029 Bristol CT 26:09 13:04 27/32 339
340 Alisha Robarge 20F F2029 Southington CT 26:16 13:08 28/32 245
341 Mary Baba 60F F6069 Middletown CT 26:22 13:11 10/12 6
342 Leah Chipman 11F F1113 Bristol CT 26:25 13:12 29/31 56
343 Corey Lipscomb 11M M1113 Bristol CT 26:25 13:12 33/34 166
344 Amy Lipscomb 40F F4049 Bristol CT 26:32 13:16 37/43 165
345 Raelynne Andrews 20F F2029 BRISTOL CT 26:36 13:18 29/32 3
346 Jason Andrews 20M M2029 BRISTOL CT 26:37 13:18 14/14 2
347 Robin Maciag 50F F5059 Meriden CT 26:41 13:20 19/27 171
348 Carol Spelbos 50F F5059 Kent CT 26:43 13:21 20/27 279
349 Jennifer Diblasi 30F F3039 Wolcott CT 27:01 13:30 25/30 82
350 Jenny Belhumeur 30F F3039 Waterbury CT 27:01 13:30 26/30 20
351 Stacy Martinez 30F F3039 Bristol CT 27:05 13:32 27/30 181
352 Roxanne Martin 50F F5059 Bristol CT 27:35 13:47 21/27 180
353 Tammie Lockwood 41F F4049 Collinsville CT 27:35 13:47 38/43 394
354 Lynn Sileo 50F F5059 Bristol CT 27:40 13:50 22/27 273
355 Alicia Smith 77F F7099 Plainville CT 27:47 13:53 1/1 414
356 Anne Irvine Savo 30F F3039 Avon CT 27:50 13:55 28/30 128
357 Paige Pirruccio 20F F2029 Bristol CT 28:41 14:20 30/32 228
358 Punyavrat Upadhyay 10M M0010 Unionville CT 28:42 14:21 9/11 306
359 Deepika Upadhyay 40F F4049 Unionville CT 28:43 14:21 39/43 305
360 Sharon Sawicki 50F F5059 West Cornwall CT 29:34 14:47 23/27 261
361 Edward Baklik 50M M5059 Killingworth CT 29:43 14:51 15/16 8
362 Debra Boyle 50F F5059 Farmington CT 29:53 14:56 24/27 34
363 Ryan Hill 30F F3039 Bristol CT 30:00 15:00 29/30 118
364 Kylie Bernier 11F F1113 Bristol CT 30:04 15:02 30/31 24
365 Donna Klimkoski 40F F4049 Bristol CT 30:11 15:05 40/43 137
366 Kevin Bernier 30M M3039 Bristol CT 30:19 15:09 13/14 23
367 Katelyn Dittman 20F F2029 Terryville CT 30:32 15:16 31/32 83
368 Kim Hamel 50F F5059 Bristol CT 30:57 15:28 25/27 110
369 Kelly Champagne 44F F4049 Bristol CT 32:40 16:20 41/43 348
370 Matthew Brown 10M M0010 Bristol CT 34:17 17:08 10/11 44
371 Hayden Melingonis 10M M0010 Bristol CT 34:22 17:11 11/11 186
372 Lisa Melingonis 30F F3039 Bristol CT 34:28 17:14 30/30 187
373 Laura Dasilva 51F F5059 Bristol CT 34:43 17:21 26/27 905
374 Kevin Harris 45M M4049 Bristol CT 34:44 17:22 36/38 909
375 Scott Fields 40M M4049 Bristol CT 35:11 17:35 37/38 351
376 Jeff Torreso 40M M4049 Bristol CT 35:22 17:41 38/38 2882
377 Kathleen Fields 40F F4049 Bristol CT 35:42 17:51 42/43 352
378 Tina Mateo 20F F2029 Terryville CT 35:55 17:57 32/32 183
379 Kaylynne Yorkhill 11F F1113 Bristol CT 35:57 17:58 31/31 329
380 Michael Ptaszynski 60M M6069 Bristol CT 36:37 18:18 18/19 232
381 Chris Porrini 30M M3039 Bristol CT 39:09 19:34 14/14 841
382 Nancy Kloczko 60F F6069 Springfield MA 42:32 21:16 11/12 138
383 MaryEllen Schigas 53F F5059 Bristol CT 42:32 21:16 27/27 924
384 Joseph Quinn 60M M6069 Bloomfield CT 42:33 21:16 19/19 233
385 Michele Quinn 60F F6069 Bloomfield CT 42:34 21:17 12/12 234
386 Douglas Wiegert 50M M5059 Bristol CT 43:09 21:34 16/16 2893
387 Kathryn Krawiec 40F F4049 Burlington CT 43:12 21:36 43/43 144
388 Jordan Suckley 11M M1113 Burlington CT 43:12 21:36 34/34 293

5 Mille Results (F)     5 Mile Division Results (F)     2 Mile Results (F)     2 Mile Division Results (F)    

Top Male: 1. Brian Gaudreau 2. Kenny Knox 3. Benjamin Funk 4. Mark Petrosky 5. Benjamin Stafford

Top Female: 1. Brittany Heninger 2. Lauren Bossi 3. Ciara Collins 4. Kiara Bonilla 5. Julia Berthiaume

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates