Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Race Results (T)     Division Results ()    


Rails to Trails Hoppin Hodges 5K
Top Male: 1. Brian Seney 2. Jay Seney 3. Donald Curtis 4. Matt Davis 5. Greg Paul
Top Female: 1. Debbie Livingston 2. Katherine Stallfort 3. Christine Witkowski 4. Stephanie Jacobs 5. Denise Seney
Hoppin Hodges Memorial 5K Race
Vernon Rails to Trail - Church St - Vernon, CT
Sunday April 16, 2017 - Partly Sunny - 61 degrees

Chip Timing by Platt Systems 860-645-1476

******************************************************************************************

PLATTSYS.COM RESULTS

Overall Male : Brian Seney Overall Female: Debbie Livingston

******************************************************************************************

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Brian Seney 25M M2029 Acton MA 19:19 6:13 1/5 2337
2 Jay Seney 57M M5059 Vernon CT 20:50 6:42 1/7 2338
3 Donald Curtis 43M M4049 Storrs CT 20:56 6:44 1/8 2304
4 Matt Davis 39M M3039 Vernon CT 21:02 6:46 1/4 1835
5 Greg Paul 33M M3039 W Hartford CT 21:20 6:52 2/4 2328
6 Ryan Goyen 26M M2029 Manchester CT 21:29 6:55 2/5 2335
7 Adam Osmond 49M M4049 Farmington CT 21:31 6:55 2/8 2348
8 Andrew Zyrek 48M M4049 Manchester CT 21:46 7:00 3/8 2349
9 John Legier 60M M6099 S Windsor CT 22:26 7:13 1/12 2330
10 Peter Briggeman 59M M5059 Manchester CT 22:43 7:18 2/7 1831
11 Debbie Livingston 35F F3039 Bolton CT 23:00 7:24 1/9 900
12 To Starodaj 29M M2029 New Britain CT 23:06 7:26 3/5 2344
13 Scott Williamson 34M M3039 Manchester CT 23:46 7:38 3/4 1837
14 Brian Meacham 42M M4049 Woodbridge CT 24:29 7:52 4/8 2345
15 Kevin Tranberg 48M M4049 Wethersfield CT 24:37 7:55 5/8 2341
16 Katherine Stallfort 57F F5059 WIlton CT 25:03 8:03 1/7 2329
17 Ken Larson 64M M6099 Lebanon CT 25:13 8:07 2/12 1836
18 Ben Parisi 24M M2029 Colebrook CT 25:27 8:11 4/5 2347
19 Ed Yergeau 64M M6099 Manchester CT 25:38 8:15 3/12 1832
20 Christine Witkowski 46F F4049 Glastonbury CT 25:42 8:16 1/6 2343
21 Stephanie Jacobs 31F F3039 Windsor CT 26:04 8:23 2/9 1827
22 Gary Higginbotham III 14M M0019 Enfield CT 26:12 8:26 1/3 2308
23 Greg Best 62M M6099 NBXGWARWE CT 26:23 8:29 4/12 1838
24 Denise Seney 56F F5059 Vernon CT 26:42 8:35 2/7 2336
25 Jack Snow 10M M0019 Wethersfield CT 26:44 8:36 2/3 2350
26 Kelly Pabilonia 47F F4049 Tolland CT 26:54 8:39 2/6 2315
27 Way Hedding 67M M6099 Niantic CT 26:58 8:40 5/12 1841
28 Brian Walker 64M M6099 Monroe ct 27:00 8:41 6/12 2319
29 Brian Brinjmade 31M M3039 Shelton CT 27:01 8:41 4/4 2346
30 Bernie Gillis 61M M6099 East Haddam CT 27:12 8:45 7/12 2305
31 Allen Witkowski 52M M5059 Glastonbury CT 27:29 8:50 3/7 2342
32 Hunter Boni 15M M0019 n Branford CT 28:06 9:02 3/3 2326
33 Maureen Gillis 61F F6099 East Haddam CT 28:21 9:07 1/4 2306
34 David Thompson 44M M4049 Bristol CT 28:44 9:14 6/8 2332
35 Stephen Tolman 70M M6099 Vernon CT 28:52 9:17 8/12 2323
36 Jean Hoffman 41F F4049 Norwalk CT 29:08 9:22 3/6 2309
37 Patrick Snow 51M M5059 Wethersfield CT 29:22 9:27 4/7 1825
38 Heidi Pope 56F F5059 Moodus CT 29:22 9:27 3/7 2331
39 Nancy Collopy 47F F4049 Vernon CT 29:25 9:28 4/6 2303
40 Kathleen Boni 48F F4049 N Branford CT 29:44 9:34 5/6 2327
41 Katherine Krasney 37F F3039 New Haven CT 29:46 9:34 3/9 2313
42 Sara Hughes 39F F3039 Coventry CT 30:31 9:49 4/9 2325
43 Amielu Quellette 38F F3039 Ellington CT 30:39 9:51 5/9 1826
44 Mark Mangelinkx 51M M5059 Bristol CT 30:58 9:57 5/7 1839
45 Lana Kessell 25F F2029 Middletown CT 31:09 10:01 1/2 2324
46 Melinda Hedding 62F F6099 Niantic CT 31:19 10:04 2/4 1840
47 Steve Mele 62M M6099 North Haven CT 31:38 10:10 9/12 2333
48 Jessica Willis 36F F3039 Vernon CT 31:57 10:17 6/9 2320
49 Cathi Koehler 59F F5059 Manchester CT 32:13 10:22 4/7 1834
50 Dean Bolt 63M M6099 West Hartford CT 32:14 10:22 10/12 1842
51 Kevin Johnston 59M M5059 Marion CT 32:41 10:31 6/7 2312
52 Joe Walsh 29M M2029 Vernon Rockville CT 32:50 10:34 5/5 1830
53 Tom Walsh 62M M6099 Wethersfield CT 32:52 10:34 11/12 1829
54 Kevin Goyen 49M M4049 East Hampton CT 32:58 10:36 7/8 2307
55 B Larchemegne 51M M5059 Hebron CT 33:30 10:46 7/7 1833
56 Elizabeth Lapalme-French 36F F3039 Enfield CT 33:49 10:53 7/9 2314
57 Suzanne Rinaldi 43F F4049 Goshen CT 36:09 11:37 6/6 2334
58 Susan Wilson 51F F5059 NORTHFORD CT 36:10 11:38 5/7 2321
59 Robert Hannon 46M M4049 Ledyard CT 37:29 12:03 8/8 2340
60 Wilma Jones 55F F5059 Niantic CT 37:29 12:03 6/7 2339
61 Nancy Walsh 62F F6099 S. Windsor CT 39:28 12:42 3/4 1828
62 Kayleigh Royston 28F F2029 Windsor Locks CT 39:29 12:42 2/2 2318
63 Jess Reed 36F F3039 Vernon CT 41:36 13:23 8/9 2317
64 Malinda Johnston 39F F3039 South Windsor CT 41:37 13:23 9/9 2311
65 Anne Cella 57F F5059 Wallingford CT 42:08 13:33 7/7 2302
66 Denise Casella 60F F6099 S Windsor CT 43:53 14:07 4/4 2400
67 Robert Letendre 80M M6099 Vernon CT 46:00 14:48 12/12 1843

Race Results (T)     Division Results ()    

Top Male: 1. Brian Seney 2. Jay Seney 3. Donald Curtis 4. Matt Davis 5. Greg Paul

Top Female: 1. Debbie Livingston 2. Katherine Stallfort 3. Christine Witkowski 4. Stephanie Jacobs 5. Denise Seney

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates