Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Race Results (T)     Division Results ()    


Marlborough Lions Club 5K Road Race
Top Male: 1. Jacob Dietz 2. Kevin Glenn 3. Bruce Christensen 4. Joseph Nieszczezewski 5. Ben Fisher
Top Female: 1. Haley Goodwill 2. Meg Duffy 3. Karen Houle 4. Ashlyn Mirachek 5. Heather Persichilli
Marlborough Lions Run Around The Lake 5K Road Race
Sunday May 28, 2017 at Blish Park - Marlborough, CT
Platt Systems Chip Timing - 63 degrees - Breezy
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Jacob Dietz Overall Female: Haley Goodwill

*******************************************************

Plattsys.com Results

*******************************************************

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Jacob Dietz 13M M0013 Marlborough CT 19:25 6:15 1/6 162
2 Kevin Glenn 59M M5064 Bolton CT 19:55 6:24 1/21 188
3 Bruce Christensen 49M M4049 Bolton CT 20:13 6:30 1/13 187
4 Haley Goodwill 27F F2029 Marlborough CT 20:41 6:39 1/9 126
5 Joseph Nieszczezewski 19M M1419 Hebron CT 20:59 6:45 1/1 1071
6 Ben Fisher 13M M0013 Berlin CT 21:06 6:47 2/6 166
7 Fred Johnson 26M M2029 Coventry CT 21:23 6:53 1/3 1051
8 Jake Fisher 43M M4049 Berlin CT 21:47 7:00 2/13 167
9 Tom Starodaj 29M M2029 New Britain CT 21:58 7:04 2/3 171
10 Paul Baldini 45M M4049 Marlborough CT 22:08 7:07 3/13 4
11 Craig Dauphinais 50M M5064 Danielson CT 22:19 7:10 2/21 136
12 Chris Wheeler 35M M3039 Brooklyn NY 22:22 7:11 1/6 123
13 Meg Duffy 30F F3039 Brooklyn NY 22:22 7:11 1/13 26
14 William Liebler 43M M4049 Southington CT 22:30 7:14 4/13 1064
15 Billy Liebler 10M M0013 Southington CT 22:30 7:14 3/6 1061
16 Alex Fisher 9M M0013 Berlin CT 22:55 7:22 4/6 165
17 Dino Festa 64M M5064 Oakdale CT 23:11 7:27 3/21 131
18 Kevin Tranberg 48M M4049 Wethersfield CT 23:19 7:30 5/13 182
19 Karen Houle 39F F3039 Danielson CT 23:19 7:30 2/13 48
20 Peter Briggeman 59M M5064 Manchester CT 23:21 7:30 4/21 140
21 Evan Carroll 25M M2029 Waterbuiry CT 23:38 7:36 3/3 172
22 Stephen Servidio 50M M5064 Mystic CT 23:56 7:42 5/21 1089
23 Ashlyn Mirachek 14F F1419 Marlborough CT 23:59 7:43 1/7 153
24 Jonathan Garrett 40M M4049 Marlborough CT 24:07 7:45 6/13 34
25 Heather Persichilli 44F F4049 Milford CT 24:09 7:46 1/22 1081
26 Mark Dursin 46M M4049 Marlborough CT 24:12 7:47 7/13 27
27 Stephen Adams 58M M5064 E haddam CT 24:18 7:49 6/21 155
28 Mena Shehata 31M M3039 Rocky Hill CT 24:39 7:56 2/6 128
29 Robert Nieszczezewski 50M M5064 Hebron CT 24:42 7:56 7/21 1072
30 Jack Collins 10M M0013 South Glastonbury CT 24:48 7:58 5/6 15
31 Tammy Perrotta 53F F5064 Middletown CT 24:48 7:58 1/15 1079
32 Nicole Wright 41F F4049 Marlborough CT 24:49 7:59 2/22 190
33 Lauren Griffin 49F F4049 Marlborough CT 24:51 7:59 3/22 150
34 Laurie Brooks 55F F5064 Bolton CT 24:54 8:00 2/15 152
35 Anna Starodaj 55F F5064 New Britain CT 25:03 8:03 3/15 170
36 Elizabeth Wright 37F F3039 Newington CT 25:20 8:09 3/13 125
37 Allen Nelson 30M M3039 Coventry CT 25:23 8:10 3/6 1069
38 Sia Dowlatshahi 60M M5064 Manchester CT 25:31 8:12 8/21 132
39 Bernie Gillis 61M M5064 East Haddam CT 25:48 8:18 9/21 35
40 Kim Collins 47F F4049 South Glastonbury CT 25:52 8:19 4/22 17
41 jesse kempton 32M M3039 Willington CT 25:53 8:19 4/6 1052
42 Adam Parks 40M M4049 Amston CT 26:13 8:26 8/13 1077
43 Debbie Perry 60F F5064 Plantsville CT 26:22 8:29 4/15 1080
44 Carrie Coy 57F F5064 Hebron CT 26:27 8:30 5/15 18
45 Matt Henderson 52M M5064 Marlborough CT 26:27 8:30 10/21 189
46 John Graham 49M M4049 Ponte Vedra Beach FL 26:28 8:31 9/13 44
47 Mike Underwood 61M M5064 Hebron CT 26:29 8:31 11/21 1100
48 Tara Szeps 38F F3039 Marlborough CT 26:31 8:32 4/13 1097
49 Tom Millerd 56M M5064 Windham CT 26:38 8:34 12/21 1067
50 Stephanie Buro 27F F2029 Brighton MA 26:44 8:36 2/9 129
51 Kyra Griffin 15F F1419 Marlborough CT 26:44 8:36 2/7 151
52 Amanda Jacobson 15F F1419 Marlborough CT 26:45 8:36 3/7 164
53 Jay Keiser 69M M6599 Middletown CT 26:56 8:40 1/5 139
54 Sheryl Ouellette 42F F4049 Bristol CT 27:00 8:41 5/22 1076
55 Skylar Szeps 10F F0013 Marlborough CT 27:15 8:46 1/13 1096
56 Michael Martin 51M M5064 Marlborough CT 27:20 8:47 13/21 1066
57 Paige Spooner 9F F0013 Sturbridge MA 27:23 8:48 2/13 130
58 Gerardo Velazquez 50M M5064 East Hartford CT 27:28 8:50 14/21 121
59 Grace Nieszczezewski 12F F0013 Hebron CT 27:29 8:50 3/13 1070
60 Guy Pulino 72M M6599 Moodus CT 27:48 8:56 2/5 138
61 Maureen Gillis 61F F5064 East Haddam CT 28:00 9:00 6/15 38
62 Edward McCarver 67M M6599 Wallingford CT 28:04 9:01 3/5 135
63 Kyle Howles 40M M4049 Wolcott CT 28:13 9:04 10/13 50
64 Erica Ruggiero 44F F4049 Seymour CT 28:14 9:05 6/22 145
65 Jacqueline Liebler 8F F0013 Southington CT 28:19 9:06 4/13 1063
66 Adam Stachelek 36M M3039 Marlborough CT 28:20 9:07 5/6 1092
67 Tom Walsh 62M M5064 Wethersfield CT 28:41 9:13 15/21 148
68 James Kostin 61M M5064 east hampton CT 28:46 9:15 16/21 1056
69 Sarah Messenger 19F F1419 Hebron CT 29:26 9:28 4/7 134
70 Katherine Krasney 37F F3039 New Haven CT 29:29 9:29 5/13 1058
71 Beth Bunko 57F F5064 Southington CT 29:39 9:32 7/15 6
72 Luke Napolitano 11M M0013 Marlborough CT 29:46 9:34 6/6 143
73 Frank Napolitano 40M M4049 Marlborough CT 29:46 9:34 11/13 142
74 Carolina Dean 9F F0013 Marlborough CT 29:50 9:36 5/13 23
75 Ashley Afonso 24F F2029 Colchester CT 30:00 9:39 3/9 185
76 Kathy Koziel 47F F4049 East Hampton CT 30:06 9:41 7/22 1057
77 Marilyn Quinlan 56F F5064 Canton CT 30:16 9:44 8/15 133
78 Sarah White 43F F4049 Bristol CT 30:17 9:44 8/22 124
79 Tom Farrell 62M M5064 Marlborough CT 30:50 9:55 17/21 32
80 KIM Sendlein 56F F5064 Marlborough CT 30:52 9:56 9/15 176
81 Erin Madden 14F F1419 Winchester MA 30:52 9:56 5/7 1065
82 Felicia Liebler 41F F4049 Southington CT 30:53 9:56 9/22 1062
83 Jill Evans 35F F3039 Townsend MA 30:58 9:57 6/13 30
84 Heidi Groeger 34F F3039 Storrs Mansfield CT 31:08 10:01 7/13 45
85 Barbara Angelo 65F F6599 Marlborough CT 31:15 10:03 1/4 2
86 Suzanne Turner 47F F4049 New Canaan CT 31:16 10:03 10/22 149
87 Stacy Levy 49F F4049 Wilton CT 31:17 10:04 11/22 1060
88 Marian Scott 44F F4049 Buda TX 31:22 10:05 12/22 1087
89 Gena Givens 35F F3039 Middletown CT 31:27 10:07 8/13 43
90 Heidi Seaton 50F F5064 Centerbrook CT 31:41 10:11 10/15 1088
91 Tara Borden 41F F4049 New London CT 31:49 10:14 13/22 5
92 Jim Angelo 66M M6599 Marlborough CT 31:56 10:16 4/5 3
93 Mackenzie Donnelly 11F F0013 Marlborough CT 32:18 10:23 6/13 186
94 Andrew Moore 42M M4049 Marlborough CT 32:32 10:28 12/13 127
95 Scott Sendlein 57M M5064 Marlborough CT 32:42 10:31 18/21 175
96 Jillian Sullivan 10F F0013 Marlborough CT 33:36 10:48 7/13 156
97 Sean Sullivan 51M M5064 Marlborough CT 33:37 10:49 19/21 157
98 Amy Ouellette 25F F2029 Berlin CT 34:03 10:57 4/9 1074
99 Shelby Szeps 7F F0013 Marlborough CT 34:06 10:58 8/13 1095
100 Kelly Kimball 26F F2029 Bloomfield CT 34:06 10:58 5/9 1055
101 Angela Taetz 45F F4049 Marlborough CT 34:23 11:03 14/22 1098
102 Maeve O-Neil 14F F1419 Marlborough CT 34:25 11:04 6/7 154
103 Bella Tomassetti 14F F1419 Marlborough CT 34:32 11:06 7/7 168
104 Katherine Bunko 27F F2029 Plantsville CT 34:53 11:13 6/9 7
105 LeeAnn Ouellette 54F F5064 Berlin CT 35:00 11:15 11/15 1075
106 Dan Kimball 62M M5064 Marlborough CT 35:01 11:16 20/21 1054
107 Angela Petitti 48F F4049 Shelton CT 35:11 11:19 15/22 1083
108 Christina Pelliccio 45F F4049 Wallingford CT 35:22 11:22 16/22 1078
109 Kris Larsen 30F F3039 New Britain CT 35:47 11:30 9/13 1059
110 Kimberly Zeytoonjian 50F F5064 Farmington CT 36:04 11:36 12/15 147
111 Matt Olson 61M M5064 Ashford CT 36:06 11:37 21/21 137
112 Brittany Dean 36F F3039 Marlborough CT 36:21 11:41 10/13 20
113 Violet Dean 7F F0013 Marlborough CT 36:21 11:41 9/13 24
114 Christine Crawford 27F F2029 Plainville CT 36:26 11:43 7/9 19
115 Laura Nardone 40F F4049 Marlborough CT 36:50 11:51 17/22 1068
116 Ryan Kennedy 30M M3039 Middletown CT 36:51 11:51 6/6 1053
117 Debbie Mund 69F F6599 Marlborough CT 37:31 12:04 2/4 163
118 Sarah Kaminski 39F F3039 Moodus CT 37:44 12:08 11/13 173
119 Liz Gorgoglione 36F F3039 Marlborough CT 37:49 12:10 12/13 158
120 Jean Gustafson 67F F6599 Bristol CT 37:49 12:10 3/4 174
121 Caitlin Johnson 9F F0013 Marlborough CT 37:49 12:10 10/13 159
122 Betsy Agostinucci 62F F5064 Middletown CT 37:50 12:10 13/15 1
123 Richard Stachelek 67M M6599 Marlborough CT 37:53 12:11 5/5 1093
124 Dorothy Sousa 50F F5064 Marlborough CT 38:18 12:19 14/15 1091
125 Anne Cella 57F F5064 Wallingford CT 40:28 13:01 15/15 8
126 Rachel Priester 42F F4049 Waterford CT 40:59 13:11 18/22 1084
127 Krystal Aimi 29F F2029 Middletown CT 41:00 13:11 8/9 183
128 Olivia Johnson 7F F0013 Marlborough CT 41:35 13:23 11/13 160
129 Chris Johnson 40M M4049 Marlborough CT 41:35 13:23 13/13 161
130 Colleen Napolitano 40F F4049 Marlborough CT 42:17 13:36 19/22 141
131 Avery Napolitano 8F F0013 Marlborough CT 42:17 13:36 12/13 144
132 Gianna Catania 8F F0013 Marlborough CT 43:50 14:06 13/13 184
133 Kristen Rzasa 30F F3039 Middletown CT 43:51 14:06 13/13 177
134 Jennifer Throwe 42F F4049 Burlington CT 44:54 14:27 20/22 1099
135 Kathleen Flaherty 49F F4049 Newington CT 45:13 14:33 21/22 33
136 Julia Walsh 28F F2029 Middletown CT 51:53 16:41 9/9 122
137 Andrea Elmer 47F F4049 Farmington CT 52:29 16:53 22/22 146
138 Cynthia Peterson 84F F6599 Middle Haddam CT 54:10 17:26 4/4 1082

Race Results (T)     Division Results ()    

Top Male: 1. Jacob Dietz 2. Kevin Glenn 3. Bruce Christensen 4. Joseph Nieszczezewski 5. Ben Fisher

Top Female: 1. Haley Goodwill 2. Meg Duffy 3. Karen Houle 4. Ashlyn Mirachek 5. Heather Persichilli

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates