Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Overall Results (T)     Division Results (F)    


Madison Exchange Leprechaun 5 Mile
Top Male: 1. Brandt Asher 2. Marc Lennon 3. Michael Grant 4. David Milano 5. Bruce Christensen
Top Female: 1. Cheryl Anderson 2. Kate Daley 3. Dea Baldwin 4. Tara Anderson 5. Annalisa Paltauf
2017 Madison Exchange Leprechaun 5M Road Race
Sunday March 19, 2017 || Surf Club in Madison CT
Plattsys Timing & Results || 35 degrees Overcast - Windy
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Brandt Asher Overall Female: Cheryl Anderson

***********************************************************************************************
5 Mile RESULTS AT PLATTSYS.COM
***********************************************************************************************

OVERALL GUN NET DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Brandt Asher 26M M2029 New Haven CT 27:50 27:50 5:34 1/4 268
2 Marc Lennon 31M M3039 Southington CT 29:17 29:17 5:51 1/22 112
3 Michael Grant 39M M3039 Wilton CT 29:31 29:31 5:54 2/22 244
4 Cheryl Anderson 35F F3039 Madison CT 29:46 29:46 5:57 1/35 222
5 David Milano 43M M4049 Guilford CT 30:56 30:55 6:11 1/33 313
6 Bruce Christensen 49M M4049 Bolton CT 31:34 31:34 6:18 2/33 238
7 John Minervino 53M M5059 Higganum CT 32:30 32:30 6:30 1/34 198
8 Daniel Greco 41M M4049 Madison CT 33:21 33:21 6:40 3/33 250
9 Kate Daley 16F F1319 Clinton CT 33:24 33:24 6:40 1/11 67
10 Tracy Montoya 52M M5059 Waterford CT 33:36 33:34 6:43 2/34 232
11 Eric Dery 42M M4049 Wethersfield CT 33:51 33:51 6:46 4/33 241
12 Michael Sapia 41M M4049 Stamford CT 33:56 33:54 6:47 5/33 202
13 Heath Leber 30M M3039 Bristol CT 33:56 33:56 6:47 3/22 192
14 Jim Tiernan 53M M5059 Pawcatuck CT 34:29 34:27 6:53 3/34 248
15 Dea Baldwin 42F F4049 Northford CT 34:56 34:52 6:59 1/44 176
16 Joe Guay 49M M4049 Madison CT 35:06 35:04 7:01 6/33 179
17 Chris Vollaro 45M M4049 Madision CT 35:12 35:11 7:02 7/33 189
18 Tara Anderson 41F F4049 Madison CT 35:18 35:15 7:03 2/44 102
19 Annalisa Paltauf 33F F3039 New Haven CT 35:18 35:17 7:03 2/35 249
20 Joe Scelia 37M M3039 Brookfield CT 35:48 35:47 7:09 4/22 279
21 Joe Guiliano 39M M3039 Guilford CT 35:56 35:55 7:11 5/22 304
22 Paul Baldini 45M M4049 North Haven CT 36:07 36:06 7:13 8/33 214
23 Dorothy Cohen 46F F4049 Madison CT 36:26 36:25 7:17 3/44 273
24 Kevin Moll 30M M3039 Franklin CT 36:27 36:24 7:17 6/22 19
25 Tom Starodaj 29M M2029 New Britain CT 36:59 36:57 7:23 2/4 305
26 Alexandra Patterson 27F F2029 Old Saybrook CT 37:00 36:56 7:24 1/16 262
27 Kati Connors 36F F3039 Madison CT 37:06 37:06 7:25 3/35 307
28 Matt DeMaio 45M M4049 Old Saybrook CT 37:07 36:59 7:25 9/33 77
29 Natalie Edwards 38F F3039 Waterford CT 37:55 37:53 7:35 4/35 233
30 Graham Keating 16M M1319 Killingworth CT 38:05 38:03 7:37 1/4 210
31 Angela Scarinci 34F F3039 Hamden CT 38:08 38:08 7:37 5/35 87
32 Nicole Graham 45F F4049 CLINTON CT 38:11 37:48 7:38 4/44 191
33 Brittany Dobosz 31F F3039 Stratford CT 38:13 38:10 7:38 6/35 109
34 Hildie Heck 38F F3039 Lyme CT 38:34 38:33 7:42 7/35 194
35 Robert Rimmer 47M M4049 Killingworth CT 38:41 38:30 7:44 10/33 216
36 Lindsay Parshall 25F F2029 Branford CT 38:45 38:39 7:45 2/16 153
37 Mark Chiaramonte 58M M5059 Clinton CT 39:02 38:57 7:48 4/34 66
38 Todd Strickland 54M M5059 Madison CT 39:09 39:01 7:49 5/34 127
39 Jason Lewellyn 30M M3039 Clinton CT 39:18 39:16 7:51 7/22 193
40 Kevin Godbout 49M M4049 Guilford CT 39:20 39:19 7:52 11/33 184
41 Robert Tosiello 59M M5059 Madison CT 39:20 39:17 7:52 6/34 150
42 Mary Coletti 18F F1319 Killingworth CT 39:23 39:23 7:52 2/11 204
43 Julie Perfetto 28F F2029 Newington CT 39:35 39:32 7:55 3/16 309
44 Michael Hall 39M M3039 Wallingford CT 39:43 39:34 7:56 8/22 298
45 Bruce Goulart 67M M6069 Newtown CT 39:49 39:47 7:57 1/12 258
46 Jim Corrick 44M M4049 Branford CT 40:12 40:07 8:02 12/33 54
47 Dawn Miller 51F F5059 New York NY 40:15 40:05 8:03 1/26 203
48 Rich Johnson 44M M4049 Guilford CT 40:28 40:18 8:05 13/33 134
49 Anna Iacovella 45F F4049 Branford CT 40:37 40:33 8:07 5/44 53
50 Mike Loughlin 48M M4049 Guilford CT 40:42 40:39 8:08 14/33 167
51 Barbara Pearce 62F F6069 Guilford CT 40:45 40:41 8:09 1/11 267
52 Lydia Tilsley 52F F5059 Orange CT 40:48 40:43 8:09 2/26 269
53 Sam Scherban 14M M1319 Madison CT 40:58 40:56 8:11 2/4 136
54 Michael Annati 58M M5059 Ellington CT 41:14 41:10 8:14 7/34 78
55 Jack W Scherban 14M M1319 Madison CT 41:15 41:14 8:15 3/4 137
56 Joe Keiser 32M M3039 Cromwell CT 41:30 40:56 8:18 9/22 93
57 Erica Moore 56F F5059 Deep River CT 41:56 41:51 8:23 3/26 260
58 Lori Riley 52F F5059 Storrs CT 42:03 41:57 8:24 4/26 285
59 Christopher Greaney 53M M5059 Guilford CT 42:03 41:45 8:24 8/34 43
60 Elizabeth Homes 31F F3039 Waterford CT 42:14 42:12 8:26 8/35 20
61 William Liebler 43M M4049 Southington CT 42:26 42:23 8:29 15/33 259
62 Thomas Pellegrino 48M M4049 Madison CT 42:27 42:23 8:29 16/33 190
63 J. Armstrong 32F F3039 Middlefield CT 42:29 42:25 8:29 9/35 286
64 Kelly Webster 37F F3039 Killingworth CT 42:38 42:18 8:31 10/35 278
65 Carey Duques 36F F3039 Madison CT 42:38 42:18 8:31 11/35 302
66 John-Louis Kronfeld 37M M3039 West Haven CT 42:57 42:47 8:35 10/22 274
67 Tammy Perrotta 52F F5059 Middletown CT 42:58 42:52 8:35 5/26 177
68 Emily Locher 41F F4049 Weston CT 43:02 42:58 8:36 6/44 61
69 David Cone 52M M5059 Madison CT 43:07 43:03 8:37 9/34 81
70 Lori Hauser 40F F4049 Clinton CT 43:18 43:08 8:39 7/44 84
71 John Fox 48M M4049 Killingworth CT 43:20 43:10 8:40 17/33 272
72 Bruno Pasqualucci 56M M5059 Seymour CT 43:26 43:19 8:41 10/34 62
73 Ray Bovich 55M M5059 Clinton CT 43:27 43:22 8:41 11/34 82
74 Erica Mirwald 46F F4049 Easton CT 43:29 43:19 8:41 8/44 289
75 Megan Thompson 48F F4049 Mansfield Depot CT 43:33 43:17 8:42 9/44 257
76 Elise Maragliano 43F F4049 Westbrook CT 43:39 43:35 8:43 10/44 143
77 Preston Ranton 33M M3039 Branford CT 43:52 43:39 8:46 11/22 229
78 Billy Liebler 10M M0012 Southington CT 43:56 43:52 8:47 1/3 261
79 Jim Crocker 50M M5059 Madison CT 43:58 43:51 8:47 12/34 221
80 Elisabeth Bradley 32F F3039 Clinton CT 44:02 43:57 8:48 12/35 96
81 Catherine Zaneski 43F F4049 Madison CT 44:06 43:59 8:49 11/44 175
82 Cristina Carvalho 50F F5059 Naugatuck CT 44:09 44:03 8:49 6/26 215
83 Lynne Ringer 48F F4049 Old Saybrook CT 44:11 44:04 8:50 12/44 90
84 Tracy Parkin 48F F4049 Monroe CT 44:14 44:08 8:50 13/44 129
85 Dennis Salvo 47M M4049 Madison CT 44:20 44:00 8:52 18/33 107
86 Solange Morrissette 54F F5059 Guilford CT 44:25 44:20 8:53 7/26 42
87 David Harding 59M M5059 MADISON CT 44:28 44:00 8:53 13/34 33
88 Stephanie Gilfoy 31F F3039 Madison CT 44:30 44:22 8:54 13/35 219
89 Nathan Gilfoy 36M M3039 Madison CT 44:31 44:22 8:54 12/22 218
90 Caodi Fang 32F F3039 MADISON CT 44:31 44:26 8:54 14/35 17
91 Paul Tardif Jr 41M M4049 Norwich CT 44:36 44:21 8:55 19/33 5
92 Tracy Mooney 52F F5059 W. Haven CT 44:40 44:35 8:56 8/26 296
93 Robert Norton Jr 55M M5059 Higganum CT 44:45 44:14 8:57 14/34 201
94 Beth Hamson 60F F6069 Branford CT 44:46 44:26 8:57 2/11 291
95 Natalie Bloom 57F F5059 Madison CT 44:47 44:33 8:57 9/26 234
96 Grace Pascale 24F F2029 Madison CT 44:49 44:33 8:57 4/16 71
97 Kara Shia 37M M3039 Madison CT 44:52 44:14 8:58 13/22 301
98 Miguel Robles 43M M4049 Wethersfield CT 44:53 44:27 8:58 20/33 27
99 Cassandra Day 48F F4049 Middletown CT 45:02 44:59 9:00 14/44 208
100 Melissa Byrne 51F F5059 Enfield CT 45:06 44:54 9:01 10/26 57
101 David Miller 28M M2029 West Hartford CT 45:21 45:20 9:04 3/4 56
102 Jennifer S. 40F F4049 Madison CT 45:22 44:45 9:04 15/44 314
103 Taylor Strickland 30M M3039 Madison CT 45:33 45:07 9:06 14/22 128
104 Frank Paparazzp 35M M3039 Woodbury CT 45:37 45:26 9:07 15/22 284
105 Brianna Minervino 13F F1319 Higganum CT 45:40 45:36 9:08 3/11 199
106 Bailey Sullivan 21F F2029 Madison CT 45:42 45:36 9:08 5/16 196
107 Chris Duffy 50M M5059 Plantsville CT 45:44 45:08 9:08 15/34 245
108 Paul Augeri 47M M4049 MIDDLETOWN CT 45:46 45:28 9:09 21/33 18
109 Kathleen Boni 48F F4049 N. Branford CT 45:48 45:43 9:09 16/44 242
110 Mark Kuehn 55M M5059 Stamford CT 45:49 45:47 9:09 16/34 265
111 Massimo Corrick 11M M0012 Branford CT 45:58 45:53 9:11 2/3 55
112 Malley O-Shea 29F F2029 Madison CT 45:58 45:39 9:11 6/16 299
113 Matthew Espinosa 43M M4049 Guilford CT 46:05 45:52 9:13 22/33 300
114 Andrea Greaney 50F F5059 Guilford CT 46:06 45:48 9:13 11/26 44
115 Susanne Radke 43F F4049 Hamden CT 46:10 45:58 9:14 17/44 237
116 Mark Wallace 51M M5059 Madison CT 46:12 45:51 9:14 17/34 293
117 J McKenna 29M M2029 Madison CT 46:30 46:17 9:18 4/4 142
118 Stacey Sullivan 52F F5059 Madison CT 47:06 47:00 9:25 12/26 49
119 April Lionberger 40F F4049 Glastonbury CT 47:08 46:52 9:25 18/44 13
120 Brad Martin 66M M6069 Madison CT 47:28 47:21 9:29 2/12 287
121 Marc Cournoyer 47M M4049 Norwich CT 47:29 47:13 9:29 23/33 239
122 Angus Nazru 62M M6069 Guilford CT 47:38 47:34 9:31 3/12 303
123 Brooke Parakilas 43F F4049 Old Saybrook CT 47:51 47:36 9:34 19/44 85
124 Jill Reilley 35F F3039 Guilford CT 47:52 47:36 9:34 15/35 123
125 Matthew Costello 52M M5059 Wethersfield CT 47:55 47:40 9:35 18/34 130
126 Matt Roth 54M M5059 Branford CT 47:58 47:57 9:35 19/34 253
127 Chris Parakilas 52M M5059 Old Saybrook CT 47:58 47:43 9:35 20/34 86
128 Amy Hatfield 29F F2029 Torrington CT 48:05 47:52 9:37 7/16 282
129 Liz Gagnon 35F F3039 Norwich CT 48:06 47:50 9:37 16/35 185
130 Emily Lennon 31F F3039 Southington CT 48:10 47:56 9:38 17/35 111
131 Robb White 56M M5059 Deep River CT 48:15 48:15 9:39 21/34 231
132 Andrea SanMarco 49F F4049 Madison CT 48:16 47:59 9:39 20/44 206
133 Ronald Quain 51M M5059 Madison CT 48:17 48:00 9:39 22/34 207
134 Michele DeGiacomo 49F F4049 Hamden CT 48:18 48:16 9:39 21/44 89
135 George Davis 71M M7099 Madison CT 48:20 48:08 9:40 1/3 162
136 Olivia Raisbeck 15F F1319 Madison CT 48:22 47:59 9:40 4/11 159
137 Karin Hamilton 65F F6069 Old Lyme CT 48:23 48:11 9:40 3/11 75
138 Lee T. 49M M4049 Madison CT 48:25 48:14 9:41 24/33 315
139 Mary Polchaninoff 57F F5059 Westbrook CT 48:39 48:31 9:43 13/26 23
140 Lee bradley 74M M7099 Newington CT 48:41 48:35 9:44 2/3 224
141 Vincent Palladino 66M M6069 Madison CT 48:43 48:41 9:44 4/12 38
142 Christie Cix 40F F4049 Deep River CT 48:46 48:28 9:45 22/44 105
143 Chandler McCorkle 23F F2029 Clinton CT 48:54 48:36 9:46 8/16 148
144 Delanie Rourke 13F F1319 Madison CT 48:59 48:43 9:47 5/11 271
145 Jason Esteves 45M M4049 Haddam CT 49:00 48:43 9:48 25/33 59
146 Jennifer Esteves 44F F4049 Haddam CT 49:00 48:42 9:48 23/44 58
147 Rebecca Wahl 12F F0012 Madison CT 49:01 48:50 9:48 1/4 121
148 Gena Givens 35F F3039 Middletown CT 49:05 48:48 9:49 18/35 181
149 Katie Rosa 30F F3039 New Haven CT 49:06 48:27 9:49 19/35 7
150 Courtney Stuhlman 36F F3039 Madison CT 49:09 48:39 9:49 20/35 166
151 John Nann 52M M5059 Madison CT 49:10 48:59 9:50 23/34 122
152 Katherine Krasney 37F F3039 New Haven CT 49:17 49:02 9:51 21/35 205
153 Jacqueline Liebler 8F F0012 Southington CT 49:20 49:10 9:52 2/4 283
154 Felicia Liebler 41F F4049 Southington CT 49:21 49:12 9:52 24/44 281
155 Kevin Goyen 48M M4049 EAST HAMPTON CT 49:25 49:17 9:53 26/33 39
156 Fred Hill 55M M5059 Killingworth CT 49:31 49:13 9:54 24/34 225
157 Martha Sanders 61F F6069 Madison CT 49:37 49:21 9:55 4/11 311
158 Chelsey Kach 32F F3039 Clinton CT 49:39 49:15 9:55 22/35 92
159 Melanie McClosky 68M M6069 Guilford CT 49:41 49:35 9:56 5/12 264
160 Joe LiPuma 47M M4049 Clinton CT 49:45 49:36 9:57 27/33 197
161 Kenney Johnson 56M M5059 Northford CT 49:48 49:27 9:57 25/34 178
162 Stephen Somma 55M M5059 Madison CT 49:57 49:49 9:59 26/34 228
163 Theresa DeMatteo 47F F4049 Guilford CT 49:59 49:47 9:59 25/44 251
164 Geoffrey Beckman 39M M3039 Guilford CT 50:00 49:55 10:00 16/22 51
165 Matthew Newman 35M M3039 Freehold NJ 50:05 49:54 10:01 17/22 160
166 Sharon Rosenblatt 28F F2029 Cheshire CT 50:07 49:54 10:01 9/16 98
167 Kevin O-Brien 67M M6069 Manchester CT 50:27 50:16 10:05 6/12 295
168 Alisa Scherban 44F F4049 Madison CT 50:29 50:16 10:05 26/44 138
169 Amanda Hurlburt 31F F3039 Madison CT 50:32 50:22 10:06 23/35 156
170 Kathryn Ryan 51F F5059 Ivoryton CT 50:37 50:13 10:07 14/26 230
171 John Santry 55M M5059 Madison CT 50:41 50:35 10:08 27/34 126
172 Edward Keating 52M M5059 Killingworth CT 50:46 50:37 10:09 28/34 209
173 Tina Edwards 56F F5059 Madison CT 51:03 50:34 10:12 15/26 306
174 Tricia Jansen 45F F4049 Easton CT 51:04 50:52 10:12 27/44 288
175 Pam Smith 49F F4049 Lisbon CT 51:05 50:47 10:13 28/44 211
176 Shannon Baker 50F F5059 Madison CT 51:07 50:38 10:13 16/26 308
177 Alicia Mirando 46F F4049 Clinton CT 51:08 50:47 10:13 29/44 113
178 Kasandra Hilton 26F F2029 Wallingford CT 51:11 50:57 10:14 10/16 21
179 Kelsey Shay 26F F2029 Norwalk CT 51:11 50:59 10:14 11/16 104
180 Amy Tiernan 43F F4049 Pawcatuck CT 51:13 50:56 10:14 30/44 246
181 Nancy Olsen 64F F6069 Clinton CT 51:16 51:00 10:15 5/11 120
182 Karin Carey 34F F3039 Stratford CT 51:18 51:05 10:15 24/35 60
183 Kathi Nickerson 49F F4049 Colchester CT 51:21 51:16 10:16 31/44 266
184 Ben Mattheis 63M M6069 Cheshire CT 51:22 51:11 10:16 7/12 144
185 Michael Knowles 48M M4049 Killingworth CT 51:36 51:34 10:19 28/33 186
186 Jennifer Clarke 54F F5059 Madison CT 51:44 51:27 10:20 17/26 154
187 Cynthia Stannard 62F F6069 Deep river CT 51:45 51:33 10:21 6/11 63
188 Robert Nave 53M M5059 Waterbury CT 51:48 51:18 10:21 29/34 310
189 Jennifer DePrisco 64F F6069 Westbrook CT 51:55 51:42 10:23 7/11 151
190 Nicole Mckay 26F F2029 Higganum CT 52:01 51:55 10:24 12/16 149
191 Lisa Mazinski 42F F4049 Danbury CT 52:24 52:12 10:28 32/44 277
192 Donna Moore 63F F6069 Madison CT 52:36 52:31 10:31 8/11 88
193 Laurel Palladino 65F F6069 Madison CT 52:36 52:27 10:31 9/11 37
194 Jeffrey Festa 50M M5059 Old Saybrook CT 52:38 52:34 10:31 30/34 188
195 Smith Kidkarndee 33M M3039 GLASTONBURY CT 52:39 52:32 10:31 18/22 114
196 Christopher Ryan 50M M5059 Madison CT 52:43 52:37 10:32 31/34 50
197 Jessica Robbins 32F F3039 B. CT 52:50 52:38 10:34 25/35 280
198 Janit Romayko 71F F7099 East Hartford CT 52:52 52:34 10:34 1/2 25
199 Anna Tardif 36F F3039 Norwich CT 52:56 52:41 10:35 26/35 6
200 John Rumberger 47M M4049 Middletown CT 52:59 52:44 10:35 29/33 141
201 Amy Lenoce 41F F4049 Durham CT 52:59 52:46 10:35 33/44 139
202 Isabella Lenoce 12F F0012 Durham CT 53:01 52:47 10:36 3/4 140
203 Jack Fulton 51M M5059 Storrs CT 53:07 53:01 10:37 32/34 252
204 Doug Macleod 54M M5059 Madison CT 53:17 53:12 10:39 33/34 235
205 Greg Dobosz 63M M6069 Stratford CT 53:29 53:20 10:41 8/12 108
206 Patricia Montgomery 59F F5059 Wolcott CT 53:30 52:58 10:42 18/26 70
207 Ashley Vargoshe 25F F2029 Madison CT 53:46 53:27 10:45 13/16 125
208 Donna Esposito 54F F5059 Guilford CT 53:55 53:27 10:47 19/26 16
209 Doreen Laliberte 50F F5059 Waterbury CT 53:57 53:43 10:47 20/26 227
210 Julie Aresco 50F F5059 Middletown CT 54:01 53:49 10:48 21/26 226
211 Robert Schwartz 35M M3039 New Haven CT 54:09 53:50 10:49 19/22 133
212 Mike Armstrong 47M M4049 Danbury CT 54:24 54:06 10:52 30/33 172
213 Nicoletti Michael 33M M3039 Madison CT 54:24 54:10 10:52 20/22 217
214 Dakota Rourke 12F F0012 Madison CT 54:29 54:12 10:53 4/4 270
215 Megan Hart 13F F1319 Madison CT 54:29 54:21 10:53 6/11 132
216 Carol Cournoyer 48F F4049 Norwich CT 54:41 54:24 10:56 34/44 240
217 Michelle O;Neill 42F F4049 Colchester CT 54:56 54:44 10:59 35/44 290
218 David Sawyer 44M M4049 Madison CT 55:00 54:55 11:00 31/33 263
219 Laura Amoden 32F F3039 Newtown CT 55:00 54:48 11:00 27/35 276
220 Michael Brokaw 37M M3039 Newtown CT 55:01 54:51 11:00 21/22 275
221 Jennifer Zold 37F F3039 Fairfield CT 55:06 54:33 11:01 28/35 12
222 Nicole Feldman 37F F3039 White Plains NY 55:07 54:32 11:01 29/35 11
223 Melinda Kronfeld 44F F4049 North Haven CT 55:23 55:13 11:04 36/44 152
224 Harmony David 41F F4049 Clinton CT 56:23 56:05 11:16 37/44 220
225 Julie Constantino 26F F2029 Madison CT 56:38 56:32 11:19 14/16 163
226 Marilyn Biedrycki 60F F6069 Milford CT 56:46 56:30 11:21 10/11 183
227 Chris Taylor 53F F5059 Madison CT 56:52 56:20 11:22 22/26 52
228 Monica Gallogly 55F F5059 North branford CT 57:10 57:00 11:26 23/26 99
229 Unknown Unknown--- 0M M---- 57:32 57:32 11:30 0/0 13190
230 Katie Widhalm 42F F4049 Stoughton MA 57:57 57:48 11:35 38/44 83
231 Nikky Mccarroll 40F F4049 East haven CT 58:44 58:24 11:44 39/44 47
232 Marissa Taylor 30F F3039 Milford CT 58:44 58:24 11:44 30/35 223
233 Rolland Strasser 58M M5059 Hamden CT 58:57 58:37 11:47 34/34 292
234 Lily Acheychek 36F F3039 Wallingford CT 59:28 59:04 11:53 31/35 119
235 Jack Walter 69M M6069 Madison CT 59:38 59:13 11:55 9/12 41
236 Emma Hart 14F F1319 Madison CT 59:57 59:48 11:59 7/11 131
237 Kristie Dececchi 27F F2029 East Haven CT 1:00:01 59:50 12:00 15/16 101
238 Abigail O'Brien 40F F4049 West Hartford CT 1:00:28 1:00:08 12:05 40/44 64
239 Jack Scherban 72M M7099 Clinton CT 1:00:40 1:00:31 12:08 3/3 135
240 Elizabeth Roth 13F F1319 Branford CT 1:01:11 1:01:09 12:14 8/11 254
241 Skylar Knibbs 13F F1319 Madison CT 1:01:21 1:01:04 12:16 9/11 200
242 Kellyt Rome 51F F5059 Granby CT 1:01:32 1:01:14 12:18 24/26 256
243 Peggy Wood 52F F5059 Deep River CT 1:01:32 1:01:13 12:18 25/26 103
244 David Caron 17M M1319 Branford CT 1:01:50 1:01:36 12:22 4/4 247
245 Donovan Mortensen 12M M0012 Madison CT 1:01:50 1:01:35 12:22 3/3 243
246 Madisen Mortensen 15F F1319 Madison CT 1:01:51 1:01:37 12:22 10/11 180
247 Unknown Unknown--- 0M M---- 1:03:50 1:03:50 12:46 0/0 1460
248 Jess Reed 36F F3039 Vernon rockville CT 1:04:00 1:03:40 12:48 32/35 4
249 Lesley Fearnley 60F F6069 Middletown CT 1:04:02 1:03:39 12:48 11/11 158
250 Rachel Salvo 44F F4049 Madison CT 1:04:14 1:03:55 12:50 41/44 106
251 Tanya Walsh 30F F3039 Stratford CT 1:04:42 1:04:01 12:56 33/35 164
252 Amber Carroll 17F F1319 West Haven CT 1:04:47 1:04:05 12:57 11/11 165
253 Crystal Poitras 31F F3039 Ivoryton CT 1:04:58 1:04:48 12:59 34/35 48
254 Kara McKenna 33F F3039 West Hartford CT 1:05:03 1:04:27 13:00 35/35 24
255 Chris Gehrke 32M M3039 Madison CT 1:05:04 1:04:29 13:00 22/22 97
256 Patty Carton 78F F7099 Stratford CT 1:05:23 1:05:15 13:04 2/2 297
257 Christine O-Meara 46F F4049 East Hartland CT 1:05:59 1:05:38 13:11 42/44 255
258 Walter Carling 60M M6069 Middletown CT 1:07:14 1:06:50 13:26 10/12 32
259 Erin Duques 40F F4049 Madison CT 1:08:00 1:07:22 13:36 43/44 312
260 Luis Maysonet 40M M4049 Manchester CT 1:08:08 1:07:48 13:37 32/33 294
261 Jetta Germaine 56F F5059 Trumbull CT 1:10:51 1:10:11 14:10 26/26 9
262 Joseph Rosa 62M M6069 Trumbull CT 1:10:54 1:10:14 14:10 11/12 8
263 David Goldwerd 41M M4049 GLASTONBURY CT 1:16:27 1:16:21 15:17 33/33 115
264 Carisa Caruso 25F F2029 Milford CT 1:19:38 1:19:01 15:55 16/16 3
265 Katy Reddick 42F F4049 Durham CT 1:20:22 1:20:18 16:04 44/44 14
266 Edward Perkowski 62M M6069 Stratford CT 1:23:10 1:22:50 16:38 12/12 74

Overall Results (T)     Division Results (F)    

Top Male: 1. Brandt Asher 2. Marc Lennon 3. Michael Grant 4. David Milano 5. Bruce Christensen

Top Female: 1. Cheryl Anderson 2. Kate Daley 3. Dea Baldwin 4. Tara Anderson 5. Annalisa Paltauf

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates