Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Race Results ()     Division Results (T)    

Haddam Neck Fair 5K
2017 Haddam Neck Fair 5K Road Race
Sunday Sept 3, 2017 || Haddam Neck Fair - Haddam CT
Platt Systems ChipTiming & Results || 56 degrees - Rain
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                                 2017 Haddam Neck Fair 5K Road Race
                        Sunday Sept 3, 2017 ||  Haddam Neck Fair - Haddam CT
                      Platt Systems ChipTiming & Results  || 56 degrees - Rain
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                      Overall Male : Jake Ireland    Overall Female: Elizabeth Mashiak

   ***********************************************************************************************
   
                                 PLATTSYS.COM DIVISION LISTING
                                     
   ***********************************************************************************************

DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======

                        FEMALE RESULTS:   12 and under ** 

  1  Katie Ireland                 10F F0012  East Hampton CT         26:25     64
  2  Jacqueline Liebler             9F F0012  Southington CT          27:55     78
  3  Nevaeh Wikarska               10F F0012  Haddam Neck CT          31:16    257

                        FEMALE RESULTS:    13 to 19  

  1  Rachael Cipolla               16F F1319  Ivoryton CT             21:29     24
  2  Maeve Williams                16F F1319  Middletown CT           22:09    140
  3  Emma Ushchak                  17F F1319  Middletown CT           22:11    137

                        FEMALE RESULTS:    20 to 29  

  1  Elizabeth Mashiak             25F F2029  Middletown CT           21:02     89
  2  Katie France                  25F F2029  Portland CT             21:51     47
  3  Sarah MacDonald               25F F2029  Haddam Neck CT          22:21     85

                        FEMALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Addy Sottile                  37F F3039  Salem CT                22:36    295
  2  Hildie Heck                   38F F3039  Lyme CT                 24:38    265
  3  Anna Dubiel                   35F F3039  Rocky Hill CT           25:04    261

                        FEMALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Sarah Boudeau                 40F F4049  E Haven CT              24:46    196
  2  Emily Mueller                 44F F4049  East Haddam CT          25:08     95
  3  Salena Chatman                40F F4049  Middletown CT           26:51    271

                        FEMALE RESULTS:    50 to 59  

  1  Nelly Larcheveque             53F F5059  Hebron CT               24:54    282
  2  Tammy Charbonneau             54F F5059  Colchester CT           25:19     23
  3  Lori Riley                    52F F5059  Storrs Mansfield CT     26:32   1117

                        FEMALE RESULTS:    60 to 69  

  1  Maureen Gillis                61F F6069  East Haddam CT          27:27     55
  2  Lynne Cooper                  63F F6069  Higganum CT             30:22     27
  3  Lorraine Yu                   64F F6069  Haddam Neck Ct          34:17    145


                        FEMALE RESULTS:    70 to 79  

  1  Kitty Flannery                70F F7079  Moodus CT               32:00     42
  2  Pat Baker                     72F F7079  Oakdale CT              41:28    191
  3  Anne Murphy                   70F F7079  Cheshire CT             53:34    100

                                 2017 Haddam Neck Fair 5K Road Race
                        Sunday Sept 3, 2017 ||  Haddam Neck Fair - Haddam CT
                      Platt Systems ChipTiming & Results  || 56 degrees - Rain
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com


                      Overall Male : Jake Ireland    Overall Female: Elizabeth Mashiak

*********************************************************************************************

                                  AGE DIVISION - MALE
                                  
*********************************************************************************************

DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======

                          MALE RESULTS:   12 and under ** 

  1  Alex Rivard-Lentz             11M M0012  East Hampton CT         23:24   1120
  2  Alex Ushchak                  12M M0012  Middletown CT           23:58    136
  3  Billy Liebler                 11M M0012  Southington CT          24:00     79
  4  Jackson Rowe                  11M M0012  Middle Haddam CT        25:20    124

                          MALE RESULTS:    13 to 19  

  1  Jake Ireland                  15M M1319  East Hampton CT         18:37     62
  2  Noah San Vincente             13M M1319  Higganum CT             19:26    280
  3  Andrew Rowe                   13M M1319  Middle Haddam CT        20:33    123
  4  Harris Rowe                   13M M1319  Middle Haddam CT        21:44    126

                          MALE RESULTS:    20 to 29  

  1  Ian MacDonald                 21M M2029  Haddam Neck CT          18:56    255
  2  Ian Skelskey                  24M M2029  Bristol CT              25:33    128

                          MALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Zoltan Rigo                   34M M3039  Berlin CT               19:20   1116
  2  Tom Starodaj                  30M M3039  New Britain CT          21:35    263
  3  Richard Weckwerth             34M M3039  Norwich CT              22:15    260

                          MALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Dave Rivard-Lentz             49M M4049  East Hampton CT         19:15   1118
  2  Paul Baldini                  45M M4049  Haddam CT               20:30     11
  3  David P. Oakes                40M M4049  Moodus CT               21:52    104

                          MALE RESULTS:    50 to 59  

  1  John Minervino                53M M5059  Higganum CT             20:12     93
  2  Jeff Heintz                   58M M5059  Wallingford CT          20:52    183
  3  Charles Branferd              52M M5059  HN CT                   23:34    294

                          MALE RESULTS:    60 to 69  

  1  Michael Giza                  60M M6069  Colchester CT           22:02    147
  2  Tony Oubrado                  62M M6069  Portland CT             24:26    253
  3  Bernie Gillis                 61M M6069  East Haddam CT          27:47     54

                          MALE RESULTS:    70 to 79  

  1  Bob Ward                      72M M7079  Vernon CT               26:15    139
  2  Tom Baker                     74M M7079  Oakdale CT              29:52    192
  3  Carl Fuller                   74M M7079  E haddam CT             32:13    150

                          MALE RESULTS:    80 and over  

  1  Gerry Matthews                81M M8099  Haddam CT               48:31      1
  2  John Olson                    86M M8099  Bridgeport CT           52:07      2


  
   ***********************************************************************************************
                              PLATTSYS.COM 
   ***********************************************************************************************


Race Results ()     Division Results (T)    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates