Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Overall Race Results (T)     Division Results ()    


Quinnipiac PA Run For Life 5K
Top Male: 1. John Naro 2. Adam Osmond 3. Mark Addona 4. Ed Wilson 5. Tom Millerd
Top Female: 1. Slaine Kelly 2. Taylor Truesdale 3. Kelly Lynch 4. Nicole Natarelli 5. Georgia Panagopoulos
2017 Quinnipiac University PA 5K Road Race
Saturday April 8, 2017 | Timing & Results by Platt Systems @ plattsys.com
North Haven Medical Campus - Quinnipiac University - Overcast Chilly 40 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

***********************************************************************************************
5 K AT PLATTSYS.COM
***********************************************************************************************

Overall Male : John Naro Overall Female: Slaine Kelly

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 John Naro 21M M1929 Hamden CT 21:29 6:55 1/4 2717
2 Slaine Kelly 24F F1929 Norwalk CT 21:49 7:01 1/10 2713
3 Adam Osmond 30M M3059 CT 22:17 7:10 1/8 2734
4 Taylor Truesdale 25F F1929 North Haven CT 22:23 7:12 2/10 2729
5 Mark Addona 51M M3059 Wallingford CT 24:31 7:53 2/8 2701
6 Ed Wilson 49M M3059 West Haven CT 24:49 7:59 3/8 2736
7 Kelly Lynch 22F F1929 Hamden CT 25:19 8:09 3/10 2715
8 Nicole Natarelli 24F F1929 North Haven CT 25:23 8:10 4/10 2718
9 Tom Millerd 56M M3059 Windham CT 26:46 8:37 4/8 2716
10 Georgia Panagopoulos 58F F3059 Manchester CT 26:54 8:39 1/11 2725
11 Ashley Addona 19F F1929 Wallingford CT 28:28 9:09 5/10 2702
12 Patrick O'Brien 27M M1929 West Springfiel CT 28:50 9:16 2/4 2719
13 Keith Weber 58M M3059 Wallingford CT 29:17 9:25 5/8 2731
14 Casey Burke 26F F1929 Wallingford CT 29:17 9:25 6/10 2704
15 Michael Stasik 19M M1929 CT 29:41 9:33 3/4 2735
16 David Crosby 23M M1929 Stratford CT 29:50 9:36 4/4 2705
17 Christina Burns 19F F1929 CT 30:01 9:39 7/10 2733
18 Kaitlyn Lynch 22F F1929 Hamden CT 30:03 9:40 8/10 2738
19 Aldo Velasquez 34M M3059 North Haven CT 30:51 9:55 6/8 2730
20 Karen Rogers 67F F6099 Clinton CT 30:52 9:56 1/2 2737
21 Shelley Opalski 52F F3059 Essex CT 31:17 10:04 2/11 2723
22 Yanni Bratsis 34M M3059 Hamden CT 32:39 10:30 7/8 2703
23 Mary Ellen Dombrowski 61F F6099 Wethersfield CT 32:43 10:31 2/2 2707
24 Beth Haydu 51F F3059 East Hampton CT 32:43 10:31 3/11 2711
25 Katherine Krasney 37M M3059 New Haven CT 32:43 10:31 8/8 2714
26 Jody Podell Damsky 31F F3059 Hamden CT 32:48 10:33 4/11 2726
27 Kimberly Palencia 34F F3059 Hamden CT 32:49 10:33 5/11 2724
28 Theresa Douston 33F F3059 East Haven CT 33:31 10:47 6/11 2710
29 Donna Zielinski 51F F3059 Bethany CT 35:17 11:21 7/11 2732
30 Kelly Rome 51F F3059 Granby CT 36:54 11:52 8/11 2727
31 Cathleen Hinsch 53F F3059 Middlefield CT 37:28 12:03 9/11 2712
32 Sarah Laird 22F F1929 Brookfield CT 40:30 13:02 9/10 2722
33 Michaela Occhiboi 23F F1929 Brookfield CT 40:30 13:02 10/10 2721
34 Christine O'Meara 46F F3059 East Hartland CT 40:55 13:10 10/11 2720
35 Lynn Copes Tommasini 33F F3059 New Haven CT 41:53 13:28 11/11 2728

Overall Race Results (T)     Division Results ()    

Top Male: 1. John Naro 2. Adam Osmond 3. Mark Addona 4. Ed Wilson 5. Tom Millerd

Top Female: 1. Slaine Kelly 2. Taylor Truesdale 3. Kelly Lynch 4. Nicole Natarelli 5. Georgia Panagopoulos

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates