Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results ()     Division Results ()    

HTC 8K Cross Country Challenge
HTC Cross Country 8K Challenge
W Hartford Reservoir - W Hartford CT - Presented by HTC
Platt Systems Timng and Scoring - Cloudy Skies 43 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

HTC Cross Country 8K Challenge W Hartford Reservoir - W Hartford CT - Presented by HTC Platt Systems Timng and Scoring - Cloudy Skies 43 degrees Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com Overall Male : Chris Zablocki Overall Female: Beth Krasemann DIVISI DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ====== Top Male Finishers 1 Chris Zablocki 29M Essex CT 26:09 Top Female Finishers 1 Beth Krasemann 44F Suffield CT 36:23 FEMALE RESULTS: 18 and under ** 1 Marisol Carty 16F F0018 West Hartford CT 41:42 2025 2 Nadine Anderson 16F F0018 Old Greenwich CT 49:05 2919 3 Amelia Zhao 16F F0018 Farmington CT 50:41 2248 FEMALE RESULTS: 19 to 29 1 Allyson Nelson 27F F1929 Chatham MA 47:22 2922 2 Shelby McIntyre 22F F1929 Meriden CT 47:33 2225 3 Andrea Bermudez 26F F1929 Farmington CT 53:52 2016 FEMALE RESULTS: 30 to 39 1 Jennifer McHale 39F F3039 Southington CT 39:35 2199 2 Erin Keller 33F F3039 Hartford CT 47:58 2187 3 Victoria Hunt 34F F3039 Branford CT 53:39 2186 FEMALE RESULTS: 40 to 49 1 Tara Rudinski 48F F4049 Brookfield CT 39:16 2237 2 Shawna Kohl 45F F4049 West Hartford CT 40:08 2189 3 Linda Malarkey 48F F4049 New Milford CT 40:36 2198 FEMALE RESULTS: 50 to 59 1 Alene Lofink 54F F5059 Brookfield CT 39:02 2195 2 Holly Labarre 50F F5059 W Suffield CT 43:33 2910 3 Donna Davis 56F F5059 Windsor CT 50:08 2123 FEMALE RESULTS: 60 to 99 1 Frances Quish 66F F6099 Hartford CT 58:04 2234 HTC Cross Country 8K Challenge W Hartford Reservoir - W Hartford CT - Presented by HTC Platt Systems Timng and Scoring - Cloudy Skies 43 degrees Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com Overall Male : Chris Zablocki Overall Female: Beth Krasemann DIVISI DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ====== MALE RESULTS: 19 to 29 1 Tom Weston 28M M1929 Middletown CT 29:15 2243 2 Jacob Griffith Gardner 23M M1929 Storrs Mansfield CT 30:03 2182 3 Stephen Paddock 23M M1929 Meriden CT 30:09 2231 MALE RESULTS: 30 to 39 1 Adam Gootnick 32M M3039 Farmington CT 29:36 2181 2 Greg Tutolo 31M M3039 Glastonbury CT 32:39 2241 3 Brendan O'Rourke 31M M3039 Manchester CT 34:40 2230 MALE RESULTS: 40 to 49 1 Jeffrey Townsend 46M M4049 Woodbridge CT 31:19 2924 2 Bruce Christensen 49M M4049 Bolton CT 32:57 2904 3 Neal Leibowitz 49M M4049 South Windsor CT 33:07 2191 MALE RESULTS: 50 to 59 1 John Minervino 54M M5059 Higganum CT 33:51 2227 2 Bill Thramann 56M M5059 Avon CT 34:42 2908 3 Peter Lofink 57M M5059 Brookfield CT 34:57 2196 MALE RESULTS: 60 to 99 1 William Yost 66M M6099 Manchester CT 41:58 2247 2 George Gilder 78M M6099 Tyringham MA 51:03 2180


Race Results ()     Division Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates