Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


T&F Meet Results ()    

CSC West Outdoor T&F Championships
CSC West Outdoor T&F Championships
Thursday April 27, 2017 - O Brien Tech - Ansonia, CT
Platt Systems Finish Lynx Timing || Overcast|| 52 degrees

                        CSC  West Outdoor T&F Championships 
                Thursday April 27, 2017 - O Brien Tech - Ansonia, CT    
               Platt Systems Finish Lynx Timing || Overcast|| 52 degrees
                 
                 ***************************************************
                                    MEET RESULTS                              
                 ***************************************************
 
                             Girls - Team Rankings 
===============================================================================
    1) Kaynor Tech high school    163   ;     2) Harding High School       136  ; 
    3) Bullard-Havens High School  59   ;     4) Platt Tech                 54  ; 
    5) Oliver Wolcott Tech 20; 6) Emmett O'Brien Tech 15;  7) Bassick High School  3 .                                         
 
                            Boys - Team Rankings 
===============================================================================
    1) Emmett O'Brien Tech    150 ;       2) Bullard-Havens High Schoo  82 ;  
    3) Bassick High School    69    ;    4) Kaynor tech high school    52   ;
    5) Platt Tech  46  ; 6) Harding High School  22  ; 7) Oliver Wolcott Tech  20                                           
 
                        Girls 100 Meter Dash
                        
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Bass, Jordan              SO Harding High             13.23   1 
  2 Se-Raya, Steward          FR kaynor tech              13.27   1 
  3 Jones, Autumn             12 Bullard-Havens           13.56   1 
  4 Masala, Lydia             10 Bullard-Havens           13.88   2 
  5 Small, Lexene             JR Harding High             13.98   1 
  6 Robinson, Tiffany         SR Harding High             14.13   2 
  7 Dildy, Dominique          SR kaynor tech              14.22   2 
  8 England, Ronieka          JR Harding High             14.24   2 
  9 Reynolds, Brianna         11 Bullard-Havens           14.25   1 
 10 Lee, Jahnaisha            10 Bullard-Havens           14.37   1 
 11 Baker, Ivy                   Harding High             14.49   4 
 12 Jacks, X                     Harding High             14.60   4 
 13 Boylan, Madi              FR Emmett O'Brien           14.72   4 
 14 Younger, Andazja          SR Bassick High             15.05   3 
 15 Whitaker, Shawnah         JR Emmett O'Brien           15.24   2 
 16 Maclain, Camial              Bassick High             15.43   5 
 17 Hagler, Markita           FR Platt tech               15.56   3 
 18 Davison, Debbie              Bassick High             15.65   5 
 19 MacDaniel, Kerrigan       JR Platt tech               15.68   3 
 20 Gordon, Mikaila           FR kaynor tech              16.06   4 
 21 Maraday, Alexia           FR Emmett O'Brien           16.43   5 
 22 Villafane, Shakirah       SO Emmett O'Brien           16.66   5 
 23 Bainer, Amelia            JR Oliver Wolcott           16.67   3 
 24 Cavallaro, Marlia         JR Platt tech               16.73   3 
 25 Cuffee, Elissa            SO kaynor tech              16.84   4 
 26 Soucy, Summer             SO Oliver Wolcott           16.92   4 
 27 Maxie, Luckerlynn         FR Platt tech               16.99   3 
 28 Marsh, Taylor             SO kaynor tech              17.49   5 
 29 Toomey, Breanna           JR Emmett O'Brien           17.55   5 
 30 Sariano, DyAija           SR Platt tech               18.88   4 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Se-Raya, Steward          FR kaynor tech              28.23   1 
  2 Bass, Jordan              SO Harding High             28.42   1 
  3 Small, Lexene             JR Harding High             28.79   1 
  4 Jones, Autumn             12 Bullard-Havens           28.94   1 
  5 Cross, Shani              SO Harding High             29.43   1 
  6 Lee, Jahnaisha            10 Bullard-Havens           30.05   3 
  7 Reynolds, Brianna         11 Bullard-Havens           30.74   1 
  8 Joseph, Damali            09 Bullard-Havens           32.34   2 
  9 Caamano, Ashley           JR Platt tech               32.76   2 
 10 Perez, Diana              FR Emmett O'Brien           32.86   3 
 11 DeSouza, Silvia           FR Emmett O'Brien           33.11   3 
 12 Robinson, Quaniesha       SR Emmett O'Brien           33.45   3 
 13 Gordon, Mikaila           FR kaynor tech              33.64   3 
 14 Maraday, Alexia           FR Emmett O'Brien           34.83   4 
 15 Maxie, Luckerlynn         FR Platt tech               35.38   2 
 16 Pope, Traevaisha          SO Platt tech               36.27   4 
 17 Cavallaro, Marlia         JR Platt tech               36.48   3 
 18 Valdez-Correa, Yailin     11 Bullard-Havens           37.14   4 
 19 Marsh, Taylor             SO kaynor tech              38.18   4 
 20 Coutinho, Cristiana       JR Emmett O'Brien           39.03   4 
 21 Jean Pierre, Kariesha     SO kaynor tech              41.85   4 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Dildy, Dominique          SR kaynor tech            1:05.38   1 
  2 Cross, Shani              SO Harding High           1:07.74   1 
  3 Freemantle, Judyanne      SO Harding High           1:08.47   1 
  4 Silva, Natalie            SR kaynor tech            1:10.14   2 
  5 Klotzman, Sarah           SR Oliver Wolcott         1:10.46   1 
  6 Strickland, Kayla         JR Bassick High           1:11.16   1 
  7 Ranger, Journey           FR Harding High           1:13.77   2 
  8 Robinson, Quaniesha       SR Emmett O'Brien         1:14.16   2 
  9 DeSouza, Silvia           FR Emmett O'Brien         1:14.30   2 
 10 Gilliam, Aaliyah          09 Bullard-Havens         1:16.63   1 
 11 Vezina, Alyssa            10 Bullard-Havens         1:23.86   3 
 12 Hagler, Markita           FR Platt tech             1:27.03   3 
 13 Coutinho, Cristiana       JR Emmett O'Brien         1:28.11   3 
 14 Barajas, Andreina         FR Platt tech             1:34.91   3 
 15 Gomes, Nadisha            11 Bullard-Havens         1:35.04   2 
 16 Valdez-Correa, Yailin     11 Bullard-Havens         1:37.31   3 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ducham, Jillian           SR kaynor tech            2:38.96  
  2 Klotzman, Sarah           SR Oliver Wolcott         3:00.78  
  3 Vazquez, Jarivet          09 Bullard-Havens         3:03.43  
  4 Coles, Tiajah             09 Bullard-Havens         3:38.87  
  5 Gonzalez, Jeylynn         09 Bullard-Havens         3:45.06  
  6 Barajas, Andreina         FR Platt tech             3:51.23  
  7 Gomes, Nadisha            11 Bullard-Havens         3:51.25  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ducham, Jillian           SR kaynor tech            6:02.41  
  2 Frazier, Leah             JR Oliver Wolcott         6:33.34  
  3 Januario, Gabriella       SO Emmett O'Brien         7:49.73  
  4 Ventura, Laisha           10 Bullard-Havens         8:32.43  
  5 Barajas, Andreina         FR Platt tech             8:51.02  
  6 Joseph, Damali            09 Bullard-Havens         9:01.55  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Stoveken, Hannah             kaynor tech           13:09.88  
  2 Sanchez, Melanie          SO kaynor tech           15:23.99  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brown, Zyiera             JR kaynor tech              17.70   1 
  2 England, Ronieka          JR Harding High             18.68   1 
  3 Pittman, Brianna          SR kaynor tech              20.00   2 
  4 Berrios, Felicity         SR Emmett O'Brien           21.15   2 
  5 Reyes, Jaidia             JR Platt tech               22.35   3 
  6 Pendergrass, Zamagee      FR Platt tech               22.98   3 
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Bass, Jordan              SO Harding High             49.49   1 
  2 Brown, Zyiera             JR kaynor tech              50.45   1 
  3 Pittman, Brianna          SR kaynor tech              54.46   2 
  4 Masala, Lydia             10 Bullard-Havens           55.28   3 
  5 Ranger, Journey           FR Harding High             57.51   4 
  6 Berrios, Felicity         SR Emmett O'Brien         1:02.32   2 
  7 Pope, Traevaisha          SO Platt tech             1:20.20   4 
  8 Spence, Gabrielle         JR Platt tech             1:22.53   5 
 -- Reyes, Jaidia             JR Platt tech                 DNF   3 
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Harding High School  'A'                              52.39  
     1) Robinson, Tiffany SR            2) Freemantle, Judyanne SO        
     3) Cross, Shani SO                 4) Bass, Jordan SO                
  2 kaynor tech high school  'A'                          53.11  
     1) Brown, Zyiera JR                2) Dildy, Dominique SR            
     3) Pittman, Brianna SR             4) Se-Raya, Steward FR            
  3 Bullard-Havens High School  'A'                       53.59  
     1) Reynolds, Brianna 11            2) Simon, Annabella 09            
     3) Masala, Lydia 10                4) Jones, Autumn 12               
  4 Emmett O'Brien Tech  'A'                              58.47  
     1) Perez, Diana FR                 2) Boylan, Madi FR                
     3) Berrios, Felicity SR            4) Whitaker, Shawnah JR           
  5 Platt tech  'A'                                     1:02.74  
     1) Caamano, Ashley JR              2) Hagler, Markita FR             
     3) Reyes, Jaidia JR                4) Pendergrass, Zamagee FR        
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 kaynor tech high school  'A'                        4:34.51  
     1) Silva, Natalie SR               2) Dildy, Dominique SR            
     3) Ducham, Jillian SR              4) Brown, Zyiera JR               
  2 Harding High School  'A'                            4:47.42  
     1) Cross, Shani SO                 2) Freemantle, Judyanne SO        
     3) Small, Lexene JR                4) Bass, Jordan SO                
  3 Bullard-Havens High School  'A'                     5:31.55  
     1) Vezina, Alyssa 10               2) Lee, Jahnaisha 10              
     3) Vazquez, Jarivet 09             4) Ventura, Laisha 10             
  4 Platt tech  'A'                                     6:42.54  
     1) Hagler, Markita FR              2) Barajas, Andreina FR           
     3) Maxie, Luckerlynn FR            4) Caamano, Ashley JR             
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 kaynor tech high school  'A'                       11:37.58  
     1) Ducham, Jillian SR              2) Silva, Natalie SR              
     3) Carmona, Alyssa SO              4) Sanchez, Melanie SO            
  2 Bullard-Havens High School  'A'                    14:09.89  
     1) Joseph, Damali 09               2) Gonzalez, Jeylynn 09           
     3) Gomes, Asaura 10                4) Coles, Tiajah 09               
 
Girls High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Small, Lexene             JR Harding High           4-10.00      1.47m 
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 
        O    O    O   XO    O  XXO  XXX 
  2 Russell, Mahogany         SO kaynor tech            4-02.00      1.27m 
     4-00 4-02 4-04 
        O    O  XXX 
  2 Cross, Shani              SO Harding High           4-02.00      1.27m 
     4-00 4-02 4-04 
        O    O  XXX 
  4 Legerme, Lougina          SR kaynor tech            4-00.00      1.21m 
     4-00 4-02 
       XO  XXX 
 
Girls Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Robinson, Tiffany         SR Harding High          12-06.50      3.82m 
      12-05.50  12-06.50  12-01           
  2 Masala, Lydia             10 Bullard-Havens        12-02.75      3.72m 
      12-00  11-04  12-02.75            
  3 Legerme, Lougina          SR kaynor tech           12-02.00      3.71m 
      10-08.50  FOUL  12-02.25           
  4 Gilliam, Aaliyah          09 Bullard-Havens        12-01.75      3.70m 
      FOUL  11-06.25  12-01.75            
  5 Jones, Autumn             12 Bullard-Havens        11-10.00      3.60m 
      11-10    x             
  6 Reynolds, Brianna         11 Bullard-Havens        11-09.00      3.58m 
         11-09              
  7 MacDaniel, Kerrigan       JR Platt tech            11-08.00      3.55m 
      11-08                  
  8 Bainer, Amelia            JR Oliver Wolcott        11-07.75      3.54m 
      11-07.75  11-05.50               
  9 Whitaker, Shawnah         JR Emmett O'Brien        11-04.25      3.46m 
      9-08  11-01  11-04.25           
 10 Allen, Destiny            JR Harding High          10-10.00      3.30m 
      10-06  10-10              
 11 Charron, Lydia            JR Platt tech            10-05.00      3.17m 
     x   10-03  10-05            
 12 Reyes, Jaidia             JR Platt tech            10-01.75      3.09m 
      10-01.75  7-11 x             
 13 Vezina, Alyssa            10 Bullard-Havens         9-09.75      2.99m 
     x      9-09.75           
 14 Maraday, Alexia           FR Emmett O'Brien         9-05.50      2.88m 
         9-05.50 x             
 15 Villafane, Shakirah       SO Emmett O'Brien         8-11.00      2.71m 
         8-11 x             
 -- Ruiz, Destiny             JR Harding High              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Girls Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 MacDaniel, Kerrigan       JR Platt tech            25-04.50      7.73m 
      25-03  25-04.50  FOUL           
  2 Charron, Lydia            JR Platt tech            20-00.50      6.10m 
      20-00.50  19-09  FOUL            
 
Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 King, Roberta                kaynor tech           26-11.00      8.20m 
      26-11  26-10  24-10            
  2 King, Rhannon             JR Platt tech            25-06.00      7.77m 
      25-06  23-10  25-06            
  3 Hudson, Armoni            SR Harding High          24-09.00      7.54m 
      19-11  23-08  24-09            
  4 Issacs, Brianna           JR kaynor tech           24-01.00      7.34m 
      22-06  23-00  24-01            
  5 Pope, Traevaisha          SO Platt tech            23-05.00      7.13m 
      23-05  22-09               
  6 Asbury, Jada              JR Harding High          22-09.00      6.93m 
      22-08  22-09               
  7 Coles, Tiajah             09 Bullard-Havens        22-08.00      6.90m 
      21-02  21-08  22-08           
  8 Gilliam, Aaliyah          09 Bullard-Havens        22-07.00      6.88m 
         22-07  21-02            
  9 Randolph, Tianna          SO Bassick High          22-02.00      6.75m 
      19-03  22-02  21-09            
 10 Mckoy, Netanya            SR Bassick High          21-07.00      6.57m 
      21-07  21-06               
 11 Caamano, Ashley           JR Platt tech            21-03.00      6.47m 
      18-11  21-00  21-03            
 12 Gomes, Nadisha            11 Bullard-Havens        21-02.00      6.45m 
      20-01  19-11  21-02            
 13 Colon, Brittany           JR Platt tech            21-00.00      6.40m 
      20-09  20-05  21-00            
 14 Ortiz, Francesca          SO Harding High          20-07.00      6.27m 
      20-03  17-08  20-07            
 15 Natasha, Arizarry            Platt tech            20-06.00      6.24m 
      20-03  20-06 x             
 16 Richardson, Jnai             Harding High          18-01.00      5.51m 
      15-02  16-08  18-01            
 17 Cristanball, Yeboah       JR Harding High          17-05.00      5.30m 
      16-04  17-05               
 18 Gomes, Asaura             10 Bullard-Havens        17-00.00      5.18m 
      16-00  16-05  17-00            
 18 Januario, Gabriella       SO Emmett O'Brien        17-00.00      5.18m 
      15-08  14-09  17-00            
 20 Lazauski, Madison         SR Oliver Wolcott        16-10.00      5.13m 
      16-01  14-10  16-10           
 21 Delacruz, Katiusca        SO Oliver Wolcott        16-09.00      5.10m 
      16-07     16-09            
 22 Johnson, Maggie           SO Harding High          16-07.00      5.05m 
      16-01  16-07  16-02            
 23 Valdez-Correa, Yailin     11 Bullard-Havens        16-02.00      4.92m 
      14-01  15-11  16-02            
 24 Roberts, Ginger           JR Emmett O'Brien        14-05.00      4.39m 
      14-05    x             
 25 LaFluer, Kiana            SO Oliver Wolcott        13-11.00      4.24m 
      13-11               
 
Girls Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Hudson, Armoni            SR Harding High             80-11     24.66m 
      66-02  80-11  73-03            
  2 Asbury, Jada              JR Harding High             74-01     22.58m 
      69-01  62-11  74-01            
  3 Issacs, Brianna           JR kaynor tech              69-00     21.03m 
      56-07  60-10  69-00           
  4 Delacruz, Katiusca        SO Oliver Wolcott           67-04     20.52m 
      63-06  67-04               
  5 Mckoy, Netanya            SR Bassick High             66-09     20.34m 
      58-02  61-01  66-09           
  6 King, Rhannon             JR Platt tech            62-10.50     19.16m 
      62-10.50  62-02  57-11            
  7 Richardson, Jnai             Harding High             54-05     16.58m 
      47-09  43-07  54-05           
  8 Randolph, Tianna          SO Bassick High             53-08     16.35m 
      45-04  53-08  47-07            
  9 Coles, Tiajah             09 Bullard-Havens           53-05     16.28m 
      49-07  53-05  52-02            
 10 Charron, Lydia            JR Platt tech               52-05     15.97m 
      52-05  50-02              
 11 Colon, Leilani            SR kaynor tech              51-03     15.62m 
      40-08  42-05  51-03           
 12 Caamano, Ashley           JR Platt tech               50-10     15.49m 
     x  x   50-10           
 13 Toomey, Breanna           JR Emmett O'Brien           49-09     15.16m 
         49-09              
 14 Lee, Jahnaisha            10 Bullard-Havens           49-01     14.96m 
      49-01                 
 15 Ortiz, Francesca          SO Harding High             48-05     14.75m 
      48-05  47-09  46-01           
 16 Cristanball, Yeboah       JR Harding High             48-03     14.70m 
      48-03  39-01               
 17 Januario, Gabriella       SO Emmett O'Brien           46-01     14.04m 
      41-01  46-01  FOUL           
 18 Valdez-Correa, Yailin     11 Bullard-Havens           43-03     13.18m 
      43-03  42-11  41-06            
 19 Irizarry, Natasha         SO Platt tech               43-01     13.13m 
      39-06  40-11  43-01           
 20 Johnson, Maggie           SO Harding High             41-10     12.75m 
      36-04  41-10              
 21 Ventura, Laisha           10 Bullard-Havens           41-07     12.67m 
      40-02  22-01  41-07           
 22 Gomes, Asaura             10 Bullard-Havens           40-09     12.42m 
      38-10  40-09  38-01          
 23 Colon, Brittany           JR Platt tech               40-06     12.34m 
            40-06            
 24 LaFluer, Kiana            SO Oliver Wolcott           38-00     11.58m 
      33-10  35-03  38-00            
 25 Lazauski, Madison         SR Oliver Wolcott           35-09     10.89m 
            35-09            
 26 Roberts, Ginger           JR Emmett O'Brien           33-07     10.23m 
      33-07  33-05  FOUL           
 
Girls Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Charron, Lydia            JR Platt tech               73-02     22.30m 
      63-05  73-02 x             
  2 King, Roberta                kaynor tech              71-00     21.64m 
      54-01  71-00 x             
  3 Bainer, Amelia            JR Oliver Wolcott           70-08     21.53m 
      70-08  70-07 x             
  4 King, Rhannon             JR Platt tech               69-09     21.25m 
      69-09  67-02 x             
  5 Robinson, Tiffany         SR Harding High             67-07     20.59m 
         67-07 x             
  6 Hudson, Armoni            SR Harding High             67-02     20.47m 
      67-02  57-10 x             
  7 Delacruz, Katiusca        SO Oliver Wolcott           60-06     18.44m 
      60-06  53-08 x             
  8 Issacs, Brianna           JR kaynor tech              55-11     17.04m 
      55-11  55-10 x             
  9 Asbury, Jada              JR Harding High             55-10     17.01m 
      55-09  55-10              
 10 MacDaniel, Kerrigan       JR Platt tech               54-01     16.48m 
      50-01  54-01 x             
 11 Colon, Leilani            SR kaynor tech              50-10     15.49m 
      46-02  50-10 x             
 12 Joseph, Damali            09 Bullard-Havens           46-09     14.24m 
     x   46-09 x             
 13 Sariano, DyAija           SR Platt tech               46-03     14.09m 
      42-11  46-03 x             
 14 Cristanball, Yeboah       JR Harding High             46-01     14.04m 
      46-01    x             
 15 Gomes, Nadisha            11 Bullard-Havens           44-04     13.51m 
      44-04  43-09 x             
 16 Irizarry, Natasha         SO Platt tech               42-05     12.92m 
      30-05  42-05               
 16 Johnson, Maggie           SO Harding High             42-05     12.92m 
      40-08  42-05 x             
 18 Gorske, Angelina             Platt tech               39-08     12.09m 
      39-08  32-04               
 19 Ventura, Laisha           10 Bullard-Havens           39-06     12.03m 
      39-00  38-00 x             
 20 Vazquez, Jarivet          09 Bullard-Havens           39-03     11.96m 
      34-07  39-03 x             
 21 Richardson, Jnai             Harding High             38-08     11.78m 
      37-08  38-08 x             
 22 Cavallaro, Marlia         JR Platt tech               38-07     11.76m 
     x   38-07 x             
 23 LaFluer, Kiana            SO Oliver Wolcott           37-03     11.35m 
     x   37-03 x             
 24 Ortiz, Francesca          SO Harding High             35-02     10.71m 
         35-02 x             
 25 Colon, Brittany           JR Platt tech               33-10     10.31m 
      21-09  33-10 x             
 26 Lazauski, Madison         SR Oliver Wolcott           32-07      9.93m 
      30-10  32-07               
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kitoko, Daniel            12 Bullard-Havens           11.76   1 
  2 Gallimore, Jordan         SO Bassick High             11.93   2 
  3 Gallishaw, Terrance       SR Emmett O'Brien           12.02   1 
  4 Gee, Ervin                SR Emmett O'Brien           12.08   1 
  5 Beckford, Tyler           11 Harding High             12.19   2 
  6 Boswell, Alex             SR Emmett O'Brien           12.25   1 
  7 Risdon, Khalid            JR Bassick High             12.34   1 
  8 McDonald, Notardo         11 Harding High             12.42   2 
  9 Wilson, Owen              SR Oliver Wolcott           12.43   1 
 10 Maxton, Maurice           11 Bullard-Havens           12.52   2 
 11 Michael, Broadie          11 Harding High             12.53   3 
 12 Rodriguez, Victor         JR Emmett O'Brien           12.63   1 
 13 Whittenmore, Cody         JR Oliver Wolcott           12.65   2 
 14 Bember, Porter            11 Bullard-Havens           12.72   2 
 15 Mercad, Kevin             JR Bassick High             12.80   4 
 16 Zanette, Kaio             FR Platt tech               12.99   3 
 17 Gorski, Isaac             FR Platt tech               13.04   5 
 18 Fogle, DeShawn            FR Emmett O'Brien           13.07   4 
 19 Sinn, Steven              11 Bullard-Havens           13.21   3 
 20 Lima, Dom                 FR Platt tech               13.23   3 
 21 Sowinski, Christopher     11 Bullard-Havens           13.25   5 
 22 Davis, Don-Nique          SO Emmett O'Brien           13.27   3 
 23 Lam, Brandon              11 Bullard-Havens           13.28   3 
 24 Cerda, Fernando           FR kaynor tech              13.50   4 
 25 Cotto, Cyrus              09 Bullard-Havens           13.57   3 
 26 Doll, Trevor              JR Oliver Wolcott           13.59   3 
 27 Roper, Ellison            FR Platt tech               13.63   4 
 28 Doyle, Stephon            09 Bullard-Havens           13.65   1 
 29 Ellis, Ricardo            SO Bassick High             13.67   2 
 30 Guidia, Nick              SO Oliver Wolcott           13.74   5 
 31 Abney, Saul               FR kaynor tech              14.33   5 
 32 Knight, Jacob             JR Oliver Wolcott           14.34   5 
 33 Johnson, Kino             JR Bassick High             14.46   4 
 34 Ellin, Josh               JR Oliver Wolcott           15.31   5 
 35 Hossain, Maruf            SO Bassick High             15.49   4 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kitoko, Daniel            12 Bullard-Havens           23.65   1 
  2 Gallimore, Jordan         SO Bassick High             24.19   1 
  3 Gee, Ervin                SR Emmett O'Brien           24.48   1 
  4 Maxton, Maurice           11 Bullard-Havens           24.83   1 
  5 Boswell, Alex             SR Emmett O'Brien           25.00   1 
  6 Risdon, Khalid            JR Bassick High             25.38   1 
  7 Wilson, Owen              SR Oliver Wolcott           25.42   2 
  8 Rodriguez, Victor         JR Emmett O'Brien           25.79   3 
  9 Michael, Broadie          11 Harding High             25.84   2 
 10 Doyle, Stephon            09 Bullard-Havens           26.35   2 
 11 Bonitto, Nate             JR Platt tech               26.56   5 
 12 Williams, Kadeem          11 Harding High             26.72   3 
 13 Mercad, Kevin             JR Bassick High             26.74   1 
 14 Sowinski, Christopher     11 Bullard-Havens           26.81   2 
 15 Fogle, DeShawn            FR Emmett O'Brien           26.85   3 
 16 Maine, Nate               SO Emmett O'Brien           26.89   4 
 17 McDonald, Notardo         11 Harding High             26.94   2 
 18 Whittenmore, Cody         JR Oliver Wolcott           27.04   3 
 19 Cotto, Cyrus              09 Bullard-Havens           27.11   3 
 20 Sinn, Steven              11 Bullard-Havens           27.29   2 
 21 Janneh, Alosany           JR Bassick High             27.60   1 
 22 Cerda, Fernando           FR kaynor tech              28.12   4 
 23 Davis, Don-Nique          SO Emmett O'Brien           28.16   3 
 24 Doll, Trevor              JR Oliver Wolcott           28.58   5 
 25 Barone, Kyle              SO Emmett O'Brien           28.66   5 
 26 Rivera, Christopher       09 Bullard-Havens           28.92   5 
 27 Feliciano, Marquis        10 Bullard-Havens           29.76   4 
 28 Fabius, Doubenz           JR Bassick High             29.95   2 
 29 Chucta, Jasin             JR Oliver Wolcott           33.22   5 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Gallimore, Jordan         SO Bassick High             53.56   1 
  2 Gallishaw, Terrance       SR Emmett O'Brien           55.08   1 
  3 McDonald, Notardo         11 Harding High             55.95   1 
  4 Beckford, Tyler           11 Harding High             57.79   1 
  5 Rodriguez, Victor         JR Emmett O'Brien           57.88   2 
  6 Hudak, Bobby              SO Emmett O'Brien           59.17   2 
  7 Maine, Nate               SO Emmett O'Brien           59.18   2 
  8 Zanette, Kaio             FR Platt tech               59.19   2 
  9 Mercad, Kevin             JR Bassick High             59.81   3 
 10 Alveranga, Karim          11 Harding High           1:00.83   1 
 11 Cotto, Cyrus              09 Bullard-Havens         1:01.17   4 
 12 Lam, Brandon              11 Bullard-Havens         1:01.82   3 
 13 Dawkins, Tevin            11 Bullard-Havens         1:02.96   1 
 14 Barone, Kyle              SO Emmett O'Brien         1:04.62   3 
 15 Henry, Brandon            SO kaynor tech            1:05.52   4 
 16 Feliciano, Marquis        10 Bullard-Havens         1:06.49   3 
 17 Medina, Aaron             JR kaynor tech            1:07.18   3 
 18 Melo, Octavio             FR Platt tech             1:07.26   1 
 19 Cowles, Brandon           FR Oliver Wolcott         1:09.77   4 
 20 Chucta, Jasin             JR Oliver Wolcott         1:11.58   4 
 
Boys 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Patterson, Terrell        SR kaynor tech            2:03.10   1 
  2 DeCampos, Mike            SR Emmett O'Brien         2:21.13   1 
  3 Jeronimo, Edwin           11 Bullard-Havens         2:23.34   1 
  4 Jensen, Michael           SR Platt tech             2:27.91   1 
  5 Alveranga, Karim          11 Harding High           2:29.43   1 
  6 Monge, Kenner             SO Emmett O'Brien         2:32.73   1 
  7 Melo, Octavio             FR Platt tech             2:33.99   1 
  8 Torres, Angel             11 Bullard-Havens         2:35.49   2 
  9 Guidia, Nick              SO Oliver Wolcott         2:35.58   2 
 10 Dawkins, Tevin            11 Bullard-Havens         2:37.15   2 
 11 Knight, Jacob             JR Oliver Wolcott         2:37.62   2 
 12 Chucta, Jasin             JR Oliver Wolcott         2:49.36   2 
 13 Rodriguez, Jesus          SR kaynor tech            2:52.05   2 
 14 Lam, Brandon              11 Bullard-Havens         2:53.11   2 
 15 Grant, Tyler              JR kaynor tech            2:54.19   2 
 16 Echeverri, Diego          12 Harding High           2:55.06   1 
 17 Cowles, Brandon           FR Oliver Wolcott         3:16.94   2 
 18 Chamale-Pacheco, German   12 Bullard-Havens         3:16.97   2 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Patterson, Terrell        SR kaynor tech            4:34.14   1 
  2 Weretelnik, Nick          JR Oliver Wolcott         5:17.41   1 
  3 Pedersen, Jon             SR Platt tech             5:22.30   1 
  4 Jeronimo, Edwin           11 Bullard-Havens         5:33.39   2 
  5 Phelan, Owen              SR Platt tech             5:42.94   1 
  6 Rivera, Elizer            SO Emmett O'Brien         5:47.75   2 
  7 Torres, Angel             11 Bullard-Havens         5:48.80   2 
  8 Jensen, Michael           SR Platt tech             5:50.57   1 
  9 Hudak, David              FR Emmett O'Brien         5:53.40   2 
 10 Knight, Jacob             JR Oliver Wolcott         5:57.91   2 
 11 Monge, Kenner             SO Emmett O'Brien         6:00.18   1 
 12 Martinez, Ulises          09 Bullard-Havens         6:01.96   2 
 13 Echeverri, Diego          12 Harding High           6:04.57   2 
 14 Smith, Ed                 JR Emmett O'Brien         6:27.74   2 
 15 Rivera, Christopher       09 Bullard-Havens         6:39.79   2 
 16 Chamale-Pacheco, German   12 Bullard-Havens         8:07.00   2 
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Pedersen, Jon             SR Platt tech            11:47.07  
  2 Struber, Mike             JR Emmett O'Brien        13:05.75  
  3 Jeronimo, Edwin           11 Bullard-Havens        13:06.35  
  4 Amaya, Kenneth            SO Emmett O'Brien        13:37.15  
  5 Martinez, Ulises          09 Bullard-Havens        13:48.71  
  6 Torres, Angel             11 Bullard-Havens        14:26.14  
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Marks, Deandre            SO Bassick High             16.82  
  2 Reed, Dominique           SR Emmett O'Brien           16.97  
 
Boys 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Reed, Dominique           SR Emmett O'Brien           44.15  
  2 Martinez, Ulises          09 Bullard-Havens           58.28  
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Emmett O'Brien Tech  'A'                              46.73  
     1) Gallishaw, Terrance SR          2) Boswell, Alex SR               
     3) Rodriguez, Victor JR            4) Gee, Ervin SR                  
  2 Bassick High School (M)  'A'                          47.56  
     1) Janneh, Alosany JR              2) Risdon, Khalid JR              
     3) Gallimore, Jordan SO            4) Marks, Deandre SO              
  3 Bullard-Havens High School  'A'                       48.77  
     1) Bember, Porter 11               2) Cotto, Cyrus 09                
     3) Sowinski, Christopher 11        4) Kitoko, Daniel 12              
  4 Platt tech  'A'                                       50.61  
     1) Bonitto, Nate JR                2) Zanette, Kaio FR               
     3) Gorski, Isaac FR                4) Lima, Dom FR                   
  5 Oliver Wolcott Tech  'A'                              50.87  
  6 kaynor tech high school  'A'                          55.42  
     1) Cerda, Fernando FR              2) McIntosh, Saijon SO            
     3) Mercado, Stephan SR             4) Abney, Saul FR                 
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Emmett O'Brien Tech  'A'                            3:49.31  
     1) Gallishaw, Terrance SR          2) DeCampos, Mike SR              
     3) Hudak, Bobby SO                 4) Gee, Ervin SR                  
  2 Harding High School  'A'                            3:54.26  
     1) Beckford, Tyler 11              2) Michael, Broadie 11            
     3) McDonald, Notardo 11            4) Alveranga, Karim 11            
  3 Bassick High School (M)  'A'                        3:59.36  
     1) Mercad, Kevin JR                2) Fabius, Doubenz JR             
     3) Risdon, Khalid JR               4) Janneh, Alosany JR             
  4 Bullard-Havens High School  'A'                     4:04.80  
     1) Jeronimo, Edwin 11              2) Dawkins, Tevin 11              
     3) Kitoko, Daniel 12               4) Bember, Porter 11              
  5 Oliver Wolcott Tech  'A'                            4:21.31  
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Emmett O'Brien Tech  'A'                            9:38.11  
     1) Hudak, Bobby SO                 2) Kohut, Luke SO                 
     3) Hudak, David FR                 4) DeCampos, Mike SR              
  2 Bassick High School (M)  'A'                        9:48.25  
     1) Campbell, Daniel JR             2) Cuaya, Saul JR                 
     3) Huerta, Reyes JR                4) Paul, Mike JR                  
  3 Bullard-Havens High School  'A'                    10:16.95  
     1) Jeronimo, Edwin 11              2) Lam, Brandon 11                
     3) Rivera, Christopher 09          4) Maxton, Maurice 11             
 
Boys High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Gallimore, Jordan         SO Bassick High           6-00.00      1.82m 
     5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 6-00 6-02 
        O  XXO   XO    O    O   XO  XXX 
 
Boys Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Reed, Dominique           SR Emmett O'Brien        18-01.25      5.51m 
      15-08.50  17-01  18-01.25           
  2 Wilson, Owen              SR Oliver Wolcott        17-10.00      5.43m 
      17-10  16-08  17-01.50          
  3 Gee, Ervin                SR Emmett O'Brien        17-09.50      5.42m 
      17-09.50  15-05  FOUL           
  4 Kitoko, Daniel            12 Bullard-Havens        17-05.00      5.30m 
      17-05  FOUL  15-04.50           
  5 Bonitto, Nate             JR Platt tech            17-02.75      5.25m 
      15-10  17-02.75  16-09           
  6 Doyle, Stephon            09 Bullard-Havens        16-06.50      5.04m 
      16-02  FOUL  16-06.50           
  7 Marks, Deandre            SO Bassick High          16-05.00      5.00m 
      16-04  16-03.75  16-05           
  8 Messiah, Mays             11 Harding High          16-04.00      4.97m 
      FOUL  FOUL  16-04            
  9 Michael, Broadie          11 Harding High          15-06.00      4.72m 
      15-06  14-08.25  FOUL           
 10 McIntosh, Saijon          SO kaynor tech           14-09.00      4.49m 
      14-09  12-09.50  FOUL           
 11 Davis, Don-Nique          SO Emmett O'Brien        14-05.00      4.39m 
      13-08  14-05  13-10            
 12 Beckford, Tyler           11 Harding High          14-04.00      4.36m 
      14-04  11-06              
 13 Bember, Porter            11 Bullard-Havens        13-11.00      4.24m 
      13-00  13-11               
 14 Hudak, Bobby              SO Emmett O'Brien        13-10.50      4.22m 
      13-10.50  13-08  12-02.25           
 15 Sinn, Steven              11 Bullard-Havens        13-09.00      4.19m 
      13-09  12-07  13-06            
 16 Roper, Ellison            FR Platt tech            13-03.75      4.05m 
      13-03.75  13-01               
 17 Johnson, Kino             JR Bassick High          12-11.75      3.95m 
      12-08  12-11.75  12-00           
 
Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Matt, Sagehorn            SR Emmett O'Brien        39-05.00     12.01m 
      38-03  39-05  38-09            
  2 Velez, James              SR kaynor tech           38-09.00     11.81m 
      38-09  34-06  36-09            
  3 Russell, Kamau            SR kaynor tech           33-02.00     10.10m 
      32-05  31-06  33-02           
  4 Jose, Cintron             FR Platt tech            30-03.00      9.22m 
      30-03  30-03  28-02            
  5 Rockhead, Isiah           SR Platt tech            28-11.00      8.81m 
      27-07  28-09  28-11            
  6 Innis, Lucas              SO Platt tech            27-06.00      8.38m 
         27-06 x             
  7 Trisko, Cole              SO kaynor tech           27-01.00      8.25m 
      27-01                  
  8 Dawkins, Tevin            11 Bullard-Havens        26-07.00      8.10m 
      26-07    x             
  9 Campbell, Dan             SO Platt tech            26-00.00      7.92m 
      24-08  23-07  26-00            
 10 Baligad, Dylan            SR Emmett O'Brien        21-09.00      6.62m 
      20-00  21-09               
 11 Ellin, Josh               JR Oliver Wolcott        21-07.00      6.57m 
      20-11  21-07  20-02           
 
Boys Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Rockhead, Isiah           SR Platt tech               99-07     30.35m 
      99-07  FOUL  83-11            
  2 Matt, Sagehorn            SR Emmett O'Brien           83-00     25.29m 
      69-10  80-06  83-00            
  3 Boswell, Alex             SR Emmett O'Brien           82-06     25.14m 
      76-08  75-08  82-06           
  4 Russell, Kamau            SR kaynor tech              81-04     24.79m 
      78-10  68-04  81-04            
  5 Velez, James              SR kaynor tech              75-03     22.93m 
      67-11  71-06  75-03            
  6 Rodriguez, Jesus          SR kaynor tech              68-01     20.75m 
      62-05  68-01  56-07            
  7 Innis, Lucas              SO Platt tech               64-03     19.58m 
      61-04  56-04  64-03            
  8 Baligad, Dylan            SR Emmett O'Brien           57-03     17.44m 
      46-03  49-10  57-03           
  9 Chamale-Pacheco, German   12 Bullard-Havens           51-03     15.62m 
 10 Rivera, Christopher       09 Bullard-Havens           51-01     15.57m 
 11 Ellin, Josh               JR Oliver Wolcott           44-11     13.69m 
 12 Feliciano, Marquis        10 Bullard-Havens           42-11     13.08m 
 
Boys Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Gee, Ervin                SR Emmett O'Brien          119-04     36.37m 
      105-04  106-03  119-04            
  2 Sowinski, Christopher     11 Bullard-Havens          105-02     32.05m 
      97-03  95-00  105-02            
  3 Velez, James              SR kaynor tech              91-04     27.83m 
      88-07  91-04  78-06            
  4 Russell, Kamau            SR kaynor tech              88-06     26.97m 
      88-06  86-11               
  5 Sinn, Steven              11 Bullard-Havens           86-06     26.36m 
      70-03  86-06  74-08            
  6 Jose, Cintron             FR Platt tech               85-05     26.03m 
      77-07  66-04  85-05            
  7 Gallishaw, Terrance       SR Emmett O'Brien           82-05     25.12m 
      82-05  79-03  74-03            
  8 Rockhead, Isiah           SR Platt tech               80-09     24.61m 
      80-09  68-03  70-02            
  9 Rodriguez, Jesus          SR kaynor tech              69-04     21.13m 
      55-02  69-04               
 10 Campbell, Dan             SO Platt tech               55-07     16.94m 
     x  x   55-07           
 11 Innis, Lucas              SO Platt tech               51-04     15.64m 
      46-00  51-04               



                 ***************************************************
                                    MEET RESULTS                              
                 ***************************************************


T&F Meet Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates