Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Overall Race Results ()     Division Results ()     Row Results ()     Erg Results ()    


Hartford Riverfront 5K Run
Top Male: 1. AJ Fournier 2. Hector Diaz 3. Thomas Bennett 4. Francisco Gomez 5. Christian Wimbley
Top Female: 1. Holly Labarre 2. Lola Kovalski 3. Mary Gina Ratchford 4. Allison Pistolessi 5. Raina Becker
2017 Hartford Riverfront 5K Road race
Fri Sept 15, 2017 || Hartford Riverside Park - Boathouse - Hartford CT
Platt Systems Chip Timing & Results || Partly Cloudy - 80 degrees - Breezy
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : AJ Fournier Overall Female: Holly Labarre

***********************************************************************************************

PLATTSYS.COM

***********************************************************************************************

OVERALL GUN NET DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB
1 AJ Fournier 31M M3039 Manchester CT 18:22 18:22 5:54 1/7 483
2 Hector Diaz 24M M2029 West Hartford CT 18:40 18:39 6:00 1/6 405
3 Thomas Bennett 29M M2029 Hartford CT 20:55 20:55 6:44 2/6 385
4 Francisco Gomez 43M M4049 Hartford CT 21:03 21:02 6:46 1/5 491
5 Christian Wimbley 42M M4049 Hartford CT 21:12 21:11 6:49 2/5 492
6 Denis Labarre 51M M5059 W Suffield CT 21:53 21:51 7:02 1/9 471
7 Kyle Sherman 24M M2029 Hartford CT 21:56 21:55 7:03 3/6 475
8 Rownan Wanker 38M M3039 Hartford CT 23:00 22:49 7:24 2/7 486
9 Cole Turner 26M M2029 W Hartford CT 23:01 23:00 7:24 4/6 487
10 David Malugen 15M M1419 West Hartford CT 23:54 23:51 7:41 1/10 435
11 Burke Perrotta 16M M1419 Simsbury CT 23:54 23:51 7:41 2/10 445
12 Holly Labarre 50F F5059 W Suffield CT 24:04 24:02 7:44 1/8 472
13 Ryan Nelson 24M M2029 Hartford CT 24:15 24:13 7:48 5/6 443
14 Scott Ratchford 54M M5059 West Hartford CT 24:32 24:27 7:53 2/9 448
15 Harry Knight 14M M1419 Clinton NY 24:36 24:32 7:55 3/10 426
16 Timothy Carlson 17M M1419 Amston CT 24:57 24:54 8:01 4/10 490
17 John Taylor 16M M1419 West Hartford CT 24:57 24:54 8:01 5/10 459
18 Jeff Mullaly 60M M6069 Middletown CT 25:05 25:01 8:04 1/3 442
19 Carter Horton 17M M1419 West Hartford CT 25:06 25:02 8:04 6/10 421
20 Michael Langan 67M M6069 Hartford CT 25:09 25:09 8:05 2/3 431
21 Lola Kovalski 15F F1419 Manchester CT 25:27 25:25 8:11 1/12 427
22 Shawn Gale 57M M5059 Windsor CT 25:56 25:50 8:20 3/9 413
23 Peyton Carpenter 13M M0013 Manchester CT 26:36 26:34 8:33 1/4 390
24 Mary Gina Ratchford 53F F5059 West Hartford CT 26:44 26:38 8:36 2/8 447
25 Allison Pistolessi 28F F2029 W Hartford CT 26:46 26:41 8:37 1/10 474
26 Raina Becker 16F F1419 East Haddam CT 26:46 26:45 8:37 2/12 384
27 Joshua Blanchfield 39M M3039 Hartford CT 26:47 26:41 8:37 3/7 386
28 Kyle Moore 15M M1419 West Hartford CT 27:29 27:27 8:50 7/10 441
29 Miles Brown 16M M1419 West Hartford CT 27:47 27:44 8:56 8/10 389
30 Royd Dillon Alzona 15M M1419 Southington CT 27:53 27:44 8:58 9/10 382
31 Shaun Kupstis 13M M0013 Hartford CT 28:07 28:06 9:02 2/4 428
32 Jacob Casciano 13M M0013 Hartford CT 28:11 28:08 9:04 3/4 392
33 Sadie Lienau 15F F1419 Wethersfield CT 28:20 28:19 9:07 3/12 434
34 Josephine Roosli 22F F2029 Niantic CT 28:20 28:13 9:07 2/10 452
35 David Crockett 57M M5059 Manchester CT 28:21 28:17 9:07 4/9 398
36 Ava Lienau 10F F0013 Wethersfield CT 28:32 28:32 9:10 1/1 433
37 Sean Gregg 13M M0013 West Hartford CT 28:47 28:40 9:15 4/4 416
38 Michael Gregg 45M M4049 West Hartford CT 28:47 28:39 9:15 3/5 415
39 Lauren Horovitz 23F F2029 West Hartford CT 28:57 28:57 9:18 3/10 420
40 Anna Elfenbaum 50F F5059 West Hartford CT 29:15 29:05 9:24 3/8 409
41 Kimberly Reindl 24F F2029 Hartford CT 29:25 29:18 9:28 4/10 468
42 Adrienne Miceli 23F F2029 West Hartford CT 29:26 29:20 9:28 5/10 438
43 Victoria Carpenter 15F F1419 Manchester CT 29:30 29:29 9:29 4/12 391
44 Dave Rozza 39M M3039 Hartford CT 29:38 29:31 9:32 4/7 453
45 Raymond Kasper 55M M5059 Manchester CT 30:03 29:54 9:40 5/9 425
46 Kyle Starkey 46F F4049 Middletown CT 30:21 30:10 9:46 1/5 456
47 Katelyn Bowling 28F F2029 West Hartford CT 31:06 30:59 10:00 6/10 387
48 Courtney Staubley 28F F2029 Burlington CT 31:07 31:01 10:00 7/10 484
49 Jessica Sweeney 22F F2029 Hooksett NH 31:14 31:05 10:03 8/10 457
50 Laura Lana 34F F3039 Wallingford CT 31:33 31:15 10:09 1/5 430
51 Kate Gruber 37F F3039 Wilmington CT 31:34 31:20 10:09 2/5 489
52 Kimberlea Chabot 44F F4049 West Hartford CT 32:10 32:04 10:21 2/5 394
53 Justine Rakich-Kelly 53F F5059 Bristol CT 32:22 32:17 10:25 4/8 446
54 Jeffrey Doolittle 54M M5059 Windsor CT 32:23 32:14 10:25 6/9 406
55 Nancy St. Jarre 59F F5059 Berlin CT 32:23 32:19 10:25 5/8 455
56 Louise Collins 60F F6069 Willington CT 32:24 32:18 10:25 1/3 396
57 TRACEY HAWES 51F F5059 Storrs Mansfield CT 32:24 32:18 10:25 6/8 417
58 Sarah Reder 37F F3039 West Hartford CT 32:46 32:41 10:32 3/5 451
59 Steven Dembo 52M M5059 West Hartford CT 33:03 32:55 10:38 7/9 400
60 Paul Duva 53M M5059 West Hartford CT 33:04 32:52 10:38 8/9 408
61 William Bradley 52M M5059 Marlborough CT 33:07 32:53 10:39 9/9 388
62 Liahna Gonda-King 29F F2029 Hartford CT 33:20 33:09 10:43 9/10 414
63 Danielle Knobloch 28F F2029 Hartford CT 33:20 33:10 10:43 10/10 485
64 Martin Powers 25M M2029 Tolland CT 33:21 33:09 10:44 6/6 488
65 Jon Lana 34M M3039 Wallingford CT 33:38 33:12 10:49 5/7 429
66 Erin Vogel 33F F3039 West Hartford CT 33:39 33:21 10:49 4/5 463
67 Julia Vide 15F F1419 West Hartford CT 34:39 34:27 11:09 5/12 461
68 Abigail Cieplinkski 16F F1419 West Hartford CT 34:40 34:30 11:09 6/12 395
69 Maureen Welch 36F F3039 Hartford CT 35:19 35:11 11:21 5/5 482
70 Richard Casciano 49M M4049 Hartford CT 35:21 35:17 11:22 4/5 393
71 Bryan Mruk 36M M3039 Agawam MA 35:40 35:32 11:28 6/7 469
72 Michael Zaleski 45M M4049 Wethersfield CT 35:40 35:24 11:28 5/5 467
73 Lorraine Yu 64F F6069 Haddam Neck CT 36:21 36:11 11:41 2/3 470
74 Julia Ortiz 16F F1419 West Hartford CT 36:52 36:39 11:51 7/12 444
75 Isabella Santos 16F F1419 West Hartford CT 38:53 38:45 12:30 8/12 454
76 Brady Jalili 16M M1419 Windsor CT 38:54 38:44 12:31 10/10 424
77 Steven Hounchell 36M M3039 Hartford CT 39:23 39:13 12:40 7/7 422
78 Ann Haggerty 46F F4049 Granby CT 39:23 39:08 12:40 3/5 473
79 Rose LeBlanc 56F F5059 Avon CT 39:28 39:17 12:42 7/8 432
80 Gail Fresia 63F F6069 Bloomfield CT 39:28 39:18 12:42 3/3 411
81 Donna Hetzler 49F F4049 Glastonbury CT 39:29 39:18 12:42 4/5 419
82 Eleanor Duva 17F F1419 West Hartford CT 42:06 41:57 13:33 9/12 407
83 Eda Raycraft 16F F1419 West Hartford CT 42:07 41:57 13:33 10/12 449
84 Lauren Dembo 16F F1419 West Hartford CT 42:07 41:58 13:33 11/12 399
85 Kim Jacobsen 48F F4049 West Hartford CT 43:09 42:56 13:53 5/5 423
86 Kathleen Flaherty 50F F5059 Newington CT 43:17 43:04 13:56 8/8 410
87 Wesley Breaux 64M M6069 Hartford CT 44:14 44:14 14:14 3/3 481
88 Victoria Asfalg 16F F1419 Rocky Hill CT 56:04 55:50 18:02 12/12 493

Overall Race Results ()     Division Results ()     Row Results ()     Erg Results ()    

Top Male: 1. AJ Fournier 2. Hector Diaz 3. Thomas Bennett 4. Francisco Gomez 5. Christian Wimbley

Top Female: 1. Holly Labarre 2. Lola Kovalski 3. Mary Gina Ratchford 4. Allison Pistolessi 5. Raina Becker

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates