Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Meet Results ()    

AI Prince Tech Stubbs T&F Invitational
Prince Tech Lawrence Stubb Track & Field Invitational
Saturday May 20, 2017 - AI Prince Tech - Hartford, CT
Platt Systems Finish Lynx Timing


Prince Tech Lawrence Stubb Track & Field Invitational Saturday May 20, 2017 - AI Prince Tech - Hartford, CT Platt Systems Finish Lynx Timing ************************************************************************************ ***************** RESULTS ******************* Girls Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) University HS 122 2) Grasso Tech 60 3) Hartford Public High Schoo 53 4) Bullard-Havens High Schoo 52 5) Prince Tech 27 6) Cheney Tech 20 7) MLC 16 8) Hall High School 14 9) capital preparatory harbor 10 9) Hillhouse High School 10 11) Bulkeley High School 8 12) Achievement First Hartfor 6 Boys - Team Rankings - 18 Events Scored =============================================================================== 1) Bloomfield High School 111 2) Bulkeley High School 85 3) University HS 72 4) Prince Tech 63 5) Capital Prep 35 6) Grasso Tech 29 7) Bullard-Havens High School 27 8) Achievement First Hartfor 22 8) Hartford Public High Schoo 22 10) capital preparatory harbo 15 11) MLC 14 12) William Hall 8 12) Hillhouse High School 8 Girls 100 Meter Dash =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Jones, Autumn 12 Bullard-Havens 12.89Q 3 2 Daire, Ebone JR MLC 13.38Q 1 3 Masala, Lydia 10 Bullard-Havens 13.60Q 4 4 Blake, Meickayla SR Bulkeley High 13.67Q 2 5 Nieves, Lexi FR Hall HS 13.50q 1 6 Holman, Kimberly FR MLC 13.76q 2 7 Walters, Shanelee 09 Prince Tech 13.83q 2 8 Williams, Qiarra FR Hartford Public 13.93q 3 9 Reynolds, Brianna 11 Bullard-Havens 13.94 1 10 Bailey, Khalia FR Bulkeley High 14.01 4 11 Long, Jaida SO MLC 14.28 4 12 Baker, Topaz FR Grasso Tech 14.54 1 13 Crosswell, DeAndra FR University HS 14.56 2 14 Maxwell, Angelita FR Bulkeley High 14.64 3 15 sheffey, kimiah -- capital prep Hbr 14.87 3 16 Johnson, Ivie 10 Prince Tech 15.03 4 17 Barrett, Mischa SO Hartford Public 15.31 3 18 Jenkins, Brooklyn FR Bulkeley High 17.34 3 19 Baez, Auri JR Grasso Tech 18.15 4 20 lindsay, maya -- capital prep Hbr 18.97 3 Girls 100 Meter Dash ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ Finals 1 Jones, Autumn 12 Bullard-Havens 12.93 2 Daire, Ebone JR MLC 13.19 3 Nieves, Lexi FR Hall HS 13.40 4 Blake, Meickayla SR Bulkeley High 13.44 5 Masala, Lydia 10 Bullard-Havens 13.58 6 Walters, Shanelee 09 Prince Tech 13.72 7 Holman, Kimberly FR MLC 13.84 8 Williams, Qiarra FR Hartford Public 14.78 Girls 200 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Jones, Autumn 12 Bullard-Havens 27.82 6 2 Nieves, Lexi FR Hall HS 28.00 6 3 Stewart, Wendie SO Hartford Public 28.05 6 4 Bailey, Khalia FR Bulkeley High 28.92 6 5 Clarke, Makeda SO Hartford Public 29.01 5 6 Walters, Shanelee 09 Prince Tech 29.05 6 7 lomax, tamia -- capital prep Hbr 29.29 2 8 Long, Jaida SO MLC 29.44 6 9 Simon, Annabella 09 Bullard-Havens 29.64 5 10 Jenkins, Brooklyn FR Bulkeley High 29.89 2 11 Baker, Topaz FR Grasso Tech 30.06 3 12 Lee, Jahnaisha 10 Bullard-Havens 30.44 4 13 Francis, Danielle SO University HS 30.73 3 14 Maxwell, Angelita FR Bulkeley High 30.93 3 15 Booker, Jazmyn 11 Prince Tech 31.39 4 16 Rivera, Cheyenne SO Hartford Public 32.72 3 17 Johnson, Ivie 10 Prince Tech 32.82 4 18 Carballo, Javielis FR Bulkeley High 36.89 2 -- Francis-Hilton, Kamoya FR MLC DQ 3 Girls 400 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 lomax, tamia -- capital prep Hbr 1:07.47 1 2 Durham, Rochelle SO University HS 1:08.84 3 3 Baker, Topaz FR Grasso Tech 1:09.22 2 4 Francis, Danielle SO University HS 1:09.55 3 5 Booker, Jazmyn 11 Prince Tech 1:11.16 2 6 VanDevender, Hannah SO Grasso Tech 1:13.54 1 7 Gilliam, Aaliyah 09 Bullard-Havens 1:13.55 3 8 Gonzalez, Carolina 10 Bullard-Havens 1:14.84 2 9 Arroyo, Sharines 10 Prince Tech 1:16.23 3 10 Johnson, Ivie 10 Prince Tech 1:17.25 1 11 Rivera, Cheyenne SO Hartford Public 1:17.96 2 12 Vezina, Alyssa 10 Bullard-Havens 1:21.32 1 13 young, destiny -- capital prep Hbr 1:28.17 1 Girls 800 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Diana, Sabrina SO University HS 2:42.48 2 Tellez, Europa SO MLC 2:51.92 3 DaSilva, Ana FR Grasso Tech 2:53.84 4 Aggarwal, Priya FR University HS 3:01.76 5 Gurtrell, Jillian 09 Prince Tech 3:18.02 6 Gonzalez, Carolina 10 Bullard-Havens 3:20.79 7 Demanche, Kate FR University HS 3:21.98 8 Gonzalez, Jeylynn 09 Bullard-Havens 3:24.98 9 Arroyo, Sharines 10 Prince Tech 3:34.68 10 Coles, Tiajah 09 Bullard-Havens 3:35.18 Girls 1600 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Diana, Sabrina SO University HS 6:03.77 2 DaSilva, Ana FR Grasso Tech 6:29.47 3 Lagana, Jenna FR University HS 6:32.62 4 Aggarwal, Priya FR University HS 6:34.54 -- Gurtrell, Jillian 09 Prince Tech DNF Girls 3200 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Lagana, Jenna FR University HS 15:23.45 2 Demanche, Kate FR University HS 16:38.64 Girls 100 Meter Hurdles ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Phillips, Rhema JR Grasso Tech 16.51 2 Portal, Isabella SO University HS 20.61 3 Jennings, Tamara SO AchievementFirst 24.12 Girls 300 Meter Hurdles ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Phillips, Rhema JR Grasso Tech 53.54 2 Portal, Isabella SO University HS 59.35 Girls 4x100 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Bullard-Havens High School (M) 'A' 53.52 1) Jones, Autumn 12 2) Simon, Annabella 09 3) Masala, Lydia 10 4) Reynolds, Brianna 11 2 Hartford Public High School 'A' 55.84 1) Barrett, Mischa SO 2) Clarke, Makeda SO 3) McGlashen, Larada SO 4) Williams, Qiarra FR 3 University HS 'A' 56.69 1) McKayle, Chevenese JR 2) Crosswell, DeAndra FR 3) Durham, Rochelle SO 4) Portal, Isabella SO Girls 4x400 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 University HS 'A' 4:45.55 1) Nogiec, Taylor JR 2) Vassell, Kalecia FR 3) Durham, Rochelle SO 4) Robinson, Imani FR 2 Bullard-Havens High School (M) 'A' 5:00.04 1) Reynolds, Brianna 11 2) Vezina, Alyssa 10 3) Lee, Jahnaisha 10 4) Gonzalez, Carolina 10 Girls 4x800 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 University HS 'A' 12:56.20 1) Accurso, Christi 2) Lagana, Jenna FR 3) Aggarwal, Priya FR 4) Demanche, Kate FR Girls Long Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Phillips, Rhema JR Grasso Tech 16-09.00 5.10m 2 Stewart, Wendie SO Hartford Public 16-08.50 5.09m 3 Simon, Annabella 09 Bullard-Havens 14-09.00 4.49m 4 Masala, Lydia 10 Bullard-Havens 14-03.00 4.34m 5 Clarke, Makeda SO Hartford Public 14-02.00 4.31m 6 Gilliam, Aaliyah 09 Bullard-Havens 13-06.00 4.11m 7 McGlashen, Larada SO Hartford Public 12-09.50 3.89m 8 Percy-Campbell, Hailie SR MLC 12-09.00 3.88m 9 Thompson, Chevenne SO MLC 12-01.00 3.68m 10 Brown, Sage SO MLC 11-08.50 3.56m 11 Ferguson, Aleah JR MLC 10-01.50 3.08m Girls Triple Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Harris, Vida FR Hillhouse HS 29-11.00 9.11m -- Cooley, Taylor SR Grasso Tech FOUL Girls Shot Put ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Johnson, Chrsitina Cheney Tech 32-11.50 10.04m 2 Johnson, Serena 10 Prince Tech 32-05.00 9.88m 3 Alula, Bennie JR Hartford Public 32-05.00 9.88m 4 Brooks, Kianna Prince Tech 31-10.50 9.71m 5 Gregor, Alana SO Grasso Tech 27-05.00 8.35m 6 Williams, Qiarra FR Hartford Public 25-04.00 7.72m 7 Alfred, Kerena SO University HS 25-00.50 7.63m 8 Flores, Frances FR University HS 24-08.00 7.51m 9 Gilliam, Aaliyah 09 Bullard-Havens 24-01.50 7.35m 10 Coles, Tiajah 09 Bullard-Havens 23-09.00 7.23m 11 Arroyo, Sharines 10 Prince Tech 19-11.00 6.07m 12 Courser, Lindsay SO University HS 18-07.00 5.66m 13 Tummings, Tyesha SO Hartford Public 17-05.00 5.30m 14 Gonzalez, Jeylynn 09 Bullard-Havens 17-04.00 5.28m 15 Anderson, Aaliyah SO Hartford Public 16-11.00 5.15m 16 lindsay, maya -- capital prep Hbr 15-11.00 4.85m Girls Discus Throw ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Johnson, Chrsitina Cheney Tech 109-04 33.32m 2 Johnson, Serena 10 Prince Tech 104-07 31.87m 3 Alula, Bennie JR Hartford Public 89-02 27.17m 4 Flores, Frances FR University HS 65-02 19.86m 5 Alfred, Kerena SO University HS 64-07 19.68m 6 Gregor, Alana SO Grasso Tech 59-04 18.08m 7 Thomas, Ashea 09 Prince Tech 55-05 16.89m 8 Ndihakybwayo, Justine 09 Prince Tech 45-09 13.94m 9 Anderson, Aaliyah SO Hartford Public 40-08 12.39m Girls Javelin Throw ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Stewart, Wendie SO Hartford Public 96-04 29.36m 2 Flores, Frances FR University HS 76-06 23.31m 3 Cooley, Taylor SR Grasso Tech 76-00 23.16m 4 McGlashen, Larada SO Hartford Public 73-10 22.50m 5 Courser, Lindsay SO University HS 73-01 22.27m 6 Thomas, Ashea 09 Prince Tech 35-11 10.94m 7 Dumornay, Samantha SO Bulkeley High 34-09 10.59m Boys 100 Meter Dash =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Campbell, Oneil SR AchievementFirst 11.45Q 2 2 Kitoko, Daniel 12 Bullard-Havens 11.72Q 3 3 Young, Jordan SO University HS 11.82Q 4 4 Manning, Daunte SR Bloomfield HS 12.25Q 1 5 Maxton, Maurice 11 Bullard-Havens 12.20q 2 6 Henery, Hakeem JR Bulkeley High 12.24q 3 7 Satchel, Lawrence JR Hartford Public 12.34q 3 8 Covington, Kishawn 09 Prince Tech 12.34q 3 9 sanchez, luis -- capital prep Hbr 12.46 4 10 Powell, Caleb JR Bloomfield HS 12.51 4 11 Sanchez, Jafed 09 Prince Tech 12.57 4 12 hunter, lavar -- capital prep Hbr 13.08 3 13 Taylor, Andre SO Hartford Public 13.30 2 14 Williams, Shane SR Grasso Tech 13.49 1 15 jones, jared -- capital prep Hbr 18.59 3 Boys 100 Meter Dash ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ Finals 1 Campbell, Oneil SR AchievementFirst 11.44 2 Kitoko, Daniel 12 Bullard-Havens 11.55 3 Young, Jordan SO University HS 11.98 4 Manning, Daunte SR Bloomfield HS 12.10 5 Henery, Hakeem JR Bulkeley High 12.22 6 Satchel, Lawrence JR Hartford Public 12.25 7 Maxton, Maurice 11 Bullard-Havens 12.32 8 Covington, Kishawn 09 Prince Tech 12.33 Boys 200 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Campbell, Leon JR Hartford Public 23.02 7 2 Kitoko, Daniel 12 Bullard-Havens 23.23 7 3 Campbell, Oneil SR AchievementFirst 23.54 7 4 Carmona, Bradley 10 Prince Tech 24.36 6 5 Barnes, Jonathan SR MLC 24.63 6 6 Satchel, Lawrence JR Hartford Public 24.69 6 7 Young, Jordan SO University HS 24.90 5 8 Maxton, Maurice 11 Bullard-Havens 25.04 5 9 Gedeon, Tonius 09 Prince Tech 25.11 5 10 Henriques, Anthony JR MLC 25.19 5 11 Jordan, Hayden SO University HS 25.24 5 12 Sanchez, Jafed 09 Prince Tech 25.69 3 13 Priester, Isaiah SR MLC 25.98 4 14 Ridley, Adam JR Hartford Public 26.09 3 15 Taylor, Andre SO Hartford Public 26.36 4 16 hunter, lavar -- capital prep Hbr 26.53 3 17 Henery, Hakeem JR Bulkeley High 26.64 7 18 Coobs-Thompson, Shmel SR MLC 26.72 4 19 Mclean, DeAndre FR AchievementFirst 27.08 3 20 Williams, Shane SR Grasso Tech 27.26 3 21 Cotto, Cyrus 09 Bullard-Havens 27.56 4 22 Henry, Tremayne FR AchievementFirst 30.31 1 23 jones, jared -- capital prep Hbr 38.53 1 Boys 400 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Campbell, Leon JR Hartford Public 52.07 6 2 McBride, Talib FR Hillhouse HS 52.19 6 3 Barnes, Jonathan SR MLC 53.08 6 4 Dale, Jayden FR AchievementFirst 56.89 5 5 Gedeon, Tonius 09 Prince Tech 56.94 4 6 Grate, Jaden JR Bulkeley High 57.90 5 7 Jeronimo, Edwin 11 Bullard-Havens 58.13 3 8 McIntosh, Ryan JR Hartford Public 58.71 3 9 Moore, Lorenzo SO Hartford Public 59.00 4 10 Shagan, Sam JR University HS 59.33 5 11 Rattigan, Kevon FR University HS 1:00.11 4 12 Evans, TJ JR University HS 1:00.67 3 13 Cotto, Cyrus 09 Bullard-Havens 1:01.04 2 14 Hernandez, Devon 10 Prince Tech 1:01.42 3 15 Sowinski, Christopher 11 Bullard-Havens 1:01.83 4 16 hayes, jordan SR capital prep Hbr 1:03.11 5 17 Williams, Rahjay 09 Prince Tech 1:03.99 2 18 Ridley, Adam JR Hartford Public 1:04.88 1 19 holland, brandon -- capital prep Hbr 1:05.05 4 20 Hamilton, Kobe FR AchievementFirst 1:05.57 1 21 Gardner, Josiah SO MLC 1:05.65 5 22 Munton, Allen JR Grasso Tech 1:05.85 2 Boys 800 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Gauthier, Sam SR Grasso Tech 2:11.71 2 2 Scott, Tevon So Bulkeley High 2:12.19 2 3 Hill, Casey JR University HS 2:15.82 2 4 Lapirs, Salvatore 09 Prince Tech 2:19.32 2 5 Katiki, Lokesh SR University HS 2:20.31 2 6 Jeronimo, Edwin 11 Bullard-Havens 2:21.25 2 7 Tinsley, Corey SR Hartford Public 2:21.30 2 8 Hernandez, Devon 10 Prince Tech 2:30.39 1 9 Gray, Justin SR Grasso Tech 2:34.12 1 10 Williams, Rahjay 09 Prince Tech 2:36.23 1 11 Evans, TJ JR University HS 2:36.47 2 12 perry, mason -- capital prep Hbr 2:37.63 1 13 jean-jacques, floyd -- capital prep Hbr 2:42.85 2 14 Smith, Christian JR Grasso Tech 2:44.66 1 15 almonte, josue JR capital prep Hbr 2:50.23 1 Boys 1600 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Gauthier, Sam SR Grasso Tech 4:57.46 2 2 Jeudi, Jaden SO Bulkeley High 5:10.59 2 3 Walker, Matt SO University HS 5:14.17 2 4 Lapirs, Salvatore 09 Prince Tech 5:18.30 2 5 Tamesis, Gabriel SO University HS 5:24.78 2 6 lawal, sim -- capital prep Hbr 5:28.81 2 7 Gray, Justin SR Grasso Tech 5:42.68 1 8 Smith, Christian JR Grasso Tech 5:57.86 1 9 Martinez, Ulises 09 Bullard-Havens 6:02.16 1 10 batiste, jon JR capital prep Hbr 6:57.97 1 11 Chamale-Pacheco, German 12 Bullard-Havens 8:05.79 1 Boys 3200 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 lawal, sim -- capital prep Hbr 12:22.83 2 Brown, Jack SO University HS 12:32.99 3 Camli-Saunders, Deniz SO University HS 12:44.58 4 Martinez, Ulises 09 Bullard-Havens 13:22.77 Boys 110 Meter Hurdles ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Savage, Marcus 12 Prince Tech 15.54 2 Stewart, Shemar Bloomfield HS 16.84 3 French, Ayize FR University HS 19.64 4 Rhein, Cole SR Grasso Tech 21.50 Boys 300 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Savage, Marcus 12 Prince Tech 41.59 2 2 Stewart, Shemar Bloomfield HS 41.69 2 3 Diaz, Luis Bulkeley High 45.20 2 4 Covington, Kishawn 09 Prince Tech 49.88 2 5 French, Ayize FR University HS 51.39 2 6 Rhein, Cole SR Grasso Tech 58.05 2 Boys 4x100 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Prince Tech 'A' 46.06 1) Carmona, Bradley 10 2) Kya, Kyaw 10 3) Savage, Marcus 12 4) Simpson, Decordia 09 2 Bulkeley High School 'A' 46.56 1) Hill, Shakur FR 2) Miller, Terry FR 3) Gordon, Dwayne SR 4) Henery, Hakeem JR 3 University HS 'A' 48.13 1) Haughton, Michael JR 2) Rattigan, Kevon FR 3) Jordan, Hayden SO 4) Braverman, Eli FR 4 Bullard-Havens High School (M) 'A' 48.31 1) Maxton, Maurice 11 2) Cotto, Cyrus 09 3) Sowinski, Christopher 11 4) Kitoko, Daniel 12 5 Achievement First Hartford Hig 'A' 51.13 1) Hutchinson, James JR 2) Lawrence, Jameel FR 3) Charles, Keondre FR 4) Campbell, Oneil SR Boys 4x400 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Bulkeley High School 'A' 3:47.37 1) Grate, Jaden JR 2) Diaz, Luis 3) Hill, Shakur FR 4) Scott, Tevon So 2 Prince Tech 'A' 3:51.08 1) Carmona, Bradley 10 2) Lapirs, Salvatore 09 3) Covington, Kishawn 09 4) Gedeon, Tonius 09 3 University HS 'A' 4:04.60 1) Tamesis, Gabriel SO 2) Walker, Matt SO 3) Shagan, Sam JR 4) Hill, Casey JR 4 capital preparatory harbor 'A' 4:37.98 1) almonte, josue JR 2) delvalle, carlos FR 3) holland, brandon -- 4) hayes, jordan SR -- Hartford Public High School 'A' DQ zone 1) Moore, Lorenzo SO 2) McIntosh, Ryan JR 3) Bekley, Essognim JR 4) Tinsley, Corey SR Boys 4x800 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Bulkeley High School 'A' 9:26.30 1) Jeudi, Jaden SO 2) Scott, Tevon So 3) Valez, Roberto FR 4) Stepney, Rodney SO 2 University HS 'A' 9:35.10 1) Katiki, Lokesh SR 2) Wood, Griffin SO 3) Hill, Casey JR 4) Shagan, Sam JR Boys High Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Gordon, Dwayne SR Bulkeley High 6-00.00 1.82m 2 Steele, Khari SR Bloomfield HS 5-06.00 1.67m 3 Powell, Caleb JR Bloomfield HS 5-04.00 1.62m 4 Campbell, Conrod JR Bulkeley High 5-02.00 1.57m 5 Crawel, Kahron JR Bloomfield HS 5-02.00 1.57m 6 Hawkins, Coby SO Capital Prep 5-02.00 1.57m -- Fraizer, Micah 09 Prince Tech NH Boys Pole Vault ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Wellington, Ryan SR Bloomfield HS 10-06.00 3.20m Boys Long Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Crawel, Kahron JR Bloomfield HS 20-02.00 6.14m 2 Moore-Henry, Josh SR Bloomfield HS 18-08.00 5.68m 3 Wellington, Ryan SR Bloomfield HS 18-05.50 5.62m 4 Manning, Daunte SR Bloomfield HS 18-05.00 5.61m 5 Priester, Isaiah SR MLC 18-00.00 5.48m 6 Kya, Kyaw 10 Prince Tech 17-00.00 5.18m 7 Coobs-Thompson, Shmel SR MLC 15-11.00 4.85m 8 Gardner, Josiah SO MLC 15-09.00 4.80m 9 Braverman, Eli FR University HS 15-02.00 4.62m Boys Triple Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Moore-Henry, Josh SR Bloomfield HS 39-04.50 12.00m 2 Crawel, Kahron JR Bloomfield HS 36-01.50 11.01m 3 Fraizer, Micah 09 Prince Tech 35-02.50 10.73m 4 Manning, Daunte SR Bloomfield HS 35-01.00 10.69m Boys Shot Put ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Perry, Quentin -- Capital Prep 46-07.00 14.19m 2 Mounds, Lawrence -- Capital Prep 38-03.00 11.65m 3 Massey, Davonne SR Capital Prep 37-01.00 11.30m 4 Casey, Paul JR Bloomfield HS 33-06.00 10.21m 5 Davis, Tyron SR Bulkeley High 30-05.00 9.27m 6 Woods, Anthony SO Bulkeley High 28-11.00 8.81m 7 Wallen, Jahmal FR University HS 28-07.00 8.71m 8 Teft, Bradley SR Grasso Tech 27-01.00 8.25m 9 Brown, Travis FR University HS 27-00.00 8.22m 10 Cosme, Axel SO Bulkeley High 24-05.00 7.44m 11 Tatham, Michael SO Hartford Public 23-06.00 7.16m Boys Discus Throw ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Perry, Quentin -- Capital Prep 92-02 28.09m 2 Brown, Terry JR W Hall HS 90-02 27.48m 3 Davis, Tyron SR Bulkeley High 80-11 24.66m 4 Teft, Bradley SR Grasso Tech 78-08 23.97m 5 Wallen, Jahmal FR University HS 68-01 20.75m 6 Woods, Anthony SO Bulkeley High 61-08 18.79m 7 Cosme, Axel SO Bulkeley High 56-11 17.34m 8 Chamale-Pacheco, German 12 Bullard-Havens 50-00 15.24m Boys Javelin Throw ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Grant, Christian JR Bloomfield HS 137-05 41.88m 2 Roberts, Trequan SO Bulkeley High 119-10 36.52m 3 Brown, Travis FR University HS 113-11 34.72m 4 Priester, Isaiah SR MLC 112-00 34.13m 5 Sowinski, Christopher 11 Bullard-Havens 109-03 33.29m 6 Alexander, Darion SR Bloomfield HS 107-06 32.76m 7 Jiminez, Joe SR Grasso Tech 100-09 30.70m 8 Teft, Bradley SR Grasso Tech 95-06 29.10m 9 Cosme, Axel SO Bulkeley High 95-05 29.08m 10 Rivera, Jonathan 10 Prince Tech 92-08 28.24m 11 Braverman, Eli FR University HS 87-08 26.72m 12 Munton, Allen JR Grasso Tech 75-05 22.98m 13 Davis, Tyron SR Bulkeley High 70-04 21.43m 14 French, Ayize FR University HS 45-04 13.81m *************************************************** MEET RESULTS AVAILABLE AT PLATTSYS.COM ***************************************************


Meet Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates