Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Information ()     Race Information ()    

Wesleyan T&F Qualifier Meet #1 CaNCELLED
Wesleyan University Qualifier T&F Invitational #1
Thursday Jan 18, 2018 - Wesleyan University - Middletown, CT

Finish Lynx Timing by Platt Systems 860-645-1476

Wesleyan University Qualifier T&F Invitational #1 Thursday Jan 18, 2018 - Wesleyan University - Middletown, CT Finish Lynx Timing by Platt Systems 860-645-1476 ****************************************************************************************** WWW PLATTSYS.COM T&F MEET RESULTS ****************************************************************************************** Girls 55 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== Finals 1 397 Lalonde Bridget JR Rham High Sc 7.55 1 2 418 Zeandrea Ward SR Weaver high 7.59 1 3 378 Carley Gable SR Northwestern 7.74 2 4 370 Maya Leonard FR Newington Hi 7.85 2 5 404 Kayla Clark SO St Joseph Hi 7.90 3 6 372 Claudia Padykula SR Newington Hi 7.90 1 7 417 Tiajah Rose SR Weaver high 7.96 1 8 306 Alyssa Lavoie SO Bristol East 8.03 2 9 407 Sophie Jones SO St Joseph Hi 8.04 2 10 355 Jaida Long JR MLC 8.07 3 11 333 Julia Tellides SO Hopkins Scho 8.11 9 12 371 Chloe Mamaclay SO Newington Hi 8.11 3 13 394 Shanelee Walters SO Prince Tech 8.13 2 14 349 Mary Sirois 10 Mercy High S 8.13 3 15 330 Ella Norwitt FR Hopkins Scho 8.14 9 16 422 Caitlin Nardella SO Wethersfield 8.20 4 17 360 Patrice Harrison SR New Britain 8.21 6 18 332 Chloe Smith SO Hopkins Scho 8.21 9 19 373 Megan Padykula FR Newington Hi 8.26 3 20 304 Avery Braccia FR Bristol East 8.30 4 21 376 Maggie Dougan SR Northwestern 8.34 6 22 425 Ana Villagra FR Wethersfield 8.38 5 23 307 Megan Perry SR Bristol East 8.38 5 24 392 Mariah Melius FR Prince Tech 8.38 5 25 308 Yaleska Santiago SR Bristol East 8.43 7 26 368 Isyss Timmons FR New Britain 8.46 6 27 358 Tiajah Boyce JR New Britain 8.47 6 28 409 Skyeshay Smith JR The Gilbert 8.47 8 29 353 Kamoya Francis-Hil SO MLC 8.49 6 30 405 emily Fedor JR St Joseph Hi 8.51 3 31 381 Kendra Link FR Northwestern 8.53 7 32 314 Samirah Alexander 10 Conard High 8.54 4 33 411 Brijae Doyley FR University H 8.56 3 34 325 Ella Fujimora FR Hopkins Scho 8.64 8 35 322 Shaelyn White 10 Conard High 8.66 4 36 391 Aniah Lawrence FR Prince Tech 8.66 5 37 363 Adriana Martinez FR New Britain 8.70 7 38 393 Dynasty Smith FR Prince Tech 8.72 5 39 318 Nicholle Denault 10 Conard High 8.75 4 40 408 Viktoriya Seyna SO The Gilbert 8.76 7 41 354 Rachel Gordon-Robi SO MLC 8.78 5 42 356 McKayla Taylor SO MLC 8.92 7 43 359 Zol Grullon SO New Britain 9.04 6 44 389 Raven Franklin FR Prince Tech 9.09 4 45 366 Yvette Queno SO New Britain 9.14 8 46 357 Isyss Blanco FR New Britain 9.23 7 47 365 Sandie Pope SO New Britain 9.29 8 48 334 Marilla Yu SO Hopkins Scho 9.30 8 49 327 Amanda Leone SO Hopkins Scho 9.42 9 50 379 Megan Koester FR Northwestern 9.47 7 51 362 Arianah Major-Will SO New Britain 9.54 9 52 324 Kaitlyn Forman SO Hopkins Scho 9.56 8 53 305 Shannon Cully SR Bristol East 9.61 8 54 329 Tipton Lilly SR Hopkins Scho 9.71 9 55 331 Emma Regan SO Hopkins Scho 9.73 9 56 383 Evelynn Williams FR Northwestern 10.89 8 Girls 300 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 418 Zeandrea Ward SR Weaver high 43.14 1 2 377 Sydney Dzenutis JR Northwestern 45.01 1 3 429 Isabella Livingsto SR William Hall 45.93 1 4 431 Lexi Nieves JR William Hall 46.40 1 5 378 Carley Gable SR Northwestern 46.60 2 6 304 Avery Braccia FR Bristol East 46.68 3 7 335 Anne Bekasi JR Maloney 46.83 1 8 372 Claudia Padykula SR Newington Hi 46.87 2 9 400 Mackay Molly SO Rham High Sc 47.20 7 10 307 Megan Perry SR Bristol East 47.39 4 11 347 Riley Moynihan Mercy High S 47.42 3 12 306 Alyssa Lavoie SO Bristol East 47.48 4 13 374 Reagan Pelton SO Newington Hi 47.55 3 14 360 Patrice Harrison SR New Britain 47.99 8 15 398 Haddock Caelan FR Rham High Sc 48.09 6 16 371 Chloe Mamaclay SO Newington Hi 48.13 3 17 373 Megan Padykula FR Newington Hi 48.16 3 18 395 Alyssa Williams FR Prince Tech 48.36 8 19 355 Jaida Long JR MLC 48.81 6 20 344 Kaitlyn Leahy 11 Mercy High S 48.98 5 21 423 Camilla Porras SO Wethersfield 49.03 11 22 308 Yaleska Santiago SR Bristol East 49.37 6 23 358 Tiajah Boyce JR New Britain 49.48 7 24 323 Maliya Ellis JR Hopkins Scho 50.07 12 25 368 Isyss Timmons FR New Britain 50.24 9 26 350 Lindsay Stevenson 10 Mercy High S 50.25 4 27 392 Mariah Melius FR Prince Tech 50.33 10 28 359 Zol Grullon SO New Britain 50.36 6 29 394 Shanelee Walters SO Prince Tech 50.39 7 30 353 Kamoya Francis-Hil SO MLC 50.82 8 31 314 Samirah Alexander 10 Conard High 50.85 4 32 417 Tiajah Rose SR Weaver high 50.94 5 33 369 Jillian Grande JR Newington Hi 51.03 5 34 389 Raven Franklin FR Prince Tech 51.19 9 35 354 Rachel Gordon-Robi SO MLC 51.71 6 36 434 Ryleigh Ansich FR Windham Tech 52.02 14 37 357 Isyss Blanco FR New Britain 52.44 10 38 375 Cate Bedard FR Northwestern 52.45 12 39 414 Emma Guzauckas SR University H 52.65 5 40 436 Sofia Romeo FR Windham Tech 53.37 14 41 324 Kaitlyn Forman SO Hopkins Scho 53.40 12 42 387 Jazmyn Booker SR Prince Tech 54.09 8 43 329 Tipton Lilly SR Hopkins Scho 54.50 13 44 366 Yvette Queno SO New Britain 54.90 11 45 334 Marilla Yu SO Hopkins Scho 55.41 13 46 327 Amanda Leone SO Hopkins Scho 55.44 12 47 391 Aniah Lawrence FR Prince Tech 55.69 9 48 393 Dynasty Smith FR Prince Tech 55.74 10 49 361 Jamie Kelly JR New Britain 56.26 11 50 356 McKayla Taylor SO MLC 56.70 10 51 381 Kendra Link FR Northwestern 56.75 9 52 305 Shannon Cully SR Bristol East 57.01 8 53 331 Emma Regan SO Hopkins Scho 58.50 13 54 364 Christina O-Day SO New Britain 59.09 11 55 437 Priscilla Tucker SR Windham Tech 59.21 14 56 367 Yocelyn Quiles FR New Britain 1:00.08 11 Girls 55 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 403 Nia Christie FR St Joseph Hi 9.03 1 2 406 Olivia Johnson JR St Joseph Hi 9.25 1 3 352 Madison Webster 11 Mercy High S 9.95 1 4 380 Jessica Lavoie JR Northwestern 10.31 2 5 405 emily Fedor JR St Joseph Hi 10.38 1 6 349 Mary Sirois 10 Mercy High S 10.50 2 7 402 Emily Zarrilli SR Rocky Hill H 10.69 2 8 424 Erin Reardon SR Wethersfield 10.98 2 9 358 Tiajah Boyce JR New Britain 11.10 3 10 384 Janice Williams FR Northwestern 11.34 3 11 394 Shanelee Walters SO Prince Tech 11.44 1 12 342 Elena Cahill 09 Mercy High S 11.73 3 13 423 Camilla Porras SO Wethersfield 15.46 2 Girls 4x400 Meter Relay =================================================================== School Finals H# =================================================================== 1 Wethersfield 'A' 4:34.45 1 1) 419 Ling Chi 2) 420 Kayla Condon 3) 421 Stephanie Decarli 4) 422 Caitlin Nardella SO 2 Maloney 'A' 4:35.50 1 1) 335 Anne Bekasi JR 2) 340 Kristen McCormack 3) 337 Jennifer Fermaint 4) 339 Lauren Matias 3 Northwestern 'A' 4:47.71 1 1) 376 Maggie Dougan SR 2) 382 Calli Smith SR 3) 377 Sydney Dzenutis JR 4) 380 Jessica Lavoie JR 4 Hopkins School 'A' 4:48.16 2 1) 326 Aisling Kelly SO 2) 330 Ella Norwitt FR 3) 333 Julia Tellides SO 4) 323 Maliya Ellis JR 5 University HS 'A' 4:58.19 1 1) 410 Sabrina Diana 2) 412 Rochelle Durham JR 3) 416 Kalecia Vassell 4) 413 Danielle Francis 6 New Britain HS 'A' 5:01.75 2 1) 358 Tiajah Boyce JR 2) 359 Zol Grullon SO 3) 360 Patrice Harrison SR 4) 368 Isyss Timmons FR 7 Prince Tech 'A' 5:06.40 2 1) 386 Sharines Arroyo 2) 390 Devine Frazier JR 3) 395 Alyssa Williams FR 4) 389 Raven Franklin FR Girls High Jump ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 403 Nia Christie FR St Joseph Hi 5-00.00 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 O O O O XXX 2 432 Taryn Smith JR William Hall 4-10.00 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 O O O O XXX 3 406 Olivia Johnson JR St Joseph Hi J4-10.00 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 O XO O O XXX 4 404 Kayla Clark SO St Joseph Hi J4-10.00 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 O O O XXO XXX 5 428 Leann Gardner JR William Hall 4-06.00 4-04 4-06 4-08 O O XXX Girls Pole Vault ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 336 Hannah Cloutier SR Maloney 10-00.00 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 O O O O XO XXX 2 301 Bridget Wirtz SR Branford Hig 9-06.00 8-06 9-00 9-06 10-00 O O O XXX 3 343 Adriana Kandro 12 Mercy High S J9-06.00 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 O XO O XO XXX 4 382 Calli Smith SR Northwestern 7-06.00 6-06 7-00 7-06 8-00 XO O O XXX 5 396 Pedro Amanda SO Rham High Sc 7-00.00 6-06 7-00 7-06 O O XXX -- 316 Grace Cronin 11 Conard High NH 6-06 XXX -- 320 Cassidy Olechna 11 Conard High NH 6-06 XXX Boys 55 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 443 Elijah Gordon SO Avon Old Far 6.63 2 2 548 Kymali Hay SO University H 6.66 1 3 503 Jaylen Rivera SR New Britain 6.71 1 4 489 Samuel Agyei JR MLC 6.76 3 5 444 Hudson Haskin SR Avon Old Far 6.79 2 6 451 Kevin Zhang JR Avon Old Far 6.87 2 7 540 Jaden Shirden SO St Joseph Hi 6.91 1 8 554 Jordan Young SR University H 6.94 1 9 497 Muhamed Codjoe SR New Britain 6.95 1 10 517 Tim Strzepa SR Northwestern 6.98 8 11 511 Mark Fournier JR Newington Hi 6.98 3 12 543 Darren Warren JR St Joseph Hi 6.98 1 13 461 Joe Hardin SO Bristol East 6.99 3 14 502 Mykal Porter SO New Britain 7.03 2 15 557 Devonte Smythe SR Weaver high 7.04 1 15 501 Deyvis Peralta SR New Britain 7.04 5 17 532 Karl Bruce-Tagoe FR St Joseph Hi 7.06 4 18 500 Jonathan Lindsay JR New Britain 7.08 6 19 544 Dylan Amery JR The Gilbert 7.09 5 20 550 Hayden Jordan JR University H 7.11 1 21 509 Chaz Williams JR New Britain 7.12 3 22 578 Nik Martin SR Windham Tech 7.13 11 23 490 Jordan Daly SR MLC 7.16 7 24 513 Aslan Tate JR Newington Hi 7.19 3 25 526 Decordia Simpson SO Prince Tech 7.24 8 26 462 Kyle Rivera SO Bristol East 7.25 4 27 521 John Siani JR Plainville 7.29 4 27 533 Christopher Coughl JR St Joseph Hi 7.29 3 29 499 Tarik Hetmyer SO New Britain 7.33 7 30 516 Tyler Phillips SR Northwestern 7.39 8 31 545 David Castillo JR The Gilbert 7.40 7 32 522 Tonius Gedeon SO Prince Tech 7.43 5 33 553 Dwight Ricketts SO University H 7.46 2 34 471 Nathan Rinaldi 10 Conard High 7.48 6 35 460 Kyle Cyr SO Bristol East 7.50 8 36 493 Nathaniel Shim SO MLC 7.50 9 37 442 Polam Fung SO Avon Old Far 7.51 5 38 560 Scott Giannini JR Wethersfield 7.55 10 39 555 Norjae Brown SO Weaver high 7.55 6 40 505 Travon Santoro SO New Britain 7.60 7 41 449 Haiming Sun SR Avon Old Far 7.62 6 42 458 Dylan Braccia SO Bristol East 7.65 8 43 504 Yoskar Rosas_Perez SO New Britain 7.73 7 44 440 Carlos Diaz FR Avon Old Far 7.77 6 44 484 George Kosinski JR Hopkins Scho 7.77 9 46 562 Jacob Kozlowski FR Wethersfield 7.79 10 47 474 Jacob Chamberland SR Goodwin Tech 7.83 9 48 546 Zachary Kirsch JR The Gilbert 7.84 9 49 538 Robert Lewicki FR St Joseph Hi 7.91 5 50 459 Mike Crisafulli SO Bristol East 7.92 8 51 561 Brian Klatt JR Wethersfield 7.95 11 52 506 Josiah Vellon SO New Britain 8.01 7 53 482 Joshua Goldstein SR Hopkins Scho 8.06 9 54 445 Herman Lee FR Avon Old Far 8.13 6 55 514 Jaden Buel SO Northwestern 8.20 8 56 565 Liam Tilton JR Wethersfield 8.20 7 57 563 Ethan Sitler FR Wethersfield 8.44 10 58 477 Tommy Douglas FR Goodwin Tech 8.52 11 59 483 Jonothon Hwa FR Hopkins Scho 8.54 11 60 480 Finn Day FR Hopkins Scho 8.67 10 61 525 Khyair Rahman FR Prince Tech 8.80 7 62 475 Kyle Chamberland SO Goodwin Tech 9.04 10 63 476 Jack Douglas FR Goodwin Tech 9.15 11 Boys 300 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 548 Kymali Hay SO University H 36.23 1 2 489 Samuel Agyei JR MLC 37.24 3 3 451 Kevin Zhang JR Avon Old Far 37.69 1 4 461 Joe Hardin SO Bristol East 37.84 8 5 503 Jaylen Rivera SR New Britain 38.49 6 6 557 Devonte Smythe SR Weaver high 38.92 1 7 508 Carlos Villarini SR New Britain 38.97 5 8 501 Deyvis Peralta SR New Britain 39.34 3 9 497 Muhamed Codjoe SR New Britain 39.53 8 10 491 Anthony Henriques SR MLC 39.59 9 11 462 Kyle Rivera SO Bristol East 39.62 8 12 507 Nazir Vellon JR New Britain 39.64 8 13 513 Aslan Tate JR Newington Hi 39.70 2 14 533 Christopher Coughl JR St Joseph Hi 39.73 4 15 487 Dhamani Johnson SR Maloney 39.73 6 16 532 Karl Bruce-Tagoe FR St Joseph Hi 40.00 5 17 502 Mykal Porter SO New Britain 40.01 6 18 447 Mouhamed Ndiaye SR Avon Old Far 40.10 3 19 522 Tonius Gedeon SO Prince Tech 40.36 4 20 521 John Siani JR Plainville 40.38 7 21 578 Nik Martin SR Windham Tech 40.69 14 22 511 Mark Fournier JR Newington Hi 40.87 2 23 471 Nathan Rinaldi 10 Conard High 41.00 10 24 470 Ryan Farley 10 Conard High 41.11 8 25 512 Andriy Grynyk SO Newington Hi 41.31 3 26 577 Nathan Lussier SR Windham Tech 41.48 15 27 499 Tarik Hetmyer SO New Britain 41.51 9 28 494 Kristian Avery JR New Britain 41.69 10 29 517 Tim Strzepa SR Northwestern 41.71 7 30 534 Dharon Greenfield JR St Joseph Hi 41.82 5 31 575 Travis Hunting SR Windham Tech 42.02 15 32 460 Kyle Cyr SO Bristol East 42.11 12 33 486 Jonah Norwitt SR Hopkins Scho 42.21 14 34 505 Travon Santoro SO New Britain 42.25 10 35 459 Mike Crisafulli SO Bristol East 42.65 10 36 524 Jacob Moisonet SO Prince Tech 42.65 10 37 490 Jordan Daly SR MLC 42.73 12 38 488 Adam Williams SR Maloney 42.82 7 39 554 Jordan Young SR University H 42.83 5 40 439 Joe Belenardo FR Avon Old Far 42.92 2 41 527 Mase Sisar SR Prince Tech 42.95 11 42 448 Jack Needham JR Avon Old Far 43.10 3 43 444 Hudson Haskin SR Avon Old Far 43.22 2 44 441 Sean Dube GR Avon Old Far 43.36 2 45 450 Joel Vega JR Avon Old Far 43.37 3 46 516 Tyler Phillips SR Northwestern 43.51 7 47 560 Scott Giannini JR Wethersfield 43.57 14 48 493 Nathaniel Shim SO MLC 43.86 10 49 495 Julian Bronner JR New Britain 43.92 9 50 550 Hayden Jordan JR University H 44.05 7 51 474 Jacob Chamberland SR Goodwin Tech 44.16 9 52 523 Argelys Jiminian SO Prince Tech 44.26 9 53 458 Dylan Braccia SO Bristol East 44.37 11 54 463 Roy Clemons JR Capital Prep 44.61 6 55 531 Bryan Begley SR St Joseph Hi 45.33 4 56 576 Hendrik Kingo SO Windham Tech 45.66 15 57 561 Brian Klatt JR Wethersfield 46.21 13 58 481 Liam Day SR Hopkins Scho 46.49 12 59 562 Jacob Kozlowski FR Wethersfield 46.61 13 60 565 Liam Tilton JR Wethersfield 46.98 13 61 477 Tommy Douglas FR Goodwin Tech 47.33 12 62 563 Ethan Sitler FR Wethersfield 49.05 13 63 498 Jose Garcia SO New Britain 49.48 11 64 483 Jonothon Hwa FR Hopkins Scho 50.79 15 65 476 Jack Douglas FR Goodwin Tech 51.17 12 Boys 55 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 515 Aaron Gable SR Northwestern 8.34 1 2 537 Myles Hall JR St Joseph Hi 8.35 1 3 509 Chaz Williams JR New Britain 8.37 1 4 508 Carlos Villarini SR New Britain 8.66 1 5 530 Brandon Onyejekwe SO Rocky Hill H 8.81 1 6 547 Brandon Baker SR University H 8.90 1 7 500 Jonathan Lindsay JR New Britain 8.94 1 8 536 Ryan Haack SR St Joseph Hi 9.06 1 9 491 Anthony Henriques SR MLC 9.09 3 10 559 Brandon Domonkos SR Wethersfield 9.20 2 11 529 Mike Provencher JR Rham High Sc 9.31 3 12 539 Carmine Russo JR St Joseph Hi 9.37 2 13 549 Shamari Henry FR University H 9.64 2 14 510 Patrick Boucher SR Newington Hi 9.73 2 15 535 Tom Griffin JR St Joseph Hi 9.92 2 16 527 Mase Sisar SR Prince Tech 10.23 3 17 565 Liam Tilton JR Wethersfield 10.48 3 18 542 Peter Spinelli SO St Joseph Hi 11.00 2 19 558 David Adams SR Wethersfield 11.62 3 Boys 4x400 Meter Relay =================================================================== School Finals H# =================================================================== 1 New Britain HS 'A' 3:50.45 1 1) 500 Jonathan Lindsay JR 2) 501 Deyvis Peralta SR 3) 503 Jaylen Rivera SR 4) 508 Carlos Villarini SR 2 Bristol Eastern - F 'A' 4:08.45 1 1) 461 Joe Hardin SO 2) 459 Mike Crisafulli SO 3) 462 Kyle Rivera SO 4) 460 Kyle Cyr SO 3 Avon Old Farms 'A' 4:09.90 1 1) 444 Hudson Haskin SR 2) 446 Chris Moore 3) 447 Mouhamed Ndiaye SR 4) 451 Kevin Zhang JR 4 Windham Tech 'A' 4:10.75 2 1) 575 Travis Hunting SR 2) 577 Nathan Lussier SR 3) 578 Nik Martin SR 4) 576 Hendrik Kingo SO 5 Hopkins School 'A' 4:12.15 2 1) 478 Kyle Burton SR 2) 479 Nicholas Burtson SO 3) 482 Joshua Goldstein SR 4) 486 Jonah Norwitt SR 6 Northwestern 'A' 4:12.63 2 1) 515 Aaron Gable SR 2) 520 Nick Weretelnik SR 3) 517 Tim Strzepa SR 4) 516 Tyler Phillips SR 7 Goodwin Tech 'A' 4:18.00 2 1) 477 Tommy Douglas FR 2) 476 Jack Douglas FR 3) 475 Kyle Chamberland SO 4) 474 Jacob Chamberland SR Boys High Jump ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 564 George Stoughton SR Wethersfield 5-10.00 5-08 5-10 6-00 O XO XXX 2 473 Joseph Wojciechows 12 Conard High J5-10.00 5-08 5-10 6-00 O XXO XXX 3 515 Aaron Gable SR Northwestern 5-06.00 5-06 5-08 XO XXX 3 531 Bryan Begley SR St Joseph Hi 5-06.00 5-06 5-08 XO XXX -- 487 Dhamani Johnson SR Maloney NH 5-08 XXX -- 534 Dharon Greenfield JR St Joseph Hi NH 5-06 XXX -- 472 Max Ryan 11 Conard High NH 5-06 XXX -- 529 Mike Provencher JR Rham High Sc NH 5-06 XXX Boys Pole Vault ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 528 Abu-Rahmeh James JR Rham High Sc 11-00.00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 O O P O XXX ****************************************************************************************** WWW PLATTSYS.COM T&F MEET ENTRY ******************************************************************************************


Race Information ()     Race Information ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates