Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


10K Race Results ()     10K Age Division Results ()     5K Race Results ()     5K Age Division Results ()    


Pound the Pavement 5K and 10K Road Races
Top Male: 1. Amos Sang 2. Glarius Rop 3. Brian Berling 4. Nick Gaubinger 5. Immanuel Wineman
Top Female: 1. Salome Kosgei 2. Apryl Sabadosa 3. Annie Paredes 4. Marcy Cabanas 5. Holli Brannan
Pound the Pavement 10K Road Races
Sunderland Elementary Sch - Sunderland Mass Sat June 2, 2018
Platt Systems Timing & Scoring - Partly Cloudy 77 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Amos Sang Overall Female: Salome Kosgei

********************************************************************
RACE RESULTS 10K
*********************************************************************



OVERALL GUN NET DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Amos Sang 29M M1939 Chicopee MA 32:10 32:09 5:10 1/11 94
2 Glarius Rop 34M M1939 Agawam MA 32:13 32:13 5:11 2/11 82
3 Brian Berling 30M M1939 AMHERST MA 35:57 35:57 5:47 3/11 1
4 Nick Gaubinger 37M M1939 Leverett MA 36:53 36:51 5:56 4/11 11
5 Salome Kosgei 37F F1939 Highland Falls NY 37:44 37:43 6:04 1/17 81
6 Immanuel Wineman 39M M1939 Northampton MA 38:03 38:01 6:07 5/11 71
7 John Herron 35M M1939 Shelburne MA 38:24 38:23 6:10 6/11 83
8 Apryl Sabadosa 34F F1939 Westfield MA 38:58 38:58 6:16 2/17 92
9 Eric Pfalzgraf 24M M1939 Boston MA 39:22 39:18 6:20 7/11 17
10 Sean Harper 29M M1939 Southwick MA 39:37 39:35 6:22 8/11 41
11 Peter Fratini 53M M5059 Westfield MA 41:09 41:08 6:37 1/14 59
12 Jason Arble 24M M1939 Holyoke MA 41:45 41:44 6:43 9/11 57
13 Annie Paredes 37F F1939 Westfield MA 42:17 42:15 6:48 3/17 12
14 Sri Bodkhe 51M M5059 Buckland MA 43:28 43:24 6:59 2/14 2
15 Marcy Cabanas 36F F1939 Greenfield MA 43:42 43:39 7:01 4/17 36
16 Sean Dacus 47M M4049 Conway MA 43:45 43:42 7:02 1/4 88
17 Robert Bezio 45M M4049 Erving MA 44:01 44:01 7:04 2/4 46
18 William Broaddus 45M M4049 Easthampton MA 44:43 44:41 7:11 3/4 34
19 Patrick Pezzati 55M M5059 Montague MA 45:01 44:56 7:14 3/14 3
20 Maxwell Bartlett 17M M0018 North Hatfield MA 45:06 44:33 7:15 1/5 67
21 Holli Brannan 42F F4049 North Hatfield MA 45:08 44:35 7:15 1/11 52
22 John Reino 54M M5059 South Deerfield MA 46:12 46:10 7:26 4/14 28
23 Charles Leach 38M M1939 Shelburne Falls MA 46:36 46:31 7:29 10/11 42
24 JoEllen Reino 55F F5059 South Deerfield MA 47:05 47:01 7:34 1/11 27
25 Erin Cassidy 46F F4049 Northampton MA 47:13 47:09 7:35 2/11 32
26 Jonathan Shefftz 51M M5059 Amherst MA 48:30 48:27 7:48 5/14 90
27 Tamara Pless 34F F1939 South Deerfield MA 49:13 49:00 7:55 5/17 21
28 Ron Boyden 50M M5059 Conway MA 49:18 49:16 7:56 6/14 76
29 Brian Williams 52M M5059 Hatfield MA 49:24 49:20 7:56 7/14 43
30 Caitlin Vaughn 36F F1939 Leverett MA 49:34 49:27 7:58 6/17 8
31 Sarah Nelson 42F F4049 Florence MA 50:01 50:00 8:02 3/11 58
32 Sam Gido 52M M5059 Hadley MA 50:02 49:59 8:03 8/14 15
33 Alice Mckeon 55F F5059 WORCESTER MA 50:10 50:06 8:04 2/11 30
34 Vanessa Diana 48F F4049 Westfield MA 50:20 50:15 8:05 4/11 48
35 Vincent Fabi 43M M4049 Sunderland MA 50:38 50:27 8:08 4/4 73
36 Kevin McDowell 63M M6099 Boulder CO 51:55 51:46 8:21 1/10 39
37 Sue Monahan 51F F5059 Whately MA 52:03 51:58 8:22 3/11 63
38 Mike Duffy 66M M6099 Shelburne MA 52:22 52:16 8:25 2/10 72
39 Peter Kennedy 61M M6099 Greenfield MA 53:29 53:24 8:36 3/10 25
40 Jack Carey 11M M0018 Sunderland MA 54:57 54:50 8:50 2/5 89
41 Melanie Voudren 41F F4049 Turners Falls MA 55:05 54:55 8:51 5/11 66
42 Stephanie Allen 39F F1939 Greenfield MA 55:09 55:02 8:52 7/17 18
43 Amelia Good 25F F1939 South Hadley MA 55:22 55:15 8:54 8/17 47
44 Tom Walsh 63M M6099 Chesterfield NH 55:52 55:41 8:59 4/10 56
45 James Farrick 55M M5059 NORTHAMPTON MA 56:13 56:08 9:02 9/14 70
46 Tonya Fabi 39F F1939 Springfield MA 56:46 56:36 9:08 9/17 68
47 Greg Felton 55M M5059 So. Deerfield MA 57:24 57:13 9:14 10/14 20
48 Skip Soper 58M M5059 Northampton MA 57:37 57:27 9:16 11/14 33
49 David Martula 73M M6099 Hadley MA 58:34 58:19 9:25 5/10 54
50 Lauren Hotz 30F F1939 Easthampton MA 58:50 58:40 9:28 10/17 10
51 Gina Vanasse 46F F4049 Belchertown MA 58:57 58:47 9:29 6/11 26
52 Herm Eichstaedt 60M M6099 Southampton MA 59:23 59:15 9:33 6/10 77
53 Denae Dostal 36F F1939 Williamsburg MA 1:00:31 1:00:31 9:44 11/17 16
54 Kayla Kosloski 23F F1939 Sunderland MA 1:00:57 1:00:50 9:48 12/17 31
55 Bosiljka Glumac 50F F5059 Florence MA 1:01:22 1:01:15 9:52 4/11 49
56 Chanhee Son 12M M0018 Sunderland MA 1:01:43 1:01:36 9:56 3/5 24
57 Chuck Adams 61M M6099 Greenfield MA 1:01:46 1:01:42 9:56 7/10 86
58 Jasper Cox 11M M0018 Sunderland MA 1:01:46 1:01:39 9:56 4/5 75
59 Jonas Cox 50M M5059 Amherest MA 1:01:48 1:01:40 9:56 12/14 74
60 Melissa Bush 49F F4049 Montgomery MA 1:02:00 1:01:50 9:58 7/11 23
61 Christopher Dostal 66M M6099 Sunderland MA 1:04:11 1:04:04 10:19 8/10 78
62 Wyatt Finch 11M M0018 Deerfield MA 1:04:19 1:04:13 10:21 5/5 93
63 Steven Jenkins 55M M5059 Rindge NH 1:04:32 1:04:18 10:23 13/14 91
64 Amy Sternheim 50F F5059 Amherst MA 1:04:33 1:04:24 10:23 5/11 84
65 Cara Rigali 52F F5059 Montague MA 1:05:00 1:04:43 10:27 6/11 64
66 Carla Halpern 48F F4049 New Salem MA 1:05:54 1:05:39 10:36 8/11 37
67 Nancy Mead 53F F5059 Wendell MA 1:06:46 1:06:31 10:44 7/11 29
68 Tara Liljestrand 41F F4049 West CHESTERFIELD MA 1:06:50 1:06:38 10:45 9/11 5
69 Kaylyn Slocum 32F F1939 West Springfield MA 1:06:52 1:06:40 10:45 13/17 13
70 Kimberly Burniske 34F F1939 South Deerfield MA 1:07:58 1:07:51 10:56 14/17 14
71 Donna Carmody 50F F5059 Conway MA 1:09:09 1:08:55 11:07 8/11 51
72 Lisa Tufano 50F F5059 Gill MA 1:09:26 1:09:12 11:10 9/11 61
73 Stephanie Mozzer 42F F4049 North Clarendon VT 1:09:51 1:09:40 11:14 10/11 69
74 Jeff Holmes 63M M6099 Sunderland MA 1:11:03 1:10:59 11:26 9/10 80
75 Paul Banas 54M M5059 SOUTH HADLEY MA 1:11:11 1:10:58 11:27 14/14 38
76 Sara Chunglo 40F F1939 Hadley MA 1:12:38 1:12:29 11:41 15/17 6
77 Diane O'Sullivan 54F F5059 Haydenville MA 1:13:58 1:13:45 11:54 10/11 60
78 Marla Michel 54F F5059 Florence MA 1:14:00 1:13:47 11:54 11/11 53
79 Jake Lindstrom 25M M1939 Des Moines IA 1:14:01 1:13:51 11:54 11/11 44
80 Laura Norman 26F F1939 Des Moines IA 1:14:02 1:13:51 11:54 16/17 45
81 Bob Howe 71M M6099 Barre VT 1:14:10 1:13:55 11:56 10/10 79
82 Holly Seiferth 44F F4049 Pepperell MA 1:15:24 1:15:08 12:08 11/11 35
83 Joan Norman 60F F6099 Boulder CO 1:20:00 1:19:51 12:52 1/1 40
84 Catherine Bezio 14F F0018 Erving MA 1:21:32 1:21:21 13:07 1/1 65
85 Rebecca Gonzalez-Kreisberg 27F F1939 Amherst MA 1:31:39 1:31:25 14:44 17/17 19

10K Race Results ()     10K Age Division Results ()     5K Race Results ()     5K Age Division Results ()    

Top Male: 1. Amos Sang 2. Glarius Rop 3. Brian Berling 4. Nick Gaubinger 5. Immanuel Wineman

Top Female: 1. Salome Kosgei 2. Apryl Sabadosa 3. Annie Paredes 4. Marcy Cabanas 5. Holli Brannan

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates