Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Race Results ()    


Farmington Valley Chase Race
Top Male: 1. Alex Hill 2. Michael Luzietti 3. Dave Corricelli 4. Shawn Murphy 5. Steve Earl
Top Female: 1. Beth Cote 2. Brenda Day * TEAM* 3. Anna Foster 4. Amanda Hill 5. McGuire Susan
2017 Chase YMCA Obstacle 5k Race
Sat Sept 30, 2017 || Chase Outdoor YMCA -= Burlington CT
Platt Systems Chip Timing & Results || Cloudy - 60 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Alex Hill Overall Female: Beth Cote

******************************************************************************************
PLATTSYS.COM RESULTS - TWO WAVES
******************************************************************************************

PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Alex Hill 24M M2029 New Hartford CT 18:23 5:55 1/4 5
2 Michael Luzietti 40M M4049 Tariffville CT 19:26 6:15 1/12 7
3 Dave Corricelli 39M M3039 East Granby CT 21:11 6:49 1/2 2
4 Shawn Murphy 41M M4049 Torrington CT 22:29 7:14 2/12 8
5 Steve Earl 40M M4049 Granby CT 22:50 7:20 3/12 29
6 Thomas Zalonski 46M M4049 Middletown CT 22:53 7:21 4/12 10
7 Shane Hurley *TEAM* 13M M1319 Unionville CT 25:12 8:06 1/6 58
8 Beth Cote 29F F2029 Granby CT 26:04 8:23 1/1 3
9 Marcus Hemingway 25M M2029 CT 26:08 8:24 2/4 15
10 Thomas Douglas *TEAM* 14M M1319 Unionville CT 27:28 8:50 2/6 57
11 Eric Clapprood 47M M4049 Granby CT 27:39 8:54 5/12 1
12 Jack Douglas *TEAM* 14M M1319 Unionville CT 28:27 9:09 3/6 56
13 Matthew Doak 22M M2029 Tariffville CT 28:28 9:09 3/4 28
14 Brenda Day * TEAM* 49F F4049 Unionville CT 28:41 9:13 1/4 54
15 Anna Foster 15F F1319 CT 29:37 9:31 1/1 14
16 Jason Simonelli 19M M1319 AVON CT 30:32 9:49 4/6 9
17 Karl Stocker 45M M4049 Ellington CT 31:37 10:10 6/12 48
18 12 12 0M M0000 CT 31:55 10:16 1/2 12
19 William Stocker 12M M0012 ELLINGTON CT 32:08 10:20 1/1 49
20 Carlos Esguerra 43M M4049 Southington CT 32:46 10:32 7/12 30
21 Amanda Hill 57F F5059 New Hartford CT 33:15 10:42 1/3 6
22 Hu Sykes 42M M4049 Vernon CT 33:43 10:51 8/12 51
23 McGuire Susan 51F F5059 Avon CT 34:43 11:10 2/3 50
24 Adam Lydecker 30M M3039 Burlington CT 34:47 11:11 2/2 36
25 Cory Bernard 38F F3039 Simsbury CT 34:54 11:13 1/6 22
26 Katie Lydecker 30F F3039 Burlington CT 34:57 11:14 2/6 37
27 J Eaves 38F F3039 CT 35:34 11:26 3/6 11
28 Aparna Tripathe 40F F4049 CT 35:34 11:26 2/4 13
29 Braden Distel 15M M1319 AVON CT 35:42 11:29 5/6 25
30 David Vincent 46M M4049 West Simsbury CT 35:51 11:32 9/12 53
31 Hokansson Lisa 49F F4049 Granby CT 38:04 12:15 3/4 35
32 Charles Kaylor 46M M4049 CT 38:44 12:28 10/12 61
33 Ron Houston 61M M6069 CT 38:44 12:28 1/1 68
34 Patrick Slater 53M M5059 West Simsbury CT 38:44 12:28 1/2 46
35 Jenny Scofield 36F F3039 Torrington CT 39:00 12:33 4/6 42
36 Ken Distel 43M M4049 AVON CT 39:44 12:47 11/12 27
37 Caleb Distel 13M M1319 AVON CT 39:45 12:47 6/6 26
38 Mary Boylan 67F F6069 Burlington CT 40:48 13:08 1/1 23
39 Amy Douglas *TEAM* 50F F5059 Unionville CT 40:53 13:09 3/3 55
40 Alberto Higuera 55M M5059 Burlington CT 41:12 13:15 2/2 31
41 Sara Scotto 43F F4049 West Granby CT 41:31 13:21 4/4 44
42 Jamison Scotto 42M M4049 West Granby CT 41:31 13:21 12/12 43
43 62 62 0M M0000 CT 45:16 14:34 2/2 62
44 Tim Judd 29M M2029 CT 46:16 14:53 4/4 16
45 Elizabeth Burch 32F F3039 Granville MA 46:18 14:54 5/6 24
46 Claudia Maldonado 38F F3039 Southington CT 48:24 15:34 6/6 38
47 64 64 0F F0000 CT 57:16 18:26 1/1 64

Race Results ()    

Top Male: 1. Alex Hill 2. Michael Luzietti 3. Dave Corricelli 4. Shawn Murphy 5. Steve Earl

Top Female: 1. Beth Cote 2. Brenda Day * TEAM* 3. Anna Foster 4. Amanda Hill 5. McGuire Susan

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates