Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


2 Mile Race Results ()     5 Mile Race Results ()     2 MIle Division Results ()     5 Mile Division Results ()    


Bristol Shamrock 5 Mile/2 Mile Road Races
Top Male: 1. Kenny Knox 2. Benjamin Stafford 3. Jose Ramirez 4. Ryan Scappaticci 5. Frankie Porrini
Top Female: 1. Haley Knox 2. Annika Hurley 3. Kerry Thompson 4. Brianna Hamel 5. Avery Braccia
Bristol Shamrock 2 Mile Road Race
Sat March 17, 2018 || Chippens Middle School - Bristol CT
Platt Systems Timing & Scoring - 38 degrees - Partly Cloudy
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Kenny Knox Overall Female: Haley Knox

*********************************************************************************************

PLATTSYS.COM - RESULTS

********************************************************************************************


OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Kenny Knox 17M M1419 Bristol CT 11:01 5:30 1/29 116
2 Benjamin Stafford 15M M1419 Bristol CT 11:03 5:31 2/29 251
3 Jose Ramirez 15M M1419 Bristol CT 11:28 5:44 3/29 388
4 Ryan Scappaticci 13M M1113 Danbury CT 12:22 6:11 1/26 232
5 Frankie Porrini 12M M1113 Bristol CT 12:23 6:11 2/26 195
6 Patrick Day 43M M4049 Naugatuck CT 12:29 6:14 1/35 361
7 Haley Knox 20F F2029 Bristol CT 12:30 6:15 1/25 115
8 Damion Baker 41M M4049 West Hartford CT 12:39 6:19 2/35 342
9 Jack Wright 16M M1419 Portland CT 12:56 6:28 4/29 356
10 Jake Leone 17M M1419 Bristol CT 12:57 6:28 5/29 131
11 Ramon Peters 15M M1419 Bristol CT 13:11 6:35 6/29 326
12 Noah Morrison 14M M1419 Bristol CT 13:11 6:35 7/29 161
13 Annika Hurley 14F F1419 Glastonbury CT 13:13 6:36 1/29 107
14 Luke Schilling 15M M1419 Bristol CT 13:20 6:40 8/29 235
15 Marc Przygocki 42M M4049 Bristol CT 13:28 6:44 3/35 378
16 Chris Arnold 30M M3039 Bristol CT 13:49 6:54 1/14 394
17 Brian Morin 56M M5059 Harwinton CT 13:59 6:59 1/18 159
18 Ryan Biggs 14M M1419 Harwinton CT 14:02 7:01 9/29 22
19 Justin Chowaniec 14M M1419 Harwinton CT 14:04 7:02 10/29 733
20 Kerry Thompson 30F F3039 Bristol CT 14:15 7:07 1/39 267
21 Mattress Persico 27M M2029 Bristol CT 14:18 7:09 1/15 187
22 Brianna Hamel 19F F1419 Bristol CT 14:21 7:10 2/29 97
23 Avery Braccia 14F F1419 Bristol CT 14:22 7:11 3/29 28
24 Nadia Riemer 13F F1113 Bristol CT 14:22 7:11 1/32 327
25 Tyler Martin 14M M1419 Bristol CT 14:24 7:12 11/29 151
26 Isabella Crandall 14F F1419 BRISTOL CT 14:24 7:12 4/29 60
27 Ben Johnsky 15M M1419 Bristol CT 14:28 7:14 12/29 110
28 Scott Petrosky 12M M1113 Bristol CT 14:30 7:15 3/26 335
29 Kelly Krok 45F F4049 Bristol CT 14:31 7:15 1/49 382
30 Brittany Heninger 20F F2029 Bristol CT 14:32 7:16 2/25 101
31 Marisa Heller 14F F1419 Bristol CT 14:38 7:19 5/29 100
32 Kiara Bonilla 26F F2029 Southington CT 14:41 7:20 3/25 25
33 Jacob Boutote 16M M1419 Bristol CT 14:42 7:21 13/29 27
34 Molly Tower 26F F2029 West Hartford CT 14:43 7:21 4/25 271
35 Kurt Philipp 61M M6069 Bristol CT 14:43 7:21 1/17 192
36 Christopher Andriola 14M M1419 South Glastonbury CT 14:45 7:22 14/29 4
37 Brian Lalama 30M M3039 Wethersfield CT 15:09 7:34 2/14 122
38 Jason Kosciokiewicz 15M M1419 Bristol CT 15:13 7:36 15/29 363
39 David Roach 56M M5059 Burlington CT 15:15 7:37 2/18 216
40 Tom Riordan 50M M5059 Bristol CT 15:22 7:41 3/18 214
41 Leyna Scappaticci 10F F0010 Danbury CT 15:25 7:42 1/11 230
42 Jay Porrini 44M M4049 Bristol CT 15:27 7:43 4/35 196
43 Alek Rencurrel 12M M1113 Bristol CT 15:37 7:48 4/26 210
44 Aidan Collins 12M M1113 Bristol CT 15:37 7:48 5/26 323
45 Tyghe Collins 9M M0010 Bristol CT 15:37 7:48 1/13 322
46 Lyly Tran 26F F2029 North Haven CT 15:42 7:51 5/25 272
47 Patty McMuffin 44F F4049 West Haven CT 15:43 7:51 2/49 360
48 Ken Smith 60M M6069 Southington CT 15:44 7:52 2/17 243
49 Kristy Olson 38F F3039 Plantsville CT 15:51 7:55 2/39 176
50 Brady Brown 13M M1113 Bristol CT 15:51 7:55 6/26 32
51 John DeForest 48M M4049 Terryville CT 15:54 7:57 5/35 375
52 Bianca Stanescu 49F F4049 Glastonbury CT 15:55 7:57 3/49 255
53 Mia Clement 14M M1419 Bristol CT 15:56 7:58 16/29 55
54 Melissa Olson 41F F4049 Plantsville CT 16:03 8:01 4/49 177
55 Mariusz Mroczek 37M M3039 Plainville CT 16:09 8:04 3/14 162
56 Evan Prince 12M M1113 Farmington CT 16:10 8:05 7/26 201
57 Patrick Tiscia 36M M3039 Bristol CT 16:11 8:05 4/14 270
58 Matthew Krueger 45M M4049 Bristol CT 16:15 8:07 6/35 348
59 Robert Roach 14M M1419 Burlington CT 16:19 8:09 17/29 217
60 Sophia Andrade 14F F1419 Bristol CT 16:21 8:10 6/29 364
61 Becky Lease 54F F5059 Bristol CT 16:21 8:10 1/20 129
62 Audrey Perry 14F F1419 Bristol CT 16:21 8:10 7/29 365
63 Keagan Mullan 17M M1419 Bristol CT 16:22 8:11 18/29 164
64 Nicole Riemer 9F F0010 Bristol CT 16:22 8:11 2/11 328
65 Michael Crisafulli 15M M1419 Bristol CT 16:23 8:11 19/29 63
66 Kerry Biggs 43M M4049 Harwinton CT 16:25 8:12 7/35 21
67 Kristen Scappaticci 45F F4049 Danbury CT 16:28 8:14 5/49 229
68 Ayden Pratt 12M M1113 Bristol CT 16:31 8:15 8/26 198
69 Amy Muller 16F F1419 Plainville CT 16:37 8:18 8/29 165
70 Selina Soule 15F F1419 Glastonbury CT 16:38 8:19 9/29 246
71 Daniel Beaudoin 28M M2029 South windham CT 16:39 8:19 2/15 16
72 Madelynn Pizzonia 15F F1419 Bristol CT 16:42 8:21 10/29 333
73 Jaclyn Borrelli 26F F2029 Keene NH 16:43 8:21 6/25 26
74 Walter Riemer 44M M4049 Bristol CT 16:48 8:24 8/35 329
75 Jeremy Pollutro 41M M4049 Bristol CT 16:49 8:24 9/35 395
76 Maya Scappaticci 9F F0010 Danbury CT 16:56 8:28 3/11 231
77 Alyssa Scappaticci 16F F1419 Danbury CT 16:56 8:28 11/29 228
78 Lauren Riordan 30F F3039 BRISTOL CT 17:00 8:30 3/39 860
79 Chuck Madigan 55M M5059 Plainville CT 17:01 8:30 4/18 349
80 Owen Richardson 8M M0010 Plainville CT 17:09 8:34 2/13 314
81 Lauren Masayda 20F F2029 Bristol CT 17:13 8:36 7/25 152
82 Olivia Morton 13F F1113 Bristol CT 17:14 8:37 2/32 390
83 Frank Sesto 52M M5059 Bristol CT 17:15 8:37 5/18 312
84 Nancy Sesto 50F F5059 Bristol CT 17:15 8:37 2/20 313
85 Allison Duval 41F F4049 Bristol CT 17:23 8:41 6/49 86
86 Emma Costello 12F F1113 Bristol CT 17:23 8:41 3/32 58
87 Colin Cavallari 13M M1113 Bristol CT 17:26 8:43 9/26 52
88 Jacob Martel 22M M2029 Bristol CT 17:30 8:45 3/15 150
89 Dylan Prince 10M M0010 Farmington CT 17:31 8:45 3/13 200
90 Alan Prince 40M M4049 Farmington CT 17:32 8:46 10/35 199
91 Marco Ingriselli 63M M6069 Southington CT 17:35 8:47 3/17 109
92 Jean Bossi 51F F5059 Bristol CT 17:40 8:50 3/20 319
93 Megan Perry 18F F1419 Bristol CT 17:40 8:50 12/29 366
94 Dayna Houle 17F F1419 Bristol CT 17:41 8:50 13/29 106
95 ALISSA BRUNK 44F F4049 Portland CT 17:42 8:51 7/49 40
96 Kelly Anthony 41F F4049 Bristol CT 17:43 8:51 8/49 6
97 Robert Crandall 45M M4049 BRISTOL CT 17:44 8:52 11/35 61
98 Dylan Braccia 16M M1419 Bristol CT 17:47 8:53 20/29 29
99 Jacob Beaulier 14M M1419 Manchester CT 17:51 8:55 21/29 379
100 Logan McCulley 10M M0010 South Windsor CT 17:51 8:55 4/13 154
101 Gianna Rodriguez 11F F1113 Plainville CT 17:51 8:55 4/32 219
102 Joey Naples 16M M1419 Bristol CO 17:52 8:56 22/29 168
103 Sam Ouellette 13M M1113 Bristol CT 17:53 8:56 10/26 369
104 Conor McCormick 13M M1113 Bristol CT 17:53 8:56 11/26 343
105 Jeffrey Telke 30M M3039 Bristol CT 17:53 8:56 5/14 341
106 Rob Lacouture 46M M4049 Bristol CT 17:55 8:57 12/35 120
107 Ryan Ring 13M M1113 Bristol CT 17:59 8:59 12/26 321
108 Maribel Rivera Smith 50F F5059 Southington CT 18:00 9:00 4/20 244
109 Eli Brown 10M M0010 Bristol CT 18:02 9:01 5/13 33
110 Marlo Pesino 38F F3039 Bristol CT 18:11 9:05 4/39 188
111 Kasia Grzadziel 31F F3039 Torrington CT 18:11 9:05 5/39 352
112 Jude Browning 12M M1113 Bristol CT 18:14 9:07 13/26 338
113 Natalie Pedane 31F F3039 Morris CT 18:15 9:07 6/39 185
114 Isabell Fulton 13F F1113 Bristol CT 18:19 9:09 5/32 91
115 Christian Stafford 12M M1113 Bristol CT 18:21 9:10 14/26 252
116 Lilli Lowe 12F F1113 Bristol CT 18:23 9:11 6/32 367
117 James Costello 53M M5059 Bristol CT 18:25 9:12 6/18 59
118 Jackie Halpern 50F F5059 Harwinton CT 18:25 9:12 5/20 96
119 Steven Bailey 56M M5059 Bristol CT 18:25 9:12 7/18 11
120 Anthony Mafale 23M M2029 Bristol CT 18:25 9:12 4/15 145
121 Tyler LaPorta 11M M1113 Thomaston CT 18:26 9:13 15/26 125
122 Jack Biggs 11M M1113 Bristol CT 18:26 9:13 16/26 392
123 Fiona Gallagher 13F F1113 Bristol CT 18:28 9:14 7/32 92
124 Ben Goodwin 20M M2029 Bristol CT 18:36 9:18 5/15 95
125 Karen Lombardi 50F F5059 Bristol CT 18:41 9:20 6/20 141
126 Ric Gonzalez 63M M6069 Somerset NJ 18:42 9:21 4/17 94
127 Mark Paulsson 33M M3039 Milford CT 18:43 9:21 6/14 180
128 Stephanie Paulsson 34F F3039 Milfordq CT 18:43 9:21 7/39 181
129 Lynn Veronesi 54F F5059 Bristol CT 18:46 9:23 7/20 330
130 Laurie Fleischman 60F F6069 New Fairfield CT 18:50 9:25 1/6 350
131 Karan Arora 18M M1419 Unionville CT 18:54 9:27 23/29 7
132 Ella Webster 12F F1113 Newington CT 18:54 9:27 8/32 282
133 Patrick Wininger 12M M1113 Bristol CT 18:55 9:27 17/26 289
134 Vangmayee Upadhyay 12F F1113 Unionville CT 18:56 9:28 9/32 277
135 VINCENT Zotto 35M M3039 WINDSOR CT 18:57 9:28 7/14 294
136 Keelie Yorkhill 13F F1113 Bristol CT 19:05 9:32 10/32 292
137 Jonathan Laviero 12M M1113 Bristol CT 19:05 9:32 18/26 128
138 Kathleen Naples 44F F4049 Bristol CT 19:06 9:33 9/49 169
139 Randy Robinson 60M M6069 Bristol CT 19:07 9:33 5/17 218
140 Nate Pirog 12M M1113 Bristol CT 19:09 9:34 19/26 362
141 Sophia Stark 12F F1113 Bristol CT 19:09 9:34 11/32 257
142 Kimberly Rodriguez 46F F4049 Plainville CT 19:10 9:35 10/49 220
143 Andrew Wyzga 59M M5059 Plainville CT 19:13 9:36 8/18 904
144 Gina Poulin 19F F1419 Prospect CT 19:20 9:40 14/29 197
145 John Vecchio 48M M4049 Burlington CT 19:21 9:40 13/35 280
146 John Baraiolo 60M M6069 Bristol CT 19:23 9:41 6/17 12
147 Danielle Valiquette 39F F3039 South Windsor CT 19:23 9:41 8/39 279
148 Karen Stuca 31F F3039 South Windsor CT 19:25 9:42 9/39 381
149 Bella Peterson 13F F1113 Bristol CT 19:28 9:44 12/32 189
150 Bodie Maher 9M M0010 Unionville CT 19:29 9:44 6/13 146
151 Greg Trude 42M M4049 Bristol CT 19:29 9:44 14/35 273
152 Jason DeCarolis 41M M4049 Bristol CT 19:29 9:44 15/35 75
153 Landon Sisson 10M M0010 Bristol CT 19:30 9:45 7/13 241
154 Ana Ptak 16F F1419 Bristol CT 19:31 9:45 15/29 202
155 Roger Raymond 45M M4049 Meriden CT 19:31 9:45 16/35 208
156 Brian Labbe 43M M4049 Bristol CT 19:31 9:45 17/35 802
157 Erin Petke 17F F1419 Bristol CT 19:32 9:46 16/29 191
158 Shane Canty 27M M2029 Ellington CT 19:33 9:46 6/15 45
159 Michael Bossi 12M M1113 Bristol CT 19:33 9:46 20/26 320
160 Pete Wininger 47M M4049 Bristol CT 19:35 9:47 18/35 290
161 Laurie Funk 48F F4049 Bristol CT 19:36 9:48 11/49 359
162 Anders Ratlef 24M M2029 Burlington CT 19:37 9:48 7/15 207
163 Amanda Hill 31F F3039 Bristol CT 19:41 9:50 10/39 104
164 EJ Claman 18M M1419 Bristol CT 19:41 9:50 24/29 54
165 Callie Laprise 18F F1419 Bristol CT 19:42 9:51 17/29 126
166 Lacey Pawloski 28F F2029 West Hartford CT 19:46 9:53 8/25 183
167 Sage Scarritt 14F F1419 Bristol CT 19:49 9:54 18/29 336
168 Yong Crandall 48F F4049 BRISTOL CT 19:49 9:54 12/49 62
169 Jillian Webster 12F F1113 Newington CT 19:49 9:54 13/32 284
170 Ann Kostopoulos 39F F3039 Manchester CT 19:50 9:55 11/39 380
171 Michael Dowd 24M M2029 Wethersfield CT 19:52 9:56 8/15 82
172 Alicia Rappleyea 14F F1419 Bristol CT 19:54 9:57 19/29 206
173 Acadia Lynch-Raymond 12F F1113 Meriden CT 19:55 9:57 14/32 143
174 Mary Baraiolo 31F F3039 Bristol CT 19:57 9:58 12/39 13
175 Michael Dionne 47M M4049 Burlington CT 19:58 9:59 19/35 79
176 Matthew Brown 9M M0010 Bristol CT 20:00 10:00 8/13 36
177 Jack Gonsler 9M M0010 Bristol CT 20:00 10:00 9/13 334
178 Art Morenz 60M M6069 Thomaston CT 20:02 10:01 7/17 157
179 Katy Wright 14F F1419 Portland CT 20:05 10:02 20/29 355
180 Monica Anzelone 40M M4049 Wethersfield CT 20:08 10:04 20/35 926
181 Diana Jusino 39F F3039 Bristol CT 20:08 10:04 13/39 309
182 Carole Seagrave 45F F4049 Portland CT 20:11 10:05 13/49 237
183 Chioma Ihunnah 33F F3039 Bristol CT 20:13 10:06 14/39 391
184 Michelle Wade 37F F3039 Burlington CT 20:14 10:07 15/39 325
185 Taylor Sisson 12F F1113 Bristol CT 20:14 10:07 15/32 242
186 Alexandria Fulton 32F F3039 Bristol CT 20:16 10:08 16/39 90
187 Mary Mroczek 36F F3039 Plainville CT 20:20 10:10 17/39 163
188 Allison Visale 31F F3039 Brooklyn NY 20:22 10:11 18/39 281
189 Sarah Maher 40F F4049 Unionville CT 20:23 10:11 14/49 147
190 Dave Stafford 49M M4049 Bristol CT 20:24 10:12 21/35 253
191 Danielle Gonsler 39F F3039 Bristol CT 20:26 10:13 19/39 332
192 Jennifer Renk 42F F4049 Portland CT 20:29 10:14 15/49 211
193 Mikayla Brown 12F F1113 Bristol CT 20:40 10:20 16/32 37
194 Rocky Zotto 64M M6069 Oakville CT 20:42 10:21 8/17 293
195 Bridget Andous 12F F1113 Burlington CT 20:43 10:21 17/32 318
196 Ashish Upadnyay 40M M4049 Unionville CT 20:44 10:22 22/35 278
197 David Neal 56M M5059 Unionville CT 20:46 10:23 9/18 174
198 Abby Duval 12F F1113 Bristol CT 20:57 10:28 18/32 85
199 Amy Schmelder 40F F4049 Bristol CT 20:57 10:28 16/49 236
200 Emma Andros 13F F1113 Burlington CT 21:01 10:30 19/32 5
201 Jacob Burke 14M M1419 Southington CT 21:02 10:31 25/29 41
202 Max Frechette 12M M1113 Southington CT 21:02 10:31 21/26 372
203 Nathan Burke 12M M1113 Southington CT 21:02 10:31 22/26 42
204 Sarah Sullivan 41F F4049 Bristol CT 21:04 10:32 17/49 317
205 Lucas Frechette 11M M1113 Southington CT 21:06 10:33 23/26 373
206 Dana Thurston 41M M4049 Bristol CT 21:08 10:34 23/35 268
207 Pamela Giannopoulos 50F F5059 Bristol CT 21:20 10:40 8/20 93
208 Chris Neal 21M M2029 Unionville CT 21:24 10:42 9/15 173
209 Stephen Moreau 54M M5059 Bristol CT 21:26 10:43 10/18 156
210 Kate Moreau 24F F2029 Brookline MA 21:26 10:43 9/25 155
211 Natalia Riemer 13F F1113 Bristol CT 21:26 10:43 20/32 213
212 Karen Riemer 44F F4049 Bristol CT 21:27 10:43 18/49 212
213 Jessica Lagosz 24F F2029 Farmington CT 21:29 10:44 10/25 121
214 Mark Rouleau 62M M6069 Bristol CT 21:34 10:47 9/17 223
215 Gianna Leone 12F F1113 Bristol CT 21:34 10:47 21/32 130
216 CaraZen Lynch-Raymond 9F F0010 Meriden CT 21:37 10:48 4/11 144
217 Marion Stack 25F F2029 Wethersfield CT 21:37 10:48 11/25 249
218 Christian Roach 12M M1113 Burlington CT 21:40 10:50 24/26 215
219 Punyavrat Upadhyay 10M M0010 Unionville CT 21:40 10:50 10/13 276
220 Justine LeVasseur-Burke 47F F4049 Southington CT 21:40 10:50 19/49 135
221 Deepika Upadhyay 42F F4049 Unionville CT 21:42 10:51 20/49 275
222 Olivia Dahn 11F F1113 Bristol CT 21:42 10:51 22/32 371
223 Frank Beecher 59M M5059 Bristol CT 21:43 10:51 11/18 17
224 Margo Dahn 44F F4049 Bristol CT 21:43 10:51 21/49 370
225 Sam Sklenka 13F F1113 Bristol CT 21:45 10:52 23/32 368
226 Robert Tibert 28M M2029 Rockport MA 21:49 10:54 10/15 269
227 Marietta Boniatis 27F F2029 Rockport MA 21:49 10:54 12/25 24
228 Michael Czuchta 34M M3039 Plainville CT 21:49 10:54 8/14 68
229 Garnet Czuchta 30F F3039 Plainville CT 21:50 10:55 20/39 67
230 Andy Kucia 48M M4049 Burlington CT 21:56 10:58 24/35 118
231 Stephanie Cowger 48F F4049 Burlington CT 21:59 10:59 22/49 393
232 Rachele Schiappa 49F F4049 Burlington CT 21:59 10:59 23/49 233
233 Michele LaBerge 44F F4049 Burlington CT 22:00 11:00 24/49 377
234 Kelly Kucia 45F F4049 Burlington CT 22:00 11:00 25/49 119
235 James Wood II 30M M3039 Wallingford CT 22:01 11:00 9/14 291
236 Jason Webster 44M M4049 Newington CT 22:02 11:01 25/35 283
237 Emma Audie 29F F2029 Wallingford CT 22:03 11:01 13/25 8
238 Kimberly Weigel 60F F6069 Wallingford CT 22:03 11:01 2/6 287
239 Karen Dunn 41F F4049 Waterbury CT 22:05 11:02 26/49 83
240 Joyce Kelley 49F F4049 Bristol CT 22:12 11:06 27/49 112
241 Aubrey Kelley 17F F1419 Bristol CT 22:12 11:06 21/29 111
242 Lorraine Iarrapino 43F F4049 Bristol CT 22:13 11:06 28/49 108
243 Avery Browning 8F F0010 Bristol CT 22:15 11:07 5/11 339
244 Maura Jo Lynch 43F F4049 Meriden CT 22:16 11:08 29/49 142
245 Kyla Browning 8F F0010 Bristol CT 22:18 11:09 6/11 340
246 Meg Fitzgerald 32F F3039 Canton CT 22:27 11:13 21/39 386
247 Marc Fitzgerald 28M M2029 Canton CT 22:28 11:14 11/15 385
248 Lauren Taschereau 12F F1113 Waterbury CT 22:31 11:15 24/32 265
249 Gabriel LaMonica 8M M0010 Cromwell CT 22:33 11:16 11/13 123
250 Stephanie Tuleja 29F F2029 Plainville CT 22:33 11:16 14/25 274
251 Gloria Bachand 14F F1419 Bristol CT 22:37 11:18 22/29 10
252 Lynn Ruprecht 40F F4049 Gaylordsville CT 22:39 11:19 30/49 225
253 Lorel Greeno 37F F3039 Portland CT 22:41 11:20 22/39 346
254 Darlene Dionne 40F F4049 Burlington CT 22:46 11:23 31/49 78
255 Thomas Stack 61M M6069 Acton MA 22:48 11:24 10/17 250
256 Emilio Soto 32M M3039 Arlington MA 22:49 11:24 10/14 245
257 Karen Browning 50F F5059 Bristol CT 22:49 11:24 9/20 39
258 Matthew Carbone 30M M3039 Bristol CT 22:50 11:25 11/14 48
259 Jennifer Carbone 30F F3039 Bristol CT 22:50 11:25 23/39 47
260 Amanda Bushka 30F F3039 Torrington CT 22:50 11:25 24/39 44
261 Laura Pawelec 50F F5059 Ashford CT 22:54 11:27 10/20 182
262 Allison Martel 20F F2029 Bristol CT 22:55 11:27 15/25 149
263 Genevieve Henry 30F F3039 Berlin CT 23:00 11:30 25/39 102
264 Kerry Simpson-Pinello 39F F3039 Bethel VT 23:02 11:31 26/39 240
265 Dmytro Sylyvonchyk 23M M2029 Plainville CT 23:02 11:31 12/15 262
266 Krystyna Sylyvonchyk 24F F2029 PLAINVILLE CT 23:02 11:31 16/25 263
267 Kevin O'Connor 50M M5059 Bristol CT 23:12 11:36 12/18 175
268 Tim Osuch 50M M5059 Bristol CT 23:12 11:36 13/18 358
269 Kelly Brown 41M M4049 Bristol CT 23:13 11:36 26/35 389
270 Elizabeth Friedmann 52F F5059 Berlin CT 23:22 11:41 11/20 89
271 Beth Dunphy 37F F3039 Burlington CT 23:24 11:42 27/39 84
272 Katie Rudolewicz 33F F3039 Bristol CT 23:25 11:42 28/39 224
273 Heather Radun 38F F3039 Bristol CT 23:30 11:45 29/39 203
274 Pamela Peatman 48F F4049 Plainville CT 23:30 11:45 32/49 184
275 Jennifer Dowd 28F F2029 Burlington CT 23:31 11:45 17/25 81
276 Kathleen Stalk 67F F6069 West Hartford CT 23:33 11:46 3/6 254
277 Corey Lipscomb 12M M1113 Bristol CT 23:40 11:50 25/26 139
278 Kathryn Wojcik 28F F2029 Hartford CT 23:40 11:50 18/25 384
279 Sara Shermer 53F F5059 Ellington CT 23:45 11:52 12/20 239
280 Kate Maldonado 40F F4049 Meriden CT 23:47 11:53 33/49 148
281 Anne Czuchta 60F F6069 Bristol CT 23:55 11:57 4/6 66
282 Daisy Stewart 10F F0010 Harwinton CT 23:58 11:59 7/11 260
283 Debra Forrest 41F F4049 West Hartford CT 24:03 12:01 34/49 87
284 John Brown 46M M4049 Bristol CT 24:05 12:02 27/35 34
285 Evan Abramczyk 15M M1419 Bristol CT 24:10 12:05 26/29 1
286 Rick Olmstead 39M M3039 Vernon CT 24:13 12:06 12/14 345
287 Keska Maksymilian 41M M4049 Plantsville CT 24:14 12:07 28/35 351
288 Robin Caron 52F F5059 Bristol CT 24:20 12:10 13/20 49
289 Julie Schilling 44F F4049 Bristol CT 24:20 12:10 35/49 234
290 Tracey Bacchus 41M M4049 Bristol CT 24:23 12:11 29/35 9
291 Lynne Leone 47F F4049 Bristol CT 24:25 12:12 36/49 132
292 Evan Chadeayne 12M M1113 Bristol CT 24:25 12:12 26/26 316
293 TRICIA TEW 41F F4049 BRISTOL CT 24:26 12:13 37/49 266
294 Stephanie Nardi 29F F2029 Plantsville CT 24:26 12:13 19/25 172
295 Lauren Knapp 19F F1419 Bristol CT 24:28 12:14 23/29 308
296 Noah Bemrer 14M M1419 Bristol CT 24:28 12:14 27/29 18
297 Nick Trottier 20M M2029 Bristol CT 24:29 12:14 13/15 306
298 Karen Guzman 19F F1419 Bristol CT 24:29 12:14 24/29 307
299 Rob Chadeayne 51M M5059 Bristol CT 24:30 12:15 14/18 315
300 Brian Corey 59M M5059 West Hartford CT 24:32 12:16 15/18 57
301 Catherine Cruess 10F F0010 Waterbury CT 24:43 12:21 8/11 64
302 Genevieve Casagni 11F F1113 Bristol CT 24:46 12:23 25/32 51
303 Johanna Webster 45F F4049 Newington CT 24:48 12:24 38/49 285
304 Sarah Paolino 40F F4049 Cheshire CT 24:56 12:28 39/49 179
305 Traci Brown 40F F4049 Bristol CT 24:56 12:28 40/49 38
306 Lili Wei 50F F5059 Bristol CT 24:58 12:29 14/20 286
307 Erica Fox 37F F3039 Bristol CT 24:59 12:29 30/39 88
308 Drew Stewart 16F F1419 Harwinton CT 25:03 12:31 25/29 261
309 Emma Langer 16F F1419 Burlington CT 25:03 12:31 26/29 124
310 Angel Ramirez 15M M1419 Bristol CT 25:06 12:33 28/29 204
311 Yinfeng Concra 34F F3039 Farmington CT 25:06 12:33 31/39 357
312 Chester Lau 61M M6069 Bristol CT 25:11 12:35 11/17 331
313 Jason Arnoff 30M M3039 Bristol CT 25:34 12:47 13/14 354
314 Nicole Ouellette 37F F3039 Bristol CT 25:35 12:47 32/39 353
315 Heather Carreiro 43F F4049 Southington CT 25:45 12:52 41/49 50
316 Jay DeNote 47M M4049 Bristol CT 25:51 12:55 30/35 76
317 Kristi DeNote 40F F4049 Bristol CT 25:51 12:55 42/49 77
318 Logan Rigdon 7M M0010 Burlington CT 25:57 12:58 12/13 310
319 Alicia Rigdon 38F F3039 Burlington CT 25:57 12:58 33/39 311
320 David Dowd 58M M5059 Burlington CT 26:05 13:02 16/18 80
321 Lorna Hardin 28F F2029 Bristol CT 26:11 13:05 20/25 99
322 Jackie Beznodhe 29F F2029 Montgomery CT 26:58 13:29 21/25 398
323 Robert Such 66M M6069 Bristol CT 27:29 13:44 12/17 396
324 Roman Czuchta 60M M6069 Bristol CT 28:00 14:00 13/17 69
325 Sonia Segarra 33F F3039 Bristol CT 28:05 14:02 34/39 238
326 Christina Williams 30F F3039 Bristol CT 28:11 14:05 35/39 288
327 Isabella Dauphinais 13F F1113 Bristol CT 28:12 14:06 26/32 71
328 Elizabeth Ruffino 13F F1113 Bristol CT 28:12 14:06 27/32 302
329 Pete Dauphinais 57M M5059 Bristol CT 28:12 14:06 17/18 73
330 Jacquelyn Leopold 37F F3039 Simsbury CT 28:41 14:20 36/39 133
331 Damani Hough 14F F1419 Bristol CT 28:44 14:22 27/29 105
332 Ryan Braccia 11F F1113 Bristol CT 28:44 14:22 28/32 30
333 Erin Aldi 40F F4049 Westfield MA 29:00 14:30 43/49 3
334 Kylie Bernier 13F F1113 Bristol CT 29:02 14:31 29/32 20
335 Payton Pelletier 13F F1113 Bristol CT 29:02 14:31 30/32 303
336 Kerri Panico 24F F2029 Bristol CT 29:33 14:46 22/25 178
337 Donna Lessard 50F F5059 Springfield MA 29:33 14:46 15/20 134
338 Julia Bombassei 19F F1419 Kensington CT 29:34 14:47 28/29 23
339 Cody Hardin 29M M2029 Bristol CT 29:43 14:51 14/15 98
340 Vee Gomez 42F F4049 Bristol CT 29:58 14:59 44/49 774
341 Daniel Provenzano 61M M6069 Bristol CT 30:31 15:15 14/17 344
342 Alice Deschaines 54F F5059 Bristol CT 30:32 15:16 16/20 750
343 Mike Krok 49M M4049 Bristol CT 30:35 15:17 31/35 383
344 Joe Nelson 49M M4049 Bristol CT 30:35 15:17 32/35 387
345 Sandra Burton 59F F5059 New Britain CT 30:39 15:19 17/20 43
346 Marissa Brevetti 20F F2029 Bristol CT 30:45 15:22 23/25 31
347 Jacob Dubrosky 20M M2029 Bristol CT 30:46 15:23 15/15 347
348 Kelli Kozaryn 43F F4049 Newington CT 31:19 15:39 45/49 117
349 Bridget Stack 23F F2029 Wethersfield CT 31:25 15:42 24/25 247
350 Katie Stack 28F F2029 Arlington MA 31:25 15:42 25/25 248
351 Megan Kahnis 31F F3039 Hartford CT 31:33 15:46 37/39 397
352 Kevin Bernier 39M M3039 Bristol CT 31:37 15:48 14/14 19
353 Amy Lipscomb 42F F4049 Bristol CT 32:38 16:19 46/49 138
354 Barbara Parsons 60F F6069 New Britain CT 32:54 16:27 5/6 925
355 Jennifer Pelletier 52M M5059 Bristol CT 32:55 16:27 18/18 304
356 Sally Clark 57F F5059 Bristol CT 32:55 16:27 18/20 305
357 Jerry Stano 62M M6069 Wallingford CT 33:28 16:44 15/17 256
358 Brian Magnano 41M M4049 Bristol CT 35:37 17:48 33/35 295
359 Samantha Naples 13F F1113 Bristol CT 35:42 17:51 31/32 171
360 Rick Talmadge 60M M6069 Wilbraham MA 35:48 17:54 16/17 264
361 Katie DeForest 13F F1113 Terryville CT 36:09 18:04 32/32 374
362 Thomas Cruess 9M M0010 Waterbury CT 36:47 18:23 13/13 376
363 Stacy D'Appollonio 40F F4049 Plainville CT 36:47 18:23 47/49 70
364 Mary-Anne Cappellina 10F F0010 Cheshire CT 38:29 19:14 9/11 46
365 Mia Magnano 8F F0010 Bristol CT 39:38 19:49 10/11 297
366 Joanne Morrison 52F F5059 Bristol CT 39:57 19:58 19/20 160
367 Tom Ragaini 65M M6069 Bristol CT 39:58 19:59 17/17 337
368 Anne Phelan 56F F5059 Bristol CT 40:00 20:00 20/20 844
369 Samantha Ruffino 37F F3039 Bristol CT 40:07 20:03 38/39 300
370 Christian Peterson 17M M1419 Bristol CT 40:09 20:04 29/29 190
371 Ava Magnano 6F F0010 Bristol CT 40:26 20:13 11/11 298
372 Linda Magnano 64F F6069 Bristol CT 40:26 20:13 6/6 296
373 Anthony Ruffino 40M M4049 Bristol CT 40:28 20:14 34/35 301
374 Jodie Dauphinais 42F F4049 Bristol CT 40:30 20:15 48/49 72
375 Ellen Davidson 36F F3039 Thomaston CT 41:43 20:51 39/39 74
376 Olivia Espinosa 15F F1419 Farmington CT 42:03 21:01 29/29 758
377 Mike Barden 47M M4049 Bristol CT 46:24 23:12 35/35 14
378 Shannon Cohen 41F F4049 Bristol CT 46:27 23:13 49/49 56

2 Mile Race Results ()     5 Mile Race Results ()     2 MIle Division Results ()     5 Mile Division Results ()    

Top Male: 1. Kenny Knox 2. Benjamin Stafford 3. Jose Ramirez 4. Ryan Scappaticci 5. Frankie Porrini

Top Female: 1. Haley Knox 2. Annika Hurley 3. Kerry Thompson 4. Brianna Hamel 5. Avery Braccia

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates