Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


2 Mile Race Results ()     5 Mile Race Results ()     2 MIle Division Results ()     5 Mile Division Results ()    

Bristol Shamrock 5 Mile/2 Mile Road Races
Bristol Shamrock 2 Mile Road Race
Sat March 17, 2018 || Chippens Middle School - Bristol CT
Platt Systems Timing & Scoring - 38 degrees - Partly Cloudy
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                                Bristol Shamrock 2 Mile Road Race
                      Sat March 17, 2018 || Chippens Middle School - Bristol CT
                    Platt Systems Timing & Scoring - 38 degrees - Partly Cloudy
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                          Overall Male : Kenny Knox    Overall Female: Haley Knox
        
*********************************************************************************************

                                     PLATTSYS.COM - RESULTS 

********************************************************************************************

DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======

                        FEMALE RESULTS:   10 and under ** 

  1  Leyna Scappaticci             10F F0010  Danbury CT              15:25    230
  2  Nicole Riemer                  9F F0010  Bristol CT              16:22    328
  3  Maya Scappaticci               9F F0010  Danbury CT              16:56    231
  4  CaraZen Lynch-Raymond          9F F0010  Meriden CT              21:37    144

                        FEMALE RESULTS:    11 to 13  

  1  Nadia Riemer                  13F F1113  Bristol CT              14:22    327
  2  Olivia Morton                 13F F1113  Bristol CT              17:14    390
  3  Emma Costello                 12F F1113  Bristol CT              17:23     58
  4  Gianna Rodriguez              11F F1113  Plainville CT           17:51    219

                        FEMALE RESULTS:    14 to 19  

  1  Annika Hurley                 14F F1419  Glastonbury CT          13:13    107
  2  Brianna Hamel                 19F F1419  Bristol CT              14:21     97
  3  Avery Braccia                 14F F1419  Bristol CT              14:22     28
  4  Isabella Crandall             14F F1419  BRISTOL CT              14:24     60

                        FEMALE RESULTS:    20 to 29  

  1  Haley Knox                    20F F2029  Bristol CT              12:30    115
  2  Brittany Heninger             20F F2029  Bristol CT              14:32    101
  3  Kiara Bonilla                 26F F2029  Southington CT          14:41     25
  4  Molly Tower                   26F F2029  West Hartford CT        14:43    271

                        FEMALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Kerry Thompson                30F F3039  Bristol CT              14:15    267
  2  Kristy Olson                  38F F3039  Plantsville CT          15:51    176
  3  Lauren Riordan                30F F3039  BRISTOL CT              17:00    860
  4  Marlo Pesino                  38F F3039  Bristol CT              18:11    188

                        FEMALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Kelly Krok                    45F F4049  Bristol CT              14:31    382
  2  Patty McMuffin                44F F4049  West Haven CT           15:43    360
  3  Bianca Stanescu               49F F4049  Glastonbury CT          15:55    255
  4  Melissa Olson                 41F F4049  Plantsville CT          16:03    177

                        FEMALE RESULTS:    50 to 59  

  1  Becky Lease                   54F F5059  Bristol CT              16:21    129
  2  Nancy Sesto                   50F F5059  Bristol CT              17:15    313
  3  Jean Bossi                    51F F5059  Bristol CT              17:40    319
  4  Maribel Rivera Smith          50F F5059  Southington CT          18:00    244

                                  Bristol Shamrock 2 Mile Road Race
                      Sat March 17, 2018 || Chippens Middle School - Bristol CT
                    Platt Systems Timing & Scoring - 38 degrees - Partly Cloudy
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                          Overall Male : Kenny Knox    Overall Female: Haley Knox

DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======

                        FEMALE RESULTS:    60 to 69  

  1  Laurie Fleischman             60F F6069  New Fairfield CT        18:50    350
  2  Kimberly Weigel               60F F6069  Wallingford CT          22:03    287
  3  Kathleen Stalk                67F F6069  West Hartford CT        23:33    254
  4  Anne Czuchta                  60F F6069  Bristol CT              23:55     66

                                  Bristol Shamrock 2 Mile Road Race
                      Sat March 17, 2018 || Chippens Middle School - Bristol CT
                    Platt Systems Timing & Scoring - 38 degrees - Partly Cloudy
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                          Overall Male : Kenny Knox    Overall Female: Haley Knox

DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======

                          MALE RESULTS:   10 and under ** 

  1  Tyghe Collins                  9M M0010  Bristol CT              15:37    322
  2  Owen Richardson                8M M0010  Plainville CT           17:09    314
  3  Dylan Prince                  10M M0010  Farmington CT           17:31    200
  4  Logan McCulley                10M M0010  South Windsor CT        17:51    154

                          MALE RESULTS:    11 to 13  

  1  Ryan Scappaticci              13M M1113  Danbury CT              12:22    232
  2  Frankie Porrini               12M M1113  Bristol CT              12:23    195
  3  Scott Petrosky                12M M1113  Bristol CT              14:30    335
  4  Alek Rencurrel                12M M1113  Bristol CT              15:37    210

                          MALE RESULTS:    14 to 19  

  1  Kenny Knox                    17M M1419  Bristol CT              11:01    116
  2  Benjamin Stafford             15M M1419  Bristol CT              11:03    251
  3  Jose Ramirez                  15M M1419  Bristol CT              11:28    388
  4  Jack Wright                   16M M1419  Portland CT             12:56    356

                          MALE RESULTS:    20 to 29  

  1  Mattress Persico              27M M2029  Bristol CT              14:18    187
  2  Daniel Beaudoin               28M M2029  South windham CT        16:39     16
  3  Jacob Martel                  22M M2029  Bristol CT              17:30    150
  4  Anthony Mafale                23M M2029  Bristol CT              18:25    145

                          MALE RESULTS:    30 to 39  

  1  Chris Arnold                  30M M3039  Bristol CT              13:49    394
  2  Brian Lalama                  30M M3039  Wethersfield CT         15:09    122
  3  Mariusz Mroczek               37M M3039  Plainville CT           16:09    162
  4  Patrick Tiscia                36M M3039  Bristol CT              16:11    270

                          MALE RESULTS:    40 to 49  

  1  Patrick Day                   43M M4049  Naugatuck CT            12:29    361
  2  Damion Baker                  41M M4049  West Hartford CT        12:39    342
  3  Marc Przygocki                42M M4049  Bristol CT              13:28    378
  4  Jay Porrini                   44M M4049  Bristol CT              15:27    196

                          MALE RESULTS:    50 to 59  

  1  Brian Morin                   56M M5059  Harwinton CT            13:59    159
  2  David Roach                   56M M5059  Burlington CT           15:15    216
  3  Tom Riordan                   50M M5059  Bristol CT              15:22    214
  4  Chuck Madigan                 55M M5059  Plainville CT           17:01    349

                                  Bristol Shamrock 2 Mile Road Race
                      Sat March 17, 2018 || Chippens Middle School - Bristol CT
                    Platt Systems Timing & Scoring - 38 degrees - Partly Cloudy
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                          Overall Male : Kenny Knox    Overall Female: Haley Knox

DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======

                          MALE RESULTS:    60 to 69  

  1  Kurt Philipp                  61M M6069  Bristol CT              14:43    192
  2  Ken Smith                     60M M6069  Southington CT          15:44    243
  3  Marco Ingriselli              63M M6069  Southington CT          17:35    109
  4  Ric Gonzalez                  63M M6069  Somerset NJ             18:42     94



                                                                        
*************************************************************************************
                            PLATTSYS.COM RESULTS
*************************************************************************************

 


2 Mile Race Results ()     5 Mile Race Results ()     2 MIle Division Results ()     5 Mile Division Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates