Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 

Granby 5K/10K Road Races
Granby High School - Rte 10 &b202 - Granby CT
Platt Systems Timing & Scoring - Partly Cloudy 62 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                                      Granby 5K/10K Road Races
                            Granby High School - Rte 10 &b202 - Granby CT
                     Platt Systems Timing & Scoring - Partly Cloudy 62 degrees
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                         Overall Male : Luke Roman    Overall Female: Emily Brydges
                         
                ********************************************************************
                                        5K RACE RESULTS
               *********************************************************************

DIVISI                                                                        
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======
                    Top Male Finishers
                    
   1   Luke Roman                  17M        Granby CT               18:04     68
   2   Stefan Keller               27M        Hartford CT             20:37     87
   3   Jack Lynam                  14M        SUFFIELD CT             20:40     48

                    Top Granby Male Finishers
                    
   1   Luke Roman                  17M        Granby CT               18:04     68
   
                    Top Female Finishers
                    
   1   Emily Brydges               14F        Suffield CT             21:12     42
   2   Erin Keleher                37F        West Simsbury CT        21:14     45
   3   Aubrey Schulz               40F        Granby CT               23:27     10
   
                    Top Granby Female Finishers
                    
   1   Aubrey Schulz               40F        Granby CT               23:27     10


                 **     FEMALE RESULTS:   12 and under ** 

  1  Jenna VanRyn                  11F F0012  North Granby CT         26:36     54
  2  Courtney Faber                12F F0012  Suffield CT             26:47    100
  3  Tia Angelis                    9F F0012  GRANBY CT               30:22     89

                 **     FEMALE RESULTS:    13 to 19 ** 

  1  Emma Mason                    13F F1319  Canton CT               29:47    166
  2  Molly McLellan                13F F1319  Canton CT               29:54    167
  3  Amy Briggs                    17F F1319  Granby CT               52:30    323

                 **     FEMALE RESULTS:    20 to 29 ** 

  1  Alexis Munro                  22F F2029  AVON CT                 26:32    129
  2  Katie Fleet                   29F F2029  Rehoboth MA             29:15    118
  3  Ashley Raczynski              27F F2029  PLANTSVILLE CT          31:18      8

                 **     FEMALE RESULTS:    30 to 39 ** 

  1  Beth Cote                     30F F3039  Granby CT               23:56    140
  2  Rachel DeMaida                36F F3039  Granby CT               27:53     79
  3  Erika Snyder                  30F F3039  South Windsor CT        28:08     44

                 **     FEMALE RESULTS:    40 to 49 ** 

  1  Jennifer Welker               45F F4049  Tariffville CT          27:06    124
  2  Coreen Thompson               44F F4049  GRANBY CT               28:50     25
  3  Laura Zadrick                 47F F4049  Bristol CT              30:37     66

                 **     FEMALE RESULTS:    50 to 59 ** 

  1  Lauren Hurst                  56F F5059  Simsbury CT             23:58    145
  2  Rosie Courtney                56F F5059  Windsor CT              28:37     82
  3  Traci Tofft                   59F F5059  W Granby CT             28:43    176

                 **     FEMALE RESULTS:    60 to 69 ** 

  1  Andrea Kacmarcik              60F F6069  South windsor CT        55:26      3
  2  Denise Scibelli               66F F6069  Granby CT               55:45    106

                 **       MALE RESULTS:   12 and under ** 

  1  BRady Gregg                    9M M0012  Simsbury CT             21:03    148
  2  Andrew Carangelo              10M M0012  Vernon CT               21:04    180
  3  Weston Winbourne              12M M0012  GRANBY CT               22:22     95

                 **       MALE RESULTS:    13 to 19 ** 

  1  Tyler Brown                   13M M1319  WEST GRANBY CT          21:07     92
  2  Josh Mason                    13M M1319  Canton CT               23:04    165
  3  Trent Hieber                  14M M1319  Granby CT               23:27    182

                 **       MALE RESULTS:    20 to 29 ** 

  1  Antony Giunta                 25M M2029  Windsor CT              27:23      7
  2  Matt Doak                     22M M2029  Tariffville CT          29:24    102
  3  Tracy Kleszcz                 27M M2029  Southington CT          31:17     90

                 **       MALE RESULTS:    30 to 39 ** 

  1  Mike Sgabellone               30M M3039  South Windsor CT        23:28    134
  2  Kevin Hobson                  39M M3039  GRANBY CT               25:04     63
  3  Jeff Spadaccini               31M M3039  South Windsor CT        28:51     53

                 **       MALE RESULTS:    40 to 49 ** 

  1  Jon Kozlowski                 42M M4049  West Hartford CT        24:45    127
  2  Daniel Ferrigno               41M M4049  Colchester CT           24:45     28
  3  Eric Siemiatkaska             44M M4049  Granby CT               25:08    111

                 **       MALE RESULTS:    50 to 59 ** 

  1  Steve Finton                  58M M5059  Mystic CT               20:52    170
  2  Michael Winslow               56M M5059  W Simsbury CT           24:43    179
  3  Timothy Heinze                51M M5059  NORTH GRANBY CT         25:07    138

                 **       MALE RESULTS:    60 to 69 ** 

  1  John Laudati                  63M M6069  Granby CT               26:45    177
  2  David Budlong                 61M M6069  Granby CT               34:55     30
  3  Bill Rogers                   61M M6069  SUFFIELD CT             36:27     11

                 **       MALE RESULTS:    70 to 79 ** 

  1  Joe Amenta                    75M M7079  Windsor CT              35:29    152
  2  Robert Stephens               72M M7079  Storrs CT               51:50    136

                ********************************************************************
                                        5K RACE RESULTS
               *********************************************************************


5K Race Results ()     5K Division Results ()     10K Race Results ()     10K Division Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates