Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 

E Hartford Brian Aselton 5K Road Race
Sunday Jan 28, 2018 -Langford School - E Hartford CT
Platt Systems Timing & Scoring || Mild 50 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                                E Hartford Brian Aselton 5K Road Race
                        Sunday Jan 28, 2018 -Langford School - E Hartford CT
                          Platt Systems Timing & Scoring || Mild 50 degrees
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                      Overall Male : Matthew Farrell    Overall Female: Linda Spooner
 
*********************************************************************************************
                                     PLATTSYS.COM - DIVISION RESULTS
                                     
                                           MARK YOUR CALENDARS  

S WINDSOR MAIN ST MARCH MADNESS 4 MILE  - SATURDAY MARCH 3, 2018 - S WINDSOR CT -  9 am

LABOR DAY 5 MILER - MAIN ST  - S WINDSOR CT - MONDAY SEPT 3, 2019 - 8 am

NEW YEARS CELEBRATION 4 MILER - TUESDAY JAN 1, 2019 - MAIN ST S WINDSOR, CT -  11 am

********************************************************************************************

DIVISI                                                                        
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======

                 **     FEMALE RESULTS:   17 and under ** 

  1  Annika Hurley                 13F F0017  Glastonbury CT          21:28     50
  2  Paige Spooner                 10F F0017  Sturbridge MA           25:17    168
  3  Anna Gosselin                 12F F0017  Lisbon CT               26:50     42
  4  Violet Spooner                 8F F0017  Sturbridge MA           27:55    172

                 **     FEMALE RESULTS:    18 to 29 ** 

  1  Lindsay Krysiak               28F F1829  Coventry CT             21:50    401
  2  Amanda Parelow                24F F1829  Washington CT           27:57    204
  3  Gina Barillard                28F F1829  Coventry CT             28:50    211
  4  Katie Quish                   27F F1829  Hartford CT             29:19     84

                 **     FEMALE RESULTS:    30 to 39 ** 

  1  Linda Blakesley               39F F3039  Coventry CT             21:55      6
  2  Amanda White                  36F F3039  Windsor Locks CT        24:08    130
  3  Elizabeth Wright              38F F3039  Newington CT            25:03    181
  4  Tammi House                   37F F3039  Windsor CT              26:50     49

                 **     FEMALE RESULTS:    40 to 49 ** 

  1  Linda Spooner                 43F F4049  Sturbridge MA           19:45    170
  2  Jennifer Yanke                46F F4049  Manchester CT           23:47    148
  3  Salena Chatman                40F F4049  Middletown CT           24:43    201
  4  Heather Aselton               44F F4049  Glastonbury CT          26:01    166

                 **     FEMALE RESULTS:    50 to 59 ** 

  1  Yvonne Rubin                  50F F5059  East Haddam CT          23:51    160
  2  Lori Riley                    53F F5059  Storrs CT               24:38    218
  3  Rosie Courtney                56F F5059  Windsor CT              27:39     16
  4  Theresa Boyd Coles            53F F5059  West Hartford CT        28:42      9

                 **     FEMALE RESULTS:    60 to 69 ** 

  1  Susan Leslie                  68F F6069  S Windsor CT            27:16    195
  2  Maureen Gillis                61F F6069  East Haddam CT          27:26     40

                 **     FEMALE RESULTS:    70 to 79 ** 

  1  Janit Romayko                 72F F7079  East Hartford CT        30:42     91

                 **     FEMALE RESULTS:    80 and over ** 

  1  Diane Stuart                  82F F8089  W Hartford CT           59:54    183


**************************************************************************************

                                E Hartford Brian Aselton 5K Road Race
                        Sunday Jan 28, 2018 -Langford School - E Hartford CT
                          Platt Systems Timing & Scoring || Mild 50 degrees
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                      Overall Male : Matthew Farrell    Overall Female: Linda Spooner

DIVISI                                                                        
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======

                 **       MALE RESULTS:   17 and under ** 

  1  Matthew Farrell               16M M0017  Glastonbury CT          15:18     34
  2  Blake Dufresne                14M M0017  Windsor Locks CT        18:52    198
  3  Andrew Labrie                 13M M0017  Niantic CT              23:06     58
  4  Patrick Croughwell            10M M0017  Lisbon CT               24:23     18

                 **       MALE RESULTS:    18 to 29 ** 

  1  Everett Hackett               27M M1829  Hartford CT             15:22    146
  2  Adam Merkwan                  24M M1829  East Hartford CT        17:08    145
  3  Piotr Kostyk                  27M M1829  Bethel CT               17:58     56
  4  Tom Felice                    29M M1829  S Windsor CT            21:36    184

                 **       MALE RESULTS:    30 to 39 ** 

  1  Adam Gotnick                  32M M3039  Farmington CT           17:13    196
  2  Chris Dufresne                39M M3039  Windsor Locks CT        19:41    197
  3  Andrew Muscaro                35M M3039  Wethersfeild CT         21:06    194
  4  Albert Gosselin               37M M3039  Lisbon CT               24:11     43

                 **       MALE RESULTS:    40 to 49 ** 

  1  Mac Ancheese                  43M M4049  Naugatuck CT            20:49    186
  2  Josh Spooner                  42M M4049  Sturbridge MA           20:54    171
  3  Kurt Ogren                    48M M4049  Seymour CT              21:19    206
  4  Jason Blakesley               40M M4049  Coventry CT             21:38      7

                 **       MALE RESULTS:    50 to 59 ** 

  1  Billy Barone                  53M M5059  Watertown CT            19:31    404
  2  Timothy Beach                 57M M5059  Prospect CT             21:43    175
  3  Mike Halasinski               54M M5059  Cheshire CT             22:07    176
  4  Larry Smith                   54M M5059  Hollis NH               22:42     97

                 **       MALE RESULTS:    60 to 69 ** 

  1  Bob Dacey                     68M M6069  Vernon Rockville CT     23:52     20
  2  David Krysiak                 66M M6069  Coventry CT             24:14    199
  3  Edward Yergeau                64M M6069  Manchester CT           25:42    137
  4  Bernie Gillis                 62M M6069  East Haddam CT          25:47     39

                 **       MALE RESULTS:    70 to 79 ** 

  1  Tony Hollister                70M M7079  Glastonbury CT          24:02    207
  2  Guy Pulino                    73M M7079  Moodus CT               27:37    191
  3  Mark Turkington               73M M7079  Bolton CT               27:59    174
  4  Ray Prest                     78M M7079  Ellington CT            28:31     83



                 **       MALE RESULTS:    80 and over  ** 

  1  Tom Butterfield               81M M8089  Windsor CT              35:00      1


                                                                        
*************************************************************************************
                            PLATTSYS.COM RESULTS
*************************************************************************************
 
            ****************   FEMALE POLICE OFFICER  *****************
                                                                           FINAL    
PLC    Name                          A/S   DIV            CITY ST           TIME      BIB   
====  ===========================    ====  ====  ======================    =======   =====  
1     Heather Aselton                44 F  4049  Glastonbury CT              26:01     166   PO  
2     Elsie Diaz-Duchesne            46 F  4049  Ellington CT                30:52     209   PO  
3     Nicole Clebowicz               42 F  4049  Middletown CT               32:10     153   PO  

               ****************   MALE POLICE OFFICER  *****************
                                                                          FINAL    
plc    Name                          A/S   DIV            CITY ST           TIME      BIB   
====  ===========================    ====  ====  ======================    =======   =====  
1     Chris Dufresne                 39 M  3039  Windsor Locks CT            19:41     197   PO  
2     Andrew Barton                  52 M  5059  Bristol CT                  22:42     5     PO  
3     Albert Gosselin                37 M  3039  Lisbon CT                   24:11     43    PO  
4     Edward Yergeau                 64 M  6069  Manchester CT               25:42     137   PO  
5     John Aselton                   47 M  4049  Glastonbury CT              26:01     165   PO  

                                                                        
*************************************************************************************
                            PLATTSYS.COM RESULTS
*************************************************************************************


RAce Results ()     Division / Team Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates