Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results ()     Division Results ()    


C.E.S 5K Fall Classic 5K
Top Male: 1. Wesley Oliveira 2. Robert Gallace 3. Sean Nolan 4. John Castelluzzo 5. Ryan Carroll
Top Female: 1. Lauren Flament 2. Huoy Walsh 3. Ana Martinez 4. Kate Flament 5. Amy Pukala
CES Fall Classic 5K Road Race
Saturday Oct 6, 2018 - Seaside Park -Bridgeport CT
Platt Systems Timing & Scoring - Cloudy Skies - 59 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Wesley Oliveira Overall Female: Lauren Flament

***********************************************************************************************
PLATTSYS.COM
***********************************************************************************************

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Wesley Oliveira 51M M5059 Bridgeport CT 18:42 6:01 1/9 1140
2 Lauren Flament 28F F2029 Bridgeport CT 19:03 6:08 1/9 1031
3 Robert Gallace 55M M5059 Southport CT 19:08 6:09 2/9 1138
4 Sean Nolan 37M M3039 Wethersfield CT 19:46 6:21 1/6 1059
5 John Castelluzzo 37M M3039 Stratford CT 19:59 6:26 2/6 1018
6 Ryan Carroll 15M M1019 Trumbull CT 20:35 6:37 1/8 1016
7 Eric Zentkovich 46M M4049 Milford CT 20:45 6:40 1/2 1099
8 Gregg French 28M M2029 Fairfield CT 20:47 6:41 1/3 1034
9 Bradford Chervin 54M M5059 Fairfield CT 21:13 6:49 3/9 1020
10 Matthew Thurston 29M M2029 Milford CT 21:18 6:51 2/3 1084
11 Huoy Walsh 42F F4049 Bethany CT 22:28 7:13 1/9 1093
12 Ana Martinez 37F F3039 Fairfield CT 22:45 7:19 1/12 1048
13 Kate Flament 33F F3039 Bridgeport CT 23:02 7:24 2/12 1030
14 Amy Pukala 39F F3039 Bridgeport CT 23:05 7:25 3/12 1063
15 Jackson Planker 12M M1019 Stratford CT 23:21 7:30 2/8 1060
16 Sara Lombardi 28F F2029 Milford CT 23:29 7:33 2/9 1047
17 Kate Mundy 37F F3039 West Haven CT 23:30 7:33 4/12 1055
18 Jerry Meshell 63M M6069 Orange CT 23:35 7:35 1/2 1051
19 Louis Giancola 40M M4049 Milford CT 23:43 7:37 2/2 1036
20 Jessica Hendrickson 41F F4049 Middletown CT 23:59 7:43 2/9 1041
21 Sally Campbell 60F F6069 Shelton CT 24:02 7:44 1/4 1009
22 Diana Carroll 59F F5059 Watertown CT 24:20 7:49 1/6 1015
23 Amy Grace 35F F3039 Bridgeport CT 24:28 7:52 5/12 1038
24 William Reynolds 37M M3039 New Haven CT 24:40 7:56 3/6 1066
25 Abdoulie Savage 15M M1019 Trumbull CT 25:04 8:04 3/8 1071
26 Danielle Morabito 23F F2029 Danbury CT 25:21 8:09 3/9 1053
27 Jill Sherbo 40F F4049 Bridgeport CT 25:25 8:10 3/9 1079
28 Sean Carroll 50M M5059 Trumbull CT 25:37 8:14 4/9 1017
29 Anna Capelle 12F F1019 Derby CT 25:49 8:18 1/13 1014
30 Alison Artigliere 29F F2029 B CT 25:54 8:20 4/9 1135
31 Adalene Falot 10F F1019 Fairfield CT 26:39 8:34 2/13 1025
32 Max Esteva 9M M0009 Stratford CT 27:23 8:48 1/4 1024
33 Dominick Spadaro 59M M5059 Fairfield CT 28:26 9:09 5/9 1136
34 Holly Smalley 39F F3039 Shelton CT 28:30 9:10 6/12 1080
35 KRISTEN POULIN 45F F4049 Berlin CT 28:49 9:16 4/9 1061
36 Sharon Maxwell 49F F4049 Trumbull CT 29:34 9:30 5/9 1049
37 Wayne Travers 53M M5059 Shelton CT 29:41 9:33 6/9 1085
38 Paul Varvaro 53M M5059 Easton CT 29:49 9:35 7/9 1089
39 Margret Murolo 27F F2029 Stratford CT 30:09 9:42 5/9 1057
40 Johanna Reech 27F F2029 Stratford CT 30:23 9:46 6/9 1064
41 Thezlay Alpizar 43F F4049 West Haven CT 31:01 9:58 6/9 1003
42 Letecia Campos 23F F2029 Bridgeport CT 31:01 9:58 7/9 1012
43 Michele Williams 35F F3039 Stratford CT 31:24 10:06 7/12 1096
44 Kelly Munkwitz 35F F3039 Milford CT 31:33 10:10 8/12 1056
45 Erika Ferraiuolo 28F F2029 Milford CT 31:41 10:11 8/9 1026
46 Brian Shee 18M M1019 Woodbridge CT 32:11 10:21 4/8 1078
47 Janel Semper 38F F3039 Trumbull CT 32:41 10:31 9/12 1076
48 Ayesha Savage 14F F1019 Trumbull CT 32:57 10:36 3/13 1072
49 Mike Sciuto 34M M3039 Stratford CT 33:05 10:38 4/6 1074
50 Cindy Bennett 57F F5059 Port Jefferson NY 34:37 11:08 2/6 1005
51 Tomie Rumas 33F F3039 Derby CT 34:45 11:10 10/12 1068
52 Christopher LaBelle 53M M5059 Middlebury CT 34:53 11:13 8/9 1045
53 Anayah Semper 9F F0009 Trumbull CT 34:54 11:13 1/8 1075
54 Kaio Campos 9M M0009 Bridgeport CT 35:05 11:17 2/4 1011
55 Renee Wright 43F F4049 Bridgeport CT 35:11 11:19 7/9 1097
56 Ashton Blackburn ** 9M M0009 Milford CT 35:19 11:21 3/4 1006
57 Aaloyah Vasquez 11F F1019 Ansonia CT 35:22 11:22 4/13 1137
58 Andrew Klein 9M M0009 Monroe CT 35:24 11:23 4/4 1044
59 Makalia Cordero 8F F0009 Derby CT 35:29 11:25 2/8 1023
60 Cynthia Murray 50F F5059 Bridgeport CT 36:23 11:42 3/6 1058
61 Enith Cordero 37F F3039 Derby CT 36:33 11:45 11/12 1022
62 Tricia Trowbridge 54F F5059 Stratford CT 36:38 11:47 4/6 1088
63 Vanya Fraser 20M M2029 Monroe CT 36:42 11:48 3/3 1033
64 Bob Trojanowski 65M M6069 Sheltonhelton CT 37:59 12:13 2/2 1086
65 James Fraser 57M M5059 Monroe CT 38:15 12:18 9/9 1032
66 Isabella Velez 9F F0009 Bridgeport CT 38:18 12:19 3/8 1090
67 Malan Moyer 9F F0009 Trumbull CT 38:31 12:23 4/8 1054
68 Victor Rivera 39M M3039 Bridgeport CT 38:58 12:32 5/6 1139
69 Leonardo Rivera 10M M1019 Bridgeport CT 38:58 12:32 5/8 1067
70 Serena Santiago 13F F1019 Shelton CT 38:58 12:32 5/13 1070
71 Julia Prause 13F F1019 Stratford CT 38:58 12:32 6/13 1141
72 Sonia Grant 66F F6069 Trumbull CT 40:11 12:56 2/4 1039
73 Lu Reis 57F F5059 Shelton CT 41:00 13:11 5/6 1065
74 Zachary Velez 12M M1019 Bridgeport CT 42:24 13:38 6/8 1092
75 Ariana Le 9F F0009 Stratford CT 42:38 13:43 5/8 1046
76 Astrid Shay 11F F1019 Bridgeport CT 42:54 13:48 7/13 1077
77 Stephanie Wanzer 49F F4049 Danbury CT 43:14 13:55 8/9 1094
78 Celeste Trojanowski 58F F5059 Shelton CT 43:16 13:55 6/6 1087
79 Katy Gale 60F F6069 Stamford CT 43:16 13:55 3/4 1035
80 Rashida Savage 9F F0009 Trumbull CT 44:23 14:17 6/8 1073
81 Mallory Finch 32F F3039 Stratford CT 44:38 14:21 12/12 1028
82 Sally Finch 26F F2029 Stratford CT 44:38 14:21 9/9 1029
83 Stacia Hepburn 11F F1019 Bridgeport CT 44:51 14:26 8/13 1042
84 Jacob Velez 11M M1019 Bridgeport CT 45:52 14:45 7/8 1091
85 Yuri Campos 10M M1019 Bridgeport CT 47:02 15:08 8/8 1013
86 Brooke Kelly 9F F0009 Stratford CT 47:07 15:09 7/8 1043
87 Flavianas Campos 43F F4049 Bridgeport CT 47:26 15:16 9/9 1010
88 Briana Gomez 10F F1019 Bridgeport CT 47:43 15:21 9/13 1037
89 Kalea Talton 10F F1019 Bridgeport CT 47:54 15:25 10/13 1142
90 Denise Brown 60F F6069 Trumbull CT 47:59 15:26 4/4 1007
91 Ahviana Castrillo 10F F1019 Ansonia CT 48:03 15:28 11/13 1019
92 Emmanuel Almodovar 36M M3039 Bridgeport CT 50:50 16:21 6/6 1002
93 Annabelle Almodovar 9F F0009 Bridgeport CT 50:51 16:21 8/8 1001
94 Scarlett Whiteman 10F F1019 Fairfield CT 54:27 17:31 12/13 1095
95 Melodie Santiago 10F F1019 Shelton CT 54:28 17:31 13/13 1069

Race Results ()     Division Results ()    

Top Male: 1. Wesley Oliveira 2. Robert Gallace 3. Sean Nolan 4. John Castelluzzo 5. Ryan Carroll

Top Female: 1. Lauren Flament 2. Huoy Walsh 3. Ana Martinez 4. Kate Flament 5. Amy Pukala

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates