Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:

   

Varsity Team Scores ()     Boys Varsity Race Results ()     Boys Varsity Scores ()     Girls Varsity Results ()    

Girls Varsity Scores () Boys JV Results ()     Girls JV Results ()    

FAA Cross Country Championships
Top Male:
Top Female:
FAA Cross Country Championships
Monday Oct 29, 2018 - Sherwood Island State Park-Westport CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Partly Sunny - 54 degr
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

FAA Cross Country Championships Monday Oct 29, 2018 - Sherwood Island State Park-Westport CT Platt Systems Chip Timing & Scoring - Partly Sunny - 54 degr Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com Plc Team Name Total | 1 2 3 4 5 (6) (7) | ====================================================================================== 1 Hopkins School 19 = 1 2 3 4 9 (20) (28) Total Time: 1:29:39.3 ( 7) ( 17:56.9) Nicolas Burtson; David Judd; Charles Mason; Connor Hartigan; William Cooper; Joseph Stauff; Alexander Hughes; ====================================================================================== 2 Brunswick School 86 = 5 11 18 22 30 (32) (39) Total Time: 1:36:16.9 ( 7) ( 19:15.4) Kyle Raker; Matty Goodman; Chris Ramos; Charlie Garland; Charlie Ciporin; Ryan Heinzerling; Ali Hindy; ====================================================================================== 3 Masters School 101 = 10 12 19 29 31 (35) (37) Total Time: 1:37:31.8 ( 7) ( 19:30.4) Logan Schiciano; Aidan Lothian; Max Levy; Michael Garcia; Mike Van Demark; Max Alexander; Joseph Goldstein; ====================================================================================== 4 Greens Farms Acad 105 = 6 13 16 34 36 (45) (46) Total Time: 1:37:44.7 ( 7) ( 19:33.9) Larson Palmgren; Connor Minson; Owen Minson; Will MaGrone; Charlie Brohnasch; Jonty Hammer; Andrew Audemard; ====================================================================================== 5 Rye Country Day 110 = 7 8 17 38 40 (42) (44) Total Time: 1:38:07.2 ( 7) ( 19:37.4) Aaron Serianni; Connor Marrs; William Murphy; Laszlo Kopits; Chris Suter; Justin Cheigh; JB Russo; ====================================================================================== 6 King 116 = 14 15 21 25 41 (43) (47) Total Time: 1:38:41.4 ( 7) ( 19:44.3) Dean Kaduboski; John Kennedy; Billy Bennett; Andrew Scarlata; Davis Shattan; John Russell; Sam Hillenmeyer; ====================================================================================== 7 St. Lukes School 133 = 23 24 26 27 33 (48) (49) Total Time: 1:39:33.2 ( 7) ( 19:55.6) Jackson Hart; Brian Gall; Danny Gall; Jamie Ullman; Christian Pizzarelli; Riley Susser; Harlan Alford; ======================================================================================

   

Varsity Team Scores ()     Boys Varsity Race Results ()     Boys Varsity Scores ()     Girls Varsity Results ()    

Girls Varsity Scores () Boys JV Results ()     Girls JV Results ()    

Top Male:

Top Female:

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates