Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Race Results ()     Age Division Results ()     Fitness Walk Results ()    


Fathers Day Hilltopper Classic 5K Road Race
Top Male: 1. Steve Finton 2. Alan Rackiewicz 3. Alex Marbou 4. Michael Rodriguez 5. Driss Marbou
Top Female: 1. Debbie Gutfreund 2. Amy Kosienski 3. Maureen Grace 4. Ariella Gutfreund 5. Linda Goodman
OBrien Tech Hilltopper 5K Road Race
Sunday June 17 2018 || OBrien Tech - Ansonia, CT
Platt Systems Timing & Scoring - Mostly Sunny 76 degrees

Timing & Results by Plattsys Timing with the Chips @ plattsys.com

Overall Male : Steve Finton Overall Female: Debbie Gutfreund

********************************************************************

RESULTS - 5K

*********************************************************************

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Steve Finton 59M M5059 Hamden CT 21:12 6:49 1/6 379
2 Alan Rackiewicz 15M M0019 Oxford CT 21:38 6:57 1/11 341
3 Debbie Gutfreund 42F F4049 Waterbury CT 21:39 6:58 1/12 323
4 Alex Marbou 15M M0019 Derby CT 21:55 7:03 2/11 331
5 Michael Rodriguez 15M M0019 Shelton CT 22:47 7:19 3/11 345
6 Driss Marbou 53M M5059 Derby CT 23:09 7:27 2/6 361
7 John Gonski 46M M4049 Sandy Hook CT 23:42 7:37 1/6 382
8 Dennis Hunter 53M M5059 Seymour CT 23:51 7:40 3/6 372
9 Jacob Theroux 15M M0019 Prospect CT 24:15 7:48 4/11 373
10 Yuri Feldman 41M M4049 Greenwich CT 24:22 7:50 2/6 319
11 Jake Gonski 14M M0019 Sandy Hook CT 25:04 8:04 5/11 380
12 Elishama Shmuel Gutfreund 11M M0019 Waterbury CT 25:32 8:13 6/11 324
13 Douglas Wiegert 60M M6069 Bristol CT 25:35 8:14 1/4 358
14 Patrick Croughwell 10M M0019 Lisbon CT 26:43 8:36 7/11 314
15 Amy Kosienski 50F F5059 Plantsville CT 27:01 8:41 1/4 327
16 Ryan Finton 24M M2029 Hamden CT 27:29 8:50 1/1 378
17 Maureen Grace 45F F4049 Naugatuck CT 27:34 8:52 2/12 360
18 Eduardo Torrealba 47M M4049 New Haven CT 27:50 8:57 3/6 354
19 Ariella Gutfreund 16F F0019 Waterbury CT 27:54 8:58 1/4 322
20 Brett Nutter 18M M0019 Trumbull CT 28:09 9:03 8/11 334
21 Todd Pagano 35M M3039 Southington CT 28:14 9:05 1/10 374
22 Daniel Mancini 36M M3039 Naugatuck CT 28:15 9:05 2/10 329
23 Linda Goodman 39F F3039 Derby CT 28:19 9:06 1/12 321
24 Christine Mooney 38F F3039 Southington CT 28:59 9:19 2/12 386
25 Mark Mooney 39M M3039 Southington CT 29:45 9:34 3/10 385
26 Mark Dobrowolski 55M M5059 Watertown CT 29:50 9:36 4/6 316
27 Laurie Ranous 41F F4049 Bristol CT 29:50 9:36 3/12 342
28 Yavanna Horbal 36F F3039 Naugatuck CT 30:07 9:41 3/12 325
29 Julie Rancourt 49F F4049 Middletown CT 30:15 9:44 4/12 366
30 Danny Brush 15M M0019 Trumbull CT 30:18 9:45 9/11 305
31 Joe Devonshuk 63M M6069 Beacon Falls CT 30:26 9:47 2/4 364
32 Christina Feeney 39F F3039 Newington CT 30:33 9:49 4/12 317
33 Nick Summa 32M M3039 Bristol CT 30:37 9:51 4/10 351
34 Logan Re 15M M0019 Shelton CT 30:46 9:54 10/11 376
35 Christopher Ahlberg 56M M5059 Fairfield CT 30:53 9:56 5/6 302
36 Kraig Swanson 51M M5059 Bethel CT 30:55 9:56 6/6 352
37 Shane Phillips 37M M3039 Cheshire CT 31:00 9:58 5/10 340
38 Henry Cookson 8M M0019 Berlin CT 31:01 9:58 11/11 370
39 Summer Cookson 37F F3039 Berlin CT 31:04 9:59 5/12 371
40 Cristina Cook 32F F3039 Wethersfield CT 31:25 10:06 6/12 313
41 Dennis Mancini 37M M3039 Avon CT 31:58 10:17 6/10 330
42 Laurie Fleischman 60F F6069 New Fairfield CT 32:10 10:21 1/2 375
43 Stephanie Croughwell 43F F4049 Lisbon CT 33:03 10:38 5/12 315
44 Cecile Mancini 36F F3039 Avon CT 33:41 10:50 7/12 369
45 Natalir=e Tine 35F F3039 Philadelphia PA 33:55 10:55 8/12 383
46 Tara Borden 42F F4049 New London CT 33:58 10:56 6/12 304
47 Joelle Nutter 15F F0019 Trumbull CT 34:14 11:00 2/4 336
48 Katharine Danielski 33F F3039 Ansonia CT 34:28 11:05 9/12 362
49 Craig Randi 34M M3039 Seymour CT 35:33 11:26 7/10 377
50 Amy Lipscomb 43F F4049 Bristol CT 36:27 11:43 7/12 328
51 Becky Rozanski 30F F3039 Bristol CT 36:32 11:45 10/12 347
52 Trinity Nguyen 15F F0019 Shelton CT 37:19 12:00 3/4 333
53 John Danielski 36M M3039 Ansonia CT 37:24 12:02 8/10 363
54 Kristin Pearson 48F F4049 Naugatuck CT 37:50 12:10 8/12 367
55 Quan Nguyen 38M M3039 Beacon Falls CT 38:34 12:24 9/10 387
56 Jenna Gonski 16F F0019 Sandy Hook CT 38:44 12:28 4/4 381
57 Michael Feeney 41M M4049 Newington CT 38:56 12:31 4/6 318
58 Jeffrey Bryce 39M M3039 Ansonia CT 39:29 12:42 10/10 306
59 Arturo Solis-Gereda 68M M6069 Seymour CT 40:07 12:54 3/4 349
60 Nicole Mora 23F F2029 Hamden CT 40:08 12:55 1/2 332
61 Lindsey Bryce 34F F3039 Ansonia 40:17 12:57 11/12 307
62 Luis Camacho 43M M4049 Naugatuck CT 40:18 12:58 5/6 312
63 Kristen Stewart 35F F3039 Naugatuck CT 40:48 13:08 12/12 350
64 Kelly Rome 52F F5059 Granby CT 40:49 13:08 2/4 346
65 Joanne Volovski 47F F4049 Harwinton CT 42:48 13:46 9/12 355
66 Mike Volovski 48M M4049 Harwinton CT 42:49 13:46 6/6 356
67 Mary Kay Renoock 55F F5059 Windsor CT 43:43 14:04 3/4 384
68 Christine O'Meara 47F F4049 East Hartland CT 45:24 14:36 10/12 337
69 Sandy Wade 70F F7079 Durham CT 46:36 14:59 1/2 357
70 Bill Pandolfi 65M M6069 Ansonia CT 46:41 15:01 4/4 338
71 Courtney Pandolfi 26F F2029 New Haven CT 46:44 15:02 2/2 339
72 Sonya Alexander 44F F4049 Fairfield CT 46:57 15:06 11/12 303
73 Kathleen Flaherty 50F F5059 Newington CT 47:24 15:15 4/4 320
74 Erin Aldi 41F F4049 Westfield MA 47:45 15:22 12/12 359
75 Ann Louise Onton 74F F7079 Shelton CT 1:02:55 20:15 2/2 368
76 Karen Devonshuk 62F F6069 Beacon Falls CT 1:03:00 20:16 2/2 365

Race Results ()     Age Division Results ()     Fitness Walk Results ()    

Top Male: 1. Steve Finton 2. Alan Rackiewicz 3. Alex Marbou 4. Michael Rodriguez 5. Driss Marbou

Top Female: 1. Debbie Gutfreund 2. Amy Kosienski 3. Maureen Grace 4. Ariella Gutfreund 5. Linda Goodman

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates