Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Race Results ()     Age Group Results ()    

Team Johnson 5k Road Race
Team Johnson 5K Road Race
Walnut Hill Park - New Britain CT
Platt Systems Timing & Scoring - Sunny 43 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com
                                      Team Johnson 5K Road Race
                                  Walnut Hill Park - New Britain CT
                          Platt Systems Timing & Scoring - Sunny 43 degrees
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                       Overall Male : Mario Vazquez    Overall Female: Sarah Bourdeau

DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======

                 **     FEMALE RESULTS:   10 and under ** 

  1  Annalie Taylor                 9F F0010  Southbury CT            31:09   1990
  2  Polina Wills                   8F F0010  Plantsville CT          36:10   1891

                 **     FEMALE RESULTS:    11 to 17 ** 

  1  Rose Szeghy                   12F F1117  Southington CT          25:30   1986
  2  Kelsey Matthews               17F F1117  Plainville CT           35:02   1956
  3  T'Ira Williams                17F F1117  Hartford CT             38:47   1888
  4  Jennifer Chyra                11F F1117  Kensington CT           39:20   2115

                 **     FEMALE RESULTS:    18 to 29 ** 

  1  Gina Barillaro                28F F1829  Coventry CT             28:27   1903
  2  Allison Hoffman               23F F1829  Newingtpn CT            33:53   2118
  3  Eva Rybka                     23F F1829  Berlin CT               33:54   1980
  4  Elizabeth Sideravage          22F F1829  Waterbury CT            34:37   1982

                 **     FEMALE RESULTS:    30 to 39 ** 

  1  Erin Cabelus                  33F F3039  Berlin CT               25:23   1915
  2  Kristy Olson                  38F F3039  Plantsville CT          26:06   1964
  3  Sharon Czako                  31F F3039  Plainville CT           26:15   1920
  4  Anna Dubiel                   35F F3039  Rocky Hill CT           26:22   2109

                 **     FEMALE RESULTS:    40 to 49 ** 

  1  Sarah Bourdeau                41F F4049  East Haven CT           24:06   1913
  2  Melissa Olson                 42F F4049  Plantsville CT          25:49   1965
  3  Kate McHugh                   44F F4049  West Hartford CT        28:56   1959
  4  Susan Chyra                   42F F4049  Kensington CT           29:05   2116

                 **     FEMALE RESULTS:    50 to 59 ** 

  1  Kristen Brault                50F F5059  Haddam CT               31:34   1914
  2  Laurie Adams                  59F F5059  Southington CT          31:55   2104
  3  Cathy Barone                  54F F5059  Prospect CT             34:37   1904
  4  Kelly Rome                    52F F5059  Granby CT               37:17   1978

                 **     FEMALE RESULTS:    60 to 69 ** 

  1  Lesley Fearnley               61F F6069  Middletown CT           40:37   1924
  2  Jane Carlozzi                 62F F6069  Farmington CT           41:58   1918
  3  Beth Kenworthy                61F F6069  Glastonbury CT          45:22   1945

                                      Team Johnson 5K Road Race
                                  Walnut Hill Park - New Britain CT
                          Platt Systems Timing & Scoring - Sunny 43 degrees
                          Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

                       Overall Male : Mario Vazquez    Overall Female: Sarah Bourdeau

DIVISI                                                                        DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ======

                 **       MALE RESULTS:   10 and under ** 

  1  Connor McHugh                 10M M0010  West Hartford CT        28:55   1960
  2  Zackary Johnson               10M M0010  New Britain CT          30:14   1941
  3  Benjamin Johnson               6M M0010  New Britain CT          30:28   1943
  4  Jacob Johnson                  6M M0010  New Britain CT          42:55   1940

                 **       MALE RESULTS:    11 to 17 ** 

  1  William Reeves                12M M1117  Southington CT          25:14   1974
  2  Tommy Finley                  11M M1117  West Hartford CT        27:30   1927
  3  Jack Szeghy                   14M M1117  Southington CT          30:50   1987
  4  James Vendetti                12M M1117  Newington CT            31:56   1883

                 **       MALE RESULTS:    18 to 29 ** 

  1  Dexter Johnson                26M M1829  West Hartford CT        22:42   1942
  2  Kevin Lizon                   22M M1829  Farmington CT           25:27   1951
  3  Andrea Blakeslee              24M M1829  W Hartford CT           41:05   2117
  4  Rich Jernigan                 23M M1829  Hartford CT             54:28   1938

                 **       MALE RESULTS:    30 to 39 ** 

  1  Mario Vazquez                 39M M3039  New Britain CT          17:07   1882
  2  KEVIN KLETT                   39M M3039  Newington CT            23:16   1947
  3  Frank Paparazzo               36M M3039  Woodbury CT             26:50   2106
  4  Bryan Taylor                  37M M3039  Southbury CT            30:19   1879

                 **       MALE RESULTS:    40 to 49 ** 

  1  Quinn Baruth                  43M M4049  Naugatuck CT            22:14   2102
  2  Stephen Hunt                  48M M4049  Avojn CT                23:25   2110
  3  Brian Reeves                  44M M4049  Southington CT          25:04   1973
  4  John Szeghy                   43M M4049  Southington CT          26:50   1985

                 **       MALE RESULTS:    50 to 59 ** 

  1  James Wardwell                55M M5059  New Britain CT          21:39   1884
  2  Pete Tep                      53M M5059  Forestville CT          24:52   2114

                 **       MALE RESULTS:    60 to 69 ** 

  1  George Kozieradzki            62M M6069  New Britain CT          28:59   1948
  2  Ed Perkowski                  63M M6069  Stratford CT            51:44   2107

                 **       MALE RESULTS:    70 to 99 ** 

  1  John Perra                    75M M7099  E Hampton CT            31:43   2105
  2  Wayne Hapgood                 70M M7099  Middletown CT           40:36   1936



Race Results ()     Age Group Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates