Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


5K Race Results ()     10K Division Results ()     10K Race Results ()     5K Division Results ()    


S Windsor Bissell Ferry 5K Road Race
Top Male: 1. Allen Pangilinan 2. Mike Saimond 3. Hollis Burt 4. Maximilian Wilfinger 5. Bruce Earwaker
Top Female: 1. Abby Diemar 2. Jackie Birge 3. Connie Miller 4. Kami Tarantino 5. Jenna Rose VanRyn
Bissell Ferry 5K/10K Road Races
Saturday Sept 29, 2018 - Main Street - S Windsor CT
Platt Systems Timing & Scoring - Sunny Clear Skies - 60 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Allen Pangilinan Overall Female: Abby Diemar

***********************************************************************************************
PLATTSYS.COM
***********************************************************************************************

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Allen Pangilinan 31M M3039 South Windsor CT 20:23 6:33 1/3 2186
2 Mike Saimond 63M M6069 South Windsor CT 21:20 6:52 1/6 2220
3 Hollis Burt 15M M1319 Broad Brook CT 21:37 6:57 1/3 2211
4 Abby Diemar 36F F3039 South Windsor CT 21:47 7:00 1/8 2218
5 Jackie Birge 30F F3039 Unionville CT 22:13 7:09 2/8 2166
6 Maximilian Wilfinger 18M M1319 Vernon Rockville CT 22:38 7:17 2/3 2201
7 Bruce Earwaker 63M M6069 South Windsor CT 23:02 7:24 2/6 2173
8 Matthew Peak 40M M4049 Manchester CT 23:21 7:30 1/4 2187
9 Chris Armen 64M M6069 Canton CT 23:27 7:33 3/6 2203
10 Jack Scalzo 28M M2029 Manchester CT 24:35 7:54 1/1 2192
11 Jonathan Failla 41M M4049 Windsor CT 24:46 7:58 2/4 2204
12 Connie Miller 34F F3039 South Windsor CT 24:52 8:00 3/8 2179
13 Kami Tarantino 12F F0012 South Windsor CT 24:53 8:00 1/4 2213
14 Tom Maloney 57M M5059 Hebron CT 25:03 8:03 1/3 2217
15 Jenna Rose VanRyn 12F F0012 North Granby CT 25:22 8:09 2/4 2199
16 Tia Angelis 9F F0012 Granby CT 25:32 8:13 3/4 2160
17 David Stefaniak 37M M3039 Somers CT 26:24 8:29 2/3 2197
18 Timothy Misluk 10M M0012 Broad Brook CT 27:01 8:41 1/2 2180
19 Sam Wolcott 61M M6069 West Suffield CT 27:10 8:44 4/6 2209
20 Mukund Awati 43M M4049 South Windsor CT 27:22 8:48 3/4 2162
21 Tom Baker 75M M7099 Oakdale CT 27:30 8:51 1/1 2205
22 Nicole Lavoie Smith 28F F2029 South Windsor CT 28:09 9:03 1/4 2177
23 Stacy Bingle 34F F3039 Chicago IL 28:35 9:11 4/8 2164
24 Ariana Savovic 27F F2029 Manchester CT 28:38 9:12 2/4 2191
25 William Bingle 37M M3039 Chicago IL 28:40 9:13 3/3 2165
26 Amy Tarantino 42F F4049 South Windsor CT 28:41 9:13 1/12 2214
27 Tobin Morey 58M M5059 Columbia CT 29:37 9:31 2/3 2182
28 Jenna Marinelli 25F F2029 South Windsor CT 29:56 9:37 3/4 2212
29 Mohnish Srivatsav 11M M0012 South Windsor CT 31:37 10:10 2/2 2196
30 Kate Bellmore 35F F3039 Hamden CT 31:42 10:12 5/8 2163
31 Christine Caruso 43F F4049 Hartford CT 31:43 10:12 2/12 2215
32 Jodi Soloperto 44F F4049 South Windsor CT 31:54 10:16 3/12 2248
33 Kelly Smagacz 49F F4049 South Windsor CT 32:01 10:18 4/12 2194
34 Willow Burt 13F F1319 Broad Brook CT 32:06 10:19 1/3 2210
35 Michael Quinn 64M M6069 South Windsor CT 32:43 10:31 5/6 2188
36 Srivatsav Sathyanarayanan 43M M4049 South Windsor CT 32:51 10:34 4/4 2190
37 Karin Larsen 59F F5059 Middletown RI 33:35 10:48 1/2 2176
38 Patrice McCarthy 61F F6069 Wallingford CT 33:39 10:49 1/3 2178
39 Judy Amann 59F F5059 Colchester CT 33:51 10:53 2/2 2216
40 Susan Schortman 62F F6069 South Windsor CT 34:14 11:00 2/3 2193
41 MAITREYA AWATI 15M M1319 South Windsor CT 34:36 11:08 3/3 2161
42 Uma Raghavan 42F F4049 South Windsor CT 35:56 11:33 5/12 2189
43 Ananya Srivatsav 16F F1319 South Windsor CT 36:04 11:36 2/3 2195
44 Jennifer Czaja 44F F4049 South Windsor CT 36:07 11:37 6/12 2172
45 MaryAnn Burch 73F F7099 East Windsor CT 37:36 12:06 1/2 2169
46 Paul Konopaske 65M M6069 North Granby CT 38:09 12:16 6/6 2175
47 Stacey Tinker 45F F4049 Wethersfield CT 38:46 12:28 7/12 2198
48 Teresa Pajot 23F F2029 Manchester CT 39:41 12:46 4/4 2185
49 Michael Griffin 59M M5059 Enfield CT 40:22 12:59 3/3 2174
50 Coreen Thompson 45F F4049 Granby CT 41:24 13:19 8/12 2501
51 Sylvia Centeno 40F F4049 East Hartford CT 42:02 13:31 9/12 2170
52 Lisa Barry 30F F3039 South Windsor CT 42:36 13:42 6/8 2219
53 Joy Wallace 36F F3039 South Windsor CT 43:22 13:57 7/8 2200
54 Annie Mohanty 41F F4049 South Windsor CT 43:26 13:58 10/12 2181
55 Pat Baker 70F F7099 Oakdale CT 44:30 14:19 2/2 2206
56 Karen Blanchard 64F F6069 Avon CT 46:21 14:55 3/3 2167
57 Tanya Bocchino 41F F4049 Shelton CT 46:31 14:58 11/12 2168
58 Sarah Najda 37F F3039 Rocky Hill CT 46:31 14:58 8/8 2183
59 Jillian Holtz 13F F1319 S Windsor CT 49:18 15:52 3/3 2208
60 Samantha Warren 9F F0012 South Windsor CT 49:22 15:53 4/4 2207
61 Maria Oliveros 49F F4049 Vernon Rockville CT 1:06:09 21:17 12/12 2184

5K Race Results ()     10K Division Results ()     10K Race Results ()     5K Division Results ()    

Top Male: 1. Allen Pangilinan 2. Mike Saimond 3. Hollis Burt 4. Maximilian Wilfinger 5. Bruce Earwaker

Top Female: 1. Abby Diemar 2. Jackie Birge 3. Connie Miller 4. Kami Tarantino 5. Jenna Rose VanRyn

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates