Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Overall Race Results ()     Division Results ()    


Butterfly 5K Road Race
Top Male: 1. Piotr Kostyk 2. Chris Rosenberg 3. John Minervino 4. Ross Hanson 5. David Behnke
Top Female: 1. Linda Spooner 2. Amanda Feich 3. Allison Behnke 4. Bobbi Fedeli 5. Ashley DeBella
HK Butterfly 5K Road Race
Sunday August 26, 2018 - H-K High School - Haddam CT
Platt Systems Timing & Scoring - Mostly Sunny - 79 degrees
Chip Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Piotr Kostyk Overall Female: Linda Spooner


***********************************************************************************************

5 K AT PLATTSYS.COM

***********************************************************************************************

OVERALL GUN NET DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Piotr Kostyk 28M M2029 Bethel CT 17:29 17:29 5:37 1/5 753
2 Chris Rosenberg 28M M2029 Middletown CT 17:56 17:56 5:46 2/5 752
3 John Minervino 54M M5059 Higganum CT 19:29 19:28 6:16 1/8 715
4 Linda Spooner 44F F4049 Sturbridge MA 19:44 19:44 6:21 1/31 737
5 Ross Hanson 32M M3039 Middletown CT 20:17 20:17 6:31 1/8 771
6 David Behnke 42M M4049 Higganum CT 20:34 20:33 6:37 1/14 742
7 Amanda Feich 40F F4049 Higganum CT 20:37 20:32 6:38 2/31 766
8 Josh Spooner 42M M4049 Sturbridge MA 20:45 20:44 6:40 2/14 738
9 Jeff Schroeder 45M M4049 Tolland CT 20:53 20:53 6:42 3/14 726
10 Keith Coburn 50M M5059 WATERFORD CT 21:36 21:34 6:57 2/8 93
11 Allison Behnke 38F F3039 Higganum CT 21:47 21:47 7:00 1/18 741
12 Pete Zah 43M M4049 Naugatuck CT 22:14 22:14 7:09 4/14 759
13 Houston Hoyle 34M M3039 Higganum CT 22:25 22:23 7:12 2/8 785
14 Craig Beers 52M M5059 Wethersfield CT 22:31 22:30 7:14 3/8 754
15 Adam Osmond 51M M5059 Farmington CT 22:51 22:50 7:21 4/8 764
16 Eric Dalnas 40M M4049 West Greenwich RI 23:10 23:09 7:27 5/14 2794
17 Steve Schiller 61M M6069 New Britain CT 23:43 23:41 7:37 1/9 751
18 Bobbi Fedeli 36F F3039 Cromwell CT 23:46 23:37 7:38 2/18 98
19 Kaarlo Moran 47M M4049 Branford CT 24:09 24:06 7:46 6/14 717
20 Ashley DeBella 30F F3039 Newington CT 24:12 24:10 7:47 3/18 95
21 Theresa Campbell 30F F3039 Stamford CT 24:12 24:10 7:47 4/18 2328
22 Elizabeth Campbell 28F F2029 Stamford CT 24:12 24:11 7:47 1/6 2329
23 Thomas Piantek 59M M5059 South Windsor CT 24:14 24:08 7:47 5/8 724
24 Tammy Perrotta 54F F5059 Middletown CT 24:36 24:32 7:55 1/7 721
25 Dean Bolt 64M M6069 West Hartford CT 25:08 25:07 8:05 2/9 744
26 Jonathan Diiorio 34M M3039 STRATFORD CT 25:33 25:29 8:13 3/8 97
27 Michael McComb 49M M4049 Wallingford CT 25:44 25:41 8:17 7/14 760
28 Brian Walker 65M M6069 Monroe CT 25:55 25:49 8:20 3/9 2320
29 Jeff Garman 32M M3039 South Windsor CT 25:59 25:54 8:21 4/8 750
30 Aleasha Coburn 49F F4049 Waterford CT 26:02 25:57 8:22 3/31 94
31 Amy Inzero 49F F4049 Cheshire CT 26:32 26:28 8:32 4/31 2330
32 Anne Oeldorf-Hirsch 35F F3039 Glastonbury CT 26:36 26:32 8:33 5/18 719
33 Dillan Blewitt 9M M0009 Old Saybrook CT 26:38 26:27 8:34 1/3 775
34 Fatima McComb 44F F4049 Wallingford CT 26:46 26:44 8:37 5/31 761
35 Tara Troiano 31F F3039 Marlborough CT 26:48 26:41 8:37 6/18 2325
36 Paige Spooner 10F F1019 Sturbridge MA 26:56 26:53 8:40 1/1 735
37 Kate Bar 41F F4049 Higganum CT 26:59 25:05 8:41 6/31 758
38 Stephanie Shaughnessy 46F F4049 New Fairfield CT 27:16 27:08 8:46 7/31 727
39 William Jewett 42M M4049 Higganum CT 27:18 27:16 8:47 8/14 2332
40 Karolyn Andrews 35F F3039 Manchester CT 27:26 27:23 8:49 7/18 749
41 Christian Monahan 39M M3039 Higganum CT 27:56 27:52 8:59 5/8 2327
42 Bernie Gillis 62M M6069 East Haddam CT 28:05 28:00 9:02 4/9 2795
43 Mark Mangelinkx 52M M5059 Bristol CT 28:10 27:59 9:03 6/8 777
44 Rebecca Wilbur 58F F5059 Shelton CT 28:17 28:10 9:06 2/7 100
45 Mark Stefanov 60M M6069 Valhalla NY 28:18 28:10 9:06 5/9 2798
46 Michele Stefanov 61F F6069 Valhalla NY 28:20 28:12 9:07 1/4 2799
47 Tom O-Rourke 49M M4049 Higganum CT 28:24 28:00 9:08 9/14 2333
48 Gina Barillaro 29F F2029 Coventry CT 28:52 28:45 9:17 2/6 69
49 Violet Spooner 8F F0009 Sturbridge MA 28:55 28:52 9:18 1/2 736
50 Maureen Gillis 62F F6069 East Haddam CT 29:06 29:01 9:21 2/4 2796
51 Keith Hall 62M M6069 New Britain CT 29:07 29:02 9:22 6/9 2322
52 Rob Blewitt 45M M4049 Old Saybrook CT 29:09 28:54 9:22 10/14 773
53 Joseph Gaudino 25M M2029 Ellington CT 29:14 29:07 9:24 3/5 701
54 Brooke Barber 36F F3039 Manchester CT 29:29 29:23 9:29 8/18 68
55 Nolan Blewitt 11M M1019 Old Saybrook CT 29:38 29:24 9:32 1/2 774
56 Tina Velasquez 42F F4049 East Hampton CT 29:47 29:39 9:35 8/31 2319
57 Sara Hughes 41F F4049 Coventry CT 30:21 30:15 9:46 9/31 706
58 Erin McConnell 39F F3039 Higganum CT 30:26 30:21 9:47 9/18 714
59 Paiten Jansak 25F F2029 Higganum CT 30:35 30:23 9:50 3/6 2302
60 Joseph Nolet 27M M2029 HIGGANUM CT 30:36 30:23 9:50 4/5 718
61 Jim Thomas 35M M3039 Middlebury CT 30:43 30:22 9:53 6/8 731
62 Laura Thomas 34F F3039 Middlebury CT 30:50 30:29 9:55 10/18 730
63 Julie Ferry 44F F4049 Wolcott CT 30:51 30:33 9:55 10/31 99
64 Laurie Fleischman 60F F6069 New Fairfield CT 31:09 31:03 10:01 3/4 755
65 Vincent DeMatties 40M M4049 Meriden CT 31:11 31:04 10:02 11/14 779
66 Kevin MacDonald 61M M6069 Higganum CT 31:13 31:05 10:02 7/9 778
67 Danielle Bloom 42F F4049 East Granby CT 31:26 31:17 10:07 11/31 70
68 Keith Thompson 42M M4049 FARMINGTON CT 31:27 31:19 10:07 12/14 732
69 Dannielle Kassoy 29F F2029 Manchester CT 31:28 31:19 10:07 4/6 707
70 Jean Hoffman 42F F4049 Norwalk CT 31:31 31:21 10:08 12/31 765
71 Carolyn Carlson 43F F4049 Higganum CT 31:41 31:38 10:11 13/31 2323
72 Sophia Velez 34F F3039 Waterbury CT 32:53 32:48 10:35 11/18 2326
73 Celia Huebner 7F F0009 Killingworth CT 33:00 32:56 10:37 2/2 746
74 Amy Lipscomb 43F F4049 Bristol CT 33:06 32:57 10:39 14/31 2797
75 Tyler Huebner 44M M4049 Killingworth CT 33:16 33:12 10:42 13/14 745
76 Mark Logan 65M M6069 Coventry CT 33:21 33:11 10:44 8/9 713
77 Lisa Adriani 42F F4049 Shelton CT 33:28 33:19 10:46 15/31 10
78 Maria DePaula 43F F4049 North Brandford CT 33:40 33:28 10:50 16/31 2800
79 Laurie Adams 59F F5059 Higganum CT 34:05 33:59 10:58 3/7 743
80 Kevin G Ross 66M M6069 Fairfield CT 34:05 33:57 10:58 9/9 725
81 Katrina Aiken 39F F3039 Clinton CT 34:20 34:06 11:02 12/18 13
82 Ashley Di Iorio 33F F3039 STRATFORD CT 34:42 34:33 11:09 13/18 96
83 Joe Perusse 53M M5059 Torrington CT 35:56 35:42 11:33 7/8 722
84 Jason Jansak 27M M2029 Higganum CT 36:39 36:26 11:47 5/5 2301
85 Charlene Hipsky 31F F3039 Higganum CT 37:11 36:52 11:57 14/18 767
86 Cathleen Hinsch 54F F5059 Middlefield CT 37:42 37:26 12:08 4/7 703
87 Jason Linsley 37M M3039 Naugatuck CT 37:54 37:37 12:11 7/8 712
88 Jamie Hipsky 40F F4049 Vernon CT 37:56 37:37 12:12 17/31 762
89 Amanda Linsley 35F F3039 Naugatuck CT 37:59 37:43 12:13 15/18 711
90 Beth Cahill 54F F5059 Bloomfield CT 38:01 37:54 12:14 5/7 2331
91 Christine Wilkins 37F F3039 East Windsor CT 38:05 37:53 12:15 16/18 734
92 Katie LeClair 44F F4049 Windham CT 38:06 37:55 12:15 18/31 709
93 Charles Merlis 77M M7099 West Hartford CT 38:12 38:11 12:17 1/1 763
94 Steve Wilcox 45M M4049 Naugatuck CT 38:15 37:57 12:18 14/14 757
95 Lynn Tommasini 35F F3039 N BRANFORD CT 38:24 38:13 12:21 17/18 733
96 Cameron Blewitt 7M M0009 Old Saybrook CT 39:02 38:47 12:33 2/3 776
97 Cynthia Bckhaus 63F F6069 Windsor CT 39:12 38:55 12:37 4/4 740
98 Dawn Parkinson 47F F4049 Middlefield CT 39:36 39:21 12:44 19/31 768
99 Judith Silliere 57F F5059 Wilton CT 40:11 40:00 12:56 6/7 728
100 Christian Imperato 33M M3039 New Britain CT 40:38 40:23 13:04 8/8 781
101 Michael Gaudino 54M M5059 Manchester CT 42:28 42:23 13:40 8/8 702
102 Dorian Huebner 5M M0009 Killingworth CT 42:42 42:37 13:44 3/3 747
103 Etienne Huebner 15M M1019 Killingworth CT 42:42 42:37 13:44 2/2 748
104 Amy Blewitt 42F F4049 Old Saybrook CT 43:14 42:58 13:55 20/31 772
105 Crystal Uliano 35F F3039 Middletown CT 45:23 45:04 14:36 18/18 2318
106 Erin Aldi 41F F4049 Westfield MA 46:16 46:01 14:53 21/31 1025
107 Dina Hughes 48F F4049 Deep River CT 47:01 46:38 15:08 22/31 739
108 Christie Laughlin 47F F4049 Killingworth CT 47:39 47:14 15:20 23/31 708
109 Jessica Tregelles 41F F4049 CLINTON CT 48:58 48:45 15:45 24/31 2316
110 Willow Hoadley 40F F4049 Clinton CT 49:48 49:35 16:01 25/31 705
111 Tahaee Cooksan McHaud 42F F4049 East Haven CT 51:44 51:34 16:38 26/31 783
112 Amanda Fornal 42F F4049 Killingworth CT 51:51 51:39 16:41 27/31 784
113 #756 Unknown 0M M0000 CT 52:37 52:18 16:56 1/1 756
114 Nicole Mora 24F F2029 HAMDEN CT 52:37 52:16 16:56 5/6 716
115 Shelley Opalski 53F F5059 Essex CT 53:19 53:02 17:09 7/7 720
116 Kaitlynn Peters 27F F2029 Newington CT 53:25 53:08 17:11 6/6 723
117 Karen Swark 44F F4049 Middletown CT 54:01 53:44 17:23 28/31 782
118 Kate Allocar 47F F4049 Higganum CT 54:02 53:44 17:23 29/31 780
119 Heather Hoadley 40F F4049 Clinton CT 54:02 53:42 17:23 30/31 704
120 Teresa Anderson 47F F4049 Clinton CT 54:31 54:19 17:32 31/31 31

Overall Race Results ()     Division Results ()    

Top Male: 1. Piotr Kostyk 2. Chris Rosenberg 3. John Minervino 4. Ross Hanson 5. David Behnke

Top Female: 1. Linda Spooner 2. Amanda Feich 3. Allison Behnke 4. Bobbi Fedeli 5. Ashley DeBella

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates