Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Meet Results ()    

Hartford Middle School Championships
Hartford Middle School T&F Championships
Wednesday May 23, 2018 - Hartford Public High School - Hartford, CT

Finish Lynx Timing by Platt Systems 860-645-1476 || partly Sunny || 82 degrees

Hartford Middle School T&F Championships Wednesday May 23, 2018 - Hartford Public High School - Hartford, CT Finish Lynx Timing by Platt Systems 860-645-1476 || partly Sunny || 82 degrees ****************************************************************************************** MEET RESULTS ****************************************************************************************** Girls - Team Rankings - 7 Events Scored =============================================================================== 1) Betances Stem 98 2) MD Fox 87 3) McDonough 2 Boys - Team Rankings - 7 Events Scored =============================================================================== 1) MD Fox 105 2) Betances Stem 64.5 3) McDonough 27.5 Results Event 1 Boys 100 Meter Dash ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== Finals 1 Dondre Russell -- MD Fox 13.23 2 10 2 Luis Gonzales -- Betances Ste 13.42 1 8 3 Charles Cannon -- Betances Ste 13.46 2 6 4 Darren Skyers -- Betances Ste 13.81 1 4 5 Josh Fuentes -- MD Fox 13.96 1 2 6 Jose Sanchez -- MD Fox 14.34 1 1 7 Traiquan Hodge -- McDonough 14.37 2 8 Manny Hiraldo -- McDonough 15.35 1 9 Kevin Echevvarria -- McDonough 15.83 1 Event 3 Boys 200 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Luis Gonzales -- Betances Ste 28.03 10 2 Divine Emeka -- Betances Ste 29.51 8 3 Charles Cannon -- Betances Ste 29.90 6 4 Antonio Delgado -- McDonough 31.17 4 5 Ricardo Guido -- MD Fox 32.28 2 6 Kevin Echevvarria -- McDonough 35.16 1 7 Manny Hiraldo -- McDonough 35.83 Event 4 Boys 400 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Gabe Garcia -- MD Fox 1:06.51 10 2 Anthony Ruiz -- MD Fox 1:08.85 8 3 Josh Fuentes -- MD Fox 1:08.87 6 4 Charles Cannon -- Betances Ste 1:08.98 4 5 Darren Skyers -- Betances Ste 1:17.79 2 6 Nick Lippman -- Betances Ste 1:19.90 1 7 Nathan Alvaradlo McDonough 1:31.19 -- Noah Lunaino McDonough DNF Event 6 Boys 800 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Gabe Garcia -- MD Fox 2:46.27 10 2 Dondre Russell -- MD Fox 3:00.21 8 3 Pharrell Walker -- McDonough 3:38.96 6 Event 10 Boys 4x400 Meter Relay ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 MD Fox 'A' 4:45.52 10 1) Ricardo Guido -- 2) Gabe Garcia -- 3) Jose Mirander -- 4) Dondre Russell -- 2 Betances Stem 'A' 4:45.71 8 1) Charles Cannon -- 2) Nick Lippman -- 3) Darren Skyers -- 4) Luis Gonzales -- Event 13 Boys Shot Put ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Gabe Garcia -- MD Fox 27-10.00 10 2 Juan Lopez -- McDonough 27-08.00 8 3 Anthony Ruiz -- MD Fox 26-09.00 6 4 David Alvarado -- MD Fox 23-02.00 4 5 Matthew Dellafera -- Betances Ste 22-07.00 2 6 Joel Roman -- McDonough 20-06.00 0.50 6 Davuud Saidova -- Betances Ste 20-06.00 0.50 8 Richard De Los Santos -- Betances Ste 17-04.00 9 LeAndre Gonzales -- McDonough 10-02.00 Event 14 Boys Long Jump ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Dondre Russell -- MD Fox 14-07.00 10 2 Ricardo Guido -- MD Fox 14-00.00 8 3 Antonio Delgado -- McDonough 13-10.00 6 4 Divine Emeka -- Betances Ste 13-00.00 4 6 Willie Manson -- McDonough 10-02.00 2 6 Gianni Medina -- Betances Ste 8-05.00 1 -- Josh Fuentes -- MD Fox FOUL Event 21 Girls 100 Meter Dash ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Jenascia Weir -- Betances Ste 14.38 10 2 Courtney Baker -- MD Fox 14.49 8 3 Angel Castro -- Betances Ste 15.14 6 4 Syree Little -- Betances Ste 15.51 4 5 Desire Freiman -- McDonough 17.20 2 6 Jani Perry -- MD Fox 17.50 1 Event 23 Girls 200 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Jenascia Weir -- Betances Ste 31.81 10 2 Syree Little -- Betances Ste 36.40 8 3 Rachel Dunnery -- Betances Ste 38.98 6 4 Tanairi Cotto -- MD Fox 44.03 4 5 Ethany Tirado -- MD Fox 46.12 2 Event 24 Girls 400 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Ilializ Ayala -- MD Fox 1:26.33 10 2 Rachel Dunnery -- Betances Ste 1:38.06 8 3 Yenny Barry -- MD Fox 2:19.58 6 Event 26 Girls 800 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Amaya Owosu -- Betances Ste 3:33.79 10 2 Ilializ Ayala -- MD Fox 3:41.31 8 3 Courtney Baker -- MD Fox 5:08.12 6 -- Koraima Herrera -- Betances Ste DNF Event 30 Girls 4x400 Meter Relay ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 MD Fox 'A' 6:11.05 10 1) Ilializ Ayala -- 2) Courtney Baker -- 3) Yenny Barry -- 4) Jani Perry -- 2 Betances Stem 'A' 6:42.82 8 1) Rachel Dunnery -- 2) Syree Little -- 3) Jenascia Weir -- 4) Amaya Owosu -- Event 33 Girls Shot Put ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Jani Perry -- MD Fox 24-10.00 10 2 Ester Emeka -- Betances Ste 22-02.00 8 3 Tanairi Cotto -- MD Fox 21-05.00 6 4 Courtney Baker -- MD Fox 18-07.00 4 5 Koraima Herrera -- Betances Ste 14-01.00 2 Event 34 Girls Long Jump ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Jenascia Weir -- Betances Ste 12-00.00 10 2 Ilializ Ayala -- MD Fox 10-09.00 8 3 Ester Emeka -- Betances Ste 10-06.00 6 4 Ethany Tirado -- MD Fox 10-02.00 4 5 Rachel Dunnery -- Betances Ste 9-03.00 2 ****************************************************************************************** MEET RESULTS ******************************************************************************************


Meet Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates