Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Meet Results ()    

Woodrow Wilson Middle School T&F Invitational
Woodrow Wilson Middle School T&F Invitational
Thursday May 16, 2019 - Woodrow Wilson Sports Complex - Middletown, CT
Breezy - 69 degrees - Partly Cloudy Skies
Finish Lynx Timing by Platt Systems 860-645-1476

Woodrow Wilson Middle School T&F Invitational Thursday May 16, 2019 - Woodrow Wilson Sports Complex - Middletown, CT Breezy - 69 degrees - Partly Cloudy Skies Finish Lynx Timing by Platt Systems 860-645-1476 ****************************************************************************************** **************** PLATTSYS.COM RESULTS ************* ***************************************************************************************** Girls - Team Scores =============================================================================== 1) Horace Porter School 126 2) WWMS 84 3) Cromwell Middle School 54 4) North Haven MS 45 5) Haddam-Killingworth Middle 3 Boys - Team Scores =============================================================================== 1) Cromwell Middle School 100 2) WWMS 93 3) North Haven MS 77 4) Horace Porter School 39 5) Haddam-Killingworth Middle 23 Event 1 Boys 100 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== Finals 1 Jaden Wynn 08 Cromwell Mid 12.41 2 2 Marshall Butler 08 WWMS 12.42 2 3 Ty Elem 08 WWMS 12.59 2 4 Tariq El Mamann 08 North Haven 12.78 2 5 Adam Pandolfi 07 North Haven 12.87 2 6 Jack Kilian 08 WWMS 12.92 2 7 Derek Ciaburro 08 North Haven 13.06 2 8 Jayden Fulton 08 Haddam-Killi 13.14 1 9 Alex Ranciato 08 North Haven 13.22 1 10 Alex Lara 08 Haddam-Killi 13.74 1 11 Caleb Kent 08 Haddam-Killi 14.22 1 12 Drew Grillo 08 North Haven 14.34 1 13 Sean Baker 06 Horace Porte 16.07 1 14 Austin Crim 08 Horace Porte 16.58 1 Event 3 Boys 200 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Jaden Wynn 08 Cromwell Mid 24.98 3 2 Ty Elem 08 WWMS 25.92 3 3 Jack Kilian 08 WWMS 26.43 3 4 Andre Ohanyan 08 North Haven 26.61 3 5 Oscar Hammarlund 08 North Haven 27.76 2 6 Alex Lara 08 Haddam-Killi 28.03 1 7 Daniel-Mark Thomas 08 North Haven 28.55 2 8 Lucas Rivera 07 WWMS 29.15 2 9 Rayjon Buttram 06 Cromwell Mid 29.28 2 10 Nigel Ragsdale 07 North Haven 29.59 2 11 Zenon Kolcio 08 Haddam-Killi 30.57 1 12 Sean Baker 06 Horace Porte 32.08 1 13 Jayden Johnson 08 WWMS 32.82 3 14 Johnny Beltre 08 Cromwell Mid 34.88 2 15 Austin Crim 08 Horace Porte 35.25 1 16 Alex Engler 08 Haddam-Killi 36.25 1 Event 4 Boys 400 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Jayden Johnson 08 WWMS 1:01.69 3 2 Derek Wilson 08 Cromwell Mid 1:03.27 2 3 Deacon Vollhardt 08 WWMS 1:03.98 3 4 Dante Rigano 08 WWMS 1:04.03 3 5 Logan Mure 08 Cromwell Mid 1:04.89 3 6 David Frost 08 North Haven 1:05.63 3 7 Matthew Crispi 08 North Haven 1:06.47 2 8 Peter Harkins 08 North Haven 1:06.82 2 9 Frank DeQuattro 08 North Haven 1:08.39 2 10 Peyton Tessmer 06 Cromwell Mid 1:09.87 2 11 Reef Chagnon 07 Haddam-Killi 1:29.79 1 12 Alex Engler 08 Haddam-Killi 1:29.94 1 Event 6 Boys 800 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Thomas Quirk 08 Cromwell Mid 2:33.40 2 1:19.68 (1:19.68) 2:33.40 (1:13.73) 2 Isaac Swenson 07 Horace Porte 2:41.80 2 1:20.76 (1:20.76) 2:41.80 (1:21.05) 3 Kevin Russ 07 Cromwell Mid 2:45.15 2 1:22.96 (1:22.96) 2:45.15 (1:22.20) 4 Michael Greb 06 Horace Porte 2:45.72 1 1:23.33 (1:23.33) 2:45.72 (1:22.40) 5 Caden Romegialli 07 Haddam-Killi 2:46.55 2 1:23.54 (1:23.54) 2:46.55 (1:23.01) 6 Evan Bomengen 07 Cromwell Mid 2:47.12 2 1:23.24 (1:23.24) 2:47.12 (1:23.89) 7 Harrison Ranger 08 Cromwell Mid 2:47.71 2 1:24.68 (1:24.68) 2:47.71 (1:23.03) 8 Jesse Baldwin 08 WWMS 2:48.11 1 1:27.33 (1:27.33) 2:48.11 (1:20.78) 9 Luke Haase 08 Haddam-Killi 2:52.98 2 1:21.93 (1:21.93) 2:52.98 (1:31.05) 10 Evan Langdon 07 WWMS 2:55.71 1 1:27.59 (1:27.59) 2:55.71 (1:28.12) 11 Tanner Phillips 08 WWMS 2:58.67 1 1:27.68 (1:27.68) 2:58.67 (1:31.00) 12 AJ Latina 08 WWMS 3:00.03 1 1:28.77 (1:28.77) 3:00.03 (1:31.27) 13 Mark Bacon 07 Horace Porte 3:13.35 1 1:34.37 (1:34.37) 3:13.35 (1:38.98) 14 Luke Dooley 07 Haddam-Killi 3:16.31 1 1:34.32 (1:34.32) 3:16.31 (1:41.99) Event 7 Boys 1600 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Thomas Quirk 08 Cromwell Mid 5:38.15 2 1:23.53 (1:23.53) 2:51.16 (1:27.63) 4:21.59 (1:30.44) 5:38.15 (1:16.56) 2 Tyler Wurm 08 North Haven 5:41.20 2 1:22.73 (1:22.73) 2:51.27 (1:28.54) 4:20.73 (1:29.47) 5:41.20 (1:20.47) 3 Isaac Swenson 07 Horace Porte 5:43.64 2 1:23.20 (1:23.20) 2:51.95 (1:28.75) 4:22.06 (1:30.12) 5:43.64 (1:21.58) 4 Jayden Fulton 08 Haddam-Killi 5:48.00 2 1:28.20 (1:28.20) 3:00.02 (1:31.82) 4:31.95 (1:31.94) 5:48.00 (1:16.05) 5 Derek Wilson 08 Cromwell Mid 5:51.67 2 1:23.84 (1:23.84) 2:52.85 (1:29.02) 4:24.04 (1:31.20) 5:51.67 (1:27.63) 6 Kevin Russ 07 Cromwell Mid 5:51.96 2 1:25.94 (1:25.94) 2:58.93 (1:32.99) 4:32.00 (1:33.07) 5:51.96 (1:19.96) 7 Michael Greb 06 Horace Porte 5:56.88 2 1:24.73 (1:24.73) 2:56.85 (1:32.12) 4:31.23 (1:34.39) 5:56.88 (1:25.65) 8 AJ Latina 08 WWMS 6:02.18 1 9 Harrison Ranger 08 Cromwell Mid 6:04.01 2 1:28.23 (1:28.23) 3:04.06 (1:35.84) 4:41.61 (1:37.55) 6:04.01 (1:22.40) 10 Fischer Jones 06 Horace Porte 6:10.41 2 1:27.59 (1:27.59) 3:07.09 (1:39.50) 4:46.39 (1:39.31) 6:10.41 (1:24.02) 11 Tanner Phillips 08 WWMS 6:13.97 1 12 Ryan Fitting 07 WWMS 6:17.16 1 13 Hunter Feitel 07 Haddam-Killi 6:22.73 1 14 Connor Schipritt 08 Haddam-Killi 6:27.26 1 15 Jesse Baldwin 08 WWMS 6:31.70 1 16 Nathan Gross 06 Horace Porte 6:38.11 1 17 Jake Depino 07 Haddam-Killi 6:47.92 1 18 Caleb Kent 08 Haddam-Killi 7:11.21 1 -- Aidan Spong 07 Haddam-Killi DNF 1 Event 9 Boys 4x100 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Wwms 'A' 50.17 1) Ty Elem 08 2) Jack Kilian 08 3) Jaeden Sampson 4) Marshall Butler 08 2 Cromwell Middle School 'A' 51.23 1) Johnny Beltre 08 2) Brandon Rose 08 3) Jaden Wynn 08 4) Rayjon Buttram 06 3 North Haven MS 'A' 51.68 1) Oscar Hammarlund 08 2) Derek Ciaburro 08 3) Tariq El Mamann 08 4) Elijah Jean-Guillaume 08 4 Haddam-Killingworth Middle Sch 'A' 1:03.35 1) Tristan Schemmerling 08 2) Caden Romegialli 07 3) Reef Chagnon 07 4) Jameson Sheehan 07 5 Horace Porter School 'A' 1:06.18 1) Sean Baker 06 2) Austin Crim 08 3) Mark Bacon 07 4) Event 10 Boys 4x400 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Cromwell Middle School 'A' 4:18.65 1) Thomas Quirk 08 2) Logan Mure 08 3) Derek Wilson 08 4) Emeka Yearwood 07 2 Wwms 'A' 4:19.53 1) Deacon Vollhardt 08 2) Dante Rigano 08 3) Sean Young 4) Jayden Johnson 08 3 North Haven MS 'A' 4:24.86 1) Peter Harkins 08 2) David Frost 08 3) Daniel-Mark Thomas 08 4) Andre Ohanyan 08 4 Horace Porter School 'A' 4:57.65 1) Dimitri Paulsen 07 2) Isaac Swenson 07 3) Fischer Jones 06 4) Michael Greb 06 5 Haddam-Killingworth Middle Sch 'A' 5:11.91 1) Hunter Feitel 07 2) Luke Haase 08 3) Andrew Melnick 08 4) Connor Schipritt 08 Girls 100 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Daneja Haynes 08 WWMS 13.43 2 2 Taylor Homiski 08 Horace Porte 13.45 2 3 Anaysia Peele 08 WWMS 13.99 2 4 Chelsea Campos 08 WWMS 14.12 1 5 Meghan Derubeis 07 North Haven 14.34 1 6 Ceianna Cole 08 Cromwell Mid 14.38 2 7 Amy Wiknik 08 Haddam-Killi 14.69 2 8 Taylor O-Connor 07 North Haven 15.02 1 9 Madisen Karaves 07 North Haven 15.03 2 10 Molly Caserta 08 Cromwell Mid 15.79 2 11 Lola Chagnon 08 Haddam-Killi 15.80 1 12 Ana Garcia 08 Haddam-Killi 15.84 2 13 Abryana Matos 07 Horace Porte 16.27 1 14 Bridget Russ 08 Cromwell Mid 16.38 1 Event 23 Girls 200 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Daneja Haynes 08 WWMS 28.86 3 2 Chelsea Campos 08 WWMS 29.86 3 3 Kaziah Gyimah-Padmore 08 WWMS 30.23 3 4 Ceianna Cole 08 Cromwell Mid 30.43 2 5 Destinee Perry 08 WWMS 30.52 3 6 Gianna Proto 08 North Haven 30.85 2 7 Damaria Williams-Davis 07 North Haven 31.06 2 8 Mia Savino 07 Horace Porte 31.29 1 9 Lilliana Sande 07 Cromwell Mid 31.31 3 10 Molly Marottolo 07 North Haven 31.44 2 11 Nyla Buttram 08 Cromwell Mid 31.96 2 12 Leila Leblanc 08 Cromwell Mid 32.26 2 13 Taylor DelMastro 08 Horace Porte 32.67 1 14 Brooklyn Bailey 08 Haddam-Killi 34.40 1 15 Sydney Adelberg 07 Haddam-Killi 36.18 1 16 Gillian Miller 08 Haddam-Killi 37.71 1 17 Reba Larkin 07 Haddam-Killi 47.00 1 Event 24 Girls 400 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Chantelle Fletcher 08 WWMS 1:09.23 3 2 Talia Annunziato 08 North Haven 1:09.80 3 3 Molly Caserta 08 Cromwell Mid 1:10.86 3 4 Meredith Latronica 08 WWMS 1:11.34 2 5 Amanda Ross 08 Horace Porte 1:11.56 2 6 Kayla Nappi 07 Cromwell Mid 1:11.60 2 7 Hannah Kolosky 08 WWMS 1:11.67 3 8 Margaret Elumogo 08 Horace Porte 1:12.85 3 9 Riley Chatman 08 WWMS 1:13.52 2 10 Alexia Cela 07 Cromwell Mid 1:14.03 2 11 Nola Coyle 07 North Haven 1:17.39 3 12 Brooklyn Bailey 08 Haddam-Killi 1:18.98 1 13 Catie Haas 08 Haddam-Killi 1:19.56 2 14 Kayla Rodriguez 07 Haddam-Killi 1:24.72 1 15 Genevieve Shakun 08 Haddam-Killi 1:26.80 1 16 Lara Pedrosa 07 Horace Porte 1:29.07 1 17 Lucy Provost 06 Horace Porte 1:36.44 1 Event 26 Girls 800 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Jillian Dingler 06 Horace Porte 2:46.42 2 1:23.71 (1:23.71) 2:46.42 (1:22.71) 2 Marley Whalen 08 Horace Porte 2:47.76 2 1:27.01 (1:27.01) 2:47.76 (1:20.76) 3 Alexis Buskey 07 Horace Porte 2:48.33 2 1:27.29 (1:27.29) 2:48.33 (1:21.05) 4 Izzy Coite 08 Cromwell Mid 2:49.96 2 1:26.64 (1:26.64) 2:49.96 (1:23.33) 5 Rebecca Ford 07 North Haven 2:55.75 2 1:26.12 (1:26.12) 2:55.75 (1:29.64) 6 Melissa Carlson 08 WWMS 2:59.80 1 1:29.47 (1:29.47) 2:59.80 (1:30.33) 7 Ashley Clow 07 WWMS 3:00.73 1 1:31.40 (1:31.40) 3:00.73 (1:29.34) 8 Emily Kowalski 07 Cromwell Mid 3:03.85 2 1:30.75 (1:30.75) 3:03.85 (1:33.11) 9 Natalie Forno 08 WWMS 3:03.86 1 1:30.97 (1:30.97) 3:03.86 (1:32.90) 10 Grace Denardis 06 North Haven 3:06.93 2 1:32.90 (1:32.90) 3:06.93 (1:34.03) 11 Brooke Lloyd 08 Haddam-Killi 3:07.79 1 1:31.83 (1:31.83) 3:07.79 (1:35.97) 12 Bridget Russ 08 Cromwell Mid 3:22.15 2 1:37.49 (1:37.49) 3:22.15 (1:44.67) 13 Kayla Rodriguez 07 Haddam-Killi 3:30.71 1 1:41.52 (1:41.52) 3:30.71 (1:49.20) 14 Sophia Schoen-Newsome 08 Haddam-Killi 3:41.16 1 1:41.37 (1:41.37) 3:41.16 (1:59.79) 15 Jillian LaRosa 07 Haddam-Killi 3:49.94 1 1:41.05 (1:41.05) 3:49.94 (2:08.89) Event 27 Girls 1600 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Jillian Dingler 06 Horace Porte 5:47.01 2 1:24.34 (1:24.34) 2:52.23 (1:27.89) 4:24.74 (1:32.52) 5:47.01 (1:22.27) 2 Alexis Buskey 07 Horace Porte 6:07.99 2 1:28.93 (1:28.93) 3:02.50 (1:33.57) 4:40.27 (1:37.77) 6:07.99 (1:27.73) 3 Izzy Coite 08 Cromwell Mid 6:13.92 2 1:28.03 (1:28.03) 3:04.02 (1:36.00) 4:42.96 (1:38.95) 6:13.92 (1:30.97) 4 Marley Whalen 08 Horace Porte 6:22.00 2 1:29.25 (1:29.25) 3:03.17 (1:33.93) 4:44.09 (1:40.92) 6:22.00 (1:37.91) 5 Emily Kowalski 07 Cromwell Mid 6:24.16 1 1:32.85 (1:32.85) 3:09.37 (1:36.52) 4:52.79 (1:43.43) 6:24.16 (1:31.37) 6 Ashley Clow 07 WWMS 6:32.99 2 1:30.38 (1:30.38) 3:12.64 (1:42.27) 4:58.50 (1:45.87) 6:32.99 (1:34.50) 7 Grace Denardis 06 North Haven 6:34.28 1 1:33.01 (1:33.01) 3:11.51 (1:38.50) 4:58.09 (1:46.58) 6:34.28 (1:36.20) 8 Shanya Scarboro 06 Cromwell Mid 6:35.93 1 1:34.29 (1:34.29) 3:15.47 (1:41.19) 5:02.65 (1:47.18) 6:35.93 (1:33.29) 9 Natalie Forno 08 WWMS 6:43.45 2 1:28.94 (1:28.94) 3:12.41 (1:43.47) 5:04.26 (1:51.85) 6:43.45 (1:39.20) 10 Audrey Rancourt 08 WWMS 6:46.89 2 1:32.18 (1:32.18) 3:19.08 (1:46.90) 5:09.15 (1:50.08) 6:46.89 (1:37.74) 11 Caroline Phillips 06 Cromwell Mid 6:47.74 1 1:34.81 (1:34.81) 3:17.94 (1:43.13) 5:05.20 (1:47.26) 6:47.74 (1:42.54) 12 Katherine Daresta 08 WWMS 6:47.89 2 1:32.44 (1:32.44) 3:19.19 (1:46.75) 5:09.20 (1:50.01) 6:47.89 (1:38.70) 13 Amy Wiknik 08 Haddam-Killi 6:58.22 1 1:34.60 (1:34.60) 3:23.57 (1:48.97) 5:18.16 (1:54.59) 6:58.22 (1:40.06) 14 Sydney Adelberg 07 Haddam-Killi 7:12.54 1 1:35.28 (1:35.28) 3:24.88 (1:49.60) 5:21.16 (1:56.29) 7:12.54 (1:51.38) Event 29 Girls 4x100 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Wwms 'A' 55.59 1) Nicole Koval 2) Kaziah Gyimah-Padmore 08 3) Chelsea Campos 08 4) Daneja Haynes 08 2 North Haven MS 'A' 57.26 1) Talia Annunziato 08 2) Julia Ball 08 3) Ilana Blumenthal 08 4) Meghan Derubeis 07 3 Cromwell Middle School 'A' 57.35 1) Cassie Umelo 07 2) Kayla Nappi 07 3) Bridget Russ 08 4) Ceianna Cole 08 Event 30 Girls 4x400 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Cromwell Middle School 'A' 4:47.97 1) Izzy Coite 08 2) Kayla Nappi 07 3) Cassie Umelo 07 4) Molly Caserta 08 2 Wwms 'A' 4:53.90 1) Chantelle Fletcher 08 2) Hannah Kolosky 08 3) Meredith Latronica 08 4) Meghan Lemieux 3 North Haven MS 'A' 5:09.73 1) Rebecca Ford 07 2) Ilana Blumenthal 08 3) Madisen Karaves 07 4) Nola Coyle 07 4 Horace Porter School 'A' 5:25.48 1) Lucy Provost 06 2) Ashley Brown 06 3) Lara Pedrosa 07 4) Alexis Buskey 07 5 Haddam-Killingworth Middle Sch 'A' 5:42.05 1) Lola Chagnon 08 2) Ana Garcia 08 3) Catie Haas 08 4) Jillian LaRosa 07 ***************** FIELD EVENTS **************************** Event 12 Boys Discus Throw ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ Finals 1 Brandon Rose 08 Cromwell Mid 91-01 82-00 91-01 85-08 2 Jayden Fulton 08 Haddam-Killi 87-04 56-06 87-04 84-11 3 Carlos Jiminez 08 WWMS 83-10 81-11 75-05 83-10 4 Ethan Anderson 08 North Haven 80-02 FOUL 80-02 FOUL 5 Praghan Ojah 08 WWMS 79-01 77-00 73-04 79-01 6 Jaycee Diaz 07 Horace Porte 70-02 64-06 FOUL 70-02 7 Tyler Daniele 08 Cromwell Mid 69-01 61-10 66-01 69-01 8 Tristan Schemmerling 08 Haddam-Killi 59-04 59-04 59-04 9 Gavin Smeeton 08 Horace Porte 57-08 50-03 49-03 57-08 10 Nick Cordone 07 Cromwell Mid 56-03 56-03 53-08 11 Andrew Melnick 08 Haddam-Killi 54-03 54-03 53-11 FOUL 12 Rogier Askew 08 WWMS 48-01 43-01 47-02 48-01 13 Jameson Sheehan 07 Haddam-Killi 42-10 FOUL FOUL 42-10 14 Eric Liesener 07 WWMS 39-08 FOUL 34-05 39-08 Event 13 Boys Shot Put ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Ethan Anderson 08 North Haven 32-11.00 2 Carlos Jiminez 08 WWMS 29-11.00 3 Jaycee Diaz 07 Horace Porte 28-11.00 4 Logan Mure 08 Cromwell Mid 26-11.00 5 Praghan Ojah 08 WWMS 26-10.00 6 Nick Cordone 07 Cromwell Mid 25-11.00 7 Luke Haase 08 Haddam-Killi 25-00.00 8 Gavin Smeeton 08 Horace Porte 24-02.00 9 Caleb Kent 08 Haddam-Killi 23-02.00 10 Rogier Askew 08 WWMS 21-09.00 10 Alex Engler 08 Haddam-Killi 21-09.00 12 Eric Liesener 07 WWMS 21-05.00 13 Ethan Polkowski 07 Cromwell Mid 19-11.00 14 Nick Baranski 08 Cromwell Mid 19-01.00 15 Luke Dooley 07 Haddam-Killi 17-07.00 Event 14 Boys Long Jump ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Adam Pandolfi 07 North Haven 17-11.00 17-11 17-06 x 2 Marshall Butler 08 WWMS 17-00.00 17-00 16-05 16-02 3 Brandon Rose 08 Cromwell Mid 16-01.00 15-07 16-01 14-11 4 Elijah Jean-Guillaume 08 North Haven 14-05.00 14-05 FOUL 5 Hunter Feitel 07 Haddam-Killi 14-02.00 14-02 13-05 6 Emeka Yearwood 07 Cromwell Mid 13-11.00 13-00 13-11 13-11 7 Deacon Vollhardt 08 WWMS 13-10.00 13-02 13-10 13-01 8 Dimitri Paulsen 07 Horace Porte 13-08.00 13-08 13-01 11-07.50 9 Alex Lara 08 Haddam-Killi 12-11.00 x 11-06 12-11 10 Patrick Dolan 07 WWMS 12-02.00 12-02 11 Fischer Jones 06 Horace Porte 12-01.00 x 12-01 12 Zenon Kolcio 08 Haddam-Killi 11-11.00 11-08 11-07 11-11 13 Greg Powell 08 WWMS 11-09.00 11-08 11-09 14 Evan Bomengen 07 Cromwell Mid 11-02.00 10-08.50 FOUL 11-02 Event 16 Boys High Jump ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Daniel-Mark Thomas 08 North Haven 5-00.00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-01 O O O O O O XXX 2 Jaycee Diaz 07 Horace Porte 4-08.00 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 O O O O O XXO XXX 3 David Frost 08 North Haven 4-04.00 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 O XO O XO XXX Event 32 Girls Discus Throw ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Madison Hughes 08 Horace Porte 68-10 59-03 59-02 68-10 2 Ava Ferrioulo 08 North Haven 58-08 53-08 58-08 54-04 3 Margaret Elumogo 08 Horace Porte 56-07 56-07 FOUL 53-11 4 Tajahnae Brock 07 WWMS 55-08 54-05 55-08 5 Davia Wright 08 Cromwell Mid 54-01 44-05 49-06 54-01 6 Catie Haas 08 Haddam-Killi 50-04 50-04 FOUL 41-09 7 Taviana Guimares 07 WWMS 50-01 47-10 50-01 x 8 Amanda Ross 08 Horace Porte 46-09 39-07 44-03 46-09 9 Dasani Storey 08 Cromwell Mid 45-08 45-08 42-04 43-04 10 Jazyiah Nelson 07 WWMS 44-10 42-01 35-10 44-10 11 Brianna Nowakowski 08 Cromwell Mid 38-08 FOUL 36-10 38-08 12 Gillian Miller 08 Haddam-Killi 34-08 34-06 31-06 34-08 13 Brooke Lloyd 08 Haddam-Killi 34-02 33-09 34-02 25-05 13 Aanya Anne 08 Cromwell Mid 34-02 33-07 34-02 15 Isabel Briere 07 WWMS 32-02 23-02 25-02 32-02 Event 33 Girls Shot Put ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Madison Hughes 08 Horace Porte 32-02.00 29-09 32-02 31-09 2 Dasani Storey 08 Cromwell Mid 30-08.00 28-07 29-07 30-08 3 Margaret Elumogo 08 Horace Porte 29-03.00 27-07 29-03 4 Amanda Ross 08 Horace Porte 28-10.00 25-00 25-10 28-10 5 Ava Ferrioulo 08 North Haven 28-00.00 26-03 26-08 28-00 6 Katie Black 08 Cromwell Mid 26-05.00 21-05 24-05 26-05 7 Ana Garcia 08 Haddam-Killi 23-03.00 23-03 8 Lola Chagnon 08 Haddam-Killi 20-06.00 20-06 x 9 Taviana Guimares 07 WWMS 19-09.00 19-09 19-08 10 Jazyiah Nelson 07 WWMS 19-02.00 16-03 17-03 19-02 11 Davia Wright 08 Cromwell Mid 18-10.00 14-05 18-10 x 12 Tajahnae Brock 07 WWMS 18-08.00 17-04 18-08 x 13 Jillian LaRosa 07 Haddam-Killi 18-03.00 16-09 18-03 x 14 Genevieve Shakun 08 Haddam-Killi 14-08.00 14-08 x Event 34 Girls Long Jump ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Taylor Homiski 08 Horace Porte 15-09.00 15-03 15-09 15-07 2 Julia Ball 08 North Haven 14-03.50 14-03 13-06.50 14-03.50 3 Jillian Dingler 06 Horace Porte 13-10.00 12-10 12-03 13-10 4 Mia Savino 07 Horace Porte 13-03.50 13-03.50 5 Lilliana Sande 07 Cromwell Mid 12-01.00 12-01 6 Cassie Umelo 07 Cromwell Mid 12-00.00 11-01 12-00 11-04 7 Ilana Blumenthal 08 North Haven 11-08.50 x x 11-08.50 8 Brianna Nowakowski 08 Cromwell Mid 11-02.00 9-06 11-02 9 Jada Bryant 08 WWMS 11-00.00 x 11-00 10-01 10 Lexi Piacenza 08 WWMS 10-10.50 10-07 10-10.50 x 11 Brooklyn Bailey 08 Haddam-Killi 10-10.00 10-10 x 12 Jazlyn Mellish 08 WWMS 10-03.00 10-00 10-03 13 Alma Rodriguez 08 WWMS 9-10.00 9-10 14 Sophia Schoen-Newsome 08 Haddam-Killi 9-07.00 9-07 x x 15 Kayla Rodriguez 07 Haddam-Killi 9-04.50 9-04.50 8-11 16 Shanya Scarboro 06 Cromwell Mid 9-00.00 8-01 9-00 Event 36 Girls High Jump ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Madison Hughes 08 Horace Porte 4-10.00 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 O O O O XO XXO XXX ****************************************************************************************** WWW PLATTSYS.COM T&F MEET RESULTS ******************************************************************************************


Meet Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates