Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Meet Results ()    

Wesleyan Qualifier HS T&F Meets II
Wesleyan Qualifier Track & FIeld Meet #2
Thursday Jan 17, 2019 - Wesleyan University - Middletown CT
at the Bacon Field House


Wesleyan Qualifier Track & FIeld Meet #2 Thursday Jan 17, 2019 - Wesleyan University - Middletown CT at the Bacon Field House Finish Lynx Timing by Platt Systems 860-645-1476 ****************************************************************************************** PLATTSYS.COM RESULTS SAT MARCH 9,2019 - MARCH MADNESS 5K ON MAIN - S WINDSOR CT MON SEPT 2, 2019 - PURPLE HEART HALF MARATHON AND 5K - S WINDSOR CT ***************************************************************************************** Event 1 Boys 55 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== Finals 1 676 Kevin Zhang SR Avon Old Far 6.70 1 2 822 Josh Mcleggon SR University H 6.73 1 3 745 Beijeon Bookal JR New Britain 6.74 1 4 673 Jake DeLeo JR Avon Old Far 6.75 1 5 731 Michael Christie SR Hopkins Scho 6.87 2 6 750 Mykal Porter JR New Britain 6.97 1 7 805 Nathan Skopas SR Rham High Sc 6.99 2 8 857 Dominick Santoro SR Windham Tech 7.00 3 9 795 Khyair Rahman SO Prince Tech 7.04 5 10 791 Tonius Gedean JR Prince Tech 7.06 2 11 773 Aslan Tate SR Newington Hi 7.06 1 12 868 Jason Irizarry JR Wolcott High 7.10 3 13 749 Jonathan Lindsay SR New Britain 7.11 3 14 821 Kavan Llewellyn SR University H 7.12 2 15 759 Mark Fournier SR Newington Hi 7.21 2 16 778 Bryce Bauer JR Nonnewaug 7.24 3 17 733 Suraj Kalaria SO Hopkins Scho 7.30 7 18 797 Allyn Thompson SO Prince Tech 7.33 4 19 718 Jack Murphy SR Hall High Sc 7.34 5 20 766 Reginald McGregor JR Newington Hi 7.36 5 21 686 Jeff LaRosa SR Conard High 7.39 4 22 849 Jorge Agosto SR Windham Tech 7.42 4 23 785 Leo Scherf SR Nonnewaug 7.42 5 24 838 Anthony Guerrera SR Wethersfield 7.42 4 25 861 Alec Calabro SR Wolcott High 7.43 6 26 751 Yoskar Rosas_Perez JR New Britain 7.45 5 27 863 Jacob Cote SO Wolcott High 7.47 6 28 834 Jimmy Ericksson SR Wethersfield 7.50 4 29 770 Jalil Rincon JR Newington Hi 7.51 3 30 702 Michael Richard SO Grasso Tech 7.61 7 31 836 Julian Gonzalez JR Wethersfield 7.61 5 32 758 Daniel Ellis SO Newington Hi 7.63 6 33 866 Michael Evans JR Wolcott High 7.64 7 34 865 Brissette Ethan SO Wolcott High 7.77 7 35 779 Ciarlo Christopher JR Nonnewaug 7.81 5 36 802 Skopas Noah SO Rham High Sc 7.82 4 37 796 Jaelen Somersail FR Prince Tech 7.82 6 38 696 Fransisco Colon SO Grasso Tech 7.87 8 39 864 Tyler Durling FR Wolcott High 7.90 9 40 774 Dylan Taylor SR Newington Hi 7.94 8 41 789 Will Decean SR Prince Tech 8.10 8 42 701 Ryan Nix SO Grasso Tech 8.11 8 43 777 Daniel Wojnarowski FR Newington Hi 8.13 10 44 848 Liam Tilton SR Wethersfield 8.14 7 45 765 Areeb Masood SO Newington Hi 8.24 10 46 772 Bayley Sin-Clair FR Newington Hi 8.24 10 47 806 Kane Waggoner SO Rham High Sc 8.29 9 48 763 Zachary Liebl FR Newington Hi 8.29 10 49 860 Joe Zapata SR Windham Tech 8.38 6 50 780 Derek Dodge SO Nonnewaug 8.41 6 51 762 William Le SO Newington Hi 8.48 9 52 879 James Swanson FR Wolcott High 8.54 10 53 832 Evan Coppa SO Wethersfield 8.61 8 54 856 Ben Purvins FR Windham Tech 8.67 9 55 875 Jesse Michaud JR Wolcott High 8.90 10 -- 698 Kevin Duarte SR Grasso Tech DNF 8 Event 2 Boys 55 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 749 Jonathan Lindsay SR New Britain 8.22 1 2 753 Chaz Williams SR New Britain 8.27 1 3 788 Kishawn Covington JR Prince Tech 8.73 1 4 782 Ryan Montero 11 Nonnewaug 8.94 1 5 818 Shamari Henry SO University H 9.03 1 6 844 Dorian Prevalla SR Wethersfield 10.05 2 7 848 Liam Tilton SR Wethersfield 10.10 2 8 701 Ryan Nix SO Grasso Tech 10.96 2 9 841 Sean Lawrence SO Wethersfield 11.24 2 10 832 Evan Coppa SO Wethersfield 11.44 2 11 877 Robert Rubbo JR Wolcott High 11.99 2 Event 4 Boys 600 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 752 Nazir Vellon SR New Britain 1:30.45 1 2 842 Evan McNeice JR Wethersfield 1:32.15 1 3 743 Kristian Avery SR New Britain 1:33.54 2 4 679 Zachary Martin SR Bristol East 1:33.85 2 5 720 Jamie Rendon FR Hall High Sc 1:33.91 3 6 792 Argelys Jiminian JR Prince Tech 1:34.12 2 7 794 Jacob Moisonet JR Prince Tech 1:34.38 2 8 680 Jose Rodriguez JR Bristol East 1:35.13 3 9 678 Dante Marciano FR Bristol East 1:35.36 3 10 761 Samuel Geisler SO Newington Hi 1:36.01 1 11 707 Walker Beverly FR Hall High Sc 1:36.92 2 12 711 Brian Chelli FR Hall High Sc 1:36.97 3 13 871 Daniel Loughman SO Wolcott High 1:38.28 4 14 849 Jorge Agosto SR Windham Tech 1:39.36 4 15 744 Gabriel Bermudez SO New Britain 1:41.75 4 16 847 Liam Stec FR Wethersfield 1:43.32 5 17 855 Hendrik kingo JR Windham Tech 1:43.57 4 18 804 Ryan Russo FR Rham High Sc 1:44.71 1 19 723 James Rozario SO Hall High Sc 1:46.99 3 20 869 Kyan Konareski SO Wolcott High 1:47.63 5 21 724 Liam Scully FR Hall High Sc 1:49.33 4 22 862 Ryan Chasse JR Wolcott High 1:53.59 6 23 872 Jacob Maisto SR Wolcott High 1:54.04 6 24 694 Justis Bellinger FR Grasso Tech 1:54.60 6 25 705 Austin Whitman SO Grasso Tech 1:55.64 6 26 852 ben Gardner FR Windham Tech 1:59.38 5 27 704 Ben Srednicki SO Grasso Tech 1:59.66 7 28 762 William Le SO Newington Hi 2:01.19 7 29 833 RJ Darrell SO Wethersfield 2:02.48 5 30 867 Zachary Goldstone SO Wolcott High 2:03.45 6 31 853 Macin Grunberg JR Windham Tech 2:03.94 5 32 875 Jesse Michaud JR Wolcott High 2:05.83 7 33 699 Nathan Marceau SR Grasso Tech 2:11.03 7 Event 5 Boys 1000 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 793 Salvatore Lapira JR Prince Tech 2:58.04 2 859 Jacob Theriault JR Windham Tech 3:10.71 3 729 Zachary Bliel FR Hopkins Scho 3:15.72 4 855 Hendrik kingo JR Windham Tech 3:16.79 5 734 Liam Kelly FR Hopkins Scho 3:19.30 6 854 Riley Hawkins SO Windham Tech 3:21.79 7 810 James Melvin SO St Paul High 3:28.50 Event 6 Boys 1600 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 712 Trey Cormier SR Hall High Sc 4:28.63 1 2 814 Daniel Krasemann SR Suffield Aca 4:32.35 1 3 783 Eddie Nicholas SR Nonnewaug 4:32.79 1 4 761 Samuel Geisler SO Newington Hi 4:38.91 1 5 730 Nicholas Burtson JR Hopkins Scho 4:47.32 1 6 714 Sam Frank SO Hall High Sc 4:49.06 1 7 721 Mack Reynolds SR Hall High Sc 4:54.79 2 8 716 Adam Hanlon JR Hall High Sc 4:55.64 1 9 709 Noe Caplan SO Hall High Sc 4:57.93 2 10 756 Joseph Bohlke JR Newington Hi 4:58.09 2 11 715 Yonah Goldberg SO Hall High Sc 4:58.51 2 12 831 Riley Carlson JR Wethersfield 4:58.85 3 13 726 Matt Thomas SR Hall High Sc 4:58.95 2 14 713 Luke Dai SO Hall High Sc 4:59.36 2 15 722 Thomas Robinson SO Hall High Sc 4:59.45 2 16 775 Aiden Toth SR Newington Hi 5:00.38 2 17 706 Luke Alvarez JR Hall High Sc 5:02.39 3 18 799 William Calhoun FR Rham High Sc 5:04.28 3 19 708 Owen Brudz JR Hall High Sc 5:09.24 3 20 755 Andrew Bogatz SR Newington Hi 5:09.89 3 21 820 Ryan Lindahl SO University H 5:11.32 3 22 798 Stephen Buden JR Rham High Sc 5:12.18 4 23 725 Drew Taylor SO Hall High Sc 5:13.45 3 24 732 Will Cooper FR Hopkins Scho 5:16.51 1 25 717 Jacob Hodkinson FR Hall High Sc 5:18.10 3 26 710 Aidan Cattalen SO Hall High Sc 5:18.35 3 27 684 Eric Himmelstein SR Conard High 5:19.15 5 28 843 Connor Pratt FR Wethersfield 5:21.41 4 29 801 Dan Mullaney SR Rham High Sc 5:22.18 4 30 675 Will Shea SO Avon Old Far 5:25.19 5 31 816 Jack Brown SR University H 5:27.38 4 32 719 Amruth Niranjan SO Hall High Sc 5:29.48 4 33 781 Connor Inglis SO Nonnewaug 5:30.77 4 34 683 Jonathan Golden JR Conard High 5:33.97 4 35 824 Hunter Rego SR University H 5:37.72 4 36 674 Ayden Gauthier SO Avon Old Far 5:41.14 5 37 846 Aiden Stec SR Wethersfield 5:47.13 5 38 829 Lucas Amoroso JR Wethersfield 5:51.76 5 39 736 George Wang JR Hopkins Scho 6:00.27 5 40 774 Dylan Taylor SR Newington Hi 6:02.01 5 41 784 Christian Noyd JR Nonnewaug 6:02.75 4 42 728 Nathan Ahn JR Hopkins Scho 6:34.40 5 43 828 Abdullah Abdurrazz SR Wethersfield 6:47.91 5 Event 7 Boys Long Jump ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 773 Aslan Tate SR Newington Hi 19-04.00 19-02 19-04 17-10 2 686 Jeff LaRosa SR Conard High 18-11.00 18-11 18-11 18-07 3 682 Ryan Farley JR Conard High 18-07.50 18-07.50 17-00 17-07 4 863 Jacob Cote SO Wolcott High 17-08.00 16-00.50 17-00 17-08 5 870 Nick Lafountain JR Wolcott High 17-04.00 FOUL 17-04 FOUL 6 795 Khyair Rahman SO Prince Tech 17-02.00 17-02 16-09 x 7 753 Chaz Williams SR New Britain J17-02.00 FOUL 17-02 8 687 Kyle Bridgman SR Conard High 16-11.00 16-11 15-08 9 865 Brissette Ethan SO Wolcott High 16-09.50 FOUL 16-09.50 10 690 Max Ryan SR Conard High 16-09.00 16-04.50 16-09 11 821 Kavan Llewellyn SR University H 16-07.50 14-10.50 16-07.50 12 834 Jimmy Ericksson SR Wethersfield 16-06.00 15-09 15-04 16-06 13 805 Nathan Skopas SR Rham High Sc 16-05.00 14-00 16-05 16-05 14 752 Nazir Vellon SR New Britain 16-04.50 16-04.50 16-00 16-04 15 836 Julian Gonzalez JR Wethersfield 16-03.50 FOUL 16-03.50 16 685 Jack Mozonski FR Conard High 15-10.50 15-10.50 17 797 Allyn Thompson SO Prince Tech 15-09.00 FOUL 15-09 15-07 17 817 Ayize Frenche JR University H 15-09.00 15-04.50 15-09 FOUL 19 802 Skopas Noah SO Rham High Sc 15-03.00 20 841 Sean Lawrence SO Wethersfield 13-00.50 21 806 Kane Waggoner SO Rham High Sc 12-09.00 -- 826 Nick Stevens SR University H FOUL FOUL Event 8 Boys Shot Put ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 790 Devin Fitzpatrick SO Prince Tech 41-06.00 FOUL 41-03.50 41-06 2 880 Ben Tapley SR Wolcott High 37-01.00 34-03 37-01 36-09 3 746 Ricardo Carrasco JR New Britain 35-06.00 35-01.50 34-08.50 35-06 4 873 Joe Mancini JR Wolcott High 34-06.00 32-04.50 34-06 33-05 5 789 Will Decean SR Prince Tech 33-07.50 FOUL 33-02 33-07.50 6 827 Jahmal Wallen JR University H 33-06.50 33-06.50 32-06 32-00.50 7 857 Dominick Santoro SR Windham Tech 32-10.00 FOUL 31-03.50 32-10 8 785 Leo Scherf SR Nonnewaug 32-01.00 32-01 29-07 FOUL 9 748 Michael Feliciano FR New Britain 31-03.00 26-08 31-03 30-02.50 10 692 Noah Theriault SR Conard High 31-01.50 29-06.75 29-08 31-01.50 11 874 Ryan McGinnis JR Wolcott High 30-03.50 30-03.50 29-06.50 28-06 12 860 Joe Zapata SR Windham Tech 28-07.00 27-09 25-08.50 28-07 13 845 Ryan Rodrigues SR Wethersfield 26-11.50 14 840 Maxfield Langdon FR Wethersfield 26-03.50 15 825 Janai Reid JR University H 26-03.00 16 689 Michael Pechenuk SR Conard High 26-00.00 17 858 Eli Sorvillo SO Windham Tech 25-11.00 18 693 Nathan Yousman SR Conard High 24-07.00 19 747 Malachi Davis JR New Britain 24-06.00 20 850 Joshua Campbell so Windham Tech 24-00.50 21 806 Kane Waggoner SO Rham High Sc 22-02.00 Event 9 Boys High Jump ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 880 Ben Tapley SR Wolcott High 5-06.00 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 O O O XO XXX 2 778 Bryce Bauer JR Nonnewaug 5-04.00 5-04 5-06 O XXX 3 834 Jimmy Ericksson SR Wethersfield J5-04.00 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 O O O XO XXO XXX 4 672 Colliln Anderson JR Avon Old Far J5-04.00 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 O XO O XO XXO XXX 5 788 Kishawn Covington JR Prince Tech 5-02.00 5-02 5-04 XO XXX 6 682 Ryan Farley JR Conard High J5-02.00 5-00 5-02 5-04 XXO XO XXX 7 870 Nick Lafountain JR Wolcott High J5-02.00 4-10 5-00 5-02 5-04 XO XXO XO XX 8 685 Jack Mozonski FR Conard High 5-00.00 4-10 5-00 5-02 XXO XXO XXX 9 809 Mike Lodge SO St Paul High 4-10.00 4-08 4-10 5-00 O XXO XXX 9 703 Kyle Smith JR Grasso Tech 4-10.00 4-08 4-10 5-00 XO O XXX 11 841 Sean Lawrence SO Wethersfield 4-08.00 4-08 4-10 O XXX 11 812 Ben Speaker SO St Paul High 4-08.00 4-08 4-10 XXO XXX 11 865 Brissette Ethan SO Wolcott High 4-08.00 4-08 4-10 O XXX -- 813 Owen Wood FR St Paul High NH 4-08 XXX -- 701 Ryan Nix SO Grasso Tech NH 4-08 XXX -- 686 Jeff LaRosa SR Conard High NH 5-08 XXX -- 690 Max Ryan SR Conard High NH 5-06 XXX Event 10 Boys 4x400 Meter Relay =================================================================== School Finals H# =================================================================== 1 New Britain High School 'A' 3:46.42 1 1) 743 Kristian Avery SR 2) 749 Jonathan Lindsay SR 3) 750 Mykal Porter JR 4) 751 Yoskar Rosas_Perez JR 2 Newington High School 'A' 3:53.97 1 1) 754 Joshua Akosa SO 2) 758 Daniel Ellis SO 3) 764 Omar Majdoub SR 4) 773 Aslan Tate SR 3 University HS 'A' 3:54.99 2 1) 815 Ethan Bigler FR 2) 816 Jack Brown SR 3) 826 Nick Stevens SR 4) 823 Kevon Rasttigon 4 Prince Tech 'A' 3:55.60 1 1) 794 Jacob Moisonet JR 2) 793 Salvatore Lapira JR 3) 791 Tonius Gedean JR 4) 788 Kishawn Covington JR 5 Wethersfield 'A' 3:59.34 1 1) 834 Jimmy Ericksson SR 2) 831 Riley Carlson JR 3) 844 Dorian Prevalla SR 4) 846 Aiden Stec SR 6 Hopkins School 'A' 4:05.94 2 1) 731 Michael Christie SR 2) 736 George Wang JR 3) 737 Jake Wang JR 4) 730 Nicholas Burtson JR 7 Newington High School 'B' 4:08.72 2 1) 755 Andrew Bogatz SR 2) 765 Areeb Masood SO 3) 766 Reginald McGregor JR 4) 770 Jalil Rincon JR 8 Windham Tech 'A' 4:11.98 1 1) 851 Misha Fuhrman JR 2) 854 Riley Hawkins SO 3) 859 Jacob Theriault JR 4) 849 Jorge Agosto SR 9 Grasso Tech 'A' 4:21.02 2 1) 702 Michael Richard SO 2) 699 Nathan Marceau SR 3) 704 Ben Srednicki SO 4) 695 James Burton SR Event 11 Boys Pole Vault ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 808 Casey Selinske SR Southington 11-06.00 11-00 11-06 12-00 XO XO XXX 2 803 Patrick Oatman SO Rham High Sc J11-06.00 10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 XO O XO XO XXX 3 800 Abu-Rahmeh James SR Rham High Sc 11-00.00 10-00 10-06 11-00 11-06 O O XXO XXX 4 807 Russ Hotchkiss SR Southington 10-00.00 9-00 9-06 10-00 10-06 O XO O XXX 5 677 Tyler Wesley SO Bloomfield H 9-06.00 9-00 9-06 10-00 O O XXX 6 751 Yoskar Rosas_Perez JR New Britain J9-06.00 9-00 9-06 10-00 O XO XXX 7 835 Scott Giannini SR Wethersfield 9-00.00 8-06 9-00 9-06 O O XXX -- 691 Joshua Sirman 09 Conard High NH 8-06 XXX -- 839 Jeremy Halla SR Wethersfield NH 8-06 XXX Event 12 Men 1 Mile Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 180 Tyler Raymond 24 UNA 4:32.99 1 2 173 Christopher Helmin 24 UNA 4:33.90 1 3 200 Kenneth Little UNA 4:37.64 1 4 201 Morgan Kennedy UNA 4:37.81 1 5 183 Michael Waterbury 28 UNA 4:42.71 1 6 169 Emmett Coughlin 23 UNA 4:45.94 1 7 185 Rob Weston 29 UNA 4:48.94 1 8 178 Christopher Pagliu 41 UNA 4:55.66 1 9 177 Sean Oushana SO UNA 4:59.83 1 10 166 Kevin Boughan 43 UNA 5:08.73 1 11 186 Brendan O-Rourke 32 UNA 5:31.76 1 12 171 Ross Hanson 32 UNA 5:34.49 1 13 184 Scott Watson 32 UNA 5:49.54 1 14 170 Michael Halasinski 55 UNA 6:18.29 2 15 188 Timothy Beach 58 UNA 6:25.57 2 16 175 John Kennelly 55 UNA 6:50.02 2 17 164 Bill Begg 55 UNA 6:53.63 2 18 172 Joseph Heffernan 75 UNA 7:31.55 2 Event 15 Girls 600 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 621 Edith Walker SO Rham High Sc 1:45.81 1 2 646 Kayla Condon JR Wethersfield 1:46.68 1 3 505 Avery Braccia SO Bristol East 1:53.71 1 4 543 Anne Tulikangas SR Hall High Sc 1:54.80 2 5 668 Samantha Riviezzo SO Wolcott High 1:55.75 2 6 540 Julia Kobelski SO Hall High Sc 1:57.39 3 7 658 Erica Bennet FR Wolcott High 1:57.41 3 8 652 Gabbie Villagra SO Wethersfield 1:57.45 3 9 507 Fiona Gallagher FR Bristol East 1:59.30 1 10 604 Jamyra Oglesby SO Prince Tech 2:00.66 4 11 542 Katelyn Seidman SR Hall High Sc 2:00.82 4 12 578 Jillian Grande SR Newington Hi 2:01.47 3 13 564 Yandelis Lantigua FR New Britain 2:04.92 4 14 640 Chevense McKayle SR University H 2:07.57 5 15 654 Natalina Gilbert SO Windham Tech 2:10.46 6 16 600 Arianna Griffiths SO Prince Tech 2:11.31 5 17 655 Daisy Lemaire SO Windham Tech 2:13.10 6 18 607 Skylar Wallace SO Prince Tech 2:14.04 4 19 671 Edona Zhuta JR Wolcott High 2:14.37 6 20 637 Rochelle Durham SR University H 2:14.56 5 21 563 Jamie Kelly SR New Britain 2:15.01 5 22 544 Yasmin Bergmman JR Hopkins Scho 2:18.36 6 23 547 Mei Han JR Hopkins Scho 2:18.82 6 Event 21 Girls 55 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 582 Maya Leonard SO Newington Hi 7.70 1 2 504 Peyton McNamera JR Brien McMaho 7.76 1 3 567 Stella Ofei JR New Britain 7.88 1 4 585 Olivia Mullings SO Newington Hi 7.93 1 5 628 Audrey Benson SR Unan-Newtown 7.98 2 6 565 Treanaliz Maestri SO New Britain 8.00 2 7 608 Shanelee Walters JR Prince Tech 8.04 1 8 603 Mariah Melius SO Prince Tech 8.11 2 9 550 Julia Tellides JR Hopkins Scho 8.17 5 10 649 Caitlin Nardella JR Wethersfield 8.18 3 11 636 Brijae Doyley SO University H 8.22 2 12 648 Kathleen Hattie FR Wethersfield 8.25 3 13 616 Mykenzie Mawdsley SO Rham High Sc 8.31 5 14 510 Sarah Capute SO Cheshire Hig 8.33 3 15 665 Lauren Kazemekas JR Wolcott High 8.37 3 16 576 Cyan Gonzales SR Newington Hi 8.44 6 17 664 Veronica Hryn FR Wolcott High 8.46 5 18 641 Kaylie Neal JR University H 8.48 4 19 659 Camryn Brissette JR Wolcott High 8.48 5 20 562 Zol Grullon JR New Britain 8.48 6 21 533 Montaya Perry JR Grasso Tech 8.55 8 22 654 Natalina Gilbert SO Windham Tech 8.59 5 23 655 Daisy Lemaire SO Windham Tech 8.88 5 24 637 Rochelle Durham SR University H 8.93 4 25 610 Rachel Antonelli SO Rham High Sc 8.98 6 26 658 Erica Bennet FR Wolcott High 9.00 7 27 662 Kaylee Egan -- Wolcott High 9.02 9 28 530 Bryanna Dorecely SR Grasso Tech 9.11 8 29 511 Alyssa Misiewicz SR Cheshire Hig 9.16 3 30 612 Christina Delgado SO Rham High Sc 9.24 6 31 532 Maria Pedraza SR Grasso Tech 9.28 8 32 583 Kali Lessard SO Newington Hi 9.30 9 33 653 madison colon SO Windham Tech 9.35 5 34 568 Yvette Queno JR New Britain 9.35 7 35 656 Alyson Major JR Windham Tech 9.37 2 36 657 Thalia Pacheco SO Windham Tech 9.52 4 37 534 Minna Zhao FR Grasso Tech 9.54 9 38 667 Lexi Omeara FR Wolcott High 9.88 9 39 572 Isabella DeOliveri FR Newington Hi 10.03 9 40 627 Cattie Wootten FR St Paul High 10.11 8 41 526 Gabriela Cabrera SO Grasso Tech 10.16 8 42 622 Ana Cawley FR St Paul High 10.30 7 43 531 Mariana Latorre JR Grasso Tech 10.94 7 Event 22 Girls 55 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 628 Audrey Benson SR Unan-Newtown 9.77 1 2 538 Mina Dickson SO Hall High Sc 10.31 1 3 632 Dayaana Comeaux JR University H 10.54 1 4 615 Zoe Lachut SR Rham High Sc 10.64 2 5 611 Emily Cochefski JR Rham High Sc 12.03 2 6 629 Paeton Blue JR University H 12.26 2 7 651 Caroline Peak FR Wethersfield 12.37 2 8 622 Ana Cawley FR St Paul High 21.31 2 Event 25 Girls 1000 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 541 Sammy Kruczek SO Hall High Sc 3:42.93 2 535 Samantha Azia FR Hall High Sc 3:44.59 3 599 Kelis Gaston FR Prince Tech 4:11.11 Event 26 Girls 1600 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 621 Edith Walker SO Rham High Sc 5:33.89 1 2 546 Maliya Ellis SR Hopkins Scho 5:35.85 1 3 618 Abby Potticary SR Rham High Sc 5:43.55 1 4 577 Samantha Gorski SR Newington Hi 5:53.91 1 5 537 Scarlet Cistulli FR Hall High Sc 6:01.00 1 6 536 Edith Chan SR Hall High Sc 6:02.04 1 7 580 Alyse Karanian FR Newington Hi 6:05.48 1 8 575 Madelyn Gentile JR Newington Hi 6:08.51 1 9 574 Kassidy Doyle SO Newington Hi 6:18.98 2 10 590 Julie Robinson JR Newington Hi 6:21.39 2 11 529 Ana DaSiva JR Grasso Tech 6:27.72 2 12 594 Alexis Bernardi FR Nonnewaug 6:28.16 2 13 639 Helena Gouveia SR University H 6:28.66 2 14 569 Alicia Abrahams JR Newington Hi 6:28.98 2 15 670 Hannah Wright JR Wolcott High 6:30.88 2 16 570 Grace Canepari SO Newington Hi 6:42.87 2 17 547 Mei Han JR Hopkins Scho 6:48.24 3 18 549 Saraswathi Navarat FR Hopkins Scho 6:59.06 3 19 599 Kelis Gaston FR Prince Tech 7:02.61 3 20 571 Autumn Deblois SR Newington Hi 7:09.99 3 21 579 Kelly Iskra SR Newington Hi 7:20.06 3 Event 27 Girls Long Jump ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 504 Peyton McNamera JR Brien McMaho 16-02.00 15-09 16-02 16-02 2 613 Gabriella Johnson JR Rham High Sc 15-07.00 15-07 13-03.50 14-11 3 523 Allison Schneider JR Conard High 15-05.00 15-01 15-02 15-05 4 584 Chloe Mamaclay JR Newington Hi J15-05.00 14-05 13-10 15-05 5 649 Caitlin Nardella JR Wethersfield 15-04.00 FOUL 14-05 15-04 6 503 Jocelyn Lister JR Brien McMaho 14-05.00 14-03.50 13-09 14-05 7 615 Zoe Lachut SR Rham High Sc 14-01.00 14-00 14-01 8 608 Shanelee Walters JR Prince Tech 14-00.00 14-00 13-07 9 588 Andrea Pena-Cuddeb JR Newington Hi 13-10.00 13-10 FOUL 13-04 10 628 Audrey Benson SR Unan-Newtown 13-08.00 13-08 13-06 x 10 668 Samantha Riviezzo SO Wolcott High 13-08.00 FOUL 12-06 13-08 12 665 Lauren Kazemekas JR Wolcott High 13-07.50 12-01 13-07.50 13-07 13 589 Nell Pena-Cuddebac JR Newington Hi 13-04.00 12-06.50 FOUL 13-04 14 664 Veronica Hryn FR Wolcott High 13-01.00 13-01 12-03.50 12-02 15 659 Camryn Brissette JR Wolcott High 12-09.00 16 643 Imani Robinson JR University H 12-06.00 12-06 x 16 658 Erica Bennet FR Wolcott High 12-06.00 18 612 Christina Delgado SO Rham High Sc 11-03.50 19 667 Lexi Omeara FR Wolcott High 10-00.00 19 648 Kathleen Hattie FR Wethersfield 10-00.00 21 642 Mercy Olayiwiola SR University H 9-10.00 22 671 Edona Zhuta JR Wolcott High 7-11.00 -- 633 DeAndra Crosswell JR University H FOUL Event 28 Girls Shot Put ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 650 Clarissa Nock JR Wethersfield 33-02.00 33-02 32-10 FOUL 2 509 Marisa Brough SR Cheshire Hig 31-02.00 30-00 30-01 31-02 3 601 Serena Johnson SR Prince Tech 31-00.00 FOUL 30-10 31-00 4 638 Frances Flores JR University H 30-04.00 28-02 30-04 FOUL 5 631 Shayland Clarke JR University H 28-03.50 28-03.50 22-02 27-09.50 6 512 Ellie Murphy SR Cheshire Hig 28-03.00 28-03 27-07 27-09 7 660 Shannon Burby JR Wolcott High 25-08.00 24-11 25-00 25-08 8 620 Margaret Tighe SO Rham High Sc 24-05.00 9 528 Dinorah Cruz SR Grasso Tech 23-11.00 10 625 Hannah Duffany SR St Paul High 23-07.00 11 561 Aaliyah Anthony JR New Britain 22-08.00 12 626 Emily Shanahan FR St Paul High 22-01.00 13 645 Annika Brown FR Wethersfield 20-07.00 14 610 Rachel Antonelli SO Rham High Sc 20-04.00 15 530 Bryanna Dorecely SR Grasso Tech 19-09.00 16 663 Hayley Forrest JR Wolcott High 18-11.00 17 624 Giuliana Dorso FR St Paul High 16-06.00 18 566 Sonia Mendez-Moral SR New Britain 16-05.00 Event 29 Girls High Jump ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 523 Allison Schneider JR Conard High 4-10.00 4-06 4-08 4-10 5-00 O O O XXX 2 643 Imani Robinson JR University H J4-10.00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 O XO O XXO XXO XXX 3 629 Paeton Blue JR University H 4-06.00 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 O XXO XXO XXO XXX 4 616 Mykenzie Mawdsley SO Rham High Sc 4-04.00 4-00 4-02 4-04 4-06 O O XO XXX 5 615 Zoe Lachut SR Rham High Sc 4-02.00 4-00 4-02 4-04 O XO XXX 6 667 Lexi Omeara FR Wolcott High J4-02.00 4-00 4-02 4-04 XO XO XXX 7 664 Veronica Hryn FR Wolcott High 4-00.00 4-00 4-02 O XXX Event 30 Girls 4x400 Meter Relay =================================================================== School Finals H# =================================================================== 1 Newington High School 'A' 4:34.77 1 1) 575 Madelyn Gentile JR 2) 586 Isabel Paxi 3) 587 Reagan Pelton 4) 585 Olivia Mullings SO 2 Hall High School 'A' 4:46.58 1 1) 537 Scarlet Cistulli FR 2) 539 Rachael Jopeck JR 3) 536 Edith Chan SR 4) 543 Anne Tulikangas SR 3 New Britain High School 'A' 4:50.91 1 1) 562 Zol Grullon JR 2) 565 Treanaliz Maestri SO 3) 567 Stella Ofei JR 4) 563 Jamie Kelly SR 4 University HS 'A' 5:07.01 1 1) 634 Ayana Cruz SO 2) 641 Kaylie Neal JR 3) 630 Maya Brobbey SO 4) 644 Amalie Whittaker 5 Prince Tech 'B' 5:07.94 2 1) 600 Arianna Griffiths SO 2) 602 Aniah Lawrence SO 3) 607 Skylar Wallace SO 4) 606 Tiffany Santiago SO 6 Hopkins School 'A' 5:17.28 2 1) 550 Julia Tellides JR 2) 546 Maliya Ellis SR 3) 544 Yasmin Bergmman JR 4) 548 Julia Kosinski SO 7 Windham Tech 'A' 5:28.29 2 1) 653 madison colon SO 2) 657 Thalia Pacheco SO 3) 655 Daisy Lemaire SO 4) 654 Natalina Gilbert SO 8 Grasso Tech 'A' 6:07.71 2 1) 532 Maria Pedraza SR 2) 529 Ana DaSiva JR 3) 527 Katherin Chacon FR 4) 525 August Brown JR Event 31 Girls Pole Vault ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 519 Claire Ittleson SR Conard High 8-06.00 8-00 8-06 9-00 O O XXX 2 617 Amanda Pedro JR Rham High Sc J8-06.00 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 O XO XO O XXX 3 614 Hannah Kingsley JR Rham High Sc 7-00.00 6-06 7-00 7-06 O XXO XXX 4 521 Cassidy Olechna SR Conard High 6-06.00 6-06 7-00 XO XXX 4 506 Kasey Buchas SR Bristol East 6-06.00 6-06 7-00 XO XXX 4 502 Alicia Whyte JR Bloomfield H 6-06.00 6-06 7-00 XO XXX -- 501 Aaliyahna Washingt SO Bloomfield H NH 6-06 XXX -- 516 Grace Cronin SR Conard High NH 6-06 XXX Event 12 Men Open 1 Mile Run ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Tyler Raymond 24 UNA 4:32.99 1 2 Christopher Helminski 24 UNA 4:33.90 1 3 Kenneth Little UNA 4:37.64 1 4 Morgan Kennedy UNA 4:37.81 1 5 Michael Waterbury 28 UNA 4:42.71 1 6 Emmett Coughlin 23 UNA 4:45.94 1 7 Rob Weston 29 UNA 4:48.94 1 8 Christopher Pagliuco 41 UNA 4:55.66 1 9 Sean Oushana SO UNA 4:59.83 1 10 Kevin Boughan 43 UNA 5:08.73 1 11 Brendan O-Rourke 32 UNA 5:31.76 1 12 Ross Hanson 32 UNA 5:34.49 1 13 Scott Watson 32 UNA 5:49.54 1 14 Michael Halasinski 55 UNA 6:18.29 2 15 Timothy Beach 58 UNA 6:25.57 2 16 John Kennelly 55 UNA 6:50.02 2 17 Bill Begg 55 UNA 6:53.63 2 18 Joseph Heffernan 75 UNA 7:31.55 2 Event 12 Men Masters 1 Mile Run ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Christopher Pagliuco 41 UNA 4:55.66 1 2 Kevin Boughan 43 UNA 5:08.73 1 3 Michael Halasinski 55 UNA 6:18.29 2 4 Timothy Beach 58 UNA 6:25.57 2 5 John Kennelly 55 UNA 6:50.02 2 6 Bill Begg 55 UNA 6:53.63 2 7 Joseph Heffernan 75 UNA 7:31.55 2 Event 32 Women 1 Mile Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Barbara Pearce 64 UNA 6:58.02 Event 33 Men 200 Meter Dash ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Jared Bernabe 18 UNA 24.02 2 Carlos Villarini 18 UNA 24.51 3 Travis Taylor 23 UNA 26.45 Event 35 Men 400 Meter Dash ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Travis Taylor 23 UNA 57.35 ****************************************************************************************** WWW PLATTSYS.COM T&F MEET RESULTS ******************************************************************************************


Meet Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates